Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:31



Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Memória problémák 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Memória problémák
leginkább ezért..


szomb. máj. 31, 2014 10:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás Re: Memória problémák
Sziasztok! Adott egy MSI MS-7512 P45 Platinum alaplap és benne 2 db Kingston HyperX 2GB DDR2-es, a probléma az, hogy ezek csak 400MHz-n dolgoznak. Ezt BIOS-ban tudom átállítani, miért nem működnek a névleges (800MHz) frekvenciájukon?


pén. máj. 30, 2014 9:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Memória problémák
OFF:nálam is jelenkezek időnként a sejtekben... :hm:
Üdv :a Lassú Reagálású Hadtest! :roll:


pén. okt. 25, 2013 14:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Memória problémák
Nem akarlak se rá-, se lebeszélni.
Napi szinten szedek szét gépeket. De van, amelyiknek hiába szedem le az oldalát, ha egyszerűen nem találom, hol van ráírva a típus. Drivert keresni meg a nélkül nehézkes.


vas. feb. 10, 2013 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Memória problémák
Tron...
Neked lehet lehet hogy jó,de nekem ..-mint 2 hónap után 'gyorsreagálású hadtest'-ként:
:Szerinted sz.kodok Aidákkal és egyebekkel,amikor egy síma memtest 2x végigfuttatására sincs időm a Hiren's-ről..:wink:
Egyszerűbb a gépet oldalról kibontani és belenézni mint, lusta emberként 30 percet eltökölni azzal hogy indul-e egyáltalán..no nem a win amiben futtatod..
A BIOS -is hazudik-nem is keveset,de ha bele sem nézel a gépbe 3x annyit dolgozol utána mint amennyit rászántál,mert hiszel egy szintetikus programnak amit maga a BIOS-lapátol át..ami meg van már áldva a legújabb 'fícsőrrel'(nem hozzá való,de rajta van!-és nem is beta-alfa) és eddig jó volt! :roll:


csüt. feb. 07, 2013 0:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Memória problémák
nacorvus írta:
Az aida és egyéb sys.inf programok meg leginkább a parasztvakítónak jók

Konkrétan arra gondolsz, hogy a doboz kinyitása és a BIOS turkálása nélkül megmondja, mi van összerakva és beállítva? Arra gondolsz, hogy a tesztjei adnak egy összehasonlító számértéket?
Ha innen nézzük, igen, parasztvakítás.
De részemről akkor is ezt fogom használni, mert JÓ!


vas. dec. 23, 2012 12:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Memória problémák
nacorvus írta:
Ps:mennyivel lesz gyorsabb egy 266 busz vs 333?
...
Az aida és egyéb sys.inf programok meg leginkább a parasztvakítónak jók,ill tájékozódásra,ha az ember nem tudja vagy nem akarja indításként szétboncolni a gépet-a BIOS többet mond a vasról.
Nem vagyok egy túlhajtogatós tuning bajnok, de ha a biosban van alapból egy DRAM Ratio (1:1, 4:3, 5:4) akkor miért is ne legyen bekapcsolva? Ilyen-olyan teszt progitól függetlenül még ha csak picit is, de csak nyom a rendszeren...


pén. dec. 21, 2012 6:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Memória problémák
Laci_L írta:
Egy másik hasonlót próbálj szerezni (kölcsön), avval olyan lesz?
Nincs hasonló a környezetemben. Úgy kezdődött, hogy vett a sógór egy memót a Vaterán. 3 gépben próbázva, és csak az enyémben lett jó. Először arra gondoltam, hogy a szokásos probléma okozza, hogy a memória ütközik némelyik alaplapi chip működésével. De nacorvus meggyőzött, hogy mégis a memó a rossz, még ha most éppen megy is lapomban. Nem baj, megpróbálok ezzel a tudattal élni tovább :wink:


pén. dec. 21, 2012 6:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Memória problémák
Hát igaz,ami igaz... szókkal kapcsolatban :oops:
Az aida és egyéb sys.inf programok meg leginkább a parasztvakítónak jók,ill tájékozódásra,ha az ember nem tudja vagy nem akarja indításként szétboncolni a gépet-a BIOS többet mond a vasról.
Leginkább az alkalmazásokban derül ki-és itt nem kimondottan a táblázatkezelőkre gondolok.Bár,időnként az agyamra tud menni egy-egy hasonlóan "fürgegyik" kategóriájú- ha abban ott makrózni kell,valamint véletlenül más program is fut a gépen.. :|


csüt. dec. 20, 2012 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Memória problémák
nacorvus írta:
Ps:mennyivel lesz gyorsabb egy 266 busz vs 333?
Az Aida sebesség teszteket megcsináltam mindkét frekivel. CPU tesztekben nincs változás. Memória tesztekben pedig pontosan a +25%-ot hozza. Hogy ez a gép összteljesítménye szempontjából mit jelent? Azt már nem próbáltam ki...


hétf. dec. 17, 2012 23:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Memória problémák
nacorvus írta:
A dupla ramnál(amikor mellette van a kisebb is),nyilván elindul mert a kisebb ram simán indul és magával rántja a bittyósat is:ilyenkor ha szkóppal nézed a lapot nem két egyforma tüske jelenik meg egyidőben hanem néhány százados eltéréssel egyre növekvő tüske a második ramnál és a végén eléri az a működési tartományt amikor biztosan elindul..
Köszi az okfejtést :roll:
Hány ember van még a világon aki szkópolja a ramokat? :shock:
Be a gépbe, ki a gépből, oszt vagy jó, vagy kuka, illetve ha bizonytalan, akkor vaterán eladni :lol:


hétf. dec. 17, 2012 20:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Memória problémák
'szastztokhogyvagytokmegvagytok?'!
Az hogy a Elite Group-os lap milyen talán nem részletezném..,hiszen többször is megírtam a dzsukakgyártóról a véelményemet-ergó abban a lapban sehogy.
Tron már megírta, és azzal egybehangzó a véleményem ha működik akkor jó!

Ámbátor(nem Ulan.. :D ) szvsz.. az a memo kuka:mert az egyik chip akkor is fogyaszt rajta ha a gép nyugalmi állapotban van
(-még,mielőtt az okosok megszólalnak:persze hogy fogyaszt hiszen ram ról van szó!-de többet mint kellene-a memetestel mehet bekapcsolt gépnél akár 2 hétig is akkor sem derül ki a turpiság)
'A múködő lapot'- úgy kellene tesztelni hogy a tápot lerántva(tápegységet is a lapról mennyit vesz föl a lithimból-mérni finom műszerrel- és két nap mulva ha nem az alapbeálltásokkal (BIOS)-indul akkor tévedtem.. :roll:
A dupla ramnál(amikor mellette van a kisebb is),nyilván elindul mert a kisebb ram simán indul és magával rántja a bittyósat is:ilyenkor ha szkóppal nézed a lapot nem két egyforma tüske jelenik meg egyidőben hanem néhány százados eltéréssel egyre növekvő tüske a második ramnál és a végén eléri az a működési tartományt amikor biztosan elindul..

Ps:mennyivel lesz gyorsabb egy 266 busz vs 333?-Tudom hogy hülye a kérdés amikor már az ál 800-1600-2400 is többszörözve van és az is lassú..vagy mégsem :hm:


hétf. dec. 17, 2012 19:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Memória problémák
Ahha. Én abból indultam ki, hogy 400-as a ramod. Ha viszont csak 333-on járatod, jó a 166.
A többi dolgot még mindig nem értem, de a lényeg, hogy meg a masina.


hétf. dec. 17, 2012 7:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Memória problémák
Tron írta:
Amúgy FSB 133-nál mért akarsz 166-os ramot beállítani?
Naná, azért hogy gyorsabb legyen! :P
Tron írta:
Hogy jön ki a 400 166-ból?
Sehogy, mert 533-as proci. Tehát:

Proci FSB = 133 x 4 = 533 MHz (Proci sebesség 133 x 21 = 2800 MHz)
Memória sebesség = 133 x (1:1) = 133, DDR=266
Illetve a P4 lapokon van egy DRAM/FSB freki növelési lehetőség:
Memória sebesség = 133 x (5:4) = 166, DDR=333

Tehát Kingston 1 GB a VIA lapban, felállt az XP, de szétfagyta magát. Az ABIT/Intel lapban pedig 133 MHz-en nem indult, 166-on pedig majd 2 hónapja kifogástalan. (Ezen pötyögök most is.) Az időzítések automatában azt adják amit az Aida is kilistáz, de kéziben is próbáltam. Mondjuk ABIT/133 esetén a biosba sem tudtam belépni. Tettem a Kingston mellé egy noname 512 Megásat, azóta indul bármilyen (100, 133 vagy 166) frekin :shock: Nem nagyon értem, de már túlléptem rajta.


vas. dec. 16, 2012 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Memória problémák
Üdv!
Vagyok én is, ez anno valahogy kimaradt, utána meg túl régi volt a téma, hogy benézzek.
Szóval:
Everesttel (Aidával) kérdezd le, mik a ram által támogatott sebességek egyáltalán és milyen időzítésekkel.
Volt már hasonló tapasztalatom, amit leírtál, csak kézi beállításokkal működött a gép névleges sebességgel.
Amúgy FSB 133-nál mért akarsz 166-os ramot beállítani?
Hogy jön ki a 400 166-ból?


vas. dec. 16, 2012 10:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Memória problémák
nbela írta:
... (Bocsi, hogy hosszú, de úgysem ír senki...)

Dehogynem. Itt vagyok. :)

Egy másik hasonlót próbálj szerezni (kölcsön), avval olyan lesz?

Vannak itt guruk (Tron, Nacorvus), talán van más ötletük is.


szomb. dec. 15, 2012 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Memória problémák
Szervusztok!

Birkózok egy 2010/31.hét évjáratú 1 GB Kingston DDR memóval. (KVR400X64C3a). Először egy ECS P4VXASD2+ (478, VIA) lapba akartam beletenni. FSB=133, P4=23x133=3,06 GHz. A biosban hiába állítottam az sdram frequency-t 166-ra, mindig csak 133-al volt hajlandó menni:
Kép
(Lehet, hogy 167-re kellett volna állítanom a kerekítés miatt?)
Tehát 133-al feláll a gép, de az XP itt-ott rendszeresen összeroggyan. A régi 512-es memóval stabil a gép, de az is csak 133-al megy. Gondoltam sima ügy, a memtest majd úgyis kiadja az 1 Gigás hibáját.

ABIT IS7-V (478, Intel). FSB=100, Celeron=24x100=2,4 GHz, Memória=133 MHz.
Ebben a lapban a gép el sem indul. De ha megnyomom a resetet, akkor rendesen feláll. Reset után jó, de áramtalanítás után soha, akkor megint reset és feláll. Memtest egész éjszaka hibátlan.

ABIT BE7 (478, Intel). FSB=133, P4=21x133=2,8GHz.
Memória=133 Mhz esetén a bios boot kifagy a memória listzása előtt.
Memória=166 MHz esetén gond nélkül feláll, memtest és a használat hibátlan.

Akkor most úgy tűnik, ez a memó 133 MHz-en bizonytalan, 166 Mhz-en tökéletes :shock:
Ahhoz, hogy a biosban be tudjam állítani a 166 MHz-et, a memót ki kell szedni a gépből :hm:
Most erről a gépről írok. Ha a biosban leveszem a frekit 133-ra, szedhetem szét a gépet :?:
Normális ez a memória, vagy én vagyok láma?
És hagyhatom tartósan ebben a gépben - ha már az elsőbe nem tudtam beletenni?

(Bocsi, hogy hosszú, de úgysem ír senki...)


szomb. okt. 20, 2012 22:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest (többnyire)
Hozzászólás Re: üdv
Archon írta:
Szia! Nálunk lehet, hogy van egy pár darab, megnézem... Küldök majd pü-t.


Köszi előre is... Nagyon örülnék neki!
showp


kedd márc. 30, 2004 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás üdv
Szia! Nálunk lehet, hogy van egy pár darab, megnézem... Küldök majd pü-t.


kedd márc. 30, 2004 11:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest (többnyire)
Hozzászólás Memória problémák
Sziasztok!

Van egy Abit BE6-II alaplapom, és memóriát kellene bele szereznem. Sajnos csináltam egy nagy hülyeséget :? , a régieket eladtam, mondván, hogy az én gépembe lesznek majd az újak, és jobbak.

Vettem is rögtön utána kettő darab egyoldalas (olyan modult, amelynek egyik oldalán volt csak chip) 256MByte-os 133 MHz-s modult, de csak 128 MByte-osnak ismerte fel az alaplap. :o :shock:
Aztán kicseréltettem olyan modulra, amelynek mindkét oldalán volt már chip, de az sem segítet, mert ugyanúgy csak 128 MB-nak ismerte fel. :shock: :roll:

Körbekérdeztem több céget is, és mindenki azt mondta, hogy már nem gyártanak ilyen alaplapokhoz memóriát, mert nem éri meg nekik! :roll:

Könyörgöm!!! Mi a francot jelent a hardvergyártóknak a KOMPATIBILITÁS fogalma??? :?:

És akkor most MIVAN? :?: Így akarják rákényszeríteni a felhasználókat, hogy ha pl. tönkremegy a gépükben a memória, akkor vegyenek új alaplapot, processzort, házat, stb-t? Nem vagyok jogász, de ez nagyon olyannak tűnik, hogy a gyártók visszaálnek a helyzetükkel, miáltal a nem túl régi terméktámogatást teljesen megszüntetik! :idea:
Vagy csak rájöttek, hogy a PIII-as gép tökéletesen megfelel az irodai munkákra, így nem kell PIV, vagy Athlon XP? Azt hiszik, hogy ezért nem tudják eladni a legújabb termékeiket? :idea:
Marha jó! Nagyon nem tudok ennek örülni! :(

Mindenesetre ha valaki tudna olyan helyet, ahol lehet régebbi alaplapba 256MB-os, 133MHz-s memóriamodult kapni, akkor megtenné, hogy elküldi a címet e-mailben? (lehet PCbontó is, de nagy szükségem lenne).

Néztem neten memória leírásokat (http://www.tyan.com/support/html/pc133_tr_371.html), és ha jól vettem ki, akkor nekem olyan kellene, amelyen Micron gyártmányú chip-ek vannak, és MT-48LC16M4A2 - TG tipusjelzésűek.

Köszi előre is!

showp


kedd márc. 30, 2004 11:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 20 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség