Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 20:43



Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Végre a piacon a vezetékmentes USB 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
50427 írta:
Én ezt most nem értem. Az USB egy csatlakozó fajta, hogyan lehet ez Wireless, ha nem kell csatlakoztatni, mitől usb? Olyat idáig is meg lehetett volna csinálni, hogy csinálunk egy hubot, amin USB csatlakozók vannak és a hub vmilyen létező vezetéknélküli technikával kommunikál a PC-vel. Ezért kÁr volt létrehozni még egy vezetéknélküli szabványt, hogy az előzőekkel ne legyen kompatibilis.


Rosszul tudtad. Az USB nem egy csatlakozófajta...

Az USB az egy kommunikációs protokoll, máshogy szólítva, egy szabvány...méghozzá egy nagyon bonyolult szabvány...

ÉÉÉÉs...egészen véletlenül terveztek hozzá egy egészen praktikus csatlakozót is, amit nyilván az USB szabványhoz fejlesztettek ki. Ha valaki ismeri az elektronikában használatos USB dugón kívüli! csati típusokat (és használta is már őket), akkor hamar rájöhet, hogy teljesen ésszerűen kellett! az USB szabványhoz új típusú csatlakozókat kitalálni...

Az már egészen más kérdés, hogy az "USB csatlakozó" néven elhíresült csatikat ma már mindenki csak önállóan USB-nek nevezi...ez már magánügy...és ráadásul nem is igaz...mivel ahogy fentebb említettem, az USB egy komplett szabvány, protokoll (Universal Serial Bus), szóval nem egy fizikailag megfogható dolog.

Jah, és EFi...a topikot olvasgatva annyi ember beszélt már a "logikád ellen", hogy lassan felfoghatod, valami(ke)t rosszul tudtál...ideje felfogni, hogy másképp vannak a dolgok (elvégre több tíz ember mondogatja ugyanazt EGY emberrel szemben) :)


szomb. júl. 21, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
EFi írta:
Tisztában vagyok vele, hogy a BT nem viszi át, egyébként elárulom ez is csak bizonyos feltételek mellett:
"Certified Wireless USB performance is targeted at 480Mbps at 3 meters and 110Mbps at 10 meters."
És persze nincs fal, stb.
Ettől ez még nem USB (pláne nem 2.0, a cikkben ez utóbbi nem is szerepel), gondolom más adatátviteli módot is lehetne találni a jelenleg meglévők közül, ami egy általam meghatározott távolságról pont 480Mbps-t visz át és akkor azt emiatt majd elkeresztelik WUSB-nek? Továbbra is erőltetettnek érzem, azért majd ha megjelennek az alaplapra integrált verziók,és a szintén integrált USB portot egyáltalán nem tartalmazó végberendezések, visszatérünk rá.
Bocsánat az elnézésért de a vezetékes USB is csak 3m-ig "tudja" a 480Mbps-t :)
Ja a 2.0-ra én még a réges régi beharangozó cikből emléxem...
No és miért nem lenne ez USB? A protokol neve ez, mivel ugyanezt használják, miért kéne másnak nevezni????
Na most és utóljára (értem én a viccet csak nem szeretem) nem alkottak egy adatátviteli módszert, szabványt elvet stb és azt elkeresztelték egy álltalad sérelmezett névre.
Hanem a meglévő USB2.0-s protokolt helyezték át rádiófrekvenciás adatátvitelre.
Mivel ez egy UNIVERZÁLIS SOROS kommunikáció nem kellet nagyon megerőltetniük magukat, hogy egy rádió adó/vevővel megspékeljék.
Pl.: tök jó lehet egy külső USB-s tv vevőt csak bedugok a falban lévő antenna csatira, nem kell a koaxot vezetgetni össze vissza, főként nem kell összeföldelni a PC-vel (földhurok), hanem jöhet a vezetéknélküli USB :)
Kép Kép Kép


szomb. júl. 21, 2007 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mint a többiek céloztak már rá, az USB nem csak a 480Mbps-ot és a csatlakozót jelenti. Sokkal több van emögött, pl. a szabványos, osztályokba rendezett eszközök, a szabványos driverek, a kommunikációs protokoll, stb. Érdemes az USB szabványkönyvbe belenézni (úgy 650 oldal, és egy rakás dologra nem térnek ki benne), hogy mit is takar valójában az USB elnevezés.


szomb. júl. 21, 2007 3:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Tisztában vagyok vele, hogy a BT nem viszi át, egyébként elárulom ez is csak bizonyos feltételek mellett:
"Certified Wireless USB performance is targeted at 480Mbps at 3 meters and 110Mbps at 10 meters."
És persze nincs fal, stb.
Ettől ez még nem USB (pláne nem 2.0, a cikkben ez utóbbi nem is szerepel), gondolom más adatátviteli módot is lehetne találni a jelenleg meglévők közül, ami egy általam meghatározott távolságról pont 480Mbps-t visz át és akkor azt emiatt majd elkeresztelik WUSB-nek? Továbbra is erőltetettnek érzem, azért majd ha megjelennek az alaplapra integrált verziók,és a szintén integrált USB portot egyáltalán nem tartalmazó végberendezések, visszatérünk rá.


pén. júl. 20, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
EFi írta:
arnd írta:
De hát miért nem lenne szerencsés a névválasztás. Nem egy új protokolt akarnak bevezetni mint pl. a vibree vagy mi a Bt helyett, hanem simán a régi zsinóros USB-t zsinórtalanítani.


Ez azért egy új szabvány is. Van neki külön frekvenciasávja is. USB-t "zsinórtalanítani" Bt-vel is lehet, lásd az általam is belinkelt eszközt.

Bocsánat az elnézésért de Te nagyon de nagyon értetlenke vagy.
Az USB2.0 zsínórtalanítására még a 2.0-s Bt sem képes, megőszülsz mire átküldesz egy100megás filét.
Nem új szabvány a kommunikációs protokolra, hanem a régi USB2.0-é. Annyi a különbség, hogy nem két darab dróton megy a jel hanem a térben...
(A táp és a GND drótot most ugye nem vettem figyelembe, illetve azt sem, hogy a nagyfrekis jel is inkább csak a drót közelében "közlekedik" mint benne.)


pén. júl. 20, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
arnd írta:
De hát miért nem lenne szerencsés a névválasztás. Nem egy új protokolt akarnak bevezetni mint pl. a vibree vagy mi a Bt helyett, hanem simán a régi zsinóros USB-t zsinórtalanítani.


Ez azért egy új szabvány is. Van neki külön frekvenciasávja is. USB-t "zsinórtalanítani" Bt-vel is lehet, lásd az általam is belinkelt eszközt.


pén. júl. 20, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
potyo írta:
Azért arra kíváncsi vagyok, mennyire esik le a sebesség, ha két Wireless USB eszközt használok egyidőben mondjuk két host-al kommunikálva. Mert amíg a kábelen nem zavarták egymást, addig itt közös "vezetéken" működnek.


A wifinél is megoldották ezt. Ha a szomszédnak is van wifi routere, a tiéd nem fog fele sebességgel menni miatta.


pén. júl. 20, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
EFi írta:
Nem érted a logikámat. Továbbra is fenntartom. hogy pontosan fogalmazva az USB Wireless csak egy vezetéknélküli adatátviteli szabvány, amelyek esetében a végeszközön a gyakorlatban (jelenleg!) USB portok vannak. De! Ha teszem azt, 1-2 múlva más csatlakozó terjed el, az USB meg eltűnik akkor is USB Wirelessnek fogjuk hívni? Hmm, érdekes. Sőt! Állítom, hogy már a közeljövőben rengeteg eszköz fog megjelenni (amelyek még életükben nem láttak közelről USB-t ), ami ki fogja használni ezt a sebességet. Esetleg már azt se fogjuk tudni mit jelent az a 3 betű, mégis ez lesz a név? Ilyen szempontból nem érzem tehát szerencsésnek a névválasztást.
Olyan ez, mintha a bluetooth nem bluetooth lenne, hanem pl Bluetooth GSM :) csak azért, mert az első felhasználása a GSM mobilokban volt.

Egyébként meg:
1."A csatlakozótípusoknál nem okoz neked problémát, hogy kismillió féle van és nem tudsz mindent összekötni mindennel?" A hangkártyát nem akarom rákötni a monitor videobemenetére. De pl a VGA kártya-monitor párosításnál már most is oda kell figyelni a vásárlásnál.
2. "Számodra az USB csak a számítógép hátulján lévő csatlakozót jelenti, pedig ennél jóval többről van szó." Na ez az, ezért nem jó a név, itt sokkal többről van szó, létrehoztak egy új gyors összeköttetést, amit pl kihasználhatnak a jelenleg vezetékes USB-s eszközök IS.
Mellesleg USB-t lehet vezérelni Bluetoothon keresztül is pl: http://www.smallnetbuilder.com/content/view/24612/96/
:?:
Attól, hogy esetleg az USB csati nem lesz a gépen attól még az "Universal Serial Bus" kommunikáció miért ne maradhatna meg??? Egyébként tuti, hogy megmarad a vezetékes verzió is mert hát nem minden USB-s eszköznek van tápja akksija... De hát miért nem lenne szerencsés a névválasztás. Nem egy új protokolt akarnak bevezetni mint pl. a vibree vagy mi a Bt helyett, hanem simán a régi zsinóros USB-t zsinórtalanítani.


csüt. júl. 19, 2007 22:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azért arra kíváncsi vagyok, mennyire esik le a sebesség, ha két Wireless USB eszközt használok egyidőben mondjuk két host-al kommunikálva. Mert amíg a kábelen nem zavarták egymást, addig itt közös "vezetéken" működnek.


csüt. júl. 19, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Nem érted a logikámat. Továbbra is fenntartom. hogy pontosan fogalmazva az USB Wireless csak egy vezetéknélküli adatátviteli szabvány, amelyek esetében a végeszközön a gyakorlatban (jelenleg!) USB portok vannak. De! Ha teszem azt, 1-2 múlva más csatlakozó terjed el, az USB meg eltűnik akkor is USB Wirelessnek fogjuk hívni? Hmm, érdekes. Sőt! Állítom, hogy már a közeljövőben rengeteg eszköz fog megjelenni (amelyek még életükben nem láttak közelről USB-t ), ami ki fogja használni ezt a sebességet. Esetleg már azt se fogjuk tudni mit jelent az a 3 betű, mégis ez lesz a név? Ilyen szempontból nem érzem tehát szerencsésnek a névválasztást.
Olyan ez, mintha a bluetooth nem bluetooth lenne, hanem pl Bluetooth GSM :) csak azért, mert az első felhasználása a GSM mobilokban volt.

Egyébként meg:
1."A csatlakozótípusoknál nem okoz neked problémát, hogy kismillió féle van és nem tudsz mindent összekötni mindennel?" A hangkártyát nem akarom rákötni a monitor videobemenetére. De pl a VGA kártya-monitor párosításnál már most is oda kell figyelni a vásárlásnál.
2. "Számodra az USB csak a számítógép hátulján lévő csatlakozót jelenti, pedig ennél jóval többről van szó." Na ez az, ezért nem jó a név, itt sokkal többről van szó, létrehoztak egy új gyors összeköttetést, amit pl kihasználhatnak a jelenleg vezetékes USB-s eszközök IS.
Mellesleg USB-t lehet vezérelni Bluetoothon keresztül is pl: http://www.smallnetbuilder.com/content/view/24612/96/


csüt. júl. 19, 2007 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
EFi írta:
A napnál világosabb, hogy a szabványok számának növelése ront a helyzeten. Ha van 10 kütyüm, de 2 helyett már 3 v 4 v 5 különböző szabvánnyal, jó eséllyel kevesebb fog tudni egymással kommunikálni, erről nem nyitok vitát. Már 2 szabvánnyal igen el lehet rontani a dolgot lásd pl Blue-Ray / HD DVD esete.


A csatlakozótípusoknál nem okoz neked problémát, hogy kismillió féle van és nem tudsz mindent összekötni mindennel? :lol: Csakhát ugyebár mindennek megvannak az előnyei és hátrányai. Van ahova egyik, van ahova a másik a megfelelőbb. Ugyanígy van az említett szabványokkal is.

EFi írta:
A másik meg, azt magyarázd meg, hogy ennek az egész szabványnak mi köze az USB-hez. Mondjuk PC oldalról 2 eset lehet, USB portra rádugok egy jeladót/vevőt= semmi különbség a megvalósítást tekintve pl. egy Bluetooth adaptertől, másik megoldás ráintegrálom az alaplapra, akkor meg mitől USB ?


Számodra az USB csak a számítógép hátulján lévő csatlakozót jelenti, pedig ennél jóval többről van szó. Olvasd el a korábban belinkelt oldalon található irományokat és választ fogsz kapni arra a kérdésre, hogy mi köze van az USB-hez. :wink:


csüt. júl. 19, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
ennek igy kell lennie, csak a verseny visz elore, vegul
a legolcsobban gyarthatoak es a legjobb hatasfokkal
mukodok maradnak es igy tovabb.. :roll:
meg jo hogy nem a jo oreg soros portot warazsoljak wifisse :lol:


csüt. júl. 19, 2007 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
EFi írta:
A napnál világosabb, hogy a szabványok számának növelése ront a helyzeten. Ha van 10 kütyüm, de 2 helyett már 3 v 4 v 5 különböző szabvánnyal, jó eséllyel kevesebb fog tudni egymással kommunikálni, erről nem nyitok vitát. Már 2 szabvánnyal igen el lehet rontani a dolgot lásd pl Blue-Ray / HD DVD esete.

Eleinte bizonyára ez lesz a helyzet, aztán egy idő múlva tudni fogják mindkettőt az eszközök, pl. a DVD szabványok, eleinte volt külön pluszos és minuszos olvasók meg írók, aztán jó ideje mindkettőt olvassa/írja az összes eszköz.
(vagy a BT lassan kihal, mert sokkal lassabb)

EFi írta:
A másik meg, azt magyarázd meg, hogy ennek az egész szabványnak mi köze az USB-hez. Mondjuk PC oldalról 2 eset lehet, USB portra rádugok egy jeladót/vevőt= semmi különbség a megvalósítást tekintve pl. egy Bluetooth adaptertől,

A sebessége nagyobb kb. 2 nagyságrenddel ...
EFi írta:
másik megoldás ráintegrálom az alaplapra, akkor meg mitől USB ?

Attól hogy nem tudod kihúzni, hanem rá van építve, még ugyanaz az eszköz :)
A ráintegrált hangkártya is hangkártya, pedig nem tudod kivenni a gépből.
Szerk: Attól USB, mert az USB szabvány szerint működik. Csak a "draút" helyett rádióhullám viszi át a biteket.


csüt. júl. 19, 2007 9:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy értelmes felhasználási módját találtam!

Miután a lan-os nyomtató már az utolsókat rúgja és nem készülök megjavíttatni, valszeg majd occsó nyomit veszek amit viszont nem biztos (ahogy a mostani lan-kártyásat sem) hogy a gép mellett szeretnék tartani.
USB kábelezés nem túl jó gondolat, marad a WUSB
:lol:


csüt. júl. 19, 2007 8:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
EFi írta:
1.Minél több szabvány=annál kisebb kompatibilitás


Mivel már a Bluetooth se kompatibilis a Wi-Fi-vel. Így a kompatibilitás, vagy ha úgy jobban tetszik, az inkompatibilitás konstans. Ebből a szempontból tehát teljesen lényegtelen, hogy hány féle szabvány van. A


A napnál világosabb, hogy a szabványok számának növelése ront a helyzeten. Ha van 10 kütyüm, de 2 helyett már 3 v 4 v 5 különböző szabvánnyal, jó eséllyel kevesebb fog tudni egymással kommunikálni, erről nem nyitok vitát. Már 2 szabvánnyal igen el lehet rontani a dolgot lásd pl Blue-Ray / HD DVD esete.
A másik meg, azt magyarázd meg, hogy ennek az egész szabványnak mi köze az USB-hez. Mondjuk PC oldalról 2 eset lehet, USB portra rádugok egy jeladót/vevőt= semmi különbség a megvalósítást tekintve pl. egy Bluetooth adaptertől, másik megoldás ráintegrálom az alaplapra, akkor meg mitől USB ?


csüt. júl. 19, 2007 7:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Nekem minden esetre tetszik az ötlet, csak az a sok-sok év ami kimaradt...
No meg persze eszembe jut, hogy milyen misztikus WiFi problémám volt otthon amíg nem váltottam a 13-as csatornára... az összes Bt-s eszközömet kikapcsoltam, mindent átrendeztem stb aztán jött a legyegyszerűbb megoldás és műxik minden szépen. No most ebbe még bejön egy másik rádióadó(k) ami valószínűleg ügyesen gátolni fogja a Bt-s eszközök működését, hogy.... na ez már összesküvés elmélet.


szer. júl. 18, 2007 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
EFi írta:
1.Minél több szabvány=annál kisebb kompatibilitás


Mivel már a Bluetooth se kompatibilis a Wi-Fi-vel. Így a kompatibilitás, vagy ha úgy jobban tetszik, az inkompatibilitás konstans. Ebből a szempontból tehát teljesen lényegtelen, hogy hány féle szabvány van. A Bluetooth nem lesz inkompatibilisebb a Wi-Fi-vel, azért mert létezik az USB-Wireless. A kompatibilitást nem a szabványok száma határozza meg.

EFi írta:
2.A bulvárstílus (vagy a marketing) meg ez: USBwireless.


Ha osztod Zsoca-M5 rádióadásokkal példázott véleményét, akkor valamit bizonyára félre értettetek, aminek a bulvárstílus az oka.


szer. júl. 18, 2007 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A BT-nél jóval gyorsabb, kb. 160-szor.
Inkább a Wifivel van egy súlycsoportban (a 802.11n ha jól tudom 300Mbit körül működik). Csak a wifi messzebb megy el.


szer. júl. 18, 2007 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Miért baj az, ha egy adott problémára létezik 4 helyett 5 féle megoldás(Wi-Fi,Bluetooth stb.)? Aki azt hiszi, hogy spanyol viaszról szól a hír, az megette a bulvárstílust. :roll:


1.Minél több szabvány=annál kisebb kompatibilitás
2.A bulvárstílus (vagy a marketing) meg ez: USBwireless.


szer. júl. 18, 2007 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Miért baj az, ha egy adott problémára létezik 4 helyett 5 féle megoldás(Wi-Fi,Bluetooth stb.)? Aki azt hiszi, hogy spanyol viaszról szól a hír, az megette a bulvárstílust. :roll:


szer. júl. 18, 2007 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Zsoca, akkor már ketten vagyunk hülyék :lol: mert én is pontosan ugyanezt fejtegettem.


szer. júl. 18, 2007 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Őszintén szólva én ehhez nagyon hülye vagyok, de ha mégis jól értek néhány dolgot, akkor a spanyol viaszt találják fel újra meg újra.
A BT is meg ez is rádióhullámokon megy, ahogy én tudom. Ennyi erővel a Juventus rádió hullámhosszát nevezhetnénk JVR-nek a Slágerét meg SLR-nek, és azt mondhatnánk, hogy ezek után a Danubius egy teljesen új szabványt használ?

...á ez butaság biztos csak nem értek valamit! :(


szer. júl. 18, 2007 16:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Engem hidegen hagy, hogy ki mennyire látja értelmét az új szabványnak és az is, hogy mekkora sanszot jósol neki elterjedés szempontjából. Főleg úgy, hogy fingja sincs arról, hogy pontosan miről is van szó. Sokkal inkább érdekel a cikk egy érdekes mondata:

Idézet:
A standardot ugyanakkor nem készítették fel arra, hogy a jel átjusson a falakon is, vagyis a szobában felállított vezetékmentes USB kapcsolatok nem is lépnek ki a helyiségből.


Ezt hogy kell érteni? Bulvárhíren kívül valahol fellelhető róla hasznos információ is? Úgy látom leginkább arnd van képben, esetleg ő tudhat valami linket is. :wink:


Biztosan igazad van
tulajdonképpen fel kellett volna, hogy tüzeljen a hír, és szakmai tudásom legjavát nekiszentelve alaposan körbe kellett volna járnom a problémát egy rövig hsz helyett
egyébként:
http://www.usb.org/developers/wusb/

nem lenne rossz az elképzelés, de kezdem nagyon rosszul érezni magam, ha újabb és újabb kütyükkel próbálnak meg vásárlásra bírni, pedig az emberek nagy része azt sem tudja kihasználni, ami rendelkezésére áll

a felhasználóimon látom naponta, hogy mennyire nincsenek képben a manapság mindenhol használatos eszközök tekintetében
ami villamos árammal megy szerintük az informatika és nekem értenem kell hozzá

Bocs Csaba_20, csak a gőz kicsit sok volt :wink:


szer. júl. 18, 2007 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Engem hidegen hagy, hogy ki mennyire látja értelmét az új szabványnak és az is, hogy mekkora sanszot jósol neki elterjedés szempontjából. Főleg úgy, hogy fingja sincs arról, hogy pontosan miről is van szó. Sokkal inkább érdekel a cikk egy érdekes mondata:

Idézet:
A standardot ugyanakkor nem készítették fel arra, hogy a jel átjusson a falakon is, vagyis a szobában felállított vezetékmentes USB kapcsolatok nem is lépnek ki a helyiségből.


Ezt hogy kell érteni? Bulvárhíren kívül valahol fellelhető róla hasznos információ is? Úgy látom leginkább arnd van képben, esetleg ő tudhat valami linket is. :wink:


http://www.usb.org/developers/wusb/
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_USB

Azt írják, hogy 480 Mbit/s 3 méterről és 110 Mbit/s 10 méterről.
3,1-től 10,6 GHz-ig működhet gyakorlatilag, de a helyi szabályok korlátozhatják a működési tartományt.
A bluetooth 2,45 GHz-en működik, 3Mbit/s a max sebessége. (Úgyhogy tényleg gyorsabb az USB)
A 3,1 Ghz-es fekvenciának még kb. ugyanakkora az áthatoló képessége, mint a 2,5 Ghz-nek. Elvileg ugyanakkora a teljesítménye, mint a 10m-es bt-nek, de valószínüleg a fal miatt legyengült jelből a 3Mbit/s-os sebességű jelfolyamot jobban ki lehet olvasni, mint egy 100Mbit/s fölöttit. Ezért szerintem falon át sokkal rosszabul működik, mint a bt, de konkrétat nem tudok mondani.


szer. júl. 18, 2007 13:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Sparow2 írta:

Előbb-utóbb biztosan beleépítik a készülékekbe...



Na hát ez az! Wirelessnek csak így van értelme, innentől kezdve viszont semmi köze az USB-hez, hanem sikerült előállítani mégegy vezetéknélküli szabványt, ami nem is jobb az előzőeknél és nem is kompatibilis velük.


szer. júl. 18, 2007 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Engem hidegen hagy, hogy ki mennyire látja értelmét az új szabványnak és az is, hogy mekkora sanszot jósol neki elterjedés szempontjából. Főleg úgy, hogy fingja sincs arról, hogy pontosan miről is van szó. Sokkal inkább érdekel a cikk egy érdekes mondata:

Idézet:
A standardot ugyanakkor nem készítették fel arra, hogy a jel átjusson a falakon is, vagyis a szobában felállított vezetékmentes USB kapcsolatok nem is lépnek ki a helyiségből.


Ezt hogy kell érteni? Bulvárhíren kívül valahol fellelhető róla hasznos információ is? Úgy látom leginkább arnd van képben, esetleg ő tudhat valami linket is. :wink:


szer. júl. 18, 2007 12:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Azt viszont nem értem, hogy mitől jobb, mint a bt :?: Gyorsabb? Lágyabb? Szárazabb érzés? :hm:


biztosan,
sőt valszeg szárnyai is vannak, hogy biztosan a helyén maradjon

:lol: :lol: :lol:


szer. júl. 18, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
EFi írta:
potyo írta:
Szerintem azért USB, mert nem kell hozzá semmilyen driver a már meglévőkön kívül, tehát mindent ugyanúgy használ, mint a vezetékes USB, csak vezeték nélkül. Mondjuk nemtudom ki hogy van vele, de én nagyon jól elvagyok a vezetékekkel, egyátalán nem hiányzik a drótnélküli átvitel.


Szerintem ez inkább az oprendszertől függ, mivel pl win98 alatt kell az USB-hez is driver (mert még nem volt, vagy nem volt elterjedt), ebből kifolyólag az is előferdülhet hogy előbb-utóbb a bluetooth eszközökhöz sem kell telepíteni semmit.


Kell driver XP alatt is, csak "gyárilag" hozzá van adva már. Nem kell külön CD-ről,netről, innét-onnét előkotorni.
Igen, előfordulhat, hogy a bt-hez sem fog kelleni külön gyártói driver.

EFi írta:
Aztán meg ez a periféria oldali rész akkor is gyanús, most akkor pl a gyufásdoboz méretű telefonban v mp3 lejátszóba, fényképezőbe a miniUSB-be nyomjak bele egy bumszli jeladót? Akkor már szerintem olyan mindegy, h vezetékkel kötöm össze v. anélkül, a bumszlit is cipelnem kell magammal stb


Előbb-utóbb biztosan beleépítik a készülékekbe, mint pl. a telefonokba bt-t most. (Habár bt-s fényképezőgépről nem hallottam)

Azt viszont nem értem, hogy mitől jobb, mint a bt :?: Gyorsabb? Lágyabb? Szárazabb érzés? :hm:


szer. júl. 18, 2007 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
potyo írta:
Szerintem azért USB, mert nem kell hozzá semmilyen driver a már meglévőkön kívül, tehát mindent ugyanúgy használ, mint a vezetékes USB, csak vezeték nélkül. Mondjuk nemtudom ki hogy van vele, de én nagyon jól elvagyok a vezetékekkel, egyátalán nem hiányzik a drótnélküli átvitel.


Szerintem ez inkább az oprendszertől függ, mivel pl win98 alatt kell az USB-hez is driver (mert még nem volt, vagy nem volt elterjedt), ebből kifolyólag az is előferdülhet hogy előbb-utóbb a bluetooth eszközökhöz sem kell telepíteni semmit.
Aztán meg ez a periféria oldali rész akkor is gyanús, most akkor pl a gyufásdoboz méretű telefonban v mp3 lejátszóba, fényképezőbe a miniUSB-be nyomjak bele egy bumszli jeladót? Akkor már szerintem olyan mindegy, h vezetékkel kötöm össze v. anélkül, a bumszlit is cipelnem kell magammal stb


szer. júl. 18, 2007 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Szerintem azért USB, mert nem kell hozzá semmilyen driver a már meglévőkön kívül, tehát mindent ugyanúgy használ, mint a vezetékes USB, csak vezeték nélkül. Mondjuk nemtudom ki hogy van vele, de én nagyon jól elvagyok a vezetékekkel, egyátalán nem hiányzik a drótnélküli átvitel.


szer. júl. 18, 2007 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Adott két USB port azokban egy egy csatlakozó és az nem tyúkbéllel van összekötve hanem wireless-el...


Biztos bennem van a hiba :shock: szóval, a meglévő USB portba a PC-n is meg a pl. nyomtatón is bedugok valamit aztán ezek egymással az éteren beszélgetnek ?
Mert akkor a telefonos Bluetooth-om is félig USB wireless: a PC USB portjába be van dugva egy bluetooth adapter, aztán ha telefonomba nem lenne beépítve, akkor annak az USB portjába is dughatnék egyet és kész a wireless USB :lol: Tehát az az érzésem nagyon, hogy újrafeltaláltak valamit, ami direkt más sávon működik, de kvázi ugyanazt tudja mint az én példám.


szer. júl. 18, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Az az igazság, hogy olyan régen találták ki ezt a drótnélküli USB-t, hogy már mindenki elfelejtette.... (Még a viszta vajúdását is lepipálta) Ja Bt killer-nek becézték. Gondolom az elmúlt pár évvel nem számoltak amikor a nevet adták nekije :) :) :)


kedd júl. 17, 2007 19:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát nem tudom, sztem nem fog oly gyorsan terjedni mint azt gondolják...


kedd júl. 17, 2007 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Adott két USB port azokban egy egy csatlakozó és az nem tyúkbéllel van összekötve hanem wireless-el...


kedd júl. 17, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Én ezt most nem értem. Az USB egy csatlakozó fajta, hogyan lehet ez Wireless, ha nem kell csatlakoztatni, mitől usb? Olyat idáig is meg lehetett volna csinálni, hogy csinálunk egy hubot, amin USB csatlakozók vannak és a hub vmilyen létező vezetéknélküli technikával kommunikál a PC-vel. Ezért kÁr volt létrehozni még egy vezetéknélküli szabványt, hogy az előzőekkel ne legyen kompatibilis.


kedd júl. 17, 2007 14:26
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Végre a piacon a vezetékmentes USB
Nagy adatátvitel, kábelek nélkül - immár a boltokban. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=106003


kedd júl. 17, 2007 14:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség