Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 15:41



Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
BIOS frissités 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Hali!
Nekem egy Abit be7rade alaplapom van,de nem sikerül a Bios frissités!!
A honlapjáról letöltött be7e7.exe-vel mit kell csinálni hogy frissüljön?
Csináltam egy rendszerinditó lemezt,ráraktam az exe fájlt,meg awdflash fájlt.Ha az exe elindítom,kevés memoriát ír ki.De mért van az hogy a lementett fájl amit awdflash-el készítek 512Kb a be7e7.exe pedig 288Kb!
Kezdö vagyok segitsetek!


Előre is köszönöm


csüt. okt. 14, 2004 23:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Hát, a honlapján csak ez van, de gondolom ezen már átrágtad magad Te is...


http://www.kobian.com/download_product. ... uct_id=127

KOB KT133a FSX

Full Specifications

Description
- AMD K7 Mainboard with VIA KT133a Chipset Design

Processors
- 462 pin Socket A supports AMD Athlon?(K7) processors
* Full series of Athlon?processors including the newest Duron?and Thunderbird processors. (Can support the future 1.5GHz Thunderbird)


Chipset
- VIA VT8363A (NB) & VT82C686B (SB)
* Support AGP 2.0 specification (4X)
- Super I/O - Integrated in VT82C686A (SB)
- System Hardware Monitor: Integrated in VT82C686A (SB)
- AC97 Audio Codec: Avance ALC100 (RealTek)
* Compliant with AC97 2.1 specification


System BIOS
- Award 2Mb Flash EEPROM
- Supports Plug and Play 1.0A, APM 1.2, Multi Boot, DMI
- Full support for ACPI revision 1.0 specification

Memory
- Three 168-pin DIMM sockets for 3.3V SDRAM (Ready for PC100, PC133)
- Maximum: 1.5GB


I/O Interface
- Supports Plug and Play function
- PS/2 keyboard and PS/2 mouse connectors
- Four USB Ports (Two USB Connectors as header onboard)
- One - EPP/ECP mode parallel port
- Two - 16550 high-speed serial I/O ports
- Audio Ports (Line-in, Line-out, Mic-in, CD-in and game port)
- Dual PCI IDE interfaces - support four IDE devices (PIO mode 4, DMA Mode 2, Ultra DMA 33/66/100)
- Supports 360K~2.88M Byte, 3 Mode FDDs or LS120
- ATX Power Supply Connector
- Ports, headers and others
* IrDA Cable header
* Extra USB header
* Green, HDD, power indicator LED headers
* CPU and Case Fan headers
* LAN Card Wake Up/Modem Ring Wake-Up headers


RTC & Battery
- VT82C686A included 256 byte of CMOS SRAM
- With CMOS SRAM hardware clear jumper

Expansion Slots
- 5 PCI slots, 1 AGP slot, 1 AMR slot


Form Factor & Layers
- ATX (304mm x 220mm)



Drivers
Version Specification Size Note Download

VIA 4 in 1 driver (Include INF, AGP, IDE & IRQ File)
4.33 Windows 2000
Windows ME
Windows 98se
Windows 98
Windows 95
Windows NT
(release on 08/31/2001) 1.05 MB


Avance Logic AC'97 Sound System Software
2.20 Windows XP
(release on 12/15/2001) 4.28 MB

1.20a Windows 2000
(release on 01/04/2001) 70 KB

1.20a Windows ME
(release on 01/04/2001) 70 KB

1.20a Windows 98se
(release on 01/04/2001) 70 KB

1.20a Windows NT 4.0
(release on 12/10/2000) 142 KB


VIA Hardware Monitor driver
N/A Windows 95/98
(release on 07/11/2000) 741 KB


BIOS
Version Specification Size Note Download
3.6a Release Reason:
1. Update for AMD new CPUs sign on
2. Update to patch 137GB H.D. limitation.
3. ADD Logo File
(release on :03/19/2002)
216 KB


Manuals
Version Specification Size Note Download
1.01 Release on 05/30/2001

3.1 MB


Én a Te helyedben még ráengedném a BIOS Patcher-t, veszteni nem vesztesz semmit...


csüt. okt. 14, 2004 23:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egyébként ha bárki bármit elront, és az alaplapja nem hajlandó bootolni, akkor itt a már sokat emlegetett http://www.biosiras.hu oldal, itt mindenkinek garantáltan megoldódik a problémája.

Üdv!


csüt. okt. 14, 2004 18:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Na hi!

A fejlemények elszomorítóak... :D

Előszöris lekaptam a via 4 in 1 drivert és a miniportot a fenti linkekről. Miután feltettem a miniportot, meg sem lepődtem azon, hogy nem indul el a windows... Régebben is/mióta bexart az alaplap/ mikor feltettem a miniportot, meghalt minden... Egyszeűen csak tölt, kiírogatja a cuccokat, majd megáll mielőtt betöltődne a windows... Pár perc semmittevés után kiírja a számomra legkedvesebb hibaüzenetet: " windows védelmi hiba... újra kell indítani a számítógépet..." DE MINEK?? ha egyszer a következő indításkor is ezt fogja beadni... Szóval ilyenkor újra win telepítés és kész... Miniportot nem lehet feltenni. DE MIÉRT? Na szóval mondom ha már úgyis windowst kell telepítenem, felteszem SE barátom helyett a régi kedvencemet, a milleniumot... Hát igen... hozta a formályát... Első indításkor feltelepítettem a 4 in 1-et, restart... Ekkor próbáltam a következő manővert végrehajtani: start/beállítások... és csáó ennyi volt, full fagyás, restart. Következő indításnál se kaptam a szívemhez mikor hangkártya cd-jét betettem, majd wincmd-ben ránymtam az E-re és megint halál... na mondom kész... Következő indításnál már eljutottam addig, hogy elkezdte telepíteni, majd egyszer csak csáó... Most csodálom, hogy még megy:D Szóval nálam SE kontra ME közül a jó kis SE került ki szerencsésen... de persze nálam egy ilyen gépnél... másnál lehet h egy nrmális gépen jó:D Valakinek esetleg valami ötlete még a szaggatás ellen? ha nincs, akkor pár napon belül kész lesz a honlapom! Http://beleallitottamegybaltatabehaltme ... omba.fw.hu :D


csüt. okt. 14, 2004 6:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Na hi!

A fejlemények elszomorítóak... :D

Előszöris lekaptam a via 4 in 1 drivert és a miniportot a fenti linkekről. Miután feltettem a miniportot, meg sem lepődtem azon, hogy nem indul el a windows... Régebben is/mióta bexart az alaplap/ mikor feltettem a miniportot, meghalt minden... Egyszeűen csak tölt, kiírogatja a cuccokat, majd megáll mielőtt betöltődne a windows... Pár perc semmittevés után kiírja a számomra legkedvesebb hibaüzenetet: " windows védelmi hiba... újra kell indítani a számítógépet..." DE MINEK?? ha egyszer a következő indításkor is ezt fogja beadni... Szóval ilyenkor újra win telepítés és kész... Miniportot nem lehet feltenni. DE MIÉRT? Na szóval mondom ha már úgyis windowst kell telepítenem, felteszem SE barátom helyett a régi kedvencemet, a milleniumot... Hát igen... hozta a formályát... Első indításkor feltelepítettem a 4 in 1-et, restart... Ekkor próbáltam a következő manővert végrehajtani: start/beállítások... és csáó ennyi volt, full fagyás, restart. Következő indításnál se kaptam a szívemhez mikor hangkártya cd-jét betettem, majd wincmd-ben ránymtam az E-re és megint halál... na mondom kész... Következő indításnál már eljutottam addig, hogy elkezdte telepíteni, majd egyszer csak csáó... Most csodálom, hogy még megy:D Szóval nálam SE kontra ME közül a jó kis SE került ki szerencsésen... de persze nálam egy ilyen gépnél... másnál lehet h egy nrmális gépen jó:D Valakinek esetleg valami ötlete még a szaggatás ellen? ha nincs, akkor pár napon belül kész lesz a honlapom! Http://beleallitottamegybaltatabehaltme ... omba.fw.hu :D


csüt. okt. 14, 2004 6:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 131
Hozzászólás 
McLaca írta:
Sőt! Ha a bootfloppyval csinálsz egy ramdrive-ot, és oda rakod fel a flasht és a progit, onnan is frankón fut, és akkor már csak a 230V lehet a hiba :)

Üdv!


De ha van szünetmentesed, akkor még az sem :)


szer. okt. 13, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sőt! Ha a bootfloppyval csinálsz egy ramdrive-ot, és oda rakod fel a flasht és a progit, onnan is frankón fut, és akkor már csak a 230V lehet a hiba :)

Üdv!


szer. okt. 13, 2004 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Engem csak egy régebbi hozzászólás zavar, vagyis pontosabban, hogy csak nekem tűnt fel a ferdítés.

Gubi írta:
Akkor minden ok, én csak arra gondoltam ha esetleg nincs még a gépen semmi oprendszer, és a gép nem tud dos-t butolni mert mondjuk NTFS a parcicia!


Annak idején még NTFS se volt, sőt még winchester se nagyon, mégis tudtak DOS-t bootolni. Ennek oka, hogy floppryról egyszerűen megoldható. Ráadásul itt végig bootlemezről volt szó, ami akkor is elindul, ha nincs partícionálva a winchester.

Azt se értem, hogy miért kell a programot winchesterről futtatni. Rosszul tudom, hogy amikor elindítod a programot, akkor az bekerül a memóriába és onnantól futtatja? Mert ha nem, akkor teljesen mindegy, hogy floppyról vagy winchesterről indítom. Ha már elindult, akkor mindegy honnan lett indítva.

Ami pedig totál nem világos számomra az az, hogy miképp keveredett az Intel a képbe már megint. :lol: :lol:


szer. okt. 13, 2004 5:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nyilván nem memóriaidőzítésre, vagy IRQ-kiosztás módosításra gondoltam. Ha jól emléxem, a nyomtatóportnál volt valami az ECP/EPP ill ECP+EPP variációkkal. Lényeg, hogy a default visszaállítása megoldotta, de akkor is furcsálom.



Valóban furcsa, de megjegyzem, hogy a fenti BIOS "variációk" erősen kihatnak az IRQ és a DMA beállításokra...

Nem tartom kizártnak olyan konfig létét, melynél ezen paraméterek variálása megboritja a stabilitását... Bár ugye "emberi" számítás szerint nem kéne...


kedd okt. 12, 2004 23:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nos... Ebben nagyon is igazad van.


kedd okt. 12, 2004 22:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezekszerint a BIOS "downgrade" lehetséges :) Eddig csak megfordult a fejemben, hogyha nem ok az új, visszateszem a régit, de nem foglalkoztam vele, hogy lehet-e, pedig nyilvánvalóan igen.

WinME-98 témához: egyezünk ki mindenkivel, hogy a rendszer stabilitása elsősorban hardver (és hozzá adott driver) függő.

Üdv!


kedd okt. 12, 2004 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás BIOS frissites
BIOS-t akkor erdemes frissiteni, ha van ra okod. Vagyis: Stabilabb lesz a rendszer, uj procit tamogat az alaplap, uj hasznos funkciokkal bovul a BIOS Setup, stb.
Sajat tapasztalat:
Frissitettem az Asus P4S8X alaplapom BIOS-at, mert kijott egy uj verzio, amire azt irtak, hogy a Plextor CD-irokkal elofordulo hibakat javitja. Nekem is Plextorom van, de meg nem tapasztaltam semmilyen hibat, tokeletesen mukodik az iro. Ennek ellenere - biztos ami biztos alapon - elvegeztem a frissitest. Kb. fel ev mulva, mikor egy floppy lemezre szerettem volna masolni valamit, nem sikerult, pdig a lemez es a meghajto jo volt. Kb. 1 napomba telt, mire rajottem, hogy az uj BIOS okozza a hibat. Regi BIOS vissza, es mukodott minden.
Tanulsag: Csak akkor frissitsuk a BIOS-t, ha abbol elonyunk származik. Lehet, hogy az uj verzio rosszabb a reginel.
Ennyi.

Ui.: A Windows Me sokkal stabilabb, mint a 98. En meg most is azt hasznalom, es meg nem lattam rajta kek halalt. (Ellenben 98-on annal tobbet...)


kedd okt. 12, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
"Via 4in1 Driver a megoldás!

Nincs bekapcsolva a vinyón a dma, azért lehet lassú. Vagy csak egyszerűen kell neki az alaplapi chipset driver.
Egyébként szerintem rakj fel egy 98SE-t a Millenium helyett. A ME egy kalap ****. És ez nem csak az én véleményem."

hell!

4 in 1 drivert már próbáltam, habár most szedem aztis ami be van linkelve. hátha újabb... vinyó dma-t hol lehet bekapcsolni? mert úgy ahol a cdromét kell én nem tudtam.. nincs ott semmi. Alaplapi chipset drivert honnan szedjek? felteszui a 4 in 1 nem?

jah millenium nálam is sokkal gyérebben zenélt eddíg mint a 98... már kb fél éve csak se van...


kedd okt. 12, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hiába írod át a system.ini-t, a 98 akkor sem fogja használni a 256MB feletti memóriarészeket csak kódtárolásra, számítások átmeneti memóriájaként nem. Így van megírva.

Üdv!


kedd okt. 12, 2004 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Idézet:
lényeg: a win98 nem tudja a 256 MB (vagy már a 128 MB) feletti RAM-ot a gép "gyorsítására" felhasználni, értsd: ahelyett, hogy szabad helyre pakolna gyorsan a RAM-ban, hogy mielőbb elvégezze a műveletet, ehelyett az alsó szegmensből töröl valamit, hogy oda írhasson

a system.ini átírásával ez könnyen megoldható, más kérdés hogy a linuxok is hasonlóan működnek, és pl ezért lehet egyszerre másolni kislemez CD és vinyóról össze vissza, plusz végezni valami csak proci és memoria igényes dolgot hogy az egész gép meghalna, mindezt letöltés közben.....


kedd okt. 12, 2004 18:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
StSanya írta:
McLaca írta:
...
Azért ha pontosítanád, hogy mi(k) az(ok) a "csak felületes sallang"(ok)... :?:
Mert kis memória időzítés, stb. elállítással rendesen lehet nézegetni indításkor a kék képernyőket...
Nyilván nem memóriaidőzítésre, vagy IRQ-kiosztás módosításra gondoltam. Ha jól emléxem, a nyomtatóportnál volt valami az ECP/EPP ill ECP+EPP variációkkal. Lényeg, hogy a default visszaállítása megoldotta, de akkor is furcsálom.

OFF
Nekem egyébként az ME a legstabilabb jelenleg, a hardverinkompatibilitása kisebb, mint a 98-é, vagy (bármilyen meglepő) az XP-é (XP-s driverekkel is), és a lényeg: a win98 nem tudja a 256 MB (vagy már a 128 MB) feletti RAM-ot a gép "gyorsítására" felhasználni, értsd: ahelyett, hogy szabad helyre pakolna gyorsan a RAM-ban, hogy mielőbb elvégezze a műveletet, ehelyett az alsó szegmensből töröl valamit, hogy oda írhasson. Ez az ME-ben, 2000-ben, XP-ben és nyilván a Longhornban is már úgy működik, hogy számolás közben pakol, amíg van hová, csak aztán kezd üríteni... Igaz, ez nagy hátrány is lehet :)
Egyébként egy oprendszer stabilitása nagynértékben függ a hardverek együttműködési hajlandóságától is, és ezen sajnos nem lehet változtatni, én is bütyköltem már olyan gépet, amin a ME és a 98 idegbaj volt (semmi nem működött), az XP meg fel se települt (mondjuk, TESCO-s gép, tehát nem csoda :lol: ), na oda 2000 került.

ON

Üdv!


kedd okt. 12, 2004 17:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
USB-ről, vagy CD-ről bootolsz, vagy windowsos frissítőt használsz.


kedd okt. 12, 2004 10:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 9:50
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem a gépemben már nincs is kismeghajtó. Szerintetetk tudok így is BIOS-t frissíteni? Nem, mintha akarnék, nincs semmi bajom, csak úgy érdekelne. Mert mostanában már kezd kimenni a "divatból" a kislemez is.
Mondjuk a másik gépemben van lemezmeghajtó, 3.5-es és 5.25-ös is. :))


kedd okt. 12, 2004 10:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
McLaca írta:
A témához: szerintetek hogy létezik az, hogy az XP egy BIOS beállítás módosítása után (nem olyan, ami mélyen a rendszer lelkébe kakil, csak valami felületes sallang - szomszéd gépe :) ) nem hajlandó elindulni?? Aztán "Load default settings" és az XP fut... Ki látott már ilyet...


Azért ha pontosítanád, hogy mi(k) az(ok) a "csak felületes sallang"(ok)... :?:

Mert kis memória időzítés, stb. elállítással rendesen lehet nézegetni indításkor a kék képernyőket...


kedd okt. 12, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
McLaca: én is használtam ME-t, kb. fél évig. Semmivel (ismétlem semmivel) nem volt soha annyi problémám, mint ezzel az op rendszerrel. :twisted:
Rettentően instabil volt, relative sok helyet foglalt, ahhoz képest, hogy szinte 1 az 1-ben w98 volt a drága.
Az újítások (MP, Movie Maker....) nem igazán győztek meg. Sem az új eszközök támogatása, mert semmi olyat nem tudott amire nekem szükségem lett volna, és nem volt a 98-ban.
Barátnőmék amikor vették a gépüket, akkor arra is Me-t raktam fel nekik először, mert gondoltam, hátha....
Rosszul gondoltam. :(
Fagyott, dobta a kék halált. Most 98 van fennt, már jó régóta (256 ramjuk van, ezért nem XP), ezzel szinte semmi probléma. Ami van, az betudható annak, hogy nem vágnak mindent a géppel kapcsolatban.

Tehát nem csak a levegőbe beszéltem, nem szokásom.Amihez lövésem sincs, abba nem szólok bele. Pl. Unix, Linux....

Na, Peace! :wink:


hétf. okt. 11, 2004 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nekem volt ME, és nagyon instabil volt a 98SE és a 2000-hez képest is!!!


hétf. okt. 11, 2004 21:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem van fent Win98 és WinME is (meg még sokminden más :) ) Ki merem jelenteni, hogy a WinME sokkal stabilabb és a hardvereket is korrektebbül, hibamentesebben kezeli, mint a 98. Azt, hogy a ME ****, általában olyanok mondják, akik sosem látták. Indokolni senki nem szokta. Igazából egy win98 Update, de annál stabilabb. Főleg, hogy olyan új hardvereket (még a billentyűzet multimicsoda funkcióit) is rögtön lehet használni telepítés után, amiket a rendszerbe épített driverek tuti nem ismerhetnek...
A témához: szerintetek hogy létezik az, hogy az XP egy BIOS beállítás módosítása után (nem olyan, ami mélyen a rendszer lelkébe kakil, csak valami felületes sallang - szomszéd gépe :) ) nem hajlandó elindulni?? Aztán "Load default settings" és az XP fut... Ki látott már ilyet...

Üdv!


hétf. okt. 11, 2004 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Via 4in1 Driver a megoldás!

Nincs bekapcsolva a vinyón a dma, azért lehet lassú. Vagy csak egyszerűen kell neki az alaplapi chipset driver.
Egyébként szerintem rakj fel egy 98SE-t a Millenium helyett. A ME egy kalap ****. És ez nem csak az én véleményem.


hétf. okt. 11, 2004 0:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
Valaki ajánlotta, hogy próbáljam meg frissíteni a biost. Mivel semmit se értettem hozzá, elkezdtem keresgélni neten. addig jutottam, hogy végül /elvileg/:D frissítettem is a biost. Az alaplap cd-jéről akasztottam egy aflash progit, és a mercury honlapjáról loptam egy 3.6a-s /asszem a 3.7-nél tart/ frissítést az alaplapomhoz. megcsináltam az indítólemezt, lefuttattam, a progi kiírta, h kész... Örömmel vettem észre a változást, ami a NAGY SEMMIBEN nyilvánult meg..:D


A BIOS frissítés ÁLTALÁBAN nem teljesítmény növekedéseben, hanem stabilitásban, új képességekben, és szimplán hiba-elhárításaban nyilvánul meg...

dj_us írta:
Alaplap: Mercury, KOB KT133a FSX


Ide egy újabb VIA Hyperion 4in1 és a VIA IDE drivert is ajánlok:

http://www.viaarena.com/downloads/drive ... _v453v.zip

http://www.viaarena.com/downloads/drive ... _V320b.zip


dj_us írta:
Szóval ha esetleg valakinek lenne valami ötlete, hogy mit csináljak, azt megköszönném!


Nem olyan drága egy AthlonXP, én nem spórolnék rajta.... :wink:


dj_us írta:
Jah és azt is hallottam, hogy 2-nél többször nem lehet/nem ajánlott frissíteni a biost mert öxxexarja magát... ez igaz?


NEM!!! Csókoltatom, aki ilyet mondott... Nem szőke :?:

Ui: Elnézést a kivételektől....


vas. okt. 10, 2004 20:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Heló!

Történt egyszer, hogy szépen kaptam a víruskat netről, és mivel nem tudtam lekapni úgydöntöttem jöhet egy fdisk és egy format... Ez így mind szép és jó is volt, de meglepődve tapasztaltam, hogy miután felraktam a szokásos win milleniumot és az alaplap service packját, a gép annyira szaggatott, hogy alig lehet valamit is csinálni rajta./egér szaggat mikor másolok, winamp akad, játékok fullra, gép fagy.../ Ez addig nem volt meglepő amíg fel nem tettem az alaplap cuccait a cd-jéről. Eddígis szaggatott service pack nélkül. Szétbeleztem az egész gépet, mindent kicserélgettem, az alaplapot mindenhol letisztítottam, megmértem a tápokat, biost reseteltem, egyszóval mindent megpróbáltam, de semmi. Valaki ajánlotta, hogy próbáljam meg frissíteni a biost. Mivel semmit se értettem hozzá, elkezdtem keresgélni neten. addig jutottam, hogy végül /elvileg/:D frissítettem is a biost. Az alaplap cd-jéről akasztottam egy aflash progit, és a mercury honlapjáról loptam egy 3.6a-s /asszem a 3.7-nél tart/ frissítést az alaplapomhoz. megcsináltam az indítólemezt, lefuttattam, a progi kiírta, h kész... Örömmel vettem észre a változást, ami a NAGY SEMMIBEN nyilvánult meg..:D szóval már nem tudom mit lehetne csinálni a géppel.... lassan ott tartok, hogy kiveszem az alaplapt, és beleállítok egy baltát! A gépem:

Alaplap: Mercury, KOB KT133a FSX
Proci: AMD Duron 1 Ghz
RAM: 256 Mb SD 133Mhz/próbáltam már ezt is cserélni másikra../
Vinyó: 80 Gb Seagate
Videókártya: 16 Megás riva:D
PC krehács: SB Audio PCI 128
Panasonic CD-író

Szóval ha esetleg valakinek lenne valami ötlete, hogy mit csináljak, azt megköszönném!
Jah és azt is hallottam, hogy 2-nél többször nem lehet/nem ajánlott frissíteni a biost mert öxxexarja magát... ez igaz?


vas. okt. 10, 2004 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 16, 2004 10:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
A felkészültséged páratlan gratulálok, ezt én is alkalmazni fogom.


szer. jún. 16, 2004 14:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
partition magical van csinálva egy 2-3megabájtos partíció pont erre a célra!:)


szer. jún. 16, 2004 14:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 16, 2004 10:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Akkor minden ok, én csak arra gondoltam ha esetleg nincs még a gépen semmi oprendszer, és a gép nem tud dos-t butolni mert mondjuk NTFS a parcicia!


szer. jún. 16, 2004 13:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Gubi: elárulom neked hogy intelnél és AMD-nél is ugyan azok a biosfrissítők!:))))))))) 3 fajta van AMI bioshoz, AWARD-hoz és phonix-hez!!!!
a lemez formázásáról megy annyit, hogy a bios és a flashelő exe-t soha nem a kislemezre másolom hanem a winyóra!! pont amiatt amiért a kislemez olyan megbízható!!!!


szer. jún. 16, 2004 11:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 16, 2004 10:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Arra is felszeretném még hívni a figyelmet, hogy a dos-os bios feltöltésnél nem árt a boot lemezt leformázni, nehogy esetleg hibás legyen (formázás végén kiírja, ha hibás).
Egyébként az Intel alaplapnál tökéletes a win-es bios frissítés.
Egyébként 2 ajánlott a bios frissítés még azért is mert benne van általában a processzor microcode frissítés is, meg ilyenek és egyéb nyalánkságok...


szer. jún. 16, 2004 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Egyáltalán nem barkács megoldás a "gyári" megoldások is ilyenek, egy egész olcsó "hajszárítóval" (pár ezer HUF-os hőlégfúvóval) meg lehet oldani a leforrasztást nem kell hozzá több száz ezres kiforrasztó állomás , ónszívó sodrattal a NYÁKot megtakarítani a visszaforrasztást meg egy sima weller pákával is meg lehet oldani. Simán körbe kell folyatni az ónt a fölösleget a felületi feszültség segítségével leszedni. Denszesszel letakarítani és mint a gyári forrasztás :) Talán még szebb is. Várni kell vele egy kicsit mert túl fényes a régi forrasztások mellett, de egy-két hét múlva már nem nagyon lehet észrevenni a különbséget. Egy PC boltban szerintem nem is gondolnak arra, hogy bele mersz forrasztani az alaplapba...


hétf. jún. 14, 2004 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
arnd írta:
djsms írta:
arnd írta:
Ha nem vehető ki akkor is...

mi a módszer?

Hőlégfúvó... páka... flash/eeprom égető.
Egyébként a CD/DVD írók frisítése sokkal gázabb, mint az alaplapoké, azoknál valóban nem paranoia egy szünetmentesröl való táplálás flashelés alatt.

Barkácsmódszeren kívüli megoldásra gondoltam :)
Ezt így ismerem én is, de ez így már garivesztéssel jár... Persze profi eszközökkel lehet szépen dolgozni, de az nincs mindenkinek otthon


hétf. jún. 14, 2004 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
az hogy a DOSt még úgy lopták...az xp-t meg már maguk írták :wink:


vas. jún. 13, 2004 22:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha meg mégis sikerült elcseszni, akkor a már itt, a hardverfórumon is ezerszer felemlegetett oldalon találsz megoldást a legegyszerűbben:

http://www.biosiras.hu

Üdv!


vas. jún. 13, 2004 21:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Tudom nem egy nagy szám a DOS, (monthatni: csak hogy müködjön a gép) de legalább tudom mit futtatok,(megnyugtató az minimális parancskészlet és az A:/) nem azt mondom,hogy másra tudnám manapság használni.
Egy grafikus kezelőfelülettel ellátott op. rendszer, ami magasszintü programnyelvet használ (a leghülyébbek is tudják használni), ne várjunk csodákat.
Mivel sokunknak nincs szüksége UNIX-ra ezért maradunk a win-nél. De azért a biosra a dost javaslom (a jó öreg 6.22)
üdv


csüt. jún. 10, 2004 23:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
energoman írta:
Amit én nem mernék, az az, hogy bios-t win alól flash-elni. Én még mindig jobban bizok a kislemezes megoldásban DOS alól.
Salvatore: fogalmazhatok másképp is, az ASUS nagyon sokat vissaesett a szememben. És már nem is lesz jobb, +van benne egy kis 6dik érzék
Üdv




Eeeehhhhh, mi a különbség, DOS vagy Windows, mindakettő "picipuha"...

A másik: BootBlock BIOS -ról ki hallott már? Nagyon jó dolog, nekem már hozott vissza a gyakorlatban is alaplapot a kukából, egy áramszünet miatt elbaltázott BIOS frissítés után....


csüt. jún. 10, 2004 23:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Amit én nem mernék, az az, hogy bios-t win alól flash-elni. Én még mindig jobban bizok a kislemezes megoldásban DOS alól.
Salvatore: fogalmazhatok másképp is, az ASUS nagyon sokat vissaesett a szememben. És már nem is lesz jobb, +van benne egy kis 6dik érzék
Üdv


csüt. jún. 10, 2004 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Salvataggio írta:
ha valaki paranojás vegyen szünetmentest!:)
Zsoca csak nem az MSI írta ki?:)


Nem, egy Mercury ha jól emléxem.


csüt. jún. 10, 2004 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
djsms írta:
arnd írta:
Ha nem vehető ki akkor is...

mi a módszer?

Hőlégfúvó... páka... flash/eeprom égető.
Egyébként a CD/DVD írók frisítése sokkal gázabb, mint az alaplapoké, azoknál valóban nem paranoia egy szünetmentesröl való táplálás flashelés alatt.


csüt. jún. 10, 2004 13:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha valaki paranojás vegyen szünetmentest!:)
Zsoca csak nem az MSI írta ki?:)


csüt. jún. 10, 2004 12:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Salvataggio:
Majdnem 100%-ban egyetértek!
Szinte csak a villany lehet a gáz...de az nagy :)

Viszont ha jól emlékszem, nekem írt már ki olyat, hogy CMOS checksum not correct CONTINUE?
(Még 1 gáz lehetőség :) )


csüt. jún. 10, 2004 12:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
zsoca gyakorlat teszi a mestert :) de még most sem tudom igazán hogy mit bír elcseszi hacsak nem valami állatságot csinál???
az aflash.exe az awdflash.exe mindegyik mielőtt felflesselné az új biost ellenőrzi hogy valóban arra at alaplapra való-e. legalábbis abit, epox asus, gigabytenál biztos így van!!! hacsak tényleg a villany nem megy el és azelőtt rebootoltat hogy kiírná a fleshelő hogy oké reboot, mi probléma adódhat???


csüt. jún. 10, 2004 12:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
arnd írta:
Ha nem vehető ki akkor is...

mi a módszer?


csüt. jún. 10, 2004 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Salvataggio írta:
ezt azok mondják akik vagy elcseszték vagy félnek frissíteni!


Nos én egyáltalán nem félek frissíteni (mondjuk az áramszünet miatt egy kicsit :) , de amúgy nem)!
Mégis azt javaslom a topicnyitónak, hogy ha minden okés ne frissítsen!!!
Pláne ha azt sem tudja mi változna!
Az a minimum, hogy elolvasom mit javítottak az új BIOS-ban, nem pakolgatok felfelé minden ****, csak hogy a legújabb legyen!
Egyáltalán nem nehéz frissíteni, de ha pont szegény szerencsétlen kevésbé hozzáértőnél nyekken meg valami, akkor majd veri a fejét a falba és keres egy másik gépet, ahonnan feljöhet a fórumra és felteheti az újabb topicot:
BIOS frissítés után sötétség... :?


csüt. jún. 10, 2004 12:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
energoman: épp asusról mentem át!:))) nemigaz hogy az asus milyen nagyot zuhant magához képet!
az EPOX-nak is van egy hátránya(azon kívül hogy nem a legolcsóbb). Sajnos teljesen megbízik a winfosban és a phonix flashelő progiában. érdemes a régi dos módszerrel flashelni, mert már hallotta olyat hogy a vinfosos flashelő agyon k.rta a biost!


csüt. jún. 10, 2004 12:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Ha nem vehető ki akkor is...


csüt. jún. 10, 2004 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
gigabyte alaplapomhoz van windowsos biosfrissítő program! Automatikusan megkeresi a legújabb biost és az usernek csak bután az ok-ra kell kattintani :)
Mellesleg áramszünet vagy lekapcsolás esetén azért nem megy tönkre az alaplap. Könnyedén meg leht csinálni egy másik hasonló tíousú alaplapban, feltéve, hogy a bios ic kivehető!!!
Rengeteget csináltam már meg így! :)


csüt. jún. 10, 2004 9:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
A legegyszerűbb és (minden híreszteléssel ellentétben) legmegbízhatóbb módja a bios frissítésnek a windows programokkal való frissítés. Itt konkrétan azokra a flash progikra gondolok, amiket az alaplapgyártók mellékelnek az alaplaphoz. Így tutira jó bios verziót flashel a program.


csüt. jún. 10, 2004 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Salvataggionak: Észre vettem az utóbbi időben hogy nagyon EPOX hivő lettél. Csak megjegyezném, hogy van is miért, de remélem nem lesz ennek az az ára, mármint a bizalomnak, hogy majd jól elbizzák magukat és hasonló gödörbe esnek mint az ASUS.
A bios-ról meg annyit, hogy csakis hivatalos honlapról( helyről, driver cd-ről....)( véleményem szerint a driver.com meg hasonló oldalak nem jók, találtam már **** bios-t, 3 hétig kajtattam a vga-kártyámra jól müködő bios) a régit lementeni, egy jó (már kipróbált és nem uj) kislemezt használni. Ha tudja az alaplapod és miért ne tudná, csak a *.bin file-t kell a lemezre másolni (semmi mást) és a gép bekapcsolása előtt a lemezt betenni, igy mindent automatikusan megcsinál , csak ki ne kapcsold. Ha kész van automatikusan ujraindul a pc.

üdv


szer. jún. 09, 2004 23:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ezt azok mondják akik vagy elcseszték vagy félnek frissíteni!
1. nagyon fontos hogy olyat szedj le amilyen az alapapod!
2. ha megvan a megfelelő fleshelő programmal kell flashelni mert ez is gáz lehet. abitnál nem gond mert a bios file mellé van mellékelve a zip fileban. mert ugye más van award, más ami és más phonix bioshoz is.
3. kell egy boot lemez amelyen csak command.com io.sys msdos.sys van. ezzel bebootols. majd elindítod azt a .bat file-t ami az alaplaphoz van a zip fileban hogy a többi is mellette van. ha nincs ilyen akkor az exe-t kell futtatni.
ennyi közben ne menjen el a villany! ez a művelet kb 20 másodperc.


szer. jún. 09, 2004 21:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség