Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:52



Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
USB pen drive gondok 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ha olyat veszel, ahhoz hozzáadják a mini CD-t, úgyhogy akkor mindegy lesz. Azért kérdezz rá, vagy nézd meg a csomagolásban, látszik-e valami.
Én is GT-t akartam, de ez egy sima 4 GB-os lett anno. Már nem tudom, talán akkor kifogyott a GT, vagy jóval drágább volt.

Linket meg adtam korábban. Ott az oldal tetején. http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=938995#938995
:hm: Vagy ez volt az, ami nem csinált nálam semmit?


Ezen a linken http://www.pc-experience.de/wbb2/thread.php?threadid=27074 nem úgy néz ki mintha adnának hozzá bármilyen CD-t! :( Csak azt a TrueCryptes progit nyomják ami nem az igazi! :(
Te 16GB-os pendrive-ról beszéltél, hogy csak azzal mükszik..., de konkrétan melyik progiról van szó az 5-6 közül?
Mert ott van olyan, amelyiknél azt írja hogy csak 2GB-sal vagy régebbivel működik vagy pedig 64GB-nak a formázására...!??


pén. nov. 13, 2009 0:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Ha olyat veszel, ahhoz hozzáadják a mini CD-t, úgyhogy akkor mindegy lesz. Azért kérdezz rá, vagy nézd meg a csomagolásban, látszik-e valami.
Én is GT-t akartam, de ez egy sima 4 GB-os lett anno. Már nem tudom, talán akkor kifogyott a GT, vagy jóval drágább volt.

Linket meg adtam korábban. Ott az oldal tetején. http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=938995#938995
:hm: Vagy ez volt az, ami nem csinált nálam semmit?


csüt. nov. 12, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
TargeT írta:
A TrueCrypt nem particionáló, hanem titkosító. Ezzel partíciót nem tudsz létrehozni, csak meglévőt titkosítani.
Létrehozni meg nem tudsz másik partíciót pendrive-on.
De nem feltétlen kell egész partíciót titkosítani. A TrueCrypttel titkosított mappába mint konténerbe is pakolhatsz fájlokat. Ez olyan kvázi partíciónak tekinthető, úgy funkcionál, mert elkülönített rész, és nem is hozzáférhető bárkinek.

Amit sikerült letöltenem Corsair Flash Voyager pargramot, az nálam elindul, csak nem működött az én pendrive-ommal. Igaz nem is 16 gigás.


A TrueCrypt-es dolog akkor lenne jó szerintem, ha az a rész amelyet eltitkosít (elválaszt)... az egy Pendrive formázás során megmaradna (vagyis nem formatálódna le). De ez ugye nem működik....!?

Tehát a progi amit letöltöttél..., az a Corsair Flash Voyager 16GB-ához való? Engem érdekelne..., mivel valószínű egy 16GB-os Flash Voyager GT-t veszek (nem biztos még) amin lehet működne a progi mivel ""csak egy GT jelzés"" a különbség! :D
Honnét tudnám letölteni a progit??? (előre is kösz az infót)
Ami érdekes, hogy úgy hallottam, hogy az újabb driveok-hoz (8GB-16GB) nem ad a gyártó szoftvert! Ez megint furcsa..., akkor minek csinálták meg a progit, ha nem adják??? :?:


szer. nov. 11, 2009 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Azért ezekkel a titkosított memókkal jó figyelmesen bánni,mert képes fizikálisan is tönkebaaszajtani a maradékot is..ami még olvasható :wink: -akkor jön a egyik fórumtársunk ötlete kisütni a chipet.. :roll:


szer. nov. 11, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
A TrueCrypt nem particionáló, hanem titkosító. Ezzel partíciót nem tudsz létrehozni, csak meglévőt titkosítani.
Létrehozni meg nem tudsz másik partíciót pendrive-on.
De nem feltétlen kell egész partíciót titkosítani. A TrueCrypttel titkosított mappába mint konténerbe is pakolhatsz fájlokat. Ez olyan kvázi partíciónak tekinthető, úgy funkcionál, mert elkülönített rész, és nem is hozzáférhető bárkinek.

Amit sikerült letöltenem Corsair Flash Voyager pargramot, az nálam elindul, csak nem működött az én pendrive-ommal. Igaz nem is 16 gigás.


szer. nov. 11, 2009 20:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
TargeT írta:
A pendrive-okat nem lehet úgy és olyan egyszerűen többfelé particionálni, mint a vinyókat.
Ha feljebb olvasol, megnézheted milyen próbálkozásaim voltak.
Többnyire csak a saját particionáló, formatátló, titkosító programjával lehet ketté particionálni.
Ha van ilyen hozzáadott program. Más pendrive-hoz kiadott hasonló program nem biztos, hogy működik, sőt ez a particionálós rész inkább nem működik.
Ha nincs ilyen program, akkor nincs más, meg kell barátkozni a TrueCrypt programmal.



Még egyenlőre nincs meg a driver...., előre informálódok!!!
Igen elolvastam a próbálkozásodat...! De akkor most a TrueCrypt progival csak titkosítani lehet vagy a partícionálásra is van lehetőség???
Találtam egy oldalt ahol a Corsair Flash Voyager GT 16GB-os drive-ot tesztelték..., ott említenek egy a drive-hoz adott szoftvert..., ami ha jól látom akkor ugyan az a progi amit te ajánlasz!!!

Íme a link:
http://www.pc-experience.de/wbb2/thread.php?threadid=27074

Akkor most hogy is van ez? :?: :D


szer. nov. 11, 2009 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
A pendrive-okat nem lehet úgy és olyan egyszerűen többfelé particionálni, mint a vinyókat.
Ha feljebb olvasol, megnézheted milyen próbálkozásaim voltak.
Többnyire csak a saját particionáló, formatátló, titkosító programjával lehet ketté particionálni.
Ha van ilyen hozzáadott program. Más pendrive-hoz kiadott hasonló program nem biztos, hogy működik, sőt ez a particionálós rész inkább nem működik.
Ha nincs ilyen program, akkor nincs más, meg kell barátkozni a TrueCrypt programmal.


szer. nov. 11, 2009 8:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás Pendrive partícionálás és titkosítás
Szevasztok!

A következő lenne a kérdésem: adott egy 16GB-os vagy lehet kisebb pendrive is, amihez a gyártó nem mellékelt semmilyen szoftvert! Ha jól tudom korábbi típusaihoz a Corsair mellékelt olyan szoftvert, amivel partícionálni és titkosítani lehetett a pendrive-okat! De ez most elmaradt, ha minden igaz?! Az érdekelne, hogy ha nincs ilyen program a drive-hoz, akkor hogy tudom partícionálni? Ez lehet hülye kérdés, de én szeretném partícionálni, mivel egy 16GB vagy 8GB-os drive-ot nem csak adathordozásra szeretnék használni, hanem esetleg op.rendszer telepítésre is vagy egyéb olyan dologra, ahol szükséges a drive formatálása! És elég kellemetlen dolog lenne, ha pl: op.rendszer telepítés után újra kellene másolni a drive-ra a különböző adatokat!
Még egyszer hangsúlyozom lehet nagy hülyeséget írtam, de azért érdekelnének a lehetőségek!
Ja, és persze a titkosítási dologra is jöhetnek ötletek!!!

Előre is köszönöm a válaszokat!!


szer. nov. 11, 2009 1:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 19, 2005 10:10
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Nagyon hálás vagyok a jótanácsokért, a TestDisk egy remek dolog. Minden hibátlanul visszakerült a pentrive-ra. Köszi.


csüt. nov. 05, 2009 23:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Hannibal írta:
94131: próbálj ráereszteni különböző adatmentő programokat (getdataback és társai).

Én a TestDisk programmal hoztam vissza a teljes pendrive partíciómat. Pár klikk vagy billentyűzet leütés volt, és nem kellett a fájlokkal veszkődni.
Utána ugyanúgy bootolt, meg volt minden fájl, mint előtte. 8)


csüt. nov. 05, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
94131: próbálj ráereszteni különböző adatmentő programokat (getdataback és társai). Esélyes, hogy nem lett rendesen leválasztva, ezért sérült a fájlrendszer.

viergas: ahogy TargeT írja, formázd NTFS-re a pendrive-t és megoldódik a problémád :)


csüt. nov. 05, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
NTFS fájlrendszerre formázod.
Egyébként a FAT32 is kezeli 4 GB-ig a fájlokat.
A 2 GB korlát a FAT-nál van.


csüt. nov. 05, 2009 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 05, 2009 14:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv! Nekem egy 16 Gb-os Kingston datatraveler-em van, és azt szeretném megtudakolni, hogy hogyan oldható meg a 2 Gb-nál nagyobb méretű (mondjuk pl iso-) fájlok rámásolása. Előre is köszi a segítséget


csüt. nov. 05, 2009 14:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. nov. 19, 2005 10:10
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Nem tudom, hogyan és mi történt, hirtelen, a Flash Voyager pendrive-ommal. De most miután behelyezem a laptopomba, és el akarom indítani, a gép újraformázást kér. Természetesen voltak adatok a pendrive-on, melyeket jó lenne visszaszerezni. Leehtséges még ez, vagy már minden rajta levő adat elveszett és csak formázni lehet. Köszi szépen a választ.


csüt. nov. 05, 2009 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: usb probléma
morumbi írta:
laptopomon a usb-ém ha valamit csatlakozok hozá akkor világit de a laptop nem észleli semmi abblak nem jelenik meg a driverek fentvanak
Vagy mégsincsennek fent a driverek (alaplapi driver és eszköz driver is!), vagy biosban le van tiltva az usb. Sajátgép, job klikk, tulajdonságok, Hardver, Eszközkezelő:
Van-e olyan, hogy USB-vezérlők? Van-e ismeretlen eszköz? Jobb klikk és egyenként töröld mindet. Indítsd újra a gépet. Újraindítás közben nézz be a biosba, és ha találsz usb támogatást akkor kapcsold enabled módra. Ha továbbra sem jó, akkor kell a laptop pontos típusa és egy felsorolás, hogy milyen usb vezérlők települnek fel az Eszközkezelőben.
Ugye olyan usb eszközöket próbáltál, amik más gépben működnek rendesen?


vas. okt. 04, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 01, 2009 11:57
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
köszi mindenkinek a segitő készséget és a gyors válaszokat
megoldódott a SecureTravel nevű programmal nagy nehezen egy másik fajtáról rá tudtam telepiten és visszaformázta a 4GBra ..
ez egy kihivás volt de megoldódott..Még 1x köszi


vas. okt. 04, 2009 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
senyores írta:
nem jött be egyik sem a partició törlése után csináltam egy újat 98mb lett nyertem egy pár megát és ennyi :lol:
és a Win ezt dobja
http://kep.ivpicture.hu/197021.jpg

Mert még mindig két particiód van. Ezt nem hagyja.
Ha törlöd, elvileg egy szüke kocka marad. Ha kettő, akkor nem törölted a másikat.

vackor leírta mit kell csinálni, ha nem menne a Win-nel a törlés. :shock:


vas. okt. 04, 2009 16:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 04, 2009 15:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás usb probléma
sziasztok segicséget kérek laptopomon a usb-ém ha valamit csatlakozok hozá akkor világit de a laptop nem észleli semmi abblak nem jelenik meg a driverek fentvanak. ha tudd valaki valamit irjon. köszike


vas. okt. 04, 2009 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 01, 2009 11:57
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
nem jött be egyik sem a partició törlése után csináltam egy újat 98mb lett nyertem egy pár megát és ennyi :lol:
és a Win ezt dobja
http://kep.ivpicture.hu/197021.jpg


szomb. okt. 03, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Végül is van rá több lehetőség. Akár ilyen disk editor is, vagy kinek mi van meg.
Nemrégiben éppen azzal szórakoztam, hogy szerettem volna legalább 2 pendrive partíciót, de nem ment. Lásd fentebb.
A saját particionáló, formázó, titkosító programjával lehetett volna, ami nekem nem volt, vagy nem úgy futott.
Ha ilyennel volt megcsinálva a 80 MB fölötti, akkor lehetne azzal is lepucolni az egészet. Vagy nincs meg? Netről rákeresve letölteni?
Csak azért, mert elég vicces volna csak ezért Linuxot telepíteni. :wink: :lol: Igaz írtam is, hogy az nem is kell hozzá.

Egyébként meg a külső partíciókezelő programok (Acronis, Paragon, Gparted) lazán letörölnek minden partíciót, létrehozni rendesen viszont csak egyet tudnak. Ezt kellene csinálni.
Azt most kapásból meg nem mondom, hogy mi lenne a Windows Lemezkezelőjével. Ő már alapból sem tesz kísérletet újabb partíció létrehozására. Viszont ha töröljük vele a 80 MB-osat, meg a másikat, azt valószínűleg engedi, akkor akár ez is jó lehetne, csak ezután egyben kell létrehozni a partíciót.
A 80 MB-osat mindenképp törölni kell az akcióhoz.


pén. okt. 02, 2009 7:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
senyores írta:
a célom az lenne vele hogy vissza tudjam állitani a 4GB os kapacitást mert láthatólag csak 80mbot használ .a tartalom nem érdekel..


Én úgy csinálnám, hogy HxD-vel feltölteném az eszköz 0. szektorát 00 értékekkel, ezzel törlődik a meglévő particionálás, és így még a windows lemezkezelője is enged új fájlrendszert létrehozni.


pén. okt. 02, 2009 7:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen én is a Hihiren's-et akartam javasolni,de ez sem jobb mint bármelyik elődje,csak nagyobb! :cry: Vagy bármelyik Live linux a Gpart-al...bár láttam már karón varnyút,és remélem ez nem az lesz...:gyártott magának egy rejtett partot,amit vissza kell kódolni.. :roll: -itt a 80Mb elveszne,de a többi használható,mint részleges siker.. :wink:


csüt. okt. 01, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
senyores írta:
de jön a Linux csak nem akartam telepiteni de azért köszi

Vannak live CD disztribúciók is, amit telepíteni sem kell. Pl.: http://ubuntu.hu/node/1875
Ha nincs más partíciókezelő programod, Acronis, Paragon, használhatod a linuxos Gpartedet is.
Vagy tehetsz egy próbát a diskpart paramccsal. http://support.microsoft.com/kb/300415/hu
Vagy ott a Hiren's boot CD 10.0


csüt. okt. 01, 2009 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
senyores írta:
... De vistát használok és ezt elő lehet hozni simán és már próbáltam a cserélhető meghajtót nem lehet törölni felirat jön...

Nem írtad az Op-ot. :(

De ez mindegy. Az XP-nél is azért szürke, mert "nem lehet ...". :shock: Dehogynem. Azért kell az a kis program, amiről írtam.
Legfeljebb keress egy XP-t erre az időre valamelyik havernál. Más ötletem nincs.
Működik a dolog, én is kipróbáltam. :D


csüt. okt. 01, 2009 19:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 01, 2009 11:57
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszi Laci_L

De vistát használok és ezt elő lehet hozni simán és már próbáltam a cserélhető meghajtót nem lehet törölni felirat jön..
Már minden ilyen lehetőséget kipróbáltam
de jön a Linux csak nem akartam telepiteni de azért köszi


csüt. okt. 01, 2009 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
senyores írta:
a célom az lenne vele hogy vissza tudjam állitani a 4GB os kapacitást mert láthatólag csak 80mbot használ .a tartalom nem érdekel..

Letöltöd, és futtatod (engedélyezed) a Windows Enabler v1.1 -et:

http://www.angelfire.com/falcon/speedload/Enabler.htm

Sajátgép > Kezelés > Lemezkezlés > kiválasztani az USB Stick helyét > partició törlése > ha kész, Új partició létrehozása a teljes méretre fomázással.

A drive kiválasztásnál nagyon vigyázni, mert hazavághatsz másik particiót örökre.
------------------------------------------------------------------------------

A Windows Enabler leírása, néhány tanács a használatához:

Win ablak szürke rész engedélyező. Csak futtatni kell, telepíteni nem.
Ha van olyan rész ami szürke egy adott Win ablakban (mert valamiért letiltja a Win), a programot futtatva elérhető lesz.

Egy kis ikont tesz a tálcára, ami rákattintva megváltozik, és jelzi hogy a szürke részek is használhatók. Ezek a részek ekkor sem világosodnak ki, de az adott helyre kattintva pl. a szürke pipa megjelenik, a pötty berakható, kivehető stb., az ott levő adat megváltoztataható.

Nagyon óvatosan kell használni, tudva hogy éppen mi fog történni, mert általában nem véletlenül tiltja le az elérhetőséget a Win.

Jól használható pl. olyan formázásnál, particionálásnál ami máshogy nem érhető el.


csüt. okt. 01, 2009 15:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 01, 2009 11:57
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
a célom az lenne vele hogy vissza tudjam állitani a 4GB os kapacitást mert láthatólag csak 80mbot használ .a tartalom nem érdekel..


csüt. okt. 01, 2009 13:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Mi a cél vele? Visszaszerezni a tartalmat, vagy újraformázni az egészet?


csüt. okt. 01, 2009 13:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 01, 2009 11:57
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Lezárt pendrive
Sziasztok

Nekem a pendrivével akadt egy kis problémám..
Úgyan is ez egy Kingston DT101 ami van security amivel lehet lezárni adatokat na le is lett zárva
De sikeresen letörölve a program a Pendirivéről.
Most az a legnagyobb gond vele hogy van egy 4GB os pendivom ami 80MBos próbáltam már minden fajta particiós programmal formáztam de egyik se ér semmit..


csüt. okt. 01, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Tedd azt. Nem tart sokáig.
Most már csak megnézném a helyedben, hogy úgy van-e, mint mondtam, vagy hogy mint. :D

Nem most, mert megy egy torrent baromi lassan, és nem akarom megszakítani. :shock:

Az utolsó (Ps) kérdésemre van ötelete neked, vagy valakinek? (Bios képernyő foto)


vas. szept. 27, 2009 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Laci_L írta:
A Boot sorrendben (ha jól emléxem) 5 hely van (3 vinyó, 1 CD, 1 floppy vagy Pendrive).

Éppen ezt mondom. Mondjuk rádugsz 2 IDE vinyót, meg egy-két SATA-t, és mindegyik bootolható.
Na akkor melyik fog bootolni? :wink: Az amelyiket a magasságos Ami BIOS (vagy Award) az első helyre rangsorol vagy az amelyiket te akarod.
Én nem bíznám a BIOS önkényére, pláne ha nem azt akarom, ami az első az alapértelmezett prioritás szerint. És van is mód a BIOS-okban a HDD-k közötti boot sorrend megváltoztatására. Mindkét gyártónál.
Ha pedig a pendrive vinyó kategóriának minősül, akkor hiába várod, hogy arról bootoljon, hacsak nem a nacorvus féle MSI, hanem neked kell a vinyók boot sorrendjében előre tenni a pendive-ot.
Régebbi BIOS-oknál, alaplapoknál lehetett még játszani a master/slave dologgal, de az már a múlt. Meg kell mondani neki konkrétan, melyik az első, stb.

Idézet:
Most újra kellene indítani, hogy megnézzem.

Tedd azt. Nem tart sokáig.
Most már csak megnézném a helyedben, hogy úgy van-e, mint mondtam, vagy hogy mint. :D


vas. szept. 27, 2009 17:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Aki kerüli az XP-nél frissebb op. rendszereket, annak persze a PM is jó lehet...

Akkor jó. :D

TargeT írta:
... mi van, mi volna, ha lenne 3 vinyó a gépedben. Legalább 1 legyen SATA...

Nincs csak 1 SATA. :D
A Boot sorrendben (ha jól emléxem) 5 hely van (3 vinyó, 1 CD, 1 floppy vagy Pendrive). Most újra kellene indítani, hogy megnézzem.

TargeT írta:
... Csak azt nem hiszem, hogy ezt nem próbáltad ... más alaplapokkal, BIOS-okkal bootol-e az a díszpéldány ...

Pedig így van. Amíg nálam volt, nem volt rá időm, aztán meg letöröltem és visszaadtam a havernak, aki meg most nagyon messze van tőlünk (vagy 10000 km).
De van remény, mert katam tőle egy hasonló 8GB-os Kingston Pendrive-ot. Evvel még futok majd néhány kört. A sikertelen particionálást is már evvel próbáltam

Ps: hogy lehetne valahogy a Bios képernyőről másolatot csinálni? Ne a fényképezőgépet mondjátok, mert az nekem is eszembe jutott. :shock:


vas. szept. 27, 2009 16:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Pont ezért akartam én is megcsinálni, csak a Ghost-tal a haver gépéhez, amin nincs CD/DVD drive.

A DOS-os Ghostnál nem annyira érdekes, de lehet persze. Egyrészt elég egyszer megcsinálni, mert nem változik.
Másrészt se sok helyet nem foglal, bár ez még mindegy, se túl sok fájlból nem áll. Az indítófájlokon kívül (Io.sys, MSDOS.sys, command.com, autoexec.bat, config.sys) minden bepakolható egy mappába.
Az Acronist viszont csereberélni kell, ha újabb verzió jelenik meg valamelyikből, no meg ha úgy döntök.
Azon túl meg sok fájlt pakol a rootba pendrive esetében, és ez egy kicsit zavaró lehet, ha néhány egyéb fájlt tennék ide.

Kód:
V:\bootwiz.sys
V:\bootwiz.cfg
V:\mouse.com
V:\bootmenu.exe
V:\menulogo.png
V:\icon_continue_48.png
V:\bootmenu.xml
V:\C1.png
V:\SPL1.EXE
V:\dat2.dat
V:\dat3.dat
V:\C2.png
V:\SPL3.EXE
V:\dat4.dat
V:\dat5.dat
V:\C3.png
V:\SPL5.EXE
V:\dat6.dat
V:\dat7.dat
V:\C4.png
V:\SPL7.EXE
V:\exe8.exe
V:\exe8.etc
V:\Recovery Manager
V:\Recovery Manager\bootwiz.bin
V:\Recovery Manager\f11.cfg
V:\Recovery Manager\gen_bootmenu.bin
V:\Recovery Manager\kernel.dat
V:\Recovery Manager\mouse.com
V:\Recovery Manager\ramdisk.dat
V:\Recovery Manager\splash.run



A Partition Magicet a Symantec a felvásárlása óta semmit nem fejlesztette. Annyi, hogy átírta a nevet meg verziószámot, ilyesmi.
XP-nél még elmegy, de az újabb vistás, esetleg még ráadásul Win7-es partíciókkal már meggyűlik a baja. Van olyan, hogy taccsra vágja önszorgalomból. Van benne ugyanis az a javító funkció, ami vagy csak engedélyre dolgozik, vagy talán anélkül is.
Aki kerüli az XP-nél frissebb op. rendszereket, annak persze a PM is jó lehet.

Visszatérve az ominózus Asrock boot sorrendre. Légy szíves mondd már meg nekem, hogy mi van, mi volna, ha lenne 3 vinyó a gépedben. Legalább 1 legyen SATA.
Ilyenkor hogy a jó égbe dönti el a BIOS-od, hogy melyikről bootoljon, ha a vinyó van téve elsődlegesre?
Az addig rendben, hogy magától csinál egy automatikus sorrendet a prioritása alapján.
De ha te azt akarod, hogy ne a szerinte első helyre sorolt és amúgy bootolható vinyó töltsön, hanem egy másik, na ekkor kell kézzel átvariálnod a vinyók sorrendjét.
Erre nemigen van más megoldás, ezért gondolom, hogy a vinyók közé sorolt pendrive esetén is ez van.
Csak azt nem hiszem, hogy ezt nem próbáltad. Viszont még mindig nem tiszta, nem adtál választ vagy elkerülte a figyelmem, hogy akkor most más alaplapokkal, BIOS-okkal bootol-e az a díszpéldány.


vas. szept. 27, 2009 12:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... azért kellett volna nekem a külön partíció, hogy erre elkülönítetten rátegyem az Acronis bootját...

Pont ezért akartam én is megcsinálni, csak a Ghost-tal a haver gépéhez, amin nincs CD/DVD drive. Ide elfért volna a mentés, amit később elspájzolt volna akárhova. Meg visszafelé is. De hát nem megy.

TargeT írta:
... Ilyet a DOS-os Ghosttal sohasem fogysz csinálni...

Nem hát. De hát a nagyapja lehetne. :D

TargeT írta:
... manapság messzire kerülendő Partition Magic ...

Micsoda? Miért? :shock: :o


vas. szept. 27, 2009 10:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Én mindemellett úgy gondolom, hogy úgy mint a többi Asus Ami BIOS-os alaplapnak, ennek is úgy kellene töltenie, hogy vagy a floppyk között vagy a merevlemezek között jelenik meg a pendrive.
Ez most hogy méret vagy MBR és boot szektor kérdése, meg nem mondom, de régebbi és kisebb pendrive-oknál A:-ként bootolt az Asus deszka, míg egy másik pennél én is meglepődtem kicsit, hogy mégis C: lett.
Ha meg C:, mint esetedben is valószínűnek látszik, akkor nem a floppyk között, hanem a vinyók boot sorrendjét kellene matatni.
Ennél az Ami BIOS-nál nem elég annyit mondani, hogy HDD-ről vagy floppyról vagy nemlétező USB-ről bootoljon, hanem van alatta egy másik menü, amelyikben kiválasztod, hogy a vinyók közül melyik van első helyen.
Ha nem sorolja automatikusan első helyre, mint a nacorvus által emlegetett MSI. :roll:
Ebbe a vinyó sorrendbe kellene belemódosítanod bootolás előtt, ha pendrive-ról bootolsz, és első helyre sorolni azt. Ha már nincs olyan F biilentyű lenyomási lehetőség, amivel ideiglenesen 1 alkalomra válthatsz boot sorrendet.
Az Asusnál legalább is így van, ahogy írom. hogy azután ez az Asrock mi fán terem, nem tudom. Le kellene tölteni a manualját, hogy belenézzek, milyen BIOS beállítások vannak. Ha egyáltalán tartalmazza és abból rá lehet jönni.

Most akkor elmondom, miért is akartam én ezt a particionálós dolgot, és egyúttal utalva a másik projektemre, amivel a Ghostról a True Image használatra terelgetlek. :wink: :lol:
Szóval azért kellett volna nekem a külön partíció, hogy erre elkülönítetten rátegyem az Acronis bootját. Erre elég lett volna egy kis 150-200 MB-os partíció. Ezáltal ezt külön tudtam volna csereberélni, frissíteni a többi tartalom esetleges bolygatása nélkül.
Na meg ha nem az üres pendrive-ra pakoltattam a boot mediát, hanem rá a meglévő tartalomra, akkor utána nem bootolt be a Linuxa. Egyszer és valamiért.
A másik partíción, elkülönített részen lehettek volna kódolatlanul a programok. És esetleg lett volna egy titkosított rész az adatoknak, mert az addig rendben, hogy vannak jelszavazott fájlok, meg KeePass, de nem ártana egyes fájlokat mégis titkosítani elvesztés esetére. Pl. sima szövegfájlok, egyebek.
Az a gond, hogy a pendrive a hagyományos módon nem particionálható, így az eleje ugrott, míg titkosított terület és esetleges darabszáma csak a hely és TrueCrypt kérdése.
Végül pedig illusztrálok egy boot menüt, amit az Acronis csinál automatikusan. 8)
Ilyet a DOS-os Ghosttal sohasem fogysz csinálni. Ráadásul partíciókezelőnek is csak a manapság messzire kerülendő Partition Magic jön szóba a DOS boot menüdbe, ha csinálsz ilyet.
Ez a CD image boot menü, a pendrive-os annyiban különbözik, hogy nincs Windows indítási lehetőség.

Kép


vas. szept. 27, 2009 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... nem a pendrive-val van baj, hanem az alaplapod BIOS-a. Vagy a benne nem létező vagy esetleg meg nem talált boot sorrendi beállítás...

Biztos, hogy nem a pendrive. Lehet, hogy az alaplap Biosa a ludas, de akkor miért bootol az öreg pendrive-val. :shock:
És hát újabb Bios nincs, megint utánanéztem. Ez már így marad.
Boot sorrend (mint már írtam) annyi van, hogy mi a drive sorrend, és engedem-e az USB-t. Slussz. :?
Érdekes, hogy USB boot nincs is, hanem ha a floppyt letiltom, akkor vált át bootolható egyéb eszközre. Azaz ha floppy van, nincs USB boot. :shock:
Ez az alaplap ilyen. Szerencsére ritkán van szükség az egész cécóra.
Amúgy meg semmi bajom az alaplappal. :D
Tulajdonképpen ez egy helyzetgyakorlat volt, ha nem megy, hát nem. :(

A te eseted tényleg más, de a szívás hasonló. Te se tudod megoldani, én sem. :D


vas. szept. 27, 2009 8:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Ez a szívás szerintem más, mint a tied. Nálad váltig azt mondom, hogy nem a pendrive-val van baj, hanem az alaplapod BIOS-a. Vagy a benne nem létező vagy esetleg meg nem talált boot sorrendi beállítás.
Gondolom, minden elképzelhető és elképzelhetetlen lehetőséget végigzongoráztál.
Hacsak rám nem cáfolsz, hogy ez az egy pendrive-od soha sehol semmilyen gépben nem bootol be. Ennek azért ellentmondani látszanak a linkelt szektor mentéseid. Akkor meg Asrock coki. :P

Nálam meg általános elvi és gyakorlati kérdésbe ütköztem, hogy egy pendrive-ot nem lehet többfelé particionálni, illetve csak saját utility programjával lehet létrehozni jelszóval védett másik partíciót.
Nekem meg jelszó nélkül kellett volna, és gondoltam, megnézem mi lesz, ha létrehozom és nem adok neki jelszót.
Sőt még az is felmerült, milyen jó lenne, ha ekkor tudnék aktív partíciót is váltani, így kétfajta boot lehetne.
Lehet persze, hogy ez meg egyáltalán nem menne, de amúgy is hamar beleért a kezem a bilibe. :wink:
A valamiért nagynehezen megtalált utility nálam nem működik, pedig több képernyőmentést is láttam, amikor nyilván igen. Sőt a Tom's Hardware éppen egy 4 GB-osnál mutatta.
Lenne még a hab a tortán a jelszóval védett, titkosított partíció is. Úgy néz ki, jelenleg egyedül ez lehet ennél a TrueCrypttel megoldva és a kódolt fájlt meghajtóként bemountolva.


vas. szept. 27, 2009 6:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Látom, te is szívsz a pendrive-val. Én a boot-tal, te meg a particióval. :D

Kipróbáltam az enyémen a több particiót: nem megy csak az első (nem támogatott a felirat). :shock:


szomb. szept. 26, 2009 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
:hm: Asszem ezzel a Flash Voyagerrel becsődölök, és marad egy partíció. :roll:
Ez a letöltött program látszólag tökéletesen települ, kirak egy asztali parancsikont is.
Futtatva viszont az ég világon semmi nem jelenik meg. Próbáltam Winn98 kompatibilitási módban, DOS ablakból, ki-be huzigáltam a pendrive-ot. Semmi.
A feladatkezelőben fut a PLBkMon.exe 3.240 kB RAM foglalással. Nyilván ez lenne a monitor része a dolognak. Ezt be is pakolja az automatikusan induló programok közé.
Viszont a PLUtil.exe-re vagy a parancsikonjára hiába klikkelgetek, nem történik semmi, de még csak a folyamatok között sincs változás.
Egy fórumban írták, hogy ez nem ablakban fut, hanem ha bedugom a pendrive-ot, akkor kell a taskbarra :roll: klikkelni. De nálam se a taskbaron, se a system trayen semmi jelenség, de még csak a helyi menüben sem. :?
Valószínűleg ez a monitor programrésze nem ismeri fel a pendrive-ot, mert az más, újabb, nagyobb, mint amire fel volt készítve.

No meg ehelyett a utility program helyett a TrueCryptet ajánlgatják. De nekem nem az kellene, hanem 2 partíció, bár kipróbálhatnám a legújabb verzióját. :hm:


szomb. szept. 26, 2009 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Nem az itt a gond, hogy szürke lenne valami. Habár a Windows lemezkezelőjénél valóban szürke lesz a pendrive-on a 2. partíció létrehozása. Nem enged létrehozni másikat. Úgy látszik ő már tud valamit. :wink: :roll:
Volna még a diskpart parancs, de ezzel nem szórakoztam az alábbiak miatt sem.

Azt így hirtelen nem is tudom, hogy hármat létre lehet-e hozni valami módon.
A partíciókezelőkkel látszólag létre lehet hozni a másodikat is, sőt harmadikat is a pendrive-on.
De a rendszer nem látja rendesen. Már a másodiknak nem lehet meghajtó betűjelet adni, meg formázni sem, illetve ilyenkor azt írja, hogy újra kell indítani, mert nem engedélyezett kötet, vagy valami ilyesmi, és majd a boot után megcsinálja. Persze nem csinál meg semmit, és nem is látszik meghajtóbetűjel nélkül. Az Acronis és a Paragon is ezt játssza, tehát nyilván a pendrive nem egy hagyományos lemez, csak imitálja azt és emígyen.
Talán még az Acronis halványabban jobban muzsikált, pedig más szempontból a legújabb Paragon kicsit talán többet tudna. Végeredmény így is egyformán zéró.
Az Acronisnál volt amikor valami szektorhibát is feldobott, amikor érvényesíteni akartam a formázást.
Két partícióra tuti hogy ez a utility kellene, csak rejtély hogyan jussak hozzá. Szinte hihetetlen, hogy nem találtam egyetlen letöltési linket sem a bazger nagy interneten.
Vagy én vagyok láma, vagy a Google. :twisted:

---

Ehh, mégis csak vóna itt egy winkilenvencvennyócas verzió. Corsair Flash Voyager Utility
Vagy ez nem is az, csak a másik link volt 98-as, amiről nem jött le semmi. :roll:
http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=53660
Na majd vizslatom.


szomb. szept. 26, 2009 16:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Szerettem volna ketté particionálni, ami csak a hozzávaló programmal lehetséges...

Próbáld meg a Win > Sajátgép > Kezelés helyen. A particionálás sor szürke lesz, de erre van segítség:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=937902#937902
Talán működik ez az öszvér megoldás. :shock:


szomb. szept. 26, 2009 14:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6665
Hozzászólás 
Adott egy Corsair Flash Voyager 4 GB pendrive.
Szerettem volna ketté particionálni, ami csak a hozzávaló programmal lehetséges.
Ehhez a példányhoz mini CD-t nem adtak, a pendrive-on is csak egy TrueCrypt verzió volt felmásolva.
Pedig időnként adtak CD-t is, valahol láttam egy ilyen, asszem 16 GB-osra vonatkozó bemutatót, képeket.
A Tom's Hardware-en is látható a program képernyőmentése, meg szintén láttam máshol is. Corsair Flash Voyager (4 GB)
Még azt is írták valahol, hogy Vistán már nem jó ez a program.
Csakhogy én egyszerűen nem találom ezt a nyüves Flash Voyager Utilityt. :evil: Se a cég honlapján, se sehol. Úgy látszik béna vagyok. :roll: :lol:
A más pendrive-okhoz adott hasonló utility meg nem ismeri fel.
Megpróbáltam a Windows eszközével, Acronis és Paragon partíciókezelőjével, persze sikertelenül. Egy partíció után csak hibák lesznek a következőnél.
Nincs meg ez a Corsair utility valakinek, hogy feltolná egy tárhelyre?
Köszi előre is. :D


szomb. szept. 26, 2009 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:roll: Ha Fat32,akkor azzal szinte biztosan nem bootol,hacsak nincs egy "ficak" előtte,ami Fat12 v 16 előbbi esetben floppy(itt,nincs szó MBR-ről) utóbbi csak akkor, ha van MBR,és ilyenkor mindegy hogy milyen dos passzlja át vagy a vmlinuz vagy a ntlrd, vagy a config.sys-nek,vesamenünek. :idea:


:shock: Ennek miért van jelentősége? Nagy baj, ha egy oprendszer a saját fájlrendszerét nem tudja kezelni.


pén. szept. 18, 2009 9:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:roll: Ha Fat32,akkor azzal szinte biztosan nem bootol,hacsak nincs egy "ficak" előtte,ami Fat12 v 16 előbbi esetben floppy(itt,nincs szó MBR-ről) utóbbi csak akkor, ha van MBR,és ilyenkor mindegy hogy milyen dos passzlja át vagy a vmlinuz vagy a ntlrd, vagy a config.sys-nek,vesamenünek. :idea:

Biztos igazad van, de a fájlrendszert ezek a kipróbált programok hozzák létre. Amit én tudok csinálni, csak annyi hogy megadom a DOS képfájl helyét, és egy OK-t nyomok.


pén. szept. 18, 2009 9:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: Ha Fat32,akkor azzal szinte biztosan nem bootol,hacsak nincs egy "ficak" előtte,ami Fat12 v 16 előbbi esetben floppy(itt,nincs szó MBR-ről) utóbbi csak akkor, ha van MBR,és ilyenkor mindegy hogy milyen dos passzolja át vagy a vmlinuz vagy a ntlrd, vagy a config.sys-nek,vesamenünek. :idea:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus szomb. szept. 19, 2009 12:08-kor.



csüt. szept. 17, 2009 21:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
Jelenleg nincs más ötletem, csak ez:...

Evvel sem bootol, átlépi. :shock:
Free DOS-t töltöttem rá, aztán meg MS DOS-t, egyikkel sem ment, a fájlok ránézésre ugyanazok. Ezek a fájlok vannak a PD-n:
ldlinux.sys
syslinux.cfg
ubninit
ubnkern
vesamenu.c32

A PD particiót FAT32-nek látja az XP, és aktív.
Azért köszi. :D


csüt. szept. 17, 2009 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Jelenleg nincs más ötletem, csak ez: Töltsd le az UNetbootin-t, és azzal telepíthetsz FreeDOS-t.


csüt. szept. 17, 2009 10:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
Néztem a képeket, írtam is róluk ...

Na, ezt meg én néztem el. :( :D


csüt. szept. 17, 2009 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Néztem a képeket, írtam is róluk pár dolgot, amit ránézésre láttam.


csüt. szept. 17, 2009 10:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
... Ez az, amikor úgy van formázva mint a floppy. Nincs particionálva, nincs MBR, kapásból a meghajtó boot szektorával kezdődik.

Értem. Végső soron nekem mindegy hogy mi van, csak bootoljon.
Mellesleg az így kinéző (azonos a két nulladik szektor) PD a Win-ben drive-ként jeletkezik be.
Amikor az XP-vel particionáltam (egyben az egészet), egy szót sem ejtett, hogy ebből floppy lesz.
Mindenesetre ezek szerint a PD jó. Akkor meg mi lehet?

Ps: nézted a szektorokról készült képeket? Neked mit mond? Mert -mint már írtam- ehhez nem értek. :shock:


csüt. szept. 17, 2009 9:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség