Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 11:11



Hozzászólás a témához  [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
potyo írta:
... hozott generátort és benzint is. Ők nem bíztak semmit a véletlenre...

Így volt ez a Hugaroringen is hosszú éveken át. Csak ott konténer méretü hatalmas generátorokat hoztak a csapatok (nem bízták magukat a magyar áramellátásra). Egy ilyen 3x400 Ampert adott le. És olyan halk volt, hogy tőle néhány méterre már nem volt hagangja.


csüt. feb. 07, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
TargeT írta:
Akkor már legyen laptop. :wink:
Vagy egy kis generátor, és mellette 50 liter benzin/gázolaj. Egyetemista találkozóra egyik banda az erősítő és a hangfalak mellé hozott generátort és benzint is. Ők nem bíztak semmit a véletlenre. Csak pislogtunk, mikor pakolták ki a cuccot a busz rakteréből. :pislog: :rulez:

Elég nevetséges csak azért legagyizni a többi cuccot, mert azok nem felelnek meg az igencsak személyreszabott igényeinknek. Nekem sem felel meg a swift, hogy a forma1-ben versenyezzek vele. Naés? Nemis arra van építve. Az egyszerű szünetmentes az átlagember számára tökéletesen elegendő idejű áthidalást biztosít. Önmagában mindegyik szerkezet jó, akkor jönnek elő a problémák, mikor valaki spórolni akar, és csak egy nagy akkut rákötve akarja meghosszabbítani az áthidalás idejét. Alul vannak méretezve? Arra a néhány percre, amíg kell, addig megy, utána meg van ideje lehűlni. Ha így nézzük, akkor mindegyik ups alul van méretezve, hiszen a 800VA-os példányt megrakva akkukkal, és leterhelve a ráírt hatásos teljesítménnyel az is túlmelegszik előbb-utóbb.

A VA sem hazugság, hiszen oda szokták írni mellé azt is, hogy hány W. Aki meg nem ért hozzá, nem tudja mi a különbség a látszólagos és a hatásos teljesítmény között, az inkább bízza olyanra a választást, aki ért hozzá, vagy kérdezzen legalább utána.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potyo csüt. feb. 07, 2008 20:45-kor.



csüt. feb. 07, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
T68m írta:
goli11 írta:
Esetleg valaki tudna ajánlani UPS a fenti confighoz ?
Minden megoldás, típus érdekel normális financiális keretek között.
PannonPowerel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 22.000 Ft körül láttam egy 1200VA-est.


az az igazság, hogy mind hazudnak az ups gyártók. A VA is egy jó nagy hazugság, mivel != a wattal! Az 1200VA-ra hazudott kütyű, jó ha lead 600-700W-ot. Persze, ilyenkor túlmelegszik. Láthatod, nekem egy kb. 100W fogyasztású gép elé kell egy 800VA, hogy biztonságban menjen. Én már egy csomó ups-el találkoztam, de egyiket sem tudom jó szívvel ajánlani. Még ez a BR800i elég elfogadható, de 45ropi.


Köszi. Éppen ezért nézegetek olyan UPS-eket amelyek 300W fölötti teljesítményt képesek leadni, mert a jelenlegi kb. 200W-os terheléssel ezek elcammognak 5-10 percet, ami nekem már elég lenne. (Persze ha többet bírna nem vágnám ki az ablakon. :lol: )


csüt. feb. 07, 2008 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
:lol: Ízlések, meg pofonok. :wink:
Vagy nagyon darabosan szolgáltat felétek az áramszolgáltató, vagy sok pénzed van, és hozzá kedveled akár a fölös biztonságot :roll: , no meg attól függ, mire használod a gépet.
De akkor is, ekkora áthidalás, garantált rendelkezésre állás kell?
Akkor már legyen laptop. :wink:


csüt. feb. 07, 2008 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
goli11 írta:
Esetleg valaki tudna ajánlani UPS a fenti confighoz ?
Minden megoldás, típus érdekel normális financiális keretek között.
PannonPowerel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 22.000 Ft körül láttam egy 1200VA-est.


az az igazság, hogy mind hazudnak az ups gyártók. A VA is egy jó nagy hazugság, mivel != a wattal! Az 1200VA-ra hazudott kütyű, jó ha lead 600-700W-ot. Persze, ilyenkor túlmelegszik. Láthatod, nekem egy kb. 100W fogyasztású gép elé kell egy 800VA, hogy biztonságban menjen. Én már egy csomó ups-el találkoztam, de egyiket sem tudom jó szívvel ajánlani. Még ez a BR800i elég elfogadható, de 45ropi.


csüt. feb. 07, 2008 20:11
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
... és vagy egy órát bír a beépített aksikkal! ...

>>
Typical Backup Time
at Half Load 17.9 minutes (270 Watts)
<<
Ezek szerint neked kb 80-90 Wattot fogyaszt a géped. Nem sok. :shock: :D


ja, egy PI-esről van szó. Táblázat szerint
http://www.apc.com/products/runtime_for ... sfamily=23

100W mellett hozza az egy órát. Ami - tekintve, hogy gyári, nem tuningolt - aksikról van szó, ezért már használható. Kap két 55Ah-as autóaksit, akkor elviszi vagy 8-10 órát! 8)


csüt. feb. 07, 2008 20:05
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Esetleg valaki tudna ajánlani UPS a fenti confighoz ?
Minden megoldás, típus érdekel normális financiális keretek között.
PannonPowerel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 22.000 Ft körül láttam egy 1200VA-est.


csüt. feb. 07, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
T68m írta:
ibrik írta:
goli11 írta:
Na megvolt a teszt. Kemény 30 másodpercig bírta a gépemet (C2D4300+x1650xt+1GB+200GB+CDRW+DVDRW) egy 20" tft-vel.
Ezek szerint az akksi cserélendő. Vagy csak sok volt neki ? :hm:
Sajnos soros kábelem nincs hozzá, így nem tudtam megnézni.

Ha jó lenne, akkor pár percig azért kellett volna bírnia. Akksi cserére tippelek.


meg kéne nézni, mennyire terhelte ki a szünetmentest. Azért ez egy ultragagyi 260W-os sza.r! Ami nyilván alulméretezett, mint az összes gagyi szünetmentes.

Sokkal többet mondana, ha a kérdező megírná, hogy mekkora feszültségű (fentebb 12V-ról beszélt), és hány AH-s aksi van benne!!! ???


Az akksi pontos típusa: BB Battery BP7-12 (12V, 7Ah/20HR) ami valszeg nem gyári.
De mint az elején írtam most próbálom életre kelteni huzamosabb NEMhasználat után. Az is tudom, hogy ez az UPS nem mai darab.


csüt. feb. 07, 2008 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... és vagy egy órát bír a beépített aksikkal! ...

>>
Typical Backup Time
at Half Load 17.9 minutes (270 Watts)
<<
Ezek szerint neked kb 80-90 Wattot fogyaszt a géped. Nem sok. :shock: :D


csüt. feb. 07, 2008 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ibrik írta:
Az egész témához csak annyit tennék hozzá az eredeti hozzászólásommal (kérdésemmel) kapcsolatban, hogy tegnap megvettem a kinézett UPS-t (APC Back ES 400VA vagy BE400-GR néven is ismert).
Megvolt az elsõ feltöltés és ma ki is próbáltam a DVD-felvevõmmel.
Csináltam áramszünetet, meg se kottyant neki, beprogramozott felvétel is rendben elindult az akkumulátoros mód alatt, tehát a készülék "csípi" ezt a típust.
Majd a jövõ dönti el, hogy mennyire válik be tényleg.


meg kell, hogy mondjam, az se volt egy túl szerencsés választás. Nálam ez
http://www.apc.com/resource/include/tec ... sku=BR800I

üti meg az elfogadható mércét. Ugyan még mindig off-line, de legalább csendes, nem melegszik túl (ha csak egy pc-t hajtok róla), és vagy egy órát bír a beépített aksikkal! :!:


csüt. feb. 07, 2008 13:44
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
T68m írta:
és hány AH-s aksi van benne!!! ???

Ezekben az általad gagyinak nevezett, belépõ tápokban 12 V 7 Ah zselés akksi van.
Gondolom abszolút szabványos, vannak mindenfajta gyártmányok, méretben és csatlakozásban azonosak.
Legutóbb egy DSC riasztós akksit pakoltam bele a még gagyibb :wink: Back Promba. Pilanatnyi áramszünet ellen jó. Más meg nem kell. Nekem. :D
Igaz legalább egy éve még pillanatnyi áramszünet sem volt.


ja, az a legelterjedtebb.


csüt. feb. 07, 2008 13:41
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Az egész témához csak annyit tennék hozzá az eredeti hozzászólásommal (kérdésemmel) kapcsolatban, hogy tegnap megvettem a kinézett UPS-t (APC Back ES 400VA vagy BE400-GR néven is ismert).
Megvolt az első feltöltés és ma ki is próbáltam a DVD-felvevőmmel.
Csináltam áramszünetet, meg se kottyant neki, beprogramozott felvétel is rendben elindult az akkumulátoros mód alatt, tehát a készülék "csípi" ezt a típust.
Majd a jövő dönti el, hogy mennyire válik be tényleg.


csüt. feb. 07, 2008 13:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
T68m írta:
és hány AH-s aksi van benne!!! ???

Ezekben az általad gagyinak nevezett, belépő tápokban 12 V 7 Ah zselés akksi van.
Gondolom abszolút szabványos, vannak mindenfajta gyártmányok, méretben és csatlakozásban azonosak.
Legutóbb egy DSC riasztós akksit pakoltam bele a még gagyibb :wink: Back Promba. Pilanatnyi áramszünet ellen jó. Más meg nem kell. Nekem. :D
Igaz legalább egy éve még pillanatnyi áramszünet sem volt.


csüt. feb. 07, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
T68m írta:
ibrik írta:
goli11 írta:
Na megvolt a teszt. Kemény 30 másodpercig bírta a gépemet (C2D4300+x1650xt+1GB+200GB+CDRW+DVDRW) egy 20" tft-vel.
Ezek szerint az akksi cserélendő. Vagy csak sok volt neki ? :hm:
Sajnos soros kábelem nincs hozzá, így nem tudtam megnézni.

Ha jó lenne, akkor pár percig azért kellett volna bírnia. Akksi cserére tippelek.


meg kéne nézni, mennyire terhelte ki a szünetmentest. Azért ez egy ultragagyi 260W-os sza.r! Ami nyilván alulméretezett, mint az összes gagyi szünetmentes.

Sokkal többet mondana, ha a kérdező megírná, hogy mekkora feszültségű (fentebb 12V-ról beszélt), és hány AH-s aksi van benne!!! ???

Találtam róla infót az APC archívumában (már nem gyártják):
http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=SU420INET


csüt. feb. 07, 2008 7:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ibrik írta:
goli11 írta:
Na megvolt a teszt. Kemény 30 másodpercig bírta a gépemet (C2D4300+x1650xt+1GB+200GB+CDRW+DVDRW) egy 20" tft-vel.
Ezek szerint az akksi cserélendõ. Vagy csak sok volt neki ? :hm:
Sajnos soros kábelem nincs hozzá, így nem tudtam megnézni.

Ha jó lenne, akkor pár percig azért kellett volna bírnia. Akksi cserére tippelek.


meg kéne nézni, mennyire terhelte ki a szünetmentest. Azért ez egy ultragagyi 260W-os sza.r! Ami nyilván alulméretezett, mint az összes gagyi szünetmentes.

Sokkal többet mondana, ha a kérdező megírná, hogy mekkora feszültségű (fentebb 12V-ról beszélt), és hány AH-s aksi van benne!!! ???


csüt. feb. 07, 2008 0:18
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
goli11 írta:
Na megvolt a teszt. Kemény 30 másodpercig bírta a gépemet (C2D4300+x1650xt+1GB+200GB+CDRW+DVDRW) egy 20" tft-vel.
Ezek szerint az akksi cserélendő. Vagy csak sok volt neki ? :hm:
Sajnos soros kábelem nincs hozzá, így nem tudtam megnézni.

Ha jó lenne, akkor pár percig azért kellett volna bírnia. Akksi cserére tippelek.

Akkumulátorokkal az a gond, ha nincsenek használva, vagy használat nélkül nincsenek karbantartva (lemerítés/kisütés-újratöltés), akkor egy idő után keresztet is vethetsz rájuk - bár a savas akksikkal még lehet valamit kezdeni.


szer. feb. 06, 2008 23:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Na megvolt a teszt. Kemény 30 másodpercig bírta a gépemet (C2D4300+x1650xt+1GB+200GB+CDRW+DVDRW) egy 20" tft-vel.
Ezek szerint az akksi cserélendő. Vagy csak sok volt neki ? :hm:
Sajnos soros kábelem nincs hozzá, így nem tudtam megnézni.


szer. feb. 06, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
potyo írta:
T68m írta:
Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.
Hát ezt azért kétlem, de kíváncsian várom a mérés eredményét.


itt a lényeg a MÉRNI szón van, nem azon, hogy nagyobb lesz-e a feszej vagy sem.
És mitõl lenne nagyobb a mért érték?


én eddig úgy tudtam, hogy te kedveled és értesz az elektronikához.


szer. feb. 06, 2008 16:51
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.
Hát ezt azért kétlem, de kíváncsian várom a mérés eredményét.


Mért érték:

üresen: 178V,
monitor standby: 180V,
+ 60V-os lámpa: 190V,
+ laptop: 197V

Na, erről ennyit.


szer. feb. 06, 2008 16:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
potyo írta:
T68m írta:
Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.
Hát ezt azért kétlem, de kíváncsian várom a mérés eredményét.


itt a lényeg a MÉRNI szón van, nem azon, hogy nagyobb lesz-e a feszej vagy sem.
És mitől lenne nagyobb a mért érték?


szer. feb. 06, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
T68m írta:
Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.
Hát ezt azért kétlem, de kíváncsian várom a mérés eredményét.


itt a lényeg a MÉRNI szón van, nem azon, hogy nagyobb lesz-e a feszej vagy sem.


szer. feb. 06, 2008 16:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.
Hát ezt azért kétlem, de kíváncsian várom a mérés eredményét.


szer. feb. 06, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
T68m írta:
goli11 írta:
T68m írta:
goli11 írta:
Sziasztok!

Egy APC SU420INET-et próbálok életre kelteni. (kb 6 hónapja nem volt villany közelében)
Az akkura rámérve 12V körüli értéket mutat, de az UPS kimenetén max 190V jön ki kb. 12 órás hálózatra csatlakozás és bekapcsolás (töltés ???? :roll: ) után, úgy hogy nem volt rácsatlakoztatva semmi.
Szerintetek meghat az akksi ?? :?
Cserével jó lehet ??

Ha megszüntetem a tápellátást kattan, csippan egyett és elég érdekes zümmögő hangja van. Ez normális ?

Segítséget előre is köszönöm.


190V-ot mérsz. Hogy mennyi jön ki ténylegesen az más kérdés, lásd elektro fórum, mérés topic.

A kattanás, csippanás és zümmögés is normális, mivel az apc gagyi szünetmetesei off-line rendszerüek, átkapcsolósak.

a kvázi szinuszhoz annyit tennék hozzá:
még az univerzális motor esetében sem túl jó, hogy van egy 0 feszültségű, azaz rövidrezárt időszakasza. Ekkor a motor fékezésbe megy át.



De ha nem akkuról megy akkor 233V-ot mérek a kimeneten.
Még nem mertem semmit rácsatlakoztatni. Mi lesz, ha rárakom a gépet meg a monitort ? :?:


ja, mert akkor a hálózatot méred, ami szinuszos, inverter módban pedig a szünetmentes, ami nem szinuszos.

"Mi lesz, ha rárakom a gépet meg a monitort ? :?:"

Meg fogsz lepődni: működni fog. Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.


Köszönöm a segítséget.
Most már értem.
Mostjön a puding meg a próba .... :hihi:


kedd feb. 05, 2008 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
goli11 írta:
T68m írta:
goli11 írta:
Sziasztok!

Egy APC SU420INET-et próbálok életre kelteni. (kb 6 hónapja nem volt villany közelében)
Az akkura rámérve 12V körüli értéket mutat, de az UPS kimenetén max 190V jön ki kb. 12 órás hálózatra csatlakozás és bekapcsolás (töltés ???? :roll: ) után, úgy hogy nem volt rácsatlakoztatva semmi.
Szerintetek meghat az akksi ?? :?
Cserével jó lehet ??

Ha megszüntetem a tápellátást kattan, csippan egyett és elég érdekes zümmögõ hangja van. Ez normális ?

Segítséget elõre is köszönöm.


190V-ot mérsz. Hogy mennyi jön ki ténylegesen az más kérdés, lásd elektro fórum, mérés topic.

A kattanás, csippanás és zümmögés is normális, mivel az apc gagyi szünetmetesei off-line rendszerüek, átkapcsolósak.

a kvázi szinuszhoz annyit tennék hozzá:
még az univerzális motor esetében sem túl jó, hogy van egy 0 feszültségû, azaz rövidrezárt idõszakasza. Ekkor a motor fékezésbe megy át.



De ha nem akkuról megy akkor 233V-ot mérek a kimeneten.
Még nem mertem semmit rácsatlakoztatni. Mi lesz, ha rárakom a gépet meg a monitort ? :?:


ja, mert akkor a hálózatot méred, ami szinuszos, inverter módban pedig a szünetmentes, ami nem szinuszos.

"Mi lesz, ha rárakom a gépet meg a monitort ? :?:"

Meg fogsz lepődni: működni fog. Ráadásul nagyobb delejt mérsz a kimeneten.


kedd feb. 05, 2008 21:13
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
T68m írta:
goli11 írta:
Sziasztok!

Egy APC SU420INET-et próbálok életre kelteni. (kb 6 hónapja nem volt villany közelében)
Az akkura rámérve 12V körüli értéket mutat, de az UPS kimenetén max 190V jön ki kb. 12 órás hálózatra csatlakozás és bekapcsolás (töltés ???? :roll: ) után, úgy hogy nem volt rácsatlakoztatva semmi.
Szerintetek meghat az akksi ?? :?
Cserével jó lehet ??

Ha megszüntetem a tápellátást kattan, csippan egyett és elég érdekes zümmögő hangja van. Ez normális ?

Segítséget előre is köszönöm.


190V-ot mérsz. Hogy mennyi jön ki ténylegesen az más kérdés, lásd elektro fórum, mérés topic.

A kattanás, csippanás és zümmögés is normális, mivel az apc gagyi szünetmetesei off-line rendszerüek, átkapcsolósak.

a kvázi szinuszhoz annyit tennék hozzá:
még az univerzális motor esetében sem túl jó, hogy van egy 0 feszültségű, azaz rövidrezárt időszakasza. Ekkor a motor fékezésbe megy át.



De ha nem akkuról megy akkor 233V-ot mérek a kimeneten.
Még nem mertem semmit rácsatlakoztatni. Mi lesz, ha rárakom a gépet meg a monitort ? :?:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára goli11 kedd feb. 05, 2008 21:19-kor.



kedd feb. 05, 2008 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
goli11 írta:
Sziasztok!

Egy APC SU420INET-et próbálok életre kelteni. (kb 6 hónapja nem volt villany közelében)
Az akkura rámérve 12V körüli értéket mutat, de az UPS kimenetén max 190V jön ki kb. 12 órás hálózatra csatlakozás és bekapcsolás (töltés ???? :roll: ) után, úgy hogy nem volt rácsatlakoztatva semmi.
Szerintetek meghat az akksi ?? :?
Cserével jó lehet ??

Ha megszüntetem a tápellátást kattan, csippan egyett és elég érdekes zümmögõ hangja van. Ez normális ?

Segítséget elõre is köszönöm.


190V-ot mérsz. Hogy mennyi jön ki ténylegesen az más kérdés, lásd elektro fórum, mérés topic.

A kattanás, csippanás és zümmögés is normális, mivel az apc gagyi szünetmetesei off-line rendszerüek, átkapcsolósak.

a kvázi szinuszhoz annyit tennék hozzá:
még az univerzális motor esetében sem túl jó, hogy van egy 0 feszültségű, azaz rövidrezárt időszakasza. Ekkor a motor fékezésbe megy át.


kedd feb. 05, 2008 16:38
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy APC SU420INET-et próbálok életre kelteni. (kb 6 hónapja nem volt villany közelében)
Az akkura rámérve 12V körüli értéket mutat, de az UPS kimenetén max 190V jön ki kb. 12 órás hálózatra csatlakozás és bekapcsolás (töltés ???? :roll: ) után, úgy hogy nem volt rácsatlakoztatva semmi.
Szerintetek meghat az akksi ?? :?
Cserével jó lehet ??

Ha megszüntetem a tápellátást kattan, csippan egyett és elég érdekes zümmögő hangja van. Ez normális ?

Segítséget előre is köszönöm.


kedd feb. 05, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
... az négszögjelet több motor nem bírja, ezt az elektróban már megbeszéltük. Nyilván nem a tekercset zavarja, hanem azt, hogy - bizonyos tipusoknál - nem áll elő forgó mágneses tér. Pl. univerzális, szénkefés motor mindenféle tápról járatható.

Az én összefoglaló véleményem:
1. Nyilván sokkal egyszerűbb előállítani egy szünetmentes tápban négyszögjel alaku kimenő feszültséget, mint színuszosat (vagy arra hasonlítót). Ez az árban (és a hatásfokban) is meglátszik.
2. Egy olyan tápban, ahol a bejövő hálózati feszültségből azegyenirányítás (csúcs) utáni egyenfeszültségből történik a további átalakítási folyamat, tökéletesen mindegy, hogy milyen a bejövő jel, mert a DC ugyanaz gyakorlatilag. Ahol nem így van, ott nem mindegy.
3. Az a gyanúm (bár nem próbáltam ki), hogy rövdrezárt forgórészes motoroknál a forgó mágneses tér nem függ a jel alakjától, mert az állórész tekercse mint aluláterszető szűrő gyakorlatilag "színuszosítja" az átfolyó áramot. A jel (alapharmonikus) fázisa meg ugyanaz. A kefés (soros) motoroknál szintén ez lehet a helyzet.
4. A négyszögjeles táp -mivel bőven tartalmaz felharmonikus összetevőket- így komoly zavarforrás lehet. A színuszusnak nincs felharmonikus tartalma (ha tényleg színuszos).


hétf. feb. 04, 2008 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ezzel együtt úgy tudtam, hogy az elvi mûködésük is különbözik, hogy melyik áramköri megoldást alkalmazzák, ami talán ellentmondana állításodnak.


Persze, hogy különbözik az elvi működése egy szinuszosan és egy kvázi szinuszosnak! De ez miért jelentene családfüggő? Mi írja elő, hogy egy családban csak egyféle kapcsolást alkalmazhatnak?

a villanymotor témában: az négszögjelet több motor nem bírja, ezt az elektróban már megbeszéltük. Nyilván nem a tekercset zavarja, hanem azt, hogy - bizonyos tipusoknál - nem áll elő forgó mágneses tér. Pl. univerzális, szénkefés motor mindenféle tápról járatható.


hétf. feb. 04, 2008 16:10
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
ibrik írta:
A "szinuszos-kváziszinuszos" hókusz-pókusznak akkor van jelentősége, amikor pl. egy szivattyú villanymotorját kell közvetlenül meghajtani.

:roll: Én meg csendben azt nem értem, miért pont egy "érzéketlen" villanymotor lenne "érzékeny" a négyszögjeles szinuszfélére, és nem az érzékeny elektronika. Mégha esetleg szűrt táppal is rendelkezik.
Igaz, EFi épp az én vélekedésem támasztotta alá saját gyakorlati példájával.

@T68m
Az én Back Prom nem szinuszos. Jó régi, és a legkisebb az akkori családjában.
De tőlem legyen igazad, hogy nem család, hanem típusfüggő, és már gyártanak Back Prot szinuszosban is. Nyilván valami nagyobb teljesítményű típus lenne akkor. Nincs kedvem most ezt vizslatni.
Ezzel együtt úgy tudtam, hogy az elvi működésük is különbözik, hogy melyik áramköri megoldást alkalmazzák, ami talán ellentmondana állításodnak.
De ha ez sem így van, nem gond. :wink:


hétf. feb. 04, 2008 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
ibrik írta:
Na rákérdeztem boltban ezekre a nem szakmámba vágó kérdésekre.
Azt mondták, hogy a szünetmentes tápok közül mindegyik jó mindenfajta HIFI-hez, DVD-hez, TV-hez - a legolcsóbbtól a legdrágábbig - csak a rendes konnektoros aljzattal rendelkezőt kell választani.
A "szinuszos-kváziszinuszos" hókusz-pókusznak akkor van jelentősége, amikor pl. egy szivattyú villanymotorját kell közvetlenül meghajtani.


Csak csendben jegyzem meg, hogy pölö az Aiwa mini-hifimhez nem volt jó egy Powercom kvázi-szinuszos (fél mp-re mindig lekapcsolódott és csak utána vissza). Lehet ki kéne próbálnom a DVD-felvevőmmel is, hátha az nem annyira kényes? A mini-hifiben van valami relé féle, ami kattan bekapcsoláskor, lehet az zavarja.
Azt viszont hangosan jegyzem meg, hogy a DVD gyártókat fegyverrel kéne kényszeríteni, hogy kemény 862,4 Ft többletköltségért tegyenek bele egy backup áramkört egy gombelemmel az íróikba.


hétf. feb. 04, 2008 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
mivel a legtöbb PC-hez kapcsolható szünetmentes kvázi szinuszos, mégsincs ráírva (illetve nincs belőle botrány), hogy az újabb gépekkel nem megy.
Nekik eladó, persze hogy nincs ráírva. Ennek ellenére, ha olvasod a fórumot, sokszor előjött a téma már, hogy aktív pfc+nemszínuszos ups nem ad működő kombinációt. Az ups túlterhelést érzékel, és leáll.


hétf. feb. 04, 2008 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
ibrik írta:
A "szinuszos-kváziszinuszos" hókusz-pókusznak akkor van jelentõsége, amikor pl. egy szivattyú villanymotorját kell közvetlenül meghajtani.
Vagy ha aktív pfc-vel rendelkezõ tápot kell üzemeltetni róla. Az aktív pfc pedig elõírás az európai únióban. Valószínûleg csak bizonyos teljesítmény felett, de a pc tápok már ebbe a kategóriába esnek.


ezt az aktív pfc-t én nem szívnám ennyire mellre, mivel a legtöbb PC-hez kapcsolható szünetmentes kvázi szinuszos, mégsincs ráírva (illetve nincs belőle botrány), hogy az újabb gépekkel nem megy.


hétf. feb. 04, 2008 13:10
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Valaki meg írja meg, ha ez még egyáltalán a konkrét ügyben bárkit is érdekel, hogy az APC Back milyen feszültséget ad le, és milyet az APC Smart. :wink:


ha elnézel az apc honlapjára, akkor ott láthatod, hogy melyek szinuszosak, melyek nem. Modellenként. Mert ez modell, nem pedig családfüggő.


hétf. feb. 04, 2008 13:07
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
ibrik írta:
A "szinuszos-kváziszinuszos" hókusz-pókusznak akkor van jelentősége, amikor pl. egy szivattyú villanymotorját kell közvetlenül meghajtani.
Vagy ha aktív pfc-vel rendelkező tápot kell üzemeltetni róla. Az aktív pfc pedig előírás az európai únióban. Valószínűleg csak bizonyos teljesítmény felett, de a pc tápok már ebbe a kategóriába esnek.


hétf. feb. 04, 2008 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Na rákérdeztem boltban ezekre a nem szakmámba vágó kérdésekre.
Azt mondták, hogy a szünetmentes tápok közül mindegyik jó mindenfajta HIFI-hez, DVD-hez, TV-hez - a legolcsóbbtól a legdrágábbig - csak a rendes konnektoros aljzattal rendelkezőt kell választani.
A "szinuszos-kváziszinuszos" hókusz-pókusznak akkor van jelentősége, amikor pl. egy szivattyú villanymotorját kell közvetlenül meghajtani.


hétf. feb. 04, 2008 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
Kedves kötözködő barátom. :wink:
Én nem azt mondtam, hogy az APC megoldás az adott esetben jó-e, vagy ez-e a legmegfelelőbb.
Csak egy példaként hoztam fel, hogy négyszögjeles vagy kvázi szinuszos feszültséget produkálhatak a kütyük.
APC esetén a Back tudtommal "darabosan" adja a petrót, azaz négyszögesen, míg a Smart szinuszosan.
@ibrik: És pusztán ennyiből kellene "okosabbnak" lennie, ha esetleg feltétel a szinuszos táp a "hagyományos" szórakoztatóelektronikai eszközökhöz.
Ha nem feltétel, tőlem lehet akár négyszöges is.

Esetemben nekem van egy APC Back pro tápom, és mivel úgy tudom, hogy ez nem szinuszos, és azt mondják, hogy az aktív PFC-s számítógép tápok (sem) szeretik a négyszögjeles feszkót, ezért kifejezetten passzív PFC-s tápot kerestem a gépembe.
Függetlenül attól, mi hogy igaz vagy sem. Magánemberként amúgy letojom én az egész PFC-t. :P
Állítólag a passzív PFC-vel meg még kevesebbet is fogyaszt. Ha igaz. Mert itt nem lehet már semmit tudni. :lol:
Ezzel együtt nem bántam meg, hogy erre is figyeltem, és a passzív PFC-s táp és a szünetmentes táp együtt tud működni.
Még az is lehet, hogy az aktív PFC-vel sem lett volna gond.

Valaki meg írja meg, ha ez még egyáltalán a konkrét ügyben bárkit is érdekel, hogy az APC Back milyen feszültséget ad le, és milyet az APC Smart. :wink:


hétf. feb. 04, 2008 9:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Az nem játszik, hogy ezeknek a kütyüknek nem ártana a szinuszos táp?
Tehát pl. APC-ben nem a Back, hanem a Smart sorozat lenne a nyerõ. No meg drágább.


na, annak mitől lenne garantáltan szinuszos a tápja? Éppenséggel abban a sorozatban is van kvázi szinuszos.

A feladathot apc upc pont nem jó. A minimális áramfelvétel miatt túlzás lenne szokásos szünetmentest használni. Rossz lenne a hatásfok. Ráadásul a sípolás sem kikapcsolható rajtuk.
A feladat megoldás egy 12V/230V inverter + tápegység.


hétf. feb. 04, 2008 2:29
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
TargeT írta:
Az nem játszik, hogy ezeknek a kütyüknek nem ártana a szinuszos táp?
Tehát pl. APC-ben nem a Back, hanem a Smart sorozat lenne a nyerő. No meg drágább.

Szerintem felesleges lenne drágábbat, "okosabbat" venni.
A termékleírásban ott van, hogy számítógépen kívül HIFI, videó, DVD, TV tápellátására is alkalmas.


vas. feb. 03, 2008 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
Az nem játszik, hogy ezeknek a kütyüknek nem ártana a szinuszos táp?
Tehát pl. APC-ben nem a Back, hanem a Smart sorozat lenne a nyerő. No meg drágább.


vas. feb. 03, 2008 9:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
potyo írta:
Hannibal írta:
Nekem egy öreg APC-m van, azon nem lehet.
Mindent lehet, csak akarni kell. :D

Ja... :D
Munkahelyen régen és nem igazán jól csinálták meg az irodákat figyelő mozgásérzékelős biztonsági rendszert, ezért ha eső van, néha beázik és olyankor folyamatosan, idegesítően csipog (meg a számítógép is állandóan írkálja a figyelmeztetést).
Fali doboz kinyit, hangszóró lehúz... :D


vas. feb. 03, 2008 8:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
McLaca írta:
OFF: az a kütyü egy Pana DVD felvevő?

Üdv!

LG RH177


vas. feb. 03, 2008 7:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OFF: az a kütyü egy Pana DVD felvevő?

Üdv!


vas. feb. 03, 2008 0:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nekem egy öreg APC-m van, azon nem lehet.
Mindent lehet, csak akarni kell. :D


vas. feb. 03, 2008 0:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az a 35W valószínű a csúcsteljesítménye.
Készenléti állapotban fogyaszt vagy 1-2W-t. Amit kinéztél szünetmentest, az nagy valószínűséggel jó lesz, csipogást nem tudom, hogy ki lehet-e lőni. Nekem egy öreg APC-m van, azon nem lehet.

Áthidalási időnek készenléti állapotban egy pár napot meg merek kockáztatni :D


szomb. feb. 02, 2008 23:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Azt hiszem, megtaláltam a jelöltet: APC Back ES 400VA
Rendes túlfesz.védelmes konnektoraljzatok vannak rajta: 8db, ebből 4db akkumulátoros táplálást tud, és 4db csak elosztó. Cserélhető akksi.
Áthidalási idők: 18.1 perc (120W), 5.2 perc (240W)
16-17e körül lehet kapni.


szomb. feb. 02, 2008 22:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Ennél nagyobb felbontásút nem találtam (sajátomat nem szedem szét, mert még garis), most bal felső sarok a táp:

Kép


szomb. feb. 02, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én úgy nézem, jó lesz ennek egy akármilyen szünetmentes is, de azért csinálj egy olyan képet, amin csak a tápegység látható, de az jó nagyban.


szomb. feb. 02, 2008 15:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Egy olcsóbb DVD-felvevőről van szó, amely áramszünetkor szerencsére a csatornákat és azok kiosztását megőrzi (nameg a HDD-re felvett tartalmat természetesen), csak sajnos a dátumot, órát, felvételi programozást elfelejti.
Az "áramszükségeletekről" csak annyit tudok, ami a leírásában található és amit a előző hozzászólásban le is írtam. Hogy mi hogy van a táppal azt nem tudom.

Ha segít, itt egy kép a belsejéről (nem az enyémről, de ilyenem van), a jobb alsó rész a tápegysége:

Kép


szomb. feb. 02, 2008 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ha egy gép elmegy egy szünetmentessel negyed órát, akkor a te cuccod ugyanazzal a szünetmentessel legalább egy órát el kell, hogy menjen, de inkább inkább úgy másfél-kettőt. Csak ne melegedjen túl a szünetmentes.

Hogy milyen szünetmentes kell hozzá, az attól függ, mi is ez a készülék (milyen tápja van). Ha graetz+pufferrel kezdődik a tápja, akkor a legegyszerűbb ups is megfelel. Mivel 35W, így nem hiszem, hogy pfc lenne a tápjában. Ha viszony először trafó, majd utána a többi, akkor színuszos kimenetű ups kellene hozzá.


szomb. feb. 02, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség