Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 25, 2024 2:58



Hozzászólás a témához  [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
BIOS frissités 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
jah énis gondoltam már arra, hogy talán nem is kell semmihez... De akkor miért talál vagy ír 2,5 voltos részt?


pén. okt. 22, 2004 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Azért ezekért az értékekért nem harapnám meg az ujjamat, hisz nekem egyátalán nincs 2,5V-om:

Feszültség értékek:
CPU mag 1.58 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.03 V
+12 V 11.49 V
+5 V készenléti 5.11 V
Debug Info V 65 BD D0 BB FF 02 09 1F (03)
Debug Info T 31 35 208


csüt. okt. 21, 2004 21:53
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Hejj!

háát igen... a progi lefutott, a jelentés kész... Kicsit felcsillant a szemem a 2.5 V-os tápnál.. mintha nem adna semmit... na akkor asszem a tápcsere megoldás lesz a gondra... hétvégén felteszem az egész reportot ftp-re, mert beilleszteni nem akarom :D nem két sor :D


Voltage Values:
CPU Core 1.74 V
+2.5 V 0.01 V
+3.3 V 3.20 V
+5 V 4.71 V
+12 V 11.81 V
Debug Info V 81 B4 9A 92 00 C9 BE C5


csüt. okt. 21, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
StSanya!

De lehet, hogy az haldoklik... Csakhát azt én hogy tudom megállapítani? Biost nem tudom rendben van-e, mivel nem tudom mik lennének a helyes beállítások... IDE egységeken cd-romot, vinyót stb.-t értesz?




Azt hiszem, legjobb lenne a BIOS átvizsgálása mellett, egy EVEREST progival átnézni a gépedet és felrakni nekünk a riportot...

Valahol itt megtalálod:

http://www.lavalys.com/products/download.php?pid=2&lang=hu&pageid=3


kedd okt. 19, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
StSanya

Én egy szóval sem említettem, hogy proci, vagy platform függő lenne a BBB, az én írásomban is a bios ic (eeprom) szerepelt.



Csak amiatt "támadtam rád", mert korábban az alábbiakat írtad, de akkor elértettem, bocsánat! :oops:

PEACE! 8)

Charlie61 írta:
...ha az alaplap biosa támogatja ezt a funkciót...


kedd okt. 19, 2004 20:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
StSanya

Én egy szóval sem említettem, hogy proci, vagy platform függő lenne a BBB, az én írásomban is a bios ic (eeprom) szerepelt.

dj_us

A biosban nézted már az ide vezérlőknél engedélyezve van-e a DMA ?
Vagy csak PIO mod.


kedd okt. 19, 2004 11:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
StSanya!

De lehet, hogy az haldoklik... Csakhát azt én hogy tudom megállapítani? Biost nem tudom rendben van-e, mivel nem tudom mik lennének a helyes beállítások... IDE egységeken cd-romot, vinyót stb.-t értesz?

Charlie61!

Elvileg minden oprendszerrel működik, legalábbis eddíg ment..


kedd okt. 19, 2004 9:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
"Hát ez szomorú, elvileg vannak emberek, akik kicserélhetik ezeket a kondikat Neked, a kérdés csak az, hogy megéri-e..."

Mivel otthon meg tudom csinálni. :D


hétf. okt. 18, 2004 21:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us írta:
Charlie!

Természetesen az IDE kábel cserével kezdtem! 4 in 1 driverről pedig annyit, hogy az eredetivel sem megy amit a laphoz adtak, és a legújabbal sem... Azt nem értem, hogy miért nem lehet feltenni a miniportot? Habár azt sem tudom az mire jó :D Ha felteszem akkor a gép nem indul el... DMA-t nem találtam sehol, de régebben míg jó volt, akkor se volt bekapcsolva.


Nem lehet, hogy az IDE vezérlőd haldoklik :?: Milyen IDE egysége(i)d vannak :?: BIOS beállítások rendben :?:


hétf. okt. 18, 2004 20:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
yozsee írta:
Üdv!
Olyan van, hogy észrevettem, hogy a 2200uF 6,3V kondik (12db) eléggé fel vannak puklisodva + némelyikből a lötyi is kifolyt, úgyhogy megpróbálom azokat cserélni, mert még mindig nem kelt életre. Csak azt nem tudom ha kondi baja van miért pont bios frissítésnél jött elő. Bár azért lett frissítve, mert már egyre több baja volt. Na mind1. Kössz az eddigi segítségeket is. :)


Hát ez szomorú, elvileg vannak emberek, akik kicserélhetik ezeket a kondikat Neked, a kérdés csak az, hogy megéri-e...


hétf. okt. 18, 2004 20:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Ha jól emlékszem, akkor a miniport az AGP-s kártyához szükséges.
Azt, hogy miért nem engedi telepíteni, nem tudom.
(Nem lehet, hogy nem ahhoz az oprendszerhez való?)


hétf. okt. 18, 2004 19:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
Azért tennék egy megjegyzést az általad említett Bios Boot Block használatához. Az nem egy csodatévő program, hanem egy, a biosban már gyárilag meglévő mag, amit a frissítéskor nem ír felül az új bios.
Ez olvasható a bemásolt leírásban is, tehát ha az alaplap eredetileg nem
tartalmazta az eepromban, akkor sajnos eddig sem fog eljutni, mivel ehhez az alapfeltétel az, hogy a kislemezt tudja kezelni a lap. Éppen azért találták ki, hogy egy sikertelen frissítés után helyrehozható legyen a mobo. De ez sajna csak abban az esetben, ha az alaplap biosa támogatja ezt a funkciót. Ebben az esetben meg kell próbálni kivett elemnél egy cmos törlést végezni, ezután elem vissza, start. Ha nem megy, marad a lapon kívüli égetés, vagy pedig kell egy ugyanilyen típusú alaplap, és annak az eepromjával elindítani a frissítést, DE mielőtt az írást elindítaná, vissza kell tenni a hibás ic-t.


Elárulom, hogy a késő P1-esektől megtalálható ez a képesség, a P2-sektől pedig mindegyikben... Ugyanis ez nem a CPU, chipset, meg alaplap gyártók találmánya, hanem a két (vagy három) BIOS chip és program gyártóé...

Alapesetben valóban nem írja felül a frissítő a Boot Block BIOS-t, pontosan azért, hogyha gond van a művelet során, akkor tudjon működni, segíteni... Vannak esetek, amikor viszont az is frissíteni kell, pl. nekem a BIOS Patcher kifejezetten szóvá szokta tenni bizonyos esetekben, alaplapoknál, hogy azt se felejtsem el frissíteni... Ahogy azonban már írtam: "Arra találták ki, hogy sérült BIOS után is legyen lehetőség visszatölteni ép BIOS állományt." Csak sokszor nem is tudnak róla az emberek, pont azért, mivel korábban csak az ISA, annak eltűnése után pedig csak a PCI videókártyákat támogatta... Valljuk be őszintén, ilyen "elavult" VGA-t használó azért kevés van... A szervizeknek sem volt igazán érdeke e feature nagy fokú reklámozása...

Valóban, ha nem megy a Boot Block BIOS, akkor jön az általad is javasolt külső BIOS égető, vagy a HOT SWAPPING, ezzel utini kartárs is tisztában volt, de szerintem egyetértünk abban, hogy a BBB - feltéve, hogy működik - szebb (gyorsabb, olcsóbb, egyszerűbb) megoldás a problémára...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StSanya hétf. okt. 18, 2004 19:56-kor.



hétf. okt. 18, 2004 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Charlie!

Természetesen az IDE kábel cserével kezdtem! 4 in 1 driverről pedig annyit, hogy az eredetivel sem megy amit a laphoz adtak, és a legújabbal sem... Azt nem értem, hogy miért nem lehet feltenni a miniportot? Habár azt sem tudom az mire jó :D Ha felteszem akkor a gép nem indul el... DMA-t nem találtam sehol, de régebben míg jó volt, akkor se volt bekapcsolva.


hétf. okt. 18, 2004 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Üdv!
Olyan van, hogy észrevettem, hogy a 2200uF 6,3V kondik (12db) eléggé fel vannak puklisodva + némelyikből a lötyi is kifolyt, úgyhogy megpróbálom azokat cserélni, mert még mindig nem kelt életre. Csak azt nem tudom ha kondi baja van miért pont bios frissítésnél jött elő. Bár azért lett frissítve, mert már egyre több baja volt. Na mind1. Kössz az eddigi segítségeket is. :)


hétf. okt. 18, 2004 14:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
dj_us

Az alaplapi meghajtókon értettem azokat, amiket a laphoz kapott cd-ről a rendszer telepítése után kell felraknod. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a VIA legújabb csomagja Neked jól fog működni. Ilyen esetben én először a gyári meghajtókat szoktam telepíteni.
Ha a partícióddal bármi gond lenne, (mi is lehetne?) már a telepítés sem
lett volna sikeres.
Nézted már a biosban, hogy az IDE eszközöknél engedélyezve van-e az UDMA funkció? Enabled vagy Auto. Lehet, hogy csak PIO mód van engedélyezve a HDD-re.
Ezt a boot közben is megnézheted, amikor megtörténik az eszközök felismerése, nyomd meg a Pause gombot, hogy megálljon a táblázat a monitoron. Abban is láthatod, hogy miként ismerte fel a lemezedet. Ha ott megfelelő, akkor nyomd meg a szóköz bill-t a folytatáshoz.
ME-hez még nem volt szerencsém, nem tudom annak az eszközkezelője mennyire hasonlít a 98SE-hez, de biztosan ott is vagy az adott lemez tulajdonságainál, vagy az IDE csatorna beállításainál van a DMA opció.
Szerintem, ha nincs ilyen fül, akkor a bios beállítása, vagy a driver hibája. IDE kábelt nem cseréltél? Minden egyéb maradt a régi?


hétf. okt. 18, 2004 10:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Hell!

Charlie61!

PONTOSAN! Jól beszélsz:D Miért dobnám ki a duront ha eddíg megfelelt? Kétlem, hogy a procinak lenne valami hibája... Frissítéskor még nem volt átrakva a jumper protectre.
Videókártyát kicseréltem már, semmi... Alaplapi meghajtók hiányán mit értesz? DMA hmm... Már a múltkor is kérdeztem, hogy hol lehet bekapcsolni, mert az eszközkezelőben nincs olyan mint a CD-romnál. Jah és azt is mondták, hogy lehet, hogy a partíció lett valahogy elcseszve... Lehet ilyet, hogy ez miatt nem megy? Hogy lehet elcseszni? Eddígis így csináltam és jó volt...


hétf. okt. 18, 2004 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Hell!

Charlie61!

PONTOSAN! Jól beszélsz:D Miért dobnám ki a duront ha eddíg megfelelt? Kétlem, hogy a procinak lenne valami hibája... Frissítéskor még nem volt átrakva a jumper protectre.
Videókártyát kicseréltem már, semmi... Alaplapi meghajtók hiányán mit értesz? DMA hmm... Már a múltkor is kérdeztem, hogy hol lehet bekapcsolni, mert az eszközkezelőben nincs olyan mint a CD-romnál. Jah és azt is mondták, hogy lehet, hogy a partíció lett valahogy elcseszve... Lehet ilyet, hogy ez miatt nem megy? Hogy lehet elcseszni? Eddígis így csináltam és jó volt...


hétf. okt. 18, 2004 9:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
StSanya

"Dobd ki azt a Duron-t, vegyél egy AthlonXP-t..."

"Full series of Athlon processors including the newest Duron and Thunderbird processors. (Can support the future 1.5GHz Thunderbird)"
Nem hinném hogy az a lap kezeli az XP-t.
Az akadozás jelen esetben biztos hogy nem amiatt van, mert gyenge a proci, hisz eddig hibátlan volt. (A fiaimnak csak 800-as van mégis tökéletesen fut rajt még FarCry is. Nem full grafika, de játszható.)
dj_us
A protect kapcsoló, vagy jumper a bios vírus által történő felülírása ellen véd, de a frissítést is lehetetlenné teszi, ha védett állásban van.
A videókártya vagy az alaplapi meghajtók hiánya, vagy nem megfelelő verziója is okozhat ilyen dadogást. A DMA engedélyezve van?


vas. okt. 17, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
StSanya

Azért tennék egy megjegyzést az általad említett Bios Boot Block használatához. Az nem egy csodatévő program, hanem egy, a biosban már gyárilag meglévő mag, amit a frissítéskor nem ír felül az új bios.
Ez olvasható a bemásolt leírásban is, tehát ha az alaplap eredetileg nem
tartalmazta az eepromban, akkor sajnos eddig sem fog eljutni, mivel ehhez az alapfeltétel az, hogy a kislemezt tudja kezelni a lap. Éppen azért találták ki, hogy egy sikertelen frissítés után helyrehozható legyen a mobo. De ez sajna csak abban az esetben, ha az alaplap biosa támogatja ezt a funkciót. Ebben az esetben meg kell próbálni kivett elemnél egy cmos törlést végezni, ezután elem vissza, start. Ha nem megy, marad a lapon kívüli égetés, vagy pedig kell egy ugyanilyen típusú alaplap, és annak az eepromjával elindítani a frissítést, DE mielőtt az írást elindítaná, vissza kell tenni a hibás ic-t.

yozsee
"Azt furcsállottam, hogy bemásoltam a 2 filet egy könyvtárba"
Ezt nem kellett volna. Ne hozz létre könyvtárat, csak a gyökérben legyen a két lényeges file, ami a frissítéshez kell. Megoldást fentebb írtam. A sípolás oka: Check "Fan Check Beeping" under the "Power Management" options in the BIOS
Ha be tudsz lépni a biosba, kapcsold ki a venti induláskori ellenőrzését, vagy csökkentsd a minimális fordulatszámát, ha lehet. Nálunk egy Asus A7V csinál ilyet, amióta hőmérséklet szabályzott venti van a procin. Induláskor alacsony a fordulatszám, ezért a bios letiltja a boot folyamatot, és kikapcs. Csak akkor indul, ha ki van kapcsolva ez a funkció.


vas. okt. 17, 2004 20:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Sanya!

Ha lenne pénzem, vennék, de nekem eddíg jó volt ez! És jó is lenne... Zenehallgatásra, film nézésre bőven elég./volt/

Laca!

Ha visszaállítom, akkor se lesz semmivel jobb... Csak azért kérdeztem, hogy hátha a bios frissítés miatt írja ki, hogy valami nem jó... Jah és nem tudtam, hogy nyelvtan óra van. Eléggé siettem mikor írtam....


vas. okt. 17, 2004 19:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Állíts vissza mindent (frekit, protect kapcsolót) az eredetire, és nézd meg, akkor megy-e rendesen. (Amúgy ahelyett és nem az helyett... :evil: )
Ha van k(r)ézikönyved az alaplaphoz, nézd meg benne, mit tud az a protect-kapcsoló.

Üdv!


vas. okt. 17, 2004 19:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
dj_us!

Dobd ki azt a Duron-t, vegyél egy AthlonXP-t....

Legalább kérjél egyet kölcsön, aztán nézd meg vele a cuccot...


vas. okt. 17, 2004 13:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
na háj!

Van egy nemtom rossz e vagy csak úgy egy alap hírem:D Ugyebár bios frissítés nem oldotta meg a szaggatást.. Ma szétkaptam a gépet, megnézegettem az alaplapot. kondik nem puposak, látszólag minden ok. Azt mondták h az AMD Duron 133 mhz-en megy, az alaplap pedig 100-ra volt jumperelve. áttettem 133-ra. meg benyomtam egy olyat h bios protect. mondom megnézem mit tud. Annyi lett a változás h indításnál amikor kiírná azt h verifying DMI Pool data vagy mi, az helyett most azt írja ki h: Unknown Flash Type. Hmm... mit tettem?:D


szomb. okt. 16, 2004 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
:wink:


szomb. okt. 16, 2004 21:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
utini írta:
Ezt én most nagyon megköszönném, hasznos információ !
(jó pap holtig tanul, kinek meg a papné...) :wink:


Nekem speciel a pap lánya... :wink:


szomb. okt. 16, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ezt én most nagyon megköszönném, hasznos információ !
(jó pap holtig tanul, kinek meg a papné...) :wink:


szomb. okt. 16, 2004 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
utini írta:
Okos, nagyon okos.... :idea:


Igy van, már hozott vissza a kukából lapot... Arra találták ki, hogy sérült BIOS után is legyen lehetőség visszatölteni ép BIOS állományt. Régen csak ISA, jelenlegi újabb lapoknál már PCI-os VGA-t is kezel, tehát látod, hogy mi történik... De ha nincs, vakon is meg lehet csinálni...

Ja, kis kiegészítésként magyarul:

Tehát a BIOS BOOT BLOCK floppy egy boot floppy három file-val: Az AWARD Flash, a BIOS file, és egy AUTOEXEC.BAT, ami tartalmazza a következőket:

awdflash.exe biosfile.ext /PY/SN/CC/CP/CD/LD/R

ahol: /PY - Program BIOS, /SN - No Save, /CC - Clear CMOS, /CP - Clear PnP (ESCD), /CD - Clear DMI, /LD - Destroy CMOS Cheksum, R - Restart

Például: Ha a BIOS-od: 1.14in12.bin, az AWARD Flash pedig: flash613.exe
akkor a következő van az autoexec.bat-ban:
"flash613.exe 114in12.bin /Py /Sn /CC /CP /CD /LD /R" - az idézőjelek nélkül persze.

FONTOS: EZ CSAK AWARD BIOS ESETÉN!!!


AMI-nál állítólag elég csak az ép állományt felteni egy floppy-ra, a Boot Block BIOS behúzza... De ahhoz még nem volt "szerencsém", azt nem teszteltem...


szomb. okt. 16, 2004 21:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Okos, nagyon okos.... :idea:


szomb. okt. 16, 2004 21:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
BIOS_recovery.txt írta:


BIOS Recovery*

* For more info, see FIC Technical Support Web pages

Why doesn't my motherboard boot after flashing a new BIOS (BIOS Recovery Procedure)?

Please read again the BIOS Update Instructions, and check that you have followed the steps outlined.

If you are using an AMI BIOS, make sure to reboot the system holding the "END" key prior to power on until you enter CMOS setup. E.g. the PT-2200 has AMI BIOS.
If you played with the Flash EPROM Type jumper setting, check that it is set correctly for the EPROM chip installed on your board. Proper settings for some models is given below.
If you've damaged contents of your BIOS chip by using DMI Utility or performing an incomplete BIOS upgrade, you can try the the Boot Block Feature (it's a BIOS feature) to recover your system.
Try using an ISA (StSanya: újabb gépeken megy már PCI-al is...) VGA card and see wether that system will alow you to perform a Boot Block. The boot Block feature allows you to boot at least on Drive "A" for you to Re-program the BIOS using a Flash Utility. Download a BIOS and Flash Utility from our Web Site and try programming your BIOS again.

Steps to restore Boot Block BIOS:

1. Have a bootable diskette (c:> format a:/s) with three files: flash upgrade utility, a BIOS file, AUTOEXEC.BAT containing a line like: flashutility.exe biosfile.ext /Py /Sn

Example:
VL-603, Award BIOS 1.14in12.bin, flash utility flash613.exe:
Add the following line to autoexec.bat (note that /Py /Sn means Program=Yes, Save=No)
flash613. 114in12.bin /Py /Sn

2. Boot the system from the bootable diskette containing the three files from Step 1. The system then runs flash utility according to the line in AUTOEXEC.BAT. Note that because Boot Block BIOS is small, it does not support PCI and AGP VGA graphics cards - it supports only ISA VGA cards. If you cannot find an ISA card for this procedure, you'll still be able to complete it, but without seeing anything on the screen.

You can also try to reset the CMOS by removing the CMOS battery for at least 2 minutes and try to short the negative and positive side of the battery socket by pressing it downward.

If you still cannot recover the BIOS, try to find a computer or electronics shop (or friend) who's got an EPROM programmer (EPROM burner) that can burn-in a BIOS file into the Flash EPROM chip for you. You will need to supply the old BIOS file (either get a backup file from a floppy or download the last working BIOS from the FIC Web site).

Finally, if you still cannot recover your BIOS, you can try to purchase a new Flash ROM chip (partially remove the sticker on your chip to find out the type/specs and try to find (don't forget to check Internet search engines like Yahoo) a shop that sells Flash ROM chips.  After you've got a new chip, follow the steps in the paragraph describing EPROM programming device (EPROM programmer). The ultimate failure in BIOS update is when Flash EPROM chip is soldered onto the board. In that case you will need to de-solder the chip and solder the new (or recovered) chip onto the board - note that this will definitively void the warranty so do not attempt to do it unless you are ready to bear all consequences of such action!


szomb. okt. 16, 2004 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
StSanya írta:
utini írta:
Nos, igen, ez sajnos úgy néz ki, hogy eeprom égetés lesz... :cry:



BIOS Boot Block :?: Az még segithet...


Az mit takar ?


szomb. okt. 16, 2004 21:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
utini írta:
Nos, igen, ez sajnos úgy néz ki, hogy eeprom égetés lesz... :cry:



BIOS Boot Block :?: Az még segithet...


szomb. okt. 16, 2004 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nos, igen, ez sajnos úgy néz ki, hogy eeprom égetés lesz... :cry:


szomb. okt. 16, 2004 20:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Utini! Szerintem kár yozsee-nek (nak?) szétkapni a gépet. Ez valószínűleg BIOS-frissítés hiba. Mondjuk még megérné kipróbálni (ha eddig nem tette) a CMOS-t jumperrel "kisütni", de sztem az sem fog segíteni.

Üdv!


szomb. okt. 16, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Vedd ki az összes memória modult, pucold meg a réz érintkezőket, rakd vissza, és próbáld újra...


pén. okt. 15, 2004 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Hiába csináltam meg, semmi. A bios be se jön. :(


pén. okt. 15, 2004 19:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nos !
Elkövettél egy nagy hibát ! Nem resetáltad a BIOS-t. Kapcsold ki a gépet. Várj 20 másodpercet, majd nyomd le az INSERT gombot, és közben kapcsold be a gépet. Az első pitty-nél engedd fel az insert gombot, és utána lépj be a BIOS-ba, majd töltsd be a LOAD SETUP DEFAULTS értéket


pén. okt. 15, 2004 18:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
4 hosszút sípol. Ahonnan leszedtem ott ahoz a laphoz írták. Azt furcsállottam, hogy bemásoltam a 2 filet egy könyvtárba, elindítottam exe-t, aztán ki se választhattam a .bin-t, semmit, hanem egyből egy pillanat alatt végigszaladt a két csík, magától reboot és sípolás.


pén. okt. 15, 2004 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
yozsee írta:
Nem tudja senki mi az a 4 sípolás, vagy hogy mi lehet a baja?


Lehet, hogy ráerőltettél egy, a lapnak nem tetsző biost!
Az nem túl jó dolog.

Ha nem lesz megoldás a problémádra, akkor sajna marad a www.biosiras.hu


pén. okt. 15, 2004 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
akkor helyesbítek. bináris és nem tömörített állomány 90%-ban bin kiterjesztéssel. nálam ami most fut pl az egy 010 kiterjesztésű, mert béta bios!:)


pén. okt. 15, 2004 16:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Hosszú vagy rövid a sípjel ?


pén. okt. 15, 2004 14:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Nem tudja senki mi az a 4 sípolás, vagy hogy mi lehet a baja?


pén. okt. 15, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
ha a legújabb frissítők valamelyikével frissítesz akkor kiírja ha nem teszik neki a file!
ha frissült és működik akkor jó vagy a szeren. mindig a bin-t kell felnyomni a gépre!


Azért ezzel kicsit vitatkoznék, mert létezik például *.awd kiterjesztésű fájl is... :wink:


pén. okt. 15, 2004 12:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha a legújabb frissítők valamelyikével frissítesz akkor kiírja ha nem teszik neki a file!
ha frissült és működik akkor jó vagy a szeren. mindig a bin-t kell felnyomni a gépre!


pén. okt. 15, 2004 12:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Kaposvár
Hozzászólás 
Na! lenne egy kérdésem, ahogy olvasgatom a hozzászólásokat... A letöltött bios frissítés egy bin fájlban van. wincmd-ben bele lehet lépni, most pedig azt olvasom itt, hogy az egy tömörített fájl. Szóval akkor ki klell csomagolni? mert én simán az eredetit töltöttem bele:D Nem csomagoltam ki nem csináltam semmit se, de kiírta, hogy kogy kész a frissítés... most akkor hogy van?


pén. okt. 15, 2004 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Saitek írta:
Hali!

A bios frissítésnél is elég a legfrissebbet feltenni, igaz? Elméletileg tartalmazza az előző frissítéseket! Vagy nem?


De !


pén. okt. 15, 2004 11:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 13, 2004 14:35
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Jelenleg Budapest, amúgy Szekszárd
Hozzászólás 
Hali!

A bios frissítésnél is elég a legfrissebbet feltenni, igaz? Elméletileg tartalmazza az előző frissítéseket! Vagy nem?


pén. okt. 15, 2004 8:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy Shuttle AK12 alaplap, az xp be se bootolt kiírta hogy frissítsek biost stb. Szedtem le hozzávalót, elindítom, egyből csinálta, utánna 4sípolás és kikapcs. Azóta csak azt csinálja. Tud vki segíteni, nincs kedvem azért pestre elvinni.
Thx.


pén. okt. 15, 2004 5:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Azt nem tudja valaki hogy az új Celeron procit támogatja-e ez az alaplap?Fontos lenne mert az új Prescott alaplapok nem igazán Raedesek.
Nem akarok alaplapot cserélni!Persze bios cserével!


Előre is köszönöm!


pén. okt. 15, 2004 1:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Köszönöm sikerült!
Nem jól jött le az exe a honlapról! :oops:
De amúgy kicsomagoltam,és a kicsomagolt bin fájlt az awdflashel írtam fel!

Köszönöm mégegyszer!


pén. okt. 15, 2004 1:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
tomash írta:
Hali!
Nekem egy Abit be7rade alaplapom van,de nem sikerül a Bios frissités!!
A honlapjáról letöltött be7e7.exe-vel mit kell csinálni hogy frissüljön?
Csináltam egy rendszerinditó lemezt,ráraktam az exe fájlt,meg awdflash fájlt.Ha az exe elindítom,kevés memoriát ír ki.De mért van az hogy a lementett fájl amit awdflash-el készítek 512Kb a be7e7.exe pedig 288Kb!
Kezdö vagyok segitsetek!


Előre is köszönöm



Ez egy tömörített állomány, először ki kell tömöríteni, le kell futtatni... A csomag tartalmaz minden szükségest, többek között egy *.bat (emlékeim szerint talán runme.bat...) file-t, miután tehát ezeket (amit kitömöritettél) egy inditólemezre másoltad, újraindultál, ezt lefuttattod, s ennyi...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára StSanya szomb. okt. 16, 2004 21:49-kor.



pén. okt. 15, 2004 0:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 255 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség