Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 10:58



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
LAN kiépítés - Mit vegyek? 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Gyerekek,ez kicsit olyan volt,mintha szappanoperát néztem volna...(elolvastam a fórumot töviről-lefelé) :)


csüt. máj. 01, 2003 9:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
És igen!
Sikerült a kábelvétel. 60m zsír új (olyan szagú is) 8 eres UTP kábel. 46ft/m Összesen fizettem 2760Ft-ot. Sajnos a színe szürke és ez nem tetszik anyunak. Állítólag nem megy a konyhabútor színéhez. De hát ez van. Legközelebb fehéret veszek :)


szer. ápr. 30, 2003 18:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali

Én azt javaslom, hogy 10/100 SWITCHet vegyél és ne sajáld rá a pénzt. KTI vagy SMC. A hálókártyák pedig 10/100 ok. Lehetőleg egyformák.

Azért mondom ezt mert nekünk is van egy kis hálózatunk.5 gép lóg rajta. Különböző hálókártyák, de 10/100asok. A SWITCH pedig valami olcsó vacak, 8 portos 10/100 SWEEX. Kábelnetet osztunk meg vele. Bejön a kábelmodem csatija a SWITCHBE és szétossza a netet.

Namármost a problémánk abból áll, hogy sűrűn belassul a háló. Tehát másolni sem lehet,aztán meg mintha HDDről HDDre másolnék. A net persze tökéletesen megy. Kipróbálni nem tudjuk másik SWITCHel, mivel nincs.

A Mistralba láttam SWITCH SMC EZ6508TX 8 PORT-ost 19687Ftért. Az 5 portos olcsóbban kijön + SMC 1255TX 10/100 UTP PCI hálózati kártyát (nem Realtek chippes, hanem SMC) 3600Ftért.
Ezt kellett volna megvennünk, és talán tökéletesen menne a hálónk. Én ezt javaslom.

Üdv. Szabi


vas. ápr. 27, 2003 1:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
ja, az UTP árnyékolás nélküli, az FTP árnyékolt, az STP érpáranként árnyékolt...


szomb. ápr. 26, 2003 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
1 narancs/fehér
2 narancs
3 zöld/fehér
4 kék
5 kék/fehér
6 zöld
7 barna/fehér
8 barna

Ebből az 1,2,3 és 6-osnak kell bekötve lennie.


szomb. ápr. 26, 2003 19:36
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mit ad Isten az egyik évfolyamtársam minden nap a Magyar
Kábelművek Rt mellett megy el a Hengermalom utcában. Hát
nem tuti? :))) Már meg is ígérte, hogy hétfőn levisz a
suliból meg visszahoz és annyit "kábelezhetek" amennyit
akarok :) Lényeg ami lényeg megy az üdítő rombolónak.

grey2003


pén. ápr. 25, 2003 17:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Ott annyi a kábel azt tuti!!! A Switch ellen nincs kifogásom tök jó! Nekem igy kissé kinai amit irtál a kábel csati variációkra nekem szin szerint megy és én úgy tudom. Tehát nem tudom megállapitani jót montál e de ha akarod leirom szin szerint. Gyanús hogy jót mondasz.

Kössz a sört de nem szeretem antialkoholizálok.
inkább üditös vagyok.
Sok szerencsét!


pén. ápr. 25, 2003 10:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszi a választ.
Krimpelő fogóm nincs, de talán tudok szerezni. Egy haver
haverjának van :)
Crosslink,patch kábel: úgy tudom, hogy csak abban
különböznek, hogy hogyan rakják föl a végére az RJ-45-ös
csatit, nem?
Hálókártya kontra HUB/SWITCH -nál így kell összekötni:1-1,
2-2, 3-3, 6-6
HK kontra HK-nál pedig így: 1-3, 2-6, 3-1, 6-2

Asszem végleg sikerült összeállítanom a LAN felépítését:
-SMC EZ6505TX SWITCH A Mistral-ban 11000Ft áfásan
-50m kábel rombolónak köszönhetően kb 50Ft/m áron=2500Ft
-10DB RJ-45-ös csati 450Ft
+
--------------
14000Ft

Ha vkinek van ellenvetése vagy tapasztalata az SMC SWITCH
ellen/mellett, akkor kérem szóljon!

grey2003

u.i.: Külön postázok egy üveg sört rombolónak, ha sikerül
olcsón kábelt vennem.


pén. ápr. 25, 2003 10:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Hát pontosan nem tudom mettöl meddig van nyitva de nagy sejtésem 8-17 ig. Nem kell semmi ahoz hogy vegyél, rendes üzlet bemész kikéred kifizeted azt kész. A cég nevét se tudom de mondom tök lényegtelen mert nagybetükkel ki van irva hogy kábelbolt vagy valami hasonló. Aral kútnál megkérdezel valakit egyböl vágja. Elsö ránézésre nagykernek tünik mert teherautónyi tételbe is vásárolnak ugyanis az összes válalkozó aki a villamos iparban dolgozik oda megy kábelért ezért ismerik csak kevesen de nyugottan meny be nem esznek meg ki fognak szolgálni és nem röhögnek ki ha neked csak 50 méter kell. van vagy 10 fajta UTP kábel azt veszed ami neked szinpatikus de mondom szerintem tök lényegtelen amit már az elöbb is leirtam.
Krimpelö fogód van? mert az is kell! crosslink vagy pach kábelel tisztába vagy mert az se árt. Különben löttek a LAN-nak.


pén. ápr. 25, 2003 9:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ha sima utp kábel kell. árnyékolatlan. akkor van egy tippem.
Nekem bevált.
Bemész egy bricostoreba vagy obiba stb.
Megkeresed a kábel hegyeket.
kérsz 8 eres risaztó kábelből x métert.
És tökéletes. (egyébként elég a 4-eres is, de nem bonyolítom)
a métere kb 38-40 Ft. vagy hasonló. Egy gond van vele. Vagyis kettő.
1:más színűek benne az erek mint a rendes utp-ben. persze csak a szigetelésé. maga a vezeték ugyan olyan sodrott réz.
2:mivel a 8 eret összefogó műanyag borítás nem olyan vastag mint az utp-é. kicsit nehezebb rárakni a csatit, ja meg lehet hogy kicsit könnyebben törik a kábel.
viszont előnyök: olcsóbb. és sokkal könnyebb falba húzni.

Én eddig max 20 métereset csináltam belőle. Azzal sem volt gond.(zavar jel stb)
De ha valamelyik avatott szakzseninek van valami kifogása ellene szívesen meghallgatom.
na üdv:b
jut eszembe. van árnyékolása. vagyis olyasmi akar lenni. csak egy aluminium fólia, de nem tom ér-e valamit. soha nem raktam még rá a gnd-re.


csüt. ápr. 24, 2003 22:07
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
rombolo!

Sikerült beazonosítanom a kábelgyárat, hogy hol van hogyan jutok el oda, de sem a cég nevét, sem a nyitvatartást stb. nem tudom. Kb meg tudnád mondani, hogy mikor van nyitva? Vácon lakom, Pestre járok suliba, és nem szeretnék akkor átmenni a város másik végébe, mikor a gyár zárva van :) Ja és kell esetleg vmi kiskereskedői igazolvány, vagy csak simán be lehet sétálni mezei emberként egy bolta, és leemelni a polcról 50m-nyi 8 eres UTP kábelt??? (Jó részletesen írd le, ha lehet.)
Előre is köszi!

grey2003


csüt. ápr. 24, 2003 20:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
UTP jó hogy 8 eres! Én nem láttam még 4 erest de a boltban megkérdeszték volna hogy melyiket akarom de nem tették!


csüt. ápr. 24, 2003 19:08
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egyik 10Mbps hez kell másik 100Mbpshez.
Egyébéknt asszem STP nél már a szálak külön is árnyékoltak, az FTP nél pedig
csak az egész egybe van árnyékolva.
Üdv.: Steveetm


csüt. ápr. 24, 2003 18:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Ja meg cat3 nemannyira jó 100 megabithez


csüt. ápr. 24, 2003 18:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Kösz Romboló,

Az egy jó hely lehet.
46-ért 4 vagy 8 eres?


csüt. ápr. 24, 2003 18:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én 46Ft/m bruttóért vettem 2 hónapja UTP sima mezeit!!!! (nem árnyékolt fonott szálas!) Szerintem teljesen fölösleges ennél extrémebbet venni ez is tökéletes. Engem 40m választ el a szerver géptöl és nem szakad a 100Mb-es háló meg hasonló!!! Tökéletesen müködik még 2 gép van rajta kb ugyan ilyen távolságra. Mondjuk nekem 1+3 hálokártya osztja le a net-et a servergépbe mert ez olcsobb megoldás volt mint a switch. de késöbb én is azt veszek ha lesz rá felesleges pénzem. A hely ahol vettem a kábelt a Budafoki út és a Hengermalom sarkán van aszthiszem Hengermalom de mindegy mert a Budafokin kifele az Aral kúttal sréhen szenben van a KÁBELGYÁR!!!!! ott van minden fajta extra olcsón!!!

195Ft/m UTP-ért????????!!!!!!!!! Megál az eszem mit képzelnek magukról!!!!!Az annyába kültem volna el!


csüt. ápr. 24, 2003 18:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Ja meg az érszám sem mindegy!
Van amelyik csak két érpárt tartalmaz.
Egyáltalán mi az ami kihasználja a négy párt?
Nem úgy van, hogy egyik páron kifele megy az adat, másikon meg befele?
Mit csinál a másik kettõ, amikor csinál valamit?


csüt. ápr. 24, 2003 18:21
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!
Van FTP kábel is, hogy pontosan miben más mint az UTP,STP azt nem tudom, de
biztos hogy van olyan.
Üdv.: Steveetm


csüt. ápr. 24, 2003 18:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Tényleg rosszul tudtam.
Bocs Steven!
UTP unshielded twisted pair
FTP foiled twisted pair
STP shielded twisted pair
Nem teljesen világos melyik mit takar, mert a fólia is árnyékolás.
Logikus az lenne ha az UTP és STP komplementerek lennének az FTP meg az STP részhalmazát alkotná.


csüt. ápr. 24, 2003 18:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Rosszul tudod.
UTP árnyékolatlan
FTP ennél egy fém fólia nyűjtja az árnyékolást
STP fém szoknya (vagy minek hívják) árnyékol (fém szálakból szőtt háló szerűség). Előnye, hogy strapabíróbb az árnyékolás, és hajlékonyabb a vezeték.


csüt. ápr. 24, 2003 17:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
5-ös kategóriájú (100 megabit) UTP kábelt kiskereskedelemben én 83 forintért találtam legolcsóbban, de mostmár ott is felment 94-re pár hónapja. Mindenesetre 100 forint körül lehet kalkulálni.

Steven,

Az árnyékoltat tuttommal STP-nek nevezik, az FTP az egy protokoll:)).
60 forintért milyen kábelt láttál, nem cat.3 volt véletlenül?
Ha nem, érdekelne hol lehet ennyiért kapni?


csüt. ápr. 24, 2003 16:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
A hub és switch között az az alapvető különbség, hogy a hub minden gépnek elküldi a csomagokat, míg a switch csak annak a gépnek, amelyikhez címezték. Így a switch gyorsabb és lanos játékoknál jobb pinget lehet elérni.
A 10-es és 100-as gépek is mennek hub-al és switch-el. Ha valamelyik gép elszáll, akkor sincs semmi gond. Attól még megy a többi. Sem a hubban, sem a switchben nem soros a bekötés, tehát egymásra nincsenek hatással a gépek.
Mondjuk extrém esetben előfordulhat, hogy egy 100-as kártya nem megy 10-es hubbal. Pl. SMC 10/100-as hálókártya KTI 10-es hubbal az istenért nem akart menni nálam. Én emiatt mindenképpen a switchet javaslom. Azzal még nem volt gondom.


csüt. ápr. 24, 2003 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, sokat segítettetek, de elfelejtetem elmondani pár dolgot. Mielőtt fölöslegesen törnétek magatokat a válaszokkal: Az internetmegosztás úgy működik (legalábbis nálam), hogy van egy öreg kimustrált K6-2 es gép XP-vel, ami folyamatosan üzemel, és ez osztja meg a netet immáron 10 hónapja. Semmi baj nincs vele, **** kiszolgál Win98-at, ME-t, és XP-t. Ez igaz, hogy áramot fogyaszt, de ha FTP-ről szeretnék vmit letölteni, ami ugye nem egy 5 perc, pláne ha több CD-ről van szó, akkor nem szeretném üzemeltetni az ágyam mellett lévő "atomerőművet" több órán keresztül. Ekkor kiballagok a spájzba (mert ott van a szerver jó messzire mindentől) és elindítom a letöltést. Ha befejezte a gép a letöltést, akkor leáll a vinyó 3percen belül és alig fogyaszt vmit. Monitort persze kikapcsolom :) A gép ingyen volt, szóval ez volt a legolcsóbb megoldás rövidtávon egy ADSL rooter/switch helyett,ami akkoriben 40e FT körül volt.

A következő kérdésem az lenne,hogy mi a működésbeli különbség HUB és SWITCH között? Arra gondolok, hogy ha HUB-ot veszek és elszáll vkinek a hálókártyája, akkor szintén elszáll az egész hálózat mint a BNC-s nél, vagy sem. Illetve HUB-nál lehet különböző sebességű gépeket összekapcsolni? Tehát, ha van egy 10Mbit/s gép és egy 100Mbit/s gép és rányomom a HUB-ra akkor működni fog? Vagy csak azonos sebességű hálókártyákat használhatok.

Előre is köszi.

grey2003


csüt. ápr. 24, 2003 8:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Na ez az ami nem fog működni. Ill. akkor, ha vmelyik gép XP
Prof vagy 2000 Prof, és internetmegosztás van rajta aminek
állandóan bekapcsolva kell lennie. Azonban van ennél
1szerűbb megoldás is. Léteznek router-switch eszközök
20.000,-Ft körül amik tűzfalat, DHCP servert is
tartalmaznak. PL. EDIMAX BR6104 (
http://www.edimax.com.tw ). Ami 4 10/100-as switch + 1 WAN
port + tűzfal + DHCP szerver, automatikusan bejelentkezik
az ADSL-re stb. A WAN portba kell bedugni az
ADSL/kábelmodem-et, a gépeket meg a switchportba.


Üdv: DDL


csüt. ápr. 24, 2003 6:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Bocs ! Akár SWITCH-et, akár HUB-ot veszel, javaslom az SMC, D-LINK, ACORP típusokat, egy 8 portos SWITCH simán kijön max.12 ezerből. A 195,-Ft/m UTP kábel az tényleg sok egy kicsit, ennél azért van olcsóbb is.


csüt. ápr. 24, 2003 6:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Hali !
Ha csak 4 gépet akartok összekötni hálóba, akkor sztem elég egy 5 portos HUB is, az olcsóbb, mint a SWITCH. Ha a hálókártyákon csak BNC csatlakozási lehetőség van, akkor venni kell UTP-s kártyákat 10MB/s-est. Ha van a BNC mellett UTP-s lehetőség, akkor ellenőrizni kell a kártya BIOS-ában, hogy mire van állítva. (legjobb, ha automatikus felismerés) Ilyen progit a gyártó honlapjáról lehet letölteni. Aztán venni, vagy csináltatni kell UTP kábelt, de olyat, ami nem gép-gép, hanem gép-HUB összekötésére szolgál. Legjobb sztem telefonboltban venni, ott olcsóbb, mint a számítástechnikai üzletekben, méretre vágják,a dugót is rányomják és le is tesztelik.
A bejövő ADSL kábelt a HUB/SWITCH line in vagy data in portjába dugod, majd a gépeket rákötöd az első porttól kezdve a negyedikig.
A hálókártyákhoz feltelepíted a drájvereket, hálózati ikon, jobb egérgomb, tulajdonságok, kiválasztod a hálókártyát, tulajdonságok és a speciális fülnél ellenőrizd a beállításokat. Kapcsolat sebesség: 10MB/s, illetve full duplex.
Hálózatok ikon, ugyanott, azonosítás: minden gép ugyanabban a munkacsoportban legyen.
Ha még nincs, fájl és nyomtatómegosztás telepítése, egy röpke újraindítás, és ELMÉLETILEG mennie kéne. XP alatt annyival könnyebb a helyzeted, hogy készíthetsz egy hálózati beállító floppy lemezt, ami önmaga beállítja a többi gépen a hálózatot.
Hát elsőre kb. ennyi, azért van még bőven, amit kihagytam. Ja a HUB-hoz a Te esetedben nem kell meghajtó..


csüt. ápr. 24, 2003 6:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Lehet, hogy a kábel amit láttál az árnyékolt (FTP) kábel volt, mert olyan 50 + Áfa körül van métere.

A beüzemelés az úgy történik, hogy bedugod a switch-be az UTP kábeleket, meg a tápot... :-)

Ha valami komolyabbat (managelhetőt) veszel, akkor kapsz hozzá szoftot, amivel tudod kezelni.


csüt. ápr. 24, 2003 6:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
háj, megint!

amugy e téma engem is érdekelne, esetleg megspékelve egy kis ismertetövel, hogy hogyanis megy a beüzemelés, adnak e a swithekhez szoftvert, vagy vmi hasonlók!

báj!


szer. ápr. 23, 2003 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
háj!
én egyszer 500 at hagytam ott 5 méter kábelélt a kármán koliban pesten :)))) szóval biztos, hogy olcsóbb 195-nél
báj!!


szer. ápr. 23, 2003 22:11
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ÜDv!

A helyzet a következő. ADSL internet van megosztva helyi hálón 4 gépen. Baromi jó dolog, mert 6000Ft/fő-re jön ki a költség, DE!!! Sajna az elején a helyi háló BNC-sre sikeredett (anyagi okok miatt)és az utóbbi hetekben elég sok probléma volt vele. Akadozik, lefagy, egyszer a lezáróellenállás romlik el, egyszer egy T dugó kontaktos, és mire rájövök mi is a baj eltelik néhány nap. (persze net nélkül) Ezért úgy döntöttem/tünk, hogy veszünk egy SWITCH-et és UTP-s hálóra cseréljük a BNC-t. Ebben kérek segítséget, hogy milyen márkájú SWITCH-et vegyek, kinek milyen tapasztalatai vannak, stb...
Csak úgy kíváncsiságból, mennyibe kerülhet 1m UTP kábel végek nélkül? Én 195Ft/m-ért láttam egy boltban, de szerintem ez baromi drága. Szerintetek?

grey2003


szer. ápr. 23, 2003 21:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség