Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:04



Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Adat visszaállítás! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
No itt egy újabb változat: Paragon Hard Disk Manager 2008 Suite
Vista kompatibilis, miegymás. (Valamit csak rá kellene már arra a partícióra engedni.)
http://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/
A Paragon cuccok egyre jobbak, és viszonylag kis méretűek. Ez is azért akkora, mert a két fájl közül a nagyobbik közvetlenül CD/DVD-re csinál bootolható recovery disket, vagy későbbi kiírás céljából .iso fájlba, a másik meg a PC-re telepíti magát a programot.
Talán van egy kis Acronis feeling is. :wink:
:arrow: Retail verzió


hétf. okt. 22, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én még mindig egy partíciókezelőt javasolnék első körben, mint a GetDataback tű a szénakazalban módszerét.
Csinálj egy Partition Magic boot floppyt, vagy egy Acronis Disk Director Suite boot CD-t, és magát a partíciót próbáld helyreállítani a fájlok turkálása helyett.
Elég valószínű, hogy csak a partíciós táblád hibás.


hétf. okt. 22, 2007 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Nah így néz ki a szitum. A progi 66 millió szektort akar átfésülni de így csak 30 giga adat lehet max. Ezt átírtam 336 millióra de ott olvasási hibát ír ki. Elvileg mennie kéne? (336 millió szektor az kb 160 giga)

Lehrt, hogy bed szetyim van :evil: ?

http://rian.uw.hu/hdderror.png


vas. okt. 21, 2007 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Rian írta:
Ha feltennéd egy tárra használható alakban megköszönném :) életbevágó sajnos minden adat.
http://files-upload.com/files/573626/gdb303.zip


vas. okt. 21, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Na irta a gyerek hogy nemtud a winbe bemenni mertt,vagy restartol,vagy mostmar csak fekete a kepernyo
Idézet:
1. Bejött a win XP mint mindig, MSNeztem, neteztem stb.
2. Egyszercsak újraindult az XP. Majd visszabootolt. Pár perc mulva megint restart volt.
3. Már nem jött be a win. Nem értettem mi a gond, betettem egy win98 boot lemezt, megsasolni hogy mi van a Cén. Csodálkoznva láttam, hogy nincs C meghajtó, se D se E se F.


Ez mind arra mutatt hogy tonkre van az NTFS-particio,es akorr nincsen win nincsenek adatok-nincsen semmi,mert a win nemisfer fel semmit.

Az hogy o megtalalta valami progival hogy ott vannak-az semmi.
Tehat renbe kell tenni a particiot,hogy menjen a win es akorr lesz minden,adatok....Evel a parancsokal renbeszedi a particiot es ok.

Idézet:
Miért távolítja el a gyorsformázás a sérült rendszerfájlokat? És miért csak azokat? A sérült adatfájlokat miért nem?
És miért jó ez Riannak

na azert mertt ez van a parancsba irva.

Azert jo riannak ,mert enszerintem itt nem az adatok vannak megserulve de a win-ezert nemtudja olvasni es megtalalni.

DE OLVASAD EL A LINKETT AMMIT ADDTAM. :o


vas. okt. 21, 2007 16:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
stell írta:
a format:FORMAT C: /Q /FS:NTFS-eltavolitsa a megserult NTFS-system filekett a eben az esetbenC:\roll

Miért távolítja el a gyorsformázás a sérült rendszerfájlokat? És miért csak azokat? A sérült adatfájlokat miért nem?
És miért jó ez Riannak?

Idézet:
az -DISKPART-konzola parancsorba-megnyomnia...C..t csinal uj NTFS-system fileket..es restart es megy a win.

:shock: A particionáló miért hozna létre NTFS rendszerfájlokat?? :roll:
A parancs, amit írtál, a rendelkezésre álló üres helyen csinál partíciót.
Ez megint miért jó Riannak?

De majd feltolom a GetDataBackot a Rapidra, csak bocs, lassan keződik az F-1 futam.


vas. okt. 21, 2007 16:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Amugy TARGE T-baratom,megmagyarazom hogy mire vannak ezek a parancsok ,hogy nelegyen felre ertes.Eztett a konzolarol kell csinalni.
Tehat..
Idézet:
1:FORMAT C: /Q /FS:NTFS-konzola parancssor.
2:DISKPART-konzola parancsorba-megnyomnia...C..

a format:FORMAT C: /Q /FS:NTFS-eltavolitsa a megserult NTFS-system filekett a eben az esetbenC:\roll

az -DISKPART-konzola parancsorba-megnyomnia...C..t csinal uj NTFS-system fileket..es restart es megy a win.De olvasd el,megtalaltam a konzolat.

LINK:

link:http://www.webtree.ca/windowsxp/repair_xp.htm#How%20to%20Repair%20the%20Boot%20Sector:

:wink:


vas. okt. 21, 2007 16:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
TargeT írta:
stell írta:
Ez nem teljes formazas hanem leveszi a system particiokat ,nezd meg a parancsokat es uj NTFS-tesz fell- :lol: :!:

Igen, gyorsformázás NTFS-re. Meg nem igazán értem, mit akarsz a formázás után a Diskpart paranccsal. Mindenesetre itt az infója.
http://support.microsoft.com/kb/300415/hu

De ettől miért lesz jó Riannak, sőt most látom, eddig FAT partíciói voltak.
Hát ez gáz, rosszabb, mintha NTFS lett volna.
:hm: Na mindegy, azért formázzunk csak a legvégén.
Egy Partition Magic-et azért ráengednék akár floppyról. Vagy Disk Director Suite-et CD-ről. Azután meglátjuk, meg hogy azok mit látnak.
A GetDataBackos dolgot én hanyagolnám, sziszifuszi munka, hacsak nem annyira életbevágó. Igaz nekem nem is volt rá szükségem.
De ha kell, feltehetem egy tárhelyre hasznáható állapotban.


Ha feltennéd egy tárra használható alakban megköszönném :) életbevágó sajnos minden adat.

Amúgy NTFS fájlrendszerű a 130 gigás partíció (amit menteni kell), csak a kicsik voltam FATok (hogy a DOS is lássa őket)

Üdv!


vas. okt. 21, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
stell írta:
Ez nem teljes formazas hanem leveszi a system particiokat ,nezd meg a parancsokat es uj NTFS-tesz fell- :lol: :!:

Igen, gyorsformázás NTFS-re. Meg nem igazán értem, mit akarsz a formázás után a Diskpart paranccsal. Mindenesetre itt az infója.
http://support.microsoft.com/kb/300415/hu

De ettől miért lesz jó Riannak, sőt most látom, eddig FAT partíciói voltak.
Hát ez gáz, rosszabb, mintha NTFS lett volna.
:hm: Na mindegy, azért formázzunk csak a legvégén.
Egy Partition Magic-et azért ráengednék akár floppyról. Vagy Disk Director Suite-et CD-ről. Azután meglátjuk, meg hogy azok mit látnak.
A GetDataBackos dolgot én hanyagolnám, sziszifuszi munka, hacsak nem annyira életbevágó. Igaz nekem nem is volt rá szükségem.
De ha kell, feltehetem egy tárhelyre hasznáható állapotban.


vas. okt. 21, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ahogy gondolod,de a vegen ugyis itt kotsz ki. :idea: :lol:


vas. okt. 21, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
stell írta:
Na mostan eztet csinaltad amitt irtam?

Nem, még nem próbáltam. Igazábol - lehet bennem van a hiba - de nem igazán értem hogy egy format meg új partíció paranccsal hogyan kapom vissza a régi partícióm fat-ját, ami 120-as helyett 30-ra van deklarálva. De azért köszi a fáradtságot, addigis nézegetek különböző programokat. A GetDataBack NTFS vissza tudná állítani csak nincs hozzá crackom:)


vas. okt. 21, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ez pontosan igy van TARGE T-baratom,itt anyi beavatkozas volt hogy megvannak serulve a system particiok.
Ez nem teljes formazas hanem leveszi a system particiokat ,nezd meg a parancsokat es uj NTFS-tesz fell- :lol: :!:


vas. okt. 21, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:shock: Na de stell barátom :!: :?: :!:
Mi a jó ég ez itten? Adatvisszanyerés helyett formattáltatsz? :roll:
Ámbár még az is lehet, hogy igazad lesz a végén, mert már történt annyi beavatkozás, hogy ki tudja. :wink:
Nem a Norton Ghosttal kellett volna itt vacakolni, hanem valami normális partíciókezelő programmal. Bár már az a recovery sem jött be.
Acronis Disk Director Suite 10, van ilyen Paragonban is, no meg a jó öreg Partition Magic. Utóbbi néha autiomatikusan is javít, vagy jó lesz többnyire, vagy nem.
A Partition magic Ptedittel is át lehet állítani a partíció típusát, ha tudjuk, hogy milyen volt (elsődleges vagy logikai, NTFS vagy mi...), illetve fel is ajánlja..


vas. okt. 21, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Rakjal uj particiot a ..C:\-re ES a D:\re-ha jol neztem ott NTFS
AZ 5,2-szerint.Termeszetesen majd a betuket csereled.igy.

1:FORMAT C: /Q /FS:NTFS-konzola parancssor.
2:DISKPART-konzola parancsorba-megnyomnia...C....t.

ctrl+alt+del=restart

3:FORMAT D: /Q /FS:NTFS-konzola parancssor
4:DISKPART-konzola parancsorba-megnyomnia...C....t.

ctrl+alt+del=restart


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára stell vas. okt. 21, 2007 14:24-kor.



vas. okt. 21, 2007 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Na mostan eztet csinaltad amitt irtam?


vas. okt. 21, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Nah le írom picit bővebben, hogy mi történt, mert inkább a merevlemezek topicba fejtettem ki a dolgot.

Leírom mit éltem át lépésről lépésre.

1. Bejött a win XP mint mindig, MSNeztem, neteztem stb.
2. Egyszercsak újraindult az XP. Majd visszabootolt. Pár perc mulva megint restart volt.
3. Már nem jött be a win. Nem értettem mi a gond, betettem egy win98 boot lemezt, megsasolni hogy mi van a Cén. Csodálkoznva láttam, hogy nincs C meghajtó, se D se E se F.

így kellett volna kinéznie a partícióimnak:
C:10 giga (Win XP)
D:130 giga (Fontos adataim)
E:5 giga (virtuális memória partíció)
F:10 giga (szemét, temp, tmp)

ehelyett fdisk csak egy darab 160 gigás partíciót látott formázatlanul
4. Gondoltam akkor beteszem a Norton Ghost lemezt és rámegyek hogy Disk recovery. Visszaállította nekem az első 10 gigás partícióm, többet nem.
5. Mondom tökjó akkor a 10-esre visszatolom a win XP-t, reinstall. Csak egy darab 10 gigás partícióm van.
6. Leszedtem pár partíció mentő progit, és mindegyik a maradék szabadhelyet ami formázatlan 30 gigásnak veszi. Még a win xp telepítő is. Pár program szektor szkennelés után kiböki hogy 130 giga egy ntfs particióban de vagy azért nem állítják vissza mert csak demók, vagy belekötnek hogy 130 giga a vincsi, de 30 giga után a szektor a határon túl van és leállnak az olvasással.


vas. okt. 21, 2007 12:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Tehat xp.
1:Betenni az xp-telepito lemezt a meghajtoba-restart-kivalasztod F-REPAIR.
2:Bejon a konzola-kerheti a jelszot beadod.
3:COPY X:\i386\NTLDR C: ...ezt a parancsot beadod a parancs sorba-X=a te meghajtod betuje.

4:COPY X:\i386\NTDETECT.COM C: ugyanugy

5:Ha nemsegit akkor fojtatod igy.

5,1:FIXBOOT..FIXMBR...parancs sorba beirni

5,2:Ha most se megy akor fellrakonk uj particiot igy.

1:Parancsor beirni..FORMAT C: /Q /FS:NTFS -ha a C:-n-van a particio,termeszetesen ha mas betu van akorr masat adol.

2:FORMAT C: /FS:FAT32 -ha FAT-system van.

3:Aztan parancssorba beirod...DISKPART..benyomod a ..C....

4:CTRL+ALT+DEL-restart-es otvannak az uj particiok-es megy az xp-win UDV.


vas. okt. 21, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Köszi mindkettőtöktől elfogadom a segítséget, Stell írd le légyszi :) nbela pedig már a getdatabackot próbálgatom, csak nem regisztrált. Nincs esetleg egy regisztrált verziója valakinek? Ezzel a get datával elég jó kis fájlokat tudok megtekinteni, majdnem elsírtammagam :D de tömeges kimentés/helyreállítás nem available benne.


vas. okt. 21, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Rian írta:
de egy ilyen hibaüzi jött vissza:
Valami olyasmit hablatyol, hogy "az előző próbálkozások során (talán a Norton Disk Doctor?) olyan particióméret lett beállítva, ami miatt nem tud visszaállítani. Változtasd meg ezt a partició méretét" és akkor talán sikered lesz.

Ha nagyon fontosak az adataid, akkor szerezzél egy másik (például usb külső) vinyót és mentsd át a fájlokat például a Get Data Back programmal (linkeljem?). Igaz nagyon hosszú idő a keresés és a másolás, de ez a legbiztosabb házi módszer az adatmentésre. Vagy fentebb van egy link az ActiveUndelete progira. Tehát ezek nem a sérült lemezen állítják vissza a fájlt, hanem átmásolják a tálált fájlokat egy másik lemezre.


vas. okt. 21, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Beteni az xp telepito lemezt.Restart-kivalasztod r=repair-ratesz a konzolara es itt meglehett javitani.parancsal..FIXMBR...FIXBOOT..Ha nemigen ertesz a gephez leirom pontosan mitt kell csinalnod.UDV


vas. okt. 21, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Sziasztok.

Egy 160 gigás vincsin tűntek el a partíciók. Feltettem ezt az Active partition Recovery-t, kerestettem vele elveszett partíciókat, meg is találtam vele azt ami nekem kellett, de egy ilyen hibaüzi jött vissza:

Kép
nagyban: http://rian.uw.hu/uzenet.jpg

Mitévő legyek? Már kétségbe vagyok esve:(


vas. okt. 21, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela

Igazad van, ez nem vettem észre. Erről is lehetne végső soron, csak nem sok értelme van, sőt semmi. :shock:


vas. feb. 18, 2007 14:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ez egy külső rackben lévő vinyó adattárolás céljából, tehát erről nem kell biztonsági másolat. Az adatok 90%-a megvan máshol nekem, ami nem, az haveroknak. Azért getdatabackeztem stb, mert mégis kényelmes nyomni egy f5-t aztán 100 gigát szépen visszamásolni, minthogy dvd-ről 1enként sza*akodni. 8)

A rendszerpartícióról van mentés :)


szomb. feb. 17, 2007 22:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Bocsi, hogy ellenkezek, de partició mentést rendszervinyóról szoktunk csinálni. Itt ez most egy 320 G külsö filmtároló volt.


szomb. feb. 17, 2007 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Javaslom: csinálj particiómentést ha már minden OK. Nem lesz ilyen gondod mégegyszer. :shock:


szomb. feb. 17, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mostmár nagyjából végeztem az adatok mentésével, meg nincs több helyem ahova mentsek, úgyhogy kipróbálom ezt a progit :)

Update: ez a program is ugyanolyan mint a getdataback. A recover alatt azt érti, hogy a megtalált fájlokat átmásolja máshova. Tehát nem lettem előrébb vele.

De mostmár mind1, legyalultam, új partíció stb. Most másolom vissza az adatokat.


szomb. feb. 17, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:D Na ez az :!: Vagy valami hasonló. 8)
Valahol én is olvastam ilyesmi progiról, talán még le is töltöttem. De fogalmam sincs hogy hol, vagy hogy mi (volt) a neve, vagy hova tettem. :lol: :oops:
Köszi. :D


szomb. feb. 17, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A BitHuMenen láttam a minap egy partició visszaállító programot. Még nem próbáltam ki (remélem nem is fogom :lol: ) de lementettem magamnak:
Active.Partition.Recovery.v5.0.357.zip (5.4MB)
A fontosabb adatok GDB mentése után kipróbálhatnád és mesélhetnél.
Jobb más kárán tanulni :wink:


szomb. feb. 17, 2007 7:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát nálam nem akaródzik sajnos segíteni a PM.
Feltettem egy másik verziójú getdatabacket, ez másol szépen, mentegetem az adatokat. :roll:


szomb. feb. 17, 2007 0:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Partíció "keveredésnél" nekem már oldotta meg az is, ha az XP telepítővel töröltem, majd létrohoztam partíciót.
De ott nem volt akkora krach mint nálad. Meg bőven volt rá törölhető partíció.
A PM ezek szerint talán még rontott a dolgon. :( Bár nekem már javított így indításkor hibát.
Ha a Ptedit32 szerint mind valódi és 07-es NTFS, akkor passz. Valami rejtett partíció vagy egyéb dologra gondoltam. És az adott link és topic szerint van akinek bejött.


pén. feb. 16, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ilyen program biztos nincs telepítve, úgyhogy passz :(


pén. feb. 16, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
A PM nekem is csinált már ilyet. Mindig akkor, amikor nem hagyományos módon volt kezelve a vinyó, pl boot progi volt telepítve, titkosító prg volt stb.


pén. feb. 16, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmmm, a helyzet egyre érdekesebb.
Feltettem a partition magicet. Márcsak kíváncsiságból, hogy mit lát, elindítottam. Betöltésnél az az üzenet fogadott, hogy a 2-es lemeznek (a kérdéses vinyó) valami geometriai dolga nem tetszik neki. A megoldás, hogy mentsek le mindent, töröljek minden partíciót, majd hozzam létre újra a partíciókat és állítsam vissza az adatokat. Na erre mondtam, hogy WTF. Egy OK gomb nyomása után belépett a programba, majd a vinyónak azt írta hogy "BAD", és sárga keretbe tette az egész vinyót. Nem látott rajta egy partíciót sem, azt se ami úgynézki, hogy kifogástalanul működik. Nem lehet csinálni semmit a vinyóval, csak formázni. Mondom jólvan, ezt hagyjuk. Letöltöttem a Ptedit32-t, de nem igazán tudom, hogy mit kéne kezdeni vele. Behoz egy táblázatot, van benne sok szám, de nem tudom mit csináljak. Valahogy előhoztam egy ablakot, amibe talán a partíció típusát lehet állítani, ez mind2-nél ugyanaz volt NTFS.

Most fut egy régebbi getdataback, mint említettem nem sok mindent csinál amit használtam, így kipróbálom egy régebbivel.

u.i.: Arról amit a particion magic ír ki, csinálok screenshotot, amint GDB végzett.


pén. feb. 16, 2007 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Na, én meg a hálóról töröltem le egy fontos fájlt és nincs jogom visszaállítani. Király! :?
Egyébként is csak a C-t látom :(


csüt. feb. 15, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ha megvan a PQ Magic 8.0, jó az is :!: 8)
A Symantec megvette a PowerQuestet, és utána adta ki a 8.05 verziót. De még nem hallottam, hogy bármi érdemi különbség lenne a kettő között.
A néven vagy a splash screenen kívül, ha van ebben egyáltalán ilyen. :wink:
De nem maga a Magic kell most neked, bár időnként azt elindítva az is automatikusan kijavít partíciós tábla hibákat, ha engeded neki.
Hanem az egyik mappájában vannak külön futtatható fájlok, és abból a Ptedit. No igen, a Startmenübe is belepakolja a linkjét.
Ezeket töltheted le külön is pl. a megadott ftp-ről.
Azt kellene csinálni, amit a linken is ajánlottam, hogy beállítani a tényleges partíciót 07-tel pl. NTFS-re, ha az volt előtte.


csüt. feb. 15, 2007 14:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszi, most már csak egy PQ magicet kell beszerezzek. :)
(Folyamatban)

PQ magic megvan (8.0), csak még rá kell jöjjek, hogy pontosan mit kell csináljak vele :)

Egyébként megnéztem getdataback szépen megtalált mindent, de megint az a Copy parancs nem csinál semmit. :(


csüt. feb. 15, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Szerintem nem a GetDataBacket kellene mindenre ráengedni. A "nagyon" elveszett fájlokra talán tényleg szuper, de egy "sima" törölt fájl recovery progival soxor könnyebben lehet boldogulni.
De itt inkább a partíciót kellene helyreállítani.
Próbálkozzál a Partition Magic DOS-os Ptedit vagy a Ptedit32 windowsos progijával.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=712459#712459
ftp://ftp.symantec.com/public/english_u ... utilities/


csüt. feb. 15, 2007 8:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sajnos nálam is történt egy kis adatvesztés.
A történet a következő:
Van egy külső vinyóm (WD 320GB, DTK külső firewire rack). Ez firewire-n rá lett dugva egy ismerősöm laptopjára. Mint kiderült sajnos nem szereti a firewire-t vagy nem tudom. Rádugta, a vinyót felismerte, másolni akart róla, de ez már nem sikerült. Nem volt elérhető semmi. Kipróbálja USB-n. Nincsenek meg a partíciók. Visszadugjuk az én gépemre, firewire-n, partíciók nuku. Újraindít, scandisk az egyik partíciót vissza tudja szedni (a kisebbet, 30GB). Viszont a nagyobbiknak se híre se hamva, lemez nem elérhető. Parancssorból indítva a scandisket, valami olyasmint mond, hogy nem ismerhető fel a partíció a vinyón vagy valami ilyesmi.

Ami 200GB adat volt rajta végülis nem pótolhatatlan (leginkább filmek), de azért nem szeretném újra felmásolni azt a 200 gigát. A lenagyobb problémám, hogy nem áll rendelkezésemre mégegy ekkora vinyó, hogy át tudja menteni az adatokat. Létezik valami megoldás, hogy ugyanarra a partícióra állítsa vissza?

A másik kérdésem, hogy ráengedtem a getdatabacket tegnap este hogy nézze végig a vinyót. Az eredményét nem tudom, még nem néztem meg, de egy multkori esetből, amikor szinte ugyanez volt, csak akkor a kisebbik partíció szált el. Tehát akkor is ráengedtem a Getdatabacket, szépen megtalált mindent, igaz ilyen hülye nevű könyvtárakba tette, de ez nem baj. Szóval megtalálta, de nem jöttem rá, hogy hogyan lehet helyreállítani. A súgója olyat írt, hogy válasszam ki a fájlt, majd Copy, és akkor feljön egy ablak, ahol ki tudom választani hogy hova akarom menteni. Na a probléma, hogy nekem ez az ablak nem jött fel. Rámentem, hogy copy, de nem csinált semmit. Tehát akkor hogy is kell ezt használni?

Harmadik kérdés: ez hogy a francba lehet, hogy srác rádugja a gépére, megpróbál hozzáférni, és szét elcsesződnek a partícióim? Eddig 4 gépen lett ezenkívül használva firewire-n sehol nem volt ilyen gond.

Köszi szépen.

Hannibal.


szerk.: Jajj, most nézem, hogy ez a topic a hardvare-ban lett létrehozva. Véleményem szerint át lehetne tenni a szoftverbe.
Természetesen itt is várom a választ :)


csüt. feb. 15, 2007 8:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Takibaa írta:
energo:
szerintem nem cáfolom magam, mivel az idevonatkozó szakirodalom szerint a mágneses jelek a felülírást követően érzékelhetők, azért 7 alkalom, mert a véletlenszerű 0-val és 1-el történő felülírás (wipe-olás) után az ismereteim szerint a 7 alkalom után éred el azt a szintet, hogy hiába vannak még felismerhető mágneses jelek a hdd-n, nem tudod az eredeti adatot helyreállítani, mivel azt még statisztikai elemzéssel sem lehet a véletlenszerű felülírások miatt összerakosgatni.

Maxi:
Nem tudom, hogy a getdataback milyen módszerrel dolgozik pontosan, de nekem az említett példában sikerült felülírt hdd-t helyreállítani. Az biztos hogy laborkörülmények között a Kürt Rt. visszahozza az adatokat megfelelő zsebpénzért. De szerintem a hdd szétszerelése nélkül az olvasófej is képes a megfelelő paraméterezés mellett több szintre visszamenően adatokat olvasni.

Ha nem lenne igazam elnézést és helyesbítést kérek a szagértő kollegáktól.

A diszk nem olvas "visszamenőleg" (pl. az ATA szabványban is csak olvasás van, nem mondhatod meg neki, hogy én pl. a 2 írással ezelőtti tartalmat akarom elérni)

Amit írsz, Takibaa (a már felülírt adat újbóli elolvasása) egy jól felszerelt, direkt erre a célre üzemeltetett laborban talán működhet, de házilag semmiképp.


hétf. jan. 15, 2007 14:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 08, 2005 22:05
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Somewhere in light of the sunset
Hozzászólás 
Sziasztok !

Az Active@ Partition Recovery-vel (a Windows-os változat) kapcsolatban volna kérdésem.
Van egy 250 gigás vinyó a gépben, ami 2 particiora van osztva, ezt látja is a program.
Lefuttatva a winchesteren a progit, talál 6 particiót, köztük azt a kettőt is ami kell, a többi csak töredék (a Super Scan ideiglenes mappában látszik ), amiből négyet törölni kéne (ha jól gondolom ), mert a ha másik kettőt visszaakrom állítani "overlapping with others existing partitions" hibával nem engedi.
A progi licence törve van, prábaltam másik töréssel is, ugyanez a hiba jelentkezik ( de az MBR fix megy, ami ugye szintén csak a teljes verzioban megy)
Esetleg lehet az a hiba, hogy a winchesteren 2 particio volt/van ?

Remélem találkozott már valaki a hibával, és tud segíteni..
Köszönöm


hétf. jan. 15, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Köszönöm az eddigi hozászólásokat! A programok szépen működnek de azt nme találják amit keresek. Egyik sem. Még azért próbálkozomm, de azt hiszem lassan be kell látnom hogy ez már nem fog menni.


hétf. dec. 25, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Cronos írta:
el van osztva 4 partícióra. A d-ről töröltem néhány fájlt
Mint írták, a Dére ne írjál semmit! Előbb próbálkozzál egy egyszerű progival: http://files-upload.com/files/35666/ActiveUndelete.zip.html Nem kell telepíteni. Kicsomagolod és futtatod. Klikk a D-re, Simple Scan és megkeresed az elveszlett fájlokat. Mentéskor a C vagy E partición adsz neki célmappát. Egyébként ez a progi is a miniPE cédén van. Ha nem sikerül találnod, akkor jöhet a nehéztüzérség (GetDataBack).
Üdv,NBela


hétf. dec. 25, 2006 10:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Win xp van fennt a gépen. Egy vinyóm van csak, de el van osztva 4 partícióra. A d-ről töröltem néhány fájlt, és ha jól emlékszem oda nem telepítettem semmit (nem is nagyon szoktam)


hétf. dec. 25, 2006 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Milyen oprendszer?
GTDB FAT/NTFS (teljes verzió?)
Ott lesz az csak neha osszevissza rakja
őket különféle könyvtárakba.
http://www.runtime.org/hungarian/hints.htm

Oprendszeres vinyó? Mert nem kell formazni a vinyót
ahhoz hogy véglegesen eltűnjön róla az előzőleg
véletlenül letörölt adat. Elég ha vmilyen adatmozgatást,
program telepítést végzel és ezen műveletek során fizikailag
is felülíródik a logikailag véletl törölt adat. Elég ha csak egy
része íródik felül és annak annyi.
Ezért kell véletlen törlés után , zárolni a gépet.
ÉS...:
1. Boot CD-ről, pl Hiren's(ezen a GTDB nincs , viszont 8 másik) vagy
DigiWiz Windows MiniPE, bebotolva visszanyerni az adatot.
2. Kikapni az elveszett adatot tart vinyót és betenni egy másik
- hasonló oprendszerű - gépbe amire feltelepítjük pl a GTDB-t


vas. dec. 24, 2006 21:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Sziasztok!
Valaki segítsen legyenszíves! Véletlenül töröltem én is egy-két fájlt és most szeretném visszaállítani őket. Természetesen a lomtár ugy van beállítva hogy ott ne legyen tárolva a lom hanem egyből törlés. Olvasgattam azokat a progikat amiket ide irtatok. Nekem valahogy egyik sem segített. Sok más törölt adatot találtam de amit keresek azt sehol sem. A vinyó nem volt formázva mégsem találom az adatokat.
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!


vas. dec. 24, 2006 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
idata recovery nagyonjó..meg a getdatabeck is..
de ha mélyformattal 0val teleírod..azt az isten se


csüt. szept. 30, 2004 0:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
Mikk írta:
Én is a GETDATABACK-et ajánlom.
Tapasztalat hogy még format után is vissza hozza az adatot akár felül lett írva akár nem.
Volt hogy csináltunk egy gépet és direkt megkérdeztük kell e valami a vinyóról. Persze a válasz az volt hogy semmi nem kell.
Nah akkor XP telepítő indít partició törölve új létrehozva NTFS-re formázva.
Előtte win98 volt ugye FAT32vel.
Utánna derült ki hogy kell neki pár szöveges dokumentum.
De visszahoztuk mindet.

Vagy a másik. Kaptam egy vinyót hogy valami baja van mert nincs rajta semmi.
Elszállt a FAT róla. Vinyó be prog indít és visszaszedett mindent.


Partíció törlése és gyorsformázása NTFS-re még nem formázás. Ezt szinte minden progi visszahozza. Ha valóban teljes formatot csinálsz, akkor azt már semmilyen progival nem hozod vissza.


csüt. szept. 23, 2004 13:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én is a GETDATABACK-et ajánlom.
Tapasztalat hogy még format után is vissza hozza az adatot akár felül lett írva akár nem.
Volt hogy csináltunk egy gépet és direkt megkérdeztük kell e valami a vinyóról. Persze a válasz az volt hogy semmi nem kell.
Nah akkor XP telepítő indít partició törölve új létrehozva NTFS-re formázva.
Előtte win98 volt ugye FAT32vel.
Utánna derült ki hogy kell neki pár szöveges dokumentum.
De visszahoztuk mindet.

Vagy a másik. Kaptam egy vinyót hogy valami baja van mert nincs rajta semmi.
Elszállt a FAT róla. Vinyó be prog indít és visszaszedett mindent.


csüt. szept. 23, 2004 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A formázáds nem "lehet gond" csak ne legyen felülirás.
Egyébkén legyen igazad TAKIBAA (de azért megnézném hogy hozod ,-zák vissza ha jol telerakom neked, -kik a letörölt particiót)


szer. szept. 22, 2004 18:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
Én adatvisszaállításra a File Scavengert használom. Ghostolás és formázás után ez sem képes visszanyerni az adatokat, de törölt Raid 0 tömbböl szépen visszahozott mindent :)


kedd szept. 21, 2004 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség