Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 22:51



Hozzászólás a témához  [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Ha sípol a géped, de nem beszélsz gépi kódul, nézz be ide! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na most hosszú, vagy rövid sípolás? :)
Nálam valamilyen érintkezési hiba volt, de nem egyezett egyik kóddal sem. Az alaplap megfelelő sarkát meg kellett nyomkodni enyhén, de azóta már eladtam. Utálom a Phoenix bios-t.

Üdv!


vas. aug. 06, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci2000 írta:
Egy kis kiegészítés a hibatáblázathoz:
Az eredeti leírás szerint Award Biosnál 1 hosszú 3 rövid billentyűzet probléma.
http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm

Ezen táblázat szerint viszont videókártya.

Üdv mindenkinek![/url]

Itt nem működik a Phoenix BIOS beep kódjaira mutató link.
Egy gigabyte GA-8I848PM lap, Phoenix BIOS-sal csinálja azt, hogy se kép, se hang, csak hosszú, szinte folyamatos rövid sípolás, sűrű, apró megszakításokkal. (McLaca írta fentebb, hogy van ilyen, de nem írta, hogy minek a jele)
Ugyanezt csinálja VGA és mem nélkül is.


vas. aug. 06, 2006 14:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Egy kis kiegészítés a hibatáblázathoz:
Az eredeti leírás szerint Award Biosnál 1 hosszú 3 rövid billentyűzet probléma.
http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm

Ezen táblázat szerint viszont videókártya.

Üdv mindenkinek![/url]


hétf. feb. 27, 2006 20:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Cronos írta:
A Konfigom: Gigabyt K8nf-9, X800 GTO, 160 Gb Samsung Sata II, Athlon64 3200+,
A táp melegedéssel kapcsolatban csak annyit, hogy ha egész nap nem megy a gép (és mivel nem vagyok otthon a szoba hőmérseklet sem magas) és este bekapcsolom akkor is ezt csinálja. A hőmérséklet beállítás (Q n q) a procira vonatkozólag 70 fokra van beállítva. Teljes terhelés mellet sem ment még fel 43 fok fölé. Ha este hazaérek megnézem nem lóg-e rá valami, bár kétlem. Addig sajna nem tudom.


A géped azért sípolt a bekapcsoláskor egy ideig, mert a Q&Q-n belül van egy opció, ami a proci venti meghibásodása esetén riaszt. Amikor indítod a gépet, akkor még értelemszerűen hideg a proci, nem forog a venti, emiatt a bios azt érzékeli, hogy nem működik a venti. Emiatt kapcsolja be a riasztást. Illetve kapcsolta be.
A Q&Q funkciónak ettől függetlenül működnie kellene, ha otthon használod a gépet, nem lényegtelen a halkabb működés.
Nekem is van egy Gigabyte alaplapos gépem, annál a bios-ban három hőmérséklet határhoz lehet rendelni a venti vezérlését.


csüt. feb. 02, 2006 21:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Lehet hogy megoldódott a problémám? Letiltottam a biosba a q'n'q-t és azóta nem sipol a gép. Köszönöm mindenkinek az ötleteket.


csüt. feb. 02, 2006 7:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Köszi. A funkciót tudtam csak a rövidítésre nem jöttem rá.


hétf. jan. 30, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
PEG - PCI Express Graphics.
Ebből kifolyólag PCI-E VGA-d van :)
A funkció arra szolgál egyébként, hogy hol keresse első körben a videokártyát az alaplap, AGP-s alaplapokban AGP (nyilván :D) van PEG helyett.

Üdv!


vas. jan. 29, 2006 23:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Most annyit csináltam hogy a biosban visszaállítottam az alapértelmezett beállításokat (load default.....) persze most szépen indult és azóta is működik hiba nélkül. Ha már éppen írom ezeket a panaszokat, egy gyors mellék kérdést is feltennék: a biosban ahol beállítom a vga alapértelmezett csatoló felületet 2 választási lehetőségem van: 1-Pci 2-Peg. Mi az a Peg? Alapból ide állítja be a kártyát.


vas. jan. 29, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
És ha kikapcsolod a Cool'n'Quiet-et?

Üdv!


vas. jan. 29, 2006 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
A Konfigom: Gigabyt K8nf-9, X800 GTO, 160 Gb Samsung Sata II, Athlon64 3200+,
A táp melegedéssel kapcsolatban csak annyit, hogy ha egész nap nem megy a gép (és mivel nem vagyok otthon a szoba hőmérseklet sem magas) és este bekapcsolom akkor is ezt csinálja. A hőmérséklet beállítás (Q n q) a procira vonatkozólag 70 fokra van beállítva. Teljes terhelés mellet sem ment még fel 43 fok fölé. Ha este hazaérek megnézem nem lóg-e rá valami, bár kétlem. Addig sajna nem tudom.


vas. jan. 29, 2006 17:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én körülnéznék a hőmérséklet riasztásnál, illetve megnézném a ventilátort is, nem lóg-e valami rá.

Üdv!


vas. jan. 29, 2006 13:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Egy pontos konfig többet mondana.
Lehet a biossal, vagy a CMOS-szal, vagy annak valamelyik beállításával van a gondja.
EGy teljes portalanítást és egy CMOS cleart, esetleg egy alaplapi elem cserét is megejtenék.
A tápoddal kapcsolatban meg annyit, hogy ez a tipus hajlamos a túlmelegedésre.


vas. jan. 29, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok! Végig olvastam ezt a topicot és sok érdekességet találtam benne , de mégis szeretnék feltenni egy kérdést. Uj gépem van, nincs még egy hónapos sem, mégis olyan dolgokat produkál amelyekre szeretnék választ kapni. Amikor beindítom a gépet, meg van az egy sípolás. Pár másodpercel utána elkezd folyamatosan sipolni és nem hajlandó abbahagyni. Amit végképp nem értek hogy mindeközben a rendszer teljesen feláll és ugymond üzemkész. Ezekután ujraindítom és a dolog el is múlik. Nem csinálja állandóan de egyre többször előfordul a dolog. Olyat is csinál hogy hosszan sípol kb 10 másodpercig, majd abbahagyja és működik tovább mintha mi sem történt volna. Chieftec 410W-os a tápom és Award bios van a lapon. Légyszi segítsetek ha tudtok. Előre is köszönöm. :cry:


vas. jan. 29, 2006 9:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A gép minden alkatrészét külön-külön ki kell próbálni (főleg a procit és alaplapot) egy másik gépben.

Üdv!


pén. jan. 27, 2006 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Sziasztok!Megint van gondom.KicserÉltem a tápot egy Cheaftec 420W-os tápra.A 410W-at.Pár hozzászólással lejjebb írtam,hogy a Cn'Q be van kapcsoltva akkor lekapcsol a gÉp.Eddig csak akkor volt tapasztalható amikor MÉdia Player-rel hallgattam zenÉt.Sajnos azt kell mondjam,hogy a helyzet inkább rosszabbodott.Ugyan is már akkor is lekapcsol a gÉp amikor elkezdi a Win tölteni be magát.Van ,hogy 2x is lekapcsol.De pl.internetezÉs közben is leáll a gÉp.Ha a Cn'Q nincs bekapcsolva akkor nincs ez a baj.A kÉrdÉsem az lenne,hogy ilyen hibával vissza lehet vinni a alaplapot,hogy a Cn'Q nem megy?Köszi.Vagy szerintetek mi lehet?Már 3 wint is tettem És ugyan az a gond.Sima 32 És 64bites Windowst is nÉztem És egyforma a hiba van mind a kettőnÉl.


pén. jan. 27, 2006 18:21
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kb 3 éves a gép. :)

Az a kimaradás köbö 1,5-2 másodperc volt, nem ilyen kis kimaradás... :)

Köszi a válaszokat, McLaca, és Charlie61!


szer. jan. 25, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Mivel nem írtad, hogy mikori gép, lehet bármilyen idős.
A régebbieknél még valóban volt hosszú folyamatos sípolás.
Folyamatos sípszó : alaplap, tápellátás, vagy billentyűzet hiba.
(Phoenix bios)


szer. jan. 25, 2006 12:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor jó :)
De az a hosszú sípolás szerintem több volt, a Phoenixek úgy szoktak sípolni, hogy nagyon rövid (épp csak kis akadás) a megszakítás, így úgy tűnhet, hogy folyamatosan sipít.

Üdv!


kedd jan. 24, 2006 22:37
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv!

A Haveromnak egy hosszút sípol a gépe. Semmi billfelvillanás, semmi... Csak hosszú sípolás.. Kb 4-5másodperc! Phoneix BIOS-a van! Ötlet?

Előre is köszi!! :)

SZERK: Tisztítással megy :D..


kedd jan. 24, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Muszáj a WMPlayert használni? Mert ha nem, akkor inkább kerüld el, jobb, ha az a Cn'Q be van kapcsolva.

Üdv!


csüt. jan. 05, 2006 14:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Szerintem valami ilyesmi lehet!Mivel nekem VIA-s a lapom,találtam a VIA oldalán egy olyan driver szerüt aminek az a neve,hogy VIA IDE Acellerator.Ez mellÉ oda van írva,hogy fix WinAmp meg mÉg 1-2dolog.Fejből így nem jut eszembe.Szerintem valami hasonló dolog lehet ez is.De a Cn'Q-el egyszerűen nem jön ki a MP nálam.Marad,hogy ki kell kapcsolnom arra az időre.


csüt. jan. 05, 2006 5:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Szerintem valami ilyesmi lehet!Mivel nekem VIA-s a lapom,találtam a VIA oldalán egy olyan driver szerüt aminek az a neve,hogy VIA IDE Acellerator.Ez mellÉ oda van írva,hogy fix WinAmp meg mÉg 1-2dolog.Fejből így nem jut eszembe.Szerintem valami hasonló dolog lehet ez is.De a Cn'Q-el egyszerűen nem jön ki a MP nálam.Marad,hogy ki kell kapcsolnom arra az időre.


csüt. jan. 05, 2006 5:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szoftver-hardver inkompatibilitás?
Egyékbént mások is panaszkodnak, hogy rosszalkodik a Cool&Quiet.

Üdv!


csüt. jan. 05, 2006 1:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Helló mindenkinek az új Évben.Hát mÉg annyi időm nem volt,hogy vissza vigyem a tápot.Viszont lehet,hogy rájöttem a hibára.Minden esetre lehet,hogy egyedi.Ha a Media Player-el válogatom a zenÉket És a rackban lÉvő winyón csinálom ezt mind akkor tÉnyleg kb.2perc után le kapocsol.Viszont itt jön a lÉnyeg.Ha kikapcsolom a Cn'Q-et a winben.Ás úgy kezdem el válogatni a MP-el a winyón a zenÉket teljesen megszűnik a hiba.Ma szinte 2órán keresztül így nyúztam És nem volt gond.De csak a MP-el jön elő ez a hiba.A WinAmp-al JetAudio-al nem csinálja.Nem tudom mi lehetett a gond.Talán nem adna hirtelen akkora feszt a procinak amikor hirtelen megnő a teljesítmÉny amikor nagyobb frekire ugrik?


csüt. jan. 05, 2006 0:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A hibát nyilvánvalóan a táp okozza, de nem azért, mert nem bírná a terhelést. Vagy rövidzár, áthúzás lehet benne, vagy valahol valami túláram, ezért kapcsol le. Elképzelhető, hogy a rack rákötésével tud annyi áram folyni adott helyen, amennyi már elég az áthúzáshoz, így röcidzár keletkezik, a tápot pedig lekapcsolja a védelem. Az előbb is azt írtam, hogy nem a túlterhelés miatt hibázik.

Üdv!


csüt. dec. 29, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
McLaca!Hát nem tudom.De,ha nem a tap akkor mi okozhatja.Nem tudom,hogy akkor mi kapcsolhatja le teljesen a gÉpet.


csüt. dec. 29, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
kryst írta:
Thomas! Nekem Chieftec 410W-os tap akar Épp gajra menni.Ápp az,hogy ezen nem spóroltam.Ezek szerint elÉggÉ megÉrzi ez is ezt a teljesítmÉny felvÉtelt.


Mindenből ki lehet fogni hibás darabokat, ezalól semmi sem kivétel. Sajnos. :(


csüt. dec. 29, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Volt a Chieftecből egy rosszalkodós széria, de úgy emlékszem, nem a 410-es. A lényeg, hogy ezesetben a gép biztonságban van, viszont nem azért csinálja a hibát, mert nem bírná a terhelést, ez biztos.

Üdv!


csüt. dec. 29, 2005 18:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Thomas! Nekem Chieftec 410W-os tap akar Épp gajra menni.Ápp az,hogy ezen nem spóroltam.Ezek szerint elÉggÉ megÉrzi ez is ezt a teljesítmÉny felvÉtelt.


csüt. dec. 29, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tegyük még oda az FSP-ket is, de ez már táptéma, van számos topicja :)
Bár sosem lehet elégszer elismételni, hogy a tápon nem érdemes spórolni.

Üdv!


csüt. dec. 29, 2005 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Így van. Nem minegy, hogy milyen 410W-os tápról van szó.
Egy Chieftec, Coolink, Enermax 410-es táp meg sem érezné ezt a terhelést.


csüt. dec. 29, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Attól függ, milyen táp.

Ha 300W van ráírva, egy Enermax, vagy Chieftec képes akár 350-et is rövid ideig, illetve a 300-at tartósan leadni.
Ugyanez kodegány, vargánya, jenci, acorp tápoknál kb. 180W. Pedig ráírva 300-as van.
Azt is figyelembe kell venni, hogy a ráírt teljesítményt nem egyetlen ágon képes a táp leadni, jobb helyeken rá van írva, milyen feszültséghez mennyi áramerősséget tud biztosítani, ezzel is érdemes számolni.
Ki a tápod gyártója? A 400-as Codegennel kipróbálhatod, de az sem egy csúcsminőségű táp. 200W-ot talán képes tartósan leadni.

Üdv!


csüt. dec. 29, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Thomas!Persze!Án is tartok ettől!Valószínű,hogy inkább holnap vissza viszem a tápot mert mÉg garis.Amúgy az ABIT lapon van az a kis kijelző.Ott sem ír ki semmi hibát.Amikor elindul egyből F.F ír ki.Lapban elmÉletileg nem lehet baj.Mert akkor egyből jeleznÉ.De szerintetek kevÉs egy 410W-os tap egy 6800GT,A64 3200+,nÉha 2db winyó,Lan kari,h.kari,2db memória És 2db DVD meghajtóhoz?Plusz mÉg 1db 12cm-es venti van a gÉpben.Ez sok lenne neki?


csüt. dec. 29, 2005 15:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
McLaca!A proci hömÉsÉklettel nincs gond!Alapon a Cn'Q-el 33-35fok terhelÉsnel 41-44fok.Szerintem ez normális.Nem tudom,hogy Érdemes lenne-e egy 400as Codegennel kipróbálni.Ez van otthon jelenleg.Bár ez is öcsÉm gerÉben.


csüt. dec. 29, 2005 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
kryst írta:
Köszi a válaszokat!A helyzet tovább romlott.Most már szinte mindig csinálja a leállást a gÉp.Főleg akkor,ha a rackban van egy winyó.Ha nem csinálok semmit,nincs gond.De,ha pl.elkezdek zenÉt hallgatni kb.2perc múlva lekapcsol az biztos.Ha kiszedem a rackből a winyót utánna eltűnik,de csak kb.25-30percre.Tegnap már játÉk alatt is le kapcsolt.Tegnap már annyiszor állt le a gÉp,hogy már a játÉkban egy pályát nem tudtam vÉgig vinni.Ás egyre sűrűbb már a leállás.Valószínű szerintem is a táp lesz.Bár tegnap tettem egy új BIOS-t is fel az sem segített.


Én azért félnék a helyedben, és nem kísérleteznék egy ilyen táppal. Lehet, hogy egyszer leáll, és többet semmi sem indul el. Valószínűleg a +1 vinyó már sok neki.


csüt. dec. 29, 2005 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Procihőmérséklettel ugye minden rendben?
Ha ennyiszer leáll, akkor könnyű bizonyítani a hibát. Azért próbáld ki lehetőség szerint másik táppal is, hogy biztos legyél a dologban!

Üdv!


csüt. dec. 29, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat!A helyzet tovább romlott.Most már szinte mindig csinálja a leállást a gÉp.Főleg akkor,ha a rackban van egy winyó.Ha nem csinálok semmit,nincs gond.De,ha pl.elkezdek zenÉt hallgatni kb.2perc múlva lekapcsol az biztos.Ha kiszedem a rackből a winyót utánna eltűnik,de csak kb.25-30percre.Tegnap már játÉk alatt is le kapcsolt.Tegnap már annyiszor állt le a gÉp,hogy már a játÉkban egy pályát nem tudtam vÉgig vinni.Ás egyre sűrűbb már a leállás.Valószínű szerintem is a táp lesz.Bár tegnap tettem egy új BIOS-t is fel az sem segített.


csüt. dec. 29, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Üzlete válogatja.
Vagy elhiszik simán, és cserélik (ez a ritka), vagy bevitetik veled a gépet, és ott tesztelik (ilyenkor általában nem jön elő a hiba :twisted: ), vagy egyszerűen elhajtanak, hogy semmi hibája nincs a tápnak, mással van a gond (sajnos ez viszonylag gyakori).


szomb. dec. 24, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Minden tippemet leírták előttem. A táp ilyen hibáját (ha az a hibás) vagy szóban elfogadják az üzletben, vagy megpróbálod demonstrálni.

Üdv!


pén. dec. 23, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Köszönöm az ötleteket.A tápot nyáron vettem.A hiba kb.2hete jött elő.Amúgy szerintetek megpróbáljam egy 400W Codegennel?Az van pluszba otthon mÉg.Meg nem tudom ,hogy ha kiderül a tap szórakozik akkor ilyen hibával hogy vigyem vissza?Mert elindulni elindul És van amikor 1-2napot is elmegy gond nÉlkül.Valami ötlet erre esetleg?BIOS is okozhat ilyet?


pén. dec. 23, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
1.Sz**a Li-elem a lapban
2.Salvatore leítra...


pén. dec. 23, 2005 19:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
CHIEFTEC 410W-el voltak problémák máshol is.
Abit nekem nem garancia ugyhogy a deszka is lehet hibás.
Futtass le egy memtesztet háta ott van a hiba. www.memtest.org


pén. dec. 23, 2005 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Helló!Nekem egy olyan gondom van,hogy teljesen rendszertelen időközönkÉnt leáll a gÉp teljesen És utánna újraindul magától.Ezek után szokott olyat is csinálni,hogy kikapcsolom este És reggel amikor kapcsolnam be egyszerűen csak a ventik meg a winyó pörögi És a monitor jelet sem kap.Ha kikapcsolom És újra be akkor elindul,de amikor felismeri utánna valami BIOS FAILURE ír ki a vÉgÉn,És a BIOS-ban teljesen vissza áll defaultra.A lap ABIT AV8 3rd eye lap És A64 3200+ És CHIEFTEC 410W tap.1hónapos a proci meg a lap.


pén. dec. 23, 2005 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezesetben lehet, elég let volna csak megigazítani.
A VGA-mmal jártam így tavaly, amikor tápot cseréltem. Sajna a házam olyan kaki, hogy a VGA-t nem tudom tökéletesen a helyére nyomni. Ha a jobb végét lenyomom, a másik kibillen (feltartja a hátsó panel a kártyát). A tápcsere közben hozzáértem, elmozdulhatott, bekapcsoláskor meg sipított.
WAP-on felmentem MSN-re, egy infós ismerősöm pont fent volt. Elnavigáltam ide, ebbe a topicba, hogy Award BIOS sípkódjai közt keresse meg nekem, mi a baj. Visszaírta a VGA-t. Benyomtam középen a kártát, így mindkét vége eléggé egy síkba került, nem állt ki egyik sem, és így már érintkezett rendesen.

Üdv!


hétf. dec. 19, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 23:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Thomas: Az is jó volt. Kiróbáltam a radírozást és az segített :-)
Köszike! :D


vas. dec. 18, 2005 21:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
sqpa írta:
Köci :D +nézem a biost. A venti az jó.


Eredmény?


vas. dec. 18, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 23:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köci :D +nézem a biost. A venti az jó.


pén. dec. 16, 2005 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
sqpa írta:
Hali. Nekem újabban akkor sípol, mint a sziréna, mikor jáccok. Az mé van?


Lehetséges, hogy túlmelegszik a procid. Ellenőrízd, hogy megy-e a prociventi, és nincs-e nagyon alacsonyra állítva a biosban a riasztási hőfok.


csüt. dec. 15, 2005 23:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 23:11
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali. Nekem újabban akkor sípol, mint a sziréna, mikor jáccok. Az mé van?


csüt. dec. 15, 2005 23:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. aug. 18, 2005 14:06
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Hááááát nem is tudom...Talán Pest, Buda-pest
Hozzászólás 
Megoldottam!
1.pont:Haldoklott a prociventilátor és 1percre ment aztán meg nem.
2.pont:És elhalt a táp.(elvittem szervizbe és azt mondták)


csüt. dec. 15, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség