Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:15



Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Adat visszaállítás! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Tisztelt Hozzászólók!

Köszönöm a hasznos tanácsokat! A Get Data Back programot használva részben sikerült az adatok visszaállítása:

A 80 GB-os winyón 40GB-nyi mp3 volt. A Get Data Back-kel sikerült 6 GB nyi muzsikát visszaállítani, a többit valószínüleg a Ghost az image fájllal letarolta, de már ez is eredmény a semmihez képest.


kedd szept. 21, 2004 19:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Legyen igazad! Az csak nekünk jó.


kedd szept. 21, 2004 11:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
energo:
szerintem nem cáfolom magam, mivel az idevonatkozó szakirodalom szerint a mágneses jelek a felülírást követően érzékelhetők, azért 7 alkalom, mert a véletlenszerű 0-val és 1-el történő felülírás (wipe-olás) után az ismereteim szerint a 7 alkalom után éred el azt a szintet, hogy hiába vannak még felismerhető mágneses jelek a hdd-n, nem tudod az eredeti adatot helyreállítani, mivel azt még statisztikai elemzéssel sem lehet a véletlenszerű felülírások miatt összerakosgatni.

Maxi:
Nem tudom, hogy a getdataback milyen módszerrel dolgozik pontosan, de nekem az említett példában sikerült felülírt hdd-t helyreállítani. Az biztos hogy laborkörülmények között a Kürt Rt. visszahozza az adatokat megfelelő zsebpénzért. De szerintem a hdd szétszerelése nélkül az olvasófej is képes a megfelelő paraméterezés mellett több szintre visszamenően adatokat olvasni.

Ha nem lenne igazam elnézést és helyesbítést kérek a szagértő kollegáktól.


hétf. szept. 20, 2004 18:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy szerintem a felülírás utáni visszaállítást nem otthon gondolta Takibaa.
Ha te felülírod a winyódat végig (az összes sectort, nem csak a FAT-ot), onnan ugyan vissza nem állítassz semmilyen programmal semmit.
Ha a 40 gigás winyón volt 20 giga film (feltételezzük hogy ímmel-ámmal defragmentáltan), és te ráírtál 5 gigát a ghost-tal, annak az 5 gigának lőttek. Persze a maradékot vissza lehet hozni.


hétf. szept. 20, 2004 15:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ki kell próbálni. Mint írtam, nekem nem sikerült a Ghost után.
De nyílván függ a szabad terület mértékétől is.
És hát mivel XP-ről szól a kérdés, ami lehet FAT is, de valószínüleg nem az, hanem NTFS. Namár most erre nincs tapasztalatom. Lehet akármi az erdmény.

Egyszerűen nem szabad kapkodni a vissza Ghostolásnál, mert nagyon el lehet szúrni a dolgot, főleg akkor, ha sok partició van, és közel egyforma méretűek.


vas. szept. 19, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Takibaa: az irományodban teljes mértékben magadat cáfolod.
A ghost az adatokat szektorrol szektorra felülirja és persze a fat táblát is egyben.
Egyébként miért pont 7x ????
Ha fogsz egy müsoros felcimkézet videókazettát pl. gladiátor cimmel(lásd. FAT), és letéped a cimkézést, attol tényleg rajamarad az adat. De mihelyst rámásolsz egy uj filmet akkor már cseszheted. Pont ez van a winyóknál is.
De persze azok az adatok amik nem lettek felülirva természetesen nagy szerencsével még megvannak.
Én az easy recovery-t ajánlom.
üdv


vas. szept. 19, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L:
annyiban igazad van, hogy nem írta felül semmi a teljes hdd-t. A törlésnél viszont ugye a FAT (File Allocation Table)-ből kerülnek törlésre a fájlok, fizikailag a hdd-n maradnak, csak az oprendszer tudja, hogy a fájl fizikai helye felülírható más adattal. A Ghost sem csinál szerintem mást, mint felülírja a hdd-tartalmát (az mbr-el együtt, ami viszont nem tartalmaz információt az adatok fizikai elhelyezéséről).

Abból a szempontból, hogy a FAT táblát is törli a ghost sem lehet probléma, hiszen egy sima adattörlésnél is kikerül az adat a FAT-ből, azaz az os felülírhatja a fájl helyét és meg is teszi általában, pl egy defrag szépen átrendezi az adatok fizikai elhelyezését a hdd-n, és beírja a fat-be, hogy hol található valóban az adat. Egy fastformat is csak a teljes FAT-et írja felül, mintha a teljes hdd üres lenne, ezért hiába írta felül a teljes hdd-t, jó esélye van, hogy az adatokat még megtalálja, mivel valszeg nem érte el a kritikus 7 alkalmat, ami után nem lehet visszaállítani a hdd-t még szakszervízben sem.
Fentiek miatt szerintem érdemes megpróbálni a helyreállítást.


vas. szept. 19, 2004 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Takibaa

Amit csináltál, az tényleg úgy van. De ott a FAT tábla, az MBR sértetlen maradt, és a fileok jó része is változatlan maradt.
A GHOST mindent felülír. Az esélyek így minimálisak, de meg lehet próbálni. Nem véletlenül írja ki, mielőtt elindul, hogy minden adat el fog veszni.
Évekkel ezelőtt én is megpróbáltam egy hasonló esetet a GetDataBack-el, de totál kudarc volt.
Amúgy én a törölt fileok (nem a GHOSt által felülírt) helyreállítására a Recover4All -t használom. Kicsi program (még 1MB sincs), és tökéletes.


vas. szept. 19, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Takibaa !
És anyós azért megköszönte ? :wink:


szomb. szept. 18, 2004 21:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
SZerintem a Getdataback for fat/ntfs visszahozhatja még, egyszer az anyósom hívott fel sírva, hogy egyhavi fordítása hiányzik a gépről. Odamentem, hdd-t végigkeres, bizony törölte és már ürítette is a lomtárat.

Hdd ki, hazahoz, getdataback fel és az összes adat szépen vissza. Másnap adatok anyósnak át és megvolt az öröm. Egyébként évekkel ezelőtt törölt fájlokat is találtam a hdd-n. Érdekes volt. A nagy izgalomban még aznap felhívtak a tudtom nélkül néhány visszaállító céget, köztük a Kürt Rt.-t is, az árak az azonnali visszaállításért 60-150e HUF között mozogtak. Ennyit spórolt a getdataback.

Elméletileg a teljes biztonság érdekében az adathordozót 7x kell felülírni, hogy ne lehessen visszaállítani az adatokat. Ha csak 1 alkalommal írtad felül a vinyót, akkor simán van esélyed a helyreállításra.


szomb. szept. 18, 2004 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha a Ghost ráírt izélheted. Sajnos.
Bár azért megpróbálhatod, de türelem azért majd elkel, mert minden könyvtárnév alapvetően elveszik, és az egyáltalán helyreállítható fileoknak az első betűje is .
Megéri tökölődni vele?
Ha Ghostolsz, nagyon kell figyeli, nincs közben kapkodás, dumálás, tv nézés, mert itt az eredmény.
Érdemes kivenni a másik winchestert, akkor biztos megmarad.


szomb. szept. 18, 2004 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Igen, ezek működni szoktak.
Én a GetDataBack-et ajánlom mindenkinek,szvsz jó kis progi.


szomb. szept. 18, 2004 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Két progit ajánlanék:
GetDataBack http://www.runtime.org/gdb.htm
Ontrack EasyRecovery http://www.ontrack.com

Ha innen nem megy próbáld meg, hogy rákeresel a google-val.

Sok sikert!


pén. szept. 17, 2004 23:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Adat visszaállítás!
Sajnos baleset ért, a gépben külön winchester van a fontos adatoknak, de tévedésbõl erre lett a Norton Ghosttal az XP image file telepítve.
Van-e olyan elérhetõ program, amivel magam vissza tudom állítani az eredeti állományt?
A javaslatokat köszönöm!


pén. szept. 17, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség