Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 16:58



Hozzászólás a témához  [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lehet, hogy a gond házon belül van...

Üdv!


szer. aug. 30, 2006 22:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szerintem némileg egyszerűbb a hibabejelentést hívni, 4 órán belül elhárítják. :D

Üdv!

Telefonáltunk, de eddig nem csináltak semmit.
Nyáron rosszabb volt, este mikor hazaértem, sokszor láttam, hogy nem volt áram napközben, mert a videón elment az óra.
Mondjuk nem naponta van, hanem hetente 1-2 alkalommal. De az is bosszantó. Néha olyan rövid időre, hogy a gépek meg sem állnak, csak némelyik lefagy, és újra kell indítani (ilyen rövid áramszünetkor is kattan egy relé a riasztóban, onnét hallani, hogy egy pillanatra kimaradt az áram).

Meg azért volna jobb a szünetmentes, mert áramszünet attól, hogy most javítanak valamit, még bármikor lehet.


szer. aug. 30, 2006 9:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, meggondolandó. :D

De a mail ingyé van :D


kedd aug. 29, 2006 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem némileg egyszerűbb a hibabejelentést hívni, 4 órán belül elhárítják. :D

Üdv!


kedd aug. 29, 2006 20:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egy kicsit off: nemrég nálunk is naponta egy pillanatra elment az áram. Írtunk egy mailt az eonnak, igaz egy hétbe telt mire elolvasták, de olvasás után 2 órával itt voltak a szerelők. Megcsinálták, most jó. :)

Sparow2, ha rendszeresen elmegy az áram, írj Te is eonnak!


kedd aug. 29, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Zsivaagoo írta:
Dester írta:
Érdekes a felvetés... Én is gondolkodtam már azon, hogy lehetne rávenni az UPS-t, hogy egyszerre több géppel is kommunikáljon. ...
... de biztosan van a nagy UPS-gyártóknak megoldásuk erre az esetre is... Esetleg sokkal többe kerül.


Van. Már baromi régóta. Önálló, TCP/IP-n kommunikáló cumó, ami a központi szünetmentes emlőin cseperedő gépeket IP protokollon értesíti eksön esetén.

Akkor valszeg ez a fent említett "esetleg sokkal többe kerül" kategória :roll:
De mindegy, ez már nem gond, közben meg is írtam, mindig lesz aki lekapcsolja a gépeket ("kérem kaccsojja ki" :) )


kedd aug. 29, 2006 11:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Dester írta:
Érdekes a felvetés... Én is gondolkodtam már azon, hogy lehetne rávenni az UPS-t, hogy egyszerre több géppel is kommunikáljon. ...
... de biztosan van a nagy UPS-gyártóknak megoldásuk erre az esetre is... Esetleg sokkal többe kerül.


Van. Már baromi régóta. Önálló, TCP/IP-n kommunikáló cumó, ami a központi szünetmentes emlőin cseperedő gépeket IP protokollon értesíti eksön esetén.


kedd aug. 29, 2006 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Up ...
Tehát akkor rövidebben: jobb egy (vagy 2) nagy(obb) ups, vagy inkább több kisebb?
Vagy ez mindegy?


hétf. aug. 28, 2006 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
stol írta:
Számolj 200W/gépre.
Ekkor, 1000W/2000VA jön ki.

Monitorral együtt benne van 200W-ban? De akkor minek csak egyedül a számítógépnek legalább 300W-os (de inkább 400W-osat ajánl mindenki) tápegység? (+ monitor még mondjuk 50-80W)
Nem kukacoskodni akarok, csak azért kérdem, mert meglepődtem ezen ...
Ha vennék 2 db 1000VA-eset, akkor a gépek hogyan kapcsolnak ki? (Ez inkább csak elvi kérdés, mert amikor be vannak kapcsolva, mindig van itt valaki, aki kikapcsolja áramszünet esetén)
Vagy inkább a gépenkénti külön ups lenne jobb, amit Dester javasolt?
Viszont az jóval húzósabb lenne árban, és nemtom van-e más előnye azon kívül, hogy automatikusan lekapcsolnak a gépek? (Mint most kiderült, ez nem fontos)
Még egy kérdés: kb. meddig tart egy ups akksija, mikor már cserélni kell? (Persze biztos gyártónként más-más, de nagyságrendileg, 1-2 év, vagy 4-5 év, vagy mennyi?) És kb. mennyi egy akksicsere az új ups árának % arányában?
Ez az up téma totál sötét folt nálam :cry:
De majd most hátha világosodik :)


pén. aug. 25, 2006 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Sziasztok!

Végigolvastam az egész topicot, de valami nem világos: ha több számítógépet dugok egy ups-be, akkor az ups-el nem csak egy tud kommunikálni, vagy hogyan kapcsol le a többi gép?
Mostanában elég gyakran volt kb. 1 mp-es áramkimaradás.
Konkrétan amiknek működniük kellene: 5 számítógép (4 PIV + 1 PII) + a monitoraik, hálózat (1 switch, 1 router, 1 adsl modem, ezek miatt szinuszos kell azt írtátok), 1 tintasugaras nyomtató.
Ez kb. gépenként monitorral együtt 400W-al számolva: 5 * 400 = 2000 W (de inkább kevesebb, valszeg inkább közelebb van az 1000W-hoz, mint a 2000-hez)
Az aqua lapján megnézve csak egy féle APC-t találtam: APC BACK-UPS BE400-GR 400VA (ebből ezek szerint kellene 4-5 darab, 22e ft / db). Nagyobb teljesítményűből (1000-1200VA, ebből 2 is elég volna, 22-33e ft / db) volt KEBO, Powercom és Trust UPS. Viszont ezekről semmit nem tudok ...
A fenti konkrét esetet hogyan oldanátok meg?
A hosszú működési idő nem fontos, elég ha van 5-10 perc, hogy a rövid áramkimaradásokat átvészeljék a gépek, hosszú áramszünet esetén úgyis kikapcsolnánk.


Számolj 200W/gépre.
Ekkor, 1000W/2000VA jön ki.


pén. aug. 25, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Érdekes a felvetés... Én is gondolkodtam már azon, hogy lehetne rávenni az UPS-t, hogy egyszerre több géppel is kommunikáljon. Jelen esetben gépenként egy UPS-t javasolnék, de biztosan van a nagy UPS-gyártóknak megoldásuk erre az esetre is... Esetleg sokkal többe kerül.


pén. aug. 25, 2006 14:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Sziasztok!

Végigolvastam az egész topicot, de valami nem világos: ha több számítógépet dugok egy ups-be, akkor az ups-el nem csak egy tud kommunikálni, vagy hogyan kapcsol le a többi gép?
Mostanában elég gyakran volt kb. 1 mp-es áramkimaradás.
Konkrétan amiknek működniük kellene: 5 számítógép (4 PIV + 1 PII) + a monitoraik, hálózat (1 switch, 1 router, 1 adsl modem, ezek miatt szinuszos kell azt írtátok), 1 tintasugaras nyomtató.
Ez kb. gépenként monitorral együtt 400W-al számolva: 5 * 400 = 2000 W (de inkább kevesebb, valszeg inkább közelebb van az 1000W-hoz, mint a 2000-hez)
Az aqua lapján megnézve csak egy féle APC-t találtam: APC BACK-UPS BE400-GR 400VA (ebből ezek szerint kellene 4-5 darab, 22e ft / db). Nagyobb teljesítményűből (1000-1200VA, ebből 2 is elég volna, 22-33e ft / db) volt KEBO, Powercom és Trust UPS. Viszont ezekről semmit nem tudok ...
A fenti konkrét esetet hogyan oldanátok meg?
A hosszú működési idő nem fontos, elég ha van 5-10 perc, hogy a rövid áramkimaradásokat átvészeljék a gépek, hosszú áramszünet esetén úgyis kikapcsolnánk.


pén. aug. 25, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:54
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
stol írta:
CCR írta:
McLaca írta:
Tehát a SMART jelzővel ellátott APC UPS-ek mind szinuszosak?


A kisebbek (420-620VA) nem szinuszosak, csak 750VA-tol felfele. Allitolag:-)


Nekem, a "monitoralátét" 400VA-es SMART is szinuszon már.


Az APC oldala alapjan a Smart UPS SC csalad kvaziszinuszos ("Stepped approximation to a sinewave"), a sima Smart UPS pedig szinuszos.

A regiekrol konkret, hiteles infot nem talaltam.


vas. júl. 30, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:54
Hozzászólások: 31
Hozzászólás Re: Kebo?
eSzeL írta:
Én naívan arra mertem gondolni, hogy ha két szünetmentesnél ugyanazt a VA és W értéket adják meg, akkor teherbírásban azonosak. (Mi a különbség a VA és W között amúgy? VA a hirtelen felvétel, míg a W a tartós?)

http://www.apcmedia.com/salestools/SADE ... _R0_EN.pdf

Idézet:
Hogy miért kerül háromszor annyiba, azt nem tudom, ezért kérdezem. Nagyon sok teljesen tropa, akksicsere után is használhatatlan APC szünetmentest láttam már, tehát nem vagyok elájulva a márkától és a háromszoros ártól sem, bármennyire is frankó sok pénzt költenek a reklámra.

A gondolatmenetedet folytatva irhatnam, hogy en mar tobb olyan olcso szunetmentest is lattam, ami gyarilag xar.
Akkucsere utan neha ujra be kell allitani a szunetmentest (kalibralni), de errol nem igazan tudok bovebben nyilatkozni. Nyilvan APC UPS is megmakkanhat, de nem tul jelemzo. Regi lelakott UPS-eket hagyjuk, nyilvan az APC sem az orokkevalosagnak tervezi az eszkozeit, de nem is 1-2 evre.

Idézet:
Valahogy az életben egy tényleges áramszünetnél sem tűnnek ki nekem amúgy az APC-k. Reméltem, hogy gyakorlati, és megbízható infókat tud vki mondani, nem pölöt.

Gyakorlati info: 8 eves APC Back Pro (talan 280VA-es) uj akkuval egy PII-es gepet (monitor nelkul) majdnem ket oraig elvisz, zsir uj 400VA-es Trust vagy hasonlo nagynevu eszkoz kb. egy orat birja. Illetve birta.
Hiaba nagyobb teljesitmenyu (papiron) a Trust invertere ha csak 4Ah-s akku van benne, az APC-ben meg 7.2Ah-s (mondjuk az invertere ennek sem tul combos).

Idézet:
Tényleg mennyit fogyaszt egy mondjuk 20 mellékes telközpont?

Samsung SKP-816H teljes kiepiteseben 70W-ot (16 mellek, 6 fovonal).
Tobb infoval nem tudok szolgalni, mert nalunk a kovetkezo kozpont 1000 mellekes. Illetve 1008.


Idézet:
A lézernyomtatót természetesen igen, egy megfelelő szünetmentessel lehet táplálni (vagy nem), a jó házépítéshez meg jó anyagok szükségesek, az egészséges élethez egészséges életmód stb. :)

Bizony, az egeszseges eletmod fontos:)

Sajnos konkretumot nem tudok mondani, mert csak vagy kicsi, vagy bazi nagy szunetmentesekhez ferek hozza. A kicsi nem bir el egy lezernyomtatot, a nagyobbrol meg elmegy fel epulet mindenestol.

Van elfekvo 1000-es meg 1400-as APC Smart is, de kula az akkumulator. Ha kapunk bele uj akkukat (igeret mar van ra), akkor kiprobalom, hogy mit szol egy lezernyomtatohoz.


szer. júl. 26, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Dester írta:
djsms írta:
Dester. Ami neked is van az inkább áthidaló, mint ups.

Sajnos tudom, de a célnak megfelel. :)
djsms írta:
A Dester által is említett típusból jó párat dobtam már ki, vagy javíttattam gariban. (Az egyikről még képet is tettem be egy ups-es topikban)

Ez sem ismeretlen számomra, az első ugyanilyen UPS-em gyári hibás volt, amit cseréltek. Ettől függetlenül a mostani jól megy, és meg vagyok elégedve vele.

Persze, azért amelyik jó azzal nincs nagy baj home userként.
De pont amiatt, hogy kiszámíthatatlanul haláloznak el nem tenném szerverhez.


szer. júl. 26, 2006 9:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
djsms írta:
Dester. Ami neked is van az inkább áthidaló, mint ups.

Sajnos tudom, de a célnak megfelel. :)
djsms írta:
A Dester által is említett típusból jó párat dobtam már ki, vagy javíttattam gariban. (Az egyikről még képet is tettem be egy ups-es topikban)

Ez sem ismeretlen számomra, az első ugyanilyen UPS-em gyári hibás volt, amit cseréltek. Ettől függetlenül a mostani jól megy, és meg vagyok elégedve vele.


szer. júl. 26, 2006 8:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Dester. Ami neked is van az inkább áthidaló, mint ups. Benningnél láttam ups-eket. Na az már valami ;)
Egyébként sokan gondolják azt, hogy az APC meg egyéb márkás tápok azért drágák, mert rá van írva, hogy APC. Nos ez a kis kategóriában esetleg igaz is. A Dester által is említett típusból jó párat dobtam már ki, vagy javíttattam gariban. (Az egyikről még képet is tettem be egy ups-es topikban)
Viszont ha már valaki szervert üzemeltet azt nem ok nélkül teszi. Persze a szünetmentesen is lehet spórolni, de nem érdemes. Az itthoni ups-em (APC Back-UPS Pro 650) már nem mai darab, ráadásul 4 évig szolgált egy olyan helyen, ahol igen gyakran volt áramszünet. Mégis a mai napig szépen teljesít. Kell is neki, mert a villamos hálózat egy nagy kalap kaka :) 190-től 230V-ig minden előfordul napi szinten. Ez van, ha az ember szomszédja karosszérialakatos ;)


kedd júl. 25, 2006 23:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az általam írtakat ne vedd készpénznek. Én csak annyit tudok erről, amennyit az én UPS-em használati útmutatójában olvastam. (APC Back-UPS CS500.) Arra kifejezettem emlékszem, hogy mittomén milyen motorral rendelkező eszközöket nem lehet rákötni, mint a porszívó és a lézernyomtató. Ha gondolod, utánanézek pontosan (remélem megtalálom a dobozát...)


kedd júl. 25, 2006 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 25, 2006 10:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kebo?
CCR írta:
eSzeL írta:
Ha egy cég nem akar 60-100 körül rákölteni egy 1000VA-es szünetmentesre, akkor megveheti-e a 20-30 körüli Kebo-t? (1000M) Ha igen, akkor szerverszobába vagy munkaállomáshoz inkább csak? Mire lehet számítani, mivel rosszabb, mint egy MGE vagy APC UPS?

Kisebb terhelhetoseg, alacsonyabb athidalasi ido, alacsonyabb rendelkezesreallas (megbizhatosag).
Szerinted egy APC miert kerul haromszor annyiba?

Idézet:
Elbír-e egy ilyen masinka két egyszerűbb szervert monitor meg perif nélkül, 1-2 switchet, routert, telközpontot 5 perces intervallumra, vagy inkább erősebb kéne?:)

Inkabb erosebb kene. Vagy tobb.
Peldaul egy 1000-es Smart a ket szervernek es egy 750-1000-es Smart a tobbinek.

Idézet:
További kérdés, hogy mivel lehet szünetmentestápolni egy lézernyomtatót (úgy hallottam semmivel)?:)

Megfelelo teljesitmenyu szunetmentes tappal.


Dester: köszönöm a választ, mégjobban megerősítettél abban, hogy szinte esélytelen lézernyomtatót szünetmenteselni, én úgy hallottam, hogy a bemelegedés és a festékráégetés is szikraként akkora teljesítményt vesz fel, hogy szünetmentes legyen a talpán, ami bírja..

Köszöntem a választ CCR-nek is! Én naívan arra mertem gondolni, hogy ha két szünetmentesnél ugyanazt a VA és W értéket adják meg, akkor teherbírásban azonosak. (Mi a különbség a VA és W között amúgy? VA a hirtelen felvétel, míg a W a tartós?)
Hogy miért kerül háromszor annyiba, azt nem tudom, ezért kérdezem. Nagyon sok teljesen tropa, akksicsere után is használhatatlan APC szünetmentest láttam már, tehát nem vagyok elájulva a márkától és a háromszoros ártól sem, bármennyire is frankó sok pénzt költenek a reklámra. Valahogy az életben egy tényleges áramszünetnél sem tűnnek ki nekem amúgy az APC-k. Reméltem, hogy gyakorlati, és megbízható infókat tud vki mondani, nem pölöt. Tényleg mennyit fogyaszt egy mondjuk 20 mellékes telközpont?
A lézernyomtatót természetesen igen, egy megfelelő szünetmentessel lehet táplálni (vagy nem), a jó házépítéshez meg jó anyagok szükségesek, az egészséges élethez egészséges életmód stb. :)

Üdv, eSzeL


kedd júl. 25, 2006 19:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:54
Hozzászólások: 31
Hozzászólás Re: Kebo?
eSzeL írta:
Ha egy cég nem akar 60-100 körül rákölteni egy 1000VA-es szünetmentesre, akkor megveheti-e a 20-30 körüli Kebo-t? (1000M) Ha igen, akkor szerverszobába vagy munkaállomáshoz inkább csak? Mire lehet számítani, mivel rosszabb, mint egy MGE vagy APC UPS?

Kisebb terhelhetoseg, alacsonyabb athidalasi ido, alacsonyabb rendelkezesreallas (megbizhatosag).
Szerinted egy APC miert kerul haromszor annyiba?

Idézet:
Elbír-e egy ilyen masinka két egyszerűbb szervert monitor meg perif nélkül, 1-2 switchet, routert, telközpontot 5 perces intervallumra, vagy inkább erősebb kéne?:)

Inkabb erosebb kene. Vagy tobb.
Peldaul egy 1000-es Smart a ket szervernek es egy 750-1000-es Smart a tobbinek.

Idézet:
További kérdés, hogy mivel lehet szünetmentestápolni egy lézernyomtatót (úgy hallottam semmivel)?:)

Megfelelo teljesitmenyu szunetmentes tappal.


kedd júl. 25, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Csak az utóbbi kérdésre tudok válaszolni, lévén nem ismerem a többi márkát, amit említettél.

Lézernyomtatót az egyszerűbb szünetmentesekre BIZTOS, hogy nem lehet kötni. Olyan motor van benne, amit nem szeretnek az UPS-ek. (Porszívóval ugyanez a helyzet.) Hogy a drágábbak elbírják-e, nem tudom. Majd az elektrós szakik megmondják. :)


kedd júl. 25, 2006 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 25, 2006 10:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Kebo?
Sziasztok!

Rendkívül kezdő vagyok a témában, bocs ha hülyeséget kérdezek előre is..:P

Ha egy cég nem akar 60-100 körül rákölteni egy 1000VA-es szünetmentesre, akkor megveheti-e a 20-30 körüli Kebo-t? (1000M) Ha igen, akkor szerverszobába vagy munkaállomáshoz inkább csak? Mire lehet számítani, mivel rosszabb, mint egy MGE vagy APC UPS? Elbír-e egy ilyen masinka két egyszerűbb szervert monitor meg perif nélkül, 1-2 switchet, routert, telközpontot 5 perces intervallumra, vagy inkább erősebb kéne?:)

További kérdés, hogy mivel lehet szünetmentestápolni egy lézernyomtatót (úgy hallottam semmivel)?:)

Köszönöm a segítséget előre is!

ps.: EON, köszönöm, hogy vagy nekem:P


kedd júl. 25, 2006 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
CCR írta:
McLaca írta:
Tehát a SMART jelzővel ellátott APC UPS-ek mind szinuszosak?


A kisebbek (420-620VA) nem szinuszosak, csak 750VA-tol felfele. Allitolag:-)


Nekem, a "monitoralátét" 400VA-es SMART is szinuszon már.


hétf. júl. 24, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 03, 2006 19:54
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
McLaca írta:
Tehát a SMART jelzővel ellátott APC UPS-ek mind szinuszosak?


A kisebbek (420-620VA) nem szinuszosak, csak 750VA-tol felfele. Allitolag:-)


hétf. júl. 24, 2006 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Én is csak szervíztapasztalatokat mondtam.
Normál dugós elosztót lehet venni, és monitor tápkábelt is lehet venni.
NEm kel nagy elektronikai tudás, és kész az 5-ös alj.

Tudom fáj, de műszakilag a PCM, a gagyi kategóriát übereli.

Nézz utána az A-PFC-k működésének, és megtudod, mkiért is nem működnek, sok trapéz/négyszögkimenetű UPS-el.

Nem fogom bizongatni hozzáértésemet, mert ettől herótom van már.
Keresőt kell használni, és kész.


vas. júl. 23, 2006 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Először is a kérdésemre nem válaszoltál. Egyelőre azt állítod, h az aktív PFC-s tápok miatt - ami, ha minden igaz az új gyártású tápoknál már kötelező az EU-ban - az UPS-ek nagyrésze (amik nem tudnak tiszta szinuszjelet adni) csak levélnehezéknek jó.
Másodszor én nem vitatom, hogy az APC a legjobb, de.
Ha jól tudom, az ES/CS/RS/HS termékpalettából még a CS is off line, nincs AVR és ez is csak "stepped sinust" tud az RS meg 30 ezertől kezdődik. A PCM-met meg kár volt leanyázni, mert amit én anno 20-ért vettem, az line interactive, van AVR, és nem utolsósorban "hagyományos" dugója van. (Nem árt pl. az ADSL modemet is rádugni.) Semmi gondom nem volt vele, 3 éve megy és nem vettem észre, h gond lenne a kimenő jelekkel. A SW-e az mondjuk kaka.


vas. júl. 23, 2006 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
EFi írta:
stol írta:
Szinuszos kimenetű UPS kell.
SAMRT-APC pölö.


És a többit akkor mire használják, ha áramszünet ellen nem véd ? :shock:

Mellesleg:
Én is PCM-et használok (Powercom), kvázi-szinuszos, a táp aktív pfc-s, ennek ellenére nincs ilyen gond.


Hi!
A Powercom-ot inkább hagyjuk, mert ugyanaz a hányadék bele van, mint a Trust, Centrallion, stb. szemétnek.
2x-esre hazudott teljesítményű inverter, max 4Ah-ás akku, ami semmire se elég, pocsék kimenőjelek.
Az, hogy a te A-PFC-ddel, frankón megy, mák.
A többi, komolynak nem nevezhető UPS-t, dobják ki, adják el, stb.
Az UPS, APC-nél, és MGE-nél kezdődik.

Sokan ki vannak akadva, hogy 25ezer egy használt, felújított APC.
Node, az menni fog rendesen.
Ami újonnan, 20 ezer alatt van, nagy eséllyel, hulladék.
Egyedüli normális ócsó UPS, amit láttam, az a PannonPower.
Azt is azért, mert itt szerelik össze, és nem lopják szakattra magukat a nagykeresek.


vas. júl. 23, 2006 6:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
stol írta:
Szinuszos kimenetű UPS kell.
SAMRT-APC pölö.


És a többit akkor mire használják, ha áramszünet ellen nem véd ? :shock:

Mellesleg:
Én is PCM-et használok (Powercom), kvázi-szinuszos, a táp aktív pfc-s, ennek ellenére nincs ilyen gond.


szomb. júl. 22, 2006 21:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tehát a SMART jelzővel ellátott APC UPS-ek mind szinuszosak?
Ezt jó tudni.
Kicsit OFF: mostanában állandóan elszáll a klíma melóhelyen (vagyis a kismegszakítója), és csak pár ember tudja, hogy a kiszolgáló helyiségben melyik kismegszakító a klímáé. Beszabadultam oda a napokban keresgélni, de a tök sötét miatt azonnal feladtam. Viszont a sötétből is jól felismerhető volt a jónéhány darab, szekrény méretű UPS, ami akár 24 órán át is képes meghajtani a kb. 50-60 db, CRT monitorral felvértezett számítógépeinket (nehogymá' ne dolgozzunk :D - persze egy ügyfélszolgálatnál ez érthető). Valami DELL - féle rack felépítésű szervert is találtam, korábban azt sem tudtam, hogy ott van. De az egyik UPS-t elhoznám szívesen :), ha nem lenne olyan hangos...

Üdv!


szomb. júl. 22, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Will írta:
Köszönöm az ötleteket, asszem igy már van min elindulnom. Erre sajnos nem gondoltam mert a szaktudásom hagy maga után kivánnivalot a témával kapcsolatban.

Mégegyszer Köszönöm!!

Ha sikerrel járok megosztom a tapasztaltakat!

Üdv nektek


SOS-UPS-nél, olcsón vannak felújított SMART-APC-k.
25-ért, már 600VA-est kapsz.


szomb. júl. 22, 2006 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszönöm az ötleteket, asszem igy már van min elindulnom. Erre sajnos nem gondoltam mert a szaktudásom hagy maga után kivánnivalot a témával kapcsolatban.

Mégegyszer Köszönöm!!

Ha sikerrel járok megosztom a tapasztaltakat!

Üdv nektek


szomb. júl. 22, 2006 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Szinuszos kimenetű UPS kell.
SAMRT-APC pölö.


szomb. júl. 22, 2006 12:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Valószínűleg az aktív pfc fekteti meg az ups-t. Nálam is ugyan ez volt a szitu régebben. Én kicseréltem a tápot passziv fps-es darabra és megoldódott a probléma.


szomb. júl. 22, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Kikapcsol a gép!! Help
Érdekes problémával állok szemben. Adott a sógorom gépe, amiben egy duálmagos pentium szív dobog, 4 Giga ram, 4 Sata Vinyó, Nvidia 7800 videokari, cheeftech 420 as táp, szóval elég erős konfig. Adott volt neki egy PCM márkájú szünetmentes táp. Ha jött egy áramkimaradás azonnal kikapcsolt a gépe és sipolt a szünetmentes. Gondoltuk leadta az aksija. Vett egy nagyobb 650VA-es Kebo tápot de azzal is ugyanez a helyzet. Ma elhoztam az én APC 500VA-es szünetmentesemet, én már 2 éve használom teljes megelégedéssel, de Ezzel is ugyanez a hiba!! Overloaddal letilt áramszünetnél!! A saját szoftvere 160W-os fogyasztást mutat ha megy a gép!! Nem értjük mi lehet a baj!! Segitsetek!!


szomb. júl. 22, 2006 9:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 13:18
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ.

Túl sok elvárásom nincs. Védje meg a gépet a túlfeszültségektől, áramszünetektől, és legyen időm a mentésekre, leállításra.


pén. júl. 07, 2006 10:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Attól függ, mennyi ideig akarod, hogy kitartson :) De minimum 500-750VA. Nekem APC Back-UPS CS500 van, meg vagyok vele elégedve.


pén. júl. 07, 2006 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 04, 2005 13:18
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Kérdés
Sziasztok!


Szeretnék beszerezni egy szünetmentes tápot az alábbi konfighoz:

MSI K8N NEO4-F
AMD A64 3000+ Venice
512 DDR 400MHz Kingston
MSI GF 6600GT
160 GB Hitachi HDD
40 GB Maxtor HDD
Samsung DVD-RW
LG DVD
Cooler Master Centurion 5
Q-Tec 550W Dual-Fan PFC
Samsung 710N TFT


Tudtok ajánlani valamit? Milyet és milyen teljesítményűt érdemes venni?

Előre is köszi

T.


pén. júl. 07, 2006 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
emre33 írta:
nekem is villámvédelem, és túlfeszültségvédő kellene , de nekem a kábeltv-hez

lehet ilyen kapni? érdemes megvenni? kb mennyibe kerül ?


Egy oldalt tudok neked ajánlani, hátha segít:

http://www.bettermann.de/magyar/

Itt keress a termékek között a villámvédelemre és a túlfeszültség-védelemre.


vas. szept. 19, 2004 6:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Stol: Én készítem el itthon???
Hát én nem érzem képesnek magamat erre.
Szerinted hol lehetne csináltatni ilyet?


pén. szept. 17, 2004 23:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
nekem is villámvédelem, és túlfeszültségvédő kellene , de nekem a kábeltv-hez

lehet ilyen kapni? érdemes megvenni? kb mennyibe kerül ?


pén. szept. 17, 2004 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Hi!

Ezt a kapcsolást te készited el otthon.
A max áramot a VDR árama szabja meg.
EMI szűrőt roszz PC-tápból ki lehet termelni pl.


kedd szept. 07, 2004 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Stol: ez villámvédő akaródzik lenni?
Mekkor áramerősséget bír Lvileg?


kedd szept. 07, 2004 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Én enyit tennék, ez max 500HUF-ból kijön.

Kép


kedd szept. 07, 2004 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Még egy fontos kérdés hogy akkor konkrétan mit tudnátok ajánlani megbízható villámlás-elleni-védelem gyanánt?


kedd szept. 07, 2004 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
szünetmentest szeretnék venni az alábbi géphez

A gép:
Táp:
Chieftec 420W
Processzor:
AMD Athlon 2500+@3200+
VGA Kártya:
Abit 9600XT 256MB TV/DVI AGP
Memória:
512MB PC3200 400MHz
Alaplap:
Epox 8kra2+
Processzor hűtő:
Coolink
Cd-író,dvd-olvasó combo:
LG 4521B
DVD-író:
LG GSA-4120b
ezen kívül van benne még egy darab 160GB, két darab 120Gigás és egy 80Gigás vinyó
Monitor : 19 colos samsunk 959NF (fogyasztása 110Watt körül van)

én a APC Back-UPS CS 500VA, vagy a APC Back-UPS ES 500VA gondoltam, 17 és 27 ezer forintba kerülnek, mi a különbség köztük ? Vagy esetleg ez kevés lenne ? arra csak arra kellene hogy el tudjam menteni a munkáimat, és ki tudjam kapcsolni ! Monitorral együtt kb : 2-3 percet kellene kibirnia

köcci


kedd szept. 07, 2004 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
djsms írta:
stol írta:
Djsms!

Aztaaaa!

De, ha leleményes a júzer, akko' beépíti a hiányzó alkatrészeket..


Főleg a 230-as résznél ;)
Bár én már megfejtettem a villámvédelmük titkát! ;) Valószínűleg valami extrém gyorsan olvadó fémből készül az átkötővezeték, ami villámcsapás esetén a fénysebesség másfélszeresével képes elolvadni, ezáltal megvédve a készüléket ;)


De, ha olvad, akkor még az ívben megvalósul az átvezetés, és így is jut túlfesz, igaz kisebb.
VDR kell oda és kész.


kedd szept. 07, 2004 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
stol írta:
Djsms!

Aztaaaa!

De, ha leleményes a júzer, akko' beépíti a hiányzó alkatrészeket..


Főleg a 230-as résznél ;)
Bár én már megfejtettem a villámvédelmük titkát! ;) Valószínűleg valami extrém gyorsan olvadó fémből készül az átkötővezeték, ami villámcsapás esetén a fénysebesség másfélszeresével képes elolvadni, ezáltal megvédve a készüléket ;)


kedd szept. 07, 2004 7:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Djsms!

Aztaaaa!

De, ha leleményes a júzer, akko' beépíti a hiányzó alkatrészeket..


hétf. szept. 06, 2004 15:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
http://fun.tamas.ath.cx/apcvedelem.jpg
http://fun.tamas.ath.cx/220_1.jpg
http://fun.tamas.ath.cx/220_2.jpg


hétf. szept. 06, 2004 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
no akkor kicsit lehúzom most pár ember arcáról a mosolyt :)
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19561
itt látható az APC Back UPS szünetmentes tápok villám stb védelme...
Ha valaki nem találja a megfelelő alkatrészeket annak segítek: azért nem találja, mert NINCS! :(
A 230as résznél nagyon jól látható, hogy a "védett" kimenet egyszerűen rá van kötve a betápra... Az RJ45-ös csatiknál is hasonló a helyzet...
Az APC Back UPS Pro!-ban van csak védelem, de volt már olyan, amiből ez kimaradt...
A Back UPS család csak kapcsol, nem véd semmitől! (túlfesztől sem :/ )
a Back UPS Pro viszont szabályoz is!
Szómiszó ha védeni is akarod a gépedet mindenképp szabályzós szünetmentest vegyél, ha pedig csak az áramszünet "áthidalása" a cél akkor elég az olcsóbb kapcsolós is!


pén. szept. 03, 2004 13:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség