Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:55



Hozzászólás a témához  [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Igen, én is így gondolom. És szerintem ezzel még nagyon sok bolt így lenne. Mivel Mclaca szerint még az UPS dobozán sem mindig tüntetik fel, hogy milyen, akkor teljességgel megértem őket. És természetesen a többi boltot is.


csüt. szept. 02, 2004 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Véletlenül se akarom leszólni a kedvenc boltod, de szerintem az utóbbi eset áll fenn. Elég régóta forgok a számítástechnikában, de a szünetmentesek valahogy kimaradtak az életemből (tudtam, hogy vannak, és hogy mire jók, de kb. ennyi). Lehet ezzel így más is. Akár boltok eladói/szerelői is. :(
Valószínűnek tartom, hogy az én kedvenc boltomtól is hasonló választ kapnék.


csüt. szept. 02, 2004 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Ez tényleg nem lenne rossz ötlet.
Ma felhívtam a kedvenc boltom, hogy mégis mekkora összegre számítsak egy on-line UPS vásárlása esetén, de sajnos nem tudtak olyan típust mondani, ami jelenleg van náluk, és on-line lenne.
Vagyis szerintem inkább nem tudják, hogy melyik on-line rendszerű. :?


csüt. szept. 02, 2004 23:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Na akkor mostmár végleg összekavarodtam. Valaki tudna csinálni egy felsorolást a szünetmentes típusokkal, előnyök-hátrányok egyszerű felsorolásával? Szerintem méltó lezárása lenne ennek a topicnak. :)


csüt. szept. 02, 2004 22:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Online UPS-nél folyamatosan megy az inverter, a töltés, meg az akksik is, így jóval hamarabb tönkremennek.

Az átkapcsolós UPS-nél viszont csak áramszünetkor megy az inverter, ilyenkor villámgyorsan átkapcsol relékkel, néhány ezredmásodperc alatt, szóval nem kell aggódni, ezt nem fogja észrevenni semmilyen otthoni gép. Itt a töltés is csak akkor megy, ha merülőben van az akksi, így nem megy olyan hamar tönkre.

Mindenképp egy tiszta szinuszos online UPS a nyerő, persze ha a pénz nem számít, de az átkapcsolós sem rossz.


csüt. szept. 02, 2004 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dehogy írják oda (na jó, a rendesebbek igen), gyakran még a dobozról sem derül ki, de drágábbak az átkapcsolósoknál. Pár éve (kb. 2) volt a Chip-ben, vagy már a PCMagazinban egy teszt szünetmentesekről, ott nagyjából látható volt az árban a különbség.

Üdv!


csüt. szept. 02, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
A szünetmentes tápoknál pl. árlistákon oda is van írva, hogy online rendszerű? Vagy hogyan vannak megkülönböztetve? Valamint mennyi pengő az alapár, amit elkérnek egy ilyenért?


csüt. szept. 02, 2004 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Köszönöm szépen Zsivaagoo!

Most már azt hiszem teljesen értem a dolgot.
Én is gondolkodom egy UPS beszerzésén, mert nálunk gyakoriak az áramszünetek, főleg a pillanatnyiak, és ez gondolom nem tesz túl jót a gépnek.
Meg nekem sem, ha már 3-4 órája kódolok egy filmet! :twisted:

Akkor asszem gyűjtök még egy kicsit egy on-line rendszerűre.


csüt. szept. 02, 2004 10:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Thomas írta:
Dester eléggé világítasz, mert az én fejemben is pislákol már valami.

Az on-line rendszerű szünetmenteseknek a tápja akkor elég gyorsan tönkremegy? Mert az állandó töltés gondolom nem tesz jót neki..

Tehát elvileg mindkét típus megfelelő otthonra, csak az átkapcsolósat könnyebb fenntartani.

Ha jól értettem, amit írtatok. :oops:


Az akkumulátoroknak nem mindegy, hogy milyen feltöltést kapnak. Van az ún. "csepptöltés", amikor állandóan a cellafaszültség+ x V-tal töltődik az akksi, ez tudja az akksikat kb. 3 év alatt kipusztítani. "Értelmesebb" gyártók ezért azt a megoldást alkalmazzák az UPS-eikben, hogy csak bizonyos amperóra kapacitás (10/20/X %) kisülése után töltik az akksikat.

Nem csak otthonra, hanem mindenhova inkább az online rendszerű szünyetmenteseket javaslom, amennyiben van rá anyagi fedezet.


csüt. szept. 02, 2004 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Dester eléggé világítasz, mert az én fejemben is pislákol már valami.

Az on-line rendszerű szünetmenteseknek a tápja akkor elég gyorsan tönkremegy? Mert az állandó töltés gondolom nem tesz jót neki..

Tehát elvileg mindkét típus megfelelő otthonra, csak az átkapcsolósat könnyebb fenntartani.

Ha jól értettem, amit írtatok. :oops:


szer. szept. 01, 2004 23:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Fejemben meggyúlt a világosság! Kezdem érteni ;)


szer. szept. 01, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
@Csaba_20!

Ez korrekt volt. Most már értem a lényeget és a különbséget (komolyan!)
Köszi!
Az átkapcsolós/onlinehoz kicsit pontosabban: átkapcsolósnál a védett eszköz alapból a hálózatról megy, csak áramszünetkor kapcsol át a hálózatról akkumulátoros üzemre, néhány századmásodperces kieséssel, az online meg folyamatosan tölti az akksit és ott a védett eszköz áramszünettől függetlenül mindig az akkumulátorról megy (mint a mobiltelefon töltéskor), így áramszünetkor nincs semmi kapcsolgatás, egyszerűen az akksi töltés szűnik meg, a táplálás megszakítás nélkül továbbra is folyamatos. Utóbbi fogyasztása, melegedése nagyobb, mint az előbbié. (Remélem, pontos voltam :) )

Üdv!


kedd aug. 31, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 11, 2004 14:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
atkapcsolos:megszunik a bejovo fesz akkor atkapcsol akkus uzembe.onlin folyamatos feszultseget az inverterrol.


kedd aug. 31, 2004 8:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Húha... Köszi Csaba, de ezt a nyelvezetet egyelőre még szokni kell. Lehet, hogy nagyon béna vagyok, de én már az örvényáramnál és a lineáris tápegységnél becsődöltem :D
Amúgy nagyjából érthető volt, de én nem is ennyire a belső tulajdonságaira igyekeztem rákérdezni, hanem hogy a felhasználó és egyáltalán a felhasználás szempontjából nagyjából mi a különbség közöttük. Nameg árban, mert gondolom nem ugyanannyiba kerülnek a különböző típusok.
Mégegyszer köszönöm Csaba, az értetlenkedésemtől függetlenül úgy érzem valamelyest okosabb lettem ;) Azért kíváncsi leszek, hogy stol mit dob össze. :)


kedd aug. 31, 2004 8:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Dester írta:
Srácok, én belekavarodtam. Van valakinek egy átfogó, de lehetőleg tömör leírása arról, hogy mit takar a szinuszos szünetmentes, az átkapcsolós és az on-line rendszerű? Meg úgy egyáltalán a szünetmentesekről egy kicsit alaposabban, de lehetőleg ne legyen túlságosan sok benne a fizika :) Magyarul érthető. Mert sajnos nem vagyok teljesen tisztában ezekkel a fogalmakkal.

McLaca: én licitálok a gép élestesztjére kb. 10 mp-cel :D Az bőven elég ahhoz, hogy kézzel előidézz egy kékhalált ;)


Akkor elkezdem megfogalmazni, képekkel is, és majd beszúrom.


kedd aug. 31, 2004 7:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
McLaca írta:
Na ácsi!
Ok, hogy "trafós cuccnak" csak sinusos szünetmentes, na de miben nincs ma trafó? Monitor, vagy a gép tápja is mind ilyen tekercscsel van szerelve, nem? (Komolyan kérdezem, mert nem tudom!)

...

Egyébként nekem úgy tűnt, a gyártók nem nagyon közlik, milyen jelformát generál a szünetmentes (és ugye sajnos a négyszög a gyakoribb), meg azt sem, hogy átkapcsolós, vagy on-line rendszerű... Habár állítólag az átkapcsolós minimális időkiesését nem "veszik észre" az elektronikus szerkezetek...


Különbség van lemezelt vasmaggal ellátott transzformátor és porvasmagos transzformátor között. Előbbinél sok vékony lemezből rakják össze a trafót, utóbbinál gyakorlatilag egyben van "öntve". Porvasmagos trafót nagyfrekvenciás jellel is meg lehet hajtani, mert kevesebb örvényáram keletkezik benne, mint a lemezelt esetben.

De igazából nem ez a lényeg, hanem ami ebből következik. Ugyanis az előbb említett okokból különbözik a felhasználási területük.

A lemezelt vasmaggal ellátott transzformátorokat lineáris tápegységekben alkalmazzák, amiben a hálózati(230V szinusz) jelet előbb alacsonyabb feszültségre transzformálják(a trafóval), majd azt egyenirányítják. Ilyenkor a transzformátort 50 Hz-es szinusz jel vezérli, amit elvisel.

Porvasmagos transzformátorokat pedig kapcsoló üzemű(SMPS) tápegységekben alkalmaznak. Itt előbb egyenirányítják a 230V-ot, majd kisimítják, hogy konstans feszültséget kapjanak (kb. 324V) aztán ezt ki-be kapcsolgatják és az így kapott négyszögjelet hajtják át a porvasmagos transzformátoron. Ami szintén végez feszültségtranszformálást, de már nem 50 Hz-en, hanem a ki-be kapcsolás frekvenciáján, ami általában 20 kHz felett van. Ezt a frekvenciát a lemezelt vasmagos transzformátor nem viselné el.

Na most, ha az UPS kimeneti jelalakja szinuszos, akkor lényegtelen, hogy melyik típusú tápegységet kapcsolod rá. Viszont, ha nem az (pl. trapéz), akkor probléma adódhat. Ugyanis egy ilyen trapéz jel számos felharmónikust tartalmaz(alapharmónikus: 50Hz, felharmónikus 150Hz, 250Hz stb. - by Furier). Viszont mint előbb részleteztem, a lemezelt vasmagú transzformátor csak az 50 Hz környéki frekvenciát szereti, ezért a felharmónikusoknak nem örül a nyüves. :lol:

A számítógéptáp, a monitor tápja és még sok egyéb táp SMPS.(Switched Mode Power Supply - Kapcsoló üzemű tápegység)

Remélem érthető volt és nem volt túl fizikus-matematikus...se pedig visszaélős, orrfennhordó stb :wink:

utini: Semmi baj, bírlak továbbra is és én kérek elnézést ha elszálltam volna :wink: :lol: :lol:


kedd aug. 31, 2004 5:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
Nem tudom milyen típusú túlfeszvédős elosztód van, de az APC termékei közül egyetlen típust láttam említésre méltónak:
http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=E25%2DGR

Szintén nem tudom milyen UPS-es van, de ha ellátja a feladatát(alternatív áramforrás áramszünet esetén egy darabig), akkor tökéletes.

A számítógéptápod egy jó választás, de ezt gondolom tudod te is, hiszen már jópárszor rágtuk át magunkat a témán.


Ez az elosztóm van: APC P5T-RS

A Russiant tessék komolyan venni, tényleg van egy halom cirill betű rajta :D

UPS-em nincs még, de egy 500 VA-es APC-re gondoltam. A tápban pedig egyetértünk. ;)


hétf. aug. 30, 2004 22:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Srácok, én belekavarodtam. Van valakinek egy átfogó, de lehetőleg tömör leírása arról, hogy mit takar a szinuszos szünetmentes, az átkapcsolós és az on-line rendszerű? Meg úgy egyáltalán a szünetmentesekről egy kicsit alaposabban, de lehetőleg ne legyen túlságosan sok benne a fizika :) Magyarul érthető. Mert sajnos nem vagyok teljesen tisztában ezekkel a fogalmakkal.

McLaca: én licitálok a gép élestesztjére kb. 10 mp-cel :D Az bőven elég ahhoz, hogy kézzel előidézz egy kékhalált ;)


hétf. aug. 30, 2004 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na ácsi!
Ok, hogy "trafós cuccnak" csak sinusos szünetmentes, na de miben nincs ma trafó? Monitor, vagy a gép tápja is mind ilyen tekercscsel van szerelve, nem? (Komolyan kérdezem, mert nem tudom!)
Egyébként főnököm egy 486-ost 14"-os monitorral, meg egy 2,4GHz-es Celeron gépet 17"-os moncsival (ami 100Hz-cel megy, és ugye tudjuk, a monitor fogyasztása leginkább a képfrissítéstől függ) hajt egyetlen szerencsétlen 195W-os (300VA) szünetmentesről, ja és rajta van még egy kisközpont, egy ISDN NT, és egy fax. Álmomban sem merek gondolni rá, mi fog történni egy áramszünetkor, mert ha a cerkás gépet meghajtjuk (nagy prociterhelés, pl. 17.000 soros komplex függvényes Excel tábla újraszámolása), elég gyakran "sippant" egyet-egyet... Ajánlgattam, hogy egy reggel csináljunk éles tesztet, azaz húzzuk ki a szünetmentest és nézzük meg, meddig viszi ezeket, de én fél percet se adok neki...
Szerintetek?
Egyébként nekem úgy tűnt, a gyártók nem nagyon közlik, milyen jelformát generál a szünetmentes (és ugye sajnos a négyszög a gyakoribb), meg azt sem, hogy átkapcsolós, vagy on-line rendszerű... Habár állítólag az átkapcsolós minimális időkiesését nem "veszik észre" az elektronikus szerkezetek...


Üdv!


hétf. aug. 30, 2004 21:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 22:22
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Koszonom mindenkinek, aki segitett es hat biztatott!
Holnap megrendelem!

Peter


hétf. aug. 30, 2004 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Szerintem is nyugodtan megveheted, sőt, nekem is küldhetsz egyet. :twisted: :twisted: :twisted:


hétf. aug. 30, 2004 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Nyugodtan vedd meg.


vas. aug. 29, 2004 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 22:22
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Na emberek!!!

Jol kiosztottatok egymast, de en megsem lettem okosabb! :!:
En nem sertodtem meg senkire sem csak hat a heten meg szeretnem rendelni az ups-t!
Szoval en ahogy korulneztem erre gondolta: APC Back-UPS ES 500 (BF500-GR)
Link: http://www.depo.hu/?page_number=6&id=16 ... =1&csid=58

Irjatok meg errol a velemenyetek illetve ha van mas javaslat irjatok meg mielobb!

Ja a konfigom: 1 szamitogep menne rola. Megpedig: p4-es , 2 winyo, 1cd, 1dvd + 17"-os monitor(hyundai f790D) ( + ha lehet van meg egy kabel modemem)

Koszontem!

Peter


vas. aug. 29, 2004 20:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Ámberek! Kép

Nem hisztizik, kúltúráltan fórumozik...


Jah még valami, senkinél sőt, Stolnál végképp nem szeretnék "nagyobb" lenni. Azt hiszem neki sokkalta nagyobb a tapasztalata és tudása, mint nekem.

Nah, ne túlozzunk, mert még elbízom magam. :wink:

Erről a témáról én már rojtosra beszéltem a számat. Az én álláspontom az, hogy villámvédelmet nem egyetlen UPS-sel kell kialakítani, hanem komoly szakértelmet igényel. Ugyanakkor az erre a célra árult túlfeszültség-védelemmel ellátott elosztók nagyobb hatékonysággal bírnak. Lehetne vitatkozni arról, hogy az UPS-ben lévő villámvédelem jobb-e mint a túlfeszültség-védelemmel ellátott hosszabbítókban, de erről én már eleget vitáztam máshol. Szerintem utóbbi jobb, mert az kifejezetten erre a célra készült. Persze nem árt, ha nem a piacon kapható leggyengébbet veszed.

Ezenkívül szerintem sokkal fontosabb tényező egy UPS esetében, hogy milyen kimeneti jelformát produkál, mert ettől függ, hogy milyen fajta fogyasztóval terhelheted. Például egy nem szinuszos kimeneti jelformájú UPS-t nem ajánlott lemezelt vasmagú tápegységgel ellátott fogyasztóval terhelni, mert problémák adódhatnak. Erre is érdemes odafigyelni tehát.

Amúgy pedig ne akarj mindent üzemeltetni az UPS-ről, hiszen az nem arra van, hogy elbírja a családi házad teljes fogyasztórendszerét, hanem arra, hogy áramkimaradás esetén elegendő időd legyen kikapcsolni úgy a géped, hogy minden fontosat elmentettél....


Ezzel a hozzászólással 10000000000000 %-ig egyetértek, nemtudom, mi kivetnivaló van benne?
Ha valaki trafós cuccot, pl. erősítőt, TV-t (nem trafós, de a degauss-nak kell a szinusz) akar UPS-ről üzemeltetni, akkor az csakis szinuszos kimenetűvel teheti meg bűntetlenül.

Ne haragudj, nem akartalak megbántani, de tényleg úgy éreztem, hogy visszaélsz szakmai tudásoddal, legalábbis nekem ez csengett ki az utóbbi időben.....

Nah, ez díjazom, kevés ember kér bocsánatot.


vas. aug. 29, 2004 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ne haragudj, nem akartalak megbántani, de tényleg úgy éreztem, hogy visszaélsz szakmai tudásoddal, legalábbis nekem ez csengett ki az utóbbi időben tett hozzászólásaidból. Ha nem ez volt a szándék, vagy túlreagáltam, akkor mégegyszer bocs !


vas. aug. 29, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Jah még valami, senkinél sőt, Stolnál végképp nem szeretnék "nagyobb" lenni. Azt hiszem neki sokkalta nagyobb a tapasztalata és tudása, mint nekem. De nem ő az egyetlen itt a fórumon. Igyekszem azokhoz a témákhoz hozzászólni, amihez értek is, nekem se sikerülhet mindig minden... :cry:


vas. aug. 29, 2004 2:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás Re: SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET?
utini írta:
Csaba_20 írta:
....


Hmmm, hát hogy is mondjam. Csaba ! Az utóbbi néhány hozzászólásodból (főleg, amik az én témáimat is érintették) az a benyomásom, hogy iszonyatosan nagy arcod van. Lehet, hogy a szakértelmed kikezdhetetlen, de a stílusod számomra nem az. Ha kocsisp barátunkat nem is, de engem piszkosul zavar ez a tudálékos, szinuszos-vasmagos kihaneménalegjobb stílosod, és az akkor is jobb vagyok stol-nál. Szerintem k*rvára nem érdekli kocsisp-t, hogy te mekkora császára vagy a tápoknak, meg a modulátoroknak, Ő feltett egy egyszerűen megválaszolható kérdést, te meg elkezdtél -nem csak itt- habratyolni, mint egy isten-fenomén.
Bocsánatot kell kérnem a téma indítójától, hogy belerondítottam a topicjába, de nem bírtam tovább magamban tartani ezt az érzést, főleg, amióta a FAT32/80 GB partíciós topic-ban engem akartál megtanítani partícionálni.
Ha nagyon értesz a témához, legyen benned annyi alázat, hogy megértsd: nem mindenki elektromérnök !
És szerintem tényleg visszavehetnél egy kicsit...


Utini: Szerintem vagy félreértettél valamit, vagy valaki iszonyatosan a lelkedbe gázolt. Ha én voltam, akkor elnézést kérek, tényleg nem szándékos volt.

kocsisp-től is elnézést kérek, ha bármivel a lelkébe gázoltam volna. Tényleg csak segíteni próbáltam a magam módján.

u.i.: Annak a FAT32-őt témának utánanézek, utólag is bocsánat, ha valami rosszat szóltam.


vas. aug. 29, 2004 2:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Re: SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET?
Csaba_20 írta:
kocsisp írta:
Hello!

Szeretnek egy szunetmentes tapot venni 25.000Ft koruli aron!

Milyet javasolnatok?

...

Koszonom!


Erről a témáról én már rojtosra beszéltem a számat. Az én álláspontom az, hogy villámvédelmet nem egyetlen UPS-sel kell kialakítani, hanem komoly szakértelmet igényel. Ugyanakkor az erre a célra árult túlfeszültség-védelemmel ellátott elosztók nagyobb hatékonysággal bírnak. Lehetne vitatkozni arról, hogy az UPS-ben lévő villámvédelem jobb-e mint a túlfeszültség-védelemmel ellátott hosszabbítókban, de erről én már eleget vitáztam máshol. Szerintem utóbbi jobb, mert az kifejezetten erre a célra készült. Persze nem árt, ha nem a piacon kapható leggyengébbet veszed.

Ezenkívül szerintem sokkal fontosabb tényező egy UPS esetében, hogy milyen kimeneti jelformát produkál, mert ettől függ, hogy milyen fajta fogyasztóval terhelheted. Például egy nem szinuszos kimeneti jelformájú UPS-t nem ajánlott lemezelt vasmagú tápegységgel ellátott fogyasztóval terhelni, mert problémák adódhatnak. Erre is érdemes odafigyelni tehát.

Amúgy pedig ne akarj mindent üzemeltetni az UPS-ről, hiszen az nem arra van, hogy elbírja a családi házad teljes fogyasztórendszerét, hanem arra, hogy áramkimaradás esetén elegendő időd legyen kikapcsolni úgy a géped, hogy minden fontosat elmentettél....


Hmmm, hát hogy is mondjam. Csaba ! Az utóbbi néhány hozzászólásodból (főleg, amik az én témáimat is érintették) az a benyomásom, hogy iszonyatosan nagy arcod van. Lehet, hogy a szakértelmed kikezdhetetlen, de a stílusod számomra nem az. Ha kocsisp barátunkat nem is, de engem piszkosul zavar ez a tudálékos, szinuszos-vasmagos kihaneménalegjobb stílosod, és az akkor is jobb vagyok stol-nál. Szerintem k*rvára nem érdekli kocsisp-t, hogy te mekkora császára vagy a tápoknak, meg a modulátoroknak, Ő feltett egy egyszerűen megválaszolható kérdést, te meg elkezdtél -nem csak itt- habratyolni, mint egy isten-fenomén.
Bocsánatot kell kérnem a téma indítójától, hogy belerondítottam a topicjába, de nem bírtam tovább magamban tartani ezt az érzést, főleg, amióta a FAT32/80 GB partíciós topic-ban engem akartál megtanítani partícionálni.
Ha nagyon értesz a témához, legyen benned annyi alázat, hogy megértsd: nem mindenki elektromérnök !
És szerintem tényleg visszavehetnél egy kicsit...


szomb. aug. 28, 2004 21:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors választ Dester ;-)


szomb. aug. 28, 2004 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
APC túlfeszvédős elosztó maximum 10e. Van rajta telefonvédelem is.
APC 500VA-es UPS, ez kb. 18e. A kettő együtt legfeljebb 28e. Mindkettőn van telefonvédelem, tehát akár mindkettőre be lehet kötni (az ADSL-be úgyis telefonvonal megy, a hálózati adaptert meg rá lehet dugni az UPS-re kis módosítással).
Ez a kettő együtt, meg a MAXX, plusz a Chieftec tápegység és - elérhető áron - komolyabb védelmet el se tudnék képzelni.


szomb. aug. 28, 2004 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én is segítséget kérnék tőletek. Nem vagyok szakavatott, ezért kérlek ne harapjátok le a fejemet ha valami butaságot írok.
Én egy Chieftec Dragon házat vettem és kicseréltettem a gyári 360-as tápot 420-asra. Bár az Enermax tápok után ezek a második legmegbízhatóbbak én azért vettem egy MAXX-ot is (más gépbe is jól jöhet), ezzel úgy gondolom meg van oldva a belső (mármint gépen belüli) túlfeszültség védelem. Szeretném még megoldani a villámlás elleni védelmet és azt hogy legyen 4-5 percem elmenteni az adatokat áramkimaradás esetén. Fontos lenne a telefonvnal védelme, mert eddig 2x csapott be a villám és mindkétszer tönkrement a telefon. Most hogy ADSL-em van jó lenne ezt is védeni.
Ha valakinek van konrét típus javaslata az kérem írjon.
Csaba_20 várom a te ötleteid is ;-) (ha jól láttam az általad javasolt elosztón nincs telefonvonal-védelem).

Ja, és még egy fontos dolog: mivel én sem vagyok anyagilag eleresztve ezért jól lenne megtalálni a legjobb ár/érték arányt. (25-30-nál többet nem szívesen költenék rá)


szomb. aug. 28, 2004 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Dester írta:
Nekem van egy APC túlfeszvédős elosztóm, emlékeim szerint kb. 9e Ft volt bruttó, nem tudom ez mennyire olcsó vagy nem olcsó a konkurrens gyártók termékeihez képest. Van benne biztosíték, telefonvonal-védelem, billenőkapcsoló rajta, LED, és 5 aljzat.
Emellé egy 500 VA-es APC-t néztem ki, ez 20 alatt megvan bruttó! Egy Chieftec 360W-os tápom van. Szeretném kérni a szakvéleményed Csaba ezzel az összeállítással kapcsolatban, ha szabad :)
A gép lenne rajta, a TFT monitorom és az ADSL modem. Ha a nyomtató, szkenner meg az erősítő kikapcsol áramszünetnél, az nem érdekel.


Nem tudom milyen típusú túlfeszvédős elosztód van, de az APC termékei közül egyetlen típust láttam említésre méltónak:
http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=E25%2DGR

Szintén nem tudom milyen UPS-es van, de ha ellátja a feladatát(alternatív áramforrás áramszünet esetén egy darabig), akkor tökéletes.

A számítógéptápod egy jó választás, de ezt gondolom tudod te is, hiszen már jópárszor rágtuk át magunkat a témán.


szomb. aug. 28, 2004 12:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na, én dicsérem az APC-t! Szereztem egyet gyári selejtezéskor ingyen, APC Back-UPS600i, csak az akksijai voltak szétmenve. Vettem bele 9ezerért. A gépemet(Codegen 400W, AMDAthlonXP2700+, 2 winyó,cd-rw, 17" LG monitor-kb.4éves- és még modem)úgy 30-35percig viszi.
Áramszünetben kezdtem cd-t írni :D
Szóval jó kis táp ez. Igaz, nincs rajta telefonvédelem.

Gergő


szomb. aug. 28, 2004 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nekem van egy APC túlfeszvédős elosztóm, emlékeim szerint kb. 9e Ft volt bruttó, nem tudom ez mennyire olcsó vagy nem olcsó a konkurrens gyártók termékeihez képest. Van benne biztosíték, telefonvonal-védelem, billenőkapcsoló rajta, LED, és 5 aljzat.
Emellé egy 500 VA-es APC-t néztem ki, ez 20 alatt megvan bruttó! Egy Chieftec 360W-os tápom van. Szeretném kérni a szakvéleményed Csaba ezzel az összeállítással kapcsolatban, ha szabad :)
A gép lenne rajta, a TFT monitorom és az ADSL modem. Ha a nyomtató, szkenner meg az erősítő kikapcsol áramszünetnél, az nem érdekel.


szomb. aug. 28, 2004 9:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás Re: SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET?
kocsisp írta:
Hello!

Szeretnek egy szunetmentes tapot venni 25.000Ft koruli aron!

Milyet javasolnatok?

...

Koszonom!


Erről a témáról én már rojtosra beszéltem a számat. Az én álláspontom az, hogy villámvédelmet nem egyetlen UPS-sel kell kialakítani, hanem komoly szakértelmet igényel. Ugyanakkor az erre a célra árult túlfeszültség-védelemmel ellátott elosztók nagyobb hatékonysággal bírnak. Lehetne vitatkozni arról, hogy az UPS-ben lévő villámvédelem jobb-e mint a túlfeszültség-védelemmel ellátott hosszabbítókban, de erről én már eleget vitáztam máshol. Szerintem utóbbi jobb, mert az kifejezetten erre a célra készült. Persze nem árt, ha nem a piacon kapható leggyengébbet veszed.

Ezenkívül szerintem sokkal fontosabb tényező egy UPS esetében, hogy milyen kimeneti jelformát produkál, mert ettől függ, hogy milyen fajta fogyasztóval terhelheted. Például egy nem szinuszos kimeneti jelformájú UPS-t nem ajánlott lemezelt vasmagú tápegységgel ellátott fogyasztóval terhelni, mert problémák adódhatnak. Erre is érdemes odafigyelni tehát.

Amúgy pedig ne akarj mindent üzemeltetni az UPS-ről, hiszen az nem arra van, hogy elbírja a családi házad teljes fogyasztórendszerét, hanem arra, hogy áramkimaradás esetén elegendő időd legyen kikapcsolni úgy a géped, hogy minden fontosat elmentettél....


szomb. aug. 28, 2004 2:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET?
Hi!

És mégis mennyi időt szeretnél hogy áthidaljon az ups? Egy 500VA-s APC kerül sac/kb 25k-ba és 8-10 percet bírna ezzel a konfiggal szerintem (havernak is olyan van és hasonló konfig, mondjuk neki pluszban csak 1 switch és az 5.1-es hangcucca van rákötve)

Üdv.:

FTomy
kocsisp írta:
Hello!

Szeretnek egy szunetmentes tapot venni 25.000Ft koruli aron!

Milyet javasolnatok?

1 szamitogep menne rola. Megpedig: p4-es , 2 winyo, 1cd, 1dvd + 17"-os monitor(hyundai f790D)

En elsosorban az APC-ket nezegettem, mert ezekrol hallottam jo dolgokat.

A szamitogepen kivul meg csatlakoztatnam a nyomtatot es ha meg lenne hely van egy scanner-em es egy videom is. Ill van egy kabelnetes modemem ha esetleg ezt is lehetne csatizni valahogy, ha mar villamlas ellen vedem magam mindenfelol be legyen biztositva!

Meg valami!!! Neztem, hogy mar van olyan is ami ugy fest mint egy eloszto vagyis rendes aramcsatik vannak rajta!

Varom valaszotok!

Koszonom!


pén. aug. 27, 2004 23:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 27, 2004 22:22
Hozzászólások: 8
Hozzászólás SZÜNETMENTES TÁPOT! DE MILYET?
Hello!

Szeretnek egy szunetmentes tapot venni 25.000Ft koruli aron!

Milyet javasolnatok?

1 szamitogep menne rola. Megpedig: p4-es , 2 winyo, 1cd, 1dvd + 17"-os monitor(hyundai f790D)

En elsosorban az APC-ket nezegettem, mert ezekrol hallottam jo dolgokat.

A szamitogepen kivul meg csatlakoztatnam a nyomtatot es ha meg lenne hely van egy scanner-em es egy videom is. Ill van egy kabelnetes modemem ha esetleg ezt is lehetne csatizni valahogy, ha mar villamlas ellen vedem magam mindenfelol be legyen biztositva!

Meg valami!!! Neztem, hogy mar van olyan is ami ugy fest mint egy eloszto vagyis rendes aramcsatik vannak rajta!

Varom valaszotok!

Koszonom!


pén. aug. 27, 2004 22:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 387 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség