Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:01



Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
USB pen drive gondok 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 10, 2009 17:49
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
sziasztok kaptam egy Maxell 2GB-os pendriveot és az bajom hogy amikor a gép felismeri feltelepíti akkor nem egy hanem 2 meghajtó lesz egy cserélhető emez ami 0 bájtos és secure nevü ami 1.95 megás próbáltam formázni de nem sikerült

Légyszi segítsetek ÜDv nemdam


pén. ápr. 10, 2009 17:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 26, 2009 16:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás ...
Nekem minden fajta pendrive vagy mp3 lejátszót letakarította...

http://download.chip.eu/hu/download_hu_176937.html


csüt. feb. 26, 2009 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Áh annyira nem fontos most! Egyébként próbáltam már a kicsi pen szoftverével a nagyot de nem tudott vele mit kezdeni.
Gondoltam hátha valaki röptében rávágja a választ hogy ezt használd :), ha már ugyis mindenki benne volt.
:D


pén. jan. 16, 2009 13:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Kimosni egy dolog, kihuzigálni a gumiból egy kicsit más a Corsairt.
Elég jó szorosnak tűnik a gumiborítás. A jó ég tudja, sérülne-e valami, ha kierőltetném.
Egy hasonló kivitelű régi A-Data 512-ből pedig valami ragadványos trutyi szivárog, és kicsit összekente a külső fém csatlakozást is.
Na erre felférne egy mosás, meg próbából inkább erről tépném le a borítást.
:lol:

A rejtett partíció a hozzáadott particionáló progival hozható létre. Az újabbakhoz tényleg TrueCrypt-et adnak, de a régi programmal megpróbálható kettéparticionálni és elrejteni.
Sőt megpróbálható esetleg más típusú pendrive-okhoz adott program is. Azután vagy megy, vagy nem.


pén. jan. 16, 2009 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A Corsairt simán szét lehet szedni csak ki kell huzni a gumiból ennyi :) Én mostam is már ki kupak nélkül (bennemaradt az ingzsebemben) és kiszáritva semmi baja nem volt.

Formázáshoz:
Én is tapasztaltam hogyha az USB-t megparticionáljuk valami progival, pl. PM, GKeeperrel vagy XP-vel akkor sajna formázatllan és meghajtóbetűjelnélküli izét kapunk, amit egy olynanal mint a Corsair ingyenes progijával vagy bármelyik USB-formázóval helyreáll és szépen ki fogja olvasni a Pen eredeti adatait és visszaálítja a particiós tábláját.
Megj.: egy másik USB-s csatiban ami nem ugyan azon a csatornán van (mert ugye ezek párban vannak mindig) azon már felismeri rendes particióként.

Kérdés: az 512-es corsair-omon lehetett csinálni rejtett particiót, amit semmi semlátott, tényleg semmi (meghajtóbetűjelet sem és particiót sem), mintha ott sem lett volna, azonban a 4GB-omon már ezt nem lehet megcsinálni inkább adtak hozzá egy kódoló progit (TrueCrypt), ami egyszerüen lekódolja a könyvtárat vagy bármit de ha onnan valaki letörli akkor cseszhetem, ez a rejtett partición nem volt gond mert a particiót csak akkor láttam ha beütötem a kódot.
Jónak jó a progi de a bamba vagy szemét emberektől nem véd.

üdv
energo


pén. jan. 16, 2009 10:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: London
Hozzászólás 
nbela írta:
tibmiller írta:
2 gigás USB pendrive-omat bent hagytam a gépben véletlenül windows telepítésnél. Figyelmetlenségemben megpróbáltam véletlenül formázni is. Most ha beteszem a gépbe, akkor ad hozzá meghajtót, de rákkantintva "Nincs ilyen meghajtó"-t dob ki. Formázni sem tudom windowson belül.
Először is el kéne dönteni, hogy hw vagy sw hiba? Másik gépbe átrakva mi a helyzet?
Próbáld meg formázni a HP USB Disk Storage Format Tool progival.


Hi!
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
A drasztikus módszert helyett, amit azért megjegyzek, a HP segédprogram segített!!!
Igazából a gond azzal volt, h mikor telepítettem a win-t egyesítettem a partíciókat és nem esett le honnan van még 2 giga, amit egyszerűen nem tudok törölni. Aztán késő volt, bármit is próbáltam vele csinálni.

Szóval mégegyszer köszönöm mindenkinek, működik végre!
Tibmiller


csüt. jan. 15, 2009 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen , nem lehet mindegyiket szétkapni. Sebészek előnyben. :lol:


csüt. jan. 15, 2009 14:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Csak azután ne pl. Corsair Flash Voyager vagy hasonló legyen a delikvens full gumiba öntve. :wink: :lol:


csüt. jan. 15, 2009 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
http://www.howtomendit.com/answers.php?id=58714
at first open the case of the pen drive..plug it into usb port on your computer..use a metal or something conductive and touch the pin 6 to 8 at your flash ic chip(may different related to your pendrive model).you can counting the pin by referring the notch of flash chip.the a little electric spark will come up when you do that.unplug your pendrive,plug it back to your usb port and a format it again.This step usually will clear the data in flash ic chip..

valahol volt a neten egy részletesebb leírás de a lényeg, ha más nem segít:

Több mint egy éve így javítottam meg a 30ezres Iriver mp3 játékosomat.
Pendrive nál is burkolat leszed, memória chip lábait rövidre zárni (reset),
egy fém tárggyal miközben rá van dugva az USB portra, csak óvatosan.

Anno ha jól emlékszem azonnal jelzett az XP hogy új hardver found.


csüt. jan. 15, 2009 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
tibmiller írta:
Hi!

2 gigás USB pendrive-omat bent hagytam a gépben véletlenül windows telepítésnél. Figyelmetlenségemben megpróbáltam véletlenül formázni is. Most ha beteszem a gépbe, akkor ad hozzá meghajtót, de rákkantintva "Nincs ilyen meghajtó"-t dob ki. Formázni sem tudom windowson belül.

Van ötletetek?
Kösz
tibmiller


Nem az volt a baj, hogy a formázás nem futott végig, mivel észrevetted és gyorsan leállítottad?
Amúgy én is jártam már így, hogy telepítéskor a pendrive is bennt volt a winyó mellett és az XP természetesen a pendrive-nak osztotta a C jelet, mert az úgy logikus szerinte.


csüt. jan. 15, 2009 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
tibmiller írta:
2 gigás USB pendrive-omat bent hagytam a gépben véletlenül windows telepítésnél. Figyelmetlenségemben megpróbáltam véletlenül formázni is. Most ha beteszem a gépbe, akkor ad hozzá meghajtót, de rákkantintva "Nincs ilyen meghajtó"-t dob ki. Formázni sem tudom windowson belül.
Először is el kéne dönteni, hogy hw vagy sw hiba? Másik gépbe átrakva mi a helyzet?
Próbáld meg formázni a HP USB Disk Storage Format Tool progival.


csüt. jan. 15, 2009 11:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
tibmiller
Ha a gyártó oldalán van hozzá valami utility, az valószínűleg rendbe tudja hozni.


csüt. jan. 15, 2009 9:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: London
Hozzászólás 
Hi!

Megpróbáltam, nem oldotta meg a gondot.
Azért köszönöm!


csüt. jan. 15, 2009 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Eszközkezelő, Lemezmeghajtó, USB Device, jobb klikk, Eltávolítás
Eszközkezelő, USB-vezérlők, USB-háttértár, jobb klikk, Eltávolítás
Gép újraindít, és vagy jó lesz, vagy nem... :nemjottbe:


szer. jan. 14, 2009 23:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: London
Hozzászólás 
Hi!

2 gigás USB pendrive-omat bent hagytam a gépben véletlenül windows telepítésnél. Figyelmetlenségemben megpróbáltam véletlenül formázni is. Most ha beteszem a gépbe, akkor ad hozzá meghajtót, de rákkantintva "Nincs ilyen meghajtó"-t dob ki. Formázni sem tudom windowson belül.

Van ötletetek?
Kösz
tibmiller


szer. jan. 14, 2009 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Ez mindenesetre nem hangzik túl jól:
http://www.prevx.com/filenames/2105208599819857117-X1/WINGUARDS2EEXE.html


pén. jan. 02, 2009 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Úgy megijedt, hogy moccanni sem mer. :D

Béke van. :roll:


pén. jan. 02, 2009 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Tedd ki közösbe fikázás helyett! :) (Peace!)

Üdv!


pén. jan. 02, 2009 15:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azt mondtam, hogy ide másold a tartalmát, nem azt, hogy küldd el privátban. Ha azt akartam volna, hogy privátban küldd, akkor azt mondtam volna, hogy az emailemre küldd! A fórum nem azért van, hogy privát üzenetben értekezzünk rajta!


pén. jan. 02, 2009 15:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Valamit el akar indítani bedugáskor. Keress rajta egy rejtett autorun.inf fájlt, és másold ide a tartalmát :!:


pén. jan. 02, 2009 14:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 02, 2009 14:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás USB pen drive gondok
hello.van egy kingston data traveler pen drivom .egy ideje furcsán viselkedik ha rácsatlakozom az asztali gépre ezt írja ki a gép WinGuards exe. nem található.


pén. jan. 02, 2009 14:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Sikerült!

Egy másik fórumon találtam egy linket:
OEM USB Pendrive All Capacities
Ezzel a driver-el csodák-csodája, mindenféle bűvészkedés nélkül működni kezdett a pendrive!
A Kingston vajon miért nem tud ilyet csinálni?

Köszi azért a segítséget Mindenkinek!


pén. ápr. 13, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Vagy esetleg parancssorból indítva scanreg /restore paranccsal visszaállítod egy korábbi működő registry állapotba a Win98-at.


pén. ápr. 13, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha áa driver már fent van, és másik portba átdugva feltelepíti rendesen, akkor esélyes, hogy a korábbiban is menni fog, amiben eddig nem.

Üdv!


csüt. ápr. 12, 2007 22:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
potyo írta:
Másik portban esetleg?

Most hogy mondod... csak előlapi portot próbáltam, de ugyanebben működik a PQI is, rekord sebességgel.


csüt. ápr. 12, 2007 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Másik portban esetleg?


csüt. ápr. 12, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megnéztem 2 pendrive írási sebességét TC7-ben, 50MB-os fájl másolásával, hátha érdekel benneteket:
PQI 1GB -> 10000 fölött!
Kingston DataTraveler 2.0 512MB -> 4400

Problémám nem is a sebességgel van, hanem hogy a Kingston nem megy Win98 alatt. Nem adtak hozzá drivert, de lehetett letölteni a weblapjukról, annak ellenére, hogy már nem támogatott oprendszer.
Sajnos eltévesztettem, és hamarabb dugtam be pendrive-ot, mint ahogy a drivert telepítettem volna. Akkor kapcsolat, hogy itt a driver-t kellene hamarabb feltenni...
Most már akármit is csinálok, ismeretlen USB eszközt ír a 98.

Tudtok valami megoldást erre? Nagyon fontos lenne.

Köszi!


csüt. ápr. 12, 2007 21:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 18:22
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
huu köszi szépen, sikerült!! Átneveztem "A"-ra. Azt irta, hogy egyes programok nem fognak működni ha átnevezem, de gondolom a pendrive-ra vonatkozott ez, arról meg nem futtatok programot, szóval a lényeg hogy most már jó. Köszönöm szépen mégegyszer! :) üdv


vas. ápr. 08, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Szerintem csak szimplán összekeverte a betűjeleket a win. Start :arrow: Futtatás :arrow: diskmgmt.msc :arrow: Ok :arrow: Adj neki másik betűjelet.


szomb. ápr. 07, 2007 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 18:22
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok

Olyan gondom van, hogy van egy Kingston data traveller 1 GB pendrive-om és pár napja egyszerűen nem látja a gépem. Eddig semmi gond nem volt vele és most is csak az én gépembe nem műxik, minden más gépben tökéletesen megy. Az xp fel is ismeri és villog is, de a sajátgépben nincs ott. Ez azóta van, hogy kb 4 napja egy rokonom pendrive ját és az enyémet is egyszerre betettük a gépbe, mert másolni szerettem volna neki és akkor kezdődött, hogy csak az övét látta, az enyémet nem. Lehet, hogy két pendrive egyszerre nem műxik?? Van ilyen?? Mert az övé detto ugyan ez a tipus és mivel két egyforma pendrive volt egyszerre bent a gépbe lehet hogy az egyiket kilőtte volna... (?) eccerűen nem értem. Segítsetek lécci, mert szükség van rá, hogy jó legyen. Köszi előre is! Üdv Ja amugy egy laptopról van szó, LG notebook. 4 usb-je van és mind a négy jó is mert pl webkamerát rendesen kezeli meg minden usb-s ezszközt, csak az én pendrive omat nem, de azt is csak pár napja. Szóval ez a gond :((


szomb. ápr. 07, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
energoman írta:
Szeritem attol, hogy valami fém házban van nem biztos hogy strapabiró.


Nem, de ha láttad volna a PQi-t, akkor megértenéd, miért mondom. Erről könnyebben elhiszem, hogy jobban bírja a behatásokat, mint a PQi-ról... Ott azt hittem, hogy a (nem far!) zsebemben eltörik, arról nem is beszélve, hogy nonstop lejárt a kupakja.
A régi noname pendrive-om (256 MB-os, USB 1.1-es, legeslegelső széria, akkor még nem lehetett különböző márkájú pendrive-okat kapni, USB is alig volt a gépeken) mostanáig bírta. Kicsit lötyög a belseje. Lehet, hogy egy szétszedéssel-összerakással rendbe lehetne hozni. Műanyag a borítása, de hogy az évek alatt az is csóró mit kapott... Vizet, végighurcoltam az országon többször is, motocross versenyek, stb... Most annyi a baja, hogy néha felismeri rendben a gép, máskor meg "a csatlakoztatott USB eszközt nem lehetett felismerni".


szer. ápr. 04, 2007 10:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ja a GT-t, kb 2,5eHuf-al drágább! ott az árlista a link alatt, én minden corsair cuccomat ott vetem!
És azt is megjegyezném hogy ezelőtt már majdnem egy évvel egy 1GBos corsair SD 133szoros kártyát vettem 9eHUf-ért. Nem is értem hogy akkor hogy kerülhetett annyiba mikor az adata-t és a csóróbb kingstont adták 15eHuf-ért.
De mondjuk nem is örülnék ha elterjedne, mert még a végén ugy járnánk vele mint az ASUS-al meg hasonló márkákkal!
Megjegyezném, hogy annyira vizáló, hogy mikor hazavittem egyböl ment a folyó csap alá és a mosogatóba és csak utánna dugtam a gépre :) :)! Azóta a kulcstartón van dobálóban, ahova esik ott puffan módban!
Bár a nyakbaakasztójának a csatján a rugó már megadta magát!


szer. ápr. 04, 2007 9:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ez a Corsair Flash Voyager tényleg nagyon jó. Hasonló kellemes gumis megoldás a külső, mint az A-Data JOGR.
Viszont gyorsaságra a topon van. Valahol olvastam, hogy kihoznak, kihoztak még gyorsabb változatokat belőle. Talán nem is túl drágán.
Ha most vennék, ez lenne a number one. 8)


szer. ápr. 04, 2007 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szeritem attol, hogy valami fém házban van nem biztos hogy strapabiró.
Ezektöl a kis memóriáktol sem lehet szerintem tul sokat elvárni, amire tönkremennek addigra tök olcsó lesz egy sokkal nagyobb tárkapacitású és korszerübb.
Elcsesztem régebben én is egy csomó időt mire kiválasztottam milyet akarok venni, de rájöttem felesleges volt.
Személy szerint mostmár a megbizható akárhol akármikor jol felismerhető és nagyon gyors flash memóriát javaslom mindnekinek.
Az AData,PQI, Transcend, TakeMS tökre egy kaptafa, a kingston meg csak egy felkapott márka.
Sajna az ADATA elég lassunak bizonyult nálam, lehet hogy csak nálam, de ugyan azt a filet-ugyanazon a gépen egy Corsair Flash Voyager felülmulta de nagyon sziglifikánsan! http://www.corsairmemory.com/corsair/flash_memory.html

Szóval ezt füzném az USB-s memóriákhoz.
És megjegyezném az árak nem is nagyon eltérőek.

üdv
energo


szer. ápr. 04, 2007 8:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
PD4?az professional kategoriás.azok tényleg nagyon jók nemcsak a kűlcsinre hanem a belbecsre is odafigyeltek.nálam multkor egy PD14 volt tesztre.már bánom hogy nem azt vettem meg


kedd ápr. 03, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na elveszett a hozzászólásom egy rendszerhiba miatt... Egy része a képen olvasható a háttérben, akkor még megvolt :)

A Kingmax nekem is tetszett, de nagyon törékenynek tűnt, és egyébként is csak 1 GB volt akkor a boltban. Én nagyobbat akartam (kapacitásra).

Szóval én egy okból döntöttem a PQi helyett az Adata mellett: a külalak. Egészen pontosan a praktikusság. Míg a PQi-nál egy könnyen lejáró műanyag kupakra (!!!) tettek egy csiptetőt, és amúgy se tűnt túl masszívnak, az Adatánál az egész készülék alumínium borítást kapott, és a kupakot egy lánc fűzi az eszközhöz. Állati jó megoldás. :) A sebességük kb. ugyanakkora.

Kép


kedd ápr. 03, 2007 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Zsora írta:
Más pendrive meg messze nagyobb ennél.
Nekem azért kell ilyen kicsi USB flash kártya, mert ez bárhova bevihető észrevétlenül. Ez amolyan "szuperkém" kivitel. Smile
Illegális adatmozgatáshoz tökéletes. Smile


Zsora írta:
Túlontúl vastag. Nem felel meg a célnak.
A Kingmax cuccnál nincs kisebb - tudtommal.

Egyébként elég strapabírónak tűnik.


Vajon hová dugva akarta bevinni észrevétlenül, hogy ennyire számít a méret? :twisted:
(Egyébként ha tényleg vigyáznának az adatokra, megoldanák, hogy ne lehessen átmásolni)


kedd ápr. 03, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
energoman írta:
szóval a 3000Ft nem pénz manapság :D
Én is így voltam vele, amikor a pendrive-on megengedtem a Portable Firefoxnak 32MB cache-t. Mondom, mire tönkreteszi, addigra már hozzámvágják tizesével a 2GB-os példányokat aprópénzért. Meg egyébként is 5év garancia van rá. :mrgreen:


kedd ápr. 03, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Annó kislemezt vettem 100Ft-ért 1GB kerülne igy most kb. 100000Ft-ba, szóval a 3000Ft nem pénz manapság :D . Főleg egy 120Gb-s slim USB-s vinyóért mondjuk 30-45eFt. (persze, ami strapabíró is)

Amugy: CORSAIR, FREECOM forever! :D


kedd ápr. 03, 2007 9:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Igen. Ő a tettes.


hétf. ápr. 02, 2007 23:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Idézet:
Kapacitás: 1GB
USB 2.0 Kompatibilis
Élettartam: 100.000 program feltöltés / törlési ciklus
Teherbírás: 100G
Adat átviteli sebesség: Olvasás > 18,5 MB/sec; írás > 11,5 MB/sec
Nagy kapacitás, nagy adatátviteli sebesség
Méret: 34x12.4x2,2 mm (hosszúság;szélesség;mélység)
Tömeg: 5g
Ultra könnyű, Ultra vékony, Forradalmian új megoldás
Kép Ö az?


hétf. ápr. 02, 2007 22:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
"Vastag", de egy jobban süllyeszett USB portban eltűnik.

Üdv!


hétf. ápr. 02, 2007 22:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Túlontúl vastag. Nem felel meg a célnak.
A Kingmax cuccnál nincs kisebb - tudtommal.

Egyébként elég strapabírónak tűnik.


hétf. ápr. 02, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Láttad fentebb a Kingstone Mini Fun driveomat? :)
Az sem nagyobb, max. vastagabb.

Üdv!


hétf. ápr. 02, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nem éri meg visszavinni. Többe kerül az út mint maga a cucc.
2760Ft volt az 1GB-os példány. És egyébként meg működik (még).
Ha kicseréltetném, akkor a következő is így jártna biztosan. Más pendrive meg messze nagyobb ennél.
Nekem azért kell ilyen kicsi USB flash kártya, mert ez bárhova bevihető észrevétlenül. Ez amolyan "szuperkém" kivitel. :-)
Illegális adatmozgatáshoz tökéletes. :)


hétf. ápr. 02, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
azonnal visszavinni a boltba.ha hibás nehogy rajtad maradjon


hétf. ápr. 02, 2007 21:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Én nemrég vettem egy Kingmax Super Sticket.
Nagyon tetszik benne hogy rettentően kicsi és lapos. Viszont a tartóssága... hmmm.... az nem túl jó. És most még enyhén fogalmaztam.
Pár használat után a műanyagburkolat pár helyen elrepedt, a csatinál le is tört egy darab belőle. Igaz hogy rendesen működik, de ezt azért nem kéne.
A törést az USB csati rugós érintkezői okozták, míg a repedéseket valószínűleg a belső lapka és a burkolat különböző mértékű hőtágulása.
És ez nem egyedüli eset, hanem szérianiba. Kár érte, pedig tényleg jó kis cucc lenne...
És nem is csufi... :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsora hétf. ápr. 02, 2007 21:37-kor.



hétf. ápr. 02, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
McLaca írta:
Gondolom, két chip van benne, a 2 Gigásban 2×1GB-os, és ezeket - mint a PC-k - képes dualban hajtani.
Egyébként tényleg hozza ezeket az értékeket?

Üdv!

hajajj.bár először nekem is olyan gondom volt mint Desternek hogy nagyon lassú volt.de egy pipa a total commanderben nálam is megoldotta.Köszi Dester.a 14Mb/s az simán megy


hétf. ápr. 02, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gondolom, két chip van benne, a 2 Gigásban 2×1GB-os, és ezeket - mint a PC-k - képes dualban hajtani.
Egyébként tényleg hozza ezeket az értékeket?

Üdv!


hétf. ápr. 02, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
pg írta:
...

ez lenne az?
"data transfer rate up 19MB/s for read,14MB/s for write in dual-channel mode
data transfer rate up 10MB/s for read,7Mb/s for write in single-channel mode"

ez ezért nem olyan rossz.de mi az a dual ill. single-channel mode?
ja és nekem is 2gigás


hétf. ápr. 02, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség