Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 9:06



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Csatlakoztattam az idekábelt ahogy bemutattad. A bekapcsolás után miután betöltődött minden a jobb sarokban egy buborék jelent meg hogy új hardver került a gépre, mármint a segate vinyó.Eszközkezelőben nem változott semmi ,maradt az 5/4 es felállás.Ennek így kell lennie?Viszont nem volt hibaüzenet az újraindítás után/még/..


vas. feb. 28, 2010 12:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Hmm.Hát nálam nem így van összekötve.A vinyó az az alaplap Ide1 /pri/ van bedugva.Egy vinyó, de két partició van rajta.Az alaplap Ide 1 /sec/ ről pedig 2 dvd író megy.Ki is próbálom mindjárt azt a csatlakoztatást amit bemutattál,bár így sokkal hosszabb a kábel....


vas. feb. 28, 2010 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Úgy látom az IDE1 csatlakozón egyedül van a HDD. A kábel két legvégén lévő dugaszokat kell használni, a leágazó dugasz a HDD-hez legyen közelebb. Úgy mint például ezen a képen az ide0 kábel. A HDD-t pedig jumpereld át MASTER módba.


vas. feb. 28, 2010 11:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Üdvözletem uraim!

Nemis tudom hogyis kezdjem.Valami problémám van a vinyó környékén,de nem tudok rájönni mi is az a gond.Minden egyes bekepcsoláskor leáll a gép betöltődése, és egy hibaüzenet jelenik meg mégpedig azzal a figyelmeztetéssel, hogy lemezolvasási hiba történt a folytatáshoz nyomja meg a CCRL+ALT+DEL gombot.Nemrég ajánlották a Hard Disk Sentinel programot, hogy nézzem meg azzal a vinyót. Az első tesztnél szalagkábel cserét ajánlott /kép mellékelve/.Itt asus 80 eres szalaggkábel volt csatlakoztatva, de nem tudom hogy jól-e...a leágazó része volt az alaplaphoz közelebb,szóval nem tudom melyik részt hogyan kell csatlakoztani melyik is megy a vinyóhoz,vagy a laphoz. Majd az eszközkezelőben megnéztem a DMA módokat amit említett a hdsentinel./Kép mellékelve/,itt az elsődleges ide csatlakozó ultra DMA2 módban van a másodlagos pedig ultra DMA 4 módban.Ezután szalagkábelt cseréltem zsír új Gigabytra,de úgy hogy a szalagkábel elágazását a vinyó felé közelítettem.Maj megint megnéztem az eszközkezelőben a változásokat.Most annyi történt, hogy az elsődleges ide csatorna ultra DMA 5 módba, a másodlagos ide csatlakozó pedig ultra DMA mód 4 be került/kép mellékelve/.Viszont a HD seniel még mindig rövidebb szalagkábelt ajánl.Ez a mostani olyan kb 30 centiméteres kábel.Ettől rövidebbet már hová?Mit kellene beállítanom hogy stimmeljen minden, mert a másodlagos ide csatornát azt nem ismeri fel automatikusan a rendszer. Vagy mit láttok a képeken amik bórúlátásra adnak számomra okot?



http://kepfeltoltes.hu/100228/hd1_www.k ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100228/106850061 ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100228/hdd2_www. ... es.hu_.jpg

Lemez Tulajdonságok
Lemez sorszám,0
Interfész,IDE/ATA
Lemez vezérlő,SiS PCI IDE vezérlő (ATA)
Lemez pozíció,"1, Device: 1"
Lemez modelszám,ST3160815A
Lemez revízió,3.AAD
Lemez sorozatszám,9RAA1FLT
Teljes méret,152625 MB


vas. feb. 28, 2010 10:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Volt vele az IntelliPark probléma.

Valóban erre kitalták:
Idézet:
Originally Posted by drey View Post
FAQ, Troubleshooting:

Certain newer WD Green drives ship with the updated Intellipark feature that is causing TiVo units where this drive is installed to either hang at reboot ("soft-reboot" issue on TiVo HD or Series 3) or not boot at all (Series 2 single and dual tuner). The solution to this issue is to disable IntelliPark feature so drives do not park their heads during the reboot.

1. Download a copy of bootable CD with wdidle3.exe from the link below. Burn image to any CD-R disk
http://tiny.cc/o7Lvr

2. Connect the affected WD drive to any available SATA connector on your motherboard. Ensure that in BIOS hard drives are set to EIDE Compatible mode and not AHCI or RAID. This is needed so bootable DOS CD can detect the drive.

3. Boot from the above CD and change drive letter to R: (it can be other letter, depending on your PC configuration) and run "wdidle3 /D" to disable IntelliPark. The message should indicate that idle feature has been disabled.

4. Turn off PC, remove the drive, load TiVo image and test. You should no longer have "soft-reboot" problem.

Ha jól tudom az október második felétől gyártottaknál ez a remek szolgáltatás kilőve gyárilag,de lehet hogy tévedek,...vagy mégsem (doktor úr mostanában olyan...) :roll:


hétf. feb. 15, 2010 18:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
kiszebra írta:
Ez a GreenPower annyira tetszik, hogy veszek még egyet, és a Samsungot kiűzöm a gépből.

Ha bevált ami van, és olyat akarsz, akkor nem szólok.
De 32 MB cache-es WD Greent az EADS sorozatból nem érdemes venni. Volt vele az IntelliPark probléma.
Helyette az újabb 64 MB-os cache-t tartalmazó EARS sorozat a 4 kB-os advanced formattal.
XP-nél jumpert is állíthatsz hozzá, Vista/Win7-nél nem kell semmi, ha nem klónozod, nem csinálsz partíciómentést. A Linux is tudja kezelni., ahogy mondják.
Egyébként meg van hozzá letölthető Acronis alignment utility, ami állítólag gyorsabb, mint a Paragoné.
http://support.wdc.com/product/downloadsw.asp?sid=122
Nemsoká ez a 4 kB-os szektor fog elterjedni, valamelyik gyártó már bejelentett ilyen terméket a WD után.
Infó. http://www.wdc.com/en/products/advancedformat/


hétf. feb. 15, 2010 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Hát, én több **** samsungot látok, mint wd-t szerviz szinten :wink:


vas. feb. 14, 2010 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Ez a GreenPower annyira tetszik, hogy veszek még egyet, és a Samsungot kiűzöm a gépből.
Csak azt vettem észre hogy ezek mintha szeretnének meghibásodni. Vagy nem jellemző rájuk és csak én láttam olyan sok hibás darabot?


vas. feb. 14, 2010 14:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 17:30
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezer köszönet, sikerült megcsinálni. Sajnos még nem csináltam ilyet, ezért nem tudtam...


szer. jan. 27, 2010 17:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tehát részletesebben (nem kell hozzá Hiren):

Sajátgép > jobbgomb > Kezelés > Lemezkezelés
Kiválasztod az új drive-ot. Kijelölöd.
Particionálás (itt eldöntöd, hogy elsődleges, vagy logikai legyen), azt is eldöntöd hogy hány részből álljon (vagy egy darabból), leokézod.
Ezután jön a formázás. Lehet részletes (baromi sokáig tart, de egy új, vagy nem ismert darbanál illik egyszer lefuttatni), vagy gyors.
Evevl kész, most már látszani fog.
Az első törélsnél létrehozza az Op rendszer a Recycler és System Volume Information rejtett mappákat (ebben van a törölt állomány, illetve a rendszerhelyreállítás fájljai)


kedd jan. 26, 2010 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lemezkezelésben kell új partíciót létrehozz először. Ehhez kattints jobb gombbal arra a területre, ahol megjelent a lemez, majd választ az új partíciót.


kedd jan. 26, 2010 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 17:30
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
sviktorlg írta:
... Ezt írtam...

Nem ezt írtad, és nem a kérdésre válaszoltál. De hát te tudod. :(


Akkor bocsi... hol van ez a lemezkezelés, mert nem találom..?

Megtaláltam. Ott van alul Lemez 1-ként. Inicializáltam és konvertáltam (de nem alapvetővé) de még mindig nem látom se windows commanderben se sajátgépben a merevlemezeknél. Hol tudom megformázni ha sajátgépben se látom? Hirens Boot?


kedd jan. 26, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sviktorlg írta:
... Ezt írtam...

Nem ezt írtad, és nem a kérdésre válaszoltál. De hát te tudod. :(


kedd jan. 26, 2010 19:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 17:30
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
sviktorlg írta:
... Nem jelenik meg sehol...

A Sajátgép > Kezelés > Lemezkezelésben sem?
Mert ha ott látszik, akkor formázni kell. :shock:


Ha arra gondolsz, hogy a Merevlemez-meghajtók között megjelenik-e, nem. Ezt írtam. Megpróbálom még frissíteni a BIOS-t, a beállításoknál nem találtam semmit... Hirens Boot-al próbálok még alkotni..


kedd jan. 26, 2010 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sviktorlg írta:
... Nem jelenik meg sehol...

A Sajátgép > Kezelés > Lemezkezelésben sem?
Mert ha ott látszik, akkor formázni kell. :shock:


kedd jan. 26, 2010 18:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 26, 2010 17:30
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdvözlet! Ma vettem egy Western Digital 500GB 7200rpm SATA-300 32MB Green (WD5000AADS) winyót. Van a gépben egy Maxtor 250Gb-os winyó. A BIOS felismeri a WD-t, sőt az Eszközkezelő is azt írja, hogy hibátlanul működik, de még se látom. Nem jelenik meg sehol. De h 1általán lássa a gép, arra is nehezen tudtam rávenni. Windows XP Prof SP3 32bit op.-t használok. Légyszíves segítsetek, írhattok MSN-en is. Előre is köszi


kedd jan. 26, 2010 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
electro írta:
Heureka, sikerült :D
Köszi vackor a tippet, az ABIT-nál nincs native mód, de van olyan, hogy
On Chip Serial ATA és ez Auto-ba volt állítva. Átváltotttam Enhanced Mode-ba és most már jó lett.

:oops: Erre a beállításra gondoltam, csak nem pontosan azt írtam.


hétf. jan. 18, 2010 11:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Hi there

Heureka, sikerült :D
Köszi vackor a tippet, az ABIT-nál nincs native mód, de van olyan, hogy
On Chip Serial ATA és ez Auto-ba volt állítva. Átváltotttam Enhanced Mode-ba és most már jó lett.

Egyébként így néz ki a BIOS eme része:
------------------------------------------------------------------
Phoenix AWARD BIOS CMOS Utility
On Chip IDE Device

On Chip Serial ATA Auto

x -Serial ATA 1 Mode IDE - 3 Master
- Serial ATA 2 Mode IDE - 4 Master

Menu Level >>

[Disabled]: Disabled SATA Controller
[Auto]: Auto arrange by BIOS
[Combined Mode]: PATA and SATA arecombined.
Max.of 2 IDE drives in each channel
[Enhanced Mode]: Enable both SATA and PATA.
Max.of 6 IDE drives are supported

[SATA only]: SATA is operating in legacy mode
------------------------------------------------------------------
Köszi a hozzászólásokat

Regards:electro


szomb. jan. 16, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Van olyan BIOS beállítás, ahol kompatibilitási okból csak 2 csatoló engedélyezett. Ilyenkor általában lehet választani, hogy melyik legyen az elsődleges és melyik a másodlagos. Szerintem amíg csak az IDE vinyó és a DVD van csatlakoztatva, addig a két IDE vezérlőt használja. A SATA vinyó csatlakoztatásakor meg a SATA átveszi valamelyik IDE vezérlő helyét, mellette az elsődlegest használja még, és amin a DVD van, azt nem.

Azt nézd meg, hogy a csatolók beállításánál milyen lehetőségek vannak. Van-e olyan, hogy a SATA vezérlő natív módban működjön illetve elindul-e így a gép.

Ha másképp nem megy együtt, lehet kapni IDE/SATA interfész konvertert, amivel akár az IDE-s DVD-t is teheted SATA portra.


csüt. jan. 14, 2010 22:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Hi there

Köszi a választ Laci_L, majd ismét megnézem, de mint említettem, látja a lemezkezelő is. A Hiren's CD-t már régóta használom particionálásra, Ghost-olásra, stb. nekem bevált. Gondolom lehetne a lemezkezelővel formázni, ez azonban csak az egyik gondom.
A másik továbbra is az, hogy hová tűnik el az optikai meghajtó miután csatlakoztatom a SATA HD-t. Igaz, hogy netes gép, de néha szükség van rá - belenézni egy lemezbe, telepíteni, stb.
Nem lehet valamilyen ütközés, IRQ, azonos port használat...??????????

Regards:electro


csüt. jan. 14, 2010 21:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
electro írta:
... Szeretném használni ebben a gépben ezt az eszközt ...

Miért nem a Win-nel formázod az új merevlemezt? Adja magát a dolog.
A Win mit mutat a Sajátgép > jobbgomb > Kezelés > Lemezkezelésnél?

Mert itt kellene megcsinálni. Én nem cifráznám a Hiren-nel (ebben az egyszerű esetben).


csüt. jan. 14, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Hi there

Az alábbi ügyben kérnék tanácsot

Van egy PC ( XP+SP3, Intel P4, ABIT IC7 lap, 80 GB IDE, 1 GB RAM, DVD ROM ) amit csak netre/letöltésre használok. A wincseszter PRIMARY MASTER-nek, a DVD ROM SECONDARY SLAVE-nek van beállítva, a SECONDARY MASTER-t a mobil rack-nek tartom fel.
Bövítendő a háttértárt beépítettem egy Samsung SP 1614C 160 GB/8 MB SATA-s HDD-t és mivel le akartam formázni betettem a Hiren's Boot CD-t, hogy majd a Partition Magic-kel szokás szerint elvégzem. A BIOS-t átállítottam total CD-ROM bootolásra.
Ekkor jött a meglepetés: már a boot alatt a SATA-s winyo mint SEC MASTER tűnt fel, és eltűnt a DVD ROM. Mivel nincs DVD ROM ezért csak elindult az XP. A lemez kezelőben is látszik az új HDD, de az optikai meghajtó sehol sincs. Ha lehúzom a SAT-t visszaáll minden az eredeti felállásba. Nem értem mi nem jó , az alaplapi chip driver fenn van, bootolásnál látok sata-ra utaló feliratot. Lehet, hogy nem jó a BIOS beállítás, vagy frissíteni kell, vagy................????????????
Szeretném használni ebben a gépben ezt az eszközt ezért kérném a segítségetek

Regards: electro


csüt. jan. 14, 2010 16:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
nacorvus írta:
@TargeT :
A lemez elejének pontosan azért,hogy bárminő rendszert,akár dos-t is futtathass a lemez elejének olyannak kell lennie amit írtam,ezen nem kel többnek szerepelnie mint a szokásos 512!-ebből bárminő rendszert futtathatsz-más kérdés hogy 64-bit alól mit látsz egy dos-ból,hacsaknem virtuális gépként+ futtatod a rendszeren...akár atari v c64 is futhat.Maga z inditószektor ill indítómenü a lényeges,az majd ellavíroz akár visszafelé(8 bit)ill felfelé (64 ill. sokbitesek felé)-lehet hogy az inditott rendszer nem is fogja látni ill inode-ként értelmezi!-ehhez ajánlottam,hogy win7 után telepítsd a puppyt.-és azzal gpartlolj olyan lemezrészeket ami v.linux(acronis és egyebek)v.32 ill16 v8 bites.

Nahhh, írtál több mindent, én meg mostanra értem oda időben is, hogy valami egész használhatót leszűrjek.
Hogy most ez akkor szuperfloppy mód vagy mi, a jó ég tudja. Egy időben szívtam eleget, mert mégis visszahoztam a DOS bootolhatóságot, ha már úgyis FAT32 lesz az első partíció a Grub4DOS miatt.
Ez viszont nagyon bevált. 8)
Egy időben szívtam eleget, mint a torkos borz, mire rájöttem, ejh miért nem bootol az én MS-DOS 7-em.  Kép
Régi szép idők, meg az az eszement ötletem, hogy többek között létrehozok egy logikai partíciót is. Na az a DOS bootot kinyírja, meg asszem ez nem tett jót a Hiren's boot CD-nek sem már a grldr bootal, mert hol ment, hol nem.
Most már tudom, hogy gyakorlatilag semmi nem kell. :D
Létrehoztam egy 15 GB-os FAT32 partíciót, a többi lehet NTFS tetszés szerint, de csak elsődleges, és így maximum még 3.
Egy DOS bootos pendrive-ról bootolva megformáztam rendszernek a 15 GB-os partíciót. (format d: /s /u)
Szóba jött volna még a sys d: is, csak őkeme aszondá, hogy coki, command.com-ot nem tud másolni. Hogy miért, miért nem, meg hogy mikor éppen milyen állapotú volt az MBR-em, a jó ég tudja, de így tuti ment.
Valószínűleg nem azzal a verzióval lett formázva létrehozáskor.
Ha a DOS boot már oké, akkor a korábbi DOS boot menü fájljai, programok mappái adottak, csak rá kell másolni.
Ezután a grubinst_gui.exe elintézi az MBR-t, csak a grldr-t és a megfelelő menu.lst-t kell a gyökérbe másolni, és ettől kezdve már a Grub4DOS menü bootol.
Na persze kell ugyanide még a kismillió .iso fájl, meg a Hiren HBCD mappája is.
Semmi más az égvilágon nem kell, a grldr elindít mindent az Io.sys-től kezdve a bootmgr-ig, mégcsak bootolhatóvá sem kell tenni pl. a Win7 telepítő partícióját a bootrec /nt60 x: paranccsal sem.

Végül egész jól összejött a dolog, itt egy indítóképernyő. Az egész 3 GB a FAT32 partíción, szóval 12 GB üres. :D Plusz van még a Win7 install egy NTFS-en.
Nem tudom, mit kellene vagy volna érdemes még belepakolni, van amit szándékosan hagytam ki.
Még egy XP telepítő sem ártana, de a korábbi DOS-os gondok miatt akkor és egyelőre ugrott.

Kép

Még ami gond, az az Ubuntu/Kubuntu 9.10 LiveCD. Nem is annyira az indítása, mert elindul, lefut az ide-oda mozgó csík, majd némi karakteres szöveg után azonnal fekete képernyő és lefagy az egész. Valószínűleg a hardveremet, videokártyát, monitorfelbontást nem bírja. VirtualBoxban persze elindulnak.
Esetleg kipróbálom majd más hardverrel, de nem bánkódom különösebben. Amennyi Linuxot én használok, az konvergál a nullához. :lol:
Én nem tudom ezt a kismillió Linux paramétert, hogy melyiket miért, meg egyáltalán minek, de így adták meg, ahol láttam, hogy így kell mennie. :roll:

Kód:
title Boot Kubuntu 9.10
find --set-root /Kubuntu-9.10-desktop-i386.iso
map /Kubuntu-9.10-desktop-i386.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/kubuntu.seed boot=casper iso-scan/filename=/kubuntu-9.10-desktop-i386.iso quiet splash
initrd /casper/initrd.lz
boot


vas. jan. 10, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha a BIOS indulásként nem látja, mint meghajtó,(tejesen mindegy SataI-II) akkor maga jumper átrakása annyit segít a vinyón mint,halott fenekében a szalmaszál! :oops:


vas. jan. 03, 2010 14:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
A winyo az egyik ismerösömé. De az alaplap se látja sata 2 ként hátha sata ként látja. Kösz.


vas. jan. 03, 2010 13:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szerintem nem kell rajta semmit variálnod, ha a lap csak SataI-tud a lemez is max. olyan sebességgel csöpögteti az adatokat.Visszafelé is kompatibilisek ezek a mostani meghajtók.

Off:most már elárulhatnád,hogy mi a bajod a mostani config-gal,mert minden majd topicban vagy(videokártya,BIOS,wincsi,stb)


vas. jan. 03, 2010 13:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
http://support.wdc.com
WD5000AAKS Jumper Settings:
http://support.wdc.com/images/kb/ssc_desktop.jpg


vas. jan. 03, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Csö mindenkinek van nekem egy western digital 500gb winyom sata 2 az a kérdés visza lehet-e butitani sata 1 -re mert a winyon nem mutatja hogy ,hogy kell rakni a jumpert.

Itt a link igy néz ki:http://kepfeltoltes.hu/view/100103/kesm_510859_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100103/west ... es.hu_.jpg

Segítséget előre is kösz. 8)


vas. jan. 03, 2010 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
WDC WD5000AADS


szomb. jan. 02, 2010 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
WD Caviar Green 500GB 32MB.

Bekapcsoltam 5V-on az úgyis a vinyóknál lévő nagy 12-es ventit, 30fok körüli. Ez így jó lesz.


pén. jan. 01, 2010 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nálam most ilyen hőmérsékletek vannak 24°C-os szobában:
Seagate ST3200822A 39 °C (102 °F)
WDC WD1001FALS 42 °C (108 °F)
WDC WD3200YS 39 °C (102 °F)
WDC WD740ADFD 40 °C (104 °F)

Nyáron 2-3 fokkal magasabb értékekre emlékszem. Szvsz simán belefér.


pén. jan. 01, 2010 12:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
kiszebra írta:
Megvettem a WD-t. Hűvösnek nem mondanám, 41 fokos átlagban.
Csendesnek sem annyira.
De a sebessége mindent kárpótol, csak ajánlani tudom!

Azt elfelejtettem hogy azután lett átlag 40 fok, miután rámásoltam 300 gigát. :D


Üdv. Melyik WD Green Power-t vetted pontosan. Csak kíváncsi vok.
Ha nálad most 40fok az átlag akkor nyáron 50 fok körül lesz a max.
De ha gyors akkor az tényleg kárpótol.

--------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------
Érzékelő típusa SMSC DME1737/SCH5017 (SMBus 2Eh)

Verzió EVEREST v4.20.1170/hu
Hőmérsékletek:
Alaplap 26 °C (79 °F)
CPU 25 °C (77 °F) (45W LE-1100)
CPU dióda 16 °C (61 °F)
Aux 31 °C (88 °F)
SAMSUNG HD200HJ 25 °C (77 °F) (200GB Sata2 Samu 7200rpm)


Ilyenkor télen szobahőmérsékleten, házhűtő nélkül, netezés közben.
De 30fok fölé játék közben sem igen megy a vinyó.

Nem Caviar Black -et vettél véletlenül?
http://www.tomshardware.com/reviews/hit ... 017-3.html
Igen itt is 47fokot mértek, viszont gyors, 12.2ms hozzáférési idő.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lossfer pén. jan. 01, 2010 12:53-kor.



pén. jan. 01, 2010 12:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Megvettem a WD-t. Hűvösnek nem mondanám, 41 fokos átlagban.
Csendesnek sem annyira.
De a sebessége mindent kárpótol, csak ajánlani tudom!

Azt elfelejtettem hogy azután lett átlag 40 fok, miután rámásoltam 300 gigát. :D


pén. jan. 01, 2010 10:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@energoman
Én elhiszem,hogy benned megvan még az ifjú titán energiája..,de hidd el nekem(ünk) akik nem csak 1-2 v.2-3db szervert raktak össze és üzemeltetnek,nem véletlen a károgás.Amikor harmadszor utazol a "költstégatakarékosság jegyében" az ország másik oldalára-vasár-és ünnepnapon is-akkor rá fogsz jönni,hogy mégsem olcsó ez a megoldás amit fentebb vázoltál :twisted:Ott,persze terheletlenül kottára működik,a bajok akkor kezdődnek amikor,ráakaszkodnak a kliensek igazi adatforgalommal
Az alaplapi chipek a home-userek otthoni bűvészkedéseire kitalált fából vaskarika!
Hogy szemléletes példával éljek: lehet lehet Multicar-ral is földet-téglát hordani-mégsem ezt használják jellemzően az építkezéseken,holott a célnak megfelel.Csak a juserek-esetünkben az építtetők a hajukat tépik az adatkiszolgálás (anyagkiszolgálás)miatt.

Just do it! :wink:


vas. dec. 27, 2009 10:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
kiszebra írta:
A WD Green Power vinyóiról mit kell tudni? Csendesre lenne szükségem, le és feltöltőnek. Az igaz hogy a sata eszközöket menet közben is le lehet választani?


5400 fordulatos, csendes, hűvös, nagyon ajánlott.
Hot-swap-hez kell, hogy a hardver is támogassa.
Viszont én azt ajánlom, hogy inkább állítsd le a gépet arra a fél percre.


szomb. dec. 26, 2009 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
energoman írta:
Mikor az alaplap 0.1%-át veszi el kb a raid.
Nem 486os időben élünk.
Plusz nem mindig torrentszervert üzemeletet a nagytöbbség felhasználó.

Hat tok tudja, nekem szerveren (asszem intel s5000 raksv5-tel) volt alaplapi raid5, ugy fekudt meg ha rakuldtel parszaz megat mint a pinty. Teny, itt az elobb raid0-rol meg raid1-rol volt szo ;)


szomb. dec. 26, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
A WD Green Power vinyóiról mit kell tudni? Csendesre lenne szükségem, le és feltöltőnek. Az igaz hogy a sata eszközöket menet közben is le lehet választani?


szomb. dec. 26, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Mikor az alaplap 0.1%-át veszi el kb a raid.
Nem 486os időben élünk.
Plusz nem mindig torrentszervert üzemeletet a nagytöbbség felhasználó.


szomb. dec. 26, 2009 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
energoman írta:
nacorvus írta:
...

A másik pedig példának okáért: megy kb4db xyzGB-s SASok egy gépben, amik hasonlóképpen is alaplapi vezérlésüek. Nem is értem miért szeretik az emberek a külön kártyákat, ha egy vagon minden integrálva

Valoszinuleg azert, mert az alaplapi raidek jellemzoen a vemhes csiga sebesseget kozelitik.


pén. dec. 25, 2009 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...

Ha off ha nem off, annyit mondanék semmi értelmes nem volt abban amit irtál.
A windwsról hardverről és mindenről ami számitástechnika annyit, hogy minden tönkremehet és tönkre is megy.
Ember nincs aki megtudná mondani hogy mi a különbség egy hard és egy soft raid között, kit érdekel hogy van külön biosa, azért van az a fránya alaplap hogy mindent tudjon és nem azért kerül vagy 50eFt-al többe mindt egy sima lap. (na jó ez sem olyan sok)

A raidről: 0-val gyorsabb lett a hálózati olvasás és irás. 1- el meg szerintem biztonságoasabbb. Mivel koráltozottak a keretek ezért ennyi telett kb 20 embernek. És nem a 200GB-on van a lényeg mert az fillérek a kellemetlenségért ami lehet ( plusz már nem lehetett kapni 400GB-set).

A másik pedig példának okáért: megy kb4db xyzGB-s SASok egy gépben, amik hasonlóképpen is alaplapi vezérlésüek. Nem is értem miért szeretik az emberek a külön kártyákat, ha egy vagon minden integrálva van.

Na mindegy! Köszönöm a programokat amiket fentebb irtál, biztos megcsinálom velül amit lehet.

üdv
energo


csüt. dec. 24, 2009 21:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Há'olybá le van megin'lassulva..biztos a Karácsonyi levelezés miatt az szerver,hogy háromszor kell nekifutnom a'zelküdésnek! :evil:
@TargeT :
A lemez elejének pontosan azért,hogy bárminő rendszert,akár dos-t is futtathass a lemez elejének olyannak kell lennie amit írtam,ezen nem kel többnek szerepelnie mint a szokásos 512!-ebből bárminő rendszert futtathatsz-más kérdés hogy 64-bit alól mit látsz egy dos-ból,hacsaknem virtuális gépként+ futtatod a rendszeren...akár atari v c64 is futhat.Maga z inditószektor ill indítómenü a lényeges,az majd ellavíroz akár visszafelé(8 bit)ill felfelé (64 ill. sokbitesek felé)-lehet hogy az inditott rendszer nem is fogja látni ill inode-ként értelmezi!-ehhez ajánlottam,hogy win7 után telepítsd a puppyt.-és azzal gpartlolj olyan lemezrészeket ami v.linux(acronis és egyebek)v.32 ill16 v8 bites.


kedd dec. 22, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@energoman
:hm: Aztán mondd csak hány gépet kanalaz eme kiszolgáló?-Annyian fognak szídni-ha megpusztul!Nem beszélve az eleszegetett 200GB-ről(hány hard-poró film ráférne 8)
Off:Témába csapok!
Ezt,normális '(Moorgít,há normális..?!)' "redszegizmány"úgy füzé össze,hogy gyártá egy kicsi,egy nagyból egy Raid0 és azt megtükrözi-igaz így lényegesebben kisebb,de az osztánnék bolondbiztos.-egyébként felesleges zsibbadni-nem a hardverrel lesznek az első gondok-pedig az mondják,sőt én is azt mondom,nem olyan rossz (mint amilyennek látszik a win server-dolgoztunk is rajta eleget-azért lett olyan a Vista :oops:)-Ha jó a táp akkor egy megbízható dobozod lesz-időnkén felügyelni kell azért természetesen amiért + juttatás jár :idea: Ebbe beletartozik a szerverfelügyelet karbantartás-szoft és hard-ezt,írásban kell előtte lefektetni,mert 15-20 év múlva is ébresztenek álmodból,olyan gép miatt ami után csak egyszer fizettek (amikor beüzemelted.. :wink: )
On!


kedd dec. 22, 2009 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
nacorvus írta:
A 64-bitet ezesetben sörgősen(már arra áll az agyam,hogy innék egyet...) felejtsd el!

Azt nem akarom elfelejteni, közben helyette a DOS boot projekt ugrott.
A Win 7 telepítő boot az rendben van. Most ez a multiboot iso érdekel. Majd nekifutok, meg hogy hogyan lesz "közösítve" a Win7-tel.
Most pl. ennél az iso bootnál, ha a linuxos betöltő elindítja, akkor már nem csak a linuxos cuccok tudnak elindulni, hanem mondjuk esetleg egy XP SP3 telepítő ISO is? Ez volna csak jó. Ha más nem, majd kiderül. :wink:


kedd dec. 22, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Félig-meddig viccnek írtam, és a végén még kiderül, hogy működni fognak a cérnára fűzött particók. :D

Pedig már azt hittem, mint a székely viccben, hogy na azé', mer viccnek kicsit durva. :lol: De félretéve a viccet, mert a részemről ez is az volt, bár annak igen rossz. Csak egy erőltetett poén valós tartalom nélkül.
Szóval mégis igazad lesz, mert közben meggyőztem magamat, és dobtam az egész FAT32 és DOS boot koncepciót erről a vinyóról. Nem pazarlok ezért el egy elsődleges partíciót, ha kel másra ha nem. Érdemi használat úgysem lenne.
Érdekesnek érdekes lett volna, mint egy all-in-one svájci bicska.
De ha annyira DOS boot kell, ott az egyik pendrive, meg van két aprócska MMC kártya és akár ezeknél nagyobb SD kártya, ami egy USB kártyaolvasóban tökéletesen megfelel a DOS boot céljára is. És még csak az sincs, hogy nincs belőle tartalék boot mentés.

@nacorvus
Ha már ez a RAID dolog így szóba került, akartam már tőled kérdezni, mint ennek egyik főmuftijától, hogy mennyire érdemes és hogyan RAID 1-et csinálni.
Nem akartam nagyon utánakeresni, eddig nem nagyon érdekelt a dolog.
Az előbb úgy látom, hogy az alaplapi RAID-et eléggé leszólod. Szóval ha valaki ilyet akar, inkább felejtse el mondjuk az alaplapi ICH9R-t és a kettő közül inkább Windows szoftveres tükrözést válassza?
A BIOS leírásban a RAID 0-at cincálják, ott azt azt írják, hogy ilyenkor az összes adat elvész. Ez mondjuk érthető a csíkozásnál.
A tükrözésnél meg valahol olvastam, hogy ilyen összefűzéskor megkérdi, hogy másolja-e.
Mert pont az volna a lényege, hogy ha az egyik kiesik, a másik még mindig oké.
Csak annyiban érdekel, hogy ilyenkor, RAID 1-nél nem kell-e újratelepíteni az egészet, ha a driver kérdést meg tudom oldani.
Ha melléteszek egy ugyanolyan, akár particionálatlan vinyót, akkor arra tökéletesen duplikálja az összes partíciót?
Így volna logikus, csak gyakorlati megerősítésben nem árt tudni.
Vagy ha mégsem, elég visszatenni a partíciómentéseket?
Meg volna még az a biztonság mellett, hogy az írás nem különbözik, de az olvasási sebesség állítólag a duplája lesz. Tényleg igaz ez vagy mennyire?
A másik meg a partíciókezelő és mentő programok helyzete. Korábban emlékszem, hogy RAID esetén volt valami gikszered egyes programoknál.
Újabban egyre inkább terjed a dinamikus lemezek kezelése, talán ebből nem lesz külön probléma, amit az ember a nyakába vesz. Vagy esetleg szerver verziójú partíciókezelők kellenek?


kedd dec. 22, 2009 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@TargeT mester:
Szóval mégsem DeLOCK,(abban Toshiba 2,5" van:.v Ide v Sata..-ezestben mindegy,hiszen úgyis az USB adtátvital a döntő)..

A 64-bitet ezesetben sörgősen(már arra áll az agyam,hogy innék egyet...) felejtsd el!
-Ne kelljen már,megint előrángatni olyan programozási alapdolgokat amit én már csak könyvekben olvastam..(longbyte)-de kipróbálni kipróbáltam-én nem fogok x64-ben prezentálni semmit :oops:-Ha már az Adobe sem teszi..:evil:-
Nos :hm: az alapevek a régiek:dos telepít ill. kell neked a második javaslatom a szuperfloppymód-itt lényegesebben egyszerűbb dolgod van mint egy liveCD-Hiren's összeállításnál,hiszen mint starolhatóra állítható média,nem kell boot-CD-t gyártanod.Viszont amire szükséged lesz amire szükséged lesz,
meg egy isolinux- :arrow: [urlhttp://puppylinux.org/main/index.php?file=Download%20Latest%20Release.htm]a Puppy![/url]-ezzel sitt-sutty gyártasz egy szerkeszthető-bootoható részt a wincsiden és a többi részét úgy partolod ahogy akarod-Van rajta VM!-Így bárminő rendszert indíthatsz-igaz kicsit lassabban... :roll:


kedd dec. 22, 2009 19:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem otthoni gép, de egy intel server lapon (gondolom) soft raid, amit összefüztem, természetesen 4 sata vinyóval (mivel nem volt más ezért 2x400GB és 2x500GB-s sata vinyó van a rendszerben).
Hogy hogy csináltam. A gép biosaban beállítottam a RAID-et hogy futni fog. Majd a boot során nyomogattam a raid inditását inditó Fxyz gombot. Beindult a vezérlő, ahol összefüztem a 4 vinyót és már kész is volt.
Ezután már csak feltettem rá egy win servert aminek F6-al odaadtam a vezérlőt majd megparticionáltam és már telepedett is a rendszer.
Tök gyors lett hálózati elérésben, szóval panasz nem lehet rá. De azért a kisördög mindig ott uszkál a levesben a légy mellett :)


kedd dec. 22, 2009 19:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@energoman:
Tessék otthon a Raid-10? :shock:
Remélem hogy nem az alaplapi Soft-Raid vezérlődet használod...(fake raid)
Ha,igen regéld el mimódon fürtöltél?

Info mindenkinek akit érdekel:Raid10v.1.0:min4 lemez kell hozzá:első lépésként 2-2t tükrözünk(mirror-oljuk) majd összefűzzük(természetesen itt egyforma méretű lemezekről van szó-hiszen különböző méret esetén a nagyobbik lemez üres része kihasználatlan azaz az enyészeté) a két fürtöt egyetlen'Raid0-tömbbé'(strippel-jük)-A két-két tükörfürt fürt is állhat különböző lemezvolumenből,de a nagyobbik,megint csak kihasználatlan-magyarul otthonra tejesen gazdaságtalan!- ha egy lemez megpusztul a maga a rendszer lényegesen lassabb lesz mint korábban! :cry:

Egy hard-raid kártyán induláskor kiírja pl:0.3 disk is fail or logical error...Azt,hogy egy soft-raid mit ír ki hibaként csak megsaccolni tudom-nekem csak raid-5 megy ilyenről(3 lemez) hiba esetén kb ilyen felirat:
The raid is fail:because,parity faile.. I will ignore...stb

A javításra több megoldás is létezik az első és legfontosabb hadveres Raid-kártya.Ennek külön Bios-a van és szinte örökös (az is beadja az unalmast egy idő után :twisted: ,de nem b*ajtja tönkre az adatokat.)-ritkán de már megszívatott.A fürtnek semmi baja nem volt.. Hátránya csak egy van:Igen drága egy otthoni gép árához viszonyítva!
A szoft megoldások közül pl:a Raid-Reconstructor,(nem tudom hányadik kiadásánál tatrt) nagyon jó,de ezt mindképpen
gondűzőként kell telepíteni és futtatni kell még akkor,amikor még ép a rendszer!-egy kis lemezképet gyárt csak a Raid-összeállításról akár floppyn,akár Usb-n v. bárminő adathordozón (ez semmi más csak a fürtkép) ha adatot is akarsz menteni az egy Gost v Ti-megoldás szerűen tudja természetesen ehhez már kell bővebben hely


kedd dec. 22, 2009 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Vagy mégsem lesz DOS boot, csak a Laci_L féle virágozzék ezer pendrive megoldáson...

Félig-meddig viccnek írtam, és a végén még kiderül, hogy működni fognak a cérnára fűzött particók. :D


kedd dec. 22, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Azért van egy kis kételyem ebben a mindenható BCD bootban.
Ha DOS-t akarok indítani, az csak az aktív FAT32-ről indulhat. Erre a FAT32-re meg nem rakhatok fel BCD bootot.
Mégis csak valami partíciórejtegetős külső boot manager lesz jó inkább. Vagy mégsem lesz DOS boot, csak a Laci_L féle virágozzék ezer pendrive megoldáson. :D
Majd kipróbálom az nbela által ajánlott Boot-US-t, de már csak valamikor jövőre.


kedd dec. 22, 2009 13:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
nacorvus írta:
DeLOCK?-az vesztegetik manapság bagóért tokkal,vonóval,kábellel,driverlemezzel (ez utóbbi tejesen felesleges)

Nem, ez egy Samsung S2, és persze felesleges driver nélkül. A rajta lévő két programot is gyalultam egy rövid telepítési próba után.
DeLOCK-ban HDMI kábelem van, és szemezgettem egy külső 3,5"-os USB/eSATA rackkel, de azután ez mégis Revoltec lett.
Legközelebb vagy a DeLOCK vagy maradok a Revoltecnél.

Idézet:
Az egy sima wincsi és a telepítése is ahhoz hasonlatos,tehát a USB-Flash-boot felejtős,mert ebbe nem kell különleges varázstudomány MBR-t gyártani.
Tehát hagyományos módon Fat32,ntfs és linuxos part(ok)létrehozása formázás,rendszerek telepítése,legvégén a linux ennek elég 256-512 MB az acronis vagy egyébnek-ez gyárt majd egy egy szép grubot az MBR-be-amit aztán utólagosan akár egy BCD-vel átalakítani

Simának sima, és elég csendes is mellesleg, éppen lehet érezni, hogy forog.
Hanem az van, hogy hol USB jelleggel működik, hol sima vinyóként, mint írtam.
Mint magamnak megfogadtam, mostantól otthon elsősorban csak 64 bites Win7-en dolgozom, az összes lehetséges vagy nem létező buktató ellenére. Eddig nem is volt gondom. A fenti dolgok is így zajlottak.
Viszont egy Win98-as DOS bootot rávarázsolni egy pendrive-ra, az már XP alatt se volt annyira egyszerű. Ezért is van a HP USB Format Tool és a hasonló Hiren.
A SYS parancs se nagyon játszik, meg éppen honnan is. Egy DOS bootos pendrive-ról, mert az meg az USB drive-ot nem látja vagy kifagy? Netán DOS boot CD? De ahhoz is kellene USB drivert rátenni. Éppen volna, mert a Ghost is látja.
Na most ez a DOS bootolhatóság nem ezer százalékig fontos, de miért ne, ha olyanok vannak rajta, mint a Laci_L kedvenc Ghostja, még ha ma már sose használom, és még néhány DOS utility. Emlék és örökség, és persze működik.
De végül nincs is gond a HP Formattal sem, vagy nem lett volna, csak azzal kellett volna kezdeni, majd utána átméretezni. Amint látszik, utólag se nagyon okozott problémát, csak inkább tanulságként írtam.
Viszont a linuxos boottal rendelkező Acronist már csak vagy a pendrive-ról átmásolt fájlokat tartalmazó partíció megfelelő bootolhatóvá tételével vagy az .iso fájl hasonló bootolhatóságával tudnám megoldani.
Az .iso lesz a nyerő, amint megláttam ezt a multibootos iso lehetőséget. Ez nagyon tetszik. :D
Viszont nem nagyon szeretném a grubot az MBR-be, meg hogyan is illesszem be ebbe a menübe DOS és a Win7 telepítő bootját. Valamikor régen Linux partíciókra még szerkesztgettem is grub menüt, hogy egy másik telepítés is indulhasson, meg azután viszont, hogy a Linux induljon a wines boot menüből, de az rég volt.
Valószínűleg igazad lesz, esetleg ha már a grubos, vagy az ami de linuxos megy, akkor utána kinyírhatom az MBR-ből és átválthatok BCD-sre, és innen megoldom a linuxos iso-k partíciójának bootját.
:hm: Legfeljebb a DOS miatt esetleg elő kell vegyem az XP-s ntldrt is. Vagy nem?


kedd dec. 22, 2009 9:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség