Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 11, 2024 15:04



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lehet számítógép is természetesen, de én inkább más eszközre (pl Blue-Ray lejátszó, HD-s kamera) gondoltam.
Gyakorlati tapasztalatom nincs azzal, hogy van-e valamilyen minőségbeli eltérés HDMI és DVI-s átvitel között, de elméletben nem nagyon lehet. Mindkettőn digitális jelek mennek, vagy 0 vagy 1. Hogy ezt hogyan viszik át, hótt' mindegy.
Tehát ilyen szempontból a HDMI-nek nincs (szerintem nincs) értelme.


pén. ápr. 23, 2010 23:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Igen, valóban okosabb a középső.
Idézet:
HDMI akkor kell, ha ki is tudod használni, van olyan eszközöd, amit ráaggatsz. (Meg egy minőségi kábeled.)

Ez az eszköz lehet a számítógép is. Az a kérdéses benne, hogy van-e értelme. Ha ott lenne egy HDMI csatlakozó a monitoromon, azért inkább azt használnám. :D


pén. ápr. 23, 2010 22:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, valóban. Ezt nem is figyeltem. Úgy gondoltam, hogy a DVI 2010-ben elég alap dolog...


pén. ápr. 23, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
A legutolsón sajnos DVI sincs, azért ilyen olcsó. Pedig a felbontás eléggé impresszív :)

Viszont a középső nagyon jó vételnek tűnik...


pén. ápr. 23, 2010 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Okés, erre gondoltam. Köszi a segítséget.


csüt. ápr. 22, 2010 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, tudja. Ha hoznak egy gépet, ami előtte mondjuk 1280x1024-s felbontásra volt beállítva, akkor kétoldalt fekete csík lesz és középen a "kocka" kép.


csüt. ápr. 22, 2010 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hannibal írta:

Illetve http://ipon.hu/webshop/product/samsung_2343nw/34985 Nincs HDMI, de 2048x1152-es felbontás (ha kevés lenne a fullhd :P)

Ezen jót mosolyogtam. :D


Utánanézek a tiednek, és ha nincs vele másnak sem gondja, akkor nekem is meg fog felelni.
Van egy dolog. A mostanim tud olyan, hogyha nem szélesképernyős dolgot küldök rá akkor azt nem széthúzza, hanem középre teszi. Ez tud olyat?


csüt. ápr. 22, 2010 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
HDMI akkor kell, ha ki is tudod használni, van olyan eszközöd, amit ráaggatsz. (Meg egy minőségi kábeled.)

A FullHD DVI-n keresztül tökéletesen átmegy, csak ezért nem kell HDMI.

Nekem ilyen van: http://ipon.hu/webshop/product/samsung_2333sw/36867
Nagyon meg vagyok elégedve vele. HDMI nincs rajta, nekem nem is kell.

Ha kell a HDMI: http://ipon.hu/webshop/product/samsung_b2330h/139989

Illetve http://ipon.hu/webshop/product/samsung_2343nw/34985 Nincs HDMI, de 2048x1152-es felbontás (ha kevés lenne a fullhd :P)


szer. ápr. 21, 2010 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Eljött az én időm. Egy FullHD monitor vásárlásán gondolkodom.
keret rá max 50k.
Nem tudom hol induljak el, hisz van rengeteg típus. Samsung, LG tudom hogy jók, de ezzel sokra nem megyek. Azt nagyon nem szeretném hogy csak VGA csatlakozója legyen. HDMI-nek van értelme, vagy elég csak a DVI?


szer. ápr. 21, 2010 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi mindenkinek az infókat...


hétf. ápr. 19, 2010 23:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Embörök,gondolkozzunk józanul!Mit is csinál egy ilyen progi?
Egyszer alulról és felülről is túlvezérli a videokártyát és a monitorban a pixelmeghajtót.Meddig lesz az jó?..lehet hogy sokáig,lehet hogy egy hétig.
Akkor már érdemesebb pendrivén vinni a Nokia-féle montortestert(ez ingyenes) vagy a PassMark-féle (trial vers-t).Ez,nem javít,nem ront rajta,de egyből kilóg a lóláb-és nem szabad megvenni a fekete v.akármilyen pöttyöset a mai világban még féláron sem!


hétf. ápr. 19, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... tesztelek, pöttyöt látok, nem klikkelek a javítás gombra, hanem ragaszkodja egy másik monitorhoz. Akkor is, ha az eladó esetleg egy másik progival (ideiglenesen?) megjavítja a pixelt.

Ha már eljuthatsz addig, hogy hagynak tesztelni, és tényleg hibás, kérjél másikat. Nem vagyok arról meggyőződve, hogy a program véglegesen megjavítja.
Könnyen meglehet, hogy a gyárban még nem volt olyan, csak időközben lett pöttyös. Emiatt nem bízok az ilyen szoftveres javításban.

Egy biztos (ezt tanitották is annakidején), hogy az alkatrészek meghibásodása az első két-három napban a legnagyobb (Gauss görbe), ezért amelyik cég ad magára, az legalább egy napig járatja a készülékeit (égetés), és az alkatrészeket is csak klímaterhelés, rázóteszt, egyéb sokk vizsgálat után építi be.

Logikus, hogy vásárlás után egy-két napig érdemes folymatosan járatni az új készüléket, legyen az monitor, tv, rádió, PC, stb.
A visszavétetés esélye is nagyobb ha hamar viszik vissza cserére. A szervízt már megette a fene a mai túlintegrált, túlzsúfolt készülékeknél. Egyes alkatrészeket már nem cserélnek (nem is értenek hozzá), legfeljebb részegységet (ha van).


hétf. ápr. 19, 2010 15:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Szvsz el kell vinni egy pendriveon a teszt programot és a boltban megnézni
Igen, azt írtam, hohy ott nézem meg:
Idézet:
boltban, vásárláskor látok egy ilyen pöttyött, akkor próbáljam meg javítani, vagy rögtön kérjek egy másikat
Tehát viszem magammal a progit, tesztelek, pöttyöt látok, nem klikkelek a javítás gombra, hanem ragaszkodja egy másik monitorhoz. Akkor is, ha az eladó esetleg egy másik progival (ideiglenesen?) megjavítja a pixelt.


hétf. ápr. 19, 2010 11:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Kérdés: ha boltban, vásárláskor látok egy ilyen pöttyött, akkor próbáljam meg javítani, vagy rögtön kérjek egy másikat? Tehát ha egy ilyen villództatástól megjavul akkor az tartós javulás lehet, vagy az a pixel már meg van gyengülve?

Ezeknek a programoknak a leírásában olvastam, hogy semmi garancia nincs a javulásra, a hiba jelelgétől függ, ami kívülről nem látszik. Próba, szerencse. :shock:
Emiatt elég rizikósnak tartok olyat megvenni, ami pixelhibás, és így akarod javítani. Ha csak nincs kapcsolatod, és kicserélik a boltban. De akkor meg nem kell javítgani sem.
Ahogy nézegetem a Neten a reklámokat, sokan hirdetnek hibamentes monitorokat, illetve garanciát a visszavételre. Lehet, hogy 10%-kal drágább (ez sem biztos), de én akkor is ezt választanám.
A hibát nézheted aztán éveken át. És a szem olyan, hogy direkt rátéved (pl egy piszokfolt, de az letörölhető), és nagyon bosszantó.
Szvsz el kell vinni egy pendriveon a teszt programot és a boltban megnézni. De ez a szakboltban (számtech) van is. Én láttam, hogy megengedik a tesztet.


hétf. ápr. 19, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!

Hiren's boot cd IsMyLcdOK.exe progival nézegettem a céges monitorokat pixelhibára. Az egyik LG-nél találtam egy stabil fekete pöttyöt. A Paint-Stress-t rajta hagytam egy kicsit és megjavult. Kérdés: ha boltban, vásárláskor látok egy ilyen pöttyött, akkor próbáljam meg javítani, vagy rögtön kérjek egy másikat? Tehát ha egy ilyen villództatástól megjavul akkor az tartós javulás lehet, vagy az a pixel már meg van gyengülve?


hétf. ápr. 19, 2010 10:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... 4:3 vagy 5:4 monitor előtt jól érzem magam...

Hát ez az. Nem véletlen. Annak idején, amikor a televíziót (és annak a szabványát) kitalálták 50-60 éve, akkor csináltak egy nagyon részletes, igen sok emberre kiterjedő látótér vizsgálatot, pszichológiai tesztet, és kiderült hogy a kb. 4:3 arány a legkellemesebb a szemnek.
Erre véletlenül rátrafáltak a régi mozifilmek készítői (Edisonnal kezdve). Akkor nem volt kísérlet, pszichológus, de hasonló lett az eredmény.

Ezért lett olyan a tv képernyő olyan, amilyen. A széles képernyő az újabb mozi méret után alakult ilyenre.

Irodalom (ha érdekel valakit): Horváth Lajos - A televízió technikája (Műszaki Könyvkiadó)


szer. márc. 03, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A különbség annyi, hogy 4:3-os képarányú tévé képből fizikailag lehetetlen kitölteni normálisan egy 16:9-es képernyőt.
Vagy fekete csík lesz oldalt, vagy információvesztéssel jár, vagy maga a kép torzul. Döntse el ki-ki, melyik a szimpatikusabb, amíg ez a helyzet.
Személyesen nekem az utolsó, a torzulás a legrosszabb, és egészen jól elvagyok a kétoldalt fekete csíkkal. De ez tévé.
Monitornál az a különbség, hogy Windows alatt nincs se torzulás, se fekete csík, ha a legjobb képminőséget nyújtó natív felbontás van beállítva. Ettől függ, hogy hány pixelt látsz, és az adott látható terület éppen mekkora.
A DOS boot esetén lehet fekete csík oldalt, ha a 800x600-as felbontáson futna és az arányos nagyítás van bekapcsolva. (Azokon a monitorokon, amelyik tudják ezt a funkciót.)
Ha meg az 1:1 pixel mapping van beállítva, akkor tényleg egy kis bélyeg lenne középen, de kizárólag olyan DOS/Linux bootos programoknál, amik 800x600-on akarnak futni.
Én arányos nagyítás mellett használom, ami Windowsnál nem változtat semmit, a nagyritkán előforduló CD/USB-s bootnál meg nekem ez a jobb választás.
Szét lehetne kenetni az egészet a teljes képernyőre, de utaltam rá, hogy utálom a torzítást.

Az is tény, hogy első időkben valóban és szinténa megszokás részét képezte a nyak vagy a szem tekergetése jobbra-balra. :lol: De tényleg megszokható, és a megjeleníthető információ többlet végül mégis megéri.
Feltéve persze, hogy a megfelelő függőleges pixelszám is megvan. :wink:
Továbbá XP esetén a képernyő tulajdonságoknál meg kell egyenként növelni a különböző fontméreteket. 8 pont helyett 9 vagy 10-re.


szer. márc. 03, 2010 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
Meg lehet azt bizony szokni, és nem rossz, ha széles a képernyő.
Hát nem tudom... én valahogy rosszul vagyok összerakva mert eléggé kocka a látóterem. Ha közel teszem a widet akkor forgatni kell a fejem, hogy a szélét is lássam. Ha távol teszem, akkor átlátom teljes szélességben, de a monitor alatt-fölötti rész kihasználatlan a látómezőmben. Ugyanúgy, mint 4:3-as tévén a szálesvásznú. Vagy a széleit vágjuk, vagy csík alul-felül. 4:3 vagy 5:4 monitor előtt jól érzem magam. 16:10 esetén nekem azt jelentené a megszokás, hogy lemondok az alatta-fölötte hiányzó tartalomról és nézem a csíkot. Bosszant, hogy ennyire különbözök a divatos megjelenítési irányzattól, de ez van. Megfaggatom még a családtagokat is, és lehet beállok én is a sorba.


szer. márc. 03, 2010 9:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
...
Na meg egeret kellett cserélni nagyobb DPI-sre, hogy ne vánszorogjon a képernyőn. :lol:

Macskát kell küldeni utána, aztán majd iparkodik :D


hétf. márc. 01, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Akkor még egy pont Hannibal mellett.
Meg lehet azt bizony szokni, és nem rossz, ha széles a képernyő.
Igaz a magasság is kell, ennyiben a 900 az tényleg nem túl sok, de mindenképpen több, mint egy 4:3-os 1024x768-as.
Manapság már a netbookok is 1368x768-as felbontásúak.
Én se egyhamar szoktam meg a wide-ot, de inkább a fényerővel voltak ezirányú gondjaim.
Na meg egeret kellett cserélni nagyobb DPI-sre, hogy ne vánszorogjon a képernyőn. :lol:


hétf. márc. 01, 2010 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... kis idő múlva megszoktam ...

Én nem. :D
nbela-val értek egyet, az a gyanúm ő is az öregebb korosztályban van. :shock:


hétf. márc. 01, 2010 19:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Túl gyorsan túl adtál rajta :D
Először én is így voltam a szélesvásznúval, aztán kis idő múlva megszoktam :)


hétf. márc. 01, 2010 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Igen, a fogyasztás az nekem is tetszik, csak nem túl széles a választék. Nekem a 0.3 mm pixel méret jobban tetszik, mint a 0.25, és az 1,6-1,78 oldalarány is távol áll tőlem. A cégnél nemrég kaptam egy 1440x900-at. Két napig tekergettem a nyakam jobbra-balra, s végül elcseréltem egy 1280x1024-re.


hétf. márc. 01, 2010 18:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laptopban láttam LED-es kijelzőt. Nagyon szép színei voltak és nagyon keveset fogyasztott. Szerintem nem választassz rosszul, ha LED-est veszel.


hétf. márc. 01, 2010 12:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!

19" monitor vásárláson gondolkodom, 30-35e Ft. 15" CRT-t kellene leváltani. Irodai/Internet célokra. Játék/film nem szempont. A topicban még nincsenek említve a LED háttérvilágítású monitorok. Üzletekben a választék sem nagy, de azt olvasgatom, hogy ebbe az irányba fog haladni a piac. Csak olyan monitor jöhet szóba, ami a városunkban kapható, mert vásárlás előtt pixelhibára végig akarom tesztelni. A látóteremben most elsőre ezek vannak:
BENQ 18,5" G920WL és Asus 19″ VH198D
Várjak még a vásárlással amíg szélesebb lesz a választék, vagy már bele lehet vágni?

Köszi...


hétf. márc. 01, 2010 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
aqua-n dicsérték orrba szájba az asus-t erröl a d-ről csak a dvi-t hiányolom, már a 6 éves 150k-s lg-ben is volt :D ennek a dvi-s verziója ugy 46 körül mozog.

valszeg hallgatni fogok valamejik részemre :D metróban szoktak lenni monyitor csereakciók, van egy Full CGA-s vagy milyen :D 386-oshoz szánt monitorom, azt má odaadnám 5000 forint értékért :D (persze nem ingyen adják, emelik az alapárat... )

esetleg ha mondtok még tippeket, ugy 35-50e között, megköszönném.


hétf. dec. 28, 2009 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Nekem pont ilyen Asus VH222D monitorom van.Nagyon jó vétel volt. :)


hétf. dec. 28, 2009 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Horvátul csak ennyit mondanak:Csekaj to malo!-úgy jan.vége febr.eleje-olcsóbban megveszed,ha nem is a szívedre,de az eszedre hallgatsz! :|


hétf. dec. 28, 2009 17:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
Welcome back és nekem is Welcome back az élők sorában. Reaktiváltam magam itt a fórumon.

Nagy problémával fordulok hozzátok!

4 évvel ezelőtt vettem egy laptopot, azóta a számtech ismereteim kissé megkoptak, szóval abszolute nem vagyok már képben mi is a mai trend.

Eljött az idő, hogy a 6 éves LG tft-m helyett beszerezzek egy nagyobbat. Áruk olcsó, állitólag jó képminőségüek, egyesek már HD-s felbontásuak.

Ki is néztem egy nem túl drágát, 1920*1080-as felbontást tud. Sztem ez a nativ. Asus VH222D vagy mi a szösz.

Aztán valamelyik benq monitor leirásában olvastam hogy illik összenézni tudja-e a videokártya is az adottfelbontást, és itt hidaltam meg.

A laptop, amiről hajtanám a moncsit, még 4:3 képaránnyú panellel szerelt.

a leirásában a kinézett moncsi felbontáshoz közeli 1920*1440-es felbontást találtam 16M szin mellett (max res: 2048*1536@16M)

Kérdés, az új moncsit fogja-e támogatni a kártya??

A másik lehetöség, hogy egy ati radeon 9200-as DVI-s kártyáról hajtom meg. arról viszont (még) nem találtam felbontási-táblázatot.

Ha tudtok, szóljatok hozzá, mert érzésem szerint gubanc lesz.


Köszönettel: szta

szerk
közben pár oldallal visszább megtaláltam részben a választ: tudnia kell a vkártyának is az adott felbontást. Namármost ez ami a laptopban van ati xpress 200 ezt nem tudja. ekkor mi van??

voltam a saturnban, megnéztem egy 22 "-ost, hát batár nagy :D

üdv. szta

szerk:

2D display modes:
Resolutions, colors and maximum refresh rates (Hz) in 256, 65K or 16.7M colors:
Monitor Resolution Hz
640x480 200
800x600 200
1024x768 200
1152x864 200
1280x1024 160
1600x1200 120
1920x1080* 16:9 120
1920x1200 100
1920x1440 90
2048x1536 85
*16:9 aspect ratio monitors are supported on 1920x1080 and 848x480 on Microsoft® Windows® XP, Microsoft® Windows® 2000 and Microsoft® Windows® Me. The complete list of resolutions depends on the driver version and operating system. NOTE: resolutions are limited by the performance of the attached monitor. DVI-I monitors will be limited to 1600x1200.

szóval ez annyit mond, megy a 1920*1080-as felbontás a radeon 9200 esetében


hétf. dec. 28, 2009 13:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Media Player Classic, Video frame: touch from outside. Soha nem lesznek fekete sávok, mindig kitölti majd a képet, ha meg nem tetszik, felül lehet csapni. De ez már offtopic.

Nekem egyébként van egy Acer AL1722r monitorom, 17", 1280x1024, DVI/DSUB, hangszórók, pivotos (elforgatható), háromféle tápcsatlakozóval, három irányban állítható talppal (dönthető, forgatható, emelhető), anno az abszolút csúcskategória, hibátlan, karcmentes, NAGYON jó pénzért odaadom :) Igazi kuriózum, talán az országban nem is nagyon van másik ilyen monitor, egy gyári hibás AL712 helyett kaptam. Nem tudom, odaadnám-e egy mostani alsókategóriás full HD DVI csatlakozós 24"-os jószágért. Nem hiszem.


pén. dec. 25, 2009 23:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A fekete csíkokhoz az is hozzájárul (a 16:10 és 16:9-es problémán kívül), hogy az 50 gigás untouched FullHD az valóban 1920x1080 és rendesen betölti a képernyőt.
De a konvertált ~8-10 gigás "FullHD"-k már csak 1920x~800 körül vannak. A megmaradó helyet pedig kénytelen fekete csíkkal kitölteni.


pén. dec. 25, 2009 22:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
@kiszebra.Az én monitorom 16:9-es,az hogy egyes filmeknél így is lehet felül-alul fekete sáv az annak tudható be hogy a 16:9-es arány is elég tág fogalom.Ha jól emlékszem akkor 1.78:1-től már abba tartozik,egészen a legnagyobb,a cinemascope-ig ami 2.53:1-es.De még mindig jobb így nézni a filmeket mind 5:4-es monitoron ezt elhiheted.Játékoknál meg egyszerűen összehasonlíthatatlan mennyivel jobb a szélesképes.;)


pén. dec. 25, 2009 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
kiszebra írta:
rittinger zoltán írta:
Na ebben simán vitára kelnék veled.nem jó filmezésre? :shock: Na neeee. :D

Bármit nagyítok ki, felül, meg alul marad üres rész. Akkor már igazán befedhetné. :)

16:10-es monitor vs. 16:9-es film.


pén. dec. 25, 2009 22:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Na ebben simán vitára kelnék veled.nem jó filmezésre? :shock: Na neeee. :D

Bármit nagyítok ki, felül, meg alul marad üres rész. Akkor már igazán befedhetné. :)
Hannibal: Szép moncsi. 50k, én meg kiadnék 40-et egy ilyen kocka valamiért? :rulez:
Húzott 4850-em van, szóval azzal nincsenek gondok. (jó, akkor húzott 800 shaderes 4830 :lol: ) FullHD-t még ezen is szoktam nézni. :D
Na meg hogy mire kell? Mindenre!


pén. dec. 25, 2009 21:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
kiszebra írta:
:roll: Most hogy mondod, alapvetően nincs baj a széles dolgokkal, csak az enyém picike. Úgy tűnik kocka monitorom már nem lesz. Jobban megéri egy FullHD-sra gyűjtögetni. Majd ha rászánom magam, visszatérek. :D
köszönöm a segítséget!


1 éve még én is a normál méretarányú monitorok mellett voltam. Aztán mostmár egy fél éve "nyúzok" egy ilyet: http://ipon.hu/webshop/product/samsung_2333sw/36867 és azt kell mondjam, hogy nagyon megérte váltani. Magasságban kb ugyanakkora mint a 19", de szélességben.... :D
Nem tudom, hogy mire használod a gépet. Ha játékra, akkor azzal számolni kell, hogy egy erősebb videókártya (legalább HD4850) elkél, hogy kihajtsa ezt a felbontást. Ha filmnézésre, munkára, akkor nem kell semmi extra. Filmnél egy rendes FullHD film azért odaver a divx-nek :D
Szóval én amondó vagyok, hogy tegyél még egy 10-est a kasszába és ne add 22" és FullHD alá :)


pén. dec. 25, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
kiszebra írta:
Nem értem miért veszik ezeket a szélesvásznúakat.
Még filmezni se az igazi, mert ahhoz meg nem elég széles. :shock:

Na ebben simán vitára kelnék veled.nem jó filmezésre? :shock: Na neeee. :D


pén. dec. 25, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
kiszebra írta:
... csak az enyém picike ...

Off: :D


pén. dec. 25, 2009 19:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
:roll: Most hogy mondod, alapvetően nincs baj a széles dolgokkal, csak az enyém picike. Úgy tűnik kocka monitorom már nem lesz. Jobban megéri egy FullHD-sra gyűjtögetni. Majd ha rászánom magam, visszatérek. :D
köszönöm a segítséget!


pén. dec. 25, 2009 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
1280x1024 jellemzően a 19"-s normál (5:4) képarányú monitorok felbontása. Lehet ilyet még találni a piacon.
Árban amit így találtam az 30-40K között volt. Ennyiért már majdnem lehet kapni 22"-s FullHD-s monitort. Én elgondolkoznék.

De hogy ne csak a levegőbe beszéljek:
http://ipon.hu/webshop/product/samsung_943b/25636
http://ipon.hu/webshop/product/lg_l1942t_bf/33558
Még többet pl itt lehet nézni: http://depo.hu/szamitastechnika/monitor ... t-csokkeno

Szerk.: lassú voltam :D
DVI egyébként 19"-hoz még nem létszükséglet, analógon, normális kábellal is simán lehet tökéletes képet átvinni.


pén. dec. 25, 2009 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Nem értem miért veszik ezeket a szélesvásznúakat. Most nekem 1440*900-as van és áhh...
Még filmezni se az igazi, mert ahhoz meg nem elég széles. :shock:
Nézelődtem. Ezeket találtam, kérdés még az is hogy egyáltalán megérik-e az árukat:
SAMSUNG 943B
ACER V193DBD
LG L1942T-BF


pén. dec. 25, 2009 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
kiszebra írta:
... Az elvárásaim:
-semmiképp sem legyen szélesvásznú (1280*1024 elég)
-DVI csatlakozó (úgy hallottam ajánlott)...

Ez lehet, hogy nehezen fog összejönni. :shock:
Mert a régebbiek voltak 4:3-asok, de azokon még nem nagyon volt DVI.
Lehet, hogy kompromisszumot kell kötnöd: valamelyikről lemondasz.
Ha a DVI-ről, akkor pl. egy olyan, ami nekem is van, jó neked: Samsung SyncMaster 920N.
De hogy hol szerzel (talán használtan) azt nem tudom, mert ez nem új típus.


pén. dec. 25, 2009 18:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Szeretnék egy új monitort vásárolni. Az elvárásaim:
-semmiképp sem legyen szélesvásznú (1280*1024 elég)
-DVI csatlakozó (úgy hallottam ajánlott)
A Samsungot nézegettem, de az oldalukon alig vannak ilyenfélék.


csüt. dec. 24, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez jó, most nagyon jót mosolyogtam. :)
És itt jön ki a Windows 7 számomra legvonzóbb tulajdonsága: Win+P gomb. Két gombnyomás, és a Win átkerül a tévére, akár vakon is kezelhető :D

Laci: és én még csak házas sem vagyok. :)))


kedd dec. 22, 2009 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Dester írta:
... ahogy kiteszi az asszony a lábát, azonnal vackolok be a tévé elé...

És ha újra beteszi a lábát? :shock:
Boka összecsapódik, és igenis. :D

Hannibal
Érdekes, hogy hirtelen mind a ketten ugyanezt vettük észre. :gigalol:
Mondom én, mint közel 40 éves házas. :D


hétf. dec. 21, 2009 21:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Dester írta:
...ahogy kiteszi az asszony a lábát, azonnal vackolok be a tévé elé. :D
...


:gigalol: :gigalol:


hétf. dec. 21, 2009 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
caprine írta:
Öcsém vagy 2 hónapja vett egy 32" Samsung TV-t, amit monitornak is használ. Leültem elé, hát.... túl nagy monitornak, mondtam is neki vegyen vezeték nélküli egeret meg billentyüzetet és akkor az ágyból is nyomulhatna, úgy esetleg jó is lenne. Mondtam neki vásárláskor, hogy elég a 26" is, de a full HD 26" annyiba került mint a full HD 32" esek, hiába effektíve kisebb a monitor kevesebb az anyag de a kisebb pixelek gyártása drágább. Szóval van hogy a nagyobb az olcsobb :wink:

Nekem 2 éves a Samsung moncsim, gondolkodom rajta mit vegyek. Vagy nagyobbat (26-27), vagy maradok a 22-nél de IPS vagy PVA paneleset veszek a TN helyett.

Kicsit zavar, hogy a DVI és HDMI terén is van több szabvány, remélem nem faragok majd rá:))))


Jó az a 32". :) Én is néha monitornak használom a tévémet, és nem kéne kisebb. Megfelelő távolság kell, meg vezeték nélküli bill-egér kombó. Imádom, ahogy kiteszi az asszony a lábát, azonnal vackolok be a tévé elé. :D
Apropó, szabványok: ne DVI-HDMI kábelt vegyél, hanem DVI-HDMI átalakítót, majd egy 1.3-as HDMI-HDMI kábelt. Én Angliából rendeltem bagóért, és állati szép képet ad.


hétf. dec. 21, 2009 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 388
Tartózkodási hely: BAZ megye
Hozzászólás 
Öcsém vagy 2 hónapja vett egy 32" Samsung TV-t, amit monitornak is használ. Leültem elé, hát.... túl nagy monitornak, mondtam is neki vegyen vezeték nélküli egeret meg billentyüzetet és akkor az ágyból is nyomulhatna, úgy esetleg jó is lenne. Mondtam neki vásárláskor, hogy elég a 26" is, de a full HD 26" annyiba került mint a full HD 32" esek, hiába effektíve kisebb a monitor kevesebb az anyag de a kisebb pixelek gyártása drágább. Szóval van hogy a nagyobb az olcsobb :wink:

Nekem 2 éves a Samsung moncsim, gondolkodom rajta mit vegyek. Vagy nagyobbat (26-27), vagy maradok a 22-nél de IPS vagy PVA paneleset veszek a TN helyett.

Kicsit zavar, hogy a DVI és HDMI terén is van több szabvány, remélem nem faragok majd rá:))))


csüt. dec. 10, 2009 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
működés közben 3 darab ilyen összekötve.

6500$/stüks :cry:


vas. nov. 29, 2009 20:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Bár nem az LCD a működésének az alapja de azért ez hogy a terminal szerkesztőt idézzem,brutális :D
http://ostendo.com/
működés közben 3 darab ilyen összekötve.
http://www.youtube.com/watch?v=ix0m31q4xLw


vas. nov. 29, 2009 13:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
kiszebra írta:
... Ezzel én is így vagyok. Az elején 10%-os fényerő, aztán fél évig 30. Most meg már birom az 50-et is. 8)

Ne légy olyan büszke rá.
A szem nem játékszer. Én már tudom, sajnos rossz a szemem. Nem emiatt, de összefüggés van.
Sose járj a Szemkilinkára, de még lehet a ez a vége, ha túlerölteted (majd 50 év felett).
Vedd le a fényerőt. Mondom én, némi tapasztalattal.


csüt. nov. 19, 2009 16:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség