Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 7:11



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Megoldódott a gond.Nem jó az x850xt kártya.Most kaptam egy Sapphire HD 2600 prót ,az tökéletesen működik. Viszont a vezérlőpultnál a programok telepítése/törlése könyvtárat telenyomta a "catalyst control center localizational" Összes nyelvet benyomta ami a telepítőlemezen volt. Az expressz opciót választottam a telepítésnél. Hogy lehet ettől a sok valamitől megszabadulni. Szerintem a magyaron kívül a többi nyelv az felesleges.. Hogyan tudom törölni őket?

http://kepfeltoltes.hu/view/100920/2121 ... es.hu_.jpg


hétf. szept. 20, 2010 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Egy ilyen csatlakozóra lesz szükséged:
http://kepfeltoltes.hu/view/100920/MOLE ... es.hu_.gif
Ezt a VGA jobb felső sarkában lévő aljzatba kell beledugnod, valamint a tápegység megfelelő csatlakozójába.
Ha nincs ilyened, akkor nem fog elindulni az ATI videókártya.


hétf. szept. 20, 2010 12:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
zoli12 írta:
Alaplap Asus P4S800D (SIS) a videokártya amit beleakarnák rakni az egy ATI x850xt kártya lenne. Cseréltem már táptól kezdve mindent, de nem jött össze a dolog. A Biosszban ami állítási lehetőség van az AGP kártyánál az az auto, 1.5V, 1.6V, V1.7V, 1.8 V. ezeken a beállításokon kívül nincs más... ( 0.8 V az meg pláne nincs)

Az Asus SiS AGP WHQL meghajtókról (V7.2.0.1170)tud valaki valamit mondani.Az égegyatta világon semmi felvilágosító információt nem találok sehol mi célt is szolgál.Csak lelehet tölteni oszt slussz.De még az Asus honlapján sincs semmi arról hogy mi lenne ez. Telepítsem hátha. De a telepítésénél meg rögtön azzal jön a beugró ablak, hogy melyik opciót is akarom.Törölni ami fenn van , vagy telepíteni az újat. De mi van akkor ha törölöm opciót választom, fel áll a gép anélkül is ha nincs rajta az az AGP meghajtó ?


Rákerestem, hogy hogyan is néz ki ez a kártya. Úgy látom van külön tápcsatlakozója! Kérdés, hogy mennyire opcionális. Lehet hogy nem az, és mindenképpen kell neki az a plusz áram, amit AGP-n keresztül nem tud felvenni.

Az AGP port driver pedig KELL, de lehet hogy jó az ami már fent van. Az driver mellé kapsz egy segédprogit, amivel be tudod állítani a port sebességét. 8x-t persze csak akkor, ha a kártya is tudja. A BIOS valószínűleg kompatibilitási okból nem engedi.
De mindenképpen az az első lépés, hogy működjön a kártya. Ehhez a BIOS 1.5V (vagy auto) beállítása jó kell hogy legyen.


hétf. szept. 20, 2010 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Én se igazán értem, hogy min megy a küzdés.
Diszkrét VGA be, monitor csatlakozója rá. Gép bekapcs, BIOS-ban integrált VGA letilt.
Win bejön, ATI driver telepít, végeztünk.

Idézet:
fel áll a gép anélkül is ha nincs rajta az az AGP meghajtó ?

Akkor a win a Standard VGA driverét használja, ami arra tökéletes, hogy adjon képet, amíg telepíted a megfelelő drivert. (Pl. közvetlen OS telepítés után is ezzel indul el a gép.


vas. szept. 19, 2010 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
:huha: Nem egészen világos számomra a birkózás tárgya?.Kép van? ..akkor mi gond?-akkor van gáz ha nincs kép már a gép bekapcsolásakor sem!
Maga a lap is..hogy is fogalmazzak finoman..nem egy eltalált gyártmánya az Asusnak pontosan a SIS vezérlő miatt.
A vezérlőt azért kel telepíteni mert különben a win állandóan sárga felkiáltójellel jeleníti meg a videokártyát az eszközkezelőben.De,elképzelhetőnek tartom,hogy telepítés után is ui.,ha kép van (mindegy, hogy milyen) akorr nem kell vele a továbbiakban foglalkozni.Maga a WHQL-azt jelöli hogy a richmondi igényeket kielégítő alaplap-driverről van szó.
Aztán fogod az Ati oldalát :http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.4.1&contentType=GPU%20Download%20Detail és kitöltöd értelemszerűen,letöltöd telepíted telepíted és az majd helyére rakja a dolgot.


vas. szept. 19, 2010 18:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Alaplap Asus P4S800D (SIS) a videokártya amit beleakarnák rakni az egy ATI x850xt kártya lenne. Cseréltem már táptól kezdve mindent, de nem jött össze a dolog. A Biosszban ami állítási lehetőség van az AGP kártyánál az az auto, 1.5V, 1.6V, V1.7V, 1.8 V. ezeken a beállításokon kívül nincs más... ( 0.8 V az meg pláne nincs)

Az Asus SiS AGP WHQL meghajtókról (V7.2.0.1170)tud valaki valamit mondani.Az égegyatta világon semmi felvilágosító információt nem találok sehol mi célt is szolgál.Csak lelehet tölteni oszt slussz.De még az Asus honlapján sincs semmi arról hogy mi lenne ez. Telepítsem hátha. De a telepítésénél meg rögtön azzal jön a beugró ablak, hogy melyik opciót is akarom.Törölni ami fenn van , vagy telepíteni az újat. De mi van akkor ha törölöm opciót választom, fel áll a gép anélkül is ha nincs rajta az az AGP meghajtó ?


vas. szept. 19, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Pontosan milyen típusú a videókártya és az alaplap?


vas. szept. 19, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A PC Probe által kijelzett információ szerintem csak lehetőség, vagyis a port tud akár 3,3V-ot is ha kell, de nem aktuális feszültséget jelent.

Úgy tudom, hogy 1,5V a 4x AGP-nek kell, a 8x már csak 0,8V-ról megy. Persze attól még menni kéne neki 1,5V-on is. Nincs esetleg a kártyának külön tápcsatlakozója?


vas. szept. 19, 2010 13:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Barátaim!

Kérdésem a következő lenne. A képen látható jelentés szerint 3,3V on működik az AGP foglalatom. Most ez hihető vagy tányleg így van. Én a bios ban 1,5 voltra állítottam, mivel 8x AGP kártyát használok és ahogy olvastam azok a kártyák arról működnek. Nem tudom miért kaptam a 3,3 voltos jelentést..Valamit állítanom kell , esetleg jumperolni?Akkor lehet azért nem megy az ATI kártya ,annak kimondottan 1,5 voltos cufla kell.Ami most van kártyám FX5200 annak annak a tűi mind 3,3 V mind 1,5 V csatlakozást biztosítanak.

http://kepfeltoltes.hu/100919/asus_3.3v ... es.hu_.jpg


vas. szept. 19, 2010 7:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
Tisztelt Urak,Hölgyek!( :hm: rossz a sorrend,de régimódi ertileg az: Ёbörök -már aki megvan egy mázsás:onnantul embör- és az Asszonyi..kkellet volna indítanom) :|
Szörenyeteges hírem vannak: zoli12 alias zoli12megint forumtársunknak,bizony igaza vagyon!
Megjött az új szálltmány táp és az olyan mint Ő is fentebb vázolta a Chif,sőt a Thermal,Giga stb tápk mind egybegyártott 24 alaplapi csatival kerülnek forgalomba,az FSP maradt a régi kiosztásban a 350-ig a nagyobbak ui 24 egyben.
Tehát A Prescott, Socket 7 kategóriában ill a mégrégebbiek,ha megpusztul marad a noname nyilazós kínai(Bow Lee) 450-600W kat.(é:300-470W) kb 5-7 e Huf. kiskeráron. :cry:



Vettem ismételten egy Chieftec tápot ami már olyan mint a gyártó honlapján közzétett táp.Vagyis azért mégsem mert csak a 20+4 tűs tápcsatlakozó van harisnyába öltöztetve a többi az nem.Na mindegy ez van . Viszont lenne megint egy kérdésem. Nem tudok ATI videokártyát használni az ASUS p4s800d lapomban. Megoldja a gondot a SiS AGP WHQL meghajtó V7.2.0.1170 telepítése? Próbáltam telepíteni, de rögtön egy falba ütköztem.A bejövő ablakban két módja van a drájver telepítésének, mégpediglen a telepítés, vagy annak a törlése. Melyik opciót válasszam. Töröljem a régit, de újraindításnál mi van ha nem találja az AGP hez tartozó törölt drájvert.Vagy telepítsem egyből és felülírja az új a régi drájvert? Mi a helyes teendő ennél az esetnél?//// Valaki mondjon már gyógyírt arra, hogy miért jelenik meg iszonnyatosan lassan a gépelt szöveg itt ezen a fórumon..!!///


pén. szept. 17, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Asztal jobb gomb-->Képernyő felbontása (magyarba nem tudom pontosan mire van fordítva, alulról a harmadik)-->Speciális beállítások-->Monitor.


szer. szept. 15, 2010 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 07, 2009 18:06
Hozzászólások: 97
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hálás lennék ha valaki meg tudná mondani, hogy a windows 7-ben hogyan lehet átállítani a képfrissítési frekvenciát.


szer. szept. 15, 2010 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem kell bóvli táp, vannak 20/24 tűs átalakítók mindkét variációra!


szer. szept. 15, 2010 6:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igen,igen!Itt nem is igazán a "home-user-gamer Exrém Pistire"(minniéolcsóbban a legtöbbet) gondoltam,hanem az országos office-userekre akik 6-10 éve nyüvik a 300-350 Codeden-házzal egybeépítve az ipart. :?


kedd szept. 14, 2010 22:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hát ez szomorú hír. Szerintem azért még elég sok alaplap van forgalomban, illetve használatban, amiken csak 20 tűs csati van.
Vagy bóvli táp vagy faragás... :(


kedd szept. 14, 2010 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Tisztelt Urak,Hölgyek!( :hm: rossz a sorrend,de régimódi ertileg az: Ёbörök -már aki megvan egy mázsás:onnantul embör- és az Asszonyi..kkellet volna indítanom) :|
Szörenyeteges hírem vannak: zoli12 alias zoli12megint forumtársunknak,bizony igaza vagyon!
Megjött az új szálltmány táp és az olyan mint Ő is fentebb vázolta a Chif,sőt a Thermal,Giga stb tápk mind egybegyártott 24 alaplapi csatival kerülnek forgalomba,az FSP maradt a régi kiosztásban a 350-ig a nagyobbak ui 24 egyben.
Tehát A Prescott, Socket 7 kategóriában ill a mégrégebbiek,ha megpusztul marad a noname nyilazós kínai(Bow Lee) 450-600W kat.(é:300-470W) kb 5-7 e Huf. kiskeráron. :cry:


kedd szept. 14, 2010 21:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Udv ujra :D Aham, hat mindenfelekeppen hosszabb tavra terveznem a karit es egy 24"-es monitorhoz. Tehat akkor az 1gigas a nyero. Kosz szepen a segitseget.


kedd szept. 14, 2010 5:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Továbbra is bőven elég az 500W :)
Ha jól néztem, a 768-as és a gigás is GDDR5 memóriás. Ha nincs túl nagy különbség az árban (néhány ezer ft), akkor én a gigásat javaslom. Ha nagyobb különbség, akkor jön a kérdés, hogy milyen felbontásban játszanál? FullHD-hoz mindenképp a gigásat mondanám, 1680x1050 az olyan köztes, alatta meg bőven elég a 768.
(Viszont ha hosszú távon gondolkodol, akkor szintén a gigás a jobb választás.)


hétf. szept. 13, 2010 18:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Udv Hannibal: kosz szepen, a velemenyt es a segitseget. Az arak itt nem olyan veszesek, mert webshop-bol wasarolom meg oket. Masik kerdes :D . Az en rendszerem: E8200, 4G1333 Corsair, Asus P5K64WS, 2x250G Wd, dvd iro es olvaso, Creativ hangkartya es a visko egy Raidmax Sagitta 3ventivel, ebbe szeretnem a videokarit ( ami egy 9600 Gt ) lecserelni egy 460 GTX-re, csak melyiket valasszam az 1G-es vagy a 768 megas verziot? Ja es eleg lesz hozza az 500W Fortron Blue II-es tapom? Vagy erosebb kellene?


hétf. szept. 13, 2010 14:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Abszolut elég az 500W, sőt... Egy 400-as is simán elvinné.
A választás egyébként tökéletes. Ha bele akarnék kötni, akkor max annyit tudnék mondani, hogy memóriából elég egy Kingmax is pl: http://ipon.hu/webshop/product/kingmax_ ... 3mhz/25146 (különösen, ha nem akarod tuningolni a gépet).
(Árakba nem tudom, hogy felétek mi mennyi.)


szomb. szept. 11, 2010 20:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok: kineztem egy configot: Procesor AMD Athlon II X4 635 2.90GHz skt AM3 box C3; Alaplap ASRock M3A770DE; Corsair 4GB DDR3 1333MHz CL9 XMS3 PC3-10600 Dual Channel Kit; Western Digital 500GB SATA-II 7200RPM 16MB; RAIDMAX Hurricane black; HIS Radeon HD5770 Fan 1GB DDR5 128-bit; Fortron 500W real bulk. Fokepp jatekra kellene a gyerkocoknek, ja a monitor egy 19"-los Philips 1280x1024-es max felbontassal. Az a kerdesem volna, hogy eleg ez a tap hozza? Vagy izmosabb kell? A keret ra pont annyi amennyibe kerul (538 euro ) se tobb, se kevesebb es a gari miatt itt veszem meg ( Erdely ). Elore is a segitsegeteket.
Ui: ha esetleg ti maskepp varialnatok, irhattok javaslatokat is :D


szomb. szept. 11, 2010 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
..meg,az alaplapon egy jumrer a kettős aljzat közelében a ps mód beállítására...mert,ez Asrock... :?
goldos szaki nem írta a deszka típusát, ezért találomra néztem meg az egyiknek a leírását. Valóban volt ott egy jumper. Leírása szerint 1-2 állásban bekapcs után kap 5V-ot, 2-3-ban pedig kikapcsolva is. Ha meg sehol sincs a jumper, akkor elvileg sosem kap 5V-ot. Igaz akkor a billencs sem megy. Bár lehet az ő lapján külön jump van a két ps/2-höz? Kéne a pontos típusa... Hallod goldos ?


kedd szept. 07, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2010 16:15
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Megnézem, most már mindenképp!

Vettem egy usb-s egeret....


kedd szept. 07, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
..meg,az alaplapon egy jumrer a kettős aljzat közelében a ps mód beállítására...mert,ez Asrock... :?


kedd szept. 07, 2010 17:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 6:48
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
PS2 portok nem tilthatók biosba!

Egy BIOS frissítés esetleg, ha nem oldja meg akkor alaplap hibásodás. Létezik PS2 to USB átalakító. Ennek 2 PS2-es bemenete van (billentyűzet és egér) egy usb dugója.

http://www.rtech.ie/itbits.ie/index.php?cPath=12&main_page=index

De célravezetőbb egy USB-s egeret beüzemelni.


kedd szept. 07, 2010 8:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
BIOS-ban, passz. Milyen alaplapod van? Bár ha kicsit jobban belegondolok, nem is biztos, hogy le lehet tiltani a PS2 portokat.
Vagy ha valamikor működött és most nem (és közben nem nyúltál a BIOS-hoz), akkor nem kell keresgélni, az alaplap a ludas.
Szerencsére USB-s egeret már lehet olcsón kapni.


hétf. szept. 06, 2010 19:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2010 16:15
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem akkor sem működik. A BIOS-ban hol tudom engedélyezni.


hétf. szept. 06, 2010 19:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sokmindent nem tudsz tenni. BIOS-ban engedélyezve van? Ha bebootolsz egy miniPE CD-ről, akkor sem működik?


hétf. szept. 06, 2010 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2010 16:15
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Üdv!

Apró kérdés, Asrock alaplapom van és az a gondom, hogy a PS/2 egér port nem működik valami oknál fogva. A mellette lévő billentyűzet hibátlanul teljesít.

Két egérrel próbálkoztam már. Egyiket sem ismerte fel, azonban az eszköz kezelőben megjelenik, mint ismeretlen eszköz. Drivert is próbáltam már telepíteni. Sikertelenül.

Az egyik egérre még feszültség sem megy.

Mi lehet a probléma? Valaki tudna segíteni?


hétf. szept. 06, 2010 16:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
darthsith írta:
nacorvus írta:
7,6-nál mindeképpen legyen frissebb a BIOS-most valahol a kilencesnél tartanak



Nem frissít ez a genya....usb-rol lehet az M-FLASH nevezetu funkióval frissíteni. LEszedtem a megfelelo biost, de nem látja az usb-n.
De ha lementem a jelenlegi biost az usb-re, azt látja.
Már aztis próbáltam, hogy átnevezni azúj biost arra, ami a lementett neve, hátha akkor látni fogja...de semmi.





Megoldás: Eldugva, valamelyik távolkeleti MSI server poros sarkában találtam 1 leírást arról, hogy hogy lehet flashelni a biost usb-rol....mert a gyárilag hozzáadot leírás kurv*ra nem mukodott ám. :evil:

Annyit kellett, hogy az usb lemezt formázni kellett Win 98 bootdisknek, és úgy felásolni a file-t..lehetett volna arról bootolni és dos alat elszoszmotolni a bios frissítéssel, de elotte megnéztem, és így meg már látta a friss bios file-t a netrol. Mióta frissítettem, símá megy a RAM.

Danke Nacorvus


vas. szept. 05, 2010 22:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
zoli12megint írta:
Bocsi de újra kellett regelnem ...

Miért? Elfelejtetted a jelszavad? Nem értelek teljesen. :shock: :?

Ps: olvastam az Infon a problémád. Értem. :)


vas. szept. 05, 2010 20:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2010 10:50
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Bocsi de újra kellett regelnem öreg iszapszemű létemre. Most vas-tag lettem ismét..Azt mondja hogy ,vettem nem rég egy Chieftec A80 CTG-500-80P tápot. A Chieftec honlapon így van feltüntetve:

http://www.chieftec.com/A80.html


A valósághoz semmi köze.....Vagy a honlapon nem figyelnek a részletekre, vagy nem is akarok rágondolni a másik verzióra ami most a fejemben motoszkál..


vas. szept. 05, 2010 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Polgárikörös,kapitalista,szocialista,fasszista,maoista,mazohista... egyre megy kérem mindenhol hülyítik az embereket kérem. :sajna:

Vegyen inkább FSP-t, abban még nem csalódtunk. Talán még olcsóbb is valamivel.
Nekem ilyen HP "gazdaságos" 6100 házam van, benne gyári HP táp.
3-4ezrekért osztogatják a hardverapro-n. Azt hiszem ennek a főtápcsatija is egybe van fröccsentve.


vas. szept. 05, 2010 10:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
darthsith írta:
... Vargáné és Tsa. szocialista term. szovetkezet? :D

Lehetne polgári is, nem? A lényeg, hogy hamisított.


vas. szept. 05, 2010 9:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci_L írta:
Vargáné szelleme kísért (már aki emlékszik a nevével jelzett tápokra)


Vargáné és Tsa. szocialista term. szovetkezet? :D


vas. szept. 05, 2010 9:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
7,6-nál mindeképpen legyen frissebb a BIOS-most valahol a kilencesnél tartanak
Idézet:
- Update M-Flash module.
- Fixed system report incorrect memory size when install 4G memory.



Nem frissít ez a genya....usb-rol lehet az M-FLASH nevezetu funkióval frissíteni. LEszedtem a megfelelo biost, de nem látja az usb-n.
De ha lementem a jelenlegi biost az usb-re, azt látja.
Már aztis próbáltam, hogy átnevezni azúj biost arra, ami a lementett neve, hátha akkor látni fogja...de semmi.


vas. szept. 05, 2010 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
zoli12 írta:
... miért is nem azt kapom a boltban ami ott a honlapon van termékként feltüntetve...

Mert nem ugyanaz. Szvsz hamisítvány. Nem csak a Viagrát lehet utángyártani. :shock:
Vargáné szelleme kísért (már aki emlékszik a nevével jelzett tápokra), csak most pl. Chieftec van ráírva. :D
És már dől is a dohány.


vas. szept. 05, 2010 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Visszafelé:a fórummal kapcsolatban okosat nem tudok mondani,voltak már ennél furcsább dolgok is itt :twisted:
Az hogy van- harisnya a kábelen: a sima Smart változatokon csak azon van harisnya amelyiket a lapra dugsz,Nitro változatban van a Modular ott az oldalt csatlakoztatható kábelek is harisnyásak.
Mindenesetre ilyen dugóval még nem találkoztam hogy nem lehetett szétszelni,hiszen még a "mórickarajzon" is úgy szerepel 20+4


vas. szept. 05, 2010 7:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A lap egy P4S800D kb. 5-6 éves lehet. Proc 2,4 MHz P4 Northwood.Videokártya Asus FX5200 +1gb DDR KVR400 Kingston ram. Táp egy 350 Wattos Prosource márka, amiről sokat nem lehet tudni, szinte nincs is infó a neten róla. Van egy X850XT Agp-s kártyám amit kb egy hete próbáltam volna a régi FX5200 helyére tenni.Erről a kártyáról már érdeklődtem azt hiszem itt a fórumon....Szóvak a kártya nem ment mivel a táp nem bírta a kártyát megfelelően ellátni cuflával. Elvittem egy ismerőshöz biztos ami biztos alapon hogy nézzük meg nem e a kártyával van gond. Letesztelze a kártyát és az jó.És ő is a tápom gyengeségét adta meg mint a hibaforrás lehetőséges valószínűségét.------------Van egy új gépem egy AM2+ amiben egy 550 Wattos Chieftec táp van de annak a tápcsatlakozója az nem bontható. PEDIG! A Chieftec honlapján ha valaki onnan nézne ki magának tápot , mert ugyan honnan ha nem a gyártó honlapjáról, akkor igen csak nagy meglepetés éri a gyanútlan vásárlót.Ott ugyanis minden tápnál szépen harisnyában van fűzve az összes csatlakozó, és a 24 tűs csatlakozó is pontosan úgy bontható ahogyan azt meg írtad kicsit feljebb. De sajnos nem így van.Nicsenek harisnyába bújtatva a csatlakozók, és nem bontható a 24 tűs tápcsatlakozó sem.Tényleg...Biztos hogy eredeti a tápunk amit veszünk?Mert ha a Chifetec honlapját nézem akkor ott motoszkálhat az ember fejében az a gondolat, hogy miért is nem azt kapom a boltban ami ott a honlapon van termékként feltüntetve..Na mindegy.Még egy kérdés. Miért lehet iszonyatosan lassan gépelni ide erre a fórumra? Írom a sorokat és nem látom a betűket.Lassabban jelennek meg a betűk mint ahogy lenyomom a billentyűzetet, pedig nem vagyok egy Lucky Luke típus..


vas. szept. 05, 2010 6:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
:huha: http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html#atxmain20plus4a tiéden ez nem fekete,hanem fehér,alatta a másik csati amiről regéltem.
Talán beljebb lennénk a dologgal,ha a lapról is írnál valami használhatót!

Más: nehogy megpróbáld azzal a programmai ilyenformán frissíteni..az ugyan úgy a BIOS-ból veszi ezeket az adatokat szoftveresen,ha a BIOS hazudós,akkor eza program hatványozottan az!- A bolondbiztos a dual-BIOS-os lap.-a bios frissítése még mindig a legkorrektebb módon floppys-indítólemezzel,amin rajta van a BIOS-égetőprogram(afudos) és a bináris file

A táp korrekt ellenőrzése: semmit nem dugsz sehová(nincs semelyik rádugva a lapra csak egy vincsit az egyik molex vagy sata tápra,mert terhelés nélkül nem indul el!) és egy csipesszel indítod(zöld fekete összezárva) és műszerrel mérsz(a narancs-orange a 3,3V,sárga -yellow,12V ,piros -red %V.. etc!
Aztán,hogy leadja e a névleges teljesítményt ahhoz növelni kell a tápterhelését,de eseteben ez inkompetesns,hiszen az a táp valószínűleg tudja,akár fölötte is a 30%-ot-a Chifek elég ritkán nyekkenek így meg,de az azért nem mondanám hogy nem találkoztam már "coumbszagúval"


szomb. szept. 04, 2010 14:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
Neeem :D A tápról jövő dugaszról(24) lejár a 4-es(narancs-piros-sárga-fekete lepattintható?-nem pattan,lecsúszik) azt nem kell az alaplapra rádugni,mert nincs helye ezért marad 20 ami ippeg passzol a lapodba,de van egy külön sárga-fekete 4-es tejesen más dugókialakítással az az feltétlenül kell alapnak,mert az adja a segédtápot a porcinak!-annékül nem indul a lap csak a ventik pörögnek tejes fordulaton.



Erről nem lehet lepattintani egy matta lábat sem. Chieftec CTG-500-80P. Ha meg eltolva dugnám be a lapba, akkor egy másik kábel dugalja miatt nem lehet csatlakoztatni..

Nézek másik tápot amit használni tudok...


Megint egy probléma.

Első alaplapi Bios frissítésemet követtem el ma .Elővettem az alaplapi telepítőlemezt és felraktam az asus utility programot. Ezt böngészve egy figyelmeztetést véltem találni ami szerintem arra figyelmeztet, hogy jelentősen eltér a megadott +3.3 voltos feszültségtől az ez által a program által vizsgált feszültség. Mi lehet itt a gond? Tápegység vagy alaplapi gond ?Az előbb említett 24 tűs tápcsatlakozó gondom nem ehhez az esethez tartozott volna.......De hogy most felmerült ez a feszültség probléma talán tényleg tápegység cserét kell eszközölnöm..?


http://www.youtube.com/watch?v=TbwmY9mdjFk


szomb. szept. 04, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
7,6-nál mindeképpen legyen frissebb a BIOS-most valahol a kilencesnél tartanak
Idézet:
- Update M-Flash module.
- Fixed system report incorrect memory size when install 4G memory.


szomb. szept. 04, 2010 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A problema:

MSI alaplap, G41es chipszettel, DDR3 1333MhZ támogatással.
OCZ 2x2Gb Ram az alaplapba berakva, de valamiért csak 2nek írja a bios. De amikor belépek, és a rendszeradatoknál ellenorzom a 2 DIMM foglalatot, megad minden infót mind2 ramról. Ha cserélgetem oket, akkor is csak 2GB-ot lát. Ha csak 1 van benne, akkor is, teljesen mind1, melyiket hagyom benne.


Megoldás: :hm:


pén. szept. 03, 2010 22:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Neeem :D A tápról jövő dugaszról(24) lejár a 4-es(narancs-piros-sárga-fekete lepattintható?-nem pattan,lecsúszik) azt nem kell az alaplapra rádugni,mert nincs helye ezért marad 20 ami ippeg passzol a lapodba,de van egy külön sárga-fekete 4-es tejesen más dugókialakítással az az feltétlenül kell alapnak,mert az adja a segédtápot a porcinak!-annékül nem indul a lap csak a ventik pörögnek tejes fordulaton.


pén. szept. 03, 2010 21:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Maradék négyestest lerántom... A dugasz közepén vagy egy biztosító stift ami úgy pattan bele az alaplapi dugasz aljzatába... Ha a maradék "négyet" leveszem, akkor gyakorlatilag a dugó mind két végéről 1-1 pár lábat kell eltávolítani, mert máshogy nem lehet belepréselni az alaplapi csatlakozóba.


pén. szept. 03, 2010 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Úgy,hogy a maradék négyest lerántod róla ami egyébként is különálló a dugaszban.


pén. szept. 03, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Uraim!

Használhatóak az új 24 tűs tápok a régebbi 20 foglalatú ATX tápcsatlakozókhoz? Ha igen akkor hogyan csatlakoztassam?

Köszi!




http://www.kephost.com/view3.php?filena ... 1au2sh.jpg


pén. szept. 03, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
En az Amazon.com-rol szeretnek kerdezni. Erdemes onnan vasarolni? Vettetek mar onnan valamit is? Azert kerdezem, mert talaltam ott Gforce 460GTX-et 50 euroval olcsobban mint a romaniai webshopokban ( mivel en Erdelyben elek, sajnos ), ahogy elneztem az oldalon a szallitas nem draga, hogy 25 munkanapot kell varni az egy dolog kibirom, de legalabb sporoltam. Ugyis olyasmit vennek meg amivel keves az eshetoseg, hogy gaz lesz ( ram, proci, esetleg videokari ). Segitseget elore is koszonom. Udv: Badlands


pén. szept. 03, 2010 14:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Mephysto: Szervízt nem tudok mondani, de megmondom mi a baja a monitorodnak. A monitor tápegységében pár kondi megadta magát, ezt otthon se olyan nehéz kicserélni, alkatrészben olyan 1000Ft-ból megúszod. Én is így jártam a samsung 226bw-el. Az én monitoromat tök egyszerü szétszedni, valószinü a tiedet se bonyolult, tölts le hozzá leírást és meglátod. A szervizzel az a bajom hogy munkatársamnak 10000Ft-ért csinálták meg itt Pécsen, azt mondták neki hogy tápot cseréltek, közbe 5db kondenzátorcsere volt csak.


szer. szept. 01, 2010 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszi mindenkinek. :)

A helyzet az, hogy egy barátom felvételét akartam átjátszani magamnak. A gépemben 2 PCI Slot van, mind a kettő foglalt. Éppen szét lehetne kapni, meg venni egy kártyát, de ez már sok hirtelen. :shock:

Marad az, hogy átveszem egy laptopra amin van Firewire, és onnan már jöhet hozzám.

Az új gépemben lesz. Majd. :D


hétf. aug. 30, 2010 20:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség