Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:53



Hozzászólás a témához  [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Következő
Vásárlási tanácsadó 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ha csak 2-3mm lenne és lágy. :wink: Használtam korábban zsinóros egeret,valahol még most is meg kell hogy legyen,de engem valahogy zavart az a kábel,most ezt nem tudom jobban elmagyarázni fogadd el így.
Hogy megpróbáljalak meggyőzni,azzal érvelnék a vezeték nélküli egér mellett hogy maximális szabadságérzetet ad legyen ez 1 méter vagy egy előadóterem.Pl ha egyszerűen átköltöztetem az asztalt a monitorról a tv-re.


pén. feb. 12, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
... -Vezeték nélküli ...

Nem tartozik a kérdéshez, én kérdezem: minek?
Hol, és miben akadályoz egy 2-3 mm-es lágy vezeték?
Engem még senki nem tudott meggyőzni erről, általános használat mellett.

Más mondjuk egy nagy előadóterem. Ott tényleg kell (ez az esetek 1%-a talán). De otthon, egy méterre? Egyszerűen nem értem. :shock:


pén. feb. 12, 2010 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Vásárlási tanácsot kérnék mert a kereséssel nem jutottam sokra.
Az egeremen a görgő néha kezd fura dolgokat művelni ezért és mert már nem mai darab,keresni akartam egy cserekészüléket ha esetleg végleg tönkremenne.Van egy két kitétel aminek meg kellene felelnie de ez megnehezíti a találatokat.Amit szeretnék.
-Vezeték nélküli
-bölcsős töltő
-előre és vissza léptető gombok
Jelenleg ilyet használok
http://www.mysilvercrest.de/foto/suppor ... 024_HU.pdf
Elsőre talán viccesnek hangzik de annak ellenére hogy ez a Lidl áruházlánc saját terméke és ezért gagyinak tűnhet de teljes mértékben meg vagyok elégedve vele.Egy hasonló felépítésű ketyeréről ha valaki tudna informálni azt megköszönném.


pén. feb. 12, 2010 17:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Köszönöm. A 80P/Eco80 és a 80PB között mi a különbség?
Találtam FSP 400W 80P-t 7 ezerért, és Chieftech 450W 80PB-t 10-ért.
(+posta) http://www.dplanet.hu/index.php?cikk=114200058 *_* http://www.ebolt.hu/product256749-Chief ... g_OEM.html


hétf. feb. 01, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A 80Plus minősítéssel rendelkező tápokat keresd, ha a hatásfok a fontos. 10K alatt szerintem nem fogsz találni.

A gépedhez egy 350W-s minőségi táp bőven megfelel. A következő gyártók közül válogass:
FSP
Chieftec
Thermaltake
Cooler Master
Corsair
Enermax
Seasonic


hétf. feb. 01, 2010 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás 
Sziasztok! Valamikor a nyáron (ha bírja addig a jelenlegi Codegen ATX v2.03 "400W") szeretnék új tápot venni. Jó hatásfokú, megbízható, halk és olcsó példány kellene a következő konfighoz:
Sempron 2800+, Abit KU8, 2x512MB DDR400, 2 db IDE HDD, DVD író, lan kártya, GF4MX440 vagy GF 7600GT 256MB DDR3.

Ez utóbbit a gépre rakva nem forog rendesen a ventillátora, és pár másodperc után elmegy a kép bekapcsoláskor. Ismerősöm szerint közvetlenül a tápra kell kötni valami átalakítóval.
Milyen típusú tápoknak van a legjobb hatásfoka kb. 10 EFt alatt?


hétf. feb. 01, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Peches írta:
... félreérthető voltam...

Az bizony. Már nem először írogatunk arról: miért nem lehet egyértelmüen fogalmazni.
Fel sem merült senkiben, hogy személyesen vetted át. Így tök mindegy, hogy lett rendelve a cucc.
Az árut -bármi legyen az- a boltban meg kell nézni, saját érdek miatt. Legalább külsőleg.
Ha ez az Ipon volt (mert ott van Webes rendelés), akkor én is jártam úgy, hogy a kiadott dobozban sérült volt a cucc. Mindjárt visszadtam. Vágtak egy pofát, de nem tudtak mit csinálni, kicserélték. Pedig az csak esztétikai hiba volt (mondta is az arc).


csüt. jan. 21, 2010 16:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 18:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ez egy kicsit félrement, vagy félreérthető voltam. Nem futárszolgálat hozta attól, hogy webes rendelés volt.
Én magam vettem át a boltban. A tanulság arra vonatkozik, hogy ott is nagyon óvatosnak kell lenni. Ezt elég kevesen kevesen teszik meg, csak felmarkolják a rendelt árut vagy megkapják egy zacskóban.
Nem kellett volna említeni ezt a webes rendelést, mert ez a része mindegy.


szer. jan. 20, 2010 22:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Legyen szerencséd. És legközelebb.
.....és "ne szívjál füvet, mert olyan leszel mint én.. etc".By HéthétköznaPi-Csa-lódások.:végy zsákbamacskát avagy a futárszolgálatos rendelvények és azok garis üi.-je.. :?


szer. jan. 20, 2010 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Peches írta:
Tanulságképpen ...

Nem derül ki hol laksz, mik a beszerzési lehetőségeid (pl. nem tudsz egykönnyen elmenni érte). De ilyen érzékeny cuccot így biztos nem vennék. Fő a bizalom, de azt előre is lehetett tudni hogy egy merevlemez reklamáció igencsak kétesélyes. :shock:

Legyen szerencséd. És legközelebb... :D


szer. jan. 20, 2010 19:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 18:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Tanulságképpen leírom esetemet, hogy mennyire meg lehet szívni, ha az ember nem figyel.
Javaslom mindenkinek, hogy lupével nézze figyelmesen percekig a vásárolt számítástechnikai terméket átvételkor, hogy nem sérült-e esetleg.
Mivel a garanciális ügyintézés még folyamatban van, a konkrétumokat egyelőre mellőzöm. Tanulságnak így is jó, és a végkifejlet dönti el mi lesz.
Vásároltam egy WD1001FALS vinyót a szokásos webes rendeléssel. Otthon berakom a gépbe, bekapcsolom, és mindjárt feltűnt, hogy elég erős hangja van és rezonál tőle az asztal.
Vannak ilyen kifogástalan vinyóim, így összehasonlításként az új legalább kétszer olyan hangos.
A következő pofáraesés lett, hogy a BIOS nem ismerte fel rendesen se AHCI, se RAID módban. Fél percig biztos várakozott annál a SATA portnál, amelyikre dugva volt. Több porton, több táp és SATA kábellel próbáltam.
A helyzet változatlan. Hangosnak hangos, ha véletlenül nagy soká mégis kiírta is a vinyó nevét a bootkor, a következő bootoláskor meg már nem, mintha rá se lenne dugva oda semmi. De akkor is jó sokára lép tovább.
Amikor kiveszem a vinyót a gépből és közelről nézegetem, akkor tűnik fel, hogy az egyik sarkánál a burkoló lemez picit meg van görbülve és az alu ház sarka is be van lapulva.
Nyilvánvaló, hogy valamikor leejtették. Azt tudom, hogy nem én voltam, de hogy fogom ezt bizonyítani?
Hogy ettől ment taccsra, az elég valószínű, noha 250 g-t bírnia kellene az adatlap szerint üzemen kívül. Üzem alatt is 30-at.
Másnap visszavittem a boltba. A szervizes srác a második körben persze szintén kiszúrja. Megkérdi, hogy nem volt ez leejtve? Mondom, hogy nálam biztosan nem. Az átvételi papírra természetesen ráírja, hogy sérülten vette át, mert neki ez a dolga.
Utána már hiába mondtam, hogy írja rá az én nyilatkozatom is, hogy nem nálam sérült. Azt mondta mindegy, a nagyker vagy elfogadja, vagy nem, sérülés esetére nem nagyon biztatott a srác.
Most itt tartunk. A dolog kimenete háromesélyes, különböző valószínűségekkel.
Első körben a nagyker vagy ad egy másikat, vagy nem.
Ha nem ad, akkor jön a képbe a bolt, mint szerintem és normálisan mindig is lett volna. Én ugyanis nem a nagykerrel vagyok jogviszonyban, hanem a bolttal. De mindig a nagykerre szoktak mutogatni.
Valaki hibázott, vagy a nagyker adott ki sérült terméket, vagy a boltba szállításnál sérült, azt viszont bizonyítani szinte lehetetlen, ha nincs jószándék, hogy nem nálam. Én hiába tudom, ha nem akarják elfogadni.
Ha ezt a nagyker nem nyeli le a bolt felé, akkor még a bolt megtehetné, ha annyira akarná. Miért akarná? Nem lesz egyszerű valószínűleg.
Kezdődik a vásárlók könyvébe a beírással, a fogyasztóvédelemhez fordulással. Beregisztrálhatok egy sor fórumba és leírhatom, hogy messzire kerüljék ezt a boltot, mert ha garanciális probléma lesz, akkor fújhatják.
Beperelhetem őket, kerül amibe kerül, hiába kevés az esély. Ha oda a fejsze, utánadobom a nyelét is. Ezt mind közlöm is velük majd.
Most itt állok, hogy kidobtam egy csomó pénzt az ablakon, csak azért, mert nem vizsgáltam meg tüzetesen az átvett árut. Az is lehet, hogy fel se tűnt volna.
Az ilyen boltokban én még sose láttam, hogy átvételkor vásárlók a dobozokat és egyebeket cincálnák, csak jóhiszeműen elpakolják.
Pedig muszáj. Én mindenképpen megjártam, akárhogy alakul is.


szer. jan. 20, 2010 19:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Hannibal: Köszönöm a tanácsokat.
Valószínűleg az Athlon II X4 + valamelyik sok perifériával rendelkező gigabyte lap + 4 gb ram kombó lesz a befutó, NVidia CUDA kompatibilis kártyával.


kedd jan. 12, 2010 22:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Persze. Gyorsabb RAM-t mindig lehet menni, maximum lassabban hajtja az alaplap.


Grazie! :)


vas. jan. 10, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Persze. Gyorsabb RAM-t mindig lehet menni, maximum lassabban hajtja az alaplap.

Szerk.:
Laci2000: procikban az Athlon II X4-eket is érdemes megnézni. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a Phenom II X4, csak nincs L3-mas cache. Teljesítményben ez olyan óriás különbséget nem jelent. 21-22K-ért kapható.

Fullos Giga lap: http://depo.hu/gigabyte/ga-ma790xt-ud4p 30K
Egy közepes felszereltségű Giga: http://depo.hu/gigabyte/ga-ma770t-ud3p 22K
Egy olcsóbb, de közepes Gigahoz hasonló MSI: http://depo.hu/msi/770-c45 16K

Proci: Athlon II X4: 22K

RAM: Patriot 4GB: http://www.aqua.hu/4gb-1333mhz-ddr3-ram ... 80777.html 25K

VGA: Gainward (0056) GTS250 512MB DDR3: http://www.planarcomputer.hu/webshop/Gainward_(0056)_GTS250_512MB_DDR3/4184/ 28K
XFX 9600GT 512MB DDR3: http://www.planarcomputer.hu/webshop/XF ... DDR3/6786/ 20K


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hannibal vas. jan. 10, 2010 19:18-kor.



vas. jan. 10, 2010 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Hannibal írta:
O.C.= OverClock. Azaz simán nem tudja hajtani 1600-on a RAM-t, hanem kell egykis tuning neki.


Értem, köszönöm! :)
Tehát akkor nyugodtan vehetem az 1,6-os RAM-ot is? :)


vas. jan. 10, 2010 17:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
O.C.= OverClock. Azaz simán nem tudja hajtani 1600-on a RAM-t, hanem kell egykis tuning neki.


vas. jan. 10, 2010 13:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
VaFec írta:
toddzsa írta:
Sziasztok!

Eljutottam oda, hogy fejlesztenék a rendszeren! Az alábbi lehetőséghez kérném a véleményeteket!
100E a keret, ez éppen 98E-nél megáll:

MSI 770-C45 alaplap
AMD Athlon II™ X4 630 proci
Kingston DDR3 KIT 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)
MSI PCIe N220GT-MD1G-OC/D3 (VGA)
WD SATA2 5000AAKS 500GB 7200/16MB (HDD)

Megerősítő, vagy változtatásra alkalmas segítségeteket előre is megköszönöm! :)

Alaplapból 785-öst válassz, sokkal jobb, mint a 770.
ASUS M4A785TD-V EVO
http://pc88.hu/alaplap/amd_am3/asus/m4a785td-v_evo
Processzor az ok, de választhatod helyette az AMD Athlon II X4 620-ast, ez annyival olcsóbb, mint amennyivel a 785-ös lap drágább, és tuninggal ugyanott vagy, mint a 630-as proci.
Memória ok.
Videókártyából ha nem vagy Nvidia párti, akkor Ati HD4670. Ehhez bőven elég az 512MB memória.
http://www.hardver-teszt.hu/news.php?newsID=479
Winchester ok, bár a WD kicsit hangos.


Köszi Vafec! :)
ASUS lap meggyőzött ;)
Még egy kérdés, a memóriával kapcsolatban... :)
Ha 1600-ast vennék inkább? ...mert minimális árkülönbség van...
Kingston RAM DDR III 4 GB 1333 KINGSTON KIT CL9 2X2048 - 28.000 Ft
Kingston RAM DDR III 4 GB 1600 KINGSTON HYPERX KIT 2X2G - 29.200 Ft

Illetve mit jelent pontosan az "O.C." az alaplap memória specifikációjánál?
"4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)*/1600(O.C.)/1333/1066/800 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory"

Még egyszer köszönöm előre az újbóli segítséget! :)


vas. jan. 10, 2010 12:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsokat.

Ár: nem akarok túlságosan sokat költeni a gépre. 80-100 körül jó lenne, ha megállna.
Op.rendszer biztosan lesz néhány a gépen.

Tápnak örülök, hogy nem kell másik.

Üdv:
Laci


vas. jan. 10, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kompatibilitisi problémák nincsenek prociknál.
E6400-t nem vennék, kiöregedett már az a processzor. Inkább egy jó kis Phenom II.
3 magos Phenom II olyan 26K-tól, 4 magos olyan 30-35K. Ha gondolod, használtan is veheted, proci vagy megy, vagy nem megy, átmeneti állapot nem nagyon van :D

Alaplapot ajánlanak majd mások, márkában Gigabyte-t tudom ajánlani. Valami 770 vagy 790-es chipsettel. A különbséget a kettő között meg kell nézni pontosan, még nem volt időm elmélyedni benne.

Ha a 4GB memóriát valóban ki akarod használni, akkor 64 bit kell. XP-ből a 64 bites verzió nem a legkiforrottabb, gondold meg az áttérést Win7-re.

Chieftec 400W elég lesz.

AMD az opencl-t támogatja igen. Nvidia a CUDA-t nagyon komolyan gondolja.
Ha ebből a szempontból kéne választani, akkor én jelenleg Nv-re szavazok. Azt tudni kell, hogy nem kell überbrutál VGA-t venni, hogy jól menjen a CUDA. Főleg, ha csak tesztelésre használnád.
Hogy a CUDA-t mely VGA-k támogatják teljes körűen, azt meg kell nézni. Én úgy tudom, hogy már egy 9600GT is tudja.

Árban egyébként mire gondoltál?


szomb. jan. 09, 2010 22:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni én is, az utóbbi időben sajnos eléggé elveszítettem a fonalat hardver irányban.

Szóval:
Gép kellene, szoftverfejlesztéshez.

Az aktuális alkalmazás, ami miatt kell az új gép egy real-time videófeldolgozó alkalmazás lesz, C++ / Qt4 / DirectShow felhasználásával. Platform XP.
Kellene a GPU számítási teljesítménye is valószínűleg.

CPU-ból vagy Intel E6400 körülit gondoltam, bár, most hogy kicsit olvastam az AMD Phenon II-k igen jónak tűnnek. Kompatibilitási gondok nincsenek mostanában akármelyik proci irányában?

Alaplapról fogalmam sincs, milyen chipsetek vannak, elsődleges szempont a stabilitás, tuning nem érdekel.

Memória 4Gb.

Videókártyáról sem tudom mi az, ami nekem kell. Az NVidia CUDA platformja szimpatikusnak tűnt, a demók is meggyőzők, az AMD azt hiszem, az openCL-t támogatja, ami ugyan nyílt, de nekem nem tűnt még kiforrottnak. Erről is érdekelnének vélemények/tapasztalatok, ha vannak.

A meglevő Chieftec 400-as táp elég lesz ennek, vagy az is cserés?

Az árat alacsonyan kellene tartani, amennyire lehet.
Olvasom én is a teszteket, de örülnék néhány tanácsnak.

Kösz előre!


szomb. jan. 09, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Sziasztok!

Eljutottam oda, hogy fejlesztenék a rendszeren! Az alábbi lehetőséghez kérném a véleményeteket!
100E a keret, ez éppen 98E-nél megáll:

MSI 770-C45 alaplap
AMD Athlon II™ X4 630 proci
Kingston DDR3 KIT 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)
MSI PCIe N220GT-MD1G-OC/D3 (VGA)
WD SATA2 5000AAKS 500GB 7200/16MB (HDD)

Megerősítő, vagy változtatásra alkalmas segítségeteket előre is megköszönöm! :)

Alaplapból 785-öst válassz, sokkal jobb, mint a 770.
ASUS M4A785TD-V EVO
http://pc88.hu/alaplap/amd_am3/asus/m4a785td-v_evo
Processzor az ok, de választhatod helyette az AMD Athlon II X4 620-ast, ez annyival olcsóbb, mint amennyivel a 785-ös lap drágább, és tuninggal ugyanott vagy, mint a 630-as proci.
Memória ok.
Videókártyából ha nem vagy Nvidia párti, akkor Ati HD4670. Ehhez bőven elég az 512MB memória.
http://www.hardver-teszt.hu/news.php?newsID=479
Winchester ok, bár a WD kicsit hangos.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VaFec szomb. jan. 09, 2010 18:58-kor.



szomb. jan. 09, 2010 18:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Eljutottam oda, hogy fejlesztenék a rendszeren! Az alábbi lehetőséghez kérném a véleményeteket!
100E a keret, ez éppen 98E-nél megáll:

MSI 770-C45 alaplap
AMD Athlon II™ X4 630 proci
Kingston DDR3 KIT 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)
MSI PCIe N220GT-MD1G-OC/D3 (VGA)
WD SATA2 5000AAKS 500GB 7200/16MB (HDD)

Megerősítő, vagy változtatásra alkalmas segítségeteket előre is megköszönöm! :)


szomb. jan. 09, 2010 18:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Otthoni használatra teljesen jó az alaplapi RAID.
Serverekben viszont ajánlatosabb az igazi RAID kártya.


csüt. jan. 07, 2010 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Ha akarsz RAID-t, akkor pl ez lehet jó: ... Ezt Gigánál az alaplapok neve végén az R betű szokta is jelölni...

Halól emlékszem nacorvus írta valamelyik topikban, hogy az alaplapi Raid nem sokat ér (finoman szólva). :shock:


csüt. jan. 07, 2010 16:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nekem ilyen lapban fut az E8400 már kicsit több mint 1 éve:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... uctID=2848

Teljes megelégedéssel használom. Ami hiányzik erről és talán kellhet Neked:
-csak 1 VGA-t lehet bele rakni. Ha tervezel Crossfire rendszert, akkor P45 chipsetes alaplap kell legalább
-RAID vezérlő nincs rajta. Ha akarsz RAID-t, akkor pl ez lehet jó: http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... uctID=2928
ICH10R-es déli hídja kell legyen ehhez az alaplapnak. Ezt Gigánál az alaplapok neve végén az R betű szokta is jelölni.
-Nincs rajta optikai audió kimenet. Ha kell, akkor Gigánál olyan lapot keress, aminek a végénél van D betű.

Magát a Gigát nagyon tudom ajánlani, rosszat nem nagyon hallottam róluk mostanában.

Az általad említett lapokat nem ismerem, azokról nem tudok nyilatkozni.


csüt. jan. 07, 2010 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 07, 2010 8:22
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Hozzászólás Kerdes: ASUS P5Q3 vs MSI P45-C51
Szeretnek elso sorban mindenkit koszonteni e forumon.

A kovetkezo gondom van: akarok venni egy Core2Duo E8400-as Intel processzort es jelen pillanatban megfelelo alaplapot keresek.

Eredetileg egy intel DP4SG-re gondoltam, ellenben jelen pillanatban ezt nem tudja nekem senki beszallitani (meghatarozatlan idore).

A kerdes az lenne hogy az ASUS vagy MSI alaplapok kozul melyik megbizhatobb.

Jelen pillanatban a kovetkezo ket lapra gondoltam: ASUS P5Q3 illetve MSI P45-C51.

Ha valaki mas javaslatokkal is jon, elore is megkoszonom neki.

Koszi szepen

Tisztelettel,


csüt. jan. 07, 2010 8:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem nagyon ajánlanám a kéket,most a karácsonyi forgatagban volt 'kék'.-Tengerkék..
Türkiz természetesen,(egyesek szerint 'zőőd',az a smaragd) a hozzávaló ui házzal,természetesen + felár a szín miatt.-Ha érdekel meg tudom nézni melyik szállító hozta melyik Eu-s tagállamból,de nem én raktam össze és erre febr.végéig kell várnod,mert kb akkor lesz időm ilyen dolgokba egyáltalán belepillantani-talán :hm: talán Samsung lehetett v LG-erre nem vennék mérget.
Egyébként a Satásoknál nincs ilyen mint az IDE-korszakban az LG etc. mindegyik egykaptafás, ua.vezérlő van rajta minta első generációs Sata-wincsiken.
Osztom Hannibal-szaki véleményét vedd a legolcsóbbat,1,5-2 év gari mindegyikre van,az összes támogatja a hátán-címkézős megoldásokat-az hogy dobozos v. Oem manapság a kutyát nem érdekel-a dobozoshoz kapsz egy ezeréves Nero-t jó esetben egy DRW- lemezt és egy alul-felül is rajzolhatót,talán egy sata-adatkábelt.-annyival nem ér többet.


szer. jan. 06, 2010 21:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Igazából kéket vennék, de olyat nem találtam. :wink:
A boltban ez a kettő tűnik normálisnak. LG-t semmiképp nem akartam.
A mostani írom is NEC (PATA), de azt egyik haveromnak nekiadom féláron és vennék helyette egy SATA-sat. (Ő is jól jár, én is jól járok alapon.)
NEC párti vagyok, de a Samsungban ott a lightscribe, amit életképesebbnek tartok, bár a régin sem használtam soha a labelflash-t.

Köszi!


kedd jan. 05, 2010 13:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Van benne néminemű igazság abban amit Hannibal ír!
Normális ember,ha használható DVD-t akar gyártani sem 24*sem 22*-n nem ír!-főleg duplarétegűt 6-8*-nál gyorsabban(az nem 40 HUF,főként a label-képes),egyébként mindkettő kifutó széria -azért a szín az lényeges lehet.. :)


hétf. jan. 04, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Amelyik olcsóbb :D
Igazából DVD író és DVD író között már nem nagyon van különbség.


hétf. jan. 04, 2010 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Melyiket vegyem a kettő közül?

NEC Sony Optiarc AD-7243S-0S ezüst dual layer RAM LabelFlash SATA OEM 2 év DVD+/-RW
DVD R+24x/-24x, DVD RW+8x/-6x, DL+12x/-12x, RAM 12x, Label Flash, SATA, ezüst

Samsung 22x oem SH-S223L/BEBE fekete belső LS SATA 2év DVD+/-RW
16x DVD-RAM, 22x DVD±R, 16x DVD+RW, 16x DVD-RW, 16x DVD±R DL, Lightscribe, SuperMulti S-ATA, fekete színű


hétf. jan. 04, 2010 20:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Barika írta:
Köszönöm a hozzászólásodat.
Pusztán azért voltak kétségeim, mert a lányaim szerint sok dolog nem indul el, ha nem detektál 1 GB videó kártyát.
Köszi a linket is, de újat szeretnék. (ettől az eladótól tápkábelt is nehezen vennék meg)
A konfig: MSI 845 PE MAX 2, 2 GB ram (pc 2700) P4 NORTWOOD 2.4 GHZ,
Plextor dvd, plextor dvd rw, WD 160 Gb, Logitec bill., egér.
Jelenleg Leadtek A 250 videó kártya van benne (128 MB RAM ), anno 299 angol font volt az ára.
Valami pixel sared problémával áll le minden "komolyabb" játék.
Tudom még húzni valameddig ezzel a géppel, vagy már teljesen újat kell vegyek?
Üdv Mindenkinek: barika


MSI 845 PE MAX 2 (4e), 2 GB ram (pc 2700) (7e), P4 NORTWOOD 2.4 GHZ (3.5e), Leadtek A 250 (2.5e) = 17e
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/listaz.php
egyben hirdesd úgy nem kell minden alkatrésszel külön rohangálni, 16-ért elviszik már jó

ASRock A780LM 2 év gar 11e
http://www.argep.hu/main.asp?suche=asrock+760g
teszt:
http://logout.hu/cikk/asrock_a780lm_ala ... bbrol.html

AMD Athlon II X2 240 vagy 245 Boxed 3év gar 13e
http://www.argep.hu/product_1070491.html

2 x 1GB DDR2 800 7e (de ennyiért 1066-ost kapsz használtan)
http://www.argep.hu/product_392928.html

ATI 4670 512MB PCIe 15e (használtan 13e-től)
http://www.argep.hu/main.asp?suche=ati+4670&sort=preis

46e - 17e(régi gép) = 29e

Én azt írtam hogy kb max egy 30ast kell ráköltened.
Ugye amit kinéztél agp-s 3850 a régi géphez is 20e Huf.
Mekkora különbség van a 2 pénzköltés között.

Ha új táp is kell , FSP 350W 5e újonnan. üdv.


szomb. dec. 19, 2009 11:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... A terminálok működtetése költségekkel jár nem is kevéssel néha ...

Off:
1-2% vagy még annyi sem (nagyobb cégnél). A haszonkulcs azért ennél több. :roll:
Mellesleg ha kiveszem ATM-ből, sokkal többet vonnak le. Aztán besétálok evvel a pénzzel, és fizetek. Nyilván jobb, ha nincs sok kp az embernél.

Amerikában ha egy nagyobb értékü cuccot akarsz venni, és nem kártyával fizetsz hanem kp.-vel, hívják a zsarukat, mert ott épeszü ember nem hord magával több száz (ezer) dollárt. :D


csüt. nov. 12, 2009 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Na, megrendeltem a cucciamt futárral meg mindennel, előreutalással kiváncsileszek bebukom e vagy jól fogok járni.
Laci_L írta:

A másik dolog a baromi kultúrálatlan kp. fizetés. Lehet, hogy én vagyok hepciás, de a 21-ik században elvárom, hogy kártyával lehessen fizetni.
A terminálok működtetése költségekkel jár nem is kevéssel néha, de ezt ti is tudjátok. És néhány egyébként is majdnem nettós árakon müködő cég sajnos csak igy tud fizettetni.

Ezt nem védelem miatt irtam, csak megértem!

köszi a részeletes tapasztalatcserét. :)


csüt. nov. 12, 2009 16:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ez kétségtelen így van. Dehát valamit valamiért.
Reméljük nem lesz cipőpaszta a helyükön :D

Kártyás fizetés valóban hiányzik. Ha már a sarki fűszeres kisboltban is van, akkor nem hiszem, hogy akkora összeg bevezetni és fenntartani.


csüt. nov. 12, 2009 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Összességben egyelőre én ajánlom őket.

Kétségtelen így van. :) Mostanság. :shock:

A gond akkor lehet, ha egy három évre garanciális winchester betojik két és fél év múlva, és a helyükön már cipőpaszát árulnak. Mert akkor a hajára kenheti a delikvens a számlát. Gyári gar. papír meg nincs.
Mivel volt már néhány ilyen olcsó, de hamar megszűnő cég, ezért írtam a témáról.

A másik dolog a baromi kultúrálatlan kp. fizetés. Lehet, hogy én vagyok hepciás, de a 21-ik században elvárom, hogy kártyával lehessen fizetni.
Ha már lehet taxiban, kis közértben, vagy a Lukács uszodában is. :roll:


csüt. nov. 12, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ipon-tól én már vettem sokmindent. A kiszolgálással sose volt probléma, megrendeltem, mentem érte, átvettem. Viszont raktáron kb semmilyük nincs, minden csak rendelésre, de az adott határidőre eddig mindig ott volt. Koppkoppkopp.

Garanciális ügyintézéssel tapasztalatom csak egy kis 1500 ft-os hangszóróval van. Fülest bedugva nagy sistergés volt. Mármint volt egy alap sistergése, amit akkor hallottál, ha nem szólt épp semmi benne.
Visszavittem, srácok kicsit szívták a fogukat, hogy hát úgy is zenét meg filmet hallgatsz (amiben szerintük 1 mp szünet sincs vagy nemtudom), meg ez ilyen, olcsó húsnak.... aztán végülis kis ráhatással cserélték. (És láss csodát a másik nem sistereg.)
Illetve egy majdnem garis ügyintézés a monitorom vételekor volt. Ugye Samsung monitor, 3 napos pixel hiba garis (ebben a 3 napban egy pixel hibája miatt is cserélik). Kibontottuk, sajnos egy pixel hibás volt, srác már csomagolta volna vissza és küldték volna vissza. Ez teljesen korrekt volt.
Azért csak majdnem garis ügyintézés, mert mégis elhoztam a monitort, nem kértem a cserét. (Azért hoztam el, mert néhány napot kellett volna várni a másikra, én pedig nem tudtam, mivel csak aznap voltam fenn BP-n kocsival, buszon meg nem tudtam/nem akartam hazacihölni.)
Neten olvastam már jókat is, rosszat is róluk.

Boltjuk tényleg kicsit eldugva van, de legalább van parkolójuk és nem lepusztult 100000000000000000000 éves épület.

Összességben egyelőre én ajánlom őket.


szer. nov. 11, 2009 22:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Sziasztok!

Készülök venni pár finomságot, ha esetleg van valakinek valami rossz tapasztalata bármelyikkel, leírhatná :)

ASUS M4A785TD-V Evo lap
AMD Phenom II 955 BE proci
Geil Value 4gb 1333MHz CL7 ram


Ennyi lenne. Köszönöm.


szer. nov. 11, 2009 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
köszi, a tapasztlatot.

Szóval mintha a piacra mennék vagy bejön vagy nem.
Mondjuk a külcsinyhiány miatt lehetnek olyan áruak mint amilynek.

Vonzó hogy sokkal olcsóbbak mint másutt.


szer. nov. 11, 2009 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... Van tapasztalatotok az iPON!-ról, hogy korrekt és megbizható cég-e??...

Én vásároltam náluk HD-t.
Csak kp lehet fizetni, gyári garancialevelet nem adnak, csak sajátot (azaz ha eltünnek, ugrik a garancia). Egyelőre üzemelnek.

A cég megjelenése nem valami bizalomgerjesztő: egy udvar hátuljában egy egyszerű helyiség, udvariatlan emberekkel.

De olcsóbbak, mint másutt.

Ps: nekem jó messze van, mert a II. kerületben lakom, de parkolni lehet a környékükön.


szer. nov. 11, 2009 10:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok!

Van tapasztalatotok az iPON!-ról, hogy korrekt és megbizható cég-e??
Nem szeretnék tőlük rendelni felelőtlenül.

üdv


szer. nov. 11, 2009 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Gondoltam hogy ez van, de olyan hü.lyén foglamazzák meg, mintha ir magját is elvetnék annak hogy más memó belemenne.
Köszi a választ.
Már csak a legolcsóbb helyet kell megkeresnem.


hétf. nov. 09, 2009 10:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
1600-as RAM-t csak tuninggal támogatja. Belerakni nyugodtan belerakhatod, kezdetben 1333MHz-en fogja hajtani.
Az a támogatott memóriák azok amikkel ők a gyárban A-tól Z-ig tesztelték a lapot. Ettől nyugodtan belerakhatsz egy Kingstont vagy bármit, szinte biztos, hogy menni fog.


hétf. nov. 09, 2009 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a
GA-MA790GPT-UD3H (rev. 1.0) (790GX / Socket AM3)
alaplappal kapcsolatban. (fontos az integrált VGA mert niem szeretnék pénzt áldozni kártyára még most.)

Nagyon odairták pirossal hogy támogatott memóriák, ami elég szükös. És mit gondoltok ha veszek bele egy 2GB-s egymodulos 1600-as kingston vagy corsair memót azzal fog menni a gép vagy vessem el az 1600-ast??

üdv


hétf. nov. 09, 2009 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Max-hun írta:

Csak attól féltem/félek 8 Pines ATX csati nélkül életre se kell alap

Ne félj. Nekem is a nyolcas helyére a sima négyes van bedugva, és minden rendben van. (húzott E5200)


szomb. okt. 24, 2009 9:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 11, 2007 19:49
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Köszönöm válaszokat!

DDR3 akkor ti is erre szavaztok.
Amúgy meg egész tűrhető áron elmenne ócska 3 hónapos DDR2 RAM-om (2x2GB 1066) - 20 alatt hírdetem bár ahogy nézem DDR2 árakat drágábban is árulhatnám..

http://s9.images.www.tvn.hu/2009/10/11/14/39/www.tvn.hu_2eaaed78e87079415b598c20745a9a32.png

Csak félő nem nagyon futja hasonló szintű cuccra, vagy mit javasoltok 1600 Mhz eket azért néztem hogy legyen bennük kicsit tartalék de nagyon sokat sem akarok értük adni. Vagy inkább jobb 1333 ?
Szóval 1 sz, mint 100 20 ezer forint környékén 1600 Dual 4GB nehéz ügy DDR3 ból.

Kis játékra használom (CoD, UT2004-2007) de leginkább, SAT TV megy és böngészek egyszerre. Esetleg MPEG2 Videóvágás de hát az nem nagyon nem megeröltető..

Csak attól féltem/félek 8 Pines ATX csati nélkül életre se kell alap, annyira nem sz*r a tápom szerintem hogy röhögve kine szolgáljon 2 magos kis procit még akár nagyobbat is (GSP-450AA).


RAM-ból mit javasoltok?


üdv,


MAX


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Max-hun szomb. okt. 24, 2009 9:50-kor.



szomb. okt. 24, 2009 9:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
DDR3 már szinte olcsóbb mint a DDR2, mostmár inkább érdemes azt venni.
Hűtőbordának nincs semmi értelme (hacsak nem extrém tuningolsz), erre ne költsél plusz pénzt.

Tápnál nem fog kelleni semmilyen átlalakító. A tápon levő 4 pines csatit rádugod az alaplapra és kész. 8 pin akkor kell, ha valami nagyon sokat fogyasztó procit raksz a gépbe.

Procinál azt mérlegeld, hogy
1. mire használod a gépet, kell-e egyáltalán 4 mag?
2. meddig akarod megtartani, mikor akarsz Phenom II-re cserélni?


pén. okt. 23, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Egy egyszerűbb kétmagos procihoz nincs szükség a nyolcas átalakítóra, én is anélkül használom.
Elvileg már most jobban megéri a DDR3.


pén. okt. 23, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 11, 2007 19:49
Hozzászólások: 71
Hozzászólás 
Sziasztok !

Épp váltás előtt vagyok, vagyis vinnék a régi konfigom így hát én is kacsingatok AMD irányába kicsit hosszabb távon és ár/érték szempontjából.
Jelenlegi konfig:

http://hardverapro.hu/tag/m-a-x-i.html

Kinézett konfig
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H
Procival még erőssen bajba vagyok ár miatt is olyat keresek ami nem fogyaszt nagyon sokat és legalább hozza közel azt a szintet mint a E4500 intel pl.: Athlon II 240. Később Phenon II re ugrás..
2GB RAM 1600 Kingmax (ha vki tudja pontos típus megjelelősét amin hűtőborda is van)

Viedókártya vagy integrált vagy a régi 8800GS megy át - tudom most jönnek a hurrogok hogy milyen mocsok..

A tápom nem rendelkezik 8 Pines plusz csati (Chieftec GSP-450A)

http://www.hoc.hu/upload/news/18388_inline4pin8pin.jpg

Sajna még nem sikerült ilyet beszerezni, mivel nem fogok új tápot venni..
Ha már itt tartunk a 8 Pin VGA táp és az alaplapi 8 Pin ATX megegyezik teljesen?

Ami kicsit aggaszt, vagy a félelmeim alaptalanok 1-2 memória modullal?
Ime a cikk:
http://prohardver.hu/hir/problemak_az_am3-as_processzorok_memoriavezerlojevel.html


Procira szeretnék ajánlatokat kapni ki mit javasol olcsón.
Tápátalakítóra ötletet.
És még vmi ki mennyire vállalná be DDR3 at vagy inkább keressek régi DDR2 alaplapot?
RAM om nem rég vettem és most adódik a lehetőség esetleg AMD re DDR3 ra mehessek át csábít.


Előre is köszönöm üdv,

MAX


pén. okt. 23, 2009 21:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: mi is van itt körte v.alma? :arrow: ha "Alma" akkor 'leoparduc"-a hótigrisből a legújabb (mac) akkor Intel,vagy.ellenkezó esetben win.- A másik...op és lapfüggő és főként felhasználó (user-függő)-és nem törvényszerű hogy a másik jobb mint az egyik :wink:


szer. okt. 07, 2009 23:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség