Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:26



Hozzászólás a témához  [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Következő
Számítástechnikai rémtörténetek 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
meg gimis szamtechtanarom storyja: rendszergizda volt 10-15 eve egy cegnel, amikor is terjedoben volt azon DOSos virus, ami a betuket "lepotyogtatta". Titkarno racsorrentett a srac, elmondta mi a baj, leesnek a betuk a kepernyorol. Srac beront titkarno szobajaba, bekapcsoltatja vele a gepet, DOS feljon, leesik az elso betu, mire a titkarno behajol az asztal ala, hogy megkeresse, es felszedje...


szer. nov. 27, 2002 11:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Jajj Protos. Azt akarod, hogy szeppukut kövessek el?

Zsivágó


szer. nov. 27, 2002 10:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Jók a sztorik!
Bár nem vagyok nagy szakértő, de ismerem na csináld meg csak 5 perces nótát... (általában két nap mert még ez is kell, meg az is)

Egy rövid történet: Telefon, hogy azonnal kell az infos mert rosszul müködik a gép. Infosok ebéd helyett felcaplatnak,
-Mi a gond?
-A csészetartó állandóan becsukódik.(Vajon mi a csészetartó?) És rámutatott a CD-ROM-ra. Infosok simán gutaaa.


szer. nov. 27, 2002 10:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Mincza: Kösz a fedeb-et. Beugrott. :-)))))))))))))))))))

Zsivágó


szer. nov. 27, 2002 9:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Zsivágó, a stimulátorodat Stanislaw Lem is (majdnem)
megírta (talán Pirx Pilóta vmelyik kalandja). Ha nem
ismered, nagy vonalakban: leltár a (katonai?) űrdereglyén,
Rettentő Gusztáv ellenőr érkezése előtt mindent
végignéznek, a konyhából hiányzik 1 db "fedeb". Nincs meg
az istennek se. Gyorsan kreálnak egy ketyerét, ami csillog,
LED-eket villogtat, csiporászik, stb., úgyse tudják majd az
öreg, hogy mi az. Elöljáró megjön, sor kerül a fedebre, már
vennék elő a ketyerét...
Elöljáró: áh, igen, a jó öreg Burkus, már akkor is
fedélzeti eb volt, mikor én voltam kadét...


kedd nov. 26, 2002 18:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Mincza: Látom te is szereted az etikettet. :-))) Velem
megtörtént az, hogy leszereltem a bankból, és négy hónap
múlva ugyanabban a városban (megyeszékhely) egy
gyógyszernagykernél lettem informatikai vezető. Itt is
nyomtattak etikettet. Min. napi 1000 db-ot. Epson DFX 5000-
8000 monyítón. Képzelheted mennyire megörültem, amikor DFX
5000/8000-t kellett szétcafatolni, kipucolni,
körömlakklemosóval felpolírozni, és újra összerakni. Volt
két beosztottam, de nyomtatót még nem igazán szedtek szét
életükben. (max FX-1050-t)

Itt történt velem eszközleltár is. Elődöm (naná hogy nő) +
gazd. vez. (szintén zenész) csinálták az eszközleltárt. A
céget megvette a nagyobb cég, én már a nagyobb céghez
kerültem. Két évig tartott míg a gigatonnás kuplerájból
pontos számtech. eszközleltárat csináltam. De egy
számtech. eszközzel sehogy sem boldogultam. A leltárban a
következő néven szerepelt : "Elektromos stimulátor". Na
gondoltam le fogom selejtezni, megszabadulunk tőle.
Leltárellenőr kérdi hogy hol van a "stimulátor". Itt. És
femutattam egy ósdi modemkártyát. De ez nem az. De az, mert
ha most nem selejtezzük le, akkor két évmúlva is a
leltárban lesz. Ezzel ráléptem a modemkártyára, rotty, és
mit volt mit tenni : az "Elektromos stimulátor"
leselejteződött.

Máig sem tudja senki, hogy mi is volt az tul.képpen. Lehet
hogy ez a két félbites pina vibrátort vett magának
valamikor ?


Magyarázat : félbites nőből két típus van. Az egyik csak
igent, a másik meg csak nemet tud mondani. Az egy bites nő
már nagy fejlődés, (igen/nem, a műveltebbek Yes/no
True/False) de még mindig összeszarják az udvart.
A 8 bites nő már teljesen bonyolult, matematikusok őrültek
már meg, mert semmiképpen sem tudták őket modellezni.

Tisztelettel: Zsivágó


kedd nov. 26, 2002 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Tiberius: egy bal, vagy két bal? :-)))

Bocs, de nem tudtam kihagyni.

Zsivágó


kedd nov. 26, 2002 11:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Bankfiók. 1997. Szerverszoba balkezes rendszergarázdával (én). Nap besüt ezerrel az ablakon. Egér nem megy.
Kolleganö bejön. Hallja anyázok. Kérdi, miért nem megy az egér. Megfogja. Mozog!!! A képerny?n is. Megfogom. Nem mozog a képerny?n. Parafenoména??? Ezt ismételgetjük 2-3 alkalommal.
Megfejtés: szutyok g*nius kétgombos förmedvény olyan vékony m?anyag boritást kapott, hogy belevilágított a nap, ha én fogtam a kezemben. És mivel a szerencsétlen optikai számlálóval ment: nem ment.
Megoldás: függöny :-)


kedd nov. 26, 2002 10:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Levelezés: kedves kollégám szól, hogy "eltűnnek" a levelei. Kérdem, hogyan? 1 szer el tudja olvasni őket, de utána rögtön eltűnnek, és nincsenek a töröltek közt sem... Ilyet még nem láttam, gondoltam megnézem: a kolléga fordított időrendi sorrendet állított be, és az új levelekhez kicsit mozogni kellett volna lefele, de hiába kínálta magát a gördítősáv:-)))

Szövegszerkesztés, még a régi Symphony-s időkből: kollegina gépet kapott, hogy írhasson leveleket (tollbamondás). Másnap telefon, hogy cseréljük ki a monitorát, mert "berácsozódott". Megoldás: a szövegszerk-ből átváltott a táblázatkezelőbe:-)))


kedd nov. 26, 2002 9:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
Hi!
2 igaz történetet én is elmesélek:
1)
...öltönyös úr bemet egy számtec boltba és kért egy cd írót, mivel amit 3 éve vásárolt elromlott. Adtak neki. Másnap vissza hozta kb. 30 db. cd társaságában, és azt monta, hogy sajnos ez se működik, neki olyan kell ami az előző íróval írt lemezeket is ovassa, azok közül is az előző évben megírt 10-15 db lenne nagyon fontos! De délután behozza a gépét és legyenek szívesek beletenni! Ok! Délutánig nem is foglalkoztak a cuccal... Délután jött a pasi... új író bele a gépbe... nézik vele a cd-ket-> nincs rajatuk semmi!!! A pasi azt mondja, hogy ő olyt kér ami látja az elmentett adatokat! Mégis mutassa már meg, hogyan menti el az adatokat? Hogyan hogyan? Hát az intézővel! Mond ugyan valaimt, hogy a hozzáférés megtagadva, de az nem érdekes mert más ne is láthassa! ... A kb. 50 db tök üres cd-n ilyen felíratok voltak: "2000. januártól májusig könyvelés menések"

2)
...Számtec boltba be egy 20 év körüli csaj egy 50 körüli nővel...kérnek egy komplett számítógépet, mivel a "kislány" most 4.-es informatikus halgató... ok! gép elad...
Másnap az anyuka vissza hozta a gépet és elküldött mindenkit a ******, hogy mit képzelnek ennyi pénzért (kb. 300 ezer Ft) legalább színe "tv"-vel kelett volna adni a számítógépet! Srácok: de asszonyom mi csak színes monitort ádunk el! Ez is az! Asszony: ne hazudjanak a szemembe! Amikor bekapcsolja a kislányom az egész képernyő fekete, és egy cé betű villog rajta fehéren... Ez nekünk nem kell!!!!

Vissza adták a pénzét, jobbnak látták az ügyfelektől megszabadulni időben-> ha csaj rájön, hogy szét is lehet szedni a komplett konfigot alkatrészekre, még több reklamáció lett volna az anyuci részéről...

Ennyi...


hétf. nov. 25, 2002 22:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Zsivágó, ez van...

Folyton állítgatnunk kellett a Top Of Form pozíciót,
kiszedegetni a visszafelé forgatás miatt beragadt címkéket,
pedig csak egyfajta etikettet nyomnak, ha nyomnak... Pedig
mindenkinek a szájába rágtuk, hogy ne forgassa, főleg ne
akkor, ha már elindult a nyomtatás.
Azután leszedtem/szedettem a kézi forgatógombokat az
összes tűs nyomtatóról, bezártam a raktárba, és lőn béke...


hétf. nov. 25, 2002 20:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Hát igen...

Szoktam azt mondani, hogyha nem lennének júzerek, meg nyomtatók, akkor egész kellemes dolog is lehetne a számítástechnika. Egy rendszergazdára általában közepes cégnél 50 gép, 20-50 nyomtató 40-80 nő(+ 2 portás/biztonsági őr) no meg beléptető rendszer tartozik. És csak egy segéderő.

"Titkárnők megkapják az első lézernyomtatót (HP Lj III). Rögtön nekiállnak, hogy hogyan lehet ezen leporellós öntapadós címkéket nyomtatni, mert az epsonon(9 tűs) ment. Két hét múlva szólnak, hogy néhány címke hiányzik, meg begyűrte a papírt. Hát persze, hogy begyűrte, amikor a címkék is összevissza mindenhova beragadtak. Kértem csipeszt, körömreszelőt, körömlakklemosót, gyufát, vattát, fültisztító pálcikát. Kemény oldószeres savmaratásos egyéb tisztítás után HPLJ3 műxik. Megin két hét múlva szólnak hiányzik a címke, meg lyukacsos a nyomtatás. Most szerencsém volt. A címkék szépen bentmaradtak a tonerben, vadi új volt, uccsó tartalék elő, pinák örülnek, hogy milyen gyorsan kész lett, én meg mondtam az "árat". Egy-két hónap múlva első szines tintasugarast beüzemeltem nekik, léjzermonyítóból hálózati lézert csináltam. Titkárnők újra címkét nyomtatnak. Ekkor már szerviz. 2 nap után a tintaköpködő vissza. Öntapadós címkés leporellóköteget pedig elvittem."

"Ezek a titkárnők mondták nekem, hogy milyen jó szakember vagyok, holnap behozzák az elromlott hajszárítójukat is, csináljam meg. Megcsináltam. Asztalos híján zárat is javítottam/cseréltem."

"Az akkori ig. elvtárs/úr is felbuzdult, hogy nem működik a gyerek játéka. Behozta. Anternyás volt. Megforrasztottam. Visszavittem. Próbáljuk ki. Ember azt mondja, hogy nem műkszik. Én mondom, de igen, mert eddig serces volt a kép, most meg nem. De ő, hogy igenis nem műxik, mert hol a játék a tévéről. Mondom : Laci ! A belevaló kazettát azt nem hoztad be. (vazze !!!) Anélkül nem megy. Erre az ember ja tényleg, de a gyerek nem mondta."

Tisztelettel : Zsivágó


hétf. nov. 25, 2002 15:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Chris:
Van benne igazság, mégha ilyet akkor sem mondhatna, ha így gondolja. (illetõleg mondhat, de az állása bánja)


hétf. nov. 25, 2002 11:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Komló
Hozzászólás 
Helló nagyon jók a történetek és nem tudtam megálni hogy valamit ne szoljak hozzá."Sajnos" az én pájafutásom most kezdődik és még semmi olyan nem történt velem amit érdemes lenne leírnom de találtam egy irományt ami erőteljesen ide vág.Most ezt egy az egybe beillesztem ide mindenki örömére.Viduljatok rajta ti is!


Ez az eset valóban megtörtént a Word Perfect Telefonos Segélyvonalnál. Mondanom se kell, hogy az irodistát kirúgták, mindamellett o jelenleg pereli a Word Perfect szervezetét indok nélküli felmondásért. Most az elbocsátásához vezeto, szalagra rögzített beszélgetés írott változata következik:

"Word Perfect Segélyvonal, miben segíthetek?"
"Nos, egy kis problémám akadt a Word Perfect-el."
"Miféle probléma?"
"Nos, csak úgy gépelgettem és egyszer csak a szavak elmentek."
"Elmentek???"
"Eltuntek."
"Hmm. Mit lát most a képernyojén?"
"Semmit."
"Semmit?"
"Üres és nem fogad el semmit sem, amit gépelek."
"Még mindig a Word Perfect-ben van, vagy kilépett?"
"Azt hogy veszem észre?"
"Jó, hagyjuk. Tud mozogni a kurzorral a képernyon?"
"Nincs semmiféle kurzor. Mondtam már: nem fogad el semmit sem, amit gépelek!"
"A monitora jelzi, ha áram alatt van?"
"Mi az a monitor?"
"Ez az a tévészeru dolog a képernyovel. Van rajta fény, amikor be van kapcsolva ?"
"Nem tudom."
"Nos, akkor nézze meg a monitora hátulját és keresse meg, ahol az áramot vivo vezeték belemegy. Megvan?"
"Igen, azt hiszem."
"Remek ! Akkor most kövesse azt a vezetéket és mondja meg nekem, hogy belemegy-e a konnektorba."
"..................Igen."
"Amikor a monitor hátulját nézte, észrevette, hogy két vezeték is megy bele?"
"Nem."
"Pedig igen. Arra kérem, hogy menjen vissza és találja meg a másikat is."
"Oké, itt van."
"Nézze meg legyen szíves, hogy ez rendesen be van-e dugva a számítógépébe."
"Nem érem el."
"Hm, hm. De látni látja?"
"Nem."
"Még ha térdre ereszkedik, vagy áthajol az asztal fölött, akkor sem?"
"Ó, nem azért, mert rossz szögben vagyok, csak mert sötét van."
"Sötét?"
"Igen, az irodai lámpák sötétek, csak kívülrol szurodik be egy kevés fény."
"Hát akkor kapcsolja fel oket."
"Nem lehet."
"Nem? Miért nem?"
"Mert áramszünet van."
"Ára........ Áramszünet?!? Aha, oké, akkor megtaláltuk. Megvan még Önnek a doboz, a kézikönyvek, meg az összes cucc, amit a gép vételekor kapott?"
"Igen, itt tartom oket a szekrényben."
"Jó. Akkor szedje elo oket, szerelje szét a rendszerét, pakolja össze és vigye vissza abba a boltba, ahol vette."
"Tényleg? Ennyire rossz a helyzet?"
"Attól tartok, hogy igen."
"Hát, jól van, akkor nincs mit tenni. És mit mondjak nekik?"
"Csak annyit, hogy maga túl hülye ahhoz, hogy számítógép-tulajdonos lehessen!!!"


hétf. nov. 25, 2002 10:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Ezt az egyet csak okulásul, hogy nem csak a bátor amatőrök, meg az ECDL vizsgások követnek el brutális baromságokat, hanem a tapasztalt rendszergazdák is. Mint pl. én. :-)))

"7. történet: CD Jogtár másolás

Megjött az új CD Jogtár, kapásból feltettem a szerverre, ne kelljen CD-vel rohangásznom mindenhova, elvégre két klattyintás a ZENWORKS-szel az asztalra varázsolt telepítő ikonra mégis szebb megoldás. Műxik ahogy kell, meg ahogy szokott. Aztán elkutyáltam valahova az eredeti CD-t. Sebaj. Égetek egyet a Neroval. Lokál vincsire szerverről lemásol, Nero indít, kijelöl, stb., hajrá. CD megkészül. Békésen irogatok a fórumba heteken keresztül, hízik a májam, hogy milyen isteni nagy király vagyok, dicsérem az LG írót meg a cdromot is. Egyszercsak szól nekem emberem, hogy baj van a másolt CD Jogtárral. Mondom mi ? Hát hogy 70%-nál megáll, mert nem tud olvasni bizonyos fájlokat. "-Op rencer ?" "-XP." Mondom: "- Akkor ne csodálkozz! Jó, oké, kipróbálom Win98SE-vel." Tényleg nem megy. CD és vinyó összehasonlít úgy tűnik minden megvan. Semmi gond. CD kidob, nyers CD elő, wincsiről újraírás. Közben gondolkodom, hogy mégiscsak **** író az LG. Kipróbálom a frissen írt cuccot, nem műx. 70%, fájlok nem olvashatók. Másolásvédett lenne a CD Jogtár ? Kizárt ! A Nero még a saját másolásvédelmét is másolja ! Nézgelődök tovább. Megint CD vincsi összehasonlít, megint minden passzol...
.... Na nézzük azt ami a szerveren van. Mer az műxik. Aztán egyszercsak az összes szúnyogot agyonvertem az agyamon. A vincsiről, amiről írtam, hiányzott a teljes Complex könyvtár. Pont azt nem raktam le a vinnyogóra."

Tanulság: mégse rossz író az LG.

Tisztelettel : Zsivágó


pén. nov. 22, 2002 15:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Az emberek tudatlansága határtalan. Íme egy újabb érdekes eset:
97-ben történt, hogy a cégtõl akinél akkor alkalmazásban álltam vásárolt egy gépet egy öltönyös úriember...
Ami a lényeg, hogy a gépben volt faxmodem. Másnap csörög a telefon, hogy a fax nem jó?? mert nem lehet vele faxolni. Kérdem, hogy hibás a faxmodem? Mondja, hogy nem tudja, mert nem ért hozzá, de nem lehet vele faxolni. Kocsiba be, ügyfélhez ki. Leülök a gép elé, tesztelést elkezdem.(Az illetõ ezalatt kiment megetetni vmi háziállatokat) Ugye rögtön kipróbálom a fax részt. Wordbe anyag beír, nyomtat a faxra. Tárcsáz, elküld, minden rendben van. Azért a faxmodem szoftverébõl is kipróbálom, dettó. Na mondom biztos elcseszett vmit. Megvárom míg visszaér és mondom neki, hogy nem találtam hibát, de erõsködik, hogy nem megy. Mondom akkor mutassa meg hogyan próbálta. Fickó leül a gép elé, megnyitja a faxprogramot. Megnyomja a megnyitás gombot és megfog egy papírlapot a kezébe, majd a monitor!!! elé teszi. Én értetlenül állok a dolog elõtt. (mi a **** csinál?) Erre közli: Látja uram? A gép nem olvassa be a papírt...
Tudom, hogy ilyet nem szabad csinálni, de sajnos olyan hirtelen tört rám a felismerés, hogy éktelenül el kezdtem röhögni. Kiderült, hogy az ember azt hitte, hogy a monitor scanner is egyben, és ha odatesz a lapot majd beolvassa. (nem tudom honnan jött, mert azonkívül hogy világít semmi közös nincs ugye bennük).
Elmagyaráztam hogyan mûködik a dolog, majd számla. Valószínûleg a kellemetlen szitunak köszönhetõen soha többet nem hallottam az emberrõl...


pén. nov. 22, 2002 13:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
:))))


pén. nov. 22, 2002 12:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Matti2: Ez nagyon brutál volt. :-))

Zsivágó


pén. nov. 22, 2002 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Valamikor nyáron csörög a telefon, a főnök az.
F: Milyen billentyűzetek jók?
ÉN: ...hát a magyar 101 gombos, DIN-es dugós, mert a legtöbb gépünk ilyen...
F: Ne ezt mondjam, hanem, hogy mekkora egy billentyűzet!
ÉN: ... 101 gombos...izé..hogyhogy mekkora...?
F: Na, jól van! -és letette
Mivel nem értettem az egészet, átmentem a kollégámhoz, hogy hátha ő tud valamit, mert a főnök közben el is viharzott. A kollégám épp ebédelt, csak egy friss kollegina volt ott. Kérdezem ,hogy nem tudja, hogy mit is akart a főnök? Erre ő elmondta, hogy berontott oda hozzá, és ki akarta húzni a billentyűzet hátuljából a vezetéket, de szerencsére nem sikerült neki. Erre a kiscsaj mondta, hogy nem úgy kell, hanem a gépből kell hátul. Kihúzta onnan és elvitte, persze a gép működött, ezen fogadunk interneten és modemen adatokat... Még mindig nem értettem... Aztán máshonnan megtudtam, hogy íróasztalokat csináltatott és a beépített bill. tartóhoz kellett volna a méret. De ezt egy szóval sem mondta!!! Utána már jót röhögtem az egészen..

Üdv
Inhouse


pén. nov. 22, 2002 10:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Biker: először én is bedőltem a laptopnak. :-)) Aztán inkább az akksit csemegéztem ki. Rövid szösszenetnek tényleg jó.

Ja, ma hálózatot fogok javítani. Már ha lesz optikai patch kábel. Mármint olyan, ami "szögletesből gömbölyűt, gömbölyűből szögleteset" csinál. :-)))
(Az optika régi, még a bajonettzáras fajta, a Cisco switch meg az optika átalakítói pedig vadi új.)

Zsivágó


pén. nov. 22, 2002 10:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Miutan kisirtam a szemem a rohogestol (hogy mennyi hulye user es fonok van :-))), itt egy gyongyszem tolem is:

Van egy ugyfel: kis ceg kb 10 fo. Eddig volt 3 gepuk, abbol a fonok ISDN-nel ment a netre, ennyi. Haladjunk a korral, jojjon az ADSL. Hogy ne csak a fonok tudjon netezni, legyen egy szerver, ami allandoan megy, es az ossza szet a netet, es ezt tavolrol is lehessen adminisztralni.
Otthon szepen elkeszitem a szervert, odamegyek, 3-4 ora alatt atkabelezem amit kell, szerver berak, indit, kilensek atkonfigol, minden muxik, mindenki happy.
egy het mulva jon a telefon, hogy nem megy a net, es az egyik irodai gepnek az egere sem, tovabba a tartaleknak meghagyott fonoki ISDN sem kapcsolodik.
Elvagtazok, korbenezem a gepeket, a kovetkezo tortent:

ket raktari rakodomunkast megbiztak azzal, hogy egy elol-hatul nyitott szekrenyfelet csinaljanak a gepeknek, ahol szepen egymas mellett jol megfernek. Szekreny elkeszult, majd a munkasok minden gepet szetszedtek, beraktak a szekrenkebe, es ujra osszedugdostak.
Viszont az ADSL kabelt nem dugtak be sehova, ellenben az irodai gep USB egerenek a dugosat beledugtak az ISDN egyik szabad lukjaba (pont belement nekik :-))

Ezert nem volt ADSL net, ezert nem ment az eger, es ezert nem kapcsolodott az ISDN sem, mert az USB csati rovidre zarta a terminalt.
Viszont naggggyon mazlijuk volt: eger visszadug a helyere, es azota is megy minden gond nelkul, kb ket honapja.


pén. nov. 22, 2002 8:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
egy apró, de annál jobb poén történt tegnap velem... utána azért jót röhögtem.

egy program elég rendesen kiütötte a rendszert, a hang elkezdett sípolni, a kép villogott, és a vinyó mint állat elkezdett darálni

miután reset nincsen, kirántottam a tápkábelt.

aztán rájöttem, hogy laptopnál ez nem igazán hatásos... :))


csüt. nov. 21, 2002 19:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok.

Kb. 3 éve lehetett.
Nagy szerverszoba, DEC Alpha-tól kezdve 4 procis Exchange-ig minden, kb. 8-10 szerver.
Új nagy teljesítményű szünetmentest telepítettek, kábelezés megvolt, szép kapcsolószekrény, megszakítók, főkapcsoló minden ami kell.
Szerver leállás megvolt az átkötés idejére, szerverek újraindultak, felhasználók dolgoztak.

Éppen arról beszélgetünk, hogy meg kellene tervezni egy időpontot, userek értesítése stb. (biztos ami biztos alapon) és egy tesztet megereszteni : gyk. lekapcsolni a szünetmentes betápot.

Jön a "building manager": mit kell ezen vacakolni, csak itt van ez a kapcsoló, rávan írva hogy betáp, és lekapcsoljuk. Ahogy mondta meg is tette.
Mi 2-3 már ugrottunk volna a mozdulat láttán hogy "Neeeee", de elkéstünk - és akkor még nem is tudtuk, hogy melyik kapcsolót akarja lecsapni.

A nagyeszű pedig az elosztó szekrény "betáp"-ját kapcsolta le, vagyis a szünetmentes kimenetét.
Minden leállt - szerencsére újraindítás után nem volt semmi gond, de lehetett volna.



Jalos


csüt. nov. 21, 2002 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás 
Valamikor 2002.aug...
Reggel jövök hamarabb, hogy tudjak reggelizni 8-ig. Épp kezdenék neki, de szólnak, hogy a kellégám összetörte magát, nem fog jönni, szedjem le a zárásokat (mivel ezt ő szokta csinálni reggelente). Na, szép, nekikezdek, persze a reggelim egy része ugrott (na jó dobtam a kukába), nagyjából meg is lettem vele 8-ig. Jött a főnökség nyitják az ajtókat és kiabálnak, hogy menjek mert sipol a szerver... Na, mi lesz még itt? Áram van, be is van dugva, de mégis sipol a szünetmentes (persze, hogy nem a szerver). Néha nem sipol, aztán fél perc múlva újra...aztán megint nem és újra...na, ez mi a tököm lesz?
Hozzattam egy steklámpát (mert ugye műszer az nincs), bedugtam abba az elosztóba, ahonnan a szünetmentes is kapja az áramot, szépen világít, de meg se villan, amikor a szünetmentes kapcsolgat... Mozgatom a betáp kábelt, hátha kontaktos, nem igazán meggyőző, de kicserélem hátha! Hát nem, ugyanazt folytatja, de legalább a tápkábel jó! :) Gondolkodok, közben takarítom a szerver billentyűzetét, a szilikózis fenyeget, be is nájlonozom közben, így védve lesz ezután. Szép lett... DE mi a baja a szünetmentesnek? Ez az! Biztos elromlott! Nem, talán mégsem az lehet... Dugjuk át egy másik fázisra, hátha ezen jön valami zavar ami miatt védeni akarja a gépet. Hosszabbító elő, másik fázis megtudakol, átdug és láss csodát, megjavult!!! Na, akkor mi a franc van azzal a fázissal?
Nagy nehezen kinyögik, hogy az egyik kismegszakító a szekrényben sercegni szokott... Na, szép, nézzük meg. Valóban ez a kismegszakító lehet a bűnös, áldott állapotban van, kis púpos a hasa, és más a színe is ott. Áramszolgáltató hív, majd jönnek, addig hosszabbító. Aztán délben megjöttek, oké, biztos ami biztos szerver leállítás. Nahát, ez 50A-es? Ilyet nem hoztunk...majd jövünk... Mi??????? Na, jó, szerver vissza. Nemsokára meg is jöttek, szerver leállítás, csere 5 perc, minden flott, szerver vissza.
Ja, közben kiderült, a kollégám nem is törte kezét lábát, "csak" a sarokcsontja tört porrá, nem tudják, hogy műtik-e, nem tudják gipszelni sem, sőt úgy összességében tanácstalanok az orvosok. Azt mondja, otthon leesett a lépcsőről, nincs is lépcsőjük, vagyis van, 3 fok. Nem semmi... :)


csüt. nov. 21, 2002 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
A "2. történetem" végső kifejlete. A 3 és fél hónapos CPQ notebookon lezajlott a BATTERY Calibration is, windóz harmadszorra is fel. Rejtélyes kikapcsolások. Na majd holnap - gondoltam -, addig hadd pihenjen. A notebook szépen pihent, lehűlt. Install folytatódik. Kb. 20 perc alatt elérte az "üzemi hőmérsékletet", ismét rejtélyes kikapcs. [ "Notebook." Gondolta Stirlitz. "Stirlitz." Gondolta volna a notebook. "Kurnyád." Gondoltam én.] Újra bekapcs. Scandisk, tápászkodás, írnám be a gyelszót, amikor kikapcs. Ez többször. Mindig volt kb. 15-25 sec-om amíg dolgozhattam volna vele.
Diagnózis : annyira "jól működik a hővédelem", hogy üzemi hőfokon kb. 20 másodperce marad az embernek munkára. Aztán kikapcs azonnal. Garanciális csere című balettet elindítottam.

Zsivágó


szer. nov. 20, 2002 10:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Jó reggelt mindenkinek !

Befejezem a tegnapi történetemet, de azért hogy ne kelljen össze-vissza szambázni teljes egészében olvasható lesz.

"6. történet: Arcnet -> Ethernet átállás

92 dec. megszületik az ötlet, hogy Arcnetről Ethernetre átállítom az egész megyét a bankban. (Informatikai project, csak akkor még nem így hívták. :-))) 93 okt.-ra lett meg minden, lóvé, engedély, aláírás, miegymás, visszahelyeztek informatikusnak stb. Területi igazgatóságon egyik kollégát (csopvezem volt) beküldtem az akváriumba (mindenhonnét üveg számítógépterem, kolléganők szemmeltarthatták, hogy hogyan úszkálunk), hogy egy-két napig vigye a dolgokat. Jómagam szépen sorban konfiguráltam az SMC-s Eth. kártyákat; IRQ; IO; Base memory address, gyártottam floppyt, hogy csak egyszerű másolás és menjen a dolog. Tudjátok, Arcnet ciciről T-dugó lehúz, Arcnet ki, Eth. be, floppyról cucc bemásol, Eth.-s T-dugó fel, újra indítás, mehet a cuccos 10-szer gyorsabban. Másik kollégát elővettem, kioktattam a teendőkre, 3. em feloszt egymás közt, hajrá. 5 perc múlva jön kolléga2, és szól, hogy tök kaki minden amit csináltam. Megyek, megnézem. Kolléga2 elmondja, hogy mindent úgy csinált ahogy mondtam. No két gomb oldalt benyom, ház felnyit, nézelődöm. Egyszercsak látom ám, hogy ....
... hogy a kolléga2 szépen kivette az Arcnet kártyát és a helyére bedugta az Eth.-t. Csak azt nem vette figyelembe, hogy az Arc. 8 bites volt, 8 bites ISA slotban, az Eth. kártyesz pedig 16 bites. Az Eth. kártyának levegőben lógott a maradék 8 bitje."

Legközelebb mesélek majd arról is, hogy hogyan kell leleltározni a szervereket.

Tisztelettel: Zsivágó


szer. nov. 20, 2002 9:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Jó válasz K-Roy! Tudod e, hogy mi lesz a pap, amikor szg-et vesz? tisztelettel: gdea


szer. nov. 20, 2002 6:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
Na én is írok,bár ezek a sztorik nem olyan jók mint az előzőek.
1.Ismerős gépét nyüvi a gyereke az UT-vel.A én fiam 2 éves odamegy reset gomb megnyom.A gép elindul hibaüzenet:CPU freki nem jó,és ismertlen a tipus.Persze piros háttérben.Rosszullét részemről/mert a gyerek eltolta a gépet/.Bioszban beállítottam a procitipust és GO.Megkönnyebbülés.
2.Szomszéd gépet vesz,mert tanfolyamra jár.Hazahozták bekapcsolták.Telefonált,hogy nem műxik az egér.Átmegyek 7 példányban fut a World,egérmutató megfagy,egér törölve a rendszerből.Reset,egér fel műxik.Aztán 2 óra kérdezősködés arról,hogy hogyan is kell bekapcsolni a gépet..mi a CD olvasó és az író közt a különbség..DOS mód........A végén kiderült,hogy a szomszéd lánya ECDL vizsgás szoft üzemeltető.:-)
3.Szintén ECDL vizsgás tulaj.Hibaüzenet:No System Disk.....
A bioszból törölte a vinyót valaki,DE NEM Ő,ÁÁÁÁÁÁÁ.
Azt nem értem,hogy mire és hogyan kapnak ezek papírt?
Üdv zso :-)


szer. nov. 20, 2002 0:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Elnézést az üzenet duplázásáért!


kedd nov. 19, 2002 23:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A hol terem a CD kérdésre a válasz:
Dis(z)k(-)réten...


kedd nov. 19, 2002 23:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A hol terem a CD kérdésre a válasz:
Dis(z)k(-)réten...


kedd nov. 19, 2002 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Hát ezek eléggé tragikomikus történetek nem mondom...Inkább sírni kellene rajtuk :) Számítástechnika demokratizálódása rulez!


kedd nov. 19, 2002 21:47
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Átmásolom én is a feladat!!!-ban általam leírtakat, plusz megtoldom egy újabb rémhistóriával!

Az átlag user, ha valaha valaki kisegítette már őt vagy ismerősét valami PC-s malőrből, akkor is reménykedik, hogy egy hw mágus helyre tudná hozni a gépét/adatait, ha megfolyt a kerámia tok, és a winchester hangja egy körfűrésszel vetekszik. Az új tulajdonosok számával rohamosan nő azoknak a száma, akik valami misztikus dolognak tekintik a PC-t. Néha én sem győzök szabadkozni, mikor rám szállnak, hogy nézd már meg a gépemet, neked csak 5 perc... Ez mindaddig így lesz, amíg a PC viszonylag új dolog egy magyar háztartásban.

Jellegzetes példák:

Átlag User megveszi a gépét, hazaviszi, fölcserélik a PS2 billentyűzetet az egérrel... Átmegyek, helyredugom, üvöltés: Pistike, meg ne lássam még egyszer, hogy hozzányúlsz a géphez.

Átlag2 User megveszi a gépét, hazamegy, nincs kép. Átmegyek: nincs bekapcsolva a monitor!. Magyarázat: "a cégemnél is van PC, ott sosem kellett külön bekapcsolni semmit".

Átlag3 User: "Valaki letörölte a gépemről a Word-öt, biztos az a k...a kölyök hozott rá vírust". Pedig csak a parancsikont tüntették el.

Átlag4 User: kinyúvadt vinyó, partíciós tábla/fájlstruktúra sérül, két napig tornázok vele, mire úgy-ahogy visszavarázsolom a fájlokat. Kétségbeesett kéztördelés közepette: "De hát én mindig mindent mentettem, azt mondták, csak a memóriában lévő adatok veszhetnek el, akkor hogy lehet, hogy nincsenek meg azok a táblázatok?"

+ egy újabb rémtörténet:

Külföldi FONTOS FONTOS FONTOS PARTNER és sleppje érkezik a céghez látogatóba, érdekli a komplett gyártási folyamat/szgépes rendszer. Három nap alatt minden gép/szerver 3x leellenőrizve, műxik, a butuskább felhasználók ideiglenesen kitiltva, minden flott. Rencergizda a jól végzett munka tudatában békésen szunyókál a gépteremben, és azt fontolgatja, hol igya meg az esti sörét...
Krrr! Egyszer csak felizzik a telefon: vagy két tucat user-nek nem megy a gépe, lefagy, mást csinál mint amit kéne, nem fogadja el a jelszót, stb... Rencergizda gyomrába hideg költözik (nem a söré). 3 éve, hogy utoljára bejutott valami vírus, pont most kifogni egyet... Mélszerver ellenőrzése: nem, azokon a gépeken ma nem is fogadtak levelet. Segéderőknek riadó, loholás a kliensekhez: mi van?
Nem, nem vírus (bár...). Mindössze egy jó órával a látogatók érkezése előtt a Vezér mégegyszer végigszambázott a cégen: óh borzalom, milyen mocskosak a billentyűk/monitorok: takarítást kezdd meg, de íziben!
És a kislányok nekiláttak. Mosogatószertől csöpögő szivaccsal, némelyik a gépet se kapcsolta ki.
Közben vendégek megérkeznek, a slepp elindul, három csarnok/iroda előny van még, de vészesen fogy...

Rencergizda és segédei fölállítják a billentyűzet-szétszerelés, sűrített levegővel való szárítás, valamint a szabadfogású káromkodás Guiness-rekordját.

Rencergizda másnap a szőnyeg szélén:
"Tartsa kézben a beosztottjait, az az eszement technikusa pont akkor állt neki a csarnok túlsó végében a sűrített levegővel játszani, mikor beléptünk a vendégekkel..."


kedd nov. 19, 2002 18:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én egy rövid sztorival szeretnélek megörvendeztetni titeket.
Anno 95-96 körül egy sz. gép üzletben.
NŐ be, megrendel 1 gép+ OP renszer/486 DX4 100 + DOS/. KB 1 órán keresztül ecseteli, hogy ő mekkora szakértő ebben a szakmában. Másnap jön érte bemutatom neki, hogy a gépe müxik. Hazaviszi, kb. 20 perc múlva felhiv és közli, hogy egy **** adtam el neki mert ezzel a géppel még másolni sem lehet. Mondom neki, hogy bocsika de az lehetetlen. Mire ő 40percen keresztül mondja, hogy én hazudok, és bunkó vagyok stb. Mikor befejezte az anyázást megkérdeztem tőle, hogy mégis hogyan akart másolni. Válasz: Hiába nyomogatom az F5-öt nem csinál semmit /Norton Commanderben F5=másolás/.
Akkor ott azt hittem, hogy megüt a guta de ennyi év után már csak nevetek.

Üdv:Butcher72


kedd nov. 19, 2002 16:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Sy: megnéztem. Brutál. :-))

Bosszúból két részletben mondom el a köv sztorit. :-)))

"6. történet: Arcnet -> Ethernet átállás

92 dec. megszületik az ötlet, hogy Arcnetről Ethernetre átállítom az egész megyét a bankban. (Informatikai project, csak akkor még nem így hívták. :-))) 93 okt.-ra lett meg minden, lóvé, engedély, aláírás, miegymás, visszahelyeztek informatikusnak stb. Területi igazgatóságon egyik kollégát (csopvezem volt) beküldtem az akváriumba (mindenhonnét üveg számítógépterem, kolléganők szemmeltarthatták, hogy hogyan úszkálunk), hogy egy-két napig vigye a dolgokat. Jómagam szépen sorban konfiguráltam az SMC-s Eth. kártyákat; IRQ; IO; Base memory address, gyártottam floppyt, hogy csak egyszerű másolás és menjen a dolog. Tudjátok, Arcnet ciciről T-dugó lehúz, Arcnet ki, Eth. be, floppyról cucc bemásol, Eth.-s T-dugó fel, újra indítás, mehet a cuccos 10-szer gyorsabban. Másik kollégát elővettem, kioktattam a teendőkre, 3. em feloszt egymás közt, hajrá. 5 perc múlva jön kolléga2, és szól, hogy tök kaki minden amit csináltam. Megyek, megnézem. Kolléga2 elmondja, hogy mindent úgy csinált ahogy mondtam. No két gomb oldalt benyom, ház felnyit, nézelődöm. Egyszercsak látom ám, hogy ....

folyt. köv. holnap "

Tisztelettel : Zsivágó


kedd nov. 19, 2002 16:38
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
jut eszembe: tudja valaki hogy hol "terem" a cd rom? tisztelettel: gdea


kedd nov. 19, 2002 16:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
gdea: így jó. Sirály. Hízik a májam. Cool. :-)))
Compaq Notebookon meg dübörög a BATTERY Calibration. 1/2 5-re talán végez. Aztán reinstall folytatódik. :-)))

Különben tényleg köszi, csak a többieket is szeretném kicsit felbiztatni, hogy küldjék be az eseteiket. Ne tartsák meg maguknak a legnagyobb élményeket. Örüljünk együtt. :-)))))))

Tisztelettel: Zsivágó


kedd nov. 19, 2002 15:27
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
te zsivaagoo, ez fantasztikus. csak a szavakat keresem, de sehol nem találom... jó így? tisztelettel: gdea


kedd nov. 19, 2002 15:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Site Admin

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jók a történetek (még a fórumajánlóba is bekerült a
topic) :) Bár csak így olvasva, átélve bizonyára inkább
idegesítő némelyik eset.

Egyébként ha valaki hasonló kikapcsolódásra vágyik, akkor
tudok ajánlani egy másik topicot is:
http://forum.terminal.hu/messages.php?
lang=hu&session_id=&group_id=29&threadselect=18742&first=0&s
b=4&ow=2

Itt "csodálatos" módon megjavult eszközökről lehet olvasni,
érdemes belekukkantani :)

Sy
sy@terminal.hu


kedd nov. 19, 2002 15:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Királyak a történetek.
De a legjobb, ha bementek egy falu polgármesteri hivatalába, és ott körülnéztek informatika terén. Legalábbis nálunk. Technikai parafenomének felsőfokon, kb 15-en
pl olyan dolgokat képesek produkálni, hogy:
főnökassszony az irodájába beszereltette ISDN-t, 500 W-os torony ház, Ghz-es proci, bőrfotel, mahagóniasztal, scanner, lézernyomtató
És az eredmény: a rendszerrel e-mailt küldeni nem lehet, fogadni nem lehet, Internet ismeretlen okból kifolyólag szakít 10 bit/sec-cel ISDN-en, a scanner pedig a papírtartó szerepét tölti be, mivel nem tudják használni, az iskolába mentek át képeket scannelni, ez mellett viszont folyamatosan nekem sírnak, ha valamit nem tudnak megcsinálni, és szidják a számítógépeket
(ja, tegnap két dolgozónak sikerült letiltaniuk egy SIM kártyámat, mivel a PIN kódot 3x nem sikerült beírni...)


kedd nov. 19, 2002 15:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Tetszésnyilvánítások ? Mindenki békésen emészt ? :-)))
Vagy a topic olvasástól 100 % procileterheltség ? :-)))

Zsivágó


kedd nov. 19, 2002 14:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
"5. történet: A rendszerintegrátor

Ua. bank, anno domini 89-90. Előzmény : "Kapsz egy
hónapot arra, hogy megtanulj PC-ül, DOS-ul meg Dibézül,
mert akkor jön az "Amerikánus Számítógéphálózat" és csak te
tudsz egyedül angolul, úgyhogy te leszel a rendszergazda !"
És jött az "Amerikánus Számítógéphálózat" és vele jött a rendszerintegrátor 89 novemberben. Cocom listás szerver; Novell Netware 2.11; 386DX25; 8 MB ram; 2x320 MB hdd, SMC Arcnet Pure Data 8 bit hálókártya; belső 4-es aktív hub (nem röhögni, Arcnetes időkben ezt így nevezték :-)); mono Hercules grafikus kártya!; 83 gombos billentyű; Controllos maxi tower ház. Hálófelépítés: BUS topológia 3 szegmenssel; 2 szegmens fsz. 12 gép; 1 szegmens 3. em. 2 gép. Rendszerintegrátor szerel-bütyköl, csavarhúzót kér, asztalt tologattat, bőszen lapozza füzetkéjét. Közben Novell doksi másolódik. Rendszerintegrátor 1/2 4-kor kiállítja a számlát, majd el. 90. január végéig háló hol műx, hol nem. Tippek: a Norton Commander lefagyasztja a hálózatot + egyéb okos ínyencségek. 90. febr. az egyik hálóra csatizott 3. em.-i gépet át kell vinni egy másik szobába, ott is marad, hálóban már nincs, Arcnet kártya kivesz. Ekkortájt Controll Rt-től szerelő hív, háló bevizsgálás. Minden jó. Arcdiag progi elkér. (Akkoriban ez nagy segítség volt egy rencergizdának.) Arcnet kártya leírás megtalál, összevetés kártyával.
Kiderül, hogy kétféle kártya van, Star ill. Bus. Rendszerintegrátor szerint ilyen nincs, csak Arcnet Low és High. Star=High, Bus=Low. Szóval az okostojás bedugta a STARos kártyát a BUSos szegmensbe. Attól függően, hogy milyen permutációban kapcsolták be a 3. em.-i gépeket úgy fagyott a háló.
90 márc. : Rendszerintegrátorkám jön megint, ismét hozza a hálózatot; szerver, buta terminálok(boot-Epromos gépek) a devizás programrendszer miatt. Rencergizda (mármint én) már felkészült "Rendszerintegrátorból". Embert hagyja dolgozni. Ember azt mondja: "Próba !". Nem műx. Ember (esetünkben még mindig a Rendszerintegrátor) vakarja a fejét, bőszen lapoz füzetkében, leállít, újraindít, töpreng. Nem műx. Beszélgetek az emberrel. Hosszasan. Mármint arról, hogy a szerverben és az egyik munkaállomásban összezagyválta a BUS és STAR topis kártyákat. Á dehogy. Beszélgetés tovább, végső ötperces ordítás után szerver szétszed, kártya kicserél, munkaállomáson egymás után feldug, minden műx. Rendszerintegrátor elsomfordál."

Tisztelettel: Zsivágó

Ui. Rendszerintegrátor művelt még egyebeket is, azokat majd később.


kedd nov. 19, 2002 12:48
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
ez is jó..
96 ban egy szolnoki "soha sem alvó" bankban szereltük a riasztót és szám.gép rendszert. annyira komolyan gondolták, hogy még a beléptető rendszer , fotocella is szám gép vezérelt volt. kb 1 évig hibátlanul müködött. majd egyszer riasztást kaptunk, hogy ordít a riasztó, és nem tudják kikapcsolni. rohantunk, kikapcsoltuk. a lényeg: a főnökasszony lányának a születési dátuma volt a kód. ezt hatszor elrontva riasztott. és hogy miért rontotta el? 2 lánya volt, és bár mindig kiírta, hogy wrong, ő következetesen a másik lányét írta be. ráadásul nem is szőke volt....:-) tisztelettel: gdea


kedd nov. 19, 2002 11:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Gdea: ez is naddon szép. :-)) Ilyen hölgyekkel (volt kollégák itt-ott) én is dolgoztam, a csúcs 140 kilós volt, nem is szép, nem is okos, de legalább vezető beosztásban volt + nagyfokú paranoid skizofrénia + időnként rapid pszihopata futamok, jóindulat egy szál se, de legalább kitartó volt.

"4. történet: Szintén az a bank, anno domini 90-94 :

Telefonálnak a bankfiókból (50 km) a megyeszékhelyre, hogy nem lehet bekapcsolni a szervert, az UPS (ős Emerson) csak sípol, szerver feláll és 1 percen belül DOWN. Ügyfelek dühöngenek, botrány, áll a bál. 1 órán belül legyek ott. Ig. iroda , sofőr kocsi megrendel zofort, két szatyor (minden ami kell) bepakol=20 kiló alkatrész, sofőr ólomcsizma felhúz, indulás. Időben ott vagyok, ordítás az ügyféltérből : "- Délután kiveszem az 50.000 $-omat és szóba se állok magukkal!" . Nézem az összes biztosítékot, kisautomatát, minden frankó. Irány a szerver. A szobában minden gép bekapcsolva, műxik. Szerver UPS bekapcsol, sípolás, elhalő nyögés, nyekk.
Megoldás: Az asszonyságok csináltattak egy kerekeken guruló monstrum állványt, keresztrúddal stb. A villanyszerelő az állvány mögé a falra szerelt egy kikapcsolható elosztót. Az asszonyságok betolták az állványt a falig és a keresztrúd pont ráért a kapcsolóra, és stabilan OFF helyzetben rögzítette. Állvány elhúz, bekapcs, UPS, szerver indít, napnyitás, Hurrá Hurrá. Az ipse mégse vette ki az 50.000 $-t. Ezt, azt, amazt még megcsináltam, sofőrrel elindultunk, útközben a kedvenc falusi restaurantban behajítottunk egy jó henteslevet + pacalpörköltet + kávét, én természetesen Unicum + Sör. Áfás számla, másnap kifizették. Legalább kajáltunk egy jót szinte ingyér."

Tisztelettel : Zsivágó


kedd nov. 19, 2002 11:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Most megleplek, de cadezek egy 21-es Samsung monitoron egy
TNT2 Vanta társaságában.
Igaz, hogy céges a gép, de nincs vele semmi gond CADre
tökéletesen elegendő. (AutoCAD MAP5).
Az emberek azt hiszik, hogy a CADhez csakis "nyócszázezer"
forintos kütyü lehet jó, más nem is. Bár az is igaz, hogy
GeForce helyett Radeont vennék, de ízlések és pofonok.


kedd nov. 19, 2002 9:46
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
örülök, hogy tetszett. tudjátok "neem baj, van másik". szóval szerződésben vagyok egy szolnoki középiskolával. hardvert már 2x is cseréltek az évek során, azonban a win 95 még mindig ott vigyorgott a gépen. idén tavasszal felmerült a win xp csere. üdvözöltem a dolgot /már csak az usb nyomtatók miatt is/. 2 hónap után elfogadták az árkalkot, mehetett a dolog. a történethez hozzátartozik, hogy van egy nagytudású ig. hely hölgy náluk,amolyan minden lében kanál tipus. a 27 gépre ráraktuk az xp-t, köztük arra is, amin a hölgy szokott amőbázni... mire a hálót összehangoltuk stb kemény napos munka volt. 1 hét múlva hív az igazgató NAGY BAJ VAN! azonnal menjünk át. nem húzom az időt... a hölgy kedvenc havanese vagy milyen kutyája volt a gépe háttere, és a format hatására, ugye megmurdált a háttér.... majdnem elveszítettük a sulit, és a titkárság 7 gépére vissza kellett raknunk a win 95 csodás pédányát. a kutya persze elveszett... sajnos a hölgy nem... tisztelettel: gdea


kedd nov. 19, 2002 7:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Hozzászólás 
lehet, nem ide vág, de feldobom...

minap megkértek, hogy az ismerősöm kollégájának kezdetű sztoriban tegyek össze egy gépet. az ismerősöm kollégájának van egy barátja, aki nagyon szakérti a dolgokat, és ő összeírta a dolgokat:

P4 2ghz, vagy 256DDR ram, vagy 512 SDram (no comment), 80Gb hdd, Gef4 mx440 (!!!), 400W-os ház, mert kell egy DVD-CDRW combodrive, és egy DVD drive (???), 21"-os monitor, és egy színes lézernyomtató (!!!)

erre közöltem:
1: minek egy combo mellé egy dvd? mert akkor pl DVD+cd-rw drive, vagy egy db combó, de így???
válasz: mert csak így lehet másolni. (akkor mire kell 80GB, ha nem fér el 1gb swap???)
2: minek 21"-os monitor?
válasz: mert tervező, és CAD menne rajta.
3: akkor minek az mx? akkor min. Matrox G550, vagy hasonló, esetleg egyí Elsa gloria, vagy sinergy!
válasz, mert jó...
4: minek a színes lézer, ha egy jó vga-ra sajnálod, elvégre 300.000.-nettonál kezdődnek!
válasz: mert nagy dolgokat is kell nyomtatni, precízen! és nem olyan drága.

erre már csak annyit tettem, hogy megmutattam on-line a hp-oldalt, ahol rájött, a lézer csak A4-et nyom, neki egy lapnyomtató kell, ami A1-ig jó, ez pedig tintasugaras, 2400dpi-s, és 500.000.-től 5.000.000.-ig van az ára, tehát nem éri meg a vga-n 20e-t spórolni.

na ezóta sem jöttek vissza.........


hétf. nov. 18, 2002 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Gdea: a pékek nagyon jók.

"3.történet: Egy rendszergazda leveleiből
Az első levél:
Kedves XXXXXXX !

Tegnap valóban töröltem a ZZZZZZZZ nevû felhasználót.
Az akciónak az volt az értelme, hogy az általam gyanús
felhasználókat, akik például vírusos leveleket terjesztenek,
kiiktassam a rendszerbõl. Ennek esett áldozatául a fenti
Kolléga is. A lényeg az, hogy nem rosszindulatú partizán
akcióról volt szó. Ez sajnos ilyen esetekben elkerülhetetlen.

A másik témával kapcsolatban : kb. (a+b)hónapja, amikor szintén hálózatelérési problémák voltak, rájöttünk, hogy ki terheli on-line audiovizuális alkalmazásokkal /Interneten keresztül !/ a hálózati kapcsoló eszközöket. Kiiktatásuk után rendbe jött minden.

A második levél:
Kedves Kollégák !

A hálózat leterhelésének jelentõs részét az illegálisan, az Internetrõl letelepített software-k okozzák. Ezeknek a programoknak egy része kém tevékenységet is folytat, állandó kapcsolatot fenntartva gazda-gépével. Ez fokozott terhelést ad a hálózati kapcsoló eszközöknek, melynek következtében a normál napi munka zavartalansága nem biztosítható.
Az Inf.Ig. két hetet ad arra, hogy mindenki ezeket az programokat kiírtsa gépérõl. Utána mi fogjuk levenni a gépekrõl ezeket a software-ket, de akkor már fegyelmi eljárás kezdeményezésével összekapcsolva.

A harmadik levél:
Kedves XXXXXXX !

Csodálkozom azon, hogy miért pont neked kell megmagyaráznom, hogy mit értek illegális software-en. Ezért kifejtem, hogy mit értek illegális software alatt :
a)- Illegális az a software, amit a dolgozó nem a
napi munkájának feltételeként használ, hanem
saját szórakozására.
b)- Illegálisnak nevezhetõ az a software is, amit a dolgozó ugyan munkájához használ, de nincs licence
engedélye.
c)- Illegális minden olyan software, amely az Inf.Ig.
engedélye és bevizsgálása nélkül, valaki által,
valahonnan installálásra került, függetlenül a
software jogi helyzetétõl.
d)- A napi munkához szükséges freeware minõsítésû
software-ket is csak az Inf.Ig. szakértõi
installálhatják, hiszen csak a professzionális
szakemberek vannak tisztában azzal, hogy az illetõ
programot ki terjeszti legálisan, és fõleg
vírusmentesen.
Összefoglalva: illegális minden olyan software, amely az
Inf.Ig. engedélye, részvétele, bevizsgálása nélkül
került installálásra az illetõ munkaállomásra.
Következmény: megismétlem, mindenki a fenti
követelményeknek nem eleget tevõ software-t,
max. két héten belül törölje le gépérõl, mindnyájunk
biztonságos munkavégzésének érdekében.

Tisztelettel: rendszeradminisztrátor
"

"Long live GESTAPO !"


hétf. nov. 18, 2002 16:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Szia Gdea !

Igen, onnét kopipasztáztam, mert nem akartam harmadszorra is begépelni egyszerűsített kínai IME-vel küzdve. Nem baj, ha már valamikor vmelyik topicban megjelent, gyűjtsük ide mindet. Legfeljebb itt lesz az "őrület gyűjtőfogháza".

"2. történet: CPQ Evo N110 notebook WinME oprencerrel. Meginstalltam, office, novell kliens, IE6 stb. bigyók fel, nők leltároznak vele 2 hónapon keresztül. Kitalálják, hogy a csoda DOS-os progi is fusson. A progi nem fut. Driver letöltés W98SE-hez 155 Mb/s elérésen keresztül 1 nap (a háló egyébként 10Mb/s-os kb. 500 géppel). Következő nap: install W98SE, női kollégák b....tatásai (ezt csinájjad, azt csinájjad),káromkodásözönök. köv. nap : notebook megkészül. minden műxik. A pinák 2 hétig rá se b...nak. Gép még mindig műx. Ma 13:10-kor orvul elhurcolják. 14:15 körül visszahozzák. Gép nem műx. , pinák tagadnak, **** nincs gazdája. Holnap újra install.

Long live Reinstall Day !"

Zsivágó


hétf. nov. 18, 2002 15:45
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
jó, akkor én is dobok fel 1 dolgot. 99- ben egy külső térfigyelő rendszert kellett 1 szolnoki pékségbe telepítenünk. minden ok volt, kb 2x akkora gépet raktunk be, mint ami muszáj lett volna. /kb 633 cel/. felraktuk, próbaüzem, minden ok. másnap megyek, viszem a számlát. ki is fizették, azonban szóltak, hogy van 1 kicsi gond. kikapcsolt a gép. ok, megesik, jópofi stb. újraindítottam. ment, ok volt. 2 nap múlva ismét szóltak. kikapcsolt. így ment egy hónapig, 2 naponként újraindítottuk. a gép kulcsal zárt külön szobába volt. meguntuk, és 1 műszakra bezártuk magunkat úgy, hogy ne tudjon senki rólunk. a lényeg: 2 naponta gyártottak rétest. kitalálták, hogy egy pillanatra lekapcsolják a főkapcsolót, így nem "látja" a tulaj, hogy ládaszám adják el a kapuban saját zsebre. annyi állástalan pék azóta sem volt Szolnokon. Megoldást az APC jelentett. tisztelettel: gdea


hétf. nov. 18, 2002 14:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2652 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség