Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 15:01



Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
BIOS frissités 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mivel ez volt rajta eredetileg: ec42c0.exe - Bios R02-c0 for Acer Power SX SIS630E Chipset 11.00

Ami ugye 630E-s.

Így a nem E-t meg sem próbáltam csak a másik kettő erre valót:

ec4bo.zip - Bios R03-B0 for Acer Power SX SIS630E Chipset 03.01
bc43c2.bin - Bios R03-C2 for Acer Power SX SIS630E Chipset 05.01


pén. jan. 21, 2005 15:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Hát igen, a legnagyobb gond az, hogy saját, ACER által kreált BIOS-ról beszélünk, s lehet, hogy adott BIOS állomány adott verziójú laphoz is tartozik... Mivel nincs dokumentáció, ezt max email útján lehetne biztonságosan eldönteni, ha az ACER kegyeskedik válaszolni...

Megértem a szitut, akkor lenne csak gond esetleg, ha pl. újabb CPU-t, nagyobb HDD-t akarnál beletenni, így valóban nem létszükséglet az új BIOS...


pén. jan. 21, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Letöltöttem de sajnos néhányinformáción kívül mindenre azt írja hogy unknown bios.
Viszont nem reset probléma lesz ez mert mikor az elemet kivéve hagytan akkor minden beállítás elment, de utánna is rossz.

Pedig nem vagyok hülye és a létező összes gyári biossal kipróbáltam: ftp://ftp.support.acer-euro.com/desktop/mainboard/S57M/

De csak ami eredetileg rajta volt azzal nincs hibajelzés : (Ec42c0.exe)


Én ezt megnéztem, s az merült fel bennem, hogy most akkor Sis630 vagy Sis630E chipsetes az alaplapod :?:

Idézet:
index.txt of /desktop/mainboard/s57m/bios/

ec41e0.exe - Bios R01-E0 for Acer Power SX SIS630 Chipset 11.00
ec42c0.exe - Bios R02-c0 for Acer Power SX SIS630E Chipset 11.00
ec4bo.zip - Bios R03-B0 for Acer Power SX SIS630E Chipset 03.01
bc43c2.bin - Bios R03-C2 for Acer Power SX SIS630E Chipset 05.01


pén. jan. 21, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ott rohadjon meg, ne kínlódjunk vele, nem szoktam feladni de ez ennyit nem ér meg.
Csak azt hittem valaki találkozott már ilyennel.

Visszarakom az első biost aztán eladom valakinek olcsón.
Úgyis csak irodai célokra jó, és a 433-mas cerkához meg a 128mb ramhoz nem szükséges az újabb bios.

Csak jól esett volna a sikerélmény....

Köszönöm a segítséget.


pén. jan. 21, 2005 14:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Letöltöttem de sajnos néhányinformáción kívül mindenre azt írja hogy unknown bios.
Viszont nem reset probléma lesz ez mert mikor az elemet kivéve hagytan akkor minden beállítás elment, de utánna is rossz.

Pedig nem vagyok hülye és a létező összes gyári biossal kipróbáltam: ftp://ftp.support.acer-euro.com/desktop/mainboard/S57M/

De csak ami eredetileg rajta volt azzal nincs hibajelzés : (Ec42c0.exe)


pén. jan. 21, 2005 14:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Mark1 írta:
Szóval kikapcsolt hálókártyával való biosírás után is ugyan az az eredmény:

Nem olyan fontos a dolog mert úgyis el fogom adni és mindegy milyen biossal csak rohadt butának érzem magam. :oops:

Amúgy érdekes a pdf amit küldtél nem nagyon értem, de tanulmányozom ert lehet hogy ott van a kutya elásva.



Most csinálnék egy CMOS resetet, próbáld meg software-esen, pl. ezzel:

Bios 1.35.1

www.geocities.com/mbockelkamp

Idézet:
1) What it does:

- Saving and restoring the BIOS settings
- Validating actual settings to saved settings
- Deleting the BIOS settings (there are some strange cases...)
- Displaying information about the BIOS, BIOS Extensions and BIOS beepcodes
- Finding BIOS passwords for Award, Ami, Phoenix and AST BIOS
- Finding BIOS universal passwords for Award BIOS
- Dumping the whole BIOS segment to disk
- Switching the 1st and 2nd level caches on/off
- Turning the PC into Standby or Suspend mode (requires APM 1.1+)
- Turning off the PC (requires APM 1.2+)
- Rebooting the PC (cold/warm/int19)
- Returning DOSERROR codes for batch processing


pén. jan. 21, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szóval kikapcsolt hálókártyával való biosírás után is ugyan az az eredmény:



Kép

Nem olyan fontos a dolog mert úgyis el fogom adni és mindegy milyen biossal csak rohadt butának érzem magam. :oops:

Amúgy érdekes a pdf amit küldtél nem nagyon értem, de tanulmányozom ert lehet hogy ott van a kutya elásva.


pén. jan. 21, 2005 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi, jól sejtettem az újabb a driver nem segített.
Most visszaflashelem a legelső biost aztán kikapcsolom a hálókártyát majd újra visszarakom a legújabbat.

Az igazat megvallva nem bízom benne.

Közben elem nélkül hagytam egy órát és minden beállítás elveszett csak load bios default után lehetett beindítani de a hibajelzés ugyan úgy meg van :cry:


pén. jan. 21, 2005 11:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Itt van a hálókártya egész új (File name: sl117.zip Version: v1.17 Release date: 2004-07-28) drivere, benne vannak leírások, meg a diagnosztikai dolgok...


http://download.sis.com/download_step1. ... 0&x=19&y=9


pén. jan. 21, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Az APC-t megtaláltam:

SiS630E model, use APC CMOS RAM to store MAC address. APC CMOS RAM is accessed through ISA bridge. MAC address is read into net_dev->dev_addr.

http://www.kernelnewbies.org/documents/kdoc/sis900.pdf


Tehát nálad is ebben az APC CMOS RAM-ban van tárolva a SiS630-as beépített hálókártya MAC címe...
Próbáld meg a hálókártyát kikapcsolva (Onboard Peripherals -> Onboard Ethernet Chip: Disabled) frissíteni a BIOS-t...

A 7 megás pdf-ben meg aztán minden szerepel, csak a lényeg nem... :evil:


pén. jan. 21, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igaz hogy nincs rajta clear cmos jumper, de az elemet kivéve a tápot kikapcsolva összeérintettem a két pólust.
Semmi nem változott. Igaz az idő dátum is megmarad bármit csinálok :twisted:
Még a sima resetnek sincs kivezetése csak a helye az alaplapon (bár a házon sincs és ez egy eredeti összeállítás)
Van rajta integrált hálókártya de mit csináljak vele :roll: És mit jelenthet az APC :?:
Most elem nélkül hagyom pár órát hogy legalább az idő állítódjon el.

Azért köszi.

Itt a leírása(7 MB):
ftp://ftp.support.acer-euro.com/desktop ... psx-uk.pdf


pén. jan. 21, 2005 9:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Erőteljes CMOS resetet ajánlok, mert szerintem ilyet nem csináltál, pedig ugye kellene BIOS frissítések után...

Az alaplapra integrált a hálókártya :?: Mert mintha annak fizikai (MAC) címével lenne probléma...


pén. jan. 21, 2005 9:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
van egy P3-mas AcerPower SX S57M alapom és ha a régi biost bármelyik újabbra frissítem mindig ezt írja ki a bios induláskor:

"0062 Mac Address in APC and EEPROM failed
0006 Equipment Configuration Error

És mindig meg kell nyomni az F1-et.

A biost hiába állítgatom.

Már inkább visszatettem az eredeti legrégebbi biost.

Mit csináljak vele :?: :?: :?:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mark1 pén. jan. 21, 2005 11:47-kor.



pén. jan. 21, 2005 0:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hehe... ha legközelebb valami **** lesz, egyszerűen kicseréled :D
Nagyon jó ötlet, Recovery BIOS, vagy inkább Backup BIOS :)

Üdv!


:lol: :lol: :lol:

"DUAL CHANGING BIOS RECOVERY"... vagy valami ilyesmi...

S döl a lé...

:lol: :lol: :lol:


hétf. jan. 10, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hehe... ha legközelebb valami **** lesz, egyszerűen kicseréled :D
Nagyon jó ötlet, Recovery BIOS, vagy inkább Backup BIOS :)

Üdv!


hétf. jan. 10, 2005 19:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
StSanya írta:
dj_us írta:
Ezzel a hozzászólással kicsit elkéstél :P Olvasd el szerintem amit előtted írtam. :)



:lol: :lol: :lol:

Különben meg gratula, ügyes voltál és még extraként megmentettél 250,- Ft-ot magadnak!


Köszi, bár nem nagy cucc volt a dolog. Nem a 250 Ft-ért csináltam, hanem azért mert nem fogok Pestre felmenni Kaposvárról egy 250 ,- os biosért.

Mellesleg először az uniflashel egy meghalt ECS alaplap epromjába flasheltem az asus biosát, így most van 2 biosom is a laphoz :)


hétf. jan. 10, 2005 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
...

A cserével nem azt akarta csinálni dj_us, hogy a rosszul flashelt alaplapot másik nem azonos alaplap bios ic-jével indítsa, hanem a másik jó alaplapba tette be induás után a rossz ic-t, hogy felflashelhesse.
Viszont ezt azért jó tudni, hogy csak az IC-k kompatibilitása számít, az alaplap típusa nem, mert korábban mindenhol azt olvashattuk, hogy azonos lapban kell a cserét megcsinálni, de most végre kiderült, hogy elég, ha a foglalat (meg a chip maga) kompatibilis egymással. Így elég a szomszédig menni :D

Üdv!


vas. jan. 09, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
Ezzel a hozzászólással kicsit elkéstél :P Olvasd el szerintem amit előtted írtam. :)



:lol: :lol: :lol:

Különben meg gratula, ügyes voltál és még extraként megmentettél 250,- Ft-ot magadnak!


vas. jan. 09, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Ezzel a hozzászólással kicsit elkéstél :P Olvasd el szerintem amit előtted írtam. :)


vas. jan. 09, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Ha jól értelemezem, akkor két különböző gyártó bios ic-jét szeretnéd megcserélni? Hát szerintem ez igen nagy butaság, attól hogy az eeprom azonos típusú, még nem fog a másik lapban elindulni.
Akkor jól jöhet egy ilyen, ha az eredeti eeprom tönkrement. (Nem a benne lévő bios.)
Ha van azonos típusú, működőképes lap, abban nyugodtan cserélheted, miután bebootolt a lemezről. Bekapcsolás előtt vedd ki az eepromot, tegyél alá egy vékony szalagot, és enyhén nyomd vissza a foglalatba.
Még az sem baj, ha nem sikerült letöltened biost, a jó eepromból mentsd le a floppyra, ezután kiemeled a jót, másik berak és írás.
(Lehetőleg egyiknek se tapogasd a lábacskáit, mivel nem csak a látható szikrától mehet tönkre :) )


vas. jan. 09, 2005 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Szevasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget, főleg neked StSanya! Az általad adott flashelővel úgy beleírta az asus eprom-jába a biost mint a szél! Mától újraéledt haverom Asus alaplapja :)

Tanulság:

Nyugodtan lehet elcseszett biost frissíteni bármilyen alaplapba úgy, hogy bebootolsz az eredeti biossal, majd beteszed az elcseszett epromot és beletöltöd azt a biost ami kell a másik alaplaphoz. Felesleges megeggyeznie az alaplapoknak. Én vagy 15-ször cserélgettem ki menet közben az epromokat, semmi bajuk... Pedig egyszer egy sorral arrébb nyomtam bele a foglalatba :D

üdv!


vas. jan. 09, 2005 18:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
Merszem az van hozzá :) Fellépett egy kis gond... Még az eredety mercury biossal ha próbálom indítani dosban az aflash-t, kiírja, hogy:

ERROR! Can't Find System BIOS' Hook.

Töltöttem le másik aflash-t, azzal is ezt csinálja... Mi lehet a probléma?

üdv!



Nem szabvány az ASUS BIOS...

Próbáld meg ezzel besütni:

http://www.uniflash.org/


vas. jan. 09, 2005 16:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Merszem az van hozzá :) Fellépett egy kis gond... Még az eredety mercury biossal ha próbálom indítani dosban az aflash-t, kiírja, hogy:

ERROR! Can't Find System BIOS' Hook.

Töltöttem le másik aflash-t, azzal is ezt csinálja... Mi lehet a probléma?

üdv!


vas. jan. 09, 2005 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
Mint ahogy már írtam, a lap nem az enyém, így sajnos azt sem tudom mit csináltak frissítés közben. PCI-os vga-val nincs gáz, mivel eleve egy s3 trio-val próbáltam. Hangszórót nem tettem rá, de majd megnézem.

stsanya! Beviszem a halott biost és tesznek bele cuccot?


Igy van, beviszed a BIOS chipet, a jó BIOS állományt, egy éjszakára ott hagyod, mert nem az üzletben égetik, s másnapra elkészül, legutolsó (2004. ősze) infóm, hogy 250 Ft-ot kérnek érte...


dj_us írta:
McLaca!

Olyat esetleg nem lehet csinálni ahogy írtad, csak annyi különbséggel, hogy a mercurymból menet közben kiveszem a biost átteszem az asus-ét és bele töltök egy eredeti asus szoftvert? Vagy úgy nem fog szeretni? :)



Igy is lehet, ha van hozzá merszed, állítólag még a gyártónak sem kell egyeznie, az AWARD - AMI oda-vissza megy...


vas. jan. 09, 2005 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
van 3 db egy az egyben azonos típusú epromom, csak más más bios van bent. Szerintem elméletileg mennie kellene. Ha elszáll az én biosom még akkor se sírom el magam mert van még egy ugyan olyanom. Akkor max azt használom... Szedtem is le az asushoz biost, ha felébredek megpróbálom :)


vas. jan. 09, 2005 1:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Háááát.... ha a foglalat kompatibilis, akkor akár mehetne is szerintem... De nem tudom igazán, inkább ne... Ez is rizikós, mert egy kis szikra elég ahhoz, hogy a jó biost tartalmazó IC-ben fizikai kárt okozzon, így rosszabb lesz, mint a hibás, amiben csak szoftveres van.
Ha elviszed a biosiras.hu címére, ott szabályosan megírják neked, mint ha alaplapban lenne - csak EEPROM égetővel.

Üdv!


vas. jan. 09, 2005 1:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Mint ahogy már írtam, a lap nem az enyém, így sajnos azt sem tudom mit csináltak frissítés közben. PCI-os vga-val nincs gáz, mivel eleve egy s3 trio-val próbáltam. Hangszórót nem tettem rá, de majd megnézem.

stsanya! Beviszem a halott biost és tesznek bele cuccot?

McLaca!

Olyat esetleg nem lehet csinálni ahogy írtad, csak annyi különbséggel, hogy a mercurymból menet közben kiveszem a biost átteszem az asus-ét és bele töltök egy eredeti asus szoftvert? Vagy úgy nem fog szeretni? :)


vas. jan. 09, 2005 0:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
dj_us

A boot folyamán milyen hangjelzéseket ad, ha egyáltalán ad. Célszerű mindig tenni rá hangszórót, vagy csipogót, sokat elárul.
Próbáld ki PCI-os vga kártyával, az agp ilyenkor általában nem jó.


szomb. jan. 08, 2005 21:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Ez az a bizonyos Boot Block BIOS, P1-es gépek óta jelen van a BIOS-ban, szerintem mindegyikben...

Alapesetben valóban nem változik BIOS frissítésnél, de sajna, van amikor igen, és akkor jön általában a baj...

Az ASUS-ok BIOS-a sem teljesen szabványos, a BIOS Patcher szerint, lehet, hogy ezért is írta felül a BBB-t...

FONTOS:

PCI VGA-VAL PRÓBÁLTAD MÁR? Merhogy az újabb lapok BBB-je csak azt kezeli, a régebbieké pedig CSAK AZ ISA VGA-KAT!!!


szomb. jan. 08, 2005 21:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Arra gondoltam, hogy a szomszéd gépén leszedni a netről a te géped biosát, de ha van otthon több gép is, akkor magad is megteheted, de valószínűleg felesleges, mert a jelek szerint nem indul mégsem az alaplap. Az, hogy a proc. melegszik, csak azt jelenti, hogy áram alá került. Ebben az esetben vagy a biosirás.hu-t választod, vagy keresel valakit, akinek tökéletesen ugyanilyen alaplapja van, mint neked, elviszed hozzá az utolsó működő flash-t és a bios IC-t, elindítjátok a gépét parancssorban, és kiszeditek belőle bekapcsolt állapotban a bios IC-t, és a tiédet rakjátok a helyére. Frissítést elindítjátok floppyról, ha vége, restart, ha megy a gép, örülni, IC visszacserél, hazamegy.
Amúgy nem írta ki nálad a végén a flash progi, hogy OK? Mert ha igen, akkor nem kéne gondnak lennie, ha meg nem, akkor nem kellett volna újraindítani...
Egyébként ha nincs bios, tényleg nem tud bootolni floppyról, de én azt írtam, hogy vannak olyan deszkák, amikben a bios egy részét nem tudod frissíteni és abban egy olyan rutin van, hogy ha beteszel egy floppyt az alaplapnak megfelelő .bin-nel (simán a floppy gyökerébe másolva), és semmi mást, akkor képes elrontott bios tartalommal is a floppyról biost frissíteni, mert ezt a kis "biztonsági" rutint nem lehet felülírni hibás bios frissítésnél sem. Én is csak olvastam róla, állítólag az újabb lapok egy részében megtalálhtaó ez a lehetőség. Nálam pl. nincs ilyen.

Üdv!


szomb. jan. 08, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Clear CMOS után sem?


Jut eszembe:

BIOS javítás olcsón:

Mikronika Kft., Bp. XI. Budafoki út 10/b.

250,- azaz kettőszázötven Ft /BIOS...

8) 8) 8)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StSanya szomb. jan. 08, 2005 20:53-kor.



szomb. jan. 08, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Eredmény: negatív. :( A floppyt nem is ellenőrzi mikor bekapcsolom... Nem értem, ha nincs bios, hogy tud bootolni floopyról? Esetleg valami más megoldás? Minden érdekel akár barcskács elektro rulz :)


szomb. jan. 08, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
A lap nincs gépben, csak az ágyamon össze van dugva :) Rátettem egy vinyót. Bekapcsolom, proci meg aminek kell azok melegszenek, cooler megy, led világít a lapon, vinyót felpörgeti. Videókártyával nincs gáz :( Phoenix bios van bent. Hogy érted azt, hogy szomszéd biosát leszedni? Nekem van még itt gépem, de egyik se asus alaplap. Habár a bios típusa mind3 nak ugyan az, csakhát nem az a szoftver van bent. Megpróbálok rátenni egy floppyt, hogy mit művel.


szomb. jan. 08, 2005 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Miből gondolod, hogy az alaplap elindul? Villog az IDE olvasást jelző led a házon úgy, mint mikor op' rendszer töltődik be? Vagy felpörögnek a ventik és annyi? Mert utóbbitól a lap még nem indult el. A videókártyát én azért megmozgatnám, de ha tuti elindul az alaplap de kép nincs, akkor szomszéd gépén leszedni az előző BIOST, bootfloppyt csinálni, amiben az autoexec-be beleírni a flashelő progi indítását a megfelelő flash fájllal, és így elindítani a gépet. Ekkor - ha a lap valóban elindul, bebootol a floppy és szépen újraírja a BIOS-t. Amúgy volt valahol szó róla itt a fórumon (talán ebben a topicban is), hogy némely újabb alaplapokban többszintű BIOS van, amiből az egyik frissítés után sem változik, így elrontott frissítésnél is működik, és annyit tesz, hogy egy floppyt betolva, amin kizárólag a BIOS flash fájl van, arról újrafrissíti a BIOS-át automatice... Pontosan nem tudom, de valahogy így volt a dolog.
Egyébként ha minden hiába, akkor a már annyiszor beírt http://www.biosiras.hu oldal segíthet.

Üdv!


szomb. jan. 08, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Szevasztok!

Haverom adott egy Asus alaplapot. A gáz az, hogy a bátyja biost próbált frissíteni, de valahogy elcseszte. Nem tudom, hogy kikapcsolta-e, vagy rosz frissítést tedd-e bele, de a lényeg az, hogy az alaplap szépen indul, de kép nincs. Valamit lehet vele kezdeni? Mert ugyebár így nem tudok bele tölteni szoftvert sem ha be se tudok bootolni.

üdv!


szomb. jan. 08, 2005 16:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
Hejj!

Azt hallottam, hogy cd-írót is lehet frissíteni, vagy mi. Lehet ilyet? :D Nekem van egy régi Panasonic 4X4X24-es íróm, és az a gond vele, hogy az olyan RW CD-t ami már 4X-esnél többel írható, nem támogatja. Egyszerűen nem tudja formázni sem, és kiírja, hogy ezt a típusú médiumot az író nem támogatja. Ez elég zavaró, mivel már alig lehet kapni 4X-es RW-t, és akinek csak kell írnom, szinte mindig újabbat hoz... Lehet rajta valamit segíteni?



Sajnos nem lehet, ezek az írók csak 1x-től 4x-ig viszik az újrairható CD-ket... Más az alapanyag is az High-speed és az Ultra-speed CD-RW-ken...


szer. okt. 27, 2004 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Csináld azt, amit leírtam, hidd el jobb 266-on, mert akkor szinkronban megy a procival a mem! Aszinkron móddal csak a baj van.
Az időzítéseket pedig ahogy Salvatore és én is leírtam.

dj_us: frissíthetsz firmware-t, de szerintem feleslegesen. Ezeket a 10-12x-esen írható RW-ket nem támogatja az íród.
Ezek High-Speed RW-k, ezt pedig szerintem nem tudja az íród. Nézd meg, hogy rá van-e írva, ha nincs, akkor kevés az esély. :(


szer. okt. 27, 2004 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Frissíts firmware-t("bios") innen le tudsz tőlteni: http://forum.rpc1.org/portal.php


szer. okt. 27, 2004 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Hejj!

Azt hallottam, hogy cd-írót is lehet frissíteni, vagy mi. Lehet ilyet? :D Nekem van egy régi Panasonic 4X4X24-es íróm, és az a gond vele, hogy az olyan RW CD-t ami már 4X-esnél többel írható, nem támogatja. Egyszerűen nem tudja formázni sem, és kiírja, hogy ezt a típusú médiumot az író nem támogatja. Ez elég zavaró, mivel már alig lehet kapni 4X-es RW-t, és akinek csak kell írnom, szinte mindig újabbat hoz... Lehet rajta valamit segíteni?


szer. okt. 27, 2004 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
csináld az amit thomas leírt, mert jó a 266, annyi hogy nem bírja a 2-2-2-5-t rakd előszür 2-2-2-6-ra ha nem megy akkor 2-3-2-6-ra, utána 2-3-3-6, 2.5-3-3-6......stb


szer. okt. 27, 2004 7:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 13, 2004 14:35
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Jelenleg Budapest, amúgy Szekszárd
Hozzászólás 
Thomas írta:
Na, szóval:

1.Bios
2.Softmenu III
3.CPU FSB/Dram Ratio
4:Ha Auto-ra rakod, akkor ugyanolyan FSB-n fog menni, mint a procid.
Ha SPD-re, akkor a ram saját sebességén.
5.Rakd Auto-ra, ekkor szinkronban fog menni a prociddal :arrow: így a legjobb.
6.Ha ez 266, akkor csökkentsd a memória késleltetéseket.
7.Advanced Chipset Features
8.Memory Timings
9.Rakd Agressivre, vagy ha értesz hozzá, akkor Expert-re, és állítsd be manuálisan. pl. 2-2-2-5, és ha bírja, akkor örülj. Ha nem, akkor kicsit vidd feljebb

Remélem érthető volt, amit leírtam. Ha nem, akkor csak sikíts! Kép


Na, akkor sikítok! :lol: Nem azért, mert nem értem, amit írtál, hanem azért, mert nem úgy mükszik, ahogy kéne!

Tehát: a CPU FSB/DRAM Ratio Auto-ra volt rakva, ahhoz nem kellett nyúlni. A Memory Timings-et először agressivre tettem, majd 2-2-2-5-re, de semmi. Se így, se úgy. Utána valamit állítottam, újraindítás után csak sípol a gép, más semmi. Elem kivesz, vár, visszatesz. Gép elindul, memória 400MHz, hurrá. Biosba belép, időt, dátumot beállít, Memory Timingset Agressivre állít. Biost ment, kilép. Piros háttér, fehér betük: Ne kapcsold ki addig, amig a bios ment! Oké, vár pár másodpercig, gép újra indul magától, majd memória 266MHz-en.:x Úgyhogy idő hiányában gép kikapcs, és úgyhagy.

Mit kéne csinálni, hogy maradjon 400MHz-n????


szer. okt. 27, 2004 6:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Akkor pont jó a 266 mert így szinkrnban megy. már csak a memoria időzítéseket kell lejebb venni így gyorsabb lesz mintha 400-on menne.


kedd okt. 26, 2004 11:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 13, 2004 14:35
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Jelenleg Budapest, amúgy Szekszárd
Hozzászólás 
Athlon XP +2400-as proci van benne. Eddig ment 400-on, és nem volt semmi gáz vele, sőt!


kedd okt. 26, 2004 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Na, szóval:

1.Bios
2.Softmenu III
3.CPU FSB/Dram Ratio
4:Ha Auto-ra rakod, akkor ugyanolyan FSB-n fog menni, mint a procid.
Ha SPD-re, akkor a ram saját sebességén.
5.Rakd Auto-ra, ekkor szinkronban fog menni a prociddal :arrow: így a legjobb.
6.Ha ez 266, akkor csökkentsd a memória késleltetéseket.
7.Advanced Chipset Features
8.Memory Timings
9.Rakd Agressivre, vagy ha értesz hozzá, akkor Expert-re, és állítsd be manuálisan. pl. 2-2-2-5, és ha bírja, akkor örülj. Ha nem, akkor kicsit vidd feljebb

Remélem érthető volt, amit leírtam. Ha nem, akkor csak sikíts! Kép


kedd okt. 26, 2004 10:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
milyen proci van benne mert lehet felesleges áttenni! ha a proci FSB-je 266 akkor hagyd azon úgy jobban megy. és vedd le a a ramkésleltetéseket egy picit. második menüpont azthiszem.(vagy harmadik)


kedd okt. 26, 2004 9:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 13, 2004 14:35
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Jelenleg Budapest, amúgy Szekszárd
Hozzászólás 
Ez idáig rendben van, de hol állítom át? Ugyanis kerestem, de nem találtam meg! :oops:


kedd okt. 26, 2004 6:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Bemész a BIOS-Setupba, megkeresed az opciót és átállítod, mivel a BIOS frissítés a CMOS-beállításait alapértékre állítja ("reseteli").

Üdv!


hétf. okt. 25, 2004 18:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 13, 2004 14:35
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Jelenleg Budapest, amúgy Szekszárd
Hozzászólás 
Üdv!

A hétvégén sikerrel frissítettem a gépem biosát. Nem is volt ezzel semmi baj, de azóta a memória 266MHz-val megy, míg régen 400MHz-val. Hogy tudnám visszaállítani 400-ra? Az alaplapom abit NF7-S v1.2.
A válaszokat előre is köszönöm!


hétf. okt. 25, 2004 6:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
dj_us

Csak emiatt ne cserélj tápot, mivel nincs is olyan PC táp, aminek van 2.5V-os kimenete. Hacsak nem hibás. :D
Amit a Sandra, vagy ujabbik változata az Everest kiír, azt a 2.5V-ot a proci kapja. Az alaplapon található áramkörök valamelyike állítja elő a táp egyik feszültségéből. Ha az annyi lenne, amennyit jelez, nem is működne a géped egyáltalán.


pén. okt. 22, 2004 12:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
jah énis gondoltam már arra, hogy talán nem is kell semmihez... De akkor miért talál vagy ír 2,5 voltos részt?


pén. okt. 22, 2004 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség