Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 2:06



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Megvan!!!!!
A kiskönyv 36. oldalán (50 oldalas) a General Parameters-nél az ALT MODE-t kell kiválasztani.
Nehéz volt, de meglett.
Még jó, hogy olyan sok magyarnyelvű leírás van hozzá.

Köszönöm a segítséget.
További szép napot.


szomb. feb. 06, 2010 13:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
jancsi000 írta:
Elindult!!!!!!!
Már csak annyi hogy a "0" helyett "ö" betût olvas be.


Magyar billentyûzethez kell idomítanod, vagy ha nem tud ilyet, akkor a send character by alt method-ot kell választanod.


szomb. feb. 06, 2010 12:16
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Elindult!!!!!!!
Már csak annyi hogy a "0" helyett "ö" betűt olvas be.


szomb. feb. 06, 2010 9:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akkor elképzelhető,hogy ennyit tudott! (Emánuel Cant) :cry:


szomb. feb. 06, 2010 9:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Üdv.
hiába resetelem nem csinál semmit.
Van a füzetben 1 olyan vonalkód "SET ALL DEFAULTS"
de semmi


szomb. feb. 06, 2010 8:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
USB-s kéziszkennert eleve nagy bátorság volt megvenni,főleg egy ilyen remek típust
Idézet:
Beolvasási távolság: 0-15mm
-de legalább olcsó!
Ha,sikerül is valahogy resetelni-ez szerintem a füzetben valahol benne kell hogy legyen-,a későbbiekben is rengeteg nyűg lesz vele pl az sem mindegy hány usb eszköz van rádugva mikor melyik portba van csatlakoztatva.Ha beolvas,rosszul olvas be stb :cry:


szomb. feb. 06, 2010 8:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Haverom vett 1: Tysso CCD-800-USB-M vonalkódolvasót
Sikerült neki úgy beprogramozni, hogy már nem olvas semmit.
A hozzáadott kiskönyvben lévő dolgokat megcsináltam
(nem biztos, hogy jól) de semmi.
Azok a vonalkódokat ami a könyvben van mintha olvasná de más vonalkódot nem.
Valaki használt már ilyet?
Tudja valaki, hogyan kell pontosan újraprogramozni?

Köszönöm előre is a segítséget


szomb. feb. 06, 2010 7:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Köszi a választ nacorvus.


csüt. feb. 04, 2010 7:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
...És ez mennyiben zavar ha a két mag helyett min 3 il 4 mag alacsonyabb órajellel kb 6-8x teljesétményt nyújt?-overdrive nékül!
Fontosabb lenne ha a ramok felé és a perifériák felé is tudná nyújtani ue szolgátatást,de ez a lap "aztatat" nem tudja... :cry:
..hogy magyarra lefordítsam egy dualmagos procit simán tunnigohatsz rajta,de egy 3-4 magossal ez nem ok.


szer. feb. 03, 2010 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
http://www.giga-byte.hu/products/mb/spe ... s2_1x.html

Idézem "Ha AM2+ processzort használ AM2 alaplapban, a rendszerbusz sebessége HT 3.0-ról (5200 MT/s) HT 1.0 sebességre (2000 MT/s) csökken - az AM2 processzor magórajele viszont nem változik"

És ezt nem tudom hogy mennyire befolyásolná(/hatja) a rendszer teljesítményét vagy ez egyáltalán nem számít semmit.


szer. feb. 03, 2010 21:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ez mégis honnan szűrted le..mert akkor talán a Gigabit tervezőit kellene eme hozzászálásoddal fárasztanod..
Ti: HT-nek semmi köze egy olyan lapon ami max 800-as ramot tud kezelni alapból a poci optimális maximumához!(dualban ill. az újabbakon trialban)


szer. feb. 03, 2010 21:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Hello.
Úgy tudom ha egy AM2-es alaplapba (gigabyte ma74gm-s2) berakok egy am2+ vagy am3 procit akkor a HT 3.0-ról (5200 MT/s) HT 1.0 sebességre (2000 MT/s) csökken a Hypertransport órajele.
Ez pontosan mit jelent vagy teljesítményben mennyire érezhető?

Köszi


szer. feb. 03, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@dia20
Azért,mielőtt nagyon belemerülnél az upgrade-be...nem ártana megtekinteni,hogy milyen lapba akarod tuszmákoni azt 1GB ramot,mert lehet,hogy nem fogja kezelni!-magyarul nem az egészet fogja látni.. 8)


kedd feb. 02, 2010 20:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elvileg működnie kell neki. A MHz-eket tekintve visszafele kompatibilisek a memóriák, tehát a 400-as ramot 266-n fogja hajtani az alaplap.


kedd feb. 02, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 04, 2008 17:09
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello! Kis segitseget szeretnek kerni a memoriakkal kapcsolatban. Van egy regi gepem (kb 7 eves), es elromlott a RAM(DDR 133Mhz, 256Mb). Kerdesem az, hogy egy DDR400 as memoria mukodik-e a gepemmel? (1Gb ramra gondoltam). Az alaplap dokumentaciojaban azt irja, hogy 266Mhz-es a maximalis sebessege. Koszonom elore a segitseget!


kedd feb. 02, 2010 19:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nekem amilo pro-m van, és annak a sztereo hangszórói elõl vannak. De ettõl függetlenül a tiednek is a bill felett, keresztben lévõ mûanyag rögzíti a bill-t. Elsõre kipattintani elég macerás, valami mûanyag lappal feszegesd (pl. bankkártya), ne csavarhúzóval! Rengeteg pecek tartja körben.


pén. jan. 29, 2010 7:58
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 28, 2010 15:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Fujitsu siemens amilo li1705
T68m írta:
csabesz738 írta:
Szisztok!
Fujitsu Siemens amilo li 1705 ös laptopom van.
Sajnos tönkrement a billetyűzetem, cserére szorul.
Tudnátok abban segiteni, hogy tudom cserélni?
Leirás, vagy robbatott ábra, vagy bármi megoldás érdekelne, hogy lehet kiszerelni.
Előre is köszi a segitséget.


a billentyűzetet úgy lehet cserélni, hogy

1. beviszed a márkaszervízbe... :D :D :D

2. ha saját magad csinálod akkor se jársz sokkal jobban, mivel nekem 17ezerbe került az új bill

3. egyébként úgy lehet kiszedni, hogy a billentyűzet felett lévő műanyag lapot (nálam azon van lyuk a ki/bekapcsolónak és azon van a kékfog felírat is) kipattintod. Ezután a billentyűzet kiemelhető egy kissé és meglátod egy vékony fóliával van bedugva a csatlakozójába. Azt kipattintod, a fóliát kihúzod és tudod cserélni a bill-t


Köszi a segitséget!
Megrendeltem hozzá a billt, 16 ezer, a márkaszerviz küldte azt vissza, hogy cseréljem magam, mert különben 6 ezer forint, csak épp segitséget nemtudtak, vagy nemis akartak nyujtani a szétszerelésben.

Szóval akkor, ha jól értem amit irtál, a felső lapot kell felpattintani, amin a bekapcsoló gomb és hangszoró nyilás található?
oldalról vagy elölről vannak arögzitő fülei?


pén. jan. 29, 2010 1:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Fujitsu siemens amilo li1705
csabesz738 írta:
Szisztok!
Fujitsu Siemens amilo li 1705 ös laptopom van.
Sajnos tönkrement a billetyûzetem, cserére szorul.
Tudnátok abban segiteni, hogy tudom cserélni?
Leirás, vagy robbatott ábra, vagy bármi megoldás érdekelne, hogy lehet kiszerelni.
Elõre is köszi a segitséget.


a billentyûzetet úgy lehet cserélni, hogy

1. beviszed a márkaszervízbe... :D :D :D

2. ha saját magad csinálod akkor se jársz sokkal jobban, mivel nekem 17ezerbe került az új bill

3. egyébként úgy lehet kiszedni, hogy a billentyûzet felett lévõ mûanyag lapot (nálam azon van lyuk a ki/bekapcsolónak és azon van a kékfog felírat is) kipattintod. Ezután a billentyûzet kiemelhetõ egy kissé és meglátod egy vékony fóliával van bedugva a csatlakozójába. Azt kipattintod, a fóliát kihúzod és tudod cserélni a bill-t


csüt. jan. 28, 2010 23:40
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 28, 2010 15:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Fujitsu siemens amilo li1705
Szisztok!
Fujitsu Siemens amilo li 1705 ös laptopom van.
Sajnos tönkrement a billetyűzetem, cserére szorul.
Tudnátok abban segiteni, hogy tudom cserélni?
Leirás, vagy robbatott ábra, vagy bármi megoldás érdekelne, hogy lehet kiszerelni.
Előre is köszi a segitséget.


csüt. jan. 28, 2010 22:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 21:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Igen, összeségében most megy a gép rendesen. Most ötven indításból ötvenszer jól bootol, megy a Windows XP is. Tulajdonképpen ha jól fog működni továbbra is, akkor így marad. Az új memóriával is jó, leszámítva a csippanás hiányát. Azért egy BIOS frissítést még megpróbálok.Kiváncsi leszek, változik-e a helyzet.


hétf. jan. 25, 2010 16:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Összességben akkor megy a gép rendesen (csipogást leszámítva) vagy hol igen, hol nem?
Új memória modullal a csipogás hiányán kívül volt valami baja?

Igazából, ahogy így olvasom, kontakthibára tippelek, mint lehetséges probléma.


hétf. jan. 25, 2010 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 24, 2010 21:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szevasztok!
Adott egy Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2411-es asztali gép, Phoenix 6.00 R1.14.2560.A3-as BIOS. Az alaplap D2560-A3-as. Processzor: AMD Athlon 64 X2. Videokártya alaplapi. Hangkártya alaplapi, hálókártya úgyszintén. 1db 1GB Samsung 667MHz-es DDR2-es memória. 1db WD 150GB-os vinyó, és egy LG DVD író van benne.
A jelenség a következő: reggel gép indít, képernyő sötét, post nem fut le, csak 1-4-2-es csipogás. Elöl a zöld power led világít, ventillátorok forognak. Gépet újraindítottuk, csipogás ugyanez,kép és post nincs.
Gépet szétszedtem,csatlakozókat leellenőriztem, a ház tiszta, nem poros.Memóriát kivettem, átraktam a másik foglalatba. A számítógépet újraindítottam, és be is töltött a windows. Igen ám, de bootoláskor nem csipogott egyet sem. A windows és a program, amit használunk rajta, az működik. Netre sosem volt kötve. Másnap reggel kollegámnak indításkor a post nem fut le, kép és csipogás nincs, ventillátorok mennek.Újraindítom a gépet, hangjelzés megint nincs, de a windows betölt, a program fut. Memtest legújabb verziója szerint a memória jó, 12 órán át futtattam, standard módban.
Ha a memóriát kiveszem a foglalatból és úgy indítom minden külső periféria nélkül, akkor van hangjelzés, ami 1-3-3-1. Hi visszateszem a memóriát bármelyik slotba, akkor nem működik a rendszerhangszóró. Új memória modullal sem csippan indításkor és a BIOS alaphelyzetre állításával sem változott. BIOS-ban engedélyezve van minden post teszt, illetve a PC BEEP volume. Van valakinek ötlete?


hétf. jan. 25, 2010 6:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
köszi ezt is! holnap próba!


vas. jan. 24, 2010 21:54
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én a DWL-G122 -t úgy használom, hogy az utlityt nem tettem fel, csak a drivert (én adom meg az útvonalat).
A legújabb most: V3.60_V1.03.05.0000
Le lehet szedni például innen: ftp://DWL-G122_drv_Rev-C-E_V3.60s0038.zip
A zipben külön van a setup.exe és külön a Driver könyvtár.


vas. jan. 24, 2010 21:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
msconfig-ból nem tudod kikapcsolni ennek az utility-nek az automatikus indítását?


de. Köszi a tippet!


vas. jan. 24, 2010 21:06
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
A hálókártya beállításainál kapcsold be, hogy a windows kezelje a hálózatokat, ezzel azt hiszem kikapcsolódik az airplus utility-je.


vas. jan. 24, 2010 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
msconfig-ból nem tudod kikapcsolni ennek az utility-nek az automatikus indítását?


vas. jan. 24, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Van egy igen érdekes problémám:

Bevezetés: elromlott az ovislink 5460 AP-m-ban egy gründenzátor. Ezt úgy vettem észre, hogy egy távolabb lévõ gép (Win 2000, dlink dwl-g122-vel veszi a jelet) egyre többször ledobált, nehezebben jelentkezett fel, majd az AP-vel egyszobában lévõ laptop netkapcsolata is állandóan megszakadt. Gründenzátor csere után az AP megjavult, helyi gépen minden rendben.
Probléma: a távolabb lévõ gép (Win 2000, dlink dwl-g122)-vel a kapcsolat gyakran nem jön létre. És akkor folyamatosan probál feljelentkezni, hálózati címet kérni, majd kiírja, hogy nincs kapcsolat és kezdi elõlrõl. DE!!! Ha a tray-en lévõ dlink airplus utility-bõl kilépek, akkor rögtön feljelentkezik a hálóra és minden rendben lesz. A legközelebbi újraindításig, mert után megint csak próbálkozik, amíg az airplus utility-et le nem állítom. Sajnos az airplus utility-t nem lehet uninstalállni, mert akkor a drivert is leszedi és az újrainstall sem segít.

Tudna-e valaki tippet adni, hogy mi van ezzel az airplus utility-vel, illetve hogy lehetne beállítani, hogy ne induljon el automatikusan?


vas. jan. 24, 2010 20:15
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
krisz0531 írta:
Helló mindenkinek kén egy kis segitség miért van ehez a memoriáhóz irva hogy i7 chipset a márka ocz
http://www.interevo.hu/catalog.php?cate ... atr%E9szek
akkor nem jó amd alaplaba vagy semmi köze nincs :shock:

Az azt jelenti, hogy 3 modult kapsz, amivel i7-es alaplapokban ki tudod használni a triple channelt. Ez a dual channel felsőkategóriás utódja.
Attól még jó bármelyik lapba, csak AMD-hez nincs értelme kifizetni az ezzel járó felárat.


vas. jan. 24, 2010 16:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 06, 2009 8:10
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Helló mindenkinek kén egy kis segitség miért van ehez a memoriáhóz irva hogy i7 chipset a márka ocz
http://www.interevo.hu/catalog.php?cate ... atr%E9szek
akkor nem jó amd alaplaba vagy semmi köze nincs :shock:


vas. jan. 24, 2010 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vackor írta:
Az alacsony fordulatszámú hűtők tudnak viccelődni ilyesmivel. Ha van az alaplaphoz olyan szoftver ami jelzi (és lehetőleg naplózza is) a fordulatszámot, akkor figyeld meg hogyan változik.


A fordulat 1500-1650 között van/volt. Egyébként erre az értékre is van beállítva a hűtő "távirányítóján". Ez nekem nem tűnik alacsonynak. Akkor van miért aggódnom vagy nyugodtan kikapcsolhatom a BIOS-ban a figyelést?


szer. jan. 20, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4787
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Az alacsony fordulatszámú hűtők tudnak viccelődni ilyesmivel. Ha van az alaplaphoz olyan szoftver ami jelzi (és lehetőleg naplózza is) a fordulatszámot, akkor figyeld meg hogyan változik.


szer. jan. 20, 2010 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás CPU fan hiba
Helló!

Egy olyan gondom lenne, hogy tegnap (1x) és ma (2x) kiírta a Win7-em, hogy "Your CPU fan doesn't work properly check it now!" és ezzel az üzivel együtt le is fagyott az egész. (Illetve csak a mai üziknél, tegnapinál nem).

Kb. 2-3 hete lett hardver cserélve, vele együtt a CPU és a fan is, de eddig sosem kaptam ilyen hibaüzenetet.

Látszólag a venti megy rendesen, úgyhogy nem tudom mire figyeljek oda. Vagy csak kapcsoljam ki BIOS-ban a CPU fail warning-ot? Gondolom ez nem a legjobb megoldás...


szer. jan. 20, 2010 16:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok!
ELEKTROBAN is beteszem a kérdésemet ha nem bánjátok!

Nem tud nekem valaki keriteni 10db 680uF-os 6V-os kondenzátort, ami eredetileg átmérő 7mm magasság 9mm. Egyoldali kivezetéső (talán 3mm-es lábtávolság a lényeg hogy a hagyományos távolság)
Ha ilyen nincs, akkor eltudok dönteni max átmérő 9mm-es kondikat vízszintesre.
Egy alaplapba kellene és olyna helyen, ami a procihűtő alatt van.

Ha valaki lenne olyan kedves és tudna intézni nekem ilyet kérem irjon priviben egy üznetet.

köszönöm előre is
üdv
energo


kedd jan. 19, 2010 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ja igen,egykor volt épeszű királyunk megmontdta az igazat(Könyves Kálmán):boszorkányok pedig nincsenek!...aztán más okosok(többen is):csudák pediglen vannak! :roll:
Lehetett volna akár Qtech-is v bármi hasonló..!-és Murphy óta biztosak lehetünk a dologban" ami el tud..az el is.."! :twisted:


hétf. jan. 18, 2010 15:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
nacorvus írta:
möff


...aztán közben megtudtam, hogy Spire 420W-os táp hajtja a masinát. :roll:


vas. jan. 17, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nekem volt már olyan RAM hibám, amit a memtest nem mutatott ki, de pl a Goldmemory igen. :wink:


Nekem meg olyan, ami szétszedett gépnél nem jelentkezett, a házat rárakva pedig igen... :twisted:


vas. jan. 17, 2010 1:05
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nekem volt már olyan RAM hibám, amit a memtest nem mutatott ki, de pl a Goldmemory igen. :wink:


szomb. jan. 16, 2010 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Írtam fententebb...szvsz nem!-ártrakod egy másik lapba és egy normális táppal simán elműködik,, :roll: -bármi csinálhat ilyent a rendszerben akár a videokártya is pontosabban azon a ramok stb..lehet az alaplapon a táprészen egy hajszálrepedés,amit szemrevételezéssel sem látsz meg.Hiszen egyrészt orgéssen többrétegű,(mint a hagyma) másrészt nem igazán tudsz vele mit csinálni ha a ki is méred-ha csak nem a külsők közül valamelyik(alja-teteje,mert azt meg lehet forrasztgatmi,-természetesen nem másnapos aggyal remegő kézzel a buli után)-.Kiszűrni hogy mi a kettyós,csak olyan helyen tudod,ahol az alkatrészeket rakhatod egyik gépből a másikba-kellék lehet még a Kalte spray és egyebek...


szomb. jan. 16, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
adamec22 írta:
Sziasztok!

Van egy kissé idegesítő problémám.
A gépem újraindításnál nem indul el, csak fekete kép van, és numlock felvillanás sincs. Aztán kikapcsolom, és be...akkor elindul.
Mi lehet ez? Frissítettem biost is.

Phenom II X4 955
Asus M4A785TD-V Evo lap
G.Skill 2x2gb 1600MHz DDR3 ram
3870 Vga

Válaszotokat előre is köszönöm!


Sziasztok, ismét előjött ez a dolog. Nem tudom mit csináljak vele...
Korábban írtam hogy átraktam másik slotba a ramokat, és működött, de azóta megint nem akar újraindulni.

Próbaképpen, kivettem az egyik modult, és úgysem ment. Aztán kicseréltem a másikkal, és azzal tökéletesen, mindig újraindult amikor akartam. Aztán visszatettem a másikat is, lefuttattam egy MemTest-et, végig futott 1óra 47percen keresztül, és nem talált hibát.

Kicseréltetném gariban, csak mivel a memtest sem talál semmit, ezért nem igazán tudnék indokolni. Lehet hogy az ő lapjukban pont menne... :roll:

Lehetséges az hogy nem a ram a hibás?

(Ez kicsit hosszú lett, elnézést érte.)


szomb. jan. 16, 2010 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
T68m írta:
Hannibal írta:
Próbáld meg átállítani más csatornára az AP-t. (Lehetõleg minél messzebb attól amin most van.)


tényleg, ez kézenfekvõ!


na, a probléma állandósult. Szétszedtem a bridge-t (ovislink 5460ap) és az egyik gründenzátor púpos volt. Cseréltem, a hiba nem jelentkezik - egyelõre.


vas. jan. 10, 2010 23:04
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Aktiválni a letiltott 3. 4. magot. De neked 4magos procid van. Kapcsold ki a briósban.

http://www.ipon.hu/hir/letiltott_amd_ma ... modra/9245
http://www.overclock.net/amd-motherboar ... unite.html


csüt. dec. 31, 2009 15:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mikor bekapcsolom a gépem és bejön a post, a végén aztírja hogy "Enabling Unleashing Mode Failed." ill. valami hasonlót. Mire jó ez az unleashing mode?


Asus M4A785TD-V evo lap, 955 Black proci.


csüt. dec. 31, 2009 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Kérj meg vkit ismerősök közül, vagy ha nem marad valamelyik szerviz.


csüt. dec. 31, 2009 10:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Hiba
VaFec írta:
Coulthard írta:
Az alaplapot, a CPU-t és a memóriát megnézettem, azoknak nincs bajuk

Azt írtad, hogy az alaplapod is működött egy másik cpu-val.
Ez esetben próbáld ki a géped egy másik tápegységgel.


Igen, így van. Azt kéne, csak hát tápot nem szoktak úgy próbálgatás céljából osztogatni, úgyhogy azt még nem tudom, hogyan fogom megoldani...


csüt. dec. 31, 2009 10:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Hiba
Coulthard írta:
Az alaplapot, a CPU-t és a memóriát megnézettem, azoknak nincs bajuk

Azt írtad, hogy az alaplapod is működött egy másik cpu-val.
Ez esetben próbáld ki a géped egy másik tápegységgel.


szer. dec. 30, 2009 17:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re:
nacorvus írta:
Nem értettél félre valamit?A mostani Ineteles prociknál szokott ez előfordulni,aminek nincsenek lábai,mert a foglalatban leleddzik,külön-külön apró rugócskákkal.Az Amd-nél legfeljebb akkor nem érintkezik,ha olyan ügyesen tuszmákoltad bele a tokba,hogy teljesen visszahajlott(többnyire egy másikkal össze is ér-és ha szerencséd van ezzel az egy mozdulattal le is amortizáltad a procit)


Nem, egy szervizes szakember(?) mondta, hogy voltak olyan szériás AMD CPU-k, amiket a foglalatba berakva, nem érintkezett az összes lába és lehet ennek is az a baja, bár teljesen más szériából van.
Az én procimnak minden lába tökéletes, meg hát működött is máshol, csak az én gépemben van valami gond, amire egyik lehetőségként kaptam ezt a választ, amit fentebb írtam.


szer. dec. 30, 2009 12:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem értettél félre valamit?A mostani Ineteles prociknál szokott ez előfordulni,aminek nincsenek lábai,mert a foglalatban leleddzik,külön-külön apró rugócskákkal.Az Amd-nél legfeljebb akkor nem érintkezik,ha olyan ügyesen tuszmákoltad bele a tokba,hogy teljesen visszahajlott(többnyire egy másikkal össze is ér-és ha szerencséd van ezzel az egy mozdulattal le is amortizáltad a procit)


kedd dec. 29, 2009 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re:
Ok, köszi a tippeket, megpróbálom, bár közben kaptam olyan infót is, hogy az is okozhatja a gondot, hogy a CPU lábai nem érintkeznek mindenhol az alaplapi foglalattal. (AMD proci és azt mondják azoknál ez elő szokott fordulni).


kedd dec. 29, 2009 18:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Próbáld meg átállítani más csatornára az AP-t
Két éve még csak 1, most már esetenként-esténként 6 wireless háló működik a környezetemben. Ilyen helyeken én azt javaslom, hogy a netstumbler-rel meg kell nézni, hogy a szomszédok mely csatornákat használják, és úgy választani egy üreset - távol a többitől.


kedd dec. 29, 2009 18:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség