Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 18:51



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Srácok mi a topic címe? :roll:


pén. júl. 06, 2007 8:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Egy HP multifunkciós PSC drivere telepítve, jól mondod a sallangokkal és .NET 1.1 igénnyel csaknem 1 GB. :roll:


csüt. júl. 05, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sajos iszonyú idióták lettek a HP-nél (bár manapság visszavettek belőle, ha jól tudom).
Egy drivert, ami néhány MB (plusz esetleg a teszt és beállító nyomtató program), körberaktak mindenféle haszontalan szeméttel. És olyan a telepítő, hogy ezeket nem lehet kihagyni, átlépni. :roll:


csüt. júl. 05, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
HP Descjet F380 telepítés.
Rendszerkövetelmény PII, 128M RAM, 475M HDD.
Telepítés tovább tart mint egy XP telepítés, harmadszorra fel is mászott... :(


csüt. júl. 05, 2007 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Na, mindjárt jön Zsivágó mester, és lesz nemulass...


csüt. júl. 05, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
[quote="TargeT"][quote="anton"]Az fdisk viszont felejtős.[/quote]
Miért? Szegény fdiskre is van javítás. Bár ahogy látom még ez sem támogatja a 48 bites LBA-t és a 137 GB-nál nagyobb vinyókat.
http://support.microsoft.com/?kbid=263044[/quote]
Azért, mert az ezbiost írja felül.

Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától... :)


csüt. júl. 05, 2007 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pg írta:
anton írta:
Tudom, nem ide tartozik...

Mindenkinek javaslom, akinek nem látja a bios a wincsit, használja az Ez-bios-t (ma már más a neve. Maxtornál pl. MaxBlast3)
A wincsi gyártójától letölthető.
Így ment 486/100-ba 80 gigás wincsi, később később PI, majd PII-be ugyanaz.
Kipróbálva DOS, Win 3.11-9x-XP alatt, és 1-2 linux alatt is.
Egyetlen feltétel, hogy master legyen az adott wincsi. (de ki tenne egy 486-ba mégegy wincsit mellé :?: )


Linux alatt minek? Az nem a BIOS-ból olvassa a vinyóadatokat. Itt pöfög mögöttem egy Compaq Deskpro, Pentium I 200 Mhz, és 2x40 GB-os vinyó van benne. Linux alatt. (Fájlszerver.) És nem kellett EZ-Bios. Hova is telepíteném, nem tudom...

Amikor boot-ol, akkor még BIOS hívásokkal olvas -> a boot particiódnak az első 512 MB-ban kell lennie. (Vagy még lejjebb, de ha ez fölé lóg a kernel image, akkor nem fog boot-olni; egészen pontosan az első 1024 sávban kell lennie: ez a diszk sávonkénti szektorainak és fejeinek számától függően diszkenként változó méret, max. 504 MB)
Ha nincs külön boot particiód, hanem a /-ben van a boot image, de szerencséd van, és a boot image nem kerül az 1024. szektor fölé, akkor nem is veszed észre, hogy a BIOS nem tudja kezelni a nagy diszket.

A Pentium I-es lapok már tudtak LBA-t kezelni, de a 486-osok közül sok nem.
Volt 386-os gépbemben 6,4 GB-os diskem, amiből az első 400 MB körüli rész látszott a BIOS-ból. Oda kellett betenni a boot particiót. Utána már a Linux tudja használni.

Hogy hová telepítenéd? Ha jól sejtem, beírja magát az MBR-be (esetleg csinál magának egy pici rejtett particiót, amire felirja magát; vagy akár, mint a LILO, ami az első sávba írja be magát az MBR után, de még az első partició elé (egy gyakorlatilag le nem foglalt helyre)), és még a rendszer indítása előtt lecseréli a lemezkezelő megszakítást az eredeti helyett egy olyanra, ami már kezeli a nagyobb diszkeket is.
Abban igazad volt, hogy a Linux valóban nem használja ezt a BIOS hívást, csak a boot betöltője.

anton írta:
Meglepő módon nem tapasztaltam lassulást a működése közben.

Persze, hogy nem lassult, hiszen mindegy, hogy a BIOS EPROM-jába írták bele a lemezkezelő rutint, és azt használod, vagy külön írtak egyet, amit utólag beolvasol a memóriába és azt használod. Mindkét esetben a lemezkezelő megszakítást hívod meg, csak az első esetben a BIOS rutinjára mutat, a másodikban pedig az utólag megírt rutinra.
Érdekesség: még a lyukszalagos időkben voltak olyan gépek, amiknek minimális BIOS-a volt, és bekapcsolás után lyukszalagról beolvastak egy bővebb, több szolgáltatást tartalmazó BIOS-t.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sparow2 csüt. júl. 05, 2007 11:55-kor.



csüt. júl. 05, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
anton írta:
Az fdisk viszont felejtős.

Miért? Szegény fdiskre is van javítás. Bár ahogy látom még ez sem támogatja a 48 bites LBA-t és a 137 GB-nál nagyobb vinyókat.
http://support.microsoft.com/?kbid=263044


csüt. júl. 05, 2007 7:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Nálam a windows miatt fenn volt, és így telepítettem linuxot. Gyakorlatilag úgy működik, hogy egy boot floppy-t hozol létre. Ezután erről bootolsz. Ebből a progiból tudsz partícionálni (ha szükséges), és felteszi magát a boot sectorba, valamint kéri az oprendszer rendszer fájljait is (amiket feltesz format x:/s-re). Ezután már bootolhatsz, és mehet a win telepítés. Az fdisk viszont felejtős.

Meglepő módon nem tapasztaltam lassulást a működése közben.


szer. júl. 04, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
anton írta:
Tudom, nem ide tartozik...

Mindenkinek javaslom, akinek nem látja a bios a wincsit, használja az Ez-bios-t (ma már más a neve. Maxtornál pl. MaxBlast3)
A wincsi gyártójától letölthető.
Így ment 486/100-ba 80 gigás wincsi, később később PI, majd PII-be ugyanaz.
Kipróbálva DOS, Win 3.11-9x-XP alatt, és 1-2 linux alatt is.
Egyetlen feltétel, hogy master legyen az adott wincsi. (de ki tenne egy 486-ba mégegy wincsit mellé :?: )


Linux alatt minek? Az nem a BIOS-ból olvassa a vinyóadatokat. Itt pöfög mögöttem egy Compaq Deskpro, Pentium I 200 Mhz, és 2x40 GB-os vinyó van benne. Linux alatt. (Fájlszerver.) És nem kellett EZ-Bios. Hova is telepíteném, nem tudom...


szer. júl. 04, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
mese babbal :lol: csak jo huzatosan


kedd júl. 03, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Stol:

"Vásárolj márkás, megbízható 400 W-os tápegységet akciós áron..." :lol:


kedd júl. 03, 2007 7:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Saját tapasztalat.
IDE kábel fordítva rádugva, gép se kép- se hang. (régebbi kábelen sokszor nincs fül sem dugó a csatiban)
Ezt saját káron megtanultam. 2-3 óra hibakeresés (hw nem károsodik, ismerősök is rendszeresen eljátsszák).

Az 1-es láb a táp felé néz....
Találkoztam 1 wincsivel, amire ez nem volt igaz.... (2-300 megás valami vacak volt) Szidtam a tervezőjét, teljes rokonságával együtt.


hétf. júl. 02, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Első géptakarítás annó.

Gépház kibont, porszívózás (nem fújás...)
Összerak, tápventi mint a traktor. Nem kellet neki 1 hét, elhalálozott.
Szerencsétlen azt a fordulatszámot nem bírta.
Azóta bedugok egy műanyag lapot takarításkor...


hétf. júl. 02, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Tudom, nem ide tartozik...

Mindenkinek javaslom, akinek nem látja a bios a wincsit, használja az Ez-bios-t (ma már más a neve. Maxtornál pl. MaxBlast3)
A wincsi gyártójától letölthető.
Így ment 486/100-ba 80 gigás wincsi, később később PI, majd PII-be ugyanaz.
Kipróbálva DOS, Win 3.11-9x-XP alatt, és 1-2 linux alatt is.
Egyetlen feltétel, hogy master legyen az adott wincsi. (de ki tenne egy 486-ba mégegy wincsit mellé :?: )


hétf. júl. 02, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Havernál floppy-k sorban mennek tönkre. Mármint a 3,5"-os.
Az 5,1/4-es jobban bírja. (Archiválja CD-re...)
Manapság ez már magában egy rémtörténet :?
2007-ben kb. 300 floppyt őrizgetni.
Még időnként beüzemeli a c64-et is :)
Nála láttam 8"-os floppyt, és meghajtót...

Az MFM-eket már likvidáltam, de még van egy dupla magas IDE 40Mb-s bontásra, és 2-3 szalagos vacak (azokat nem is használtam), valamint 5-6 db. nagy floppy.
Azt tudtátok, hogy a win 9x kezeli az 5,1/4" lemezeket (ha induláskor a bios megzörgeti...)


hétf. júl. 02, 2007 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
M***ral

Életem első gépháza (még a nagy özözönvíz előtt). Kicsit nem tetszett, hogy kifizettetik, majd kerüljem meg az épületet, hátul be, 1/2 óra várakozás mire felhozzák a pincéből.
A ház rendben, azóta már persze nyugdíjban (AT-s).

2. találkozás:
Haver elment, vett egy 1G-s wincsit. (Az volt a legkisebb újonnan vásárolható, és azt is csak elvétve lehetett már venni) Hw haza, halott. Másnap vissza, leküldték a szervizbe, hogy bevizsgálják. Papír, 3 nap múlva menjen vissza.
Amikor visszament, én is ott voltam (utána kocsmakörútat terveztünk).... szerviz, hw halott, fenn kicserélik.... Az eladó közölte, hogy nem cserélik, mert több mint 3 nap, javítják!!! (... szerviz miatt több mint 3 nap)
Némi veszekedés, majd fogyasztóvédők. Pénzt végülis visszaadták (kb 1 hónap), és fizettek 100 egynéhány ezer büntit. Azóta egyikünk sem volt, és mindenkit eltanácsolunk.
Hogy ez nekik miért jó???


hétf. júl. 02, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Rémtörténet:http://bluefish.hu/reklam/statikus_oldalak/pag_statikusOldalak.aspx?kod=ARBARAT_20
:lol: :macso:


hétf. júl. 02, 2007 19:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Első gépem....

Ismerős felajánlott egy 386-os alaplapot, procival, Herkules monitorral. (neki már egy félelmetes 486/100-as volt) Hazaszállítás, persze budapest másik végéről. Ismerőst átrángatom, aki ért is hozzá. Meglátta, és röhögött...
Elmondta, hogy mi minden kell még, hogy egyáltalán működjön...
Mivel kassza üres, összes ismerősnek telefonálgatás, hogy mivel tudnak hozzájárulni a leendő számítógépemhez.
Végülis a lista szépen lassan fogyott, a végére maradt a gépház, wincsi, videokártya.
A legfontosabbal kezdtem, videokártya. Bontóban ingyen odaadták, mivel a kidobásra ítélt alkatrészek között volt (papírdobozban hányódott)
Gép összerak (persze haver csinálta, én még hozzá sem tudtam szagolni), floppyról boot, megy. Kb 1 hónap múlva egy hatalmas 130MB- wincsi vásárlása (használt). Addig két floppy használatával ment a gép, egy műanyag lavórban...
Miután nejem kerülgette, és többször majdnem belelépett, elhelyeztem egy széken. Egy idő után jobbnak láttam a szekrény tetejére telepíteni (még mindig lavórban), némi kábelezéssel.
Kb fél év múlva nejem véletlenül leverte.
Na ezt a lap nem élte túl. Érdekes módon a wincsi igen !!!


hétf. júl. 02, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 20, 2007 14:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok

Néhány napig tartott végigolvasni...

Jó néhány éve behalt a 486/100 gép. (akkoriban jöttek ki a PII-k) Némi alkatrészcserélgetés, hibakeresés, alaplap halott. Mivel nejem szakdolgozatát másnap reggel kellet vinni nyomtatni, telefonálgatás összes ismerősnek, kölcsöngépért, vagy gépelési lehetőségért (vasárnap este történt). Semmilyen lehetőség. Na akkor a reménytelennek tűnő javítási kísérlet....
Multiméterrel méregetem, valahol hajnal 2 körül megtaláltam a hibát (legalábbis reméltem, mivel előtte a fene sem méregette az alaplapot mint ahogy azóta sem... ) Darab vezetékkel összeköt, asztalon összedug, megy. Ezután gépelés őrülten (kétujjal).
Elkészült, floppyra ki az anyag, szigorúan 2 példányban. Alvás. Kb. 20 perc múlva (az óra szerint) asszony ébresztget.
Megcsináltad????
Meg. Le is gépeltem...
És mi volt a baja?
Ez... (mutatom)
Azt montad értesz hozzá. Ez tartott eddig????
(mondta a fene. Azt mondtam, megpróbálom...)

Ezután még kb 2 évig volt használatban nálunk, majd hugom örökölte...


hétf. júl. 02, 2007 13:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Laci_L írta:
És mi van akkor, ha nem ő, hanem bárki más viszi be, avval hogy elromlott? Egy szót sem szól semmiféle dugásról, keretről. Nem működik, és kész. :shock: :D

Vagy a gyökér delikvens viszi, de nem azonosítja magát. Lehet ő egy másik felhasználó is. Vagy bediktálta a Laptop Serial-t?

Ha nálad tényleg megbukik, akkor tényleg sík hülye. Az ilyen az életben hogy áll meg? :D

(Még) nem vagyok számtechbolti, ez az üzlet alkalmi volt (de a boltos átirányítja hozzám az ilyen egzotikus hardverek után vágyakozókat, elvégre egy kisváros nem hemzseg a 10gb alatti 2,5" winyóktól).
Ha boltos lennék akkor természetesen a "csak akkor vállalunk garanciát, ha mi mi szereljük be" védelmet vetném be. Az az ötperces műtét, és az azzal járó sub-1000ft tétel a legtöbb lámának megéri, ha ezt a kedves delikvens nem így gondolja, akkor az "Akinek nincs a fejében, annak legyen a tárcájában" elv érvényesül.


kedd jún. 19, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
[GrisA] írta:
...A kerethiányt egyszerű bebizonyítani. Ott a szervízkönyv, tessék megnézni. Na mindegy, nem én szívtam vele, hanem ő.
Majd pénteken, akkorra ígéri hogy elhozza vizitre. Szegénykém, szomorú tényekkel fog szembesülni. Majd eladhatja szépen kaki-pisi árban nekem a notit, mert alkatrészre bármikor vevő vagyok.

És mi van akkor, ha nem ő, hanem bárki más viszi be, avval hogy elromlott? Egy szót sem szól semmiféle dugásról, keretről. Nem működik, és kész. :shock: :D

Vagy a gyökér delikvens viszi, de nem azonosítja magát. Lehet ő egy másik felhasználó is. Vagy bediktálta a Laptop Serial-t?

Ha nálad tényleg megbukik, akkor tényleg sík hülye. Az ilyen az életben hogy áll meg? :D


kedd jún. 19, 2007 16:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Laci_L írta:
[GrisA] írta:
... Csókapajtás vinyókeret NÉLKÜL építette be a vinyót, úgy hogy a nyák végére rátolta...

Ez sík hülye. És azt hiszi magáról, hogy ért hozzá. :roll:

Ami a legszebb, visszaviszi: nem működik az új cucc. Hogy bizonyítod rá a keret hiányt? Itt elszállhatott a laptop és a vinyó is. Ha szerencséje van, egyik se. :shock:


A kerethiányt egyszerű bebizonyítani. Ott a szervízkönyv, tessék megnézni. Na mindegy, nem én szívtam vele, hanem ő.
Majd pénteken, akkorra ígéri hogy elhozza vizitre. Szegénykém, szomorú tényekkel fog szembesülni. Majd eladhatja szépen kaki-pisi árban nekem a notit, mert alkatrészre bármikor vevő vagyok.


kedd jún. 19, 2007 14:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
[GrisA] írta:
... Csókapajtás vinyókeret NÉLKÜL építette be a vinyót, úgy hogy a nyák végére rátolta...

Ez sík hülye. És azt hiszi magáról, hogy ért hozzá. :roll:

Ami a legszebb, visszaviszi: nem működik az új cucc. Hogy bizonyítod rá a keret hiányt? Itt elszállhatott a laptop és a vinyó is. Ha szerencséje van, egyik se. :shock:


hétf. jún. 18, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Emberek! Hihetetlen! A mai napomat is megcsinálták, yeah!

Arc telefonál, hogy kell neki notiwinyó olcsón. Fel is ajánlok neki egy 5GB-s Travelstart, 4k magyar pénz, vigye. Jön, próbáljuk, bebootol, műkszik, viszi...
...három órára rá telefon:
- Nem megy a vinyó
- Mi a gond?
- Rácsatlakoztattam, kerreg (közben tényleg lehet hallani, hogy veszettül karmol a vinyó), bios meg hibát ír ki.
- Mi a gép típusszáma
- Compaq Armada v300
- Biztos hogy jól csatlakoztatta rá? (Közben nyálazom át a gépének a szervízkönyvét)
- Ja, csak furcsán ment rá.
- (Ajjaj). Vinyókeretbe jól rakta bele?
- Mér, van vinyókeret is?
Na itt dobtam egy hátast. Csókapajtás vinyókeret NÉLKÜL építette be a vinyót, úgy hogy a nyák végére rátolta. Önvédelmi végszóval búcsúztam:
- Garancia ilyen esetben nincs, ugye tudja?


hétf. jún. 18, 2007 14:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
Hannibal írta:
PH apróhirdetésén:
- Mercury 400W moddolt, venti nincs benne, nem mindenhol műxik
- Mercury 300W, venti nincs benne, működik csak a feszültésg instabil benne és néha újraindul a gép

:D:D vagy inkáb :zavarodott: :zavarodott:

Mi bajotok a "kiváló minőségű Mercury" tápokkal (by H-mod) ?? :mrgreen: :gigalol:


szomb. jún. 09, 2007 23:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
PH apróhirdetésén:
- Mercury 400W moddolt, venti nincs benne, nem mindenhol műxik
- Mercury 300W, venti nincs benne, működik csak a feszültésg instabil benne és néha újraindul a gép

:D:D vagy inkáb :zavarodott: :zavarodott:


szomb. jún. 09, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Dester írta:
A memória a kevés neki. Ha felnyomod 256 MB-ra (de inkább 384), akkor tökéletesen fog menni már egy P2-esen is. Nade ez itt már off.

Tudom, de szerencsére nem saját a gép. :D Erre max 98 SE-t raknék, de "feltétlenül" XP kellett nekik. Csak azt tudnám mit akarnak kezdeni vele? :roll:


-----
Üdv!
CyberDragon


hétf. máj. 28, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 17, 2007 8:29
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Ha jól emlékszem, az Interspar volt, memória vétel nincs, ha máshol veszed, ugrik a garanciád. :) egyébként is: létezik még egyáltalán 128 megás??? Vajon melyik süllyesztőből szedhették?
Bocs, kihagytam egy lehetőséget: elmész venni memóriát, megveszed, fogod az egész gépet, beviszed nekik, otthagyod, hogy majd a szervízükben belerakják, ami ugyebár nem a helyszínen van, és majd egy-két hét múlva visszakapod.
Másik lehetőség: van egy szerződött szervízük, ahova bemehetsz, de mivel ez nem garanciális probléma, ezért természetesen a beszerelést külön felszámolják.


vas. máj. 27, 2007 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
:lol: vga-nak 32MB-ot max, a maradék 96-al WIN98 jol elvan :lol:
eztete vetted hasznaald vazze..98nemjóó?? vegyé memóriáát..

én azt büntetném aki infó nélkül elad ilyen gépet, jóó tdom
demagógia de akkoris, tipikusan arról szól a dolog hogy
jóól átb**ák a kisnyugdíjast meg az elsőgépeseket, mer óccsó


vas. máj. 27, 2007 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 17, 2007 8:29
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Csodagépek:
Még tavalyi hirdetés: Celeron 2.8, 20 Gb wincsi, 128 Mb memória, akár 64 Mb-os integrált VGA, monitor, stb +ajándék pendrive. Na mi a rémtörténet, ha nem ez? És persze hiába mondod, hogy meg ne merjék venni, még is megveszik, mert hát még ajándékot is kaptak hozzá. Te, mint kicsit hozzáértő, pedig csináld meg, mert ez is lassú, az se indul, pedig 2800 Mhz! 128 Mb-ból a fele VGA? Jó, tudom "akár", de mégis!!!
Ilyen erővel eladhatnám az ócska Opelt, egy új BMW árában, hisz ez is közel kétszáz lóerős, nem?


vas. máj. 27, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 17, 2007 8:29
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Másik tanár: Én, mint a megyei programozó verseny győztese, (ez azért már valami) közel álltam számtechből a bukáshoz, mert nem voltam hajlandó megtanulni betűről betűre a duplakattintás megfogalmazását. Bármit is kérdeztél tőle, a válasza mindig ugyanaz volt: "Nem tudom, ki kell próbálni." Három éven keresztül Word és Excel alapok, mert mélyebben már ő se értett hozzá. Világbanki Informatika! Ezekután szerintem nincs értelme szidni az ECDL oktatást. :) :(


vas. máj. 27, 2007 11:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 17, 2007 8:29
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Nekem is volna egy pár történetem:
1. Iskola:
Tanár áll a gyerek felett, mert nem bírja megtanulni a dolgokat. A tanár már sík ideg, és szinte üvöltve, szünet és levegővétel nélkül: "delete-törlés, delete-törlés, delete-törlés!!!! Na mi a törlés?" erre a srác megszeppenve: Copy. A mindig halálnyugott tanár szinte felrobbant, és úgy elzavarta a gyereket, hogy mégegyszer meg ne lássa még a gépterem közelébe se.
Sajnos ugyanez a tanárnál évvégi záródolgozat: programozás. Gyorsan nekilendültem, és a két óra alatt megírtam egy rajzprogramot, 16 szín kezelése, néhány alak, színkitöltés, és persze egérkezelés. A szomszédom írt egy olyan progit, mely vonalakból kirajzolt egy pálcikaházat. Az övé 5-ös lett, mert megtudta csinálni, az enyém pedig 4-es, mert "tőled többet vártam!" Már csak azt nem értem, hogy ezt a jegyek alapján felvételinél hogy is fogják figyelembe venni?


vas. máj. 27, 2007 10:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
...

nekünk az egyik kisbarátja a fénymásolónkba döglött bele... csak akkor vetük észre amikor elkezdett szaglani...


szomb. máj. 26, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Mint a filmekben
based on a true story :!:

Egyik nap csörög a telefon egy számtech szervizben és a következő rémtett esett meg.
-Halló,szerviz support?
-Igen,tessék
-Ki tudnának jönni,megnézni a printerünket?Recseg,ropog.
-Oké.Mi ennek a printernek a tipusa és a címe?
-HP LJ443,CTR B16
-Hm.No és mi vele a gond?
-Hát az egér,minden megállt tőle...
-Aha.No és a kurzor le van fagyva a képernyőn?
-Nem,nem.Az egér beragadt!

Erre az ügyfélszoli kiküldte a helyszínre a szervízes embereket,akik a következő esettel találták magukat szembe
FÉNYKÉP


szomb. máj. 26, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
Mai napi rémtörténet:
Kép

A dolog érdekessége az, hogy eredetileg a procin már több éve egy OEMéknél ráragasztott borda volt, szóval a franc tudja, hogy történhetett ez.


pén. máj. 25, 2007 10:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Mini rémtörténet:

XP-t telepítettem egy P3-as gépre. 96 MB memória. Megbántam :)
A "diavetítés" effektet játékok után most már webböngészés közben is megtapasztalhattam :twisted:


-----
Üdv!
CyberDragon


A memória a kevés neki. Ha felnyomod 256 MB-ra (de inkább 384), akkor tökéletesen fog menni már egy P2-esen is. Nade ez itt már off.


szomb. máj. 19, 2007 23:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Mini rémtörténet:

XP-t telepítettem egy P3-as gépre. 96 MB memória. Megbántam :)
A "diavetítés" effektet játékok után most már webböngészés közben is megtapasztalhattam :twisted:


-----
Üdv!
CyberDragon


szomb. máj. 19, 2007 17:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 9:19
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
UP :wink:


szomb. máj. 19, 2007 5:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 05, 2007 19:26
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Rémálom pár évvel ezelőttről.
Ügyféltől telefon azonnal futás 8 gép füstöl. Mindeki rosszul, elhül, egyszerre 8 ???
Odaérünk büdös amperszag mindenütt. Kérdezzük mit tettek ? Mondják -- semmit. Tegnap elött leálltak ma füst. És tegnap ?? Leltár .
Nézzük gépeket fogjuk fejünket -- 10 cm x 8 cm öntapadós leltár etikettek szépen felragasztva gépek hátuljára. 8 gépnél a tápventillátorra.


csüt. ápr. 05, 2007 21:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 01, 2006 7:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Ma nagy dolgok fognak történni itt lenn a bányában, érzem.
Jöttek a jómunkásemberek installálni a secondary UPS-t, volt itt szó minden szép dologról, áthidalás, kiiktatás, fázisszinkron, 'ezt idekötjük' - és csavarhúzóval mutogat a kapcsolószekrényben...
Jaéspersze mindezt áram alatt, hiszen a bánya nem állhat le.


kedd márc. 27, 2007 11:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2005 11:58
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Tegnap hallottam a parkolóban, valaki távgyógyítást végzett: Kilépsz az origóból és akkor az asztalt kell látnod.


kedd márc. 20, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2005 11:58
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Czumy írta:
Nem mondod, hogy ez megtörtént... :lol: :lol: ez kéééész!! :lol:


Ez így igaz! :shock:


kedd márc. 20, 2007 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
GOM3Z írta:
#1, Mondja a portás, hogy vett a fiának a tescóban játék cd-t és nem mennek a gépén. Behozza a fiát meg a cd-t és nézzem már meg, hogy mi lehet az. Persze, persze majd megnézem. Hát behozta őket. Kérdezem a gyerektől, hogy melyik játékot tegyem fel. Mutaja, azt. Magyarázom, hogy next-next-next, elkezd települni, megy a csík majd megszólal a gyerek: Muszáj ezt megvárni? (fintorog) Én mindig lecancelezem...

#2, Azt mondja az ember, hogy a baj van az otthoni internettel. Félig magyar félig angol. A startlap az jó, de van ami csak angol. Nem hitt el nekem, hogy bizony vannak a magyar weboldalakon kívül külföldi weboldalak is.


Nem mondod, hogy ez megtörtént... :lol: :lol: ez kéééész!! :lol:


kedd márc. 20, 2007 7:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2005 11:58
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Sziasztok

Egy tanulságos sztori.
Öcsémnél HDD bővítés, mert a régi lct-s 10G-s quantum már kattog. Az én régi 40-es IBM-emet rakom be. Plusz még egy általam takeszolt táphűtőventi 22Ohmos 2Wattos ellenállásal (kb. 8-9 Volt-ot kap) hűtéseként. Volt a házban egy műanyag keret amire egy házhűtő ventit lehet feltenni meg a hangszóró is az volt. Ezt ki, a hangszórót meg a mágnesével a ház aljára. Nem mozdult el. Felmegy az XP, progik, minden jó. Aztán régi HDD vissza, hogy átmásoljam az adatokat. Vissza secondary slave-re. Bios, HDD IDE detection megbénul, fél perc mire kiírja, hogy semmit nem talál. Oké, jumper primary slave, ugyanaz. Semmit nem ismer fel. Próbából visszarakom a régit de semmi. Csak a cd-rom, semmi. Mi lehet? Kép van, memória kipörög, esetleg a táp nem ad 12 meg 5 voltot és ezért nem ismeri fel a cuccokat. Másnap vissza, elvittem az én tápomat kipróbálni azzal. De azzal is ugyan az volt. Ráadásul elvittem a multimétert amivel megmérve meg voltak a feszültségek. Alaplapra gyanakodtam, hogy elszállhatott rajta az ide vezérlője, mert az az alaplap már elszállított egy VGA kártyát mert felpúpozódott rajta 5 kondi 1 meg kifolyt. De azokat kicseréltem és jó volt, eddig. A farbax.hu-n már kinéztünk egy gépet 12.900-ért amit majd megveszünk. Belerakom a régi gépének a memóriáját meg a HDD-t és szuper lesz neki netezni. Leveszem a gép oldalát, nézem a hangszórót. Eszembe jutott, egyik haver sztorija. Vettek egy csomó gépet és az egyiknek megállt a HDD-je. Kicserélték, majd 1 hét után megint. ekkor már gyanus volt a dolog és kisérlet céljából a tisztelt felhasználóval leszedették a hűtőmágneseket a gép oldaláról. Azóta megy. Hát én is egy elegáns mozdulattal kiszedtem a hangszórót és bekapcsoltam. Lássatok csodát, beindult. Felismert mindent. HDD hűtő ki, müanyagkeret vissza, hangszóró vissza, és hepiend.

#1, Mondja a portás, hogy vett a fiának a tescóban játék cd-t és nem mennek a gépén. Behozza a fiát meg a cd-t és nézzem már meg, hogy mi lehet az. Persze, persze majd megnézem. Hát behozta őket. Kérdezem a gyerektől, hogy melyik játékot tegyem fel. Mutaja, azt. Magyarázom, hogy next-next-next, elkezd települni, megy a csík majd megszólal a gyerek: Muszáj ezt megvárni? (fintorog) Én mindig lecancelezem...

#2, Azt mondja az ember, hogy a baj van az otthoni internettel. Félig magyar félig angol. A startlap az jó, de van ami csak angol. Nem hitt el nekem, hogy bizony vannak a magyar weboldalakon kívül külföldi weboldalak is.


hétf. márc. 19, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Áh azért ne add fel, csak okosan kell csinálni :) :) !


hétf. feb. 26, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerk:
a venti megy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa pén. márc. 02, 2007 14:58-kor.



vas. feb. 25, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Takibaa

Sajnos régi tapasztalat: ne nyúlj olyanhoz, ami nem a dologod, mert ha:

1. sikerül, akkor az természetes a dolog, meg sem köszönik (általában). Ellenben legközelebb már számonkérik, ha nem csinálod meg.

2. nem sikerü, ekkor élből lebaxnak, minek piszkálsz a nem feladatkörbe tartozóhoz. Ilyenkor minden laikus baromi okos lesz egyből.

A hozzászólóknak igaza lehet. :roll:

Olvasgatom Takibaa hszét, és tényleg látni hogy még akar tenni valamit, a jóért. Ami nagyon is jó.
CSak sajnos jobb lenne ha mindenki ugy gondolkodna mint Laci_L. Legalábbis minden főnöknek.
Pl. Én egy egyetemen tanulgatok és lám-lám van egy fénymásolónk, ami valamilyen olyan sikeres szerződéskötéssel lett beszerezve, nem hogy fizettünk a szerkezetért hanem még lapköltséget is fizetünk érte, ami idézőjelesen a support és a redszeres karbantartási költségeket tartalmazza. Egyész évben xarakodik a gép, amit csak akkor ohajtanak napokig várva megjavitani hogy ha 4x hivjuk a szervizt.
Igy ha kisseb problémák vannak akkor kénytelenek vagyunk mi helyrehozni. Közben nekem mint egy csóró halandó embernek nem kötelességem érteni semmihez, szóval ha villog egy piros led mer mondjuk elekad a lap akkor sem kellen e tudnom hogy mi a baja, mert én ugye csak azt a nagy zöld gombot ismerem. Tehát egy cégnél másoknak kellene lenni a játékszabályoknak.
Ha otthon vagyunk természetesn megjavithatja az ember a magáét, de a meló az nem otthon.

Régi ódivatú megoldás az is, intézmények egyesével akár alkatrészeiban veszi mindenféle cégtöl az eszközöket, és nem is szólva milyen minőségü alaktrészeket, és ki szereli be azokat, hát lehet találgatni! Ez még mindig nem probléma, de legalább adnának a véleményünkre pl minőségi követelmények tekintetében, aminem a hiányában ugye a végén codegen meg mercury tápok tömkelegével látjuk el magunkat persze szépen "kinéző" 19-20"os TFT monitorokkal.
És ezek után javitgassuk magunknak. És jön egy idő után a kérdés: Hova kell már megint az az uj táp, most cseréltük nem olyan régen!? És egyébként is miért nem tudtok valami normálisat venn?! Itt van ezer forint hozatok egy ujjat! (ez kicsit empirikusan mondtam, mert szó szertint ez még sohasem történt meg velem)

Megoldás:
Egyetlenegy cég + sajnos azt kell hogy mondjam lebillogozott számitógépházak + időközönkén upgrade ha van rá lóvé, és azt csak egy cég csinálja. Persze szerződéssel és elfogadható, nem lehuzós árakkal! Ugye mert egy folyamatos szerződés lehet mindnekinek jó lenne. Igy lenne mindnekinek munkálya és lehet az élet is egyszerübben menne.

Takibaa nálatok azt a két nem elérhető HW-st simán szélnekereszteném, persze ha nem azért elérhetők mert egy alaksori eldugott mindennek az alapját nyujtó központi számitógép főkapcsolóját tarták, hogy ki ne kapcsolódjon a World Wide Web :D :D :D, esetleg a másik meg az autómatát fogja, a szünetmentes meg már rossz igy nem tudnak szolni a harmadiknak, hogy csináljon már valamit :D :D :D.


szomb. feb. 24, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 06, 2005 7:13
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Simagöröngyösi
Hozzászólás 
nacorvus írta:
....Miért gondolod,hogy máshol jobb?
Mint a topic-nyitó fogalmazta mindannyian a bányában dolgozunk :D :cry:


Ki mondta hogy nálunk rosszabb lenne a helyzet? Ugyanolyan a syar, csak a színe egy csöppet más.


szomb. feb. 24, 2007 17:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
....Miért gondolod,hogy máshol jobb?
Mint a topic-nyitó fogalmazta mindannyian a bányában dolgozunk :D :cry:


csüt. feb. 22, 2007 18:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség