Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:46



Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Adat visszaállítás! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
honika írta:
... h csináljam h visszahozzam a fájlokat...

GetDataBack program.
Shareware, de lehet rá találni megoldást.
Ha felülírtad, azaz volt használatban a partíció a törlés után is, akkor jó eséllyel sehogy.
Legalább is a mi eszközeinkkel.


szomb. aug. 13, 2011 20:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 20:24
Hozzászólások: 25
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Sziasztok!
segitsetek!!!!!
vhogy kitöröltem a gépemről egy fontos mappát ami tele volt fontos mp3 felvételekkel.
vhogy visszahozhatom? nincs már benn a kukában.... és azt sem tudom h törölhettem le....
mit tegyek? h csináljam h visszahozzam a fájlokat?????
köszi előre is!!!


szomb. aug. 13, 2011 19:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2011 17:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Kiegészíteném még a dolgot:
Adatmentés közben nem vettem észre a hiányt, így nyugodt lelkiismerettel format és XP telepítés... (akkor az volt a szempont: formattálás, hátha segít rajta és vissza rakhatom a rendszer vinyó mellé, de mint kiderült ez sem segített, így SL vagy CS módban sem megy IDE-n rendszer vinyóval, csak DVD-ROM-al Masteren, valamint a külső keretben CS-en, így ezen keresztül tudtam adatot visszanyerni róla.)... és kb. 2-3 nap múlva, tűnt fel a fotók hiánya teljesen spontán. :( :( :(
Gondolkodtam, hogy a keretben hagyom, de nem bízok benne, vagy elviszem megcsináltatni, de hát, ahogy olvasgattam, szinte nem érdemes, mert horribilis ára van, és ezért az összegért vehetnék 1 újat.


csüt. feb. 10, 2011 21:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Melák írta:
... Egy kis tapasztalat: ...

Nincs más megoldás, miután az összes jó visszaállító programot kipróbáltad. Így a tapasztalat az egyedüli eredmény (a visszaszerzett anyagon kívül).

A nagy hiba, amit csináltál:

Idézet:
... fel tudtam rá dobni egy XP-t ...

Mert ez felülírt szinte mindent. Ez volt a hiba, a visszaszerzett anyag ellenőrzése előtt. :shock:


csüt. feb. 10, 2011 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2011 17:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Sziasztok.
Volna egy picike kis problémám, és tapasztalatom..
Abszolút az elején kezdeném:
Van egy Samsung 320GB-os vinyóm amit adat tárolásra használtam 1 NTFS partícióval. Kb. 2 hete történt, hogy adat másolás után(vinyórol-vinyóra), nem bírtam kommunikálni vele: a bios látta, de XP boot, kékhalál, rebbot kombóval végtelenciklusba lötte a rendszer vinyót gép indítás után. Ezt követően 3 különböző gépben próbáltam de sajnos semmi: majdnem mindegyiknél ugyan ez volt a jelenség. Gyanúm szerint az IDE vezérlés dögölhetett meg részlegesen a vezérlő elektronikájában. Szerencsémre egy külső IDE/USB keretben feltámadt, így lementhettem az adataimat róla, ezután formázás, és tesztként valami úton módon a gépem felismerte és fel tudtam rá dobni egy XP-t ???. A lementett adataimat átnézve vetem észre, hogy elveszett egy jó pár fotóm. A fórum átolvasása után kipróbáltam néhány progit amit ajánlottatok.
A GetDataBack-el sajnos nem jutottam sokra, mert egy 24h-s full szkennelés után újat akart indítani, de sajnos ehhez már nem volt türelmem, ráadásul meg sem találta a törölt adatokat még részlegesen sem.
A Stellar Phoenix Windows Data Recovery talált ugyan adatokat, de olvashatatlan hibás fekete képeket adott vissza, így az felejtős lett.
A Recover-4-all proffesional verziójával sem jutottam semmire.
Szerencsémre a Stellar Phoenix Photo Recovery megtalálta az elveszett fotók jórészét, viszonylag gyorsan, így ezzel a részlegesen megoldódott a problémám. Esetleg tudnátok még valami progit ajánlani??

Egy kis tapasztalat:
Ha jól emlékszem, akkor itt talán nem említette még senki a PC Inspector smart recovery programot. Aki nem ismerné, ezen adatmentő memória kártyákra van kihegyezve, de más adattároló eszközökkel is elboldogul. A kártya többszöri formázása, és törlése után is képes visszahozni audio, videó és képfájlokat. Egy hátránya van: picit lassan dolgozik, meg hajlamos ugyanazt a fájlt többször is megtalálni. Természetesen ezt is próbáltam, de hát egy 320-ast átvizsgálni vele, vagy 2 nap lett volna.


csüt. feb. 10, 2011 18:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 22:26
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Hát az fain... Na mindegy. Azért köszi a segítséget. :) Ebből is tanultam...


szomb. jan. 15, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Ha nem találja, akkor az azt jelenti, hogy a telepítés során már felülírásra került az a rész, ahol ez a fájl volt.


szomb. jan. 15, 2011 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 22:26
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Köszi a választ. Azért tegnap még közben ügyködtem, és arra jutottam, hogy végigfuttattam a getdataback-et és tök jól láttam is ami előzőleg volt a Cén. De hogy ne legyen jó kedvem, azt a fájlt sehol nem találtam. A másik problémám hogy csak ez az egy vincsi van, ugyanis laptop a készülék. Szerinted az számít, hogy azért nem találtam? :hm:


szomb. jan. 15, 2011 9:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Hát kicsi az esély.
Az első, hogy ne használd azt a merevlemezt, amin volt.
Próbálj meg valamilyen data recovery programot lefuttatni (Getdataback pl.).

Jövőben pedig inkább IMAP-t használj POP3 helyett, így nem fognak ilyen esetben elveszni a leveleid.


pén. jan. 14, 2011 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 14, 2011 22:26
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Üdv Szakik!

Én egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy formázás után új win-t telepítettem. Minden oké volt, amég rá nem jöttem, hogy az outlook mentését ami egy .pst file, nem mentettem le másik vincsire és az is ment a levesbe. A kérdésem az lenne, hogy vissza tudom e azt az egy filet állítani? Előre is köszi a megértéseteket és a segítségeteket!


pén. jan. 14, 2011 22:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Azért ez a Vista partíció inkább csak op. rendszer esetén számít. Ez meg egy adatlemez, ha jól látom.
Azt hiszem nem is az elsődleges partíciók, ami különbség lehet. A Vista a logikaiakat hozza létre nagyobb elválasztó résszel, ha jól tudom.
Lehet, hogy itt mindegy is a Vista, de a deep search nem árt.
Rá kellene nézni a Hxd-vel, vagy más disk editorral, hogy mi van az MBR és a boot szektor helyén.
A TestDiskkel le is lehet menteni az egészet képfájlba, és csak azon babrálni, hogy ne sérüljön az eredeti. A gond csak annyi, hogy linuxos dd-vel ment, és ezért tömörítetlenül nagy helyet foglal. Meg baromi lassú.


pén. dec. 17, 2010 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
TargeT írta:
Azért a Vista ON bekapcsolás nem árt, és a deep search.
Igen, csak úgy meg nagyon lassú volt a keresés. Mondtam neki, hogy hozza el és próbálkozok vele. Pl othagyom hétvégére a céges gépemen, néha ránézek VPN oszt hadd keressen éjjel-nappal. Még lehet, hogy visszaköszön hozzám. NTFS formázáson is gondolkodtam, de először inkább valóban a partició keresőt kellene gyors helyett alapos módban fürkésztetni...


pén. dec. 17, 2010 10:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Előfordulhat, hogy nem két kattintás egy partíció visszaállítás TestDiskkel.
Azért a Vista ON bekapcsolás nem árt, és a deep search.
Lehet, hogy az egész MBR és boot szektor rész ki volt nyírva, 00-akkal felülírva vagy más tartalommal. Úgy meg nehéz ügy. HxD-vel rá kellene nézni.
De ha csak egy partíció volt, meg lehet próbálni a partíció újra létrehozását és adatvisszaállítást.
Azt nem tudom, hogy a Stellar miben jobb, vagy jobb-e egyáltalán.


pén. dec. 17, 2010 5:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Laci_L írta:
Meg lehetne próbálni a Stellar Phoenix Win Data Recovery 4.1.0.1-t. Nagyon tud visszahozni a halálból is. Hátha.
Köszi, de már nem volt alkalmam kipróbálni. Visszavitte a tulajnak. Családi képek, videók is voltak rajta, természetesen archiválás nélkül. Már csak abban bízik, hogy a tulaj reakciója gyors és fájdalommentes lesz :)

Különben elképzelhető olyan, hogy egy sérült particiót a testdisk nem tud visszaállítani a stellar pedig igen? Tehát amikor az ember próbálkozik akkor vagy 4-5 partició keresőt ki kellene próbálni?


pén. dec. 17, 2010 0:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
nbela írta:
...

Meg lehetne próbálni a Stellar Phoenix Win Data Recovery 4.1.0.1-t. Nagyon tud visszahozni a halálból is. Hátha. :shock:
Fizetős, de van rá megoldás. :)


kedd dec. 14, 2010 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
storejet transcend usb device 500 G NTFS

A tulaj haverja másolt rá filmeket, de lassúnak találtatott. Kis keresgélés után talált rajta egy exe fájlt, amit elindított. ]:-< Azóta 500 G RAW ]:-> Az exe-nek nem emlékszik a nevére. TeamViewer ránéztem és elindítottam a testdisk-6.11.3.win-t. Azt hittem sima ügy lesz, de nem talált semmi visszaállítandó particiót :hm: Keresés előtt a vistás kérdésre NO válaszoltam, mert YES esetén piszok lassan haladt. Próbáljam meg a Y választással is? Nem tudni hogyan volt annak idején partolva a HDD... Vagy lehet, hogy valami titkosító exe-t indított el, ami saját magát is letitkosította a particióval együtt? :gigalol:


kedd dec. 14, 2010 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Hannibal írta:
Kettő darab hozzászólást kellett volna visszaolvasni...

Nekem az a gyanúm, hogy a két nick mögött ugyanaz a User van. Írtam is ide egy választ ma délelőtt, de az meg eltünt. :shock:


kedd szept. 21, 2010 15:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Kettő darab hozzászólást kellett volna visszaolvasni...


kedd szept. 21, 2010 14:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 21, 2010 11:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Sziasztok

Felülírtam véletlen a számítógépen levő képeket és nem találom. Részletes segítséget kérnék ,hogyan tudom visszaállítani?

Köszönöm mert nagyon fontos lenne.


kedd szept. 21, 2010 11:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
nacorvus írta:
... keress rá a szoft -részlegben a Get-Data Back címszóra!

És addig se használd azt a particiót. Egy mozdulatot sem. Az esélyeid csökkennek. :shock:


hétf. szept. 20, 2010 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Furcsa nickel reggeltél..,de nem ez a lényeg: keress rá a szoft -részlegben a Get-Data Back címszóra!


hétf. szept. 20, 2010 18:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 20, 2010 17:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Sajnos felülírtam véletlen a számítógépen levő képeket és nem találom. Segítséget kérnék ,hogyan tudom visszaállítani? Köszönöm mert nagyon fontos lenne.


hétf. szept. 20, 2010 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
djdorita írta:
Az történt hogy újratelepítettem a laptopot és az egyik partíció szőrén szállán eltünt és nem formáztam a winyót!
De viszont ha összeadom a partíciók méretét pont hiányzik is a hely! Pont annyi mint amekkora az a partíció volt!
Töltsd le a Hiren's boot cd-t. Például a Paragon Partition Manager programmal nézd meg a wincsit. Lehet csak rejtett a particiód és egyszerűen vissza tudod állítani. Az is lehet, hogy nem is az elveszett particiód bujkál ott, hanem a laptop gyártója által lefoglalt terület van ott, ahonnan a gyári oprendszert vissza lehet állítani. A fenti cd Recovery Tools csoportja hemzseg az olyan progiktól, amik kifejezetten törölt particiók felkutatására és visszaállítására lettek kitalálva:
Idézet:
Partition Find and Mount 2.31 - Partition Find and Mount software is
designed to find lost or deleted partitions (Windows Freeware)

PartitionRecovery 1.0 - A freeware tool to recover accidentally
deleted partitions (Windows Freeware)

Smart Partition Recovery 3.3 - Find Lost NTFS partitions and
restore them back. (Windows Freeware)

TestDisk 6.12b - Tool to check and undelete partition from
Dos/Windows/Linux (Windows/Dos Freeware)

Active Partition Recovery 3.0 - To Recover a Deleted
partition. (Dos Commercial)


kedd júl. 20, 2010 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
djdorita írta:
... Kérlek segítsetek!!!!!!! ...

valamelyik:

GetDataBack
GetData Recover My Files
Stellar Phoenix FAT & NTFS Recovery
Stellar Phoenix Win Data Recovery

Mivel mind shareware, így itt lehet keresgélni, hogy "komplett" legyen:
http://www.2baksa.net/
http://www.softexia.com/
http://katz.cd/

viruskeresőd, tűzfalad legyen!!
És addig ne piszkáld (pl Win telepítőlemezzel), mert minden adatod elveszhet. Óvatosan, megfontoltan minden lépéssel.
Angolul nem árt tudni, mert egyik sem tud magyarul.


kedd júl. 20, 2010 15:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 20, 2010 14:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Adat visszaállítás!
Azt akarom kérdezni hogy hogy tudnám vissza hozni adataimat?
Az történt hogy újratelepítettem a laptopot és az egyik partíció szőrén szállán eltünt és nem formáztam a winyót!
De viszont ha összeadom a partíciók méretét pont hiányzik is a hely! Pont annyi mint amekkora az a partíció volt!
Kérlek segítsetek!!!!!!!
Köszi elöre is!!!!


kedd júl. 20, 2010 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Vagy ha nem is másik szektort, de elképzelhető, hogy nem szólt a diszk hibákért (esetleg van is ilyen opció benne, és alapból engedélyezve van), és nullákat (vagy értelmetlen zagyvaságot) másolt be a nem olvasható szektorok helyére.

(Persze szerencsés esetben lehet, hogy minden OK, és a GetDataBack futott valahol vakvágányra, de erre nem tennék fel semmit, mert az egy nagyon jó szoftver)


vas. nov. 15, 2009 8:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Nézegess bele a visszaszedett adataidba, hogy biztosan jók-e.

Ez nagyon fontos, mert a fájlnév ott van, csak a tartalama más, mint kellene lennie. Azaz egy másik szektort másolt oda tévedésből.


szomb. nov. 14, 2009 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
szekeresnoemi írta:
Köszönöm a segítséget!
Közben az egyik ismim megbütykölt nekem egy stellar phoenixet és este nem is mindent (szegény gépem már unta a strapát), de reggel az összes fájlt vissza tudtam szerezni, vagyis az adatmentés ezzel a programmal nekem 100 %-os. A getdataback nem jött be, állandóan baja volt és rengeteg szektorhibát kaptam, ezzel szemben ez a program "nyavalygás" nélkül csinálta amit akartam.

Attól, hogy nem nyavalygott, még lehet, hogy nem jól dolgozott. Elképzelhető, hogy csak nem mutatta, hogy hibás szektorokba futott, mert a GetDataBack sem "hülyegyerek".
Nézegess bele a visszaszedett adataidba, hogy biztosan jók-e.


szomb. nov. 14, 2009 17:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 19, 2009 15:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget!
Közben az egyik ismim megbütykölt nekem egy stellar phoenixet és este nem is mindent (szegény gépem már unta a strapát), de reggel az összes fájlt vissza tudtam szerezni, vagyis az adatmentés ezzel a programmal nekem 100 %-os. A getdataback nem jött be, állandóan baja volt és rengeteg szektorhibát kaptam, ezzel szemben ez a program "nyavalygás" nélkül csinálta amit akartam.


pén. nov. 13, 2009 12:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
szekeresnoemi írta:
... ingyenes full verziót szerezni ...

Ilyen nincs. :shock:
Van "megoldás", de a Patch trójait tartalmaz, azaz nem szabad használni.
Ha nagyon kell, virtuális gépen telepítsd, patch-eld, majd a megváltozott fájlokat (virustotal.com-on ellenőrizve) másold vissza (írd felül) a Program Files-ba telepített Demo-ba.

Nem próbáltam ki ezt a programot, de más programnál bevált ez a módszer.

Stellar Phoenix Windows Data Recovery v3.0.0.1
http://www.2baksa.net/news/27443/

Ha nem megy, eseleg megcsinálhatom és feltölthetem valahova, de most nincs rá időm. :D

Szerk: érdekelt a dolog, úgyhogy mégis megcsináltam (patch már nincs benne, az csak az eredeti linken volt)
http://rapidshare.com/files/306079159/SP3.0.0.1.rar


csüt. nov. 12, 2009 19:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 19, 2009 15:18
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!
A szokásos dolog történt velem is, elszállt a winyóm és szeretném az adatokat visszakapni, de a getdataback nem listáz nekem semmit. Ezért más lehetőséget kerestem, itt olvasgattam egy kicsit és találtam meg a megfelelő programot, ez pedig a Stellar Phoenix for FAT & NTSF
Az a kérdésem, hogy tudja-e valaki, honnan tudok ingyenes full verziót szerezni, esetleg van-e valakinek?
A demo verzió megtalált minden fontos adatot (pótolhatatlan családi fotók, közöttük az én esküvői képeim is), de ugye ezzel nem tudom menteni.
PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!


csüt. nov. 12, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
lanszelot írta:
... El tűnt az egyik particióm ...

Test Disk & PhotoRec v6.11.3
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Test Disk: Partíció visszaállító (elveszett partíciókat vissza)
PhotoRec: Adat visszaállító (elveszett adatokat állít vissza)

ingyenes program


vas. okt. 04, 2009 16:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hello!

El tűnt az egyik particióm, de meg van minden, mert meg néztem file visszaállítóval.
Hogyan tudnám ismét láthatóvá tenni?
Valószínű törlődött a partició, azért nem látom. Be raktam egy boot lemezt amin a partition magic elindult, és hibát jelzett, kinyomtam, de eltűnt. Nem volt hibás, csak szerintem a nagy mérete miatt jelezte a hibát.
El is mentettem a fileokat másik particióra, tehát tuti ott vannak, csak vissza kéne állítani.

Válaszokat köszönöm!

Ui: azért kéne az a partició, mert a nem fontosakat nem tudtam lementeni /hely hiány/ és jó lenne ha nem törlődne.


szomb. okt. 03, 2009 21:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Erre tökéletesen megfelel egy Demon Tools-szerű program ami gyárt neked egy virtuális meghajtót.Arra kiírod az adataidat,majd onnan oda másolod ahova akarod.


kedd szept. 15, 2009 13:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 15, 2009 13:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A dvd iróprogram látja a dvd-n lévő fájlokat, de a dvd lejátszó nem.Fontos fájlok.Mivel tudnám lementeni az adatokat.? A dvd-re már nem is tudok irni.Lehetőleg magyar nyelvü progit kérnék szépen.


kedd szept. 15, 2009 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
a GDB jónak mondják sokan én is használtam de én ugy vettem észre mégis sokszor van hogy hamar rámondja hogy nem lehet vissszamenteni.
Abban sose higgy hogy ha a file megvan attól müködik is, ez főleg RAW-ban való visszamentéssel van igy, szóval inditsd is el azt amit visszamentett.
Lenyilvánvalóbb tapasztlat hogy mikor annó visszamentettem egy vinyót és visszajött pár mp3, ez azonban katyvasz zene volt, egy kis merilin+bochelli+.... szóval azt javalom hogy a visszamenteni kivánt vinyót rakd félre, telepits egy jó OP rendszert, ami stabilan müködik, arra telepits többfajta adatvisszaállitót, ezután kábellel dugd fel a HDD-ta gépre és hajrá. Pár 10 órát szánj rá.

Javasolt progik:
Ontrack Easy Recovery Pro
GDB
pci filerecovery
mediaundelete

megj: különböző eljárások vannak az adat visszaállitására, most hogy melyik melyiket használja azt senkisem tudja. Remélem ezt nem csak én képzelem igy, és valójában is igy van.


A másik.
sajna én is jártam, ugy hogy a VISTA nem oda telepedett ahova kelett volna, sajna a laptopon a vista telepítő a D-t vette C-nek. 2x10órámba került mig valamit visszamentettem, szerencse h. a fontos dolgaim külsű HDD-n vannak.

nagykalappal a nagyarányú visszamentéshez

üdv
energo


pén. szept. 04, 2009 8:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 03, 2009 13:41
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
nbela írta:
Edit76 írta:
Lehet cracket tölteni hozzá? Vagy mit csináljak????
Priviben küldtem egy rapidos GDB4.00 linket töréssel együtt.


Köszi itt is! :D


pén. szept. 04, 2009 0:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Edit76 írta:
Lehet cracket tölteni hozzá? Vagy mit csináljak????
Priviben küldtem egy rapidos GDB4.00 linket töréssel együtt.


csüt. szept. 03, 2009 22:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 03, 2009 13:41
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ezek szerint még az sem biztos, hogy ki volt kapcsolva?
Ki volt húzva a fiók? Mert én azt tapasztaltam, hogy a tápilag kikapcsolt HD-t is látja valamennyire a Op rendszer.

Lehet, hogy ez a gond. Én elővennék egy csomag papírzsebkendőt, vagy egy kis Unikumot. :D
Azért mert az esélyeid csekélyek, mivel felül lettek írva a fájlok, ha nem találod azon a partición, ahol előtte ott volt. :shock:



Óóóóó, az elsiratás megtörtént! Többször is!

Viszont a jó hír, hogy a D meghajtón mégiscsak megtalálta a Get Data Back, szépen meg van minden, a bökkenő csak annyi, hogy mivel próbaverziós a program, nem engedi másolni, helyrerakni a fájlokat. Lehet cracket tölteni hozzá? Vagy mit csináljak????


csüt. szept. 03, 2009 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Edit76 írta:
... Emlékeim szerint (legalábbis így szerettem volna), ez a partíció a mobilrack-en volt, biztonságban (kikapcsolva) ...

Ezek szerint még az sem biztos, hogy ki volt kapcsolva?
Ki volt húzva a fiók? Mert én azt tapasztaltam, hogy a tápilag kikapcsolt HD-t is látja valamennyire a Op rendszer.

Lehet, hogy ez a gond. Én elővennék egy csomag papírzsebkendőt, vagy egy kis Unikumot. :D
Azért mert az esélyeid csekélyek, mivel felül lettek írva a fájlok, ha nem találod azon a partición, ahol előtte ott volt. :shock:


csüt. szept. 03, 2009 17:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 03, 2009 13:41
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nagyon nagy bajban vagyok, ha tudtok, légyszi segítsetek!!!

A lényeg, hogy valahova eltűnt egy csomó fájlom (zenék, fényképek...).

2 db winchester van a gépemben, egy beépítve, a másik mobilrack-en. Mindegyiken 2-2 partíció van.
Ki szerettem volna próbálni a Win7-et, ezért minden fontos dolgot átmentettem (reményeim és emlékezetem szerint) a mobil rack-re, aztán formáztam a gépben lévő winchestert, létrehoztam rajta két új partíciót, és felraktam a C:-re a Win7-et. Sajnos nem bírta a gépem, ezért gondoltam, inkább visszarakom a WinXP-t, újra formázás, újra partícionálás, hisz az XP-nek lényegesen kisebb partíció is elég.....Az XP telepítése közben adódtak problémák, kétszer is újra kellett kezdeni, mert nem talált bizonyos fájlokat.

No, lényeg a lényeg, valamit nagyon elbénáztam!

Volt egy olyan partícióm, amin csak fényképek és zenék voltak. Emlékeim szerint (legalábbis így szerettem volna), ez a partíció a mobilrack-en volt, biztonságban (kikapcsolva), mégis, mikor a Win XP-t feltelepítve bekapcsoltam a gépet, elhűlve láttam, hogy a következő a helyzet.

1. Meg van a négy partícióm (kettő a gép winchesterén, 2 a mobilrack-en. -> EZ OK!

2. A C:-n van egy WinXP -> EZ OK!

3. A D: üres -> EZ OK!

4. A mobilrackes F: -en ( ami elvileg kikapcsolva és védve volta formázások, partícionálások, telepítések alatt, és ami emlékeim szerint a képeket és zenéket tartalmazta) van egy WIN XP (hogy honnan a bánatból???!!!!) és más SEMMI!!!!!! Se fotó, se zene! Ellenben a meghajtó elvileg 8 GB foglalt terület van (de ha belemegyek, csak egy friss WinXP van rajta, ami ugyebár 2 giga körüli helyet foglal. Semmi mást nem telepítettem még ide, igazából ezt a WinXP-t sem tudom, hogyan. Lehet, miközben bénáztam a Win XP feltelepítésével, véletlenül ide is feltelepült. Lehetséges ez?!

5. A negyedik partíción szerencsére megmaradt minden (filmek), azzal nincs gond.
Először azt hittem, mégis valahogy a gépem winchesterén maradtak a fényképek, és formáztam.....de lefuttattam több unformat, undelete...és hasonló programot, nem találta meg, amit keresek.
De nagyon gyanús az F: meghajtó, miért foglal rajta 8 gigát egy sima Windows??!! Teljesen úgy néz ki, mintha ott lennének mégis azon a meghajtón a fotóim, zenéim, csak egyszerűen nem látszanak. A helyet foglalják, de nem tudom előcsalogatni őket.

Bocs a hosszú és zagyva írásért, de nem tudom jobban elmagyarázni!

Hogy találhatnám meg az elveszett képeket, zenéket? A Get data Back, Undelete, és még pár hasonló program csak rég törölt fájlokat talált.


csüt. szept. 03, 2009 14:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
moxa írta:
Üdv!

Van egy problémám: áramszünet után elszállt az XP-m. Újratelepítés-megy rendesen, alaplapi driverek telepítése után boot, és nem indul el. Próbáltam újratelepíteni, de a vinyó nem fogadott el semmit. Eredetileg 2 partíció volt: C a rendszer, D adatok.Beraktam egy régi kisebb HDD-t, arra fel az XP-t. Az eredeti vinyót szerettem volna átnézni, amit másodlagosra jumpereltem volna, de rosszul csináltam, ehelyett lebutítottam 30 GB-ra. Annyi is látszott rajta :oops: . A kérdéses vinyót elvittem egy számítógépboltos ismerősömhöz-már vagy egy hete próbálják az adatokat visszahozni-eddig nem sok eredménnyel. Szerintük a vinyó jó, de a rajta lévő adatok nemigen látszanak (szétszórva, pl egy kép három fileban). Valami tippet tudnátok- e adni, adatvisszaszerzést illetően? Előre is kösz'


Akkor itt is ajánlom nagyon

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download
a béta verzio nagyon tökéletes

by horex


szer. júl. 08, 2009 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 01, 2009 8:48
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Üdv!

Van egy problémám: áramszünet után elszállt az XP-m. Újratelepítés-megy rendesen, alaplapi driverek telepítése után boot, és nem indul el. Próbáltam újratelepíteni, de a vinyó nem fogadott el semmit. Eredetileg 2 partíció volt: C a rendszer, D adatok.Beraktam egy régi kisebb HDD-t, arra fel az XP-t. Az eredeti vinyót szerettem volna átnézni, amit másodlagosra jumpereltem volna, de rosszul csináltam, ehelyett lebutítottam 30 GB-ra. Annyi is látszott rajta :oops: . A kérdéses vinyót elvittem egy számítógépboltos ismerősömhöz-már vagy egy hete próbálják az adatokat visszahozni-eddig nem sok eredménnyel. Szerintük a vinyó jó, de a rajta lévő adatok nemigen látszanak (szétszórva, pl egy kép három fileban). Valami tippet tudnátok- e adni, adatvisszaszerzést illetően? Előre is kösz'


vas. feb. 01, 2009 9:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
csena82 írta:
Sziasztok!

Nekem is sikerült egy elég nagy bakit elkövetni a nagy segíteni akarás közben. Az ex barátnőmnél telepítettem xp-ét és a backup partícióra raktam fel véletlenül az újat. Exem persze kiborult, mert 10Gb fényképe veszett el és pár doksit is sajnált.
Telepítésnél csak gyorsformázást csináltam, de a 100Gb-os partíció szinte majdnem tele volt. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit tudok csinálni? Van e rá lehetőség, hogy az összes adatot vissza tudom állítani? Neten kerestem pár evvel foglalkozó céget, de egyiknél sincsen semmi kézzel fogható adat, hogy mennyiért vállalnak adat visszaállítást. Ha valakinek van valami tippje, akkor azt megköszönném.


Ami még nem lett felül írva, az megmenthető. Adatmentő cégeket szerintem nem fogsz keresni: http://www.kurt.hu/adatmentes/dijak/1


hétf. jan. 26, 2009 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Get Data Back for NTFS full verzió (GTDB for NTFS)

vinyót be egy másik gépbe ahol van 100GB szabad hely,
és amit a GTDB kiad hogy menthető azt menteni a másik vinyóra.

vagy ugyanabba a gépbe beteszel másodiknak egy min 80-120GB-os
hdd-t és bebootolsz Win MiniPE-vel majd onnan indítod el a GTDB-t.

Egy része talán még nem lett felülírva, meg kell próbálni.
Üdv


vas. jan. 25, 2009 22:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 25, 2009 21:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem is sikerült egy elég nagy bakit elkövetni a nagy segíteni akarás közben. Az ex barátnőmnél telepítettem xp-ét és a backup partícióra raktam fel véletlenül az újat. Exem persze kiborult, mert 10Gb fényképe veszett el és pár doksit is sajnált.
Telepítésnél csak gyorsformázást csináltam, de a 100Gb-os partíció szinte majdnem tele volt. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit tudok csinálni? Van e rá lehetőség, hogy az összes adatot vissza tudom állítani? Neten kerestem pár evvel foglalkozó céget, de egyiknél sincsen semmi kézzel fogható adat, hogy mennyiért vállalnak adat visszaállítást. Ha valakinek van valami tippje, akkor azt megköszönném.


vas. jan. 25, 2009 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
suteee írta:
köszönöm a tippet. a program működik :D

Ha sikerült is helyreállítani, melegen ajánlom hogy ezt a BadCluster-es merevlemezt dobd ki, miután lementetted az adatokat. Később sok bajod lehet belőle. Ha egyszer elkezdte, annak oka van, és soha nem lesz tökéletes. :shock:


hétf. jan. 19, 2009 11:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 21:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszönöm a tippet. a program működik :D


hétf. jan. 19, 2009 1:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
suteee írta:
üdv.
tudna valaki segiteni?
"BadClus" által felülirt képeket vissza lehet vhogy állitani?

HDD Regenerator. http://www.2baksa.net/news/32852/

Próbáld meg. De addig se használd azt a merevlemezt (particiót). :shock:


pén. jan. 16, 2009 8:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 21:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
üdv.
tudna valaki segiteni?
"BadClus" által felülirt képeket vissza lehet vhogy állitani?


csüt. jan. 15, 2009 21:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 214 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség