Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:17



Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
USB pen drive gondok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
addig particonáltam, formáztam, amig egyszer csak a fizikai és a logikai nulladik szektor egyforma nem lett. Pontosan úgy, ahogy az öreg PD-nél is van.

Ez az, amikor úgy van formázva mint a floppy. Nincs particionálva, nincs MBR, kapásból a meghajtó boot szektorával kezdődik.


csüt. szept. 17, 2009 7:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:( -és legalább akív volt a part? ...

Igen. Itt íram már: :D
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=937625#937625
Amire azt mondtad, hogy az nem biztos.

Másképp nem tudom megnézni, mert a PMagic nem látja.

Csináltam egy új felfedezést: addig particonáltam, formáztam, amig egyszer csak a fizikai és a logikai nulladik szektor egyforma nem lett. Pontosan úgy, ahogy az öreg PD-nél is van.
ÉS: megállt a bootolásnál. A PD üres volt (nem volt rámásolva semmi). Azt írta a Win: vegyem ki az eszközt, és nyomjak egy gombot.
Rámásoltam a DOS alap fájlokat (az ismert sorrendben), de ugyanaz volt a boot.

Ez csak egy helyzetgyakorlat volt, de most fordult először elő, hogy egyáltalán megállt a bootolás.

Mellesleg az aktívság semmit nem jelentett itt, eddig. :shock:


szer. szept. 16, 2009 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:( -és legalább akív volt a part?
Hogy az öreg indián szavaival éljek:"a kígyóindiánok asszonyai a lovakkal is..ezt egy kicsit furcsának találom",márminthogy egy vadi zsír flashdrivét ne lehessen megformázni bootolhatóvá :shock:


szer. szept. 16, 2009 19:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Erről szépen megcsinálja neked a a bootos USBdet ,a fájrendszer fat16-os legyen ...

Tisztelettel jelentem: ezt már megcsináltam: :(

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=937356&sid=0699bd4cad8da47765773de9fbd1b039#937356

De nekiesem mégegyszer. :D
Tulajdonképpen már legszívesebben tojnék rá, de nem szívesen adok fel semmit, így nekifogok. :roll:

Szerk: nekifogtam, újra sem működik. :(

Mindenkinek köszi, evvel a géppel feladom. Le van sz.rva. :shock:


kedd szept. 15, 2009 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az Ürkülütől már beszerezted a Grub4dost,na az nem kell semmire.
Ha az HP USB Disk Storage Format Toolsra gondolsz az Freeware.
Első lépésként gyártasz egy sima inditófloppyt a windows flopy rendszerlemez készítőjével,amit majd megajánlasz az usb formázó proginak
akkor amikor Create a DOS Startupdisk-et gyártasz,mint adatállományt.Erről szépen megcsinálja neked a a bootos USBdet,a fájrendszer fat16-os legyen!
Aztán elindítod a gépedet és uu el kell hogy induljon mint a másik usb-vel
és azzal fogsz szembesülni amit fentebb befotóztam.

Ha ezzel sem jön össze akkor tényleg a pendrivével van valami sumákság,de ezt erősen kétlem.


kedd szept. 15, 2009 13:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... próbaképpen gyárts egy hasonló drivet mint amit fentebb én is.Ha az bootol,a pendrive egyértelműen jónak minősíthető.

És ezt az Ürükülü-t honnan vegyem? :D


kedd szept. 15, 2009 12:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Tegyünk pontot az ügy végére!
Laci_L
Egészen biztos vagy te abban,hogy az indítókód olyan mint amit belinkeltél?
Mert nálam az egyébként szép bootos pendrivéből az Ürkülü-féle(török?-legalábbis a wines felületből a Görünüm felirat erre enged következteni) grub4dos gyártott egy ilyent,ami sem nem aktív sem nem bootol,a fájlok megmaradtak rajta http://kepfeltoltes.hu/090915/file_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Innentől kezdve valóban nem lehet aktivvá sem tenni mert természetesen inaktív és egyetlen part szerkesztőt sem hagy hozzáférni ill manuálísan szerkesztgethetném,de minek.

A lényeg,hogy simán gyaluld le az egészet és próbaképpen gyárts egy hasonló drivet mint amit fentebb én is.Ha az bootol,a pendrive egyértelműen jónak minősíthető.


kedd szept. 15, 2009 6:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
... Ha erre a pontra eljutna bootoláskor, akkor konkrét hibaüzenetet adna, hogy miért nem sikerül a boot. De nem teszi, ezért lássuk, hogy mit tud a BIOS. Milyen beállítási lehetőségei vannak? Változik, ha be van dugva a pd? Megjelenik valahol felismert eszközként?

Nincs semmilyen üzenet, csak az egy fütty után a Win indul (ha a másik PD-t dugom, be akkor az elindul DOS-ban).
A BIOS-ban csak annyi van, hogy engedélyezem az USB-t vagy nem. Felismerés, változás, üzenet nincs ha be van dugva a PD.
Ha jól tudom, van egy újabb verzióju BIOS, de az az igazság, hogy nem szívesen piszkálnám (egyszer elizéltem örökre egy CD írót így -firmware frissítés-, azóta félek).
Már mások is írták, hogy valószínüleg az alaplap/Bios összjáték miatt nem megy, de evvel meg semmit nem tudok csinálni. :cry:


hétf. szept. 14, 2009 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Üdv! Megnéztem a csatolt képeket, és ezek alapján szerintem a pd rendben van:
- az MBR-ben ott a betöltő kód
- megvan a partíciós tábla
- van partíció és az aktív
- nem hiányzik a végéről a 0xAA55
- a szektorok száma kiadja a 4GB méretet
- a boot szektor kódja megvan
- a 0xAA55 nem hiányzik
- a fájlrendszer (FAT16) megfelel a partíció típusának (0x0E)

Ha erre a pontra eljutna bootoláskor, akkor konkrét hibaüzenetet adna, hogy miért nem sikerül a boot. De nem teszi, ezért lássuk, hogy mit tud a BIOS. Milyen beállítási lehetőségei vannak? Változik, ha be van dugva a pd? Megjelenik valahol felismert eszközként?


vas. szept. 13, 2009 22:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Only for You! ... A hexás indítószektor:http://kepfeltoltes.hu/090913/USbhex_www.kepfeltoltes.hu_.jpg-ebből következik hogy a tied is jó lehet ha partíciót aktívvá teszed...

Thanks. :D

Rácsodálkoztál az MSWIN4.1-re, és nálad is ott van. Pedig az régen volt. Nagyon. Még sok, barna hajam volt. :D

Megpróbálok a Hiren valamelyik partició kezelőjével nézegetni, ahogy újraindítom a gépet. :shock:


vas. szept. 13, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Only for You!
Gyártottam egy 128-as bootos flash-t Hp féle Disk Strorage Format Tool-al W.V alatt. Ezen nincs,semmiféle varázslat és semmilyen op.Íme:
http://kepfeltoltes.hu/090913/USBpart_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A hexás indítószektor:http://kepfeltoltes.hu/090913/USbhex_www.kepfeltoltes.hu_.jpg-ebből következik hogy a tied is jó lehet ha partíciót aktívvá teszed.Azt,hogy a win lemezkezelője mit lát aktívnak meg nem tudom mondani.Egy normális particionálónak látnia kell,akár win akár Hiren's vagy linux alól nézed.
Bootol:http://kepfeltoltes.hu/090913/Usb1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg-ez elég gyér kép,telefonnyal készült,és még a nap is belesüt :oops:


vas. szept. 13, 2009 9:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... mindeképpen aktívnak kell lennie az Mbr miatt...

Most nézem a Win lemezkezelővel, aktívnak jelzi. :shock:


vas. szept. 13, 2009 8:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha,floppyként akarod használni akkor nem kell vele foglalkozni,de mivel itt kimondottan egy rendszer lemezről van szó,mindeképpen aktívnak kell lennie az Mbr miatt.
Itt egy bootos egygigás-ez éppen linux,de ez itt lényegtelen,hiszen ez is dos-ból indul.
http://kepfeltoltes.hu/090912/K_p1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090912/K_p3JPG_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
-mellesleg ez is PM-csak win alatt :D


szomb. szept. 12, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Mitől? második esetben egy floppyként van formázva.Fat12 az allokációs tábla(vagyis bootflopy )
De,a fizikális résznél is mindjárt az első sorban kilóg a lóláb....!


Ps:Arófoss! Aktív egyáltalán a partíció amiról indulna a rendszer?

Szemed mint a sasé... :D Nekem egyformának tünt. :shock:

Aztán meg miért lenne aktív? Ez nem disk (legalábbis én azt hittem). Mellesleg a Partiton Magic nem látja.
Ettől még lehet igazad, de akkor világosíts meg.

A lólábat meg nem értem, egyszerűen nem vagyok otthon a szektor tartalom dolgokban. :roll:


szomb. szept. 12, 2009 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:nemar:
Idézet:
úgy tűnik, ezek tök egyformák
:hm:
Mitől? második esetben egy floppyként van formázva.Fat12 az allokációs tábla(vagyis bootflopy )
De,a fizikális résznél is mindjárt az első sorban kilóg a lóláb....!


Ps:Arófoss! Aktív egyáltalán a partíció amiról indulna a rendszer?


szomb. szept. 12, 2009 5:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mindezt (a 4 GB-os pendriveot) a USB Disk Storage Format követte el, amit a Hiren-ről szedtem le. :shock:

Tanulságképpen ide rakom az öreg 16MB-os pendrive nulladik szektorait (Win98). Ez bootol. Nekem úgy tűnik, ezek tök egyformák. Ezt ha jól emlékszem maga a Win98 csinálta (de nem biztos, akkor meg nem emlékszem hogy mi).

Fizikai 0:

Kép

Logikai 0:

Kép


pén. szept. 11, 2009 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Én egyet mondok..(aztán nem kettőt..majd vackor folytatja).azzal logikai szektoros 0-val kapcsolatban mindjárt az elején gáz van ...mswin4.1?-Hol lesz a 512 byte indítószektor?Annak valahogy így kellene kezdőnie:ëX.MSDOS5.0..,különösen,ha dosból akarsz bootolni.aztán utána 6 byte-tal jön a partícós tábla.
Eleve ha dos-os bootot szertnél a pendrivére az ama 512 byte résznek szigorúan fat16-nak kell lennie-mint az nálad is helyesen szerpel.-A lemez többi része tetszés szerint partrtícionálható,máramennyiben a kód címezni tudja.(az 5-ös dos valószínűleg nem látja az ntfs-t ill a linuxot sem)-A boottábla indításánál pedig az offsetnek 0x80-on,kell állnia(aktiv),ha 0x00 akkor nincs bootábla,ha egyéb érték akkor nem invalid,(érvénytelen) mint esetedben is.


pén. szept. 11, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
... Be tudnál másolni ide (akár privátban is) néhány (mondjuk 0-3) szektort ...

Bocs, de csak most volt időm válaszolni:
Összefolyik ha vágólapról másolom, inkább foto:

Fizikai 0-3:
Kép

Kép

Kép

Kép

Logikai 0:

Kép

Kíváncsi vagyok mire jutsz. :shock:


pén. szept. 11, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
0-21? :hm:
Ez így egy kicsit furcsa. Be tudnál másolni ide (akár privátban is) néhány (mondjuk 0-3) szektort hex formátumban? Meg a logikai meghajtó boot szektorát?


pén. szept. 11, 2009 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
... Csak érdeklődés szinten: megnézted mi van az MBR-ben? Mert nagyon nem mindegy.

Nincs a gépnek boot menüje? Úgy értem amihez nem kell átállítani a boot sorrendet, hanem gombnyomásra feldob egy menüt, amiből kiválaszthatod a kívánt boot eszközt, egyetlen alkalomra.

Adatot tartalmazó szektorok a fizikai disken:
0-21, 33-63, 71, 967-

Nincs boot menü. :?


csüt. szept. 10, 2009 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
vackor írta:
Sokszor viszont nincs futtatható kód az MBR-ben, ezért nem megy. HxD-vel nyisd meg a fizikai meghajtót (ne a logikait, mert az már a particionált terület). Itt kell hogy legyen valami kód, nem csupa 00.


Laci_L írta:
Se a HP, se Hiren által ajánlott PeToUSB -val nem sikerült. Látszatra jó, minden ott van, az UltraIso, vagy a WinIso bootolhatónak látja, és mégsem. :(


Csak érdeklődés szinten: megnézted mi van az MBR-ben? Mert nagyon nem mindegy.

Nincs a gépnek boot menüje? Úgy értem amihez nem kell átállítani a boot sorrendet, hanem gombnyomásra feldob egy menüt, amiből kiválaszthatod a kívánt boot eszközt, egyetlen alkalomra.


csüt. szept. 10, 2009 10:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Megnéztem ezt a pendrive boot kérdést egy AMI BIOS-os Asus deszkán.
A Boot menü alatt van először a Boot Device Priority. Ebben azt lehet kiválasztani (nálam), hogy melyik féle is legyen az első, második és harmadik boot eszköz. Vinyó, DVD-ROM vagy floppy rdive.
Ez alatt van egy Hard Disk Drive menü, amiben pedig a vinyók boot sorrendjét állíthatom.
A két vinyó mellé ez is bepakolta a 2 gigás pendrive-omat.
Ha a pendive-ot tettem első helyre, akkor erről is bootolt, mégpedig C: meghajtóbetűjellel.
Ezek szerint a méret is lényeg, ahogy pedzettem, vagy maga a pendrive, mert ebből a szempontból az Asus / AMI ugyanúgy viselkedett, mint a Gigabyte / Award. Más szempontból meg csak azokat az eszközöket jeleníti meg, amik tényleg vannak.
Viszont emlékeim szerint egy régi 512 MB-os pendrive-val, amivel még anno a DOS-os Ghost, Partition Magic és egyéb bootokkal szórakoztam, azt A:-nak töltötte be. És valószínűleg nem a vinyók közé pakolta, hanem asszem a floppyk közé. :hm:
És akkor ott azt is ki lehetett választani, így kellett legyen, hogy melyik floppy az elsődleges boot eszköz. Így meg persze, hogy A:-nak bootolta.
Ha meg több optikai egység lenne, feltételezem ennek is lenne egy automatikusan megjelenő sorrendválasztó menüje.
Ebben 1 van, így nincs ilyen menü, nincs rá szükség.


csüt. szept. 10, 2009 7:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Oké, de ha a pendrive máshol, más alaplappal jó, akkor mégsem a bootolható pendrive elkészítése lehetetlen. :wink:
De még az említett programok sem rosszak, mert másutt más pendrive-val, pláne más alaplappal semmi gondjuk, az tuti. :D
Legközelebb gondolom nem Asrock mellett kötsz ki, ha konfigot cserélsz. :wink:
Csak addig nyüstöllek. :lol: Mi lenne, ha kipróbálnád az a linuxos Acronis bootot? Csak addig, hogy az jó-e. Igaz ott se a, meg a DOS-osnál se a programokkal van a gond. :roll:


szer. szept. 09, 2009 21:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Nono. Meglehet azt csinálni...

Cccc... :D

Se a HP, se Hiren által ajánlott PeToUSB -val nem sikerült. Látszatra jó, minden ott van, az UltraIso, vagy a WinIso bootolhatónak látja, és mégsem. :(

A DOS azért kell, mert csak onnan fut a Ghost. :shock:

Az alaplap adott, nem tudok rajta változtatni.

Bemutattam neki a Win98 boot-ot (bootdisk.com -ról), és el is fogadta. Csak a gép nem.

A pendrive nem vacak. Vadonatúj, Kingston (nem az enyém). De írtam hogy az én 1 GB-os (TinyDisk) pendriveomra sem sikerült felnyomni annakidején.

Alaplap lesz ez. :cry: :( :shock:


szer. szept. 09, 2009 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nono. Meglehet azt csinálni.
Említetted a Windows 98 alatti formázást. Na ez már tényleg manapság gázos.
De a HP féle vagy Hiren féle USB formázó is megcsinálja, csak meg kell neki mutatni egy DOS bootot. No meg nem csak MS-DOS van.
Ennyit a DOS-ról. Ha a másik topicban előszeretettel emlegetett Acronis programokat hozzam ismét elő, azok kapásból csinálnak bootolható pendrive-ot. Igaz, hogy az nem DOS hanem Linux, és nem tudod babrálni, hogy mit indítson, töltsön, hanem amit ő akar.
De egyik esetben se a bootolható eszköz elkészítésében van a hiba, hanem, annak bebootolásáról az adott alaplapnál, vagy az adott pendrive-nál.

Most végül is mi a probléma? A Hiren progival nem tudtad megoldani, vagy nem tudtál neki bemutatnie egy DOS bootot?
Vagy vacak az az egy pendrive-od? :wink:


szer. szept. 09, 2009 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... mindjárt az első vackor hozzászólása és utána a többi

Oh, yes. :D
Vagy öregszem, vagy figyelmetlen voltam. Vagy mind a kettő. :D

Kipróbálom ezt is. :shock:

Azért érdekes, hogy nem tudott születni eddig egy olyan program, aminek azt mondom, hogy csinálj egy bootolható pendriveot, és kész. :shock:
Akár pénzért. :D
De hogy ennyit kelljen ****, fórumozni, szinte hihetetlen. :roll:


szer. szept. 09, 2009 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
nacorvus írta:
ui agyatlan tud lenni a Gigabyte is uu felsorolja az USB-Floppytól,kezdve hdd,cd stb aztán nem bootol róla

Ippeg ezt mondtam. :wink: Felsorolja az össze USB hacacárét, és ezeket választva nem bootol a pendrive-ról.
Nem, mert a pendrive nála a vinyók kategóriájába tartozik. Ha ott kiválasztom persze hogy bebootol róla.
Egy jóval régebbi Gigabyte-nál még nem így volt, ott tényleg USB-HDD-ről indult. De ott persze nem is a vinyók közé pakolta.

Idézet:
szemben az MSI-vel,amelyikbe ha egy Gigánál nagyobb pendirvét dugsz kérdezés nélkül arról akar indulni,aztán csodázik rajta,hogy nincs rajt op,pedig senki nem mondta hogy arról startoljon.

Hát ez elé nagy marhaság, ha így van. Az MSI-nek is van pár hülyesége, ahogy hallottam.


szer. szept. 09, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
A bootrekorddal meg mit csináljak? Így hozza létre a szoftver. Legfeljebb még az betöltött boot floppy image fájlt cserélem le (most a Win98ME van behíva).

Tessék?:shock:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35815&postdays=0&postorder=asc&highlight=windows+usb&start=100,mindjárt az első vackor hozzászólása és utána a többi


szer. szept. 09, 2009 14:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... :? Rengeteg sz*r volt közte!
Annak pedig mennie kell,ott a pendrive bootrekorddal van a gond

Szerencsére nálam 3 éve megy. :D
A bootrekorddal meg mit csináljak? Így hozza létre a szoftver. Legfeljebb még az betöltött boot floppy image fájlt cserélem le (most a Win98ME van behíva).


szer. szept. 09, 2009 14:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Az alalap ASROCK 775Dual-915GL, Chipset: VIA VT82C693A
:? Rengeteg sz*r volt közte!
Annak pedig mennie kell,ott a pendrive bootrekorddal van a gond


szer. szept. 09, 2009 13:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... erősen alaplapfüggő ...

Az alalap ASROCK 775Dual-915GL, Chipset: VIA VT82C693A.
Ha így van, akkor meg hogy indulhat egy másikról? Fel nem tudom fogni.

Jut eszembe: egyszer már (vagy egy éve) próbáltam egy más gyártmányu 1 GB-os pendriveot rábírni különféle mószerekkel hogy bootoljon, az sem sikerült. :shock:


szer. szept. 09, 2009 13:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szvsz nem a flasdriven múlik a dolog,mert az gondolom normálisan meg vagyon írva (pl minilinux),ott már biztosan van bootrecord,hanem mint TargeT fentebb fejtegette erősen alaplapfüggő,
Az Asust,nem említve ui agyatlan tud lenni a Gigabyte is uu felsorolja az USB-Floppytól,kezdve hdd,cd stb aztán nem bootol róla szemben az MSI-vel,amelyikbe ha egy Gigánál nagyobb pendirvét dugsz kérdezés nélkül arról akar indulni,aztán csodázik rajta,hogy nincs rajt op,pedig senki nem mondta hogy arról startoljon.


szer. szept. 09, 2009 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem a biost nem nagyon érdekli a fájlrendszer (cd-nél sokkal inkább), lényeg hogy szektor szinten tudja olvasni. A többi már a felírt kód dolga.


szer. szept. 09, 2009 9:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Na meg pendrive mérettől is függhet...

Na, szvsz itt lesz a gond. :shock:
Annakidején volt valami lépéshiba a 31-32 MB-os tartomány felett a FAT-tal. Rémlik valami, csak a részletekere már nem emlékszem.
Mert ha így van, azért működik a 16 MB-os öreg Pendrive-om. Innen elég messze van a 4 GB.

Azt hiszem befejezem,mert ennyit már rég indítottam újra a gépet. Kezd elegem lenni. :(


szer. szept. 09, 2009 8:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nekem a pendrive-ot simán a vinyók közé sorolja ez az alaplap.
Nyomok neki egy F12-t, kiválasztom, hogy legyen USB-HDD, oszt nem bootol. Se más USB-re.
Kiválasztom, hogy HDD, és ott van felsorolva a pendrive. Innen persze bootol.
A korábbi alaplapnál az USB-HDD volt a jó. Az Asus / Ami BIOS cuccokknál kicsit megint más van, és BIOS függő, hogy melyik fajta USB kiválasztás a jó, és ilyenkor vagy A: vagy C: meghajtóbetűjellel bootoltatja.
Nekem C: szokott lenni, de mikor régebben csináltam, hogy univerzális legyen, gondoskodnom kellett róla, hogy automatikusan tudja A:-ról is tölteni a programokat. Erre is egy Asus miatt volt szükség.
Vagy még külön a az eszköztípuson belül a boot sorrendre is rá kellett tenyerelni a BIOS beállításoknál.
Na meg pendrive mérettől is függhet. Azon túl meg amit vackor írt.
Rebesgetnek olyan régi pendrive-okat, amiről egyáltalán nem lehet bootolni. Az újaknál ilyen nem fordulhat elő szerintem.


szer. szept. 09, 2009 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Kiderült: ez sem bootol. :cry:
Pedig ott van minden fájl, és több program is bootolhatónak jelzi. A mérete is rendben van. Egyszerűen nem értem.

Ezek a kütyük is particionálhatóak, vagyis van MBR. Sokszor viszont nincs futtatható kód az MBR-ben, ezért nem megy. HxD-vel nyisd meg a fizikai meghajtót (ne a logikait, mert az már a particionált terület). Itt kell hogy legyen valami kód, nem csupa 00.


szer. szept. 09, 2009 7:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Laci_L írta:
... Kiderül nemsokára. :shock:

Kiderült: ez sem bootol. :cry:
Pedig ott van minden fájl, és több program is bootolhatónak jelzi. A mérete is rendben van. Egyszerűen nem értem.
Megnéztem a Biost is, nincs semmi olyan speciáli beállítás, ami kimaradt volna, csak annyi van hogy engedem az USB-t vagy nem. Van egy Legacy engedélyezés, ez Auto (mi ez?).

Holnap kipróbálom egy másik gépen, kíváncsi vagyok mi lesz. :shock:


kedd szept. 08, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... Megj.: a NEM bootolásról sokszor a bios vagy maga a filerendszer tehet, tehát próbálkozz többel...

Tudom. :D
De van egy régi 16MB-os ( :roll: ) Pendrive-om, ami bootol DOS alól. Az a baj, hogy elfelejtettem, hogy csináltam ( :? ) néhány éve, de valószínüleg Win98 format-tal. Az már nincs nekem (hacsak nem telepítem fel virtuálisként).

Most találtam (és fogok kipróbálni) egy Hiren megoldást:
http://www.hirensbootcd.net/usb-booting.html
Kiderül nemsokára. :shock:


kedd szept. 08, 2009 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szia, nemtudom próbáltad e már
UNetbootin - Universal Netboot Installer -
http://unetbootin.sourceforge.net (ezt itt mondta valaki talán)
Ez egy 2GB-s Kingstonra tökéletesen felpakolt többféle op-t is és működött rendesen. Bár ez Linux amit te nem akarsz. De van lehetőség ISO-ból is más OP-t csak ezt nem próbáltam.

A másik pedig hogy az általad irt HP-és és más drive particionálók nálam az 512 és 1GB-s pendrivéket látták, és semmi extrát nem csináltam velük csak feltelepitettem a dos-os inditókat és felmásoltam az inditófileket és a szükséges könyvtárakat.

Megj.: a NEM bootolásról sokszor a bios vagy maga a filerendszer tehet, tehát próbálkozz többel.

Sajna többet én sem tudok bár a hannibal linkje üdv


kedd szept. 08, 2009 18:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Talán ebből ki lehet indulni: http://logout.hu/cikk/windows_xp_telepi ... eljes.html


kedd szept. 08, 2009 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem akartam új témát nyitni, mert talán ez is USB Pendrive gond:

Kellene egy korrekt, működő eljárás, amivel Pendrive-ot bootolhatóvá lehet tenni. A hócipőm tetele van a Google-on található megoldásokkal (MKBT, HP Drive Key Boot Utility, stb).

Az eszköz: Kingston DT Mini Slim 4 GB, de jó lenne ha más típuson is működne.

Álatalában nem bootol ezekkel a megoldásokkal a gép, vagy ha igen, akkor a méret 1,4MB vagy esetleg néhányszor 10 MB.

Tehát az lenne a kérdésem, ismertek-e olyan megoldást, amivel a teljes méret megmarad (azaz jól működik akár nagyobb mérettel is), és valamilyen DOS vagy hasonló (IBM DOS, stb) az indító rendszer (nem Linux). A fájlrendszer FAT vagy FAT32.


kedd szept. 08, 2009 17:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Lossfer írta:
http://www.howtomendit.com/answers.php?id=58714
at first open the case of the pen drive..plug it into usb port on your computer..use a metal or something conductive and touch the pin 6 to 8 at your flash ic chip(may different related to your pendrive model).you can counting the pin by referring the notch of flash chip.the a little electric spark will come up when you do that.unplug your pendrive,plug it back to your usb port and a format it again.This step usually will clear the data in flash ic chip..

valahol volt a neten egy részletesebb leírás de a lényeg, ha más nem segít:

Több mint egy éve így javítottam meg a 30ezres Iriver mp3 játékosomat.
Pendrive nál is burkolat leszed, memória chip lábait rövidre zárni (reset),
egy fém tárggyal miközben rá van dugva az USB portra, csak óvatosan.

Anno ha jól emlékszem azonnal jelzett az XP hogy új hardver found.


Próbáltam, semmi. Melyik lábait? Van neki vagy 40. És semmi szikra nem volt.


pén. ápr. 17, 2009 11:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:49
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nbela írta:
nemdam írta:
olyan segédprogit én nem kaptam hozzá csak ez volt a dobozban. Újraparticiónálni hogy kell? és egyátalán segíthet?
Azon a kis 2 megás helyen egy gyári titkosító programnak kellene lenni, ami a pendrájv többi (titkosított) részét kezeli. Ha titkosan akarod kezelni, akkor a gyártó lapján keress olyan programot ami kezeli a pendrájvot. Ha csak sima 2 Gigás pendrájv kell akkor például a már fentebb említett HP USB Disk Storage Format Tool progival leformázod és meglesz a 2 gigád.


próbáltam ezzel formázó progival de nem csinált semmitaz egyik particiót nem is tudtam formázni mert azt irta hogy nem lkétezik


hétf. ápr. 13, 2009 8:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Egyszerüen egy nagy format kell annak a pendrivének és máris rendben lesz, főleg mert a secure particiónak ugy nincs értelme hogy látni lehet.

még a PQ magic vagy a WIN is elintézi azt a particiót ha nem kell. :)
üdv


vas. ápr. 12, 2009 17:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
nemdam írta:
olyan segédprogit én nem kaptam hozzá csak ez volt a dobozban. Újraparticiónálni hogy kell? és egyátalán segíthet?
Azon a kis 2 megás helyen egy gyári titkosító programnak kellene lenni, ami a pendrájv többi (titkosított) részét kezeli. Ha titkosan akarod kezelni, akkor a gyártó lapján keress olyan programot ami kezeli a pendrájvot. Ha csak sima 2 Gigás pendrájv kell akkor például a már fentebb említett HP USB Disk Storage Format Tool progival leformázod és meglesz a 2 gigád.


vas. ápr. 12, 2009 11:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:49
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
vackor írta:
Nem driver kell hozzá, hanem a gyári segédprogi. Ketté van osztva, az egyik fele (1,95GB?) kódolt, és csak jelszóval érhető el, de ehhez kell a segédprogi.

Ha nem kell róla semmi, akkor megpróbálhatod újraparticionálni (persze nem a windows lemezkezelőjével).


nem 1.95GB hanem 1.95MB gyakorlatolag nincs meg majdnem 2 giga olyan segédprogit én nem kaptam hozzá csak ez volt a dobozban. Újraparticiónálni hogy kell? és egyátalán segíthet?

Válaszotokat köszönöm...


vas. ápr. 12, 2009 10:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem driver kell hozzá, hanem a gyári segédprogi. Ketté van osztva, az egyik fele (1,95GB?) kódolt, és csak jelszóval érhető el, de ehhez kell a segédprogi.

Ha nem kell róla semmi, akkor megpróbálhatod újraparticionálni (persze nem a windows lemezkezelőjével).


szomb. ápr. 11, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nemdam írta:
Laci_L írta:
nemdam írta:
... Légyszi segítsetek...

A Maxell honlapról töltsd le a típusodnak megfelelő drivert (telepítőt).


nem sikerült erre sem reagált a pendrive ugyanazt adja ki

Nézd meg, hogy az Eszközkezelőn az USB alatt mik vannak (esetleg sárga kérdőjel). A szükségtelet törölheted (már ha van olyan), az alaplapi USB drivert ne piszkáld. Legfeljebb frissíteni lehet (ha van olyan).


szomb. ápr. 11, 2009 15:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:49
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Laci_L írta:
nemdam írta:
... Légyszi segítsetek...

A Maxell honlapról töltsd le a típusodnak megfelelő drivert (telepítőt).


nem sikerült erre sem reagált a pendrive ugyanazt adja ki


szomb. ápr. 11, 2009 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nemdam írta:
... Légyszi segítsetek...

A Maxell honlapról töltsd le a típusodnak megfelelő drivert (telepítőt).


pén. ápr. 10, 2009 18:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség