Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:38



Hozzászólás a témához  [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Budapest sajnos nekem nagyon messze van, ugyanis én Hódmezővásárhelyen lakom :? De semmi, gond, bemegyek az echophone-ba, és veszek magamnak :)


szer. márc. 05, 2014 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ha budapesti vagy, zacsi ügyben tudok segíteni.
Valami rejtélyes oknál fogva egy bizonyos tonert fémezett, antisztati zacskóban dobozolnak.


szer. márc. 05, 2014 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
elég belesuvasztani egy antisztatikus zacskóba és eláll évtizedekig

Feltéve ha nem száradnak ki a kondenzátorok. :?


szer. márc. 05, 2014 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az nagyon jó, akkor szerzek pár ilyen antisztatikus zacskót. Nagyon köszönöm a segítséget :)


szer. márc. 05, 2014 10:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Egy valaha működött panelen sehova ne tegyél rövidzárat tárolás céljából,mert elfelejted levenni és füstöl minden!
Nem kell a panelt moppal és egyéb műszálas portalanítókkal simogatni,elég belesuvasztani egy antisztatikus zacskóba és eláll évtizedekig,ha nem préseled össze.


szer. márc. 05, 2014 8:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Tron írta:
Az elnevezés mellékes.
Ha homok formájában kibírtak pár ezer évet a sivatagban, akkor nem mennek tönkre akkor sem, ha félvezetőnek hívják őket.

Amivel keverheted:
VOLTAK régebben olyan MOS áramkörök (igen FET-ek is), amik nem tartalmaztak semmiféle védelmet. Forgalomba vagy vezető anyagba szúrva, vagy rövidrezárt lábakkal kerültek (amit beépítés után természetesen le kellett bontani róluk).
Ezeknél igen, előfordulhatott, hogy ha kiépítés után nem kapták vissza a rövidzárat, ill. a megépített panel helytelenül volt tárolva, tönkremehettek.
A fentebb leírt dolog az elektrosztatikus érzékenységre vonatkozott, megfelelően tárolva természetesen ezek sem mentek tönkre álltukban.


Akkor ezek szerint erről beszélt az illető, csak nem tudta, hogy ilyenek már nincsenek. Visszatérve legelső kérdésemhez, vannak olyan számítógépes alkatrészeim, amelyek nagyon régiek, mint pl az 5.25-ös floppy meghajtója. Ezekben előfordulhat ilyen alkatrész? Van egy olyan banelem, ami olyan formájú, mint egy RAM kártya, de egy rövidzáros panelnak tűnik. Lehet, hogy ez is egy ilyenvalami lenne? És ha már itt tartunk, gyűjtök minden működő elektromos eszközt, főleg régieket. Honnan tudom megállapítani, hogy melyik alkatrész ilyen, és hova kell kötnöm a rövidzárat?


kedd márc. 04, 2014 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az elnevezés mellékes.
Ha homok formájában kibírtak pár ezer évet a sivatagban, akkor nem mennek tönkre akkor sem, ha félvezetőnek hívják őket.

Amivel keverheted:
VOLTAK régebben olyan MOS áramkörök (igen FET-ek is), amik nem tartalmaztak semmiféle védelmet. Forgalomba vagy vezető anyagba szúrva, vagy rövidrezárt lábakkal kerültek (amit beépítés után természetesen le kellett bontani róluk).
Ezeknél igen, előfordulhatott, hogy ha kiépítés után nem kapták vissza a rövidzárat, ill. a megépített panel helytelenül volt tárolva, tönkremehettek.
A fentebb leírt dolog az elektrosztatikus érzékenységre vonatkozott, megfelelően tárolva természetesen ezek sem mentek tönkre álltukban.


kedd márc. 04, 2014 15:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Akkor jó, megnyugodtam :)
Helyesbítenék. A korábbi hozzászólásaimmal kapcsolatban, mert mindig keverem a kifejezéseket :? Most jutott eszembe, hogy ezeket nem tirisztoroknak nevezik, hanem FET-eknek.


kedd márc. 04, 2014 10:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Elektromann írta:
... léteznek olyan anyagok, megyek az elhő használatba helyezés után igénylik a folyamatos működését...

Ez egy kapitális hülyeség. Aki ilyet állít, az inkább menjen orvoshoz.

Hinni sok mindenben lehet, de ez itt fizika. Ott pedig tények vannak. :idea:


kedd márc. 04, 2014 8:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igaz, az érintőkapcsolóval kapcsolatos dolog nem ide tartozik, de ha már szóba jött... Én az előbbiben a következő rajzról írtam a példát: http://elektro.zolee.hu/upload/12206414161417.gif
A kapcsolást megébítettem, kipróbáltam, majd egy darabig nem használtam, és ez után használhatatlan volt. Nekem azt mondták, hogy a BF 244A tranzisztor miatt van, mert ha a használatba helyezés után nem kap áramot egy idelyig, akkor tönkremegy. Én elhittem neki, gondoltam biztos léteznek olyan anyagok, megyek az elhő használatba helyezés után igénylik a folyamatos működését. Hogy ez mennyire igaz, azt ti biztos a következő hozzászólásban elmagyarázzátok, és akkor megint tanulok valamit :D


hétf. márc. 03, 2014 22:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Elektromann írta:
... egy érintőkapcsolóval is így jártam :?

Az már előtte is sza*r volt (ahogy Tron írta).

Ami tönkremehet, abban valamilyen idővel öregedő, zsugorodó, kiszáradó (stb.) anyag van. A félvezetőkben manapság már nincs (50 éve még volt).


hétf. márc. 03, 2014 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Akkor jó, ennek örülök :) legalább van esélyem, hogy némelyik alkatrész működik :)

Az előző hozzászólásomon annyit javítanék, hogy egyes tirisztorok pár hetes állás után tönkremennek, egy érintőkapcsolóval is így jártam :?


hétf. márc. 03, 2014 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Elektromann írta:
... léteznek olyan alkatrészek (mint pl egyes tirisztorok), amik sokévi inaktivitás után megadják magukat...

Ez kizárt. :idea:


hétf. márc. 03, 2014 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszönöm az információkat.
Ezek szerint, amim tönkrement sokéves állás után, az azért van, mert eredetileg rossz volt :? Azt hittem, ez arért van, mert léteznek olyan alkatrészek (mint pl egyes tirisztorok), amik sokévi inaktivitás után megadják magukat. Azért remélem nem minden rossz, mert vannak nekem "múzeális értékű" alkatrészeim is, mint pl a 486-os gép alkatrészei :D


hétf. márc. 03, 2014 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A HDD-k csapágyainak beállása csak több évnyi előzetes használat után jellemző, de tudok mutatni >27 éves működő diszket. (Microscience HH-725B)
Az ODD-knél a csavarorsós hajtásba bekeményedő zsír okozhat problémákat, de szintén csak sok év után.
Példának fel tudnék hozni pl egy Toshiba laptopot.
Életkorára jellemző, hogy P-II-es. 2 évet állt raktárban, mielőtt felhoztam. Feltöltés után 2.5 (!!!) órát tud az akku. A gyári eredeti.

Szóval ha egy masina nem kapcsol be x állás után, az eleve nem volt már 100-as.


hétf. márc. 03, 2014 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Elektromann írta:
Én arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, hogy ha hosszabb időre áramtalanítok egy számítógépet vagy egy alkatrészt (pl DVD meghajtó), akkor az miért válik használhatatlanná? Hogyan akadályozhatnám meg az alkatrészek romlását?

Ez nem így van, ha normálisan van tárolva. Legfeljebb a gumi alkatrészek elöregednek (de manapság már ilyesmi nem nagyon van).


vas. márc. 02, 2014 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Én arra lennék kíváncsi, hogy miért van az, hogy ha hosszabb időre áramtalanítok egy számítógépet vagy egy alkatrészt (pl DVD meghajtó), akkor az miért válik használhatatlanná? Hogyan akadályozhatnám meg az alkatrészek romlását?


vas. márc. 02, 2014 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszönöm szépen a válaszokat.
Visszagondolva a régi szép időkre Canon BJC-250. Zajos volt de akár 15 évet is kiszolgált. Azért a Canon márkanév képvisel egy bizonyos minőséget erre gondolok elsősorban a választásnál. :wink:


hétf. dec. 09, 2013 9:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
TargeT írta:
... Talán a többi nem érdemes szóra...

Ahogy elhallgatom az ismerősök véleményét, ebben van igazság.
Az olcsóbb, noname szerkezetek nem véletlenül azok. Sokan, sokat szoptak ezekkel.
Bár végső soron minden elromolhat. Pl ott van a haver 30 milliós Mercije. Nincs még két éves, és már ötször javították. És nem piti hibákkal. Ebbe a Mercibe az Isofix gyerekülés csatlakozás 200 eFt felár volt. Pl. a Suzukiban (nekem nem ez van) meg alapáron benne van, és legalább tízet lehetne venni a másik árából.


vas. dec. 08, 2013 10:53
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Akkor legyen kiegészítve Epson vagy Canon multifunkciós típusokkal. Talán a többi nem érdemes szóra. :wink:
Szkennerben szerintem jobb a Canon, mint a HP, noha ezt egy Lide 210-re alapozom, nem a multifunkciósokra.


vas. dec. 08, 2013 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Supervisor írta:
... milyen tintasugaras 3x1 funkciós nyomtatót ajánlanátok ...

Már a harmadik HP nyomtatót nyüvöm (most C4780). Még egyszer sem romlott el egyik sem.
A patron drága hozzá, de korrekt. A szoftvere méretes, átvenné a hatalmat a gépen, ha hagynám.


vas. dec. 08, 2013 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Miután már negyedszer küldöm vissza garanciális javításra a Brother MFC-295CN tintasugaras nyomtatót, elegem lett a Brotherekből. A Brother MFC-235C még nyomtatna, de minden nyomtatáskor betépi a papírt a 130-as meg nem tud minden színnel nyomtatni. Szeretném megkérdezni, hogy milyen tintasugaras 3x1 funkciós nyomtatót ajánlanátok, ami úgy átlagosan Brother magasságú és árban is hasonló?


szomb. dec. 07, 2013 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Idézet:
Ha mind a két fajtába rakok ramot az zavarja a rendszert?

Igen,mert szimultán csak az egyiket tudja használni.Az sem biztos,hogy egyáltalán elindul..ha, elindul csak az egyik félét fogja látni.


pén. nov. 01, 2013 8:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Üdv mindenkinek, egy kérdéssel fordulok hozzátok:
Van egy alaplap amin van 2db ddr1 és ddr2-es slot is. Ha mind a két fajtába rakok ramot az zavarja a rendszert? Úgy értem teljesítményileg? Utálják egymást és ajánlott inkább használni csak az egyiket?


csüt. okt. 31, 2013 12:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nézem az alaplap kézikönyvét, a BIOS beállításoknál valóban azt írja, hogy SATA#1-nél van IDE, RAID és AHCI, a SATA#2-nél meg disabled és enhanced. Ez utóbbi nyilván IDE módot takar. Van egy külön AHCI configuration menüpont is, de arról nem ír semmit. Ez mire jó?

Meg kéne nézni, hogy az ismerősödnek milyen BIOS beállításokkal megy az AHCI. Biztos, hogy a SATA3 porton is megy?

Ha meg másképp nem jön össze, akkor le kell tiltani, és inkább venni egy SATA3 vezérlőt. :)


pén. aug. 16, 2013 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
vackor írta:
... a BIOS-ban át kellett állítani a lemezkezelést IDE-ről AHCI-re, mert az IDE mód ugyan tökéletesen működik (gyors), de a TRIM-et, NCQ-t nem támogatja. Az sem kizárt, hogy ehhez BIOS frissítés is kell.


Friss BIOS csinálja ezt...
Egyébként az alaplapi SATA2 csatikon rendben megy az AHCI, TRIM-estől mindenestől. Ez egy külön Marvell vezérlő, de ennek a BIOS-ában nem találok külön AHCI/TRIM-re vonatkozó beállítást, csak RAID-et lehet benne összeállítani. Ismerősnek ugyanilyen lapja van (együtt vettük), neki megy a TRIM... Elvileg ugyanaz a driver is van fent mindkettőnknek, úgyhogy értetlenül állok az eset előtt. Eddig csak a win reinstall ami nem volt meg...

DisableDeleteNotify ha jól emlékszem 0 volt, pár újraindítás után ugyanúgy megmaradt 0-án, 1 majd 0-ra állítás sem segített, ugyanúgy támogatott de inaktív maradt a TRIM.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci] "Start"=dword, 0, tehát AHCI módban indul a Win, ez se lehet gond.


csüt. aug. 15, 2013 3:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nbela írta:
Alaplapi firmware verziója? Proci verzió? Memória modulok?
http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M ... upport_CPU



megvan biost kell frissitenem. kösz


szer. aug. 14, 2013 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Alaplapi firmware verziója? Proci verzió? Memória modulok?
http://www.asus.com/Motherboards/P8H61M ... upport_CPU


szer. aug. 14, 2013 15:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
üdv mindenkinek. a következő problémával fordulok hozzátok. processzort akarok cserélni i7-est berakom rárakom a hűtőt bekötöm stb. bekapcsolásnál viszont felvillan az alaplap dram led-je pirosan villog. beindul a gép és. pár másodperc múlva leáll. ezután automat megint bekapcsol és ez a folyamat megy végig. alaplap: asus p8h61-m pro. A válaszokat előre is köszönöm


szer. aug. 14, 2013 14:39
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Na de ez meg elég természetes és várható. A trim nem megy csak AHCI beállítás mellett.
Az IDE emuláció erre nem alkalmas.


hétf. aug. 05, 2013 16:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
FeF írta:
Az vele a probléma, hogy ha SSD-t kötök rá, nem működik rajta-vele a TRIM, HD Sentinel szerint támogatva van de nem engedélyezett.

Másfajta géppel, de ugyanígy jártam. Nekem az volt a megoldás, hogy a BIOS-ban át kellett állítani a lemezkezelést IDE-ről AHCI-re, mert az IDE mód ugyan tökéletesen működik (gyors), de a TRIM-et, NCQ-t nem támogatja. Az sem kizárt, hogy ehhez BIOS frissítés is kell.


hétf. aug. 05, 2013 8:20
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A Gigabyte-nál volt ilyen, hogy egyes funkciók el vannak rejtve.
De erre van az advanced BIOS bekapcsolása a Ctrl + F1 gombbal.
Ezután egyes menükben feltűnhet néhány rejtett beállítás. A S.M.A.R.T pont ilyen náluk.

FeF, a CrystalDiskInfo szerint sincs trim?
Ha átállítod a disabledeletenotify paranccsal majd lekérdezed ugyanezzel, mit ír ki?
Tudod ki-be kapcsolni?


hétf. aug. 05, 2013 4:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Egy rakat alaplapnál kapok lábrázást, amikor a BIOS indulásakor azt látom:
ilyenolyan diszk: SMART támogatva, de kikapcsolva
Természetesen a BIOS-t végigtúrva sehol sem találom, hol is lehetne bekapcsolni. De támogatva van és ez a lényeg. Hurrá!


vas. aug. 04, 2013 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ha már SATA3...
Egy Sapphire X58 Pure Black lappal szenvedek...
Az alaplapi SATA3 itt olyan megoldással köszön vissza, hogy egy darab PCIe 1x sávon csücsül... Tehát csináltak a 6 Gbps elméleti maximumból 5-öt. Nem mintha nem lenne elég, de eh.
Az vele a probléma, hogy ha SSD-t kötök rá, nem működik rajta-vele a TRIM, HD Sentinel szerint támogatva van de nem engedélyezett.
Ezen lehet valahogy segíteni?
Gugli a barátom, de az eshetőségek nagyja részét már végigpróbáltam (disabledeletenotify, driver újrarakása CD-ről és netről, meg még pár apróbb dolog)...


vas. aug. 04, 2013 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem az SSD-ről, hanem az egyik vinyóról töröltem a vackokat, hogy a másik vinyó tartalmát oda átmásoljam, aztán kiszereljem.

Az SSD-k ára valóban sok, ha szimplán csak Ft/GB arányban hasonlítod össze. Ha figyelembe vesszük a meghajtók teljesítményét is (mert hát az idő pénz), akkor nem annyira rossz a helyzet. Az SSD szekvenciális írás/olvasásban is sokkal jobban teljesít, ha pedig kisebb méretű fájlok kezeléséről van szó, ott egy vinyó gyakorlatilag elvérzik.


szomb. máj. 25, 2013 12:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
By Laci_L:
Idézet:
Ez miért optimalizál?

Mert,egy SSD lemezről van szó,nyilván ha a felesleget törli optimalizál :wink:

Szvsz:ár/érték arányban igen elrugaszkodott árakkal szemesül az ember 250-500 GB kategóriában,alatta elfogadható,de az mire elég :arrow: Andoidos tablet,más kérdés hogy abba hogyan tuszmákolod bele..hja"Nem könnyű mesterség az agyagszobrászat!":mondá a kínai korongmester.


szomb. máj. 25, 2013 12:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Megvan a válasz: ennyit tud az alaplap. PCI-Express 1. generáció.
Persze a kézikönyv ezt nem említi sehol, de most legalább tudom.


pén. máj. 24, 2013 23:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Lemaradt a vigyorgás. A lényeg, hogy töröltem egy csomó fölösleges kacatot, így egyel kevesebb meghajtó is elég. Optimálisabb a helyzet.

Most viszont az a mutatvány jön, amikor tökön szúrom magam! A SATA3 kártya megjött, beszereltem, csodaszépen indul róla a gép. Az írási sebesség rendben is van, de az olvasás 280 helyett már csak 200. Mi a nyavalyát csinálok rosszul??? A kártya felismeri hogy SATA3-as meghajtó van rajta. A Windows is felismeri saját (ms) driverrel is és a hozzá adottal is. A Samsung tesztprogramja szerint is oké a SATA3-as csatlakozás, maximális teljesítményt kéne produkálnia, erre még kevesebb mint SATA2-ről. :?


pén. máj. 24, 2013 22:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
vackor írta:
Optimalizáltam (shift+delete) a gépen tárolt fájlok egy részét ...

Bocs, de hogy van ez?

Eddig úgy tudtam, hogy a Shift-Delete közvetlenül töröl, és nem a kukába megy a törölt fájl (azaz kimarad a vissza állítás lehetősége). Ez miért optimalizál?


pén. máj. 24, 2013 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Optimalizáltam (shift+delete) a gépen tárolt fájlok egy részét, így végül kiiktattam az AHCI módban nem működő meghajtót.
Elvileg ma megjön a SATA3 kártya, aztán főpróba.


pén. máj. 24, 2013 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A JMicron vezérlőkről alapban jó a véleményem, szépen dolgoznak.
Egy Asrock lappal volt olyan gondom (még a kezdeti időkben, csak egy SATA2 volt rajta), hogy a 2-es port nem volt igazán 2-es. Ha diszket tettem rá, bizonytalankodott/fagyott a gép.


szer. máj. 22, 2013 6:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sikerült némi előrelépést eszközölni. Utánanéztem, mindenhol azt írják, hogy az alaplap SATA2 3Gb/s sebességű.
Ehhez viszont egy módosított BIOS kellett, úgy látszik hogy a hivatalos verzió egyáltalán nem hibátlan. 8)

Ezután még az is kiderült, hogy AHCI módban nem működik az egyik vinyó, illetve csak az intel chippel nem működik, a JMicron vezérlővel viszont simán. :hm:

A meghajtók átrendezésével sikerült elérni az 540/130 MBps sebességből 280/130-at. Innen már nem lépek vissza, veszek bele egy SATA3 interfészt.


kedd máj. 21, 2013 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ja. Ha SSD visszavontam, valóban lassú.


kedd máj. 21, 2013 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Tron írta:
vackor írta:
Az viszont furcsa, hogy 140 MB/s körüli értéket mért minden tesztprogram

Sata2-nek az teljesen jó érték. ATA133/Sata1-en örülök, ha 60-70 körülmegy.

Na jó, de itt egy olyan SSD-ről van szó, ami SATA3-on 540 MB/s-t tud. SATA2-n kéne neki 250-280 MB/s körül teljesíteni.
Itt a párja, ami egy másik gépben megy:

Kép


kedd máj. 21, 2013 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
vackor írta:
Az viszont furcsa, hogy 140 MB/s körüli értéket mért minden tesztprogram

Sata2-nek az teljesen jó érték. ATA133/Sata1-en örülök, ha 60-70 körülmegy.


kedd máj. 21, 2013 6:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Azt szokta üzenni ilyenkor, hogy "keygen.exe nem Win32 alkalmazás".


szomb. máj. 18, 2013 9:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Lenne egy apró kérdésem. Hogy lehet egy fájlról megállapítani (XP alatt) hogy 32 vagy 64 bites?
Amit észrevettem, hogy a 64 bitesnek az ikonja nem jelenik meg.

Tulajdonképpen azért kérdezem, mert van egy fájl (keygen, nem vírusos), ami nem akar futni, hibajelzést ad:

Idézet:
AppName: keygen.exe AppVer: 0.0.0.0 ModName: unknown
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 018a2472


pén. máj. 17, 2013 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igen, arról megy most, mert az alap chipset nem tudja az AHCI módot. Helyette akarok SATA3-as kártyát a gépbe, csak felvetődött a bootolás kérdése.
Az viszont furcsa, hogy 140 MB/s körüli értéket mért minden tesztprogram amit próbáltam. Ha tényleg SATA2, akkor legalább a dupláját kellett volna hoznia.


pén. máj. 17, 2013 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Storage
Southbridge
4 xSATA 3 Gb/s ports
JMicron® JMB363 PATA and SATA controller
1 xUltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
1 xExternal SATA 3.0 Gb/s ports
1 xSATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)
Support RAID 0,1,JBOD

Igen, de az is csak STA-2


pén. máj. 17, 2013 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Kicsit keresgéltem, úgy néz ki hogy működhet a dolog. Ezen az alaplapon van az ICH9-en kívül egy másik SATA vezérlő is, ami technikailag a PCI-E egyik portjához kapcsolódik. Ebben a felállásban simán indul az SSD-ről.

Kép


pén. máj. 17, 2013 13:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3775 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség