Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:44



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
Tron írta:
De én beírni akartam volna.
Csak épp az itteni adataim nem fogadja el.
Namind1, legfeljebb nem szólok hozzá.

Hát most is hozzászólsz. Azt meg csak jó adatokkal bejelentkezve lehet. Ezek szerint elfogadta, azért tudsz írni. :shock:
Nem értelek. :)


szer. júl. 14, 2010 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
De én beírni akartam volna.
Csak épp az itteni adataim nem fogadja el.
Namind1, legfeljebb nem szólok hozzá.


szer. júl. 14, 2010 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
Tron írta:
Hmmm.
A Terminálra és a fórumra külön kell regisztrálni?

Még a fórumra sem kell, ha csak olvsani akarja valaki. :)


szer. júl. 14, 2010 9:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
Tron írta:
Hmmm.
A Terminálra és a fórumra külön kell regisztrálni?


Miért kellene regisztrálni a Terminalra? Híroldal. :)


szer. júl. 14, 2010 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
Hmmm.
A Terminálra és a fórumra külön kell regisztrálni?


szer. júl. 14, 2010 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
Hmmm...időnként nem árt használni is a 'szaarrvassbőr-kendőt',azért van a tokban! :twisted:


kedd júl. 13, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Re:
Dester írta:
... úgy látom, régóta csak a fórum bugyrain belül nézelődsz ...

Tényleg nem nézegettem a Terminalt. Legfeljebb a küldött Hírleveleket. :D
Régebben nem sok néznivaló volt, ami engem is érdekelt. :wink:


kedd júl. 13, 2010 15:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Re:
Laci_L írta:
Dester írta:
... a blog beindult ...

Ha nem titok, mi a link? :shock:


Húha Laci, úgy látom, régóta csak a fórum bugyrain belül nézelődsz :) Bár a múltkor én is meglepődtem a designváltáson, hirtelen ért. :D
Parancsolj: http://terminal.hu/Blog/Remtortenetek/


kedd júl. 13, 2010 14:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Re:
Dester írta:
... a blog beindult ...

Ha nem titok, mi a link? :shock:


kedd júl. 13, 2010 14:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Re:
Zsivaagoo írta:
Dester írta:
Támadt egy olyan ötletem, hogy az ebben a topicban található rémtörténeteket megjelentetem blog formájában. Így egy helyen meglennének a sztorik is (könnyebben követhető formában), ráadásul oda is lehetne kommentelni. Természetesen forrás (Terminal, linkkel együtt) és szerző megjelölésével.

Onnan jött az ötlet, hogy néha olyan szívesen olvasnám ezeket a sztorikat újra és újra, de egyszerűen nincs türelmem végiglapozni a több tucat oldalt.

Mi a véleményetek?

Főleg a moderátorok és Zsivaagoo mester véleményére lennék kíváncsi (ha még ugyan itt van), de azért teszem fel itt a kérdést, hogy mindenki elmondhassa a véleményét, ötletét.

Ha tetszik a dolog, akkor lehetne ötletbörze a blog címére (pl. "Abort, Retry, Fail" egy tippnek), fejlécre ötletek, satöbbi, satöbbi.


Akár legyen. :wink:


Köszönjük. :) Közben a blog beindult, majd egyeztetek Sy mesterrel. :)


kedd júl. 13, 2010 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás Re:
Dester írta:
Támadt egy olyan ötletem, hogy az ebben a topicban található rémtörténeteket megjelentetem blog formájában. Így egy helyen meglennének a sztorik is (könnyebben követhető formában), ráadásul oda is lehetne kommentelni. Természetesen forrás (Terminal, linkkel együtt) és szerző megjelölésével.

Onnan jött az ötlet, hogy néha olyan szívesen olvasnám ezeket a sztorikat újra és újra, de egyszerűen nincs türelmem végiglapozni a több tucat oldalt.

Mi a véleményetek?

Főleg a moderátorok és Zsivaagoo mester véleményére lennék kíváncsi (ha még ugyan itt van), de azért teszem fel itt a kérdést, hogy mindenki elmondhassa a véleményét, ötletét.

Ha tetszik a dolog, akkor lehetne ötletbörze a blog címére (pl. "Abort, Retry, Fail" egy tippnek), fejlécre ötletek, satöbbi, satöbbi.


Akár legyen. :wink:


kedd júl. 13, 2010 11:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Számítástechnikai rémtörténetek
http://ithorror.com/archive.php !-F


pén. júl. 09, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ilyen nekem is volt. Távoli elérés otthonról, éjfél körül, frissítések telepítése...........és minden eltűnt. :shock: Kellett várni jó pár percet, míg megint kegyeskedett beengedni, de érdekes módon nem indult újra, csak kivágott. Közben elgondoltam, másnap könyvelők kapcsolják be a gépeiket és nincs könyvelőprogramjuk, én meg akkortájt éppen szedelődzködöm az induláshoz. :lol:


csüt. ápr. 22, 2010 16:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Erre szokták mondani:"előtte reumagyökeret markolásztál"-friss kutyakaka :arrow: szerencséd volt,ami nem is olyan rémes! :P


csüt. ápr. 22, 2010 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A mai nap ügyeskéje: Én. :oops:
Távoli asztallal belépek egyik szerverre és már küldöm is a dupla kattintást a desktop egyik ikonjára. Csakhogy nem oda érkezik, helyette egy felugró ablakot találok el, azon belül is egy nyomógombot. A Windows Update érdeklődött, hogy újraindítom-e végre a gépet a biztonsági frissítések után. (Én raktam fel tegnap, csak az újraindítást el kellett halasztani). Még pár másodpercig volt időm szörnyülködni, aztán már ki is dobott.

Ez délelőtt volt, eddig még nem keresett senki, hogy gondja lenne...


csüt. ápr. 22, 2010 14:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ééén... meg ahogy elnézem,rendesen teleoffoltam :oops:(és csak az végigolvasva-arról is lehet akár blogot is nyitni.mint rémes-ehhez természetesen hozzájárulok.),de mindenképpen én is ammondó vagyok hogy a 'Mester'-é a bólintás joga :rulez:


hétf. dec. 28, 2009 22:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Tron írta:
Részemről tetszik az ötlet, hozzászólásaim publikálásához is hozzájárulok.


Rendben, jegyeztem, köszönöm!


hétf. dec. 28, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Részemről tetszik az ötlet, hozzászólásaim publikálásához is hozzájárulok.


hétf. dec. 28, 2009 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Igen igen, mindenképp. Nomeg Sy hozzájárulása is kellene, mindenek felett. :)
Zsivagoo mestert megpróbálom majd valahogy elérni, vagy hátha kap értesítést az új hozzászólásokról... Mindenesetre mindenképp várok még, hátha befut.


hétf. dec. 21, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem tartom rossz ötletnek.
Viszont mielőtt valamelyik történet kikerül a blogba, a szerzőjével mindenképp beszélni kéne.

Zsivagoo mestert sajnos mostanában nem láttam erre :(


hétf. dec. 21, 2009 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Támadt egy olyan ötletem, hogy az ebben a topicban található rémtörténeteket megjelentetem blog formájában. Így egy helyen meglennének a sztorik is (könnyebben követhető formában), ráadásul oda is lehetne kommentelni. Természetesen forrás (Terminal, linkkel együtt) és szerző megjelölésével.

Onnan jött az ötlet, hogy néha olyan szívesen olvasnám ezeket a sztorikat újra és újra, de egyszerűen nincs türelmem végiglapozni a több tucat oldalt.

Mi a véleményetek?

Főleg a moderátorok és Zsivaagoo mester véleményére lennék kíváncsi (ha még ugyan itt van), de azért teszem fel itt a kérdést, hogy mindenki elmondhassa a véleményét, ötletét.

Ha tetszik a dolog, akkor lehetne ötletbörze a blog címére (pl. "Abort, Retry, Fail" egy tippnek), fejlécre ötletek, satöbbi, satöbbi.


hétf. dec. 21, 2009 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hik írta:
... Lehet, hogy nem jól ismeretm fel a nyelvet, de egy csomó e betűt használt benne!...

Tévúton jársz. A spanyol nem használ sok e betűt, ellentében a finn igen (na meg a magyar is). :D

De visszatérve a Bioshoz: nem létezik, hogy ne tudj nagyjából eligazodni benne. Ha tanultál latinul, akkor főleg.


Latinul egyáltalán nem tanultam csak az ego szó jelentést tudom és ennyi a latin tudásom, full nem tudtam mit keressek ott!


pén. okt. 02, 2009 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hik írta:
... Lehet, hogy nem jól ismeretm fel a nyelvet, de egy csomó e betűt használt benne!...

Tévúton jársz. A spanyol nem használ sok e betűt, ellentében a finn igen (na meg a magyar is). :D

De visszatérve a Bioshoz: nem létezik, hogy ne tudj nagyjából eligazodni benne. Ha tanultál latinul, akkor főleg.


pén. okt. 02, 2009 14:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem az SP2-től volt lassú, hanem a 256MB RAM-tól. Az csak ahhoz elég, hogy nézd az XP-t. Vagy ahhoz se.

Üdv!


csüt. okt. 01, 2009 21:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Lehet, hogy nem jól ismeretm fel a nyelvet, de egy csomó e betűt használt benne!

A biosznál meg nem jöttem rá a bootlási sorendre már cdromotkat jumpereltem meg mindend csináltam hátha bebootol, de nem sikerült sajnos. Amúgy egy 256 megás ramos gépen sp2 ment és baromira befogta a gépet semm más nem volt rajt használva ezért akartam levekrni az sp2, de unisoto sem találtam, a vezérlőpul-programok hozzáadás eltolításából sem tudtam.


csüt. okt. 01, 2009 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Már láttam olyat, ami france nyelvű volt. És valami márkás gép volt, még talán a PII-es érából.
Sok dolgot fel lehetett ismerni, mert a rövidítések, kifejezések ugyanazok minden nyelven. A boot sorrend pl. simán megvolt.
Aztán volt még csomó minden, amit nem értettem, de ha nagyon nekifeküdtem volna, biztos tisztázni lehetett volna.


csüt. okt. 01, 2009 16:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hik írta:
... meg valami spanyol nyelv lehetett mert sok e betűt használt benne...

Micsoda? :shock:
A spanyol nem használ több betűt mint a magyar, vagy a német, de alig többet mint az angol. :idea:
Az a gyanúm tévedsz a nyelv felismeréssel. :D


csüt. okt. 01, 2009 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Egyébbként a bootlásra nem jöttem ár, egy teljesen régi BIOSZ volt meg valami spanyol nyelv lehetett mert sok e betűt használt benne. Ha a bootlási sorredet be tudtam volna állítani akkor mminden oké lett volna.

Amúgy tényleg nagy hülyeséget állítottak, de nem lehetett lebeszélni őket arról amit állítanak és szeritük így helyesen működik a gép :D

Erre már se köpni se nyelni nem tudtam!


csüt. okt. 01, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Egyes BIOS-okban lehetett a nyelvet is váltani. Csak elég nehéz volna visszaváltani angolra, hogy melyik menüpontot zargassuk, ha mondjuk sikeresen át lenne váltva kínaira. :lol:
Lehet hasonlóan járnánk és bogarászni kellene egy mobiltelefonnal, ha hrvatskira volna átlőve.
Azt azért nem nagyon értem, miért akadályozta a Windows újratelepítését a spanyol nyelvű BIOS. Legfeljebb a CD bootolást kellett volna megoldani, az meg valahogy csak kisakkozható még spanyolul is.
Nem nagyon hiszem, hogy a HDD vagy CDROM eszközöket is lefordították volna.
A házaspár persze hülyeséget állít, ha ezt mondta.


csüt. okt. 01, 2009 7:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
for TargeT..hja amikor akasztják a hóhért,még a lúdtollas talpcsiklandozás sem tudja mosolyrahangoni! :twisted:

by Hik..spanyol nyelvű BIOS?Olyant még nem láttam,de kínai és japán nyelvűvel már találkoztam,hozzá kell tennem minden a helyén volt:Ami-BIOS,csak azt nem tudtam miket állítgatok benne,de a gép működött 8)-utólag kiderült lehetett nyelvet is váltani:a tulaj felolvasta :oops:


szer. szept. 30, 2009 22:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Én is egy megtörtént estet mondanák el!

Nekem igaz van tudásom a gépekhez, de még sok hiányosságom van tudásilag és gyakorlati dolgok illetve fogások tekintetében. (remélem érthető mire célzom)

Szóval az eset, amin alig bírtam magam visszafogni, hogy ne nevesek az illető képébe. egy házaspárról van szó és mind a ketten "szakik". A nyár folyamán egy gépet kellett volna megjavítanom windowst levakarni és újra rakni, de sajnos nem tudtam mert a bioszán nem igazodtam ki meg azt hiszem hogy spanyol nyelvű volt..... Beszélgettünk erről a dologról és valahogyan a bioszra került a téma. Modtam hogy ez volt és sajnos nem tudtam megcsinálni. Mire ő és erre a felesége is rákontrázott, ha ő telepít más windowst tehát monjduk előtte xp volt a gépén és most egy 2000-et rak fel rá azt mondta, hogy ETTŐL MEGVÁLTOZIK NEKI A BIOSZA, HOGY MÁS WINDOWST TESZ FEL. Nem tudtam mit csinálni minthogy rábólintottam, és mondtam neki, hogy hát eléggé érdekes rendszered van. Még hozzáfűzöm, hogy az illetőt nem lehetett meggyőzni sem a feleségét. Azt bánom, hogy nem kérdeztem meg, hogy akkor mi van ha Linuxot rak fel rá!


szer. szept. 30, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A zrikálást megérdemlem. Már megszoktam, hogy mindig a hosszabb és bonyolultabb utat választom. :D
Vagy netán együttérzésféle volna. :wink:
A szatyros gép természetesen fut. Nincs vele semmi gond, tartja a 62-64 °C körül, bár nem különösebben van meghajtva.
A félreértéseket tisztázandó nem azért nem írtam fél óra után, mert valamim elszállt volna. :D
A telepítés tartott volna még fél órát, de már biztos voltam, hogy sikerülni fog. Ez az idő számomra szólt, de nem gondoltam, hogy Laci_L tűkön ül és benyomta a stoppert. :lol:
A RAM-ot a saját gépemből elég nehéz lett volna áttenni. A DDR2-t ugyanis nem eszi ez a KT-s alaplap. :wink: Volt még egy DDR 256 MB 333 MHz-esem külön, igaz másik gépből kivéve lett volna még több is.
Amim elszállt a kalandok közt az egyik pendrive volt, aminek valahogy törlődött a partíciója.
De ez se tartott sokáig, említettem hogy formázás helyett a TesDisk kapásból helyrehozta az egészet.


szer. szept. 30, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szerintem kitépte az összes haját, és most csendben sírdogál. :gigalol:


szer. szept. 30, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Mostmár TargeT gépe sem üzemképes !-F !-F
Persze. Abból tette át a ramot :lol:


szer. szept. 30, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Idézet:
Eltelt a félóra. Mi a helyzet?


Mostmár TargeT gépe sem üzemképes !-F !-F


szer. szept. 30, 2009 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Még egy félóra és kiderül, bár jó lesz ahogy kinéz.

Eltelt a félóra. Mi a helyzet? :shock: :D


szer. szept. 30, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Valahogy megegyezünk. :wink: Meg hadd chateljenek a szerelmesek. :D
Úgy néz ki szükség is lesz a RAM-omra, mert nemsokkal 9 perc után a 6-os tesztben elnézett egy bájtot 190,5 MB magasságában.
Még éppen fut a teszt újabb hiba nélkül, bár már sok értelme nincs, csak mást csinálok. Más kérdés, hogy lehetett-e szerepe ebben az esetleg meleg procinak. Habár a 100 °C-t is egészen jól bírta. :lol:

***

Ha már így kvázi online ment a szívásom, az én RAM-ommal úgy néz ki települni fog. Még egy félóra és kiderül, bár jó lesz ahogy kinéz.


szer. szept. 30, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mi lenne...bennehagyod a ramodat :twisted:


szer. szept. 30, 2009 15:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Igen, magam is gondoltam már, hogy még egy esélyt kap az egyik RAM-ommal, és még esetleg az újabban szerzett táppal.
Inkább a RAM a sanszos, mert elég sokszor ugyanannál az állapotnál hibázik. Valószínűleg akkor írt a rossz memóriaterületre.
Ez a különböző telepítőimnél máshová esik. A táphiba esetén nem lehetne ennyire viszonylag szabályszerű.
:oops: Persze már rég kellett volna futtatnom egy memtesztet is, csak a kezdeti táp meg hőfokproblémák, BIOS frissítés mellett elsikkadt.
Majd kiderül. Azután lehet, hogy ez se segít, mert tényleg részlegesen megsült.
Azért az az alapállapotban 60 °C körüli proci hőfok így sem biztató, még ha csökkent is volna a pasztázás után.
De mi lesz, ha ne adj isten települne az op. rendszer és megy rendesen? :hm: :roll:


szer. szept. 30, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szvsz: mint ahogy Lossfer is írta volt,az a proci egyszer már megsülhetett.Talán egy nagyobb borda és propeller segítene időlegesen,kérdés hogy mennyire éri meg-esetleg másik rammal kipróbálni.


szer. szept. 30, 2009 12:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na kész, részemről itt a vége. ]:-<
Megflasheltem a cuccot a 2004 decemberi 12C verziójú BIOS-szal. A látható változás annyi lett, hogy a bejelentkező képernyőn Athlon XP 1800 MHz-et írt az eddigi 2200+ helyett.
A beállítások közt nekem nem tűnt fel semmi változás, CPU 1,60 V, de nem állítható, a freki is maradt 133, de csak növelhető volna 165-ig.
A proci hőfok olyan 60 °C fölött, néha alatta, meg mikor hogy majd, de 70-nél többet már nem láttam, amikor bele tudtam nézni.
Akkor hát elindítom az XP telepítést. Ugyanott, ahol már korábban is rendre előfordult, amikor jobb volt a hőfoka, a fájlmásolás 69 %-ánál a dxdiagn.dll fájlt nem tudja olvasni.
Akkor mégis sérült volna a lemez, ha mindig ugyanott és az új BIOS-szal is? :hm:
Kiírom egy másik CD-re a telepítőt. Eredmény, ugyanott áll meg. :shock:
A hajszárítót nem akartam csapágyassá tenni :P és nyomni kell a gombot, hogy hűvösebbet fújjon, de beállítottam egy kéznél lévő ablakventillátort, hogy nyomja rá, keverje a levegőt. A zajon kívül nem tudom volt-e értelme, később ki is kapcsoltam.
Kicserélem a DVD olvasót és a szalagkábelt egy sajátra, eredmény dettó. Nem csípi a dxdiagn.dll fájlt.
Berakok egy korábbi SP2 telepítőt, ez jóval hamarabb megáll a fájlmásolásnál a dmdlgs.dll-nél.
Na persze ezek már mind integrált telepítők, nemcsak hotfix, de különféle SATA driverekkel is, meg az elsőben már Intel INF is van, akkor hát legyen egy sima eredeti XP, ahogy Billy atyánk megadta. Az is nagyon az elején megáll, mintha ugyanannál a dmdlgs.dll fájlnál.
Még kicseréltem a szalagkábel is egy harmadikra, dettó.
Most már hagyom a fenébe, ennek a torka véres. Még felvetődött gondolatban, hogy próbáljak rá egy Win7-et, de nem pazarlom tovább az időt kísérletezéssel.
Ennyit a szatyorban lévő számítógépről.


kedd szept. 29, 2009 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ne vesszetek már össze ezen. :wink:
A KT-600A egyúttal az alaplapra van szitázva, mint típus, meg hogy 1.0 verzió, és a Via VT8237 déli híddal van nálam is.
Ezt az ECS csinálhatta. Én se csípem valami nagyon őket.
A KT-600A nforce2 verőségre itt egy utalás.
No meg itt a CPU Support list, igaz ez már a legújabb 1.2c BIOS-ra vonatkozik. Lehet, hogy az 1.0a-ban nincs Athlon 2200+ support.
Jobban szeretem a Gigabyte megoldást, amelyik nem csak azt mondja, hogy yes vagy nem yes, hanem kiírja, hogy melyik CPU melyik BIOS-tól.
Megnézhettem volna korábban is, de valahogy úgy van vele az ember, hogy ha eddig is ment, akkor így kell mennie. Meg a millió probléma hevében mire minden végigzongorázásra kerül.
Még az is lehet, hogy ebben a felállásban sosem ment rendesen. Vagy nem tudom.
Mellesleg megjavult a táp is, most már rádugva elsőre simán elindult. Nem tudom mi lehetett, valami érintkezési gubanc, vagy mi, pedig korábban nem kétszer csatlakoztattam, hogy hátha jó lesz. No és láthatóan szét volt már szedve valamikor.


kedd szept. 29, 2009 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Via KT600 chipset Athlon XP procival párosítva természetesen, nem a C3-al. :lol:
A KT400A jó chipset volt, memókezelésben még nem vette fel a versenyt az nforce2-kkel.
De a KT600 már igen. KT400A után én sem a KT600 felé vettem az utat,
inkább egy nf2 u400-as Epox-ba fektettem a bizodalmam. Főleg a Soundstorm Dolby-s APU miatt persze.
A VIA és SiS is képes volt néha jó chipseteket kihozni. Sis 746/748. Persze nem erről híresek.

Igen tudom Asrock/ECS dzsunkatronic. De ha nincs tuning sokáig működhetnek egy jó táppal.


kedd szept. 29, 2009 10:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Gyorsaságban a kt600 lehetett az
nforce2 ultra 400 környékén.

Ezt kikérem a magam és az Nvidia nevében is! :? Hogy lehet a két lapkát egy mondatban összehasonlítani?A KT600-al és a C3 procijával (bár,ez soha nem ment tönkre,kisfogyasztású,de számítási teljesítménye,mélyen alulmaradt a legbutább Cerkával szemben is) utáltam meg a Viát mint lapkagyártót.Olyannyira,hogy aki ilyen lapot vett,mert olcsó és nem ráz,arra én nem adtam garit,reklamáljon a lapkagyártónál-Aztán mégis van ami a mai napig tökéletesen működik,de a kivétel erősíti a szabályt. :lol:
Idézet:
Csak kreáltak ECS-ék egy normális brióst is hozzá.

A másik bóvl-lee gyártó az Elitegroup,a dzsukán összeszerelt 2Ft-os elkoival-ha ez kettő még párosul is,akkor arról csak azt lehet elmondani "occó,nemdrága" és sz*r :x


kedd szept. 29, 2009 10:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen most nézem az előző oldalon már írtad hogy via kt-600a chipset.
Ez pedig nem volt rossz, nekem ABIT KD7-Raid lapom volt, kt400a.
Nagyon szerettem atomstabil volt. Gyorsaságban a kt600 lehetett az
nforce2 ultra 400 környékén.
Csak kreáltak ECS-ék egy normális brióst is hozzá.


kedd szept. 29, 2009 1:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az a helyzet, hogy a helyzet fokozódik. :lol: Közben valahogy sikerült unallocated-re tenni az egyik igen fontos bootos pendrive-omat ezzel a kütyüvel.
De hála a TesDisknek ez már nem gond. 8) Csakhogy ki kellett már próbáljam élesben is. :wink:
Na most úgy látom itten BIOS frissítés lesz mindenképpen, de már csak holnap.
Van egy ilyen ECS site, szerintem ez lesz, és a legújabb BIOS kell neki az 1.2c.
Ami rajta van még a gyári 1.0a. Ebben se fesz állítás, se szorzó, se semmi.
Az FSB-t is csak felfelé tudnám.


hétf. szept. 28, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen az FSB-t kellene visszatenni 133-ról 100-ra illetve csökkenteni a magfeszültséget 0.1V-al.
Egyből lemenne 60 fok alá a cpu hőfok. Feszt állítani sem enged a briós? Esetleg egy másik brióssal?
Nincs rá garancia hogy visszavéve 1.5v on ill 1350mhz en hibátlanul működni fog a proc.
Úgyhogy valóban lehet hogy nem ér az egész ennyit. Lehet totál megsült.

Brutális számítási teljesítmény szinte ingyen ;-)
Sempron 2200+ 1500MHz + Spire whisperrock IV. hűtő. 2eHuf
http://hardverapro.hu/apro/brutalis_sza ... _1-50.html
és még sok ajánlat hasonló árban...

Milyen alaplap az az ECS pontosan?
Mindent defaulton kéne hagyni csak az fsb/feszt lejjebb.
Furcsa hogy nem lehet lejjebb állítani hiszen a Duron-ok 100as fsb-vel mennek.


hétf. szept. 28, 2009 19:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Te is bevállatál egy egszerűnek tünő dolgot (úgy mint én a haver EEE mini laptopját), aztán szépen szívsz vele. A két órából meg húsz lesz. :shock:
De hát gyakorlat teszi az embert. :D :wink:


hétf. szept. 28, 2009 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:rulez: Yeah, vagy nem yeah. :cry: Már kezdtem azt hinni, hogy minden oké, de nem. ]:-<

Nézem a BIOS-t, de semmi olyan, ami a szorzóra utalna nem található. Ez ilyen.
Annyi van, hogy CPU Clock 133, meg Auto Detect DIMM/PCI Clk enabled és Spread Spectrum disabled.
Egy másik helyen a RAM is SPD-n, úgyhogy nincs piszkálva.
Ez ugyan Award BIOS, de nem Gigabyte lap, így a CTRL + F1 se ad többet. Valószínűleg ECS lesz.
Megnézem a Health állapotot, és látom, hogy 47-48 °C, a venti is kicsit lassabb.
Na akkor ujjé gyorsan rákenem az XP-t, oszt felejtsenek el. Sikerült egy 250 W-os hasonló gagyi tápegységet szereznem, majd átteszem, ha kész.
Kíváncsian várom a fekete képernyő után a kék visszatértét, és most tovább jut, ott a partíció. Wow, gyorsformázás, hadd menjen.
Elkezd fájlokat másolni, halad is szépen. Egyszer azt mondja, hogy a dxdiag.dll fájl másolása nem frankó. :hm:
Na mindegy, lépjünk tovább. Nemrég telepítettem erről a friss lemezről.
Nemsokkal később egy másik .dll hasonlóképp, majd egy príma IRQ-s BSOD és annyi az egésznek.
Újrabootolva a procihőfok 96 °C. :shock: Az a csoda, hogy eddig eljutott. :lol:
Ezzel a hűtéssel nem lesz semmi.

Leszedem a procihűtőt, ezzel kellet volna kezdeni, mint mondtátok. Tök száraz, valami kis pasztára utaló nyomok vannak.
Bekentem ezüstpasztával, úgyhogy kezdődik elölről. A gyorsformázás elindult. A többi nemsoká kiderül.
Ja, ki. BSOD: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, bár a proci csak 60-61 °C, mire odajutok, hogy ránézzek.

Azóta meg pár perc alatt szépen álltában a BIOS képernyőn felkúszott 69 °C-ra.
Kéne egy ki szárazjég, oszt túllennék rajta. :P :lol: Ez nem fog végigbírni egy telepítést, vagy a jó ég tudja, mi van.

Na mondom, akkor hűljön kicsit, majd a CPU Clockot leveszem 133-ról 100-ra.
Vazze nem lehet. 133 és 165 között állítható. Kész, lassan vége.


hétf. szept. 28, 2009 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AM ... _130_nm.29
Athlon XP 2200+ 1800 MHz 256 KiB 266 MT/s 13.5x 1.65 V 67.9 W (A) June 10, 2002 AXDA2200DKV3C
Athlon XP 2200+ 1800 MHz 256 KiB 266 MT/s 13.5x 1.60 V 62.8 W (B) AXDA2200DUV3C

Igen ha nem megy gyári értékeken , akkor talán kb ~1.5V -on ~1400Mhz-en .
Egy jól beállított xp, 512MB rammal így is vígan szaladgál.
Az egy chipset hűtő lehet vagy egy még a p1es időszakból megmaradt 4-6cmes. :lol:


hétf. szept. 28, 2009 15:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség