Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 11:20



Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Video(TV) -> Gép 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Wow. Thx


hétf. szept. 27, 2004 15:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
Meg egy kerdes:

mi az a 'Motion Menu' a DVD Authorban?


Ha a motion menu fül alatt kipipálod a motion menu lehetőségét, akkor a DVD menüjében megjelenő kis spotok 10-15 másodperces mozgóképet mutatnak az általad beállított jelenet elejéből, és nem állóképet...


vas. szept. 26, 2004 22:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 26, 2004 1:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szevasztok Tudna nekem valaki magyarul a Dazzle80 (DVC80) digitalizálóról valamit küldeni, vagy magyar elérhetőséget ajánlani? Köszi


vas. szept. 26, 2004 1:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Meg egy kerdes:

mi az a 'Motion Menu' a DVD Authorban?


szomb. szept. 25, 2004 18:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Sikerult kozben megoldani a vagasi problemat, meg azt is hogy egybol menuvel induljon.

Köszi Mindenkinek! :)


pén. szept. 24, 2004 21:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Sajnos mpeg-t nem szoktam vágni, úgyhogy ebben nem tudok segíteni! :(


csüt. szept. 23, 2004 11:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
toddzsa írta:
toddzsa írta:
Zodiac- írta:
Kettevagas alatt azt ertettem, amit irtal, hogy bontsam szet egy mp2 meg egy wav file-ra.

Szal vagni nem tudok, de NAGYON szeretnek!!!

Jajj, most mar ertem ezt a kamerasat. Szal egy olyan atalakitot kell vennem, aminek egy rca bemenete van es egy stereo jack kimenete.
Mert nekem olyan dugom volt, hogy 2 rca be es egy stereo ki.


A topicban amit ajánlottam neked megtekintésre, benne van az mpeg fájl kettésszedésének (m2v+avi) menete is! (Ha jól emlékszem!)

Ha esetleg nincsen, akkor otthon megnézem a TmpegEnc-ben, hogy pontosan hol van, és leírom neked! :D


TmpegEnc - File fül - Mpeg Tools - és a Simple de-multiplex fület válaszd!


Ez OK, hogy igy szet tudom bontani egy video meg a auido file-ra, amit berakva a DVD authorba csinal nekem jo kis DVD-t. De nem ez a gond... Hanem le akarok vagni a filmbol ugy 20 percet, mert az nem kell és itt jön a gond, mert ha elinditom a TMPGEnc progit es elmegyek ide: File-MPEG Tools-Merge&Cut es megcsinalok mindent ahogy mas file-nal szoktam: kivalasztom mettol meddig tartson es milyen file-ra mentse el a muveletet es ha OK-zom, akkor jon a hibauzi. :(


szer. szept. 22, 2004 14:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Zodiac- írta:
Megvalami:
hogyan tudom vagni ezt az mpg file-t? Mert a TMPGEnc mikor kijelolom hogy mettol meddig tartson a film es leOK-zom, akkor hibauzenettel elszall. :(


Miért akarod kettévágni az mpeg-et? Nagyobb mint 4.7 Gb?


Nem nagyobb csak sajna felvettem olyan reszt is ami nem kell....


szer. szept. 22, 2004 14:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Zodiac- írta:
Kettevagas alatt azt ertettem, amit irtal, hogy bontsam szet egy mp2 meg egy wav file-ra.

Szal vagni nem tudok, de NAGYON szeretnek!!!

Jajj, most mar ertem ezt a kamerasat. Szal egy olyan atalakitot kell vennem, aminek egy rca bemenete van es egy stereo jack kimenete.
Mert nekem olyan dugom volt, hogy 2 rca be es egy stereo ki.


A topicban amit ajánlottam neked megtekintésre, benne van az mpeg fájl kettésszedésének (m2v+avi) menete is! (Ha jól emlékszem!)

Ha esetleg nincsen, akkor otthon megnézem a TmpegEnc-ben, hogy pontosan hol van, és leírom neked! :D


TmpegEnc - File fül - Mpeg Tools - és a Simple de-multiplex fület válaszd!


hétf. szept. 20, 2004 21:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
Megvalami:
hogyan tudom vagni ezt az mpg file-t? Mert a TMPGEnc mikor kijelolom hogy mettol meddig tartson a film es leOK-zom, akkor hibauzenettel elszall. :(


Miért akarod kettévágni az mpeg-et? Nagyobb mint 4.7 Gb?


hétf. szept. 20, 2004 11:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
Kettevagas alatt azt ertettem, amit irtal, hogy bontsam szet egy mp2 meg egy wav file-ra.

Szal vagni nem tudok, de NAGYON szeretnek!!!

Jajj, most mar ertem ezt a kamerasat. Szal egy olyan atalakitot kell vennem, aminek egy rca bemenete van es egy stereo jack kimenete.
Mert nekem olyan dugom volt, hogy 2 rca be es egy stereo ki.


A topicban amit ajánlottam neked megtekintésre, benne van az mpeg fájl kettésszedésének (m2v+avi) menete is! (Ha jól emlékszem!)

Ha esetleg nincsen, akkor otthon megnézem a TmpegEnc-ben, hogy pontosan hol van, és leírom neked! :D


hétf. szept. 20, 2004 11:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
Kettevagas alatt azt ertettem, amit irtal, hogy bontsam szet egy mp2 meg egy wav file-ra.

Szal vagni nem tudok, de NAGYON szeretnek!!!

Jajj, most mar ertem ezt a kamerasat. Szal egy olyan atalakitot kell vennem, aminek egy rca bemenete van es egy stereo jack kimenete.
Mert nekem olyan dugom volt, hogy 2 rca be es egy stereo ki.


Igen így értettem az audio kábelt.

A vágást pedig nem én javasoltam az más volt (toddzsa), szóval ebben nem tudok segíteni csak Mpeg4 és némileg audió témában.


vas. szept. 19, 2004 21:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Kettevagas alatt azt ertettem, amit irtal, hogy bontsam szet egy mp2 meg egy wav file-ra.

Szal vagni nem tudok, de NAGYON szeretnek!!!

Jajj, most mar ertem ezt a kamerasat. Szal egy olyan atalakitot kell vennem, aminek egy rca bemenete van es egy stereo jack kimenete.
Mert nekem olyan dugom volt, hogy 2 rca be es egy stereo ki.


vas. szept. 19, 2004 21:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
''File tipust többeközt a Virtualdub file infónál tudod menézni, de általában a legtöbb lejátszó progiban is van ilyen lehetőség. Ha ugyebár xvid vagy divx akkor eleve Mpeg4.''

VirtualDub aszondja: No Video Frames Found In MPEG file. :(
Amugy megneztem a Power Director Pro-t es abban MPEG-2 - High Quality - DVD PAL-ra van allitva a felvetel. Szal valszeg mpeg2-es file. DE miert nem tudom vagni TMPGEnc-cel? Esetleg tudsz ajanlani vmi masik progit erre?
Amugy mikor szetbontottam azt a ket file-t(ahogy anno irtad, TMPGEnc-ben), akkor az minosegromlassal jart?

A kameranal meg ugy csinaltam meg ahogy irtad. RCA-t atalakitottam Jack-re es a Line IN-be nyomtam bele, de igy mono lett. Majd avval a Goldwave-vel megcsinanlom.


Mpeg2-ben ahogy írtam nincs gyakorlatom.
Amúgy örök szabály; hogy minőség romlás átalakitáskor van.
Tehát ha pl a kettévágás kb annyi idő volt mint egy másolás akkor nem alakított semit, ha ettől lényegesen több volt akkor alakított és így romlott is.

Nos ha nem HI8-as a kamera akkor persze, hogy monó, de az nem mindegy hogy mindkét hangfalból jön a hang vagy az egyik hangfal süket.
Ha az egyik hangfal süket akkor azon lehet segíteni:
Az RCA másik végére a sztereo Jack dugó kell és pedig olyan aminek mindkét csatornája be van kötve az RCA-ba.
Így igaz hogy még monó, de kétcsatornás lesz vagyis mindkét hangfal szól.

Ha nem HI8 az alap anyag akkor nincs mit teni abból nem lesz sztereo.
(amúgy nekem HI8 van és nagyon állat a minősége a gépen:))


vas. szept. 19, 2004 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
''File tipust többeközt a Virtualdub file infónál tudod menézni, de általában a legtöbb lejátszó progiban is van ilyen lehetőség. Ha ugyebár xvid vagy divx akkor eleve Mpeg4.''

VirtualDub aszondja: No Video Frames Found In MPEG file. :(
Amugy megneztem a Power Director Pro-t es abban MPEG-2 - High Quality - DVD PAL-ra van allitva a felvetel. Szal valszeg mpeg2-es file. DE miert nem tudom vagni TMPGEnc-cel? Esetleg tudsz ajanlani vmi masik progit erre?
Amugy mikor szetbontottam azt a ket file-t(ahogy anno irtad, TMPGEnc-ben), akkor az minosegromlassal jart?

A kameranal meg ugy csinaltam meg ahogy irtad. RCA-t atalakitottam Jack-re es a Line IN-be nyomtam bele, de igy mono lett. Majd avval a Goldwave-vel megcsinanlom.


vas. szept. 19, 2004 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Köszi szépen ! Szóval akkor elégedett vagy a kapott eredménnyel, örülök, majd akkor én is ilyen gépet veszek digizéshez majd valamikor... :D


vas. szept. 19, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Zodiac- írta:

TPMGEnc-cel szetszedtem 2 olyan file-ra es jo lett. Amugy honnan tudhatom meg, hogy amit a PowerDirector Pro-val csinaltam file-t az MPEG4-es-e?

Kamera+hang:
Egybol kamerarol nyomtam, nem videorol.
A kamerabol meg eleve csak egy RCA kabel jon ki es 1kent folytatodik is. Szal a kamera szvsz csak monoban tud felvenni is lejatszani is. Nem?

Menugondra tudsz valamit mondani?

Ezt az Mpeg4 dolgot úgy értettem, hogy bár lehetséges, de az átalakítással járó minőség romlás miatt nem ajánlott.
File tipust többeközt a Virtualdub file infónál tudod menézni, de általában a legtöbb lejátszó progiban is van ilyen lehetőség. Ha ugyebár xvid vagy divx akkor eleve Mpeg4.
A asztali DVD témában nem akarok tanácsot adni, mert én eddig csak Mpeg4 be dolgoztam és a TMPGenc-et csak közvetve ismerem, de nézd meg azt a fórumokat, amiket korábban ajánlottam.
Hát ha nem HI8 as a kamerád akkor biztos monó. Ha egy RCA jön ki és így csak az egyik hangfal szól akkor szerez olyan kábelt ami: RCA<->Jack így a monót két csatornára nyomja majd (ja persze a jack majd a audio in-be megy a hangkártyán).


vas. szept. 19, 2004 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Ja es a legfontosabb: hogyan tudom vagni azt a file-t?


vas. szept. 19, 2004 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
glad:

''Ahogy itt már korábban közvetve elhangzott, ha asztali DVD a cél akkor nem jó az Mpeg4 formátum.''

TPMGEnc-cel szetszedtem 2 olyan file-ra es jo lett. Amugy honnan tudhatom meg, hogy amit a PowerDirector Pro-val csinaltam file-t az MPEG4-es-e?

Kamera+hang:
Egybol kamerarol nyomtam, nem videorol.
A kamerabol meg eleve csak egy RCA kabel jon ki es 1kent folytatodik is. Szal a kamera szvsz csak monoban tud felvenni is lejatszani is. Nem?

Menugondra tudsz valamit mondani?

Goldwave-nek mindjart utananezek.


vas. szept. 19, 2004 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez: nah megcsinaltam mire kertel.

DVD-rol vettem fel filmet es szerintem gyonyoru minoseget produkalt. Kiveve ha feliratos a film, vagy irja ki a neveket hogy kik szerepelnek benne es ez feherrel van, akkor az kicsit ganyos. :(
1perc 10M.
High-re allitottam be a minoseget, meg 720x576-ra 25FPS-sel.
Ez a Dr. DivX eleve mpg4-be nyomja? Mert nem igazan talaltam valtoztatasi lehetoseget.


vas. szept. 19, 2004 19:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
Nah, siker. Thx! :)

Lenne meg azert 1-2 kerdesem:
mono hangbol hogy tudok minimum stereo-t vagy akar ac3-mas hangot csinalni?
DVD Authorral csinaltam menut, de mikor berakom az asztaliba akkor nem egybol a menu jon be hanem a film. Hogy lehetne azt megcsinalni hogy menu-vel induljon?
Honnan lehet meg ilyen Menu Theme-ket leszedni?
thx


Ahogy itt már korábban közvetve elhangzott, ha asztali DVD a cél akkor nem jó az Mpeg4 formátum.

Hang.
Nos eleve ha a másolandó alapanyag monó akkor sokat ne várj, de AC3 eleve hülyeség csinálni ez esetben.
És ne feldd azt se ha a kamera hifi volt, de te sima videoval vetted át akkor az már végleg monó lett.

Ha van egy sztereo (pl.: HI8-as) alapanyagod, akkor elöször is a géppel egy sztereo kábelel kösd össze és ha van választási lehetőség a rögzitő szoftveren állísd be a sztereo hangfelvételt.

Ha olyan helyzetben vagy, hogy csak az egyik hangfal szól akkor annyit tehetsz, hogy egy hangszerkesztővel (pl.Goldwave) kétcsatornába másolod az egyet.


vas. szept. 19, 2004 18:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Megvalami:
hogyan tudom vagni ezt az mpg file-t? Mert a TMPGEnc mikor kijelolom hogy mettol meddig tartson a film es leOK-zom, akkor hibauzenettel elszall. :(


szomb. szept. 18, 2004 11:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Nah, siker. Thx! :)

Lenne meg azert 1-2 kerdesem:
mono hangbol hogy tudok minimum stereo-t vagy akar ac3-mas hangot csinalni?
DVD Authorral csinaltam menut, de mikor berakom az asztaliba akkor nem egybol a menu jon be hanem a film. Hogy lehetne azt megcsinalni hogy menu-vel induljon?
Honnan lehet meg ilyen Menu Theme-ket leszedni?
thx


szomb. szept. 18, 2004 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
TMPGenc-en belul mire kell menni?
MPEG Tools - De-MultiPlex vagy Simple De-MultiPex?

Simple-nel(ha arra kell menni), akkor nem ajanl fel wav file-t.


szomb. szept. 18, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Zodiac- írta:
Cortez írta:
Mért kéne átalakítani ? És mire szeretnéd átalakítani ? Mi a cél ?


Az a lenyeg hogy DVD-re szeretnem felirni. De igy ha mpg-be van akkor hogy? Nero nem tud vele semmit kezdeni. :(


TMpegEnc-cel ketté kell szedni az mpeg file-t egy .m2v videofile-ra és egy .wav hangfile-ra...
Azután ráengedsz egy DVD Author progit (pl. TMpeg DVD Author) és átkonvertálja DVD formátumra, tehát megcsinálja a .vob és .ifo file-okat, amit egy író progival már simán kiírhatsz!

Találsz leírást az alábbi fórumon is: http://www.bennydog.com

Egészen pontosan:
http://www.bennydog.com/clipper/phpBB2/ ... .php?t=532
:)


szomb. szept. 18, 2004 9:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez írta:
Szerintem mpeg-et a mai lejátszók mind tudnak lejátszani sima adat dvd-ről is. Vagy neked így nem jó ?


Dehogynem... Az a lenyeg hogy valahogy lejatsza... Csak kisse bezavart, hogy DVD-be kertem es egy mpg-et rakott elem.

DE!!!! Az 1ik file 2GB-nal nagyobb es a nero aszondja, hogy az ennel nagyobb fajlokat nem tudja felirni, teendo?


pén. szept. 17, 2004 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Szerintem mpeg-et a mai lejátszók mind tudnak lejátszani sima adat dvd-ről is. Vagy neked így nem jó ?


pén. szept. 17, 2004 17:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez írta:
A "mi a cél ?" alatt azt értettem, hogy asztali lejátszóval szeretnéd használni ?
Mert azt ha jól tudom simán adatként is meg lehet írni, és mpeg file-ként feltenni a lemezre.


Jaja, asztali DVD lejatszo a cel!


pén. szept. 17, 2004 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
A "mi a cél ?" alatt azt értettem, hogy asztali lejátszóval szeretnéd használni ?
Mert azt ha jól tudom simán adatként is meg lehet írni, és mpeg file-ként feltenni a lemezre.


pén. szept. 17, 2004 16:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez írta:
Mért kéne átalakítani ? És mire szeretnéd átalakítani ? Mi a cél ?


Az a lenyeg hogy DVD-re szeretnem felirni. De igy ha mpg-be van akkor hogy? Nero nem tud vele semmit kezdeni. :(


pén. szept. 17, 2004 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Mért kéne átalakítani ? És mire szeretnéd átalakítani ? Mi a cél ?


pén. szept. 17, 2004 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez: ha minden jol megy az este folyaman mondok neked hireket, ha nem akkor holnap tuti.

De lenne meg egy gondom, keresem:
hogy kamerarol gepre vettem fel filmet a PowerDirector Pro-val, a tomoritest DVD-High Quality-re allitottam be es ugy kaptam egy mpg filet.
Ezt hogy tudnam DVD-re felirni, szal mivel tudom ezt atalakitani?


glad: haveromnak csinaltam egy kazirol(eleg **** minosegu volt) vcd-t es azt mondta, hogy szaggat. Lehet, hogy amiatt amit Te is irtal?


pén. szept. 17, 2004 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Cortez írta:
Ezt a szalag dolgot nem igazán értem. Analóg kazettáról van szó ?
Hogy szólna ez bele a digitalizálásba ? Lelassítja a tömörítést a hiba ?


Igen, analóg kazetta.
Nekem is furcsa volt, de lényegében azt történik, hogy egy gyengébb szalag minőségnél a jelvesztést nem átlépi hanem framet dob. Így gyakorlatilag pl. az adott helyen nem 25f/sec lesz hanem csak 20.
Ez alkalmanként nem okoz gondott, de ha olyan a szallag amire sokszor másolták vagy gyenge a minőség (nem az általános kép minőség!!!) akkor használhatatlan.
Szóval nem a látszólagos képminőség a kulcs, hanem ha a szalagon jelkimaradás van ami a TV nézéskor az emberi szem nem vesz észre az a digitalizálásnál frame veszteséggel jár.
De ez csak tipp.


csüt. szept. 16, 2004 19:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ezt a szalag dolgot nem igazán értem. Analóg kazettáról van szó ?
Hogy szólna ez bele a digitalizálásba ? Lelassítja a tömörítést a hiba ?


csüt. szept. 16, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
"... elvileg HW-esen MPEG1-2 kódoló kártya analóg
bemenetét hasznááltam, lehet hogy egy AGP-s video bemenetes
kari gyorsabb lenne..."

Nos igen, erről írtam, hogy nem mindegy hogy mit szeretnél.
A fent említett kártyát nem használtam még sose így nem tudok nyilatkozni róla, de egy egyszerű TV kártyával már minőségi anyagot tudtam produkálni mpeg4-ben.
Igazság szerint szívesebben nyomatam volna dvd-re úgy hogy asztalin is menjen, de nem volt megfelelő hardverem hozzó így maradt az mpeg4.
Sokat próbálkoztam és elötte nekem is beszaggatott. Végül haverom hozott egy vidcap nevű faék egyszerű programot, amit még telepíteni se kellett.
Ami komolyabb program és elérhető az átlag felhasználó számára az a Virtualdub.

"...És milyen felbontásban, minőségben ? 1 perc hány Mb ?..."
Nos úgy csinálom, hogy a képet készre nyomom 320x240- be, a hang pedig első körben wav-ba megy, majd utánna a virtual dub-al mp3 ba átkonvertálom. Így a végeredmény a beállított minőségtől függően 1perc=> 1-10MB.
A codecben általában 900-1100Kb/sec ra rakom(1pass vagy qality). Ettől se több-se kevesebbnek nincs értelme. Hiába rakod pl.1500kb/sec-re, mert a VHS minősége miatt vannak korlátok.

Fonos tényező még a Frame szám.
Minden bizonnyal tudod, hogy a PAL 25frame/sec. Egyes régi kártyák csak 18framet tudtak és persze azok szaggatak is, de ha magasabb frame re rakod akkor az is gond lehet.

Végül nagy meglepetésemre a video szalag minősége befolyásolja a digitalizált anyag frame arányát. Korábban azt hittem, hogy ha van egy hiba a szalagom akkor azt beledigitalizálja és kész. Ezzel szembe a hibánál framet veszít. Így például egy régi otvar kazetát le se tudtam nyomatni ezzel a módszerrel.


csüt. szept. 16, 2004 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Zodiac !
Ok, akkor majd ahogy alakul, mindenesetre várom ! :wink:

glad !
És milyen felbontásban, minőségben ? 1 perc hány Mb ?
Nekem AMD Athlon fut 1GHz-en, de ez kevésnek bizonyult
a legkisebb felbontásban is a művelethez. Analóg forrást próbáltam
bedigizni, de nem volt teljesen folyamatos. Nagyobb felbontásban
persze még rosszabb volt. A fórumot köszi, majd átfutom !
(Amúgy egy elvileg HW-esen MPEG1-2 kódoló kártya analóg
bemenetét hasznááltam, lehet hogy egy AGP-s video bemenetes
kari gyorsabb lenne ilyen célra ?!)


csüt. szept. 16, 2004 15:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Már régeben nyomulok ebben a témában.
Én kimondottan a kamerás home videoimat szoktam átnyomatni, mert utálom a szalagot.
Nekem a videokártyám csak outos így külön kellet egy TV kártya is, de elég alap model, semmi extra.
Sokmindennel kisérleteztem már. Röviden írva, ha jó a divx, xvid(mpeg4) akkor egyszerű a dolgod, de ha késöbb DVD szeretnél (mpeg2) akkor nem szabad Mpeg4 be nyomni mert a konvertálásal majd sokat romlik.
Mivel szalagot nyomatok át gépre így természetesen real time-ba megy. Igazából nem olyan nagy igényű a procedúra. Nekem már AMD 750 géppel és 1,5 évvel ezelötti mpeg4 codekkel is olyan szép képet adott, hogy verte a VCD minőséget.
Ha a téma mélyeben érdekel itt van néhány link:
http://forum.supergamez.hu/forum.php3?a ... rSubtitles
http://www.doom9.hu/


csüt. szept. 16, 2004 0:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez írta:
No ? Valami fejlemény ?


Reggeltol keso delutanig suli van, ugyhogy csak hetvegen mondok valamit...

Sorry.


szer. szept. 15, 2004 22:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
No ? Valami fejlemény ?


szer. szept. 15, 2004 20:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
OK. Töltöm lefele, majd beszámolok róla.


szomb. szept. 11, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ha jól tom MPEG4 = DivX = XViD.
És egy DrDivX nevű progival próbáltam realtime divx-be kódolást.
http://www.divx.com/divx/drdivx/download
Érdekelne, hogy a legjobb minőségű DiVX-et mennyire viszi a géped,
és hogy milyen minőségű az eredmény. Kössz !


szomb. szept. 11, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Cortez írta:
Az igen, jó kis gép... :D S amúgy próbáltál már real-time tömöríteni ?
Érdekelne hogy mit visz el egy ilyen gép realtime-ban. Mármint
milyen minőségben/méretben tud tömöríteni.
Azt nem is tom, hogy nem e érdemes kipróbálni majd egy mpeg4-es
formátumot is a legjobb minőségben ? Mert ugye azért a divx-ek sem
olyan rosszak, ha jó progival meg hardverrel csinálták őket, nem ?
Vagy inkább mpeg2-t ajánlják a többiek ? Van valahol vmi nagy magyar
digitalizálós fórum ? Én nem találtam csak ehhez hasonló kis topic-okat.


Probaltam real-time-ban...
1 óra 10perces film VCD-be kevesebb mint 700 mega
1 óra 30perces film SVCD-be 1800 mega
A beallitasoknal a legjobb minoseget es a legjobb hangot valasztottam ki.
Probaltam AVI-ba is rakni filmet, de mikor be akartam konfigolni akkor hibauzenettel elszalt a program. :(

Ez en progim mpeg4-et nem tud, Te ezt melyikben lattad?


szomb. szept. 11, 2004 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Az igen, jó kis gép... :D S amúgy próbáltál már real-time tömöríteni ?
Érdekelne hogy mit visz el egy ilyen gép realtime-ban. Mármint
milyen minőségben/méretben tud tömöríteni.
Azt nem is tom, hogy nem e érdemes kipróbálni majd egy mpeg4-es
formátumot is a legjobb minőségben ? Mert ugye azért a divx-ek sem
olyan rosszak, ha jó progival meg hardverrel csinálták őket, nem ?
Vagy inkább mpeg2-t ajánlják a többiek ? Van valahol vmi nagy magyar
digitalizálós fórum ? Én nem találtam csak ehhez hasonló kis topic-okat.


szomb. szept. 11, 2004 12:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Hát géppel nincs gond: PIV 3GHZ, 800MHz, Prescott; 2GB Dual-DDR, X800XT PE.

Ha nem veszesen, de eszrevehetoen vibral a kep avval lehet valamit kezdeni?

Szoval melyik az a program amivel szinte mindent lehet csinalni es szep videot is csinal?


szomb. szept. 11, 2004 12:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Moson megye
Hozzászólás 
"a minőség igen csak gépfüggő"

Ezzel nem értek egyet. Nincs látható különbség aközött, hogy az anyag Real Time megy mpeg-be vagy előtte tömörítettlen AVI-ban van. Ez utóbbi pláne kívánatos, ha az anyagot vágni, szerkeszteni is akarjuk.

Egy P3-as gép is tud Real Time rögzíteni mpeg2-t, ha jó kártya van benne.


pén. szept. 10, 2004 10:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
a minőség igen csak gépfüggő

én nem tudok real time-ban tömöriteni (p3 cerka 1600 Mhz 256 ram) igy marad az, hogy tömöritetlen Avi-t felveszek (40 giga két óra), majd utána virtualdubbal átkonvertálom.


csüt. szept. 09, 2004 7:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Nah, kozben sikerult osszehoznom, mondjuk nem a vivo-s csatin keresztul hanem a s-video-s dugon keresztul.

HA ez az svideo-s dugo 7 tus akkor az azt jelenti, hogy csak out, ha meg 9 tus akkor out is meg in is?

Melyik a legjobb program amivel nagyon jo minosegben lehet felvenni?


szomb. szept. 04, 2004 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Es akkor az a 4 agu kabel az masra van(amin van 2 bemenet is)?

vivo-n keresztul hogyan? Miket kell hozza vennem?

Most probalkoztam evvel a PowerDirector nevezetu progival, amit a kartyahoz adtak, de csak fekete kepet mutat. :(
Eddig ugy probaltam, hogy video scart kimeneterol vettem a jelet ugy, hogy scart dugo kimeneterol jott egy svideo kabel(ami kompositrol van atalakitva) es ez megy arra a 4 agu kabelre, de semmi jel. :(

Persze a hang is ki van vezetve, de most ez lenyegtelen.


pén. szept. 03, 2004 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Uhh, én is platina tag lettem!

Kép

Erre iszok!!

Kép


pén. szept. 03, 2004 16:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Igen, a vivo pont erre van. Az jelenti, hogy a kártya tartalmaz video bemenetet.
Az új X-es Atikat nem ismerem (sajnos :( ), lehetséges, hogy ezeknél másképpen oldották meg a bemenetes dolgot.


pén. szept. 03, 2004 16:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség