Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 18:54



Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Megfejthetetlen probléma a géppel 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Béna vagy hozzá! Vidd szakemberhez a gépet, majd ő összerakja, hogy működjön. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P


csüt. ápr. 12, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Hello!

Nekem is hasonló hibám volt tegnap. ASUS P5LD2 SE lap, P4 3GHz processor (prescott), 512 MB noname 667MHz DDR2, MSI RX300HM vga, Samsung 80GB PATA winchester, 400W Chieftech táp.

Még csak a múlt hét pénteken vettem az alaplapot a processort, video krtyát, memóriát. Minden gond nélkül müködött tegnapig amikoris játék közben egyszercsak ledermedt az egész, nem reagált semmire. Reset, elindul, minden OK. Aztán kicsit később internetezés közben megint megfagy, megint nem reagál semmire, reset. Fekete képernyő, nem indul, nem pittyeg, nem csinál semmit. Cmos clear után se javult meg, szétszedtem, összeraktam többször is, másik táppal próbáltam, semmi... Aztán miután kidühöngtem magam bekapcs és simán elindul. Viszont pár perc processzor terhelés után megint megfagy és megint nem lehet bekapcsolni. Ezután megint szétszedtem, összeraktam az asztalon nem megy. Megint kapcsolgatom ki/be, egyszer elindul, belépek bios-ba, de megfagy bios is. :) . Semmi nem melegszik, processzor 43 fokos, minden kb kézmeleg. Ekkor már éjszaka volt és elegem is lett, otthagytam az egészet hogy majd ma visszaviszem és kicserélik.

Ma reggel bekapcsolom, elindul minden tökéletes, egész nap 100% processzor terhelés volt mindenféle processzor meg memória tesztelő programmal és tökéletesen működik.

Na erre mondjatok valamit :)


csüt. ápr. 12, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Az öreg székely elmegy a doktorhoz.
-Mi a baj Ábel bátyám ?
S.arul vagyok...
-De mégis mi a baj ?
Hát ez nem elég ???

Kéne a konfig pontos leírása, bár a tápot meg a vinyót már tudjuk. De mi van még ott és mivel megy ?


szer. ápr. 11, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Csaba_20 folyt.

3. Ugye jol fel van konfigurálva az össez háttértár?!
4. Amugy a tápnak azért elégnek kellene lennie! (a sok háttértár van a gépben akkor ugye nem egy 12 voltos ágra van dugva mind?)
5. Hiányzik a teljes képhez a teljes konfig milyensége is!


szer. ápr. 11, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Általános hibakeresési mechanizmus indul...

memtest86
winchesterhez gyártó által ajánlott teszt program(samsung-nál hutil)

Illik leírni ilyenkor, hogy milyen tápot használsz, az is okozhat problémát. De szerintem erre létezik külön topic már.


Köszi nekedis! Nem tudtam mihez kötni a problémát azért nyitottam új topicot, a vinyógond csak egy feltételezés. Amúgy egy 350 wattos Bluestormot használok.


szer. ápr. 11, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Általános hibakeresési mechanizmus indul...

memtest86
winchesterhez gyártó által ajánlott teszt program(samsung-nál hutil)

Illik leírni ilyenkor, hogy milyen tápot használsz, az is okozhat problémát. De szerintem erre létezik külön topic már.


szer. ápr. 11, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Kártyák, memóriák érintkezőit tisztogasd meg (radír). HDD, CD, DVD-kVezetékekeit húzkodd le, és dugdosd vissza. (Ekkor megnézheted azt is, egyik HDD vagy CD, DVD érintkezőtüskéi rendben vannak-e, néha benyomódik, vagy elgörbül egy-egy)
Közben elektrosztatikus töltésre vigyázz. Meg arra is, hogy a radírmorzsák ne menjenek bele az érintkezőkbe, amikor összedugod.

Remélem segítettem.


Köszi a választ, megpróbálkozom a dologgal!


szer. ápr. 11, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Kártyák, memóriák érintkezőit tisztogasd meg (radír). HDD, CD, DVD-kVezetékekeit húzkodd le, és dugdosd vissza. (Ekkor megnézheted azt is, egyik HDD vagy CD, DVD érintkezőtüskéi rendben vannak-e, néha benyomódik, vagy elgörbül egy-egy)
Közben elektrosztatikus töltésre vigyázz. Meg arra is, hogy a radírmorzsák ne menjenek bele az érintkezőkbe, amikor összedugod.

Remélem segítettem.


szer. ápr. 11, 2007 14:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 62
Hozzászólás Megfejthetetlen probléma a géppel
Azért nyitottam a kérdésemnek új topicot, mert őszintén szólva abszolút nem tudom mihez kötni a gondomat, így nem tudom melyik lenne a releváns topic.

A problémám a következő:

Néha lefagy a gépem, aztán el sem indul, vagy ha elindul, akkor csak a memóriát számolja fel, vagy esetleg eljut az optikai meghajtókig, utána rendszerlemezt keres, esetleg a vinyóm is felismeri, de a windowst már nem hajlandó betölteni. Van olyan is, hogy sima bekapcsolásnál is ezeket csinálja. Ezerszer kell újraindítani mire végre minden összejön és betölti a windowst. De van olyan, hogy napokig semmi gond nincs vele, működik gond nélkül. Először arra gyanakodtam, hogy lemerült az alaplapi elem, de miután azt kicseréltem, ugyanúgy jelentkeztek ezek a gondok. Leginkább a vinyóra gyanakszom, hogy azzal lehet valami, de szeptemberben vettem, 150 gigás samsung sata, ilyen gyorsan tönkremenne? Az alaplap produkálhat ilyen tüneteket? Még a ventikre gyanakodtam, de ahogy elnéztem nincs bajuk. (Persze hallottam már azt is, ha csak kicsit lassabban forognak valami miatt azis gondokat okozhat.)

Valaki találkozott már hasonlókkal? Vagy esetleg valami ötlet?
Előre is köszi!


szer. ápr. 11, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség