Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 21:21



Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Cd írás probléma 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Tök jó, és akkor mi a baj?


szomb. jan. 07, 2006 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
hofipeti írta:
Megtaláltam :oops:

Ultra DMA-üzemmód 2-őn van. HA visszarakom PIO-ra akkor mi lesz? V. mi ez az egész egyáltalán?


Hagyd UDMA2-n. PIO módban lassabb lesz sokkal a meghajtó.
Egyébként gondoltam, hogy nem ez a hiba.


szomb. jan. 07, 2006 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Megtaláltam :oops:

Ultra DMA-üzemmód 2-őn van. HA visszarakom PIO-ra akkor mi lesz? V. mi ez az egész egyáltalán?


szomb. jan. 07, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Nah. Start menü - Vezértlőpult - Teljesítmény és karbantartás - Rendszer - Hardver - Eszközkezelő - IDE ATA/ATAPI vezérlők

Itt pedig attól függően, hogy milyen chipsted van, és hova van kötve az író. Primary,Secondary és Master,Slave.


szomb. jan. 07, 2006 15:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Ezekre a beállításokra már én is gondoltam, és kerestem is őket, de sehol semmi. Az útvonalon amit írtál bemegyek tulajdonságok és egyedül a zene hangerejét meg azt tudom állítani, hogy digitálisan jöjön-e a zene. Ezen kívül semmi, de DMA se semmi...


szomb. jan. 07, 2006 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Sajátgép - Tulajdonságok - Eszközkezelő
Itt tudod megnézni, hogy UDMA módba megy-e a meghajtód. De ha normális sebességgel tudsz róla másolni, akkor nem hinném, hogy PIO módban menne.


szomb. jan. 07, 2006 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
UDMA? Hallottam már róla, de nem tudom mit jelent? Hol lehet azt állítani??? Bioszban???


szomb. jan. 07, 2006 14:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
UDMA üzemmódban van, ugye? Azért az elég fura, hogy két íróval is ugyanezt csinálja...


szomb. jan. 07, 2006 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Újabb érdekes fejlemények. A cd-íróm jó. Legalábis abból, hogy hoztam egy másik cd-írót (ugyan ez a tipus, csak egy évvel idősebb) azzal ugyan ezt a hibát produkálta. Szóval maradtak a szoftverek. Valami javaslat?

Lecseréltem a Nero 6.3-at Nero 7 Demora, hajszál pontosan ugyan annyi százaléknál ált meg és nem csinált tovább semmit. A windows-ot újra telepítettem. És semmi sem változott bármelyik írót raktam bele a gépbe. Egyre pipásabb vagyok, miért nem megy? Öcsém gépében is kipróbáltam az egyik írót. Abban eddig nem volt egy író sem, csak egy cd-rom és egy DVD-rom. Elfogadta a 3. meghajtót, a Nero látta is és az is megállt. Mi van? Mind a két meghajtó rossz v. valamit én csinálok rosszul?
Ja és nem felejtem el leírni, hogy már az IDE kábeleket is cserélgettem, de semmi változás. Most már egyre jobban boszant a dolog!


szomb. jan. 07, 2006 7:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Igazad van, de most csak azt cseréltem ami feltétlen muszáj volt.
Egy hónapon belül meglesz az új, csak gondoltam addig kihúzni valamivel. Amúgy megnéztem de a "zsírral" semmi gond, szal elektromos baja van... Nem érdekes, amíg olvas olvas.....


pén. jan. 06, 2006 14:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hofipeti:
ha már kicseréltél minden vackot miért szerencsétlen lg-t nyúzod még mindig, ha van egy kis pénzed cseréld le vmi normális dvd-íróra, 10e körül már kapni jó pár fajtát, ha nincs akkor marad a javítgatás, de szerintem nem éri meg a bele fektetett energiát


csüt. jan. 05, 2006 23:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
A fejmozgatót nem néztem, köszi a tippet!


csüt. jan. 05, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
hofipeti írta:
Oké, 52x-eres audió írásról letettem már. Kétszer ugrottam neki 8x-osan audió cd-t írni, másodszorra sikerült is. Adat cd-t akartam írni, gondolva, hogy hátha nem bírja az "iszonyatos" sebességet, csak 32X-esen. És hasonló dolgokat csinált, szal felpörgött meg megállt. Aztán szétszedtem, kifújkáltam, fejtisztító cd-t kapott mindent. Nekiindultam adatot írni 8x-osan és semmi. A cd-ket olvassa szal azzal nincs gond. Azóta már kicseréltem alatt az alapot meg minden vackot, szal új géppel sem jó. De gyanús hogy olvas normálisan. Mi lehet a gond?


1. tisztítás, NEM lemezzel, mert ez nagyobb kárt tesz, mint hasznot!
Tisztítás, isopropanol + fültisztító pálca, finoman lencsét letisztítani.

2. a fej szervo csúszka kellően szabadon mozog? Nincs-e beleszáradva a zsír?


csüt. jan. 05, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Oké, 52x-eres audió írásról letettem már. Kétszer ugrottam neki 8x-osan audió cd-t írni, másodszorra sikerült is. Adat cd-t akartam írni, gondolva, hogy hátha nem bírja az "iszonyatos" sebességet, csak 32X-esen. És hasonló dolgokat csinált, szal felpörgött meg megállt. Aztán szétszedtem, kifújkáltam, fejtisztító cd-t kapott mindent. Nekiindultam adatot írni 8x-osan és semmi. A cd-ket olvassa szal azzal nincs gond. Azóta már kicseréltem alatt az alapot meg minden vackot, szal új géppel sem jó. De gyanús hogy olvas normálisan. Mi lehet a gond?


csüt. jan. 05, 2006 17:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Azt tudom, de attól még nem kéne neki felgayni meg meghalni meg hasonlók... V. tévedek?


csüt. dec. 22, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
hofipeti írta:
Gondolom fel kéne eleveníteni a témát....

LG 52X/32X/52X és nem lehet megírni vele az audió cd-ket. egyik pillanatról a másikra történt ez. Írni akartam gyorsan egy audió cd-t. 52-esen megnyomtam. A cd felpörgött, majd leállt. 4 %-ot mutatott és ott is maradt. A nero-t nem tudtam sehgy lelőni így a pici lyukon benyomtam egy gombos tűt és kivettem a lemezt. És eztuán meghalt az író. Csak újra indítás után ment. Aztán 8X-osan megírtam egy audió lemezt azzal minden oké volt. Ma megint próbáltam írni. 32X-esen, úgyan az volt mint először. 4% és semmi több. Aztán újra indít meg minden. Megpróbáltam 8X-osan is. Ezt kétszer, de semmi. Aztán kiírtam mp3 adat ként és ment az író 52X-esen, mint a távirat.

Mi lehet a gond???


Nero 6.3-at használok. És a nem a Nero Smarttal v. hogy hívják azt a szép díszített vackot hanem a Borning ROM-mal írok...


Nem szabad egyébként se audiót 52x-esen írni.


csüt. dec. 22, 2005 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Gondolom fel kéne eleveníteni a témát....

LG 52X/32X/52X és nem lehet megírni vele az audió cd-ket. egyik pillanatról a másikra történt ez. Írni akartam gyorsan egy audió cd-t. 52-esen megnyomtam. A cd felpörgött, majd leállt. 4 %-ot mutatott és ott is maradt. A nero-t nem tudtam sehgy lelőni így a pici lyukon benyomtam egy gombos tűt és kivettem a lemezt. És eztuán meghalt az író. Csak újra indítás után ment. Aztán 8X-osan megírtam egy audió lemezt azzal minden oké volt. Ma megint próbáltam írni. 32X-esen, úgyan az volt mint először. 4% és semmi több. Aztán újra indít meg minden. Megpróbáltam 8X-osan is. Ezt kétszer, de semmi. Aztán kiírtam mp3 adat ként és ment az író 52X-esen, mint a távirat.

Mi lehet a gond???


Nero 6.3-at használok. És a nem a Nero Smarttal v. hogy hívják azt a szép díszített vackot hanem a Borning ROM-mal írok...


csüt. dec. 22, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Hello!

Nekem a DVD írómmal lenne problémám.
Az író egy pioneer 106-os ami tökéletesen működött egészen idáig egy be6-os alaplapban egy 900 MHZ-es P3-assal. Egy lemezt sem rontott...
Most azonban lecseréltem az alaplapot egy EPOX-ra, benne egy 1.3-as Duron procival. Win-t újraraktam, via 4in1 drivert, aspi-t, nero-t felinstalláltam, de minden dvd írás elején lehal, és pesze elrontja a lemezt....
A hibaüzenetek:
A tároló túl nagy
Az Egymenetes (DAO) lezárás nem hajtható végre

Ezt miért csinálhatja???
Egyébként a CD-ket és újraírható dvd-ket (!!!!) minden gond nélkül megírja!!!!!

Az író egyébként sec.master, és 80 eres kábelen van.


szomb. máj. 22, 2004 11:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Tápot nem cseréltem, de vettem egy Samsung írót, azzal nincs semmi baj.


szomb. máj. 22, 2004 6:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 22, 2004 1:19
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
nem tudom ki hogy van vele, de nekem is volt már hasonló problémám...
mármint, hogy az íróm néha eldobálta a cdket.

nálam egy tápcsere után megoldódott a helyzet
egy nem egészen korrektül működő táp furcsa hibákat generál :-)

próba-cseresznye... hátha bejön


szomb. máj. 22, 2004 1:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2004 8:44
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás CD írás probléma
Nekem az LG-vel nincs írás közben hibaüzenet, csak rosszul megírt CD!

A.


pén. máj. 21, 2004 18:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 16:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás CD írás probléma
Ha mar cd iras gondokrol volt szo:
Nekem egy LG irom van es mostanaban az elso cd irasakor veletlenszeruen Track Following error (sav kovetesi hiba) uzenettel leall az iras rogton az elejen. Ekkor van ugy, hogy a cd ujra felhasznalhato (mintha semmi sem kerult volna ra) es van, hogy lehet dobni a kukaba :-(
Az erdekes az, hogy ha kozvetlenul a rossz iras utan ugyanazokkal a beallitasokkal egy ugyanolyan tipusu cd-t probalok irni, azt mar hiba nelkul teszi.


pén. máj. 21, 2004 9:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2004 8:44
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás CD írás
Hali!


Akkor elég nagy gondban vagy!

Nincs más megoldás csak az, ha a CD írót kiütöd és gar csere.

Talán az új jobb lesz!


szer. máj. 19, 2004 21:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Kalos!

Én csak 2 lemezt toltam el szerencsére, utánna már RW-re próbáltam írni, többre is. Első lemezt 32x-be írtam, másodikat meg 24x-be...
RW-ket meg 4x, 16x és 24x, de semmit se befolyásolt a sebesség, ugyan az lett a hiba.


szer. máj. 19, 2004 13:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 19, 2004 8:44
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás CD írás probléma
Hali!

Nekem ugyan ilyen CD íróm van! Az 10 CD-ét én is így elbaltáztam, mint te. CD SPEED-ed vizsgálva a lemez utolsó részein hibás byte-ok. Lassab sebbeségnél nem okozza ezt a problémát. Elvittem a kereskedőhöz akitől vettem, hogy cseréljék ki. Válaszuk: kicsi a harware-em (Cel 700MHz, RAM 512MB). Mondtam, hogy viccesek, mert az előző LG 36x-osom pedig kitönően írt 36x-osan és az 52x-essel sem fogy ki a puffer 52x-es írásnál az 52x-esen írható lemez írásakor.
Azóta új hrdware-em van. AMD 2,2, 256MB memóriával. Ebben a tápegységem teljesítménye már nagyobb 100 Wattal. Így is tudok hibás lemezt gyártani, de a ganyi NoName CD-ékre, nagy sebességgel írva. Az maximális írási sebességet betartva jól ír. Maxell 700Mb-os, 52x-est egymás után 8db-ot, kiváló minőségben, 702Mb anyaggal teleírva írt 52x-esen. Amikor elcseszek valami CD-ét vele, akkor szinte szemmel látható a megírt CD-én megírt felületén, hogy különböző minőségben égetetett. Hól világosabb, hól sötétebb. Másik eset, ha az igárás 97%-nál az író motor fordulatszám drasztikusan leesik, akkor a megírt rész ezen a felületen más sokkal világosabb lett a CD végén és ez is olvashatatlan lett. Azt tanácsolom, hogy min. 350W-os teljesítményű tápegység kell, be kell tartani a CD gyártója által tanácsolt maximális írási sebességet (ha engedi az íród, mert az enyém sok esetben nem Pl. TDK 52x csak 48x, PHILIPS 52x csak 40x nem engedi. Én így írok adat CD-ét és így 100%-ban jók az anyagok. Audió CD-ét csak 8x-osan, hogy mindenhol menjen.


szer. máj. 19, 2004 9:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
nekem ezt egy másik cd iró azzal fokozta, hogy cashe problémára hivatkozott, miután félig megirta a lemezt, sza egyszerüsiteni lehetet a dolgokat, mert 1xre 2 dolgot is ki lehetett dobni.
neked talán a memokkal lehet a gond ???


szer. máj. 19, 2004 7:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Salvataggio írta:
Idézet:
CD-íróhoz teljesen felesleges lenne a 80 eres kábel. Ha a 40 eressel nem működik rendesen (akár az író, akár az alaplapi IDE vezérlő), akkor az garanciális csere.


kedves Scorp ezt ne nekem magyarázd hanem annak az eladónak ahol vettem, vagy az alaplapomnak! mert a 40-eres zavarja az IDE vezérlőt!!!!


Kedves Salvatore/Salvataggio! Nincs mit magyaráznom, mert ha az IDE vezérlő nem működik rendesen 40 eres kábellel, az garanciális cserét jelent (amennyiben még garanciális az alaplap). Ezt egyetlen eladónak sem kell bizonygatni, annyira egyértelmű. Szóval amelyik alaplapi IDE vezérlőt valóban megzavarja a 40 eres IDE kábel (több kábellel is tesztelve), azt hibás működés miatt ki kell cseréltetni, amíg van rá lehetőség.


szer. máj. 19, 2004 1:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás Re: CD-írás probléma
mlbtmi írta:
Próbáld meg, hogy kiveszed a 64 MB-s memóriamodult. Csak a 256-os legyen benne!


Már vissza vittem garis javításba.


kedd máj. 18, 2004 17:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 18, 2004 12:29
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szekszárd
Hozzászólás CD-írás probléma
Próbáld meg, hogy kiveszed a 64 MB-s memóriamodult. Csak a 256-os legyen benne!


kedd máj. 18, 2004 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
CD-íróhoz teljesen felesleges lenne a 80 eres kábel. Ha a 40 eressel nem működik rendesen (akár az író, akár az alaplapi IDE vezérlő), akkor az garanciális csere.


kedves Scorp ezt ne nekem magyarázd hanem annak az eladónak ahol vettem, vagy az alaplapomnak! mert a 40-eres zavarja az IDE vezérlőt!!!!


kedd máj. 18, 2004 6:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Salvataggio írta:
Freestyle: a 40 eres nem biztos hogy jó. az írónak nem kell nagyobb sávszélesség de az alaplapi IDE vezérlőt megzavarhatja a 40-eres kábel. nálam volt ilyen de szerencsére a Cd-romnál már előjött. ha az a 40eres kábel 90cm az is leht gáz, mert sok LG nem szereti, csak a 60cm-eseket.


CD-íróhoz teljesen felesleges lenne a 80 eres kábel. Ha a 40 eressel nem működik rendesen (akár az író, akár az alaplapi IDE vezérlő), akkor az garanciális csere.

80 eres kábel egyébként UDMA 66/100/133-as egységhez kell, UDMA 33 és lassabb esetén pedig a sima 40 eres.

A hosszú (90cm-es) kábel már más tészta, azzal már tényleg lehetnek gondok. Illetve találkoztam már nem egyszer hibás IDE-kábellel. Onnan derült ki, hogy rossz, hogy csere után megszűnt minden probléma, ami korábban létezett.


hétf. máj. 17, 2004 21:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Freestyle -nek:
Vond le: Nekem volt egy MSI 48/...... iróm kb 1 év elteltével elkezdte nem irni a cd-ket (kb 40%-nál halál) nem központosan adta ki a cd-ket főleg a 8 cm-est (kb a tálca szélén landolt mindig) - > konkluzió: mechanika hiba -> garancia -> csere
Bizti hogy letesztelték rendesen?
üdv energo


hétf. máj. 17, 2004 13:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Salvataggio írta:
Freestyle: a 40 eres nem biztos hogy jó. az írónak nem kell nagyobb sávszélesség de az alaplapi IDE vezérlőt megzavarhatja a 40-eres kábel. nálam volt ilyen de szerencsére a Cd-romnál már előjött. ha az a 40eres kábel 90cm az is leht gáz, mert sok LG nem szereti, csak a 60cm-eseket.


Az a helyzet, próbáltam 80 eres kábellel is, de semmi változá, de ezt már írtam. Kábelek 60 centisek csak.
Ma visszavittem az írót gariba, majd kiderül mi lesz...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Freestyle hétf. máj. 17, 2004 22:37-kor.



hétf. máj. 17, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Freestyle: a 40 eres nem biztos hogy jó. az írónak nem kell nagyobb sávszélesség de az alaplapi IDE vezérlőt megzavarhatja a 40-eres kábel. nálam volt ilyen de szerencsére a Cd-romnál már előjött. ha az a 40eres kábel 90cm az is leht gáz, mert sok LG nem szereti, csak a 60cm-eseket.


hétf. máj. 17, 2004 9:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Köszi, kikapcsoltam.


vas. máj. 16, 2004 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Telepítsd fel a rendszer ASPI-t (force ASPI)
http://clonecd.gearhost.net/clonecd/forceASPI17.zip


vas. máj. 16, 2004 18:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 16, 2004 17:15
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
egyébként most egy adaptec cd író progim van, a régi gépe,ben combo iró volt, és azzal tökéletessen működött
előre is köszi ha tudsz segíteni!! Tomi


vas. máj. 16, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 16, 2004 17:15
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Ez egy LG cd iró.ijraíró. a Nero 6 demója sem láttaa, van valami tipped?


vas. máj. 16, 2004 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
tolditoma írta:
Sziasztok mindenkinek!
Egy olyan problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy a gépemben van egy cd író, valamint egy dvd olvasó. Próbáltam több szoftvert is, de egyik sem érzékeli a cd írót, mikor elkezdené a műveletet.
És folyton azt moindja nincs cd író a gépben, közben a windows XP pedig látja és engedélyezve is van az írá a meghajtónál! MIT LEHETNE TENNEM????


Milyen író pontosan?

Amúgy a Nero 6-ot próbáltad már, mert az én írómat is csak az látja, az 5-ös nem.


vas. máj. 16, 2004 17:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 16, 2004 17:15
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Sziasztok mindenkinek!
Egy olyan problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy a gépemben van egy cd író, valamint egy dvd olvasó. Próbáltam több szoftvert is, de egyik sem érzékeli a cd írót, mikor elkezdené a műveletet.
És folyton azt moindja nincs cd író a gépben, közben a windows XP pedig látja és engedélyezve is van az írá a meghajtónál! MIT LEHETNE TENNEM????


vas. máj. 16, 2004 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
fxdx írta:
Helló Freestyle!
Megnéznéd a kedvemé a következőt?
A feladatkezelő/folyamatokban nincs fenn 1 ilyen, hogy CISVC.EXE?


Hali! Megnéztem, de nincs ilyen futó folyamatom.
Ha minden igaz tudok szerezni kölcsön egy ugyan ilyen írót, mint ami nekem van. És ha azzal OK lesz a dolog, már csak el kell magyaráznom a vásárlás helyén, mi is a problémám, mert még garis az író.


vas. máj. 16, 2004 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
fxdx írta:
Helló Freestyle!
Megnéznéd a kedvemé a következőt?
A feladatkezelő/folyamatokban nincs fenn 1 ilyen, hogy CISVC.EXE?

Hasonló gondokkal küszködöm mind a 2 gépen itthon és ha lelövöm a fenti exét minden helyreáll. (néró/beállítások/tároló vinyó sebteszt a c:-t hibásnak írja. Mi ez az exe?
köszi.


A cisvc.exe az Indexing Service nevű szolgáltatás. Le lehet állítani a szolgáltatás listában:
Futtatás->services.msc <-Enter

Ha az egyik meghajtó tulandonságlapján megnézed az általános fület, akkor alul láthatod, hogy "Allow Indexing Service to index this disk for fast file searching" - vagy ugyanezt magyarul...Bekapcs, kikapcs...


vas. máj. 16, 2004 13:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Helló Freestyle!
Megnéznéd a kedvemé a következőt?
A feladatkezelő/folyamatokban nincs fenn 1 ilyen, hogy CISVC.EXE?

Hasonló gondokkal küszködöm mind a 2 gépen itthon és ha lelövöm a fenti exét minden helyreáll. (néró/beállítások/tároló vinyó sebteszt a c:-t hibásnak írja. Mi ez az exe?
köszi.


vas. máj. 16, 2004 12:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Jelenleg az író 40 eresen van, a vinyók 80 eresen, de áttettem a 80 eresre, másik IDE csatornára, akkor is ezt csinálja


vas. máj. 16, 2004 11:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Milyen IDE kábeleket használsz?


vas. máj. 16, 2004 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
BIOS-t nem frisítettem, mert ami rajta van, egyezik a legújabbal.


vas. máj. 16, 2004 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Mikor frissítetted a BIOS-t? Nem lehet, hogy azzal van összefüggésben az összes hibád?


vas. máj. 16, 2004 10:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Lefutott a memtest86, és nem lett hiba.
De az írás még mindig nem OK.... :twisted:


vas. máj. 16, 2004 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
memtest86: http://www.memtest86.com


vas. máj. 16, 2004 0:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Memóriát a Goldmem-el teszteltem, nem lett hiba.
Teljesen mind1 mit írok ki, 1 nagy fájl, pl film, vagy sok apró.
Én már alaplapra gyanítok. Már csak azért is, mert van egy ilyen problémám is http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=17526
De javítsatok ki, ha tévednék.


vas. máj. 16, 2004 0:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség