Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:21



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hajaj, természetesen!

De az igazi a 486-os procilábak katonás rendbe állítása volt, nem? :)

zajcev


csüt. dec. 12, 2002 14:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Zajcev !

VGA kábel tüskéinek egyengetéséhez volt már szerencséd ? (Néhányszor ?) :-)))

Zsivágó


csüt. dec. 12, 2002 12:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Átsétált hozzám a szomszéd nagyobbik, de még mindig kicsi lánya.
Meginvitált magukhoz, hogy vettek egy FÉNYMÁSOLÓT, de nem tudják
beüzemelni. Kicsit lusta voltam, nem mentem egyből.
Erre átsétált a kisebbik leány, hogy vettek egy LAPTOPOT, de nem
tudják beüzemelni...
Ekkor kicsit elkezdett érdekelni az ügy, átballagtam. Mit találtam?
Ott mosolygott egy SCANNER. Bár a programok fel voltak installálva,
össze is volt dugva a rendszer, valóban nem látszott az új eszköz.
A vásárlás helyén azt mondták nekik, hogy uninstall, reinstall, és
menni fog.
Miután egy ujjam feláldozásával kirángattam az USB csatit a COM1
portból, ahova a nagyobbik leány rendkívül leleményesen begyömöszölte,
a probléma egy csapásra megoldódott.
A COM1 lábait már nem volt kedvem kiegyengetni...


csüt. dec. 12, 2002 11:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Várpalota
Hozzászólás 
Hi!

Az egyetlen menõ Várpalotai boltban hallottam a köv storyt.
A tag - nevezzük X-nek - vett egy memóriát.Hazavitte,berakta a gépbe,de valamiért nem ment.Nos X kihez fordulhatna,mint egy "(sz)ámitástechnikushoz".Tehnikus barátunk tanácsa/ötlete a problémára:
-Biztos használt a RAM,mivel nincs az IC-ken fólia!!!
X ezt el is hitte és vissza is vitte a boltba a RAMot.Persze hatalmas kiabálások között elõadta,hogy milyen putri ez a hely,hogy használt memóriát(fólia hiány!!!) adnak el neki. //szerzõi megjegyzés: Ez a best hely.Pl.: Vettem itt egy uj videokártyát,és a régit beadtam nekik.Az uj nem vált be és amikor egy másikat rendeltem,felajánlották,hogy addig is adnak egyet,hogy tudjam használni a gépet...Szóval full korrektek//

A vége a történetnek,az az amit már sok sok helyen olvashattunk:
Vevõnek vissza a lé,aztán kitessékelés a boltból.
Csak tudnám,hogy hol teremnek ezek a "(sz)ámitástechnikusok"... :-)
Persze nélkülük unalmas lenne az élet,nem igaz?

Üdv: Windoki


csüt. dec. 12, 2002 8:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Na itt járt a Mikulás!

Vsárlási tanácsot kér az egy mktárs:
- Digitális fényképezőgépet szeretnék venni! Mit ajánlatok?
- Fxx....stb (röpködnek az ötletek)
- Valami jót ám! (mondja a koma)
- Akkor legyen Fxx vagy Mxxx ....
- Mennyi lenne?
- 100 és 150 eFt között.
- Micsoda annyi?! Én kb 20e Ft szántamrá!
- No koment
Megjegyzés: a cimbi simán megveszi a 10e pólókat az "olcsó" bevásárló központokban.

Komolyan néha csodálkozok, hogy a 20 e Ft hardware drága, de a sportcipő ugyanennyiért olcsó!


csüt. dec. 12, 2002 8:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
semmi sztori, pedig karácsonykor ömlik a hüleség!


szer. dec. 11, 2002 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tegnap este netezem. Net megszakad. Lerohanok a gateway gephez, o se lat ra a netre. Ujrainditom, kabelmodemet ki/be rangatom 230bol. Meg mindig nem latja a netet, sot a modem mar nem is lat a halora (van neki kulon kis ledje). Felhivom Axelerot, szoke hangu technikus kolleginatol kerem, nezzen utana, hogy mi van kalaszon a nettel. Csaj: egy pillanat, megkerdezem a muszaki kollegat (kivancsi vagyok, hogyha en a dragalatos automata rendszertol egy muszaki kollegat kerek, akkor miert nem az jelentkezik). Csaj 3 perc utan vissza, net mukodik kalaszon, huzzam ki a modemet egy orara!!!!!!!! Arulja mar el nekem valaki, hogy egy modem mitol javul meg egy ora alatt aram nelkul??? Egyebkent sehogy, mert bar nem hittem el, hogy ettol barmi is jobb lesz, kedvere tettem a kolleginanak, de egy ora mulva se tortent semmi. Reggelre mukodott minden


kedd dec. 10, 2002 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Kicsit kiemelem a topikot a süllyesztőből.

Zsivágó


kedd dec. 10, 2002 16:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Ezt a kallódó "Feladat" topicból mentettem ki, a vincseszteres emberre gondolva:

"A hideg fémkovácsolás művészies megoldásairól a számítástechnikában én is tudok egyet kettőt. Ezt a következőt magam követtem el(1990-ben). Nagyon lassúnak éreztem már a 286/6 Mhz-s alaplapot, és mivel volt 286/16-os tartalékban, így lapcsere. Csak annyira meghúzták a lap rögzítő csavarját (87-ben, Controll RT), hogy két csavarhúzómat szétgyalult. Ergó kombináltfogóval kellett kitörni a lapot a házból. Brutálisan nehéz meló volt. Utána kalapáccsal visszaegyengettem a görbületeket, gumibabák fel a 286/16 lapra(Neat), lap be és működött. "

Tisztelettel : Zsivágó


hétf. dec. 09, 2002 13:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egyszerű régi sztori:
- A gép fagy windows alatt, infost azonnal!!!!! (fejvesztés terhe, vadi új gép)
- Piszkálta valaki a Biost?
- Nem!!! Hogy gondolhatunk ilyet! Jelszóval védett!!!
- De hát most léptem be a biosba (jelszó nélkül)!
- ?????? Az lehetetlen, minden indulásnál kéri a jelszót!
- Az a Novell hálózati jelszó.
(Főnök "kis" fia megtuningolta a gépet, elindulni elindul, meg egy benchmark mutatja is mennyivel gyorsabb, aztán megfagy:))))


hétf. dec. 09, 2002 12:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Zsivágó, rögtön lebabázok... Nyugtass meg, ugye nem a
P1/133-ra ment föl 1/2 óra alatt a W2K? Ha igen, megyek és
lecserélem az 1333-as T-bird-ömet...

Egyébként volt egy csatám a hétvégén. Eredmény: le a
kalappal a WD Caviar 540-es winyó előtt: a tulaj felnyomta
FORDÍTOTT TÁPPAL, és a winyó él és virul! Még békebeli
eresztés lehet. Fogóval kellett kitépjem a dugaszt. A
gazdája nyilván gőzkalapáccsal nyomta föl.


hétf. dec. 09, 2002 10:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
NeCro: Be/ki-kapcsolt állapotban rakod-e be racket?

Más: történt, hogy az ember vett egy gépet vincsi nélkül. (Az, aki P1-es gépre /100 v 133-as/ felnyomta a W2k-t.) Mondta, hogy van 40 G-s vincsije, rakjam be, + W2k fel +egyebek + háló. Gondoltam kb. 4 óra meló és műxik. Megnéztem a gépet. Az ember beszerelte a vincsit, fel is dugta, rack üres. Vinyó fejjel lefelé, 80 eres kábel úgy nézett ki, mintha 15-20 bull masztif játszott volna vele. Szétszedés cafattá, újra összerakás. Vinyó csatiról egy darab műanyag hiányzott. Ember említette, hogy egyszer már leejtette. Egyik rézláb totál részeg módon el volt feküdve. Kb. 8-10 hibára gyanakodtam, hogy a briós mért nem ismeri fel. (Internet, telefon, egyéb nyánye !) Master/slave jumperelés helyrehoz, semmi. A végén a tetű 40 G-s Quantum vincsi 80 eres kábel végén masternak jumpolva hajlandó volt bemutatkozni. Kb. 7 óra alatt sikerült összehardverelni a gépet az egyéb (kb. 10) kivánalom mellett. A W2k-t már fél óra alatt sikerült felpakolni. Embert azóta nem láttam. Talán azért, mert rájött hogy a **** jól kib..... velem.

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. dec. 09, 2002 10:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv

Mostanában ha beteszem a mobil rack-et a gépbe, akkor olykor előfordul, hogy kapok egy szép kék képernyőt, és azt írja, hogy " A fizikai memória listázása kész...", meg a fatfat.sys file-re hivatkozik.

Szerintetek mitől lehet ez?

Utánna ha újraindítom a gépet, akkor teljesen kiakad. Csak kis pihenő után megy megint abszolut normálisan, viszont utánna már nem jelentkezik ez a probléma. Kb 4-5 hónaponta bejön egy ilyen, aztán utánna semmi...

A frászt hozta rám...

Üdv

NeCrO


hétf. dec. 09, 2002 4:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
A telepítéshez volt batch file, csak a programindításhoz nem. Ilyen clipperes programok egyébként még mindig vannak, külön sportág ezeket w2k alatt működésre bírni. Nem is nagyon mennek, úgyhogy kénytelenek vagyunk az ilyenek miatt régebbi gépeket/oprencereket is meghagyni.


pén. dec. 06, 2002 13:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Butthead: Nem semmi a "szombathelyi kolléga ". :-)))
De : becsfájlt (telepit.bat, indit.bat, autoexec.bat) nem tudnak/tak volna írni ? Küldözgettem én is programokat a "bankfiókjaimba", de hülyeálló + bolondbiztos batch file-okkal. Számlavezető progiknál nincs tréfa. Egyébként kapok én is "Államigazgatási szerv"-ektől jelentő progikat. Akik megírják, elküldik, hagyják elküldeni azokat a "Kaliber magazinban olvasható gyógyszerekkel" szeretném kezelni. 2002-ben Clipper87-tel írt, **** alapon zöld betűs "csodák", mentés floppyra backup.com-mal, visszatöltés restore.com-mal. Na, ez a nem semmi.

Tisztelettel: Zsivágó


pén. dec. 06, 2002 13:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Inhouse !

"DOS 6.22, autoexec.bat-ból indul a raktárprogram... " Ez viszonylag bolondbiztos. (Én Win9x/2000 gépekre, wines novell kliensre + min. ZenWorks starter kit együttesre gondoltam.) Hát akkor maradnak továbbra is a rejtélyes hülyék + a hülye rejtélyek. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. dec. 05, 2002 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
>Ha novell kliens fel van telepítve a gépre, és alul >jobboldalt megtalálja a kis piros N betűt, akkor még a >saját USER LOGIN SCRIPT-jét is ki tudja pusztítani. Milyen >Novell Netware-tek van ? Mert ha legalább 4.11, akkor egy >kétbalkezes rendszergazda iszonyú pusztítást tud véghez >vinni egy-egy alkalmazás legenerálásával és az EVERYONE >csoportra való kiszignálásával. Van egy ilyen ismerősöm, >aki már harmadszor is hazavágta az 5.1-es vadi új >szerverét.

DOS 6.22, autoexec.bat-ból indul a raktárprogram...
Novell Netware 4.11 felügyeletével.
Nem vagyok Novell guru, inkább én sem piszkálok bele, ők meg aztán...amit lehet elrejtünk előlük! :))

Sokáig nem tudtuk, hogy mi okozza a sok fagyást. A 60-as (W450) telefonok a billentyűzetek többségét kiakasztják, olyankor olyan, mint egy fagyás, pedig a gép él. Bill kihúz, 1-2-3 visszadug, csippan a vonalkódolvasó és mehet tovább, persze ha közben nem reseteltek...

Üdv
Inhouse


csüt. dec. 05, 2002 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Inhouse !

Ha novell kliens fel van telepítve a gépre, és alul jobboldalt megtalálja a kis piros N betűt, akkor még a saját USER LOGIN SCRIPT-jét is ki tudja pusztítani. Milyen Novell Netware-tek van ? Mert ha legalább 4.11, akkor egy kétbalkezes rendszergazda iszonyú pusztítást tud véghez vinni egy-egy alkalmazás legenerálásával és az EVERYONE csoportra való kiszignálásával. Van egy ilyen ismerősöm, aki már harmadszor is hazavágta az 5.1-es vadi új szerverét.

A kolléganőm, aki "abszolút hülye a géphez" (már kétszer hazavágta a vindózt), ma beindította a windóz optimalizálást. Alig tudtam lelőni. Nem a nőt. :-)))

Mottó: "Kaliber magazin a legjobb gyógyszerészeti szaklap." Csak a hülyeség elleni orvosságokkal foglalkozik. ( 9 mm Luger, .357 Magnum, .44 Magnum, stb.) :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


szer. dec. 04, 2002 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
A különös kolléganő mellett (akivel mostanában nincs már gond) van nekünk egy kollégánk is, aki arról híres, hogy minden programban rögtön, keresés nélkül megtalálja a hibát. Hiába tesztelem a programot napokig, ő képes élesben az első pár mozdulatra kiakasztani.
Tegnap telefonál, hogy nem nyomtat a nyomntató, kérdem, hogy hibaüzenet? Az nincs... na megyek megnézem... A nyomtató bekapcsolva, a másik gép tud is rá nyomtatni (2gép1nyomtató). A program kérdezi a végén, hogy sikerült a nyomtatás? Mondjuk neki, hogy nem, ilyenkor újra lehet nyomtatni, a nyomtató áll, mint aki hülye...na, aztmondja, látod nem nyomtat? De hallom, hogy éppen akkor elkezd dolgozni egy mátrix valahol...a szomszéd irodában van egy Novelles hálózati nyomtató. Pedig nincs capture parancs, kiszedtem az Autoexecből...már régóta működik rendesen ez a gép, saját nyomtatóval. Nézem, tényleg ki van remelve, semmilyen bat állományban nem szerepel. Küldök egy txt-t az lpt-re, az is a hálózatira megy, újraindít, aztán visszaállt minden a normál kerékvágásba. DE hogy csinálta? Hogy irányította át véletlenül az lpt portot a hálózatira? Abszolút hülye a géphez...esélye sincs begépelni, hogy capture L=1 Q=....

Üdv
Inhouse


szer. dec. 04, 2002 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
Ez is jó volt,tetszett :-)Hiába a nők mindenre képesek.
Még egy történet:
Katonaságnál történt.A főnököm 8-12 ig gépelt valami fontos jelentéseket.Mi meg javítottunk egy lokátort,aztán bekepcs.Véletlen ráfordítottuk az antennát az irodára,és graftot neki.1Ghz,1MW adott a gépnek,azonnal fagyi.Resetelt,anyázott aztán semmi.Mivel mikrohullámú mérnök volt tudta kb. mi lehet a bibi.Kijött aztán csak úgy szórta az igét ránk.Aztán tilos volt bekapcsolni a cuccot az engedélye nélkül.
Üdv Zso :-)


szer. dec. 04, 2002 11:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Ez a "Scandisk gomb" aranyos. Amikor kolléganők ilyenekkel bombáznak mindig el szoktam menni rágyújtani, aztán 15 perc - 2-3 óra múlva vissza.

Egyszer a lányok a bankban elmagyarázták nekem, hogy hogyan lehet turbózni a Kisvállalkozós gépet. "- Bekapcsolás után egyszer megnyomom a pirosat, utána egy perc múlva háromszor a sárgát." Na a piros a reset gomb volt, a sárga a turbó. A turbó igen érdekesen módon működött(nagyon régi 286-os gép):
- első nyomás: 6->8 MHz
- második : 8->10 MHz
- harmadik : 10->12 MHz
- negyedik : 12->6 MHz :-))))

Tisztelettel: Zsivágó


szer. dec. 04, 2002 9:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
Most jutott eszembe egy aranyos történet.
A kollégám meséli az új gépe kezelési,és karbanntartási dolgait.....
"Tudod én benyomom a Scandisk gombot és a gép elvégzi az ellenőrzést.."
Én:"Scandisc gomb Hol?A billentyűzeten?/Hátha valami új amiről nem tudok./
"A gép elején."
Én:Hol?
"Tudod az a pici.Amit ha megnyomok újraindul a gép,és automatikusan elvégzi a Scandikszet."
Wahh-wahh magamban,mert 50 ember vett körül a vonaton és nem mertem hangosan röhögni:-DD
Aztán persze elmondtam,hogy nem igazán kellene...............
Tudom én is voltam kezdő,ezért nem nézem le.De azért jót mosolygok még most is.:-)
Üdv zso :-)


szer. dec. 04, 2002 2:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi Zsivaagoo!
Jöhet :-)Mazochista vagyok:-)De komolyan.
Üdv zso :-)
Mai pervrzió.
A kolléganőm szólt,hogy a nyomtató nem megy.Megyek megnézem!Megfagyva az egér+ az egész kóceráj.Reset...boot.........
Egyszercsak kiírja a nyomtatóprogi /mivel a gép főállású cimkenyomtató a gép/,hogy nincs a gépben hardverkulcs így átváltottam demó üzemmódba.:-)He-he.A HW kulcs sehol a gép hátuljában,meg sehol.Okos főnök egyszer beállítja a gépet,aztán ha áramszünet van,vagy bármi akkor STOP minden.A túlbiztosítás netovábbja.
Üdv zso :-)


szer. dec. 04, 2002 0:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
bezony, az AMD vs Intel vitán!:)

Apró dekoráció:
- Miért nyomtat mást a nyomtató, mint amit szeretnék?
- Értelmes szöveget nyomtat?
- Igen.
- Akkor valaki más is használja a hálózati nyomtatót, tessék várni a sorára!


kedd dec. 03, 2002 12:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Látom, mindenki dolgozik.


kedd dec. 03, 2002 9:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Mennyi ram mire elég? Az előbb fogyott el a 256 mega Win98SE alatt, fagyás újraindítás. De nem volt ez mindig így. :-))) Pl. régi jó 3.31-es DOS alatt.

"10. történet: Programbemutató, avagy mire elég 1 mega RAM!

A bankból Bp.-re kellett utaznom 91 tájékán, hogy lássam az új progit, amit majd alkalmazni kell. Vmilyen főosztály, nők tömkelege -számviteles, főkönyves, egy-két rencergizda-, férfi én egyedűl. Kávé, süti, üdítő, programbemutató kezdődik. Hölgy bekapcsolja a gépet, DOS bezúdul, hölgy indítja az NC 2.0-t, keresgél, megtalálja, Enter, progi nem indul. Ezt még néhányszor előadja. Félóra múlva beszólok : "-Segíthetek valamiben? -Nem köszönöm, mindjárt jó lesz. - Elnézését kérem, de kimehetnék elszívni egy cigarettát? -Menjen csak nyugodtan, tartunk most egy szünetet." Szünet megvolt, kezdés megint, progi nem megy, félóra múlva megint szólok: "- Megnézhetném azt a gépet? -Nézze." Gép: 6/12 Mhz 286, 1 mega RAM, 40 megás MFM Seagate vinyó, Color CGA monitor. Nézem az autoexec.bat-ot, config.sys-t. CONFIG.SYS-ben:
"DEVICE=C:DOSDMDRVR.BIN
FILES=100
BUFFERS=100"
Szóval az első + harmadik sor fogyasztotta a 640-ből rendesen a memóriát, plusz még amit az NC 2.0 megzabált, így a mufinak kb. 490-510 kB DOS memóriája maradt. Súlyosbította a helyzetet, hogy a progi a D: -n volt, így ha kiütöm a DMDRVR.BIN-t nem lesz D: -m. Kérdem a hölgyet, hogy : "-Ezt a gépet a Kálmán csinálta ugye ? (Kálmán a rendszerintegrátor, korábbi rémtörténetben már szerepelt.) -Igen, a Kálmán volt, de honnan tudja? -Kezicsókolom. Ráismerek a munkájára." D: -ről átmásoltam mindent a c:-re, fdisk elő, "del Non DOS partition, create Extended DOS partition, virtual drive ...", format d: . CONFIG.SYS-ből DMDRVR.BIN kinyír, BUFFERS=10. AUTOEXEC.BAT kis korszerűsítés (ipx.com, net3.com, f:, login , kiremel), progi vissza d: -re, újraindít. "- Most tessék próbálni, Kezicsókolom!" Ment.

Tanulság: Vannak olyan népek, akik életükben csak egyvalamit tudnak megtanulni. Kálmánka (akoor kb. 50-55) is ilyen volt. Megtanult vmikor 85-ben Disk Managerrel bánni, és akkor is használta, amikor már nem kellett volna.

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. dec. 02, 2002 13:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
zso: dobjam a többit is? Mert akkor lesz: 1 db Genius billentyűd, 2 db Genius egered + 1 db Genius joystickod.:-))

Annó a bankban én voltam a megyei support. Hihetetlen mennyiségű telefont kaptam, hogy rossz a gép. Kérdem: - Hogyan rossz? - Hát rossz ! - De mégis, mit ír ki a képernyőre? - Mi az a képernyő? - Az a TV formájú! - Ja az? Azon az van, hogy Abort, Retry. Képzelhetitek, hogy milyen könnyű dolgom volt, amikor kb. 100 db DOS hibaüzenet ezzel végződött + még egyebek.
Kb. 91-ben az egyik fiókból hívtak, hogy rossz a gép. Kb. másfél óra telefonon, mire a leánnyal az akkori setupban beállíttattam a megfelelő vinnyogó paramétereket, és kiderült, hogy a vinyó krepált be teljesen.

Tisztelettel: Zsivágó


hétf. dec. 02, 2002 11:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Biztos kaptatok mar ti is ilyen-olyan supportnal "allitolag" megtortent eseteket.
Felet se hiszem, s amit leirok, az is eleg durva, ha nem velem tortenik, el sem hiszem.
Adatbazis-rendszer-forgalmazo ceg vagyunk, a supportot latom el. Altalaban rendszergazdik szoktak hivni, tehat olyan emberek, akiktol mar nem kell megkerdezni, hogy "es be van kapcsolva?" Egyszer felhiv egy manus, hogy: "Jo napot kivanok, szeretnem megkerdezni a jelszot."
-"Milyen programhoz??"
-"Hat ez az , nem tudjuk. A kollegaim se tudjak..."

Ezen a ponton felrohogtem, majd gyorsan elfojtottam..... ;-)))


vas. dec. 01, 2002 23:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi zsivágó!
Ide dobd.A fos Gnius egerem mellett pont jól fog mutatni.:-)
Üdv zso :-)


vas. dec. 01, 2002 18:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Jééééé ! Műxik az öcsém által meggányolt internyét itthon. :-)))

"9. történet: A régi kolléganő, az aprólék und 486.
A régi kolléganő szül. szab.-ra ment a bankból. Nekem kellett gépet keríteni neki (otthonról bedolgozott) + később GYES/GYED. 386SX/33-mal kezdett. Idők folyamán 486DX2/66 8 MB ram lett belőle. A leánynak k..va nagy igényei voltak: legyen gyorsabb, legyen scanner, legyen fax, legyen csoda. Ajánlottam az általa is ismert forgalmazót. De először lap+proci+ram. Leány megvette a scannert. Jól van.:-))) Legyen fax! Forgalmazó, leány, faxmodem, Cheyenne Bitware. Begyüszmékelem, műxik. Egy hétig. Leány telefonál, hogy kula az egész. Megyek ki. Próba. Tényleg ****. Vizsgálódás. Floppy be. Nem megy. Gép zörög. Új floppymeghajtó be. Floppy most már be. Fax nem műx. Telefon sem műx? "-De igen, átdugtuk."
Megoldás: az aprólék (kisgyerek) kedvenc lakatkulcsát mindig elhelyezte a floppymeghajtóban. A leány faxolni akart, elindult, a férje meg nem tudott telefonálni. Madzagot konfiguráltak! :-))) Megoldottam. 10 kézbe.

Mottó: A hülyeségnek ára van.

Tisztelettel: Zsivágó

U.i.: Kib....m ezt a Genius billentyűt itthonról. Eltöri az ujjam.


vas. dec. 01, 2002 17:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hogy mik meg nem esnek:-))))))))))))

ugyan nem vagyok rendszergazdi, de néha velem is történnek furcsaságok....

Pl.:Anno 1999-2000... Kérésre(kéne egy gép.....) összeraktam egy kis gépet,a tulaj elvisz...
Este telefon, ez egy nagy rakás sz... , el se indul,még csak nem is csipog etc. Másnap reggelre ott van a gép, nézem tényleg halott... bios reset láss csodát elindul...

Telefon vihetik...
Mint kiderült a csemete kipróbálta milyen a 133 Mhz-es Celeron:-))))) Azt hallotta úgy gyorsabb:-)))


szomb. nov. 30, 2002 23:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
...paplan


szomb. nov. 30, 2002 20:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
gdea! Nem tudom...
De azt igen, hogy mi lesz akkor, ha a plébánián helyi hálózatot "csinálnak"...

+egy történet:
Helyszín: egy gimnázium. Előzmény: áramszünet, gépek kikapcs, monitorok standby üzemmód. Egyik számtechtanár berohan az óra közepén a másikhoz, halálra válva mondja: -Pista, pittyegnek a gépek!!!
Ennyit a végzettséget dokumentáló papírokról.


szomb. nov. 30, 2002 17:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mindenki !

Most jön a szerverleltározás. :-)))

"8. történet : A szerverek, a főkönyvesek, meg a leltár.

Ugyanaz a bank, kb. 6-8 évvel ezelőtt. Mivel minden gazdálkodó szerv életében kétévente kötelező a leltár, hiperszuper főkönyveseink kitalálták a módját, hogy mindig meg lehessen találni a leltári számot. Megrendelték a méretre vágot alumínium lemezeket, bele lett préselve a leltári szám, és megindultak szépen párban, hogy lebonyolódjon a dolog.
Eközben én a 3.em.-n voltam, szeretve tisztelt nagytudású finanszírozóimnak csináltam valamit. Egyszercsak irgalmatlanul elkezdtek keresni engem a népek, azonnal, meg most azonnal miegymás. Mert nem megy a Deviza rendszer, Értéktári rendszer, Számlavezető rendszer, a főkönyvesek Mérleg progija stb. Zúdulok le a földszintre az "akváriumba" (szerverszoba , mindenhonnét üveg) nézem, mi van. Egyik szerver áll kikapcsolva, másik feltápászkodás közben félúton megakadt. Nagy keservesen életre csiholom őket ( VREPAIR , egyéb ínyencségek), minden műxik, népek megnyugodnak. Ebédből visszaérkezik beosztott informatikai segéderőm, kérdezem:
- Anomália drága, mi történt itt, amíg a finanszírozóknál voltam?
- Á, semmi. Csak volt itt az Éva, meg az az új csaj.
- És mit csináltak ?
- Á semmit, csak felragasztották a leltári számokat.
- És hova ?
- Hát a gépek hátuljára.
Rendben van, de még mindig nem értek semmit. Leltári szám nem szokta lekapcsolni, meg újraindítani a szervert. Szerverek szép nagy toronyházakban voltak, előlapon ki/be kapcsoló + reset gomb kb. herezacsi magasságban.
Mindaddig nem értettem semmit, amíg meg nem láttam egyszer, hogy a főkönyves pinák hogyan leltározzák ezeket a toronyházakat: Hölgy előveszi az alumínium leltári számot, jól megkeni a hátulját Ferrobonddal, ráhasal a toronyház tetejére, és a gép hátára megpróbálja ráragasztani a ferrobondos alumíniumot. De elejti. Még jobban ráhasal a gépre, és nyújtózkodik lefelé, hogy fel tudja venni a leltári számot. Közben fészkelődéstől függően térddel, combbal, szőrös homlokkal legalább 5-6szor eltalálja vagy a reset gombot, vagy a ki/be kapcsolót. Megint ken egy kis ferrobondot a leltári számra, és a műveletsor kezdődik előlről. Nem ragozom tovább. Mire egy leltári szám a helyére került 5-10szer megresetelték a gépeket.

Aztán ugyanígy a megye összes szerverét leleltározták, mehettem volna utánuk, ha nem telefonálok körbe, hogy a szervert csak ledownolt állapotban hagyják csak leltározni.

Tisztelettel : Zsivágó

U.i.: Leba....m a hölgyeket, mint a pengős malacot. Utána meg én is megkaptam a leba.....mat, mert ...(előző mondat.)


pén. nov. 29, 2002 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Tegnap raktunk össze egy gépet (486) nyomtatószervernek, és közben a kollégám RAMot cserélt a gépében. 64-rol 128-ra. Berakta, gép ház még lent, bekapcs., közben beszél hozzám, és nyűvöm a 486-ost. Egyszer hátranézek a gépe még akkor is fekete képernyővel áll, pedig már 2-3 perce bekapcsolta, abban a pillanatban megcsapott az égett szag. Te mondom ez büdös... néz rám, azt hiszi szivatom...aztán megérzi ő is, hirtelen kikapcs., oldalról belenéz egy másik srác aki ott volt, azt mondja, ez még füstöl is!! Persze, ne szivass, erre mondom neki én is...na akkor beparázott. Kiderült, hogy olyan minitorony (jó nagy ****) volt, hogy a vinyó fémháza hozzáért a RAM-hoz, letestelte, elfüstöl valami SMD cucc rajta. Egyszerűen nem lehetett úgy arrébbrakni, hogy jó legyen, mert a vinyó a procihűtőbe ütközik, a RAM a vinyóba...stb.

Üdv
Inhouse


pén. nov. 29, 2002 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem is tetszik a topic, nem hagyhatjuk, hogy meghaljon. :))) Ugyan soha nem voltam rendszergazda, és nem is leszek, de ezt az aranyos sztorit megosztom veletek:
Egy cégnél a saját fejlesztésű programunk használatára okítottuk a lelkes felhasználókat, akik között - annak ellenére, hogy egy "barátom a számítógép" című oktatáson már állítólag átestek - volt nem egy, aki életében először nyúlt az egérhez. Az interaktív oktatás szünetében odajött hozzám az egyik hölgy, hogy neki nem működik az egere. Csodálkoztam, mert nekünk minden ment.
- Mióta nem működik? - kérdeztem.
- Hát mióta leültem a géphez.
- Akkor nem is tudtál velünk haladni? Miért nem szóltál korábban? Mindegy, mutasd...

Erre elkezdte oldalt mozgatni az egeret, a mutató engedelmesen ugrált jobbra-balra.
- Látod így jó.. - aztán emelgetni kezdte az egeret az egérpad felett, párhuzamos síkban a képernyő síkjával, fel-le.
- Látod, fel-le nem mozog a nyíl. Jobbra-balra működik...


pén. nov. 29, 2002 11:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kár lenne az enyészetnek adni, de szerintem csak mindenki neki állt újabb élményeket gyűjteni (azaz dódózik:).


pén. nov. 29, 2002 11:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Köszi Mincza !

Nekem is rosszul esne, ha a szellemi gyermekem ily csúf módon végezné. Tudod, mióta rájöttem, hogy én vagyok az első, az utolsó, az egyetlen és megismételhetetlen egyedül üdvözítő Isteni Orákulum, azóta nem hagyhatom az ilyen dolgokat megtörténni, mert megvan már a Küldetéstudatom. :-)))))))))))))

A szerverleltározást a nap folyamán feldobom.

Tisztelettel: Zsivágó


pén. nov. 29, 2002 11:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hé, nehogy már a süllyesztőbe kerüljön ez a topic! Nem
igaz, hogy több furcsaság már nem esett bitfalván!


pén. nov. 29, 2002 10:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hello!

Kis cég, az első munkánk náluk. Hálózatot kellett építeni, költség takarékosan. Egyik másik gép már rendelkezett háló kártyával, de a jó öreg BNC-s változattal. Az egyik srác volt megbízva azzal, hogy ezeket vegye ki és cseélje le újra. Ahogy ment sorba az egyik gépben nem vette észre a régi kártyát és lendülettel be is rakta az újjat. A másik fiú kötötte a gépeket sorban be a hálóba. Kábel be, telepítő CD be. Kártya telepít. Teszt. Nem megy, á biztos a lengő kébel rossz, dugók ki, műszer fel. Minden jó, végpon ok. Dugó vissza a háló kártyába, megint nem megy. Ekkor isteni szikra, redzser panel, hálókárya beállítás... Jééééé itt két kártya van. Gép szét, régi kártya ki. Na így már jó!


szer. nov. 27, 2002 15:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
:)))))))) Ez mekkora... :)
Anomalia... ha nem kottetem el idoben magam igerem, hogy igy fogjak hivni a lanyomat :)


szer. nov. 27, 2002 14:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Én is ismerem ezeket parapszichopata jelenségeket és okozóikat. Kollegina (jelenleg is) két évvel ezelőtt szólt, hogy rossz a gép, fekete. Semmit nem találtam a Windows (W95) könyvtárban, rejtett fileokat sem. Kb. 4 munkanapja a W98-as Cpq gépe adta be a kulcsot, win indításnál Explorer.exe "érvénytelen kivétel hozzáférése megsértése mákostészta hexadump" csodát produkál. Win és Program Files könyvtár kinyír, telepítőkészlet fel, win műxik. Háló install, műxik. Kollegina be Novell kliens telepítés során, telepítés rendben, restart, majd: Explorer.exe "érvénytelen kivétel hozzáférése megsértése mákostészta hexadump" csodát produkál.

Mottó: "Anomália a legszebb női név."


szer. nov. 27, 2002 14:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
Ez a nős dolog tényleg érdekes.
amit mincza mondd van benne valami...

Nek Muterom csinált néha paranormális tevékenységeket a géppel.
Megy ADSL-el netezni.
Leül a gép mellé ADSL elszaródik (Szinkron vesztés).
Visszaülök a géphez láss csodát visszanyeri a szinkront és jó..
Elmegyek fél óra muúlva ugyanez...
Ezt kb egy hónapban legalább 10X eljátsza.

Az egyik gépem tápja akkor égett le amikor 2 napig nem voltam otthon és ő netezett...

Másik gépm tápja szintúgy az ő jelenlétében **** el...

Azért ez durva...

Amúgy szerintem a számítógépnek van "lelke"
És Muter szinte semmit nem ért hozzá...
(1 hét volt mire megtanítottam, hogy kell netezni)
Fél a számítógéptől és a gép ezt megérzi...

Ez a kis okfejtést csak érdekesség ként mondtam...

Jah win XP csak akkor fagy, ha Muter netezik...

Xal van sok nőkhöz kapcsolható paranormális jelenség...

by


szer. nov. 27, 2002 14:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Villanyos csajokról... Ezt csak olvastam valahol.

Pentagon, szikla, félvezetőipar + számítástechnika még
kissé gyerekcipőben. Az akkori csúcsgép, amire a
hadvezetést vagy vmi hasonlót bíznának, rendszeresen
ledöglik, odáig megy a dolog, hogy szabotázzsal
gyanúsítanak pár leányzót, mert mindig akkor van gáz, ha ők
ülnek a géphez, egyébként szinte soha. Végül rájöttek, hogy
mindannyian hasonló, műselyem vagy mi a szösz alsóneműt
hordtak, és több kV-os nagyságrendű sztatikus töltést
szedtek össze. Az időnkénti kisülések (vagy csak maga a
mező?) aztán betett a gép félvezetőinek.


szer. nov. 27, 2002 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ilyesmi volt nálunk is. Kb. fél éve az egyik kolleginának az irodában mindig lefagyott a gépe. Mindegy volt, hogy milyen programot indított, Word, DOS-os számlaprogram, windows-os vámprogram, vagy akaár boot közben is. Napi kb. 10 telefon, odamegyek megnézem, csont. Újraindít, megy, mondom csináljon mindent úgy, ahogy az előbb, csinálja, minden oké. Elmegyek, 20 perc múlva újra, ugyanez. Volt, hogy ültem mellette egy félórát, semmi. Ahogy elmentem már várható volt. Amikor szabin volt a csaj, más dolgozott egész nap a gépén, és semmi nem történt!!!
A gépet teszteltük, semmi baja. Visszavittük a cégnek akitől vettük, ők sem találtak semmit, de a csajhoz ahogy visszakerült, már fagyott. Eljött a számtech üzletből a főnök, dekkolt egy fél órát, semmi. Miután elment megint baj, már a hajunkat téptük, és nem tudtunk rá mit mondani. Elkezdtük kicserélni a procit, a ramokat, a videokártyát, hálókártyát, semmmi sem változott. Többször újraraktuk az egészet, semmi változás. Aztán nagy kínok árán kicseréltettük az alaplapot, ami azóta is tökéletesen működik máshol, és az újjal visszaállt az élet a normál kerékvágásba. Viszont addig kinőtt pár ősz hajszálam, és a telefont már remegő kézzel vettem fel...

Üdv
Inhouse


szer. nov. 27, 2002 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nah, ha mar itt tartunk, belemelegedtem a temaba, elmondom, hogy anyam a szamitastechnika, es egyebkent az elektronikai vilag reme!

Tobbszor elofordul, hogy bejon a szobamba, XP elszall kek halallal (egyebkent sosem, es nem csak az en gepemnel teszi), de elofordult az is, hogy elment a regi HP Djet 560 C billenokapcsolos nyomtato mellett, ami ki volt kapcsolva, es a nyomtato bekapcsolt magatol, amit ugy tudtam csak kikapcsolni, hogy be es kikapcsoltam. EZ NEM VICC, KOMOLY, BAR HIHETETLEN!
A legdurvabb:
- apam rengeteget melozott bent a cegnel, es mindig keson ert haza. Anyam telefonban mondta neki egyik delutan, hogy barcsak leegne a server. Fater fel ora mulva telefonalt, hogy indul haza, a supportosok szerint elszallt a server tapja, magaval rantott mindent
- elso CD-ROMunkat probaltuk beszerelni meg faterral, es valahogy nem jutottunk vele dulore, de egesz este ezzel pocsoltunk. Anyam megint elsutotte a barcsak leegne a gep! Apam elvitte a kollegajahoz, aki betette a CD olvasot, felhuzta az mscdex-el DOS alatt. Gep hazahoz, bekapcsolom. Mukodik, csak egyre furcsabb volt, hogy valami csipi a szemem, es homalyosan latok. Benezek gep moge, tap es a belso venti olyan fustot fujt ki, amit en meg nem lattam. Nem emlekszem, hogy vegulis mi volt a hiba oka, de szerencsere nem rantott magaval semmit.

Azon gondolkoztam, hogy le kene merni valahogy anyamat, hatha ra lehet kapcsolni a haz energiaellatasat :)))


szer. nov. 27, 2002 13:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Előző munkahelyemen esett meg: rámcsörög a főnök.
" Le van formázva a winchester, indíthatom a Windows-t?"
Megállt bennem az ütő, voltak rajta olyan (Win 3.11-es)
adatok is, amit minima két nap alatt tudtam volna csak
visszavarázsolni. Hirtelenjében kifakadtam "Mi a f***nak
formáz?" Lóhalálában rohanok át, már fut a Windows. Nézek
ki a fejmből: mi van a formázással? Mire ő: mondom, hogy
megcsinálta!
Magyarázat: valaki fölrakott egy apró DOS-os programot az
ECDL (vagy vmi hasonló, akkor még talán nem így hívták)
vizsgájára büszke főnökömnek, az szépen kiírt mindent,
mintha a DOS még a Win indulása előtt éppen a format c:
parancs végrehajtásán munkálkodna. És okostojás főnököm
türelmesen kivárt kb. húsz percet. Ha formáz, hát formáz.


szer. nov. 27, 2002 13:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
"Szegény ember vízzel főz:"

P100-akból kellett vmit csinálnom. Inf. vez.-ként kaptam a központyból kb. 10 db 486-os procihűtőt. (P100-akhoz, tehát értitek a dolgot.) P100-akról a hűtők is lehullottak már, vagy a ventik megpusztultak, tehát mindenképpen gányolnom kellett. Lehullott hűtőbordákat Ferrobonddal! visszaragasztottam a P100-akra, döglött ventik helyett 486 ventik felerőszakolódtak, alaplapon jamperelés, és P100-ak megindultak szépen 133-on. Valszeg még most is mennek, egyről pedig biztosan tudok.

Proci stabilitásban pedig továbbra is az Intel a király.

Tisztelettel: Zsivágó


szer. nov. 27, 2002 12:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
whatwho: aranyos. :-))) Reflexek frankón működtek.

Annó (DOSos korszakban) volt vagy 5-6 db vírusdemóm, betüpotyogtató, szirénázó mentőautó, képernyő fejreállító, stb. . Történt még a bankban, hogy nagyon berágtam a finanszírozókra. Csupa nő, megrögzött okostojások, a szakma krémje, 3.em. Fsz. ellentét, + nekem legább eggyel több egyetemi diplomám volt mint nekik (ez a fizetésen is meglátszott, kb. a felét kerestem mint ők :-))).

Köv. reggelre (Novell háló) a SYSTEM LOGIN SCRIPT-be betettem nekik az összes vírusdemót, hogy hadd örüljenek. Kb. 3 órán keresztül hagytam nekik a "tüzijáték, sziporka, sorozatorgazmust", aztán megkönyörültem rajtuk. :-)))

Még hetekig röhögtünk a kollégákkal (konkurrens bankoktól is) sörözés közben, amikor felelevenítettem a sztorit.

Tisztelettel: Zsivágó


szer. nov. 27, 2002 11:42
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Van másik: Új monitor vásárlás TFT a jó öreg "sugár" ágyus helyett. Csere kész, másnap munkába állás. Reggel vezetőnél beszerzési felelős szönyeg szélére állítva:
- Hogy lehet ilyet (TFT-t) venni, egyeztetés nélkül?
- De engedélyezett volt?!
- Aha, de most hova rakom a virágot, nem fér el a tetején, sem az íróasztalon.
Így lett nekünk TFT monitorunk. :)))

További szöszenet: (réges-régről)
- Nem lehet rendesen használni az egeret!
- Valóban, mert az egér nem pedál és az asztalon kézzel irányítjuk!


szer. nov. 27, 2002 11:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség