Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 1:47



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás 
MSI 770-C45 alaplapba Athlon II 435-el karöltve túlzás-e 1600 MHz-es ram, vagy elég a 1333-as is??

Fortron 500W SAGA II -vel van v.kinek valami tapasztalata? Miben különbözik egy mezei Fortrontól?


vas. nov. 29, 2009 4:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Készenlét nem okoz meghibásodást. Sokkal előbb lecseréled a laptopot vagy tönkremegy benne más, minthogy ebből probléma lehessen.
Amennyiben akksiról használod és úgy teszed készenlétbe, akkor egy kicsit meríteni fogja az akkut (minimális mértékben). Ez gondot nem okoz, csak számíts rá. Ha hálózatról, akkor gyakorlatilag semmi akadálya a készenlétnek.


Okay, kösszi :) Ha hálózatról használom úgyis kiveszem az akksit!


kedd nov. 24, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Készenlét nem okoz meghibásodást. Sokkal előbb lecseréled a laptopot vagy tönkremegy benne más, minthogy ebből probléma lehessen.
Amennyiben akksiról használod és úgy teszed készenlétbe, akkor egy kicsit meríteni fogja az akkut (minimális mértékben). Ez gondot nem okoz, csak számíts rá. Ha hálózatról, akkor gyakorlatilag semmi akadálya a készenlétnek.


kedd nov. 24, 2009 20:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás kikapcs v. alvó állapot
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, h szerintetek érdemes kikapcsolni a laptopomat vagy inkább alvó állapotba tegyem. Melyiktől lesz hosszabb élettartalmú a laptopom akkumulátora és többi alaktrésze.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


kedd nov. 24, 2009 19:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem maga a folyamat olyan mint amit TargeT-szaki leírt,ha az indul és jó az még egyszer kikapcsolásnál is kérdez mégegyszer (win-alatt ez nem mindig látszik),ekkor teszi fel a kérdést:
Idézet:
ha valami hiba volt, akkor lehetett is látni a POST képernyőn, hogy mi van, meg hogy a korábbi verziószám bootol, ha az nem volt frissítve.
Sőt válthattam, hogy most a backupról akarok bootolni. Asszem már egy boot közbeni resetnél is a backup lépett életbe legközelebb.
-erre NO val válaszolva lép életbe az igazi új BIOS,ellenkező esetben a régivel startol-magyar aggyal illogikus,de Kínában ez így vagyon jól 8)és inglez logikával is kb.hasonló-nem megfordítva gondolkoznak,csak máshogy :twisted:


pén. nov. 20, 2009 18:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ezt találtam:
http://www.youtube.com/watch?v=HaDI7ty4MVY

A videó alapján arra következtetek, hogyha valamit elrontok, akkor ezt a védett bios érzékeli és automatikusan felülírja saját magával az elrontott biost. :roll:


pén. nov. 20, 2009 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Persze. Visszarakhatsz korábbit is.

Hogy ezek az DualBIOS-ok hogyan működnek, azt már csak a jó ég és a Gigabyte tudja.
Vannak mindenféle folyamatábrák a Gigabyte-nál.
How does GIGABYTE DualBIOS™ Work?
How does Quad BIOS work?

Régen, amikor DualBIOS volt, én frissíthettem backup BIOS-t is, ha akartam, és ha valami hiba volt, akkor lehetett is látni a POST képernyőn, hogy mi van, meg hogy a korábbi verziószám bootol, ha az nem volt frissítve.
Sőt válthattam, hogy most a backupról akarok bootolni. Asszem már egy boot közbeni resetnél is a backup lépett életbe legközelebb.
Most meg a DualBIOS-nál nincs is másik különálló chip, hanem csak valami shadow BIOS vagy mi.
Az egykori DualBIOS külön chippel meg QuadBIOS lett, de a POST képernyőn persze DualBIOS-t ír. :D
Viszont nem vettem észre semmi ráhatást, semmit se tudok csinálni a backup BIOS írásával a Q-Flash utilityben. Ótómatic minden, ha jól sejtem, illetve nyilván nem is írhatja felül a rég backupot, mert mi van, ha hiba történt.


csüt. nov. 19, 2009 21:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Bármilyen verziójú BIOS-t rá tudsz flashelni a lapra. Nincs olyan megkötés, hogy csak magasabb verziószámút rakhatsz rá.

Hogy a DualBIOS pontosan hogy lép életben azt nem tudom. Ha találsz róla külső infót, pls linkeld ide be, engem is érdekel.


csüt. nov. 19, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Megjelent egy beta bios az alaplapomhoz. Ha felteszem és nem nyeri el a tetszésemet, lehet utána downgrade-elni?
http://www.giga-byte.hu/products/mb/bio ... 3h_10.html

Mi van akkor, ha valami gond lesz, olyankor hogy indul a gép, miként lép életbe a dualbios?


csüt. nov. 19, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen,de sokkal egyszerűbb írni,mint olvasni!=write-only. first read-only user-az az izgazi)-van egy továbblépő változata is a write-only-nak-itt kihalófélben- nyit egy új topict is :twisted:

Ps:az előbb valami dermedés volt,vagy nálam vagy a fórumban aztán a fele elment,pedig át sem olvastam és zsupsz a hülyeség máris a nagyvilág előtt :oops:


szer. nov. 18, 2009 17:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Amikor meglett az új gépem, én is ezzel a gonddal szembesültem. De bedugtam a 2*2-es csatit (máshogy nem tudod bedugni, csak egyféleképpen) és azóta is gond nélkül megy. Kicsit feljebb ugyanezen a lapon már én is kérdeztem ugyanezt, olvass vissza.


szer. nov. 18, 2009 17:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
köszi

Azért féltem hogy galibát okoz, este kipróbálom, de lehet addig szerzek egy 550-es Chieftec-et :), Csereüzlet lesz. :)


szer. nov. 18, 2009 9:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ahogy TargeT írja, a 2x2-est nyugodtan dugd rá a lapra, menni fog az.
A 2x3-mas az a videókártyának van fenntartva.


kedd nov. 17, 2009 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Nem kell 8 érintkezős feltétlen. Nekem is csak 4 érintkezős van bedugva.
Az én alaplapom kompatibilis a 2x2 12 V-os és a 2x4 12 V-os tápcsatlakozókkal is.
Sőt eleve van rajta egy sapka, amitől 4 érintkező szabad. Ha a 8 érintkezőset dugnám be, akkor kellene eltávolítani a védősapkát.
Gondolom a tied is ilyen lenne, ha már Gigabyte. 8)
Szerintem úgy van kialakítva a műanyag dugó, hogy rosszul nem is tudod bedugni. Habár azt mondják, nehogy a védőkupak alá dugjuk a 2x2-es csatlakozót.


kedd nov. 17, 2009 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok,
Egy nem várt problémához kérném a segitségeteket.

Vettem egy AM3-as Gigabyte alaplapot (GA-MA790GPT-UD3H) és a lelkes összepakolásom végén eljutottam a tápig ami egy Chieftech GPS450AA és nincs mit bedugnom az alaplapi 2x4 tehát 8érintkezős csatlakozóba.
A tápon van egy 2x3 és egy 2x2 csatis tápellátás de valahogy nem tudok belőle csinálni 8-at.

Van erre valami megoldás vagy vehetek tápot????
köszi a válaszokat.


kedd nov. 17, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re
System- system, ennyi a neve nincs mas mellette. Virus lenne? Es ha igen akkor mivel nyirjam ki? :?


hétf. nov. 09, 2009 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Segitseg keres
badlands írta:
a Process-nel nezem a CPU hasznalatot es egy System file-ra mutat
Pontosabban? Mi az a fájl? Bár gyanítom, hogy ez nem hardveres, hanem security probléma és ComboFix.exe lesz a vége...


hétf. nov. 09, 2009 14:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Segitseg keres
Sziasztok: van nekem egy olyan problemam, hogy az oregem gepet valami alapjaraton 100%ra terheli a procit. Probaltam a Task M. alig fut valami alkalmazas, a Process-nel nezem a CPU hasznalatot es egy System file-ra mutat, leallitani nem tudom. Probalatam meg a C-particiot kitakaritani Tune Up-al es CCCleaner-el, hely lett valtozas is egy idejig. Virust is irtottam Anti Malaware irtoval, hogy hatha valaki szemtelenkedik, de ez is csak idei-oraig segitett, mert ujra azt csinalja. Allati lassu a gep es idegesito, nem egy izomgep, de apam nem jatszik :D . Arra amire kell neki eddig eleg jol elmuzsikalt. Tegyek ra uj Windowst? Elore is kosz a segitseget.


hétf. nov. 09, 2009 14:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Annak sok értelme nincs, hogy egy 8-as átalakítóba bedugd --ha egyáltalán létezik ilyen--,....

http://www.precisionmicro.net/docs/prod ... -1x8ME.png

Köszi az infókat, ennyivel okosabbak lettünk. :wink:


szer. nov. 04, 2009 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
VaFec írta:
Jelenleg 3100MHz-n megy, a szorzóhoz és a feszültséghez nem nyúltam, mert akkor elveszteném az energiatakarékos üzemmódot.
Ha jól értelmezem a hozzászólásodat, akkor érdemesebb lenne 1 x 8-as csatlakozót használnom az 1 x 4 helyett?

Nem kell, ha így működik.
Az alaplapon, meg a tápegységben össze van kötve az összes 12 voltos érintkező mind a 8 érintkezős mind a 4 érintkezős csatlakozóban. Ezért két szál is elég volna: 0 v és 12 v (sőt, mivel a többi 0 v is közös, mind a lapon mind a tápegységben, ezért elég volna egyetlen 12 v-os kanóc) Csak azért kell 8 darab a 4 helyett, hogy ne folyjon túl nagy áram egy-egy érintkezőn.

Ha nem tökéletes az érintkezés, akkor a csatlakozás melegszik, extrém esetben akár el is éghet, vagy kiolvaszthatja a forrasztásból magát.
Mivel eddig is működött rendesen, akkor elbírja a szükséges áramot a 4-es csatlakozód is.
Annak sok értelme nincs, hogy egy 8-as átalakítóba bedugd --ha egyáltalán létezik ilyen--, hiszen attól még ugyanúgy csak 4 érintkeződ van, csak nem közvetlenül a lapra csatlakozik, hanem picit odébb.


szer. nov. 04, 2009 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen az +12V a procinak, tévedtem. :oops:

Akkor csak az az alaplapi +molex van a crossfire-hez.


szer. nov. 04, 2009 6:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Így van ahogy Hannibal írja az az aljzat a procihoz való segédtáp,ha oda semmit nem dugsz el sem indul a rendszer lsd:User Manu.24 page.


kedd nov. 03, 2009 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha hiba nélkül megy a gép, nincsenek fagyások stb, akkor felesleges.


kedd nov. 03, 2009 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Jelenleg 3100MHz-n megy, a szorzóhoz és a feszültséghez nem nyúltam, mert akkor elveszteném az energiatakarékos üzemmódot.
Ha jól értelmezem a hozzászólásodat, akkor érdemesebb lenne 1 x 8-as csatlakozót használnom az 1 x 4 helyett?


kedd nov. 03, 2009 14:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Viszont ha jól megrángatnád, feszemeléssel mindennel, akkor már lehet, hogy problémázna :P


kedd nov. 03, 2009 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Lehetséges, de eddig még nem reklamált.
X3 720-asom van x4-re moddolva, aminek 125W a TDP-je. Ennél nagyobb fogyasztású nem hiszem, hogy lenne, mégis megy vele vígan.


kedd nov. 03, 2009 12:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
VaFec írta:
Van egy ilyen csatlakozó az alaplapomon:
"1 x 8 tűs ATX 12V tápcsatoló"
A tápon csak 1 x 4 tűs kivezetés van. Csak ez van bedugva és a mellette lévő 4 aljzat szabadon maradt.
Tökéletesen működik a gépem, csak bolygat a kérdés, hogy mi célból rakhattak rá 8 tűs csatlakozót. Talán a Crossfire miatt?
Létezhet ilyen csatlakozó, ami molexből csinál 1 x 8 tűset?
Az alaplap típusa: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H
http://www.giga-byte.hu/products/mb/spe ... 3h_10.html


Én úgy tudom, hogy nem a crossfire-hez kell, hanem a procihoz. Pontosabban akkor kell a procihoz a 8 tű, ha valami nagyonsokatfogyasztú modellt raksz az alaplapra.


kedd nov. 03, 2009 9:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Köszi!
Amúgy találtam egy átalakítót.
http://www.precisionmicro.net/docs/prod ... -1x8ME.png


kedd nov. 03, 2009 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen a Crossfire miatt. Alapban elég ha 1 négyes van bedugva.
Az enyémen még 1 plusz alaplapi molex is van.

Klassz lapok bár nem hiszem hogy kihasználnám a dual vga-t,
hiszen 2db 4670 drágább és többet fogyaszt mint 1db 4850. Persze jó hogy lehetne. :D
http://www.jetway.com.tw/jw/motherboard ... me=HA06-GT


hétf. nov. 02, 2009 19:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Van egy ilyen csatlakozó az alaplapomon:
"1 x 8 tűs ATX 12V tápcsatoló"
A tápon csak 1 x 4 tűs kivezetés van. Csak ez van bedugva és a mellette lévő 4 aljzat szabadon maradt.
Tökéletesen működik a gépem, csak bolygat a kérdés, hogy mi célból rakhattak rá 8 tűs csatlakozót. Talán a Crossfire miatt?
Létezhet ilyen csatlakozó, ami molexből csinál 1 x 8 tűset?
Az alaplap típusa: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H
http://www.giga-byte.hu/products/mb/spe ... 3h_10.html


hétf. nov. 02, 2009 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Szerintem 3 dolog szólhat közbe.
1. Peched van és mindig rossz modult fogsz ki.
2. Alaplap hiba.
3. A tápegység gyenge minősége.

Milyen alaplapod és tápegységed van? Esetleg lehet, hogy rossz a kontakt a modul foglalatában és emiatt megy tönkre. Ha kicserélték, akkor tedd át másik foglalatba a memóriát és majd az idő megmondja, hogy melyik hardver a hunyó.


szer. okt. 28, 2009 19:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Hibás az egyik memória!

Sajnos ez már a második ram, ami fél év alatt tönkremegy a gépben. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy esetleg valami más hardver nem teheti tönkre a memóriát, vagy csak a véletlen műve, hogy ilyen rövid időn belül két ram is tönkremegy? Egyébként 2*2 GB ram van a gépben, még szerencse, hogy a ramok garanciálisak, de az számomra nem egy jó dolog, hogy kicserélik nekem, és pár hónap múlva megint cserélni kell.
Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy a többi hardverrel nincs-e valami probléma?


szer. okt. 28, 2009 13:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Futtass memtestet és goldmemoryt. Ha valamelyik dob ki hibát, akkor memóriahiba. (Ha több modul van, akkor utána egyesével teszteld őket, hogy melyikkel van a probléma.)


szer. okt. 28, 2009 8:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Sziasztok
A számítógépem mostanában magától újraindul. Végül újratelepítettem a Windows xp-t a gépen (a teljes rendszerpartíciót formáztam), de az sem oldotta meg a problémát. Kikapcsoltam az automatikus rendszer-újraindítást, és így az alábbi üzenetet adta be a Windows egy kis buborékban:
Sérült fájl
A fájl vagy könyvtár (System Volume Information)
Futtassa a chkdsk-t
Mióta az automatikus újraindítás ki van kapcsolva, újraindulás helyett a gép kékhalállal megfagy. Ezt az üzenetet kapom:
Sziasztok!
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Techniaki információk:
*** STOP: 0x0000000A (DxF78002E3, 0x00000002, 0x00000001, 0x80522760)

A CHKDSK-t is futtattam, de a kékhalál, ettől függetlenül nem szűnt meg.

Előre is köszönöm a segítséget!


szer. okt. 28, 2009 7:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Elolvastam újra; azt hiszem én is félreértettem ezt-azt... 8)


hétf. okt. 26, 2009 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
VaFec írta:
A régi win alatt mit értesz? Lehet, hogy az ominózus C meghajtó NTFS filerendszerű és ezt az XP-nél régebbi (16/32 bites) windows-ok nem ismerik. Persze lehet hozzájuk programot szerezni.


"Régi" win: az is XP, csak már nem bírta a strapát szegény. :)
XP-nél régebbi windows már mióta nem is volt nálam, eh...

vackor írta:
Én ezt úgy szoktam megelőzni, hogy az oprendszer telepítésének idejére csak az érintett meghajtót hagyom a gépben.

Levehettem volna az összes többit is akár, ugyanaz történt volna; a boot.ini-be írtam bele még egy sort hogy a régi win-t is el tudjam indítani, a kíváncsiság kedvéért.


hétf. okt. 26, 2009 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
FeF írta:
Kivettem az ide-set, az új sata-sra tettem xp-t, és a régi wint elindítva nincs C meghajtó. :O A rendszerlemez az E meghajtó lett

Én ezt úgy szoktam megelőzni, hogy az oprendszer telepítésének idejére csak az érintett meghajtót hagyom a gépben.


hétf. okt. 26, 2009 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
A régi win alatt mit értesz? Lehet, hogy az ominózus C meghajtó NTFS filerendszerű és ezt az XP-nél régebbi (16/32 bites) windows-ok nem ismerik. Persze lehet hozzájuk programot szerezni.


vas. okt. 25, 2009 10:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
vackor írta:

A DISKPART segítségével (a Windows része) könnyen össze lehet állítani az alábbi két paranccsal:
select disk n
list partition


Ez lesz az, köszönöm!
Most meg egy extrém helyzet állt elő: volt egy IDE hdd, ami csak azért volt bent, mert egy régebbi win volt rajta, ami le lett gyalulva és egy másik, sata hdd-re tettem újat, így az ide-s csak az aktív MBR miatt maradt bent. Újonnan betettem még egy sata hdd-t, ekkor E és H meghajtóként látszott (kettépartícionálva). Kivettem az ide-set, az új sata-sra tettem xp-t, és a régi wint elindítva nincs C meghajtó. :O A rendszerlemez az E meghajtó lett, néhány programnak nem is tetszik. :)


vas. okt. 25, 2009 10:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem nem a betűjel volt a kérdés, hanem a számozás:

FeF írta:
Egy adott gépen hogy lehet azt megnézni, hogy melyik HDD, partíció hogyan van sorszámozva? Értem ezalatt, hogy pl. a boot.ini-ben szereplő "multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)" -szerű számozást honnan lehetne kideríteni, ha több HDD van?

Általános formája: multi(m)disk(d)rdisk(r)partiton(p)

m = Az adapter sorszáma. Általában 0 (ha nincs több csatoló a gépben).
d = Mindig 0.
r = A meghajtó sorszáma (0-tól 3-ig).
p = A partíció sorszáma. A számozás 1-től indul, és az elsődleges partíciók megelőzik a logikai meghajtókat.

A DISKPART segítségével (a Windows része) könnyen össze lehet állítani az alábbi két paranccsal:
select disk n
list partition

n = a kérdéses lemez sorszáma 0-tól kezdve.

Pl.:
Kód:
DISKPART> select disk 0

A kijelölt lemez: 0.

DISKPART> list partition

  Partíció ###  Típus              Méret    Eltolás
  -------------  ----------------  -------  -------
  Partíció  1    Elsődleges         128 GB    32 KB
  Partíció  2    Elsődleges         128 MB   128 GB
  Partíció  3    Elsődleges          64 GB   128 GB
  Partíció  0    Bővített           404 GB   192 GB
  Partíció  4    Logikai           2048 MB   192 GB
  Partíció  5    Logikai            363 GB   194 GB
  Partíció  6    Logikai             39 GB   557 GB

DISKPART>


szomb. okt. 24, 2009 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
FeF írta:
Üdv!
Egy adott gépen hogy lehet azt megnézni, hogy melyik HDD, partíció hogyan van sorszámozva? Értem ezalatt, hogy pl. a boot.ini-ben szereplő "multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)" -szerű számozást honnan lehetne kideríteni, ha több HDD van?

Sajátgépen jobb egérkatt, majd Kezelés.
A megnyíló ablakban baloldalt alul Tárolás, Lemezkezelés és jobboldalt meglátod, melyik vinyón mi van.


szomb. okt. 24, 2009 11:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: A kérdés relatíve egyszerűnek tűnik,de mégsem az!
Legikább egy particionáló programmal v.Everestel.
A probléma abból adódik,ha több operációs rendszer is van a gépen,mert a legelső az minden bizonnyak a 0-ás diszk 1 partícójára települ (pl w98,hacsak kifejezetten nem kérjük meg rá,hogy máshová teleítse magát awin 98 és a Me erre nem hajlamos)de az indítófájok helye mindig itt fog szerepelni.
Az összes később telepített opindulása is uide települ mert csak egy aktív MBR lehet.
A windowsok esetében,de más opnál is a később a rendszerbeillesztett lemezek növekvő betü ill sorszámozást kapnak de extrém esetekben a partíció betüjele az első meghajtón kerülhet egészen hátra is
Pl:van egy 120GB lemezem,amiből csak 20-t partolok,formázok meg a többi üres,majd erre telepítem a rendszert,akkor indulákor lesz egy 20Gb C meghajtó egy D jelü optika.Ezek után beleteszek egy 80Gb másik wincsit(bővítek),ezt vin allatt megformázva lesz egy 80 Gb E partícióm,aztán eszebe jut,hogy az elsző lemezemen van mégegy 100Gb szabad helyem,nosza azt is megpartolom és formázom ami F partícíóként fog megjelenni a gépen és fizikálisan mégis az első wincseszterhez tartozik


szomb. okt. 24, 2009 10:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
Egy adott gépen hogy lehet azt megnézni, hogy melyik HDD, partíció hogyan van sorszámozva? Értem ezalatt, hogy pl. a boot.ini-ben szereplő "multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)" -szerű számozást honnan lehetne kideríteni, ha több HDD van?


szomb. okt. 24, 2009 9:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Szia VaFec!

Köszönöm a választ, megfontolom.

Üdv


hétf. okt. 19, 2009 17:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Miért szerinted a tied milyen?Egyszer már leírtam az alaplapos topicban,olvass utána.A lényegesebb az,hogy az alaplap BIOS-ában van e virtual-mode támogatás.


hétf. okt. 19, 2009 16:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás AMD-V
Sziasztok!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy ha AMD Athlon64 X2-es (socket 939-es) CPU-m van, akkor ez a proci tudja e majd a Win7 alatti XP Mode futtatáshoz szükséges AMD-V -t? (Wikipedia-n azt találtam, hogy csak az AM2-esek tudják. :? ).


hétf. okt. 19, 2009 16:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Szia!

Ha jól veszem ki, akkor ebben a formában nem fog működni az alaplapoddal. Ha DDR400-as ramot használsz, akkor csak 2 foglalatot enged használni az alaplap. De ha az adott memória 32 chip-es, akkor csak egyet. Megveheted az 1GB memóriát (lehetőleg egyoldalasat), de akkor az egyik 512-est ki kell venned. Valamint az 1Gb-osat mindenképp az első slot-ba rakd.

" DDR400 (PC3200) Support
DDR400 (PC3200), the latest and fastest DDR memory standard, supports bandwidth up to 3.2GB/s to provide enhanced system performance. (Note: PC2100/PC1600 up to 3 DIMMs; PC3200/PC2700 up to 2 DIMMs; 1GB PC3200/2700 with 32 DDR chips up to 1 DIMM only)"


pén. okt. 16, 2009 19:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni memóriabővítés-el kapcsolatban

Gép így néz ki:



Alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója 06/08/2004-SiS648/SiS963/W697-P4S800
Alaplap neve Asus P4S800

Front Side Bus tulajdonságai:
Busz típusa Intel GTL+
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 200 MHz (QDR)
Effektív órajel 800 MHz
Sávszélesség 6400 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa DDR SDRAM
Busz szélessége 64 bit
DRAM:FSB arány 1:1
Valódi órajel 200 MHz (DDR)
Effektív órajel 400 MHz
Sávszélesség 3200 MB/mp

Lapkakészlet busz tulajdonságai:
Busz típusa SiS MuTIOL
Busz szélessége 16 bit

Alaplap fizikai információk:
CPU foglalatok 1 Socket 478
Bővítőhelyek 5 PCI, 1 AGP
RAM foglalatok 3 DDR DIMM
Integrált eszközök LAN
Fizikai formátum ATX
Alaplap mérete 240 mm x 300 mm
Alaplapi lapkakészlet SiS648FX
Egyebek JumperFree, Stepless Freq Selection


CPU tulajdonságai:
CPU típusa Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
CPU alias Prescott
CPU stepping E0
Utasításkészlet x86, MMX, SSE, SSE2, SSE3
Eredeti órajel 3000 MHz
Min / Max CPU szorzó 14x / 15x
Engineering Sample Nem
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 16 KB
L2 gyorsítótár 1 MB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Multi CPU:
CPU #1 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 3000 MHz
CPU #2 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 3000 MHz


Grafikus processzor tulajdonságai:
Videokártya Asus A9600SE 128MB
BIOS verzió 008.015.033.000
BIOS dátuma 2004/03/04 04:57
GPU kódneve RV350
Modell név R9600 P/N 113-AA00902-202-AS ASUS A9600SE v4151.8.15.33.AS04
PCI eszköz 1002-4151 / 1043-C004 (Rev 00)
Tranzisztorok száma 76 millió
Gyártási technológia 0.13 um
Busz típusa AGP 8x @ 8x
Memória mérete 128 MB
GPU órajele 324 MHz (eredeti: 325 MHz)
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 4
TMU futószalagonként 1
Vertex árnyalók 2 (v2.0)
Pixel árnyalók 4 (v2.0)
Hardveres DirectX támogatás DirectX v9.0
Pixel kitöltési sebesség 1296 MPixel/mp
Texel kitöltési sebesség 1296 MTexel/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa DDR
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 199 MHz (DDR) (eredeti: 199 MHz)
Effektív órajel 398 MHz
Sávszélesség 3184 MB/mp

Memória időzítések:
CAS Latency (CL) 3T
RAS To CAS Delay (tRCD) 5T
RAS Precharge (tRP) 4T
RAS Active Time (tRAS) 8T
Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T
RAS To RAS Delay (tRRD) 2T
Write Recovery Time (tWR) 4T

SPD

--------------------------------------------------------------------------------


[ DIMM1: 512 MB PC3200 DDR SDRAM ]

Memória modul tulajdonságai:
Sorozatszám Nincs
Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések:
@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-14-2 (RC-RFC-RRD)
@ 200 MHz 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-14-2 (RC-RFC-RRD)
@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 8-10-2 (RC-RFC-RRD)

Memória modul jellemzői:
Early RAS# Precharge Nincs támogatva
Auto-Precharge Nincs támogatva
Precharge All Nincs támogatva
Write1/Read Burst Nincs támogatva
Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva
Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva
On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva
Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva
Registered DQMB Inputs Nincs támogatva
Differential Clock Input Támogatva
Redundant Row Address Nincs támogatva

[ DIMM2: Kingmax MPXC22F-D8KT4R ]

Memória modul tulajdonságai:
Modul neve Kingmax MPXC22F-D8KT4R
Sorozatszám Nincs
Modul mérete 512 MB (1 rank, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC3200 (200 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Memória időzítések:
@ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-14-2 (RC-RFC-RRD)
@ 133 MHz 2.5-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 8-10-2 (RC-RFC-RRD)

Memória modul jellemzői:
Early RAS# Precharge Nincs támogatva
Auto-Precharge Nincs támogatva
Precharge All Nincs támogatva
Write1/Read Burst Nincs támogatva
Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva
Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva
On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva
Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva
Registered DQMB Inputs Nincs támogatva
Differential Clock Input Támogatva
Redundant Row Address Nincs támogatva



Szeretnék bővíteni 2Gb-ra,: DIMM1:512Mb/használatban/ DIMM2:512Mb/használatban/ és a tervezett bővités: DIMM3:1Gb

Kérdésem: van-e értelme, ilyen összeállításban,érhetek-e el gyorsulást elsősorban kép és video szerkesztéshez?

Köszi


pén. okt. 16, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
A monitor próba meg volt mert van a gépben egy alaplapi vga is. Ma megnézem újra és rádugom egy laptopra.


hétf. okt. 12, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha megoldható, akkor ki kéne próbálni a gépet másik monitorral, illetve a monitort másik géppel.


vas. okt. 11, 2009 21:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség