Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:53



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
kossz mindent...a speed fan is 55 felett mutat...a hdd-om gariba van, a fontos adataim lementve dvd-en, ha valami baja van visszem vissza es kesz....mar nincs mit csinaljak vele, teliraktam ventilatorokal meg minden. Ez van


kedd márc. 07, 2006 13:58
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha érintésre kézmeleg, akkor tuti nem 55 fokos, feltéve, hogy az elektronika sem annyi.
Nekem a 2,5"-os vinyóm jelenleg 51 fokos, de ha letapizom a gépet alulról, ezt bizony érezni is.

Üdv!


kedd márc. 07, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Megfelelő házhűtésed van, így nem lehet 55 fok a vinyó. Szerintem rossz a hőfokmérője, vagy a program rosszul írja az adatokat. Próbáld ki a Speedfan progit, az is méri a vinyó hőmérsékletét.


kedd márc. 07, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
tehat...nem sut egyaltalan, erintesekor testhomerseklet........akkor az 55 fok tevedes? Megjegyzem a proci 38 fok, az alaplap 34 fok. 1 venti hatulrol huz a hazbol ( 8 cm ), elol a hdd elott 1 venti nyomja be a levegot ( 8 cm ), egy oldalventi nyomja be a levegot ( 8cm ), es a tapon egy 12cm venti ami huzza ki. Szerintem a hazba van eleg huzat,.....me csak a hdd 55 fok...eleg zavaro.


kedd márc. 07, 2006 8:07
Hozzászólás 
tehat...nem sut egyaltalan, erintesekor testhomerseklet........akkor az 55 fok tevedes?


kedd márc. 07, 2006 8:03
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A Briós nemigen olvasgatja a S.M.A.R.T.-ot, viszont egy hűtővel együtt nem lehet 55 fokos... Főleg akkor nem, ha érintésre kézmeleg. 55 fok már elég meleg ahhoz, hogy hirtelen a vinyóhoz érve "süssön", persze pár mp. után az ujjad alól elmegy a hő - az ujjadba. :D

Üdv!


kedd márc. 07, 2006 2:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
en sem lattam meg a biosban hdd homersekletet


kedd márc. 07, 2006 0:48
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
A bios mutatja a HDD hőmérsékletét? Én még nem találkoztam vele. :?


hétf. márc. 06, 2006 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
tehat van egy hdd cooler es egy 8cm-es venti elotte


hétf. márc. 06, 2006 19:34
Hozzászólás 
feltettem egy hdd-ventilatort lejebb ment 5 fokkal....mukszik nagyon jol masolok particiorol particiora max 30 megaval.....csak ne melegedne....53 fok...


hétf. márc. 06, 2006 19:27
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mert a vinyó nem a fémkasztni, hanem az elektronika hőmérsékletét méri.
Mondjuk a 16, meg 19 akkor is elég izgalmas. :)

Üdv!


hétf. márc. 06, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
beretan írta:
sziasztok
tegnap lecsereltem a 80-as seagate vinyomat egy wd1600js sataII-re ( alaplap s-ata I ), megyen tokeletesen ( hiszen zsir uj ), csak a baj az hogy az everest2005 53-58 kozotti hofokot ir ki. Ez vajon realis vagy nem olvassa jol le, a kezemet ratettem de nem ereztem melegebnek mint a korabbi hdd-omat, de annak csak 27-33 fokot irt ki. Na most ha tudnatok segiteni valami programot esetleg linket is ,hogy lassam az 58 fok realis vagy nem olvassa jol az everest.
elore is kosszi


Ekkora különbséget azért már érezni kellett volna kézzel is, ha az valós érték lenne.
Nekem 3 db Samsung (kettő azonos típus) van a ház alsó részén, 5 mm vastag aluminium lemezek között, ami miatt azonos hőmérsékleten üzemel mindhárom HDD.
Digitális hőmérővel mérve valóban csak néhány tized fok különbség van a három között.
Az Everest adatait megnézve: 39, 16, 19 fok.


hétf. márc. 06, 2006 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az Everest a S.M.A.R.T infót olvassa, amit a vinyó küld, tehát valószínűleg minden progi ugyanezt látná. De megpróbálhatod a MobileMeter-t, hogy az mit mutat.
Specifikáció szerint bírnia kell (55-60 fokban szokták maximálni a műdködési hőmérsékletet).

Egyébként javasolt beszerezni egy ilyet:

Kép

Vagy valami hasonlót, esetleg a vinyó elé szerelni egy 8, vagy 12cm-es házhűtőt, ami a vinyóra fújja a levegőt.

Üdv!


hétf. márc. 06, 2006 1:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
sziasztok
tegnap lecsereltem a 80-as seagate vinyomat egy wd1600js sataII-re ( alaplap s-ata I ), megyen tokeletesen ( hiszen zsir uj ), csak a baj az hogy az everest2005 53-58 kozotti hofokot ir ki. Ez vajon realis vagy nem olvassa jol le, a kezemet ratettem de nem ereztem melegebnek mint a korabbi hdd-omat, de annak csak 27-33 fokot irt ki. Na most ha tudnatok segiteni valami programot esetleg linket is ,hogy lassam az 58 fok realis vagy nem olvassa jol az everest.
elore is kosszi


hétf. márc. 06, 2006 0:26
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor offoljunk még kicsit. :)
A gépedtől függ, hogy teljesítményben milyen kell, egyébként meg lehet FSP, vagy Chieftec is nyugodtan, amelyik szimpatikus és amelyiknek megvan minden csatlakozója, ami a gépedhez kellhet. A 12cm-es ventilátorral szerelteket részesítsd előnyben, mert csendesebbek és azonos, vagy nagyobb légszállításuk van, mint a 8cm-es ventilátorral szerelteknek.
A ghostolás a Norton Ghost programjával lehetséges, egy tükröt csinál a vinyódról (olyasmit, mint az .iso lemezképek a CD-knél), és ezt bármikor visszarakhatod a vinyóra (tiszta XP telepítések után is jó, mert legközelebb 20 perc alatt van kész rendszered, de backuphoz is használják), vagy egy másik vinyóra.
Az emlegetett parancshoz az XP telepítőről a helyreállítást kell választani, telepítéskor megadott rendszergazdai jelszót fog kérni (ha nincs, akkor elvileg sima enterre továbblép), ha kéri, kiválasztani az alapértelmezett telepítést (ez általában az 1-es), és kapsz parancssort, ott kell kiadni a FIXBOOT parancsot, ami felírja a boot szektort újra. Ha a gyökérnyvtárban benne van az ntldr és ntdetect.com (rejtett és rendszer) fájl (másolásnál benne lesz, feltéve, hogy pl. a TotalCommanderben engedélyezve van a megjelenítésük), akkor ezután indulni fog az XP. Ghosttal ez nem kell, elég csak visszarakni a mentést az új vinyóra, a boot szektort is lementi/visszateszi.

Üdv!


vas. márc. 05, 2006 23:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Húú, emberek.
Nézegetem ezeket a tápokat, de még Chieftec 300W-os tápokból is van sok fajta és én nem értek hozzájuk. Melyiket érdemes választani?
Bocsi az OFF-ért, de itt jött elő.


vas. márc. 05, 2006 22:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Milyen parancsot?
Mi az a ghostolás?
Melyik a jobb megoldás?


vas. márc. 05, 2006 22:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Új táp.
A C-det meg ghostold át az új vinyóra, vagy át is másolhatod, de akkor a boot szektort újra meg kell csinálnod az XP telepítő CD-vel. Végülis csak a javítókonzolt kell elindítani és egy parancsot kiadni.

Üdv!


vas. márc. 05, 2006 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Mindenképpen vennék a helyedben új tápot.


vas. márc. 05, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Srácok!

Most szedtem szét a gépet és láttam, hogy nem is lehet úgy megoldani, ahogy én akartam. (Nem részletezem miért). A lényeg, hogy csak az új 250 gigás winyó lesz a gépben (az úgyis elég lesz) és a mostani winyómat belerakom egy rack keretbe és csak akkor használom, ha szükség lesz rá. Ennek az a hátránya, hogy új windowst kell raknom.
Vagy lehetséges olyan, hogy a mostani C-met átmásolom az újra egy az egyben és ha legközelebb már arról indítom a gépet, akkor már minden ugyanúgy működni fog?

A másik: észrevettem, hogy a gépemben (már több mint 2 éve) egy Codegen 300W-os táp van. Most félnem kell? Sok rosszat hallottam a Codegen tépokról, de eddig nem féltem, mert nem tudtam, hogy ilyenem van. Vegyek tápot is?

Minden kérdésemre válszoljatok légyszíves!


vas. márc. 05, 2006 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egyszerűen a SATA-k az adatmozgatáskor nagyobb processzorterhelést okoznak (és tömörítetlen videókkal dolgozni, vagy azt felvenni alkalmatlanok).
Ha másodlagos vinyó, és csak tárolásra használod, akkor a "legkevésbé előkelő" :) helyre lehet tenni, lehet akár sec. slave.

Üdv!


vas. márc. 05, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Miért terheli? Mivel?
Ha PATÁt veszek, akkor ugye a másik kábelre dugjam,mint a fővinyót, ha ez lesz a másodlagos?


vas. márc. 05, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Melyik az olcsóbb?
Megveszed xHUF M-nél. Tönkremegy agyalnak :arrow: kitalálnak okosságokat :arrow: nincs csere :arrow: kuka
vagy x+yHUF. Tönkremegy adnak egy újat.
Na? szerinted?


vas. márc. 05, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
tibuu írta:
McLaca írta:
Rozso írta:
Szeretnék a héten egy Samsung 250 Gb-os SATA II winyót venni...
Én PATA-t vennék inkább. Attól, hogy SATAII és ez most a legújabb, még nem gyorsabb.Viszont a rendszert jobban terheli.

Üdv!

És azt sem a Mistralnál. :D
:mrgreen:


vas. márc. 05, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
McLaca írta:
Rozso írta:
Szeretnék a héten egy Samsung 250 Gb-os SATA II winyót venni...
Én PATA-t vennék inkább. Attól, hogy SATAII és ez most a legújabb, még nem gyorsabb.Viszont a rendszert jobban terheli.

Üdv!

És azt sem a Mistralnál. :D


vas. márc. 05, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rozso írta:
Szeretnék a héten egy Samsung 250 Gb-os SATA II winyót venni...
Én PATA-t vennék inkább. Attól, hogy SATAII és ez most a legújabb, még nem gyorsabb.Viszont a rendszert jobban terheli.

Üdv!


vas. márc. 05, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
littleNorbi írta:

Nem előbb kell formázni ?Kérlek mond el hogy hogy történik a formázás !


1. Beszereled
2. Particionálod
3. Formázod

Rendszer vinyó lesz, vagy másodlagos?
Ha rendszer, akkor az XP telepitőjével tudod particionálni, majd utána formázni.
Ha másodlagos, akkor XP-ben felügyeleti eszközök->Számítógép-kezelés->Lemezkezelés, itt tudod particionálni, majd formázni is.
De ha ragaszkodsz a karakteres felülelthez, akkor a formázáshoz használhatód a format parancsot is. :)


vas. márc. 05, 2006 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Szeretnék a héten egy Samsung 250 Gb-os SATA II winyót venni és lenne néhány kérdésem:
1. Tudom, hogy a Mistralról nincs vmi jó véleményetek (nekem se) a garanciaérvényesítés miatt, de ott legolcsóbb (24e) meg közeli is van. Szerintetek ott vegyem meg?
2. ASUS P4P8X alaplapba teszem és nem rendszerwinyó lesz (egyelőre biztos). Ez az alaplap SATA I-es. Menni fog vele rendesen a SATA II winyó?

Egyelőre ennyi.

Köszi!


vas. márc. 05, 2006 12:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Idézet:
Mi a teendő egy új merevlemezzel ? Csak partition-okat kell rajt csinálni ?

Beszerelni,particionálni,formázni,használni
:lol:


Nem előbb kell formázni ?Kérlek mond el hogy hogy történik a formázás !


vas. márc. 05, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Mi a teendő egy új merevlemezzel ? Csak partition-okat kell rajt csinálni ?

Beszerelni,particionálni,formázni,használni
:lol:


vas. márc. 05, 2006 11:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
Mi a teendő egy új merevlemezzel ? Csak partition-okat kell rajt csinálni ?


vas. márc. 05, 2006 11:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Köszi! :)

Üdv!


pén. márc. 03, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Nem kér semmit, még elnézést sem. :)
Ismertető:
http://bladeedition.atw.hu


pén. márc. 03, 2006 15:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem véletlenül a kuss2000-ről van?
Mert ott is készül egy csomag, ami az SP2 után kijött összes frissítést egyben tartalmazza. Nem sokat járok arra, nem tudom, kész van-e.
Ha nem onnan van, igazán adhatnál elérhetőséget. :D
Kódot kér telepítéskor?

Üdv!


pén. márc. 03, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Rest

Nincs az alaplapodon másik SATA vezérlő? Ha igen, tedd át arra a Maxtort.


McLaca írta:
Igen, ebben igazad van :), de meghajtókat és vezérlőket már akkor is betölt. Amíg eljut az F6-ig, eltelik pár perc, mialatt még a föld-hold kommunikációs rendszeréhez is tölt be eszközkezelőt :D, eléggé feleslegesen. Lehetséges egyébként a SATA vezérlőt is beleintegrálni a telepítőbe, de elég macerás. Az újabb SATA vezérlőket meg biztosan nem ismeri az SP2 sem.
Egyébként pedig én nem vennék SATA vinyót. :D

Üdv!


Létezik egy "integrált XP prof", bizonyos helyekről letölthető.
2006.02.21-ig megjelent összes MS frissítés. Driverek, köztük a SATA, hang, videó, LAN, és hogy ne maradjon üres a lemez még néhány (67)választható program. (Office, Photoshop, Acrobat Prof. etc.)
Eddig két SATA-s gépre telepítettem, egy Asrock 775V88+, és egy Gigabyte K8N Ultra.
Az előbbin egyedül az integrált hangkártyát nem ismerte fel, de mint kiderült, még az alaplapi CD-n lévővel sem működik. :(
A Gigá-hoz semmilyen egyéb telepítő lemez nem kellett.
Köszönet érte Blade-nek. :D


pén. márc. 03, 2006 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, ebben igazad van :), de meghajtókat és vezérlőket már akkor is betölt. Amíg eljut az F6-ig, eltelik pár perc, mialatt még a föld-hold kommunikációs rendszeréhez is tölt be eszközkezelőt :D, eléggé feleslegesen. Lehetséges egyébként a SATA vezérlőt is beleintegrálni a telepítőbe, de elég macerás. Az újabb SATA vezérlőket meg biztosan nem ismeri az SP2 sem.
Egyébként pedig én nem vennék SATA vinyót. :D

Üdv!


pén. márc. 03, 2006 13:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
McLaca írta:
Integrált SP2-es telepítőnél nem a Win telepítése után megy fel az SP2, hanem eleve a kardinális fájlok SP2-es verziójából települ a win. Maga az SP2 telepítőbe integrálása is semmi más, mint a telepítőfájlok egy részének kicserélése SP2-es verzióra.

Üdv!


Ok, akkor tévedtem, de a legelején, amikor kéri az F6-ot, akkor még gyakorlatilag semmit sem telepített az XP.


pén. márc. 03, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Integrált SP2-es telepítőnél nem a Win telepítése után megy fel az SP2, hanem eleve a kardinális fájlok SP2-es verziójából települ a win. Maga az SP2 telepítőbe integrálása is semmi más, mint a telepítőfájlok egy részének kicserélése SP2-es verzióra.

Üdv!


pén. márc. 03, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
orbitpsu írta:
par hsz-el feljebb tobben is irjak hogy xp telepites bootkor f6, majd sata driver. nekem ez meg sosem kellett, tudtommal sp2 ota nem is kell, vagy esetleg alaplap fuggo?


SP2 már a winfos telepítése után megy fel, amikor F6-ot nyomsz, akkor még a közelben sincs, hiába van SP2-s telepítőd. Alaplapfüggő, hogy rendesen tudja-e kezelni a Sata-s vinyókat már a telepítés előtt, vagy kell neki a driver.


pén. márc. 03, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: H-Gyor
Hozzászólás 
par hsz-el feljebb tobben is irjak hogy xp telepites bootkor f6, majd sata driver. nekem ez meg sosem kellett, tudtommal sp2 ota nem is kell, vagy esetleg alaplap fuggo?


pén. márc. 03, 2006 10:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Erre most így hajnalban nincs ötletem :), viszont az avatarod meg fog jelenni, ha a linkjéből kiszeded a /view részt.

Üdv!


pén. márc. 03, 2006 1:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Sziasztok

Van egy kis gondom egy vinyoval, a tipusa Maxtor DiamondMax Plusz 9 80GB SATA.
A gond ott kezdödött, hogy a Sil3112-es vezérlön volt és kapoot mellé egy WD Raptort, a WD-re szűz XP (SP2) fel maxtor maradt volna adat tárolonak, itt kezdödött a gond nagy ritkán csontra fagyott semmi kékhalál, kiderült hogy a maxtor fagyasztja a rendszert mikor fájl írási müveletet végez a vinyon de nem mindig.
A WD elött a maxtoron volt a rendszer de semmi hiba nem volt vele.
Nos a tünetek: Nem lehet a maxtorra írni csak kb 5-6 MB -al, olvasni pedig kb 50 MB -al lehet róla, a vezérlőpultban a tulajdonságainál a WRITE CACHE: DISABLE.
Probáltam eltávolítani a driverét, h ujra felismerje az XP, kábeleket kicseréltem, a maxtor tesztprogija szerint hiátlan, kapott formázást, zerofilt.
Most minden lementve róla és várja hátha valaki értelmes ötletett tud adni mit lehet még vele tenni.

Elöre is köszii.

Rest


csüt. márc. 02, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Nem volt, de isten tudja hanyadszori nekifutásra kiderült, hogy a jumprelés volt a hibás!!!
Master w/Slave present-en volt gyárilag, és ettől ezek szerint a cable select is jobb, de amint kivettem a jumpert -és lett belőle Single or Master - minden simán ment már a bootolástól...
...arról nem is beszélve, hogy a WD Life Guardja segítségével gyerekjáték a bepartícionálás, és az előző vinyóról átdobja az XP-t, így a 3-4 órás telepítgetés fél óra alatt nélkülem is elkészült! :wink:


szer. márc. 01, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
szerv írta:
asus a7v8x-be szeretnék v250 gigás ata vinyót rakni, de bootolás közben nem találja meg... és máshonnan indítaná az xp-t...pl cd , flopy. Pedig a bios-ban megtalálja...ki is írja, igaz van, hogy nem azonnal.

van rajta partíció ami aktív?


kedd feb. 28, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
asus a7v8x-be szeretnék v250 gigás ata vinyót rakni, de bootolás közben nem találja meg... és máshonnan indítaná az xp-t...pl cd , flopy. Pedig a bios-ban megtalálja...ki is írja, igaz van, hogy nem azonnal.


kedd feb. 28, 2006 18:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: Winyó halál
stol írta:
Ha a Huntkey, a sárga L-alakú húzott alu bordás, akkor elkózással javítható.


Stimmel. Itt 1 kép a táp belsejéről. Tudom, tré kép, de most nem ez a lényeg.

Mit tegyek? Hol babráljak? Vagy vegyek egy új tápot? Melyik lehetőség éri meg jobban? Nem szeretnék még egy winyót "elveszíteni".

Ja, és köszi az eddigi válaszokat is:)


szer. feb. 22, 2006 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Elég jó a sebessége. 40k fölött másolok DVD-image-eket haverom 80-as Samsung-jára. :wink:
Viszont nekem már ment tönkre egy 80-as Pata Samsung Puma-m, az még 1 év garis volt, 14 hónapot bírt. :twisted:


kedd feb. 21, 2006 21:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez pozitív.
Meg a 3 év gari is az. Most már csak az elromlási rátáját lenne jó ismerni.
Sebessége jó?

Üdv!


kedd feb. 21, 2006 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
McLaca írta:
Mennyire melegszik és mennyi idős?

Üdv!


Huhh, szerintem 1 év körül van, és 30 fok alatt van mindig még nyáron is.
Egy Aerocool Aeroengine házban van, hűti az első 12-es venti.
Most másolgattam pár gigát a rackre, éppen 26 fokos.


kedd feb. 21, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás Re: Winyó halál
anybody írta:
Sziasztok!

Volt nekem egy Maxtor winyóm, ami 1 év után elkezdett döglődni /egyre hangosabban kattogott, egyre gyakrabban vesztek el róla adatok/, amitől végül megszabadultam, de 2 évig kihúzta. Közben járt nálam pár vinyó amit adtak, hogy másoljak rájuk 1-2 dolgot. Nos, miután visszaadtam őket, jöttek panaszkodni, hogy mióta visszakapták bad sectoros lett. És a Maxtorom után, amit kivágtam a kukába, vettem egy 160-as Samsung-ot. Most, 1 hónaposan ez is elkezdett velem szórakozni. Ja, közben egy NEC DVD íróm is megadta magát...

A konfig:
Alaplap: Abit NF7
RAM 1*256 Samsung és 2*256 Hyundai /mindhárom 400 MHz-es, de alapon csak 333-on futnak. Gondolom az alaplap miatt/
Proci: 2500+ Barton
VGA: C3D 9200 SE
Táp: Huntkey 400W /model: LW-8250/

Szóval a kérdés: mitől van az, hogy a nálam járt vinyókon elkezdenek szaporodni a bad sectorok rövid időn belül?


Ha a Huntkey, a sárga L-alakú húzott alu bordás, akkor elkózással javítható.


kedd feb. 21, 2006 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség