Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:30



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ez a sztori még a 386-osok korában történt.Haverom apja programozó matematikus diplomával is bír.Munkahelyről hazahoz eg ynyomtatót,nyüstöljük haverral win3.1 alatt,de semmi.Jön haver apja feltesz egy-két dolgot,majd resetelni akar.Nézni nagy gondal a gépet,nézi,nézi,majd kikapcsolja és 30 mp után vissza. (Gyk. a gépen volt reset,és billentyüzet is:)


vas. jan. 05, 2003 20:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek !

A következő Rémtörténet (nekem) holnap kezdődik. Tavaly dec 20.-tól idén jan. 06.-ig bezúdul a lista összes levele. Kb. 2000 db. Csak győzzem őket törölni. :-))))))))))

Tisztelettel: Zsivágó


vas. jan. 05, 2003 19:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Logikára példa (egy évvel ezelőtt, még kevésbé volt jellemző a dvd a laptopokban):
- Van DVD a laptopban?
- Persze, mert ez a legdrágább.


vas. jan. 05, 2003 19:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
dehogy írta..... egyik nagy alföldi városunk tv csatornáján egy ideje állandóan 22 óra után megcsodálhattuk egy pI 200 S processzor és egy gigabyte alaplap csodás együttműködését. egészen az eszközfelismetésig eljutott.... majd mikor az ügyfelek nem igazán akarták a reklámszerződést hosszabbítani kissé meglepődtek. ugyanis 22-05.30 ig az ő igen keményen fizetett reklámjainak kellett volna mennie a pI becses tulajdonságai helyett. telefon, egerszergi szoft.felj cég ki. hiba megjavítva. 1 hét mulva, karácsony előtt egy nagyon távol keleti müszaki elektronikai cég igazgatói a város vendégei. polgármester dicsekszik, átkapcsol a városi tv-re bemutatván a magyar csúcstech. án nevelkedett ifjak fantasztikus éjszakai night-reklám-show ját.
PI 200 s.....

tisztelettel: gdea


pén. jan. 03, 2003 20:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Site Admin

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Úgy látszik, már kiírta mindenki magából ezeket a történeteket... Pedig kár lenne érte, ha valakinek még van ilyen, feltétlen ossza meg velünk!

Sy


pén. jan. 03, 2003 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mirage :)))

Hé elveszett ez a topic???


pén. jan. 03, 2003 8:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
Story 1.
Egy kis TV-Stúdióban (is) dolgozom, ahol egy 233MMX-es gép már évek óta 24 órába nyomja a képújságot. Stabilan… és költséghatékonyan. :)) Egyszer csak télen nagyon zörög, zavarja a munkát. Megnézem, a venti kezdi megadni magát, a borda rögzítése szintén rossz, rezonancia… Egy rossz, rendszeresen ellevegősödő radiátor miatt a hőmérséklet úgyis 10 fok körül van a stúdióban. Jól van… ezzel semmi gond nem lesz, van itt külső hűtés - gondolom. Majd ha ráérek veszek új ventit, meg talán bordát. Addig is egy nagy fakalapácsra ráírom, alkoholos filccel, hogy: Reset. Összerakom a gépet. „Ha zörög, üssétek oldalba a házat” - mondom a fiúknak. Aztán elmegyek abban a hitben, hogy egy fakalapáccsal nem lehet egy fém gépházban kárt tenni. A dolog állítólag ment is. Ha zörgöt, oldalba verték a házat…. egy-két óra csend majd újra zörög, újra zúzás…. Tetszett nekik: jó poén és még működött is.

Én már el is felejtettem a dolgot, amikor szóltak, hogy gond van. Szétdőlt a rendszer. Gondolatimban már egy szétvert roncs jelent meg…. Gyorsan be. Abban a sarokban minden szanaszét hever. Egy kolléga már vadul kábeleket forraszt.
A sorozatos ütésektől bő egy hónap alatt az irodabútor egyes elemei (melyek nem voltak összecsavarozva) eltávolodtak egymástól. Az utolsó ütésnél az egyik elem a földre rogyott. Egy kontroll monitor a járólapon kilehelte a lelkét (törött képcső), egy videó szintén a padlón végezte, de túlélte. A vékony kábelek nem tudták megtartani a súlyt és hol aljzatostól, hogy csak magukba kiszakadtak, ezzel pedig a falon lévő jel elosztónak kampó lett. Éppen azt forrasztották….
A 233MMX zörögve, de azért nyomja a képújságot, a másik ép bútor elemen. Miután kiröhögtem magam elmentem vettem ventit és bordát… és azóta ’lön csend….

Nem teljesen szakmai eset, de azért jó.


vas. dec. 22, 2002 18:02
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Karácsonyi vásárlás:
- Laptopot szeretnénk venni...
- Milyen paraméterekkel?
- 1,5 kg és kék szinű legyen
- További szempontok?
- Férjen bele ebbe a táskába.
- Ok. Már hozom is... :)))))))


pén. dec. 20, 2002 14:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kedvenc szitum, légyszi segíts egy kicsit wordben vagy excellben! - mondják
- Mikor érsz rá?
- Bármikor
Amikor ott vagyok, akkor meg éppen tvt kell nézni, mert most megy a műsorom


pén. dec. 20, 2002 12:26
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Aham, Delphi több félreértésre is okot ad. Hasonlóképpen
jártam, amikor bementem a Pólus Center egyik, mindenféle
könyvvel foglalkozó boltjába. Az egyik falon csak számtech
témájú könyvek végigpakolva, nem akartam átböngészni
mindet, inkább megkérdeztem az épp ott őgyelgő eladót:
bocs, van a Delhpi-ről könyvetek?

Mondjuk lehet, hogy nem így kellett volna kérdezni, mert a
srác elment és hozott egy könyvet a delfinekről. Szép
színes volt, de nem vettem meg :)

Sy


pén. dec. 20, 2002 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nem kell hozzá DOS 5.0. Nekem DOS 6.22-re van feltéve
Windows 1.01, 1.03, 1.04, 2.03, 3.0. Amolyan múzeumgép. Ja
meg egy Windows 95 OSR2 (másik vinyó), és egy Linux 1.0
(umsdos).

A gép 386 DX 40, 8 Mb RAM, 2x80 MB HDD. (Linux és Win95
alatt a hálózat természetesen megy.)


pén. dec. 20, 2002 11:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ilyen könyves sztorim nekem is van.

Felhív az egyik évfolyamtársnőm, aki amúgy végzős egy informatikai főiskolán.
Kérdezi:
Ő: Nálad van a delfin könyvem?
Én: A micsoda??? Ja Delphi,az nincs. :-))))


pén. dec. 20, 2002 9:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Oktatásról jut eszembe:

Gyakorlatra (állattan) megyünk vizsga időszak előtti utolsó nap buszbabe, buszról le, évfolyamtárs odalép és kérdezi:
- Nem tudsz véletlenül egy turbo pascal könyvet szerezni?
- Lehet. Miért?
- Meg akarom tanulni, mert úgy érzem, hogy ez tetszik. Tudsz segíteni
- ??? Mennyi időd van rá?
- Pár nap.
- Ok. A könyvtárban bizos van.
Tegyük hozzá: a srác semmit nem ért a gépekhez, csak hallotam róla szinten.


pén. dec. 20, 2002 9:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jopar evvel ezelott csinaltam szorolapokat, es bedobogattam itt a kornyeken, miszerint vallalok "szamitastechnikai oktatast" (le voltam egve...nagyon :-) ). Aznap este jon a telefon, apuci kicsike lanyat kene kitanitani a mestersegre. Megadott idore megjelentem, kislany nyit ajtot... Nem viccelek: a hajam leegett annyira fullos volt a csaj. Leulunk a gephez, kerdezem, latott e gepet belulrol. Mondta nem, de szivesen megnezne. Hozatok vele egy csavarhuzot, szetkapom, micimackozom a dolgokrol nehany percet. Osszeszerelem, gep bekapcs, se kep, se hang. 1 oran keresztul szenvedtem azzal, hogy az altalam "szetkapott" gepet (gyakorlatilag levettem a hazat) ujra mukodesre birjam (sajna mar nem emlekszem, mi volt a baja). A vicc az, hogy a csaj ezek utan is igenyt tartott a szolgalataimra, sot, kesobb fizikat is tanitottam neki (magyarul megcsinaltam/megcsinaltatta velem a hazijat). Storyhoz hozzatartozik, hogy nem lett happy end a vege :-)


pén. dec. 20, 2002 1:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Gabe !

Minczának vagy nekem akarod küldeni ? Ha küldöd, küldjél hozzá MS DOS 5.0-t is. :-)))))

Ja, tegnap hallottam egy gyönyörű sztorit. :-))) Nem tudom megállni, hogy teljes eredetiben ide ne írjam:

"Könyvtáros hölgy gépén oprencert cseréltek az informatikusok. A hölgy egy idő múlva felhívja őket:
- Segítsenek, mert nem találom a dokumentumomat!
- Milyen könyvtárba tetszett lementeni ?
- Hogyhogy milyen könyvtárba ? Hát az Országos Széchényi Könyvtárba."

:-)))))))))))))

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. dec. 19, 2002 8:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ha gondolod kipróbálhatod a Windows 1.0-t is. Elküldjem?:)


csüt. dec. 19, 2002 8:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mincza !

A SusE DVD-ről eszembe jutott egy régi rövid sztori:
Ülünk a veszprémi APEH melletti Happy Drink Cafféban, isszuk a sört, amikor a csapos leány megjegyzi.
- Henrik, nagyon jók voltak a CD-k, amiket tegnap hoztál, de ezt a koreldrót (CorelDraw), ezt nem tudtam lejátszani.
Kicsit olyan Ford Ferlénes a dolog, tudod amikor a kis csajt megkérdezik, hogy mi van a CD-n. "- Hát olyan izé, de lehet rá táncolni." :-))) Bocs, hogy nem tudtam tökéletesen idézni.

Más: Annó nem ismertem igazán az összes vindózt. Volt 3.1x, 95 meg NT. No, kérek a központban NT telepítő CD-t. Adnak. Látom, hogy a feliratozás cseh. Mondom nem lesz ez jó. DE jó lesz, mert nemzetközi! Ebben maradtunk. Telepítem. Csak csehül beszél. Újra meg újra telepítem. Kb. 10-15-ik alkalomra már tökéletesen fel bírtam telepíteni a Windows NT 4.0 Workstation cseh nyelvű internacionális verzióját. Mára csak annyira emlékszem az egészből, ha azt mondja "POKRACOVAT" akkor <Enter>-t kell ütni.

Tisztelettel: Zsivágó


csüt. dec. 19, 2002 8:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Jártam ma a kollégáknál (Inf. Ig.) egyéb ügyben, és látok egy gépet. Mondom: "- Hát ez meg kié ?" Mondtak vmi ****, hogy onnét hozták, mert se kép, se hang. (NoName tákolmány volt, mert nálunk egy ideje csak Cpq-k vannak.) Nézegetem, próbálkozok, kikapcs bekapcs, semmi. Setup se. Monitor fekete, billentyű nem villan. Na nézek a belébe. Állat nagy procihűtő, gyanúm kerekedik, hogy AMD van alatta. Nézem milyen lap lehet, látom hogy: Abit KX7 333. Jól van, leírás a netről, ez alapján elvileg rendben van. Lapban Inno3D Ge2 MX400 32 Mb + istentudja hálókártya. RAM kiszed, berak. Briós kisüt, gép moccan valamit, setup bejön, utána halál. Picike WD vinyó a gépben, k..va régi CDROM (2x ?), ugyanilyen régi floppymeghajtó (szép sárgák voltak már a bagófüsttől). Vinyó + CDROM mindent lehúz, RAM másik foglalatba, briós kisütés, billentyűcsere, próba cseresznye alapon bekapcsolom. És lőn SIKER és lőn VILÁGOSSÁG !!! Setupban mindenhol Load Default Settings, + egy-két apróság, Save Setup, és HURRÁ !!!! Megint feltápászkodott. Kikapcs , kábelek újra fel a helyükre, de ezúttal értelmesen. ( 40 eres IDE kábel a 80-as helyett , Hüm-hüm.) Gép indul. LILO BOOT, aztán "Starting MS-DOS". Na mondom : "- Hoppá !" :-))) "VER" + Enter. "MS-DOS 6.22. - Mondja Stirlitz." DIR /p - mondom én. Látom, van Windows könyvtár. Win - mondom én. "Windows for Workgroups ver. 3.11" - mondja Stirlitz.

Tanulságok: a házban ATX2 táp (azaz P4-hez való) 230 W összteljesítmény. A lapban Duron 1300 proci, 128 mega DDR . A vinyó ősrégi 1 gigás WD, CDROM 2x-es ki tudja milyen. A házba legalább 350 W táp kellett volna + Duron helyett egy XP is békésen duruzsolhatott volna, lehetett volna 256 DDR és még folytathatnám.

Egyébként megismertem a gépet. Egy 386-os maradékaiból tákolták/tákoltatták össze. Kb. 3 éve én keltettem életre egy heti szívással az XXX YYY prof gépét, egyenként másolgatva be a win3.11 hiányzó fájljait, + iniket csiszolgattam + egyéb szörnyűségek. Az öreg ragaszkodott a w3.11-hez, pedig szívesen lecseréltem volna a gépét + oprencert.

De most van a profnak egy iszonyú gyors, atomstabil AMD-s gépe, amin hihetetlen sebességgel fut a 6.22-es DOS és a Windows for Workgroups ver. 3.11 . :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Tisztelettel: Zsivágó


szer. dec. 18, 2002 17:23
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
:)))) jók a sztorik!

Ismerem a fílinget: szitú ua, zsúfolt előadó számtech alapok:
- Mi az a bináris? (hallgató)
- Kár, hogy ez nem triviális.... (oktató)
Azért úgy teljes a sztori, hogy ez nem infós egyetemen történt.


szer. dec. 18, 2002 11:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hello!

Egy újabb sztory: Infromatikai szakirány X Főiskolán első év, első informatikai gyakorlati óra. Rövid bemutatkozás után a gyak.vezető elkezd hadarni és hatalmas lendülettel írni a táblára egy "forráskódot". Egyik lélegzetvételnyi szünetnél egy bátortalan női hang megkérdezi: "Elnézést, de hol kell bekapcsolni a gépet?" ;)


szer. dec. 18, 2002 10:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
az sem rossz. nekem a snoopy csinált ehhez hasonlót a képernyővédővel. "kattints a snoopy orrára" ment alul a felirat. persze egér nyil sehol....zenélt, vigyorgott, de sehova nem mozdult. elküldtem haza..

tisztelettel: gdea


kedd dec. 17, 2002 15:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Protoss !

Pont úgy kell csinálni, ahogy írtad. :-)))

Elmondom, hogy a Micimackó az egy informatikai terrorista. :-)) Történt, hogy a cégnél bevezetésre került egy új info rendszer. Kliens-szerver arhitektúra, Win NT 4.0 terminál szerver, Citrix szerver, meg minden. A népek dolgoztak, dolgozgattak. Egyszercsak minden nap elkezdett hömpölyögni hozzám a kellemesen teltkarcsú (120 kilós) hölgyemény, hogy lefagyott a gép. Próbálkoztam mindennel, egérre, billentyűre a cucc nem reagált. Kikapcs, bekapcs. Hetekig. Egyszercsak feltűnt, hogy mindig akkor fagy le a gép, amikor képernyővédőnek be kellett jönni. Az összes egyéb gépen a "szabvány képernyővédőm" volt, ott semmi gond. De a "NagyGömböc" Micimackós képernyővédőt töltött le magának. Mivel a progi is hihetetlenül ragaszkodott a billentyűhöz, meg Micimackó is, mindig "keresztbe lockolták" egymás elől a billentyűt. Szomorú sors várt Micimackóra. Atomannihilációs dezintegrátorral elküldtem a boldog informatikai vadászmezőkre.

Tisztelettel: Zsivágó


kedd dec. 17, 2002 13:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
fogyasztói mánia:
-Görgős egér kell, megveszi elviszi, haza megy, visszajön, neki nem jó, hogy a wordben a görgetősávra klikkel és ott variál.
- Semmi gond állítsa át a mouse programot. (netscrollról, ms módra)
Haza megy elállítja az egész vezérlőpultot, mi meg visszacseréljük az egeret simára :)


kedd dec. 17, 2002 12:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Inhouse: "takarítás nélkül elment vagy 6 évet" Ne bosszants már. Az én Geniusom 2 hetet nem megy el. Öcsécském használja a gépemet, Cola, vörösbor, cigihamu, morzsa, pörköltszaft, mogyoróscsoki, stb. Most mit mondjak egy 33 éves embernek ?

Zs.


kedd dec. 17, 2002 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Ne ziláljuk már szét ezt a topicot! Légyszi...

Annak idején a win3.1-ről úgy tértem át 95-re, hogy nem volt a gépemben CD-ROM. Az egyik barátom fenyomta az installt floppyra (talán 4x db lett, nem emlékszem pontosan), elbiciklizett hozzám a város másik végéből és elkezdtük a telepítést. Mit ad isten az első floppy beszart, read error... Kicsit ideges lett a srác, felpattant a biciklire és irány haza, felrakta az első floppyt újra, irány vissza. Felmásolás sikerült, telepítés... régi Genius egerem volt, és nem volt még hozzá 95 friver, alapból meg nem ismerte fel...egymásra néztünk, de már mondta is, hogy ő nem fog újra hazatekerni... Neki ugynis újabb drivere is volt Geniushoz. Így hát volt egy win95-öm egér sehol, pár napig rá se néztem, mert nem igazán akaródzott billentyűvel bénázni. Egyébként ez a régi Genius még meg volt csinálva, takarítás nélkül elment vagy 6 évet, még a 286-osommal vettük! :) Most is működőképes, csak már görgős a divat...

Üdv
Inhouse


hétf. dec. 16, 2002 16:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Tényleg :-))

Ha van a gépben hálókártya, akkor a protokollok
konfigurálásánál nézz körül, az szokta a Winek betöltődését
piszkosul lelassítani.


hétf. dec. 16, 2002 0:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Na ja, bár ez off ide, de rakjál alá Xp-t...


vas. dec. 15, 2002 11:51
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Amúgy: mennyi RAM-ot tettél bele?

Meg azért ne csodálkozz azon, hogy egy 2000 lassabban indul
mint egy 98...


vas. dec. 15, 2002 8:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Gondolom mivel eddig Win98-volt rajta most pedig 2000 ez
valahogy megtörtént :)


Biztos, hogy jól van konfigurálva? Órajel, stb?


vas. dec. 15, 2002 8:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Hmmm... Azt hiszem egy Windows reinstall nem ártott volna. Megtörtént, vagy csak úgy aláraktad az új vasat?


vas. dec. 15, 2002 0:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok Nagytudásuak!
Én egy sima otthoni user vagyok.
Eddig egy PII-360 mhz-es, pc-m volt olyan régi alaplappal, hogy már RAM-ot se kaptam hozzá, mert nem ismert fel egyet sem megfelelően, és win 98-at futattam rajta.
Most vettem egy PIV-es, 1.6 Ghz-es, uj alaplapos pc-t, win2000-el.
A gond ezután jön: Az ujabb pc-m LASSÚBB mint a régi volt. :-(
Legalábbis egyenlőre úgy tünik... mi lehet a bibi? Gyorsabbnak kellene lennie, nem? Mire elindul, megiszok egy kv-t és elszívok egy cigit.. Persze biztos jobb, de még nem jöttem rá, hogy miben. Megérte erre több mint 100 ezret költeni?


szomb. dec. 14, 2002 18:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nos én is hallottam egy király történetet az egyik fejlesztő kollégámtól. Még régebben esett meg egy multi cégnél, aki megrendelőnk volt...

Szóval a sztori:


Adott egy gépterem ahol le vannak pakolva a rackszekrények egymás mellé. Van egy-két különálló gép is a szobában. Minden gép a központi szünetmentesre csatlakozik.

A rendszergazdák már régóta (kb. 1 hónapja !) megfigyelték, hogy az egyik ilyen különálló gép minden magyarázat nélkül leáll hétfő hajnali 7 óra felé! Nézték a log-okat meg minden, de nem értették a dolgot. Hétfőn ilyenkor még nem dolgoztak ők...

Jött a hétfő és a gép rendje módja szerint megint leállt, majd szabályosan felbootolt. A rendszergazdák valamiért elkezdtek "gyanakodni" és megnézték a szerverterembe szerelt biztonsági kamera azon a hétfő reggel rögzített képeit, majd meg is lett a magyarázat a gép lefagyásaira!

Történt ugyanis, hogy a milliós szerverek közé minden hétfő reggel jött a takarítőnő elvégezni a munkáját. Hozta a porszívót is!!! Szegény takarítónő pedig, mivel nem talált szabad konnektort a falon, odament az egyikhez és kihúzta a benne lévő csatlakozót. Porszívó beizzít, takarítás vége, porszívó összecsomagol, gépcsatlakozó vissza a konnektorba majd takiné el :)


szomb. dec. 14, 2002 10:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Igen szolnoki, de nem a K.......-nél dolgozom. De volt egy másik akció is, tudsz róla?

tisztelettel: gdea


szomb. dec. 14, 2002 8:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
gdea: nem gondoltam, hogy még valaki emlékszik rá! még mindig ott porosodik a raktárban nekik. Én akkor ott voltam gyakorlaton, és tényleg fél Szolnok ezen röhögött!!

Egyébként te ki vagy? Szolnoki? Ott dolgozol?


pén. dec. 13, 2002 19:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Anyám ma olyat produkált (abszolút 0 a géphez), hogy leült mailt gépelni. Gépelt szépen lassan, és egyszer csak hív, hogy nem megy a gép, jöjjek azonnal. Odamegyek, hát ott van egy csinos hibaüzenet, "Nincs elég memória a művelet végrehajtásához" A gépben 256DDR van, a Word 2000 futott és a művelet a betűk dőlt betűvé alakítása volt. Rákattintok az OK-ra, erre a gép kijelentkezik a profilból (WinXP) és felkészül a hibernálásra....most ez mi volt?:)
Olyan sok volt már, hogy előjött a kék képernyő, meg megszakadt a netkapcsolat, de ez már tőle is szokatlan volt.....


pén. dec. 13, 2002 17:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezeket a storykat olvasgatva lassan megertem emberileg a Pokoli Operatort (remelem mindenki olvasta, alapmu :)) )


pén. dec. 13, 2002 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hi Mincza !

Látom tetszik az "Anomália drága". :-)))

Nálam egyszer jött a kellemesen "filigrán" 120 kilós hölgyversenyző, szemüvege mögött elbűvölő kancsalság. Mondja, hogy "Nem megy a levelező". Kipróbálom. Normál identitásával télleg nem megy. Próbálom a másikat, azzal úgy megy mint szokott. (K..va lassan.) Keresek, kutatok, nyomozok. Végső kétségben újragondoltam, hogyan műxik a rendszer. Egy rajtam kívűlálló rendszergarázda! által felügyelt 4.11-es Novell szerveren fut az ósdi mailszerver. Na ide autentikálni kéne. NWadmin, lesem a júzeremet, sehol. Felveszem újra, a dolog műxik. Vmelyik rémtörténetemből idekopizom a konklúziót.

"Kedves XXXXXXX !

Tegnap valóban töröltem a ZZZZZZZZ nevü felhasználót.
Az akciónak az volt az értelme, hogy az általam gyanús
felhasználókat, akik például vírusos leveleket terjesztenek, kiiktassam a rendszerből. Ennek esett áldozatául a fenti Kolléga is."
(Egy rendszergazda levelezéséből.)

Tisztelettel: Zsivágó


pén. dec. 13, 2002 16:08
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
gdea: folytatás? Akadt itthon, aki beültesse a hiányzó
foglalatokat?

Más. Ma péntek van, és 13-a. Nem vagyok babonás, de:
Ahogy bejövök, hárman is toporognak az iroda/műhely előtt,
hogy ajaj.
1. Nem megy a lézernyomtató
Nem csoda, öntapadó papírpöttyöt raktak bele. Nem is
nyomtatásra, csak ragasztásra való, soha ilyenre nem is
nyomtattunk, mátrixon sem. Bűnös nincs, persze.
2. Leállt a Win95, és nem indul újra, kiírja, hogy egy
csomó fájl hiányzik.
Nem csoda, tényleg hiányoznak. Na mondom, ebből
vinyócsere, de minima reinstall lesz. Még szerencse, hogy
ottfelejtettem a jó öreg NC egy példányát, körülnézek, hát
nem rátalálok a system.ini-re és társaira a kukában? Némi
totózással és mázlival kitalálom annyi fájlról, hogy melyik
mi volt, hogy csökkentett módban elinduljon, és vissza
tudjam vonni az utolsó törlést. A tettes persze ismeretlen,
nyilv a fájloknak sétálni és átkeresztelkedni támadt
kedve.
3. Nem megy a levelező, ill. megy, de ötpercenként a
jelszót kéri. Na mondom, "Anomália drága" (copyright
Zsivágó), eredjen, oszt pipálja ki, hogy jelszó mentése.
Aszondja, ki van pipálva. Nem hiszem el, odamegyek.
Tényleg. Teszek egy pár próbát, program és
rendszerleállítást, új jelszó megadását is beleértve,
próbaképpen másik postafiókat állítok be: makacsul kéri a
jelszót induláskor, meg minden automatikus
fiókellenőrzésnél is. Kiveszem a pipát a jelszó megjegyzése
opció mellől. Elhallgat. Az asztal másik oldalán ugyanolyan
gép, ugyanolyan oprendszer, ott a pipa teljesen normálissan
működik. Összekarmolom magam.


pén. dec. 13, 2002 14:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
B Barcza: Egyáltalán nem az volt a baj. Kifogyott a monitorból a színes tintapatron. Csak azt kellett volna cserélni. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


pén. dec. 13, 2002 14:28
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Zsivaagoo: Köszi. Most már értem :-)))
Tistelettel: a_ravasz


pén. dec. 13, 2002 14:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Itt egy szimplább sztori:

Színhely: számítástechnikai bolt. Júzer valami Pentiumos gépet hozott javításra, amiben meg volt halva a videokártya (windows alatt szemetelt, meg érdekes karaktereket tett a képernyõre). Erre bejött egy ismerõs és megmagyarázta, hogy vírusos a vga kártya, mer van valami új vírus, ami beírja magát a video bios-ba....(no comment)


pén. dec. 13, 2002 13:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
A_ravasz: Előzékeny külföldi gyártók minden hülye igényeit kielégítik a megfelelő egyeztetések után. :-)))

Tisztelettel: Zsivágó


pén. dec. 13, 2002 10:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Tiszteletem.
Átolvastam. értem véletlen félreértés volt. de hogy teljesíthet egyáltalán ilyen kérést a gyártó? ezt nem értem. vagy valamit még mindig nem de akkor azt nagyon.
a_ravasz


pén. dec. 13, 2002 9:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
a_ravasz: olvasd át még egyszer, szerintem....
tisztelettel: gdea


pén. dec. 13, 2002 7:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Gdea: Csak kérdezném miért rendelhet valaki egyáltalán foglalat nélküli lapokat? Lehet láma vagyok, de ez nem olyan mint egy tv képcső nélkül? :-)
Tisztelettel: a_ravasz


pén. dec. 13, 2002 2:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv!

Hülye azért nem vagyok, persze, hogy kikapcsolom a gépet,
ha berakom a rack-et...
Nem vagyok kezdő ezen a téren!
Csak ez megoldhatatlan számomra...( olyan x-atka féle :))) )


pén. dec. 13, 2002 1:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
szevasztok.

Egy szolnoki cég megkereste a t...... gyárat, azzal a céllal, hogy a nagykereskedéseket kihagyva hozzon be alaplapokat.
a cégnél túl sokan nem beszéltek jól angolul, ezért hosszas levelezés kezdődött a gyártó céggel, külső fordítóiroda bevonásával.
kb 20 levél után megjött az első 1000 db-os szállítmány a várva várt lapokból.
Minden szép volt, és csomagolták is ki őket, de valami hiányzott...

Ugyanis nem volt processzorfoglalat. A fordító iroda elértette a fordításra küldött anyagot, és foglalat nélküli lapkákat írt.. Mint később kiderült a gyártó cég 4* kérdezett rá, és még felárat is felszámoltak ez miatt..
És ez valóban megesett a K....... céggel. Fél Szolnok rajtuk röhögött...

tisztelettel: gdea


csüt. dec. 12, 2002 17:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Pg: Igazad van, (ki emléxik mindenre 8 év után)95-ben már voltak VESA Local buszos vga kártyák, utána meg PCI. A lényeg az volt a Tridentnél meg a WD-nél is, hogy legyen még hely a ramnak. Csak arra kellett vigyázni, hogy a RAM IC-k azonos időzítésűek legyenek. Boldog régi szép idők. 1 mega 9 bites SIMM modul kéz alatt 4 rugót ért. 12 mega ramért vettem akkor a monitoromat. :-)))) Jó lenne ez most is. :-))))

Egy kis barkács a régi időkből: Volt annó olyan, hogy SIPP ram modul. Ez annyiban különbözött a SIMM-től, hogy "tüskés" volt. Na csináljunk SIPP-ből SIMM-et. Forrasztópáka, laposfogó, és a tüskék már lenn is voltak. De sok volt még a cin. Sebaj, mire való a svájci bicska? Faragni. :-)))) De még most is sok volt a cin. Mire való a lányok körömreszelője? Szóval a két faragott, reszelt SIPP->SIMM modul két évig ment hibátlanul egy 386SX25-ös gépben.

Zsivágó


csüt. dec. 12, 2002 16:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Az 512kb v 1 MB Tridenttel 800x600x256 színt is lehet már! Win95 alatt is csináltam. (Vagy csak azért mert az "gyári" Trident volt? :-))


csüt. dec. 12, 2002 16:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Igen, igen. Kedveltem. Vagy amikor 386-os korszakba léptünk, és a 286-os lapokból bányásztam ki IC-kiemelővel a 60-70 nanosec-os RAM IC-ket, hogy gyártsak egy 256->512 v 1 Mb RAM-os Trident v. WD vga kártyát, hogy a 3.1 Windózt 640x480-ba tudjam állítani 256 színnel.

Zsivágó


csüt. dec. 12, 2002 15:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség