Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:15



Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
USB pen drive gondok 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Kép
erröl mi a véleményetek?látott már valaki ilyet.
ma voltam pendrive nézőben és az egyik boltba ezt nagyon ajánlották.tiszta gumi az egész,ugyhogy elég strapabírónak tűnik,de a sebességét nem találom.valaki írja már be,mert úgy tűnik hogy az én angol tudásom nem terjed ki ilyen szövegek értelmezésére
http://www.adata.com.tw/adata_en/product_show.php?ProductNo=AR01ZZZGH
jó ez?érdemes megvenni?itt nálunk 5400ér dobálják


Én valamivel többért vettem. Nem egy mai darab, de tényleg nyugodtan földhözvághatod (na azért ne teljes erővel, és nem kell ezt próbálgatni). Nekem 2 gigás van, unokatesómnak céges 512-es. Működnek. Nem egy rakéták.

Sebességadatok ebben:
http://www.adata.com.tw/downloadfile/11 ... ersion.pdf


hétf. ápr. 02, 2007 11:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Total Commander 7.0 beta 4 PowerPackom van. Ebben szerintem ki volt kapcsolva alapból, ezt nem hiszem, hogy bántottam. Persze ettől függetlenül lehet, hogy én voltam a gyenge láncszem. :)


pén. márc. 23, 2007 8:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hmm... hogyhogy ki volt kapcsolva? Az alapbeállítása bekapcsolt.

Üdv!


csüt. márc. 22, 2007 23:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én viszont megőrülök. Először vettem egy Adata MyFlash 2 GB-os cuccot, de otthon elszomorodva vettem észre, hogy csak 300kB/sec sebességgel tudom írni. Olvasás ment 12MB/sec-kel. Az irodai gépben is. Visszavittem a boltba, ott ment 2MB/sec-kel az írás (nagy fájloknál). Becseréltem egy PQI-ra, hátha az Adata gyengébb. Ezzel ugyanez. A boltban 2-3MB/sec közötti sebességgel lehet rá írni, én csak 400kB/sec-kel tudok.
Megőrülök...

Tudja valaki miért van ez? Mindkét gép USB2.0-s hivatalosan is, és az alaplapra dugtam rá. Az irodai gépben csak egy billentyűzet van mellette, otthon egy szünetmentes, egy egér és a webkamera. Tökmindegy HiSpeed vagy FullSpeed az USB sebesség, ugyanúgy gyenge. Az irodában egy másik új, Asus barebone gépben viszont 2 MB/sec az írási sebesség.

Remélem valaki tud segíteni, mert 2 GB-ot telerakni 400kB/sec-kel több, mint elkeserítő.

Erről a PQI-ról van szó: http://www.pqi.com.tw/product2.asp?oid= ... 9&PROID=32

UPDATE

Megvan a hiba oka! Total Commanderben bekapcsoltam a Copy/Delete rész alatt a "Compatibility mode" --> "USB sticks" opciót, és máris száguld... :)


csüt. márc. 22, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
No, beszereztem ma a szép lila (purple) csini-mini Kingston 2GB-os drive-ot.
Nagyon baba. :)
A sebessége - a várhatóak szerint - némileg lassú, és az a furcsa, hogy az elején kicsit lassabban írható, mint a végén. 3,3MB/s-mal indul és valahol 3,6MB/s-nál áll meg, olvasás kb. 10,5MB/s. Nekem pont elég :), leginkább olvasni fogom, nem írni. Egyébként tényleg eszméletlen kicsi, egy kis akasztót is adnak hozzá, végén kis karikával (kulcscsomóra rá lehet tenni). A két gyárilag rárakott játékot egyelőre nem próbáltam ki. Ami furcsa, hogy sima FAT-ra (FAT16) van gyárilag formázva.
Teljes formázott kapacitása 2 063 302 656 bájt.
Tökéletesen elégedett vagyok vele (különösen a parányi méretével), pontosan azt kaptam az 5260Ft-omért, amire számítottam.

Üdv!


hétf. márc. 19, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Kép
erröl mi a véleményetek?látott már valaki ilyet.
Kód:
 Support USB specification version 2.0.
  Hot Plug and Play.
  LED indicator when Rubber Disk is in use.
  Support Windows ME, 2000 and XP without device driver.
  Driverless solution for Linux Kernel version 2.4 or later version.
  Driverless for Mac OS 9.X or above.
  Dimension:67.0*25.0*13.0mm
  Weight:18g
  Lifetime warranty

ma voltam pendrive nézőben és az egyik boltba ezt nagyon ajánlották.tiszta gumi az egész,ugyhogy elég strapabírónak tűnik,de a sebességét nem találom.valaki írja már be,mert úgy tűnik hogy az én angol tudásom nem terjed ki ilyen szövegek értelmezésére
http://www.adata.com.tw/adata_en/product_show.php?ProductNo=AR01ZZZGH
jó ez?érdemes megvenni?itt nálunk 5400ér dobálják


hétf. márc. 19, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Egy haverom egy hónapja vett egy 2 Gigásat. A kulcscsomóján tartja. Kezembe nyomta, olyan kerámia szerű a tapintása. Érdekes de nem ragadott meg.


vas. márc. 18, 2007 23:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Készleten is van? :)
De ez csufi... :D
Egyébként szerintem csak laposabb, hosszra nem kisebb (ha a Kingstont levett kupakkal nézzük), és nem védett a csatlakozója, meg a kép szerint nem is túl stabil. Különben is, nem lehet egymásba rakni másik drive-okkal. :lol: De komolyra fordítva, tényleg nem tűnik túl biztosnak a csatlakozása, és tényleg csufi. :)

Üdv!


vas. márc. 18, 2007 23:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
ez biztos valami luxustermék,nem a lapos pénztárcához illik,akármilyen lapos is


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rittinger zoltán vas. márc. 18, 2007 23:30-kor.



vas. márc. 18, 2007 23:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
McLaca írta:
de nekem mindenképpen egy icipici példány kellett (tud valaki ennél kisebbet? alig nagyobb, mint a csatlakozó)
Igen, ami kisebb mint a csatlakozó :lol: Ha már Miskolc, akkor NetWork,
Kingmax Super Stick: 34mm x 12.4mm x 2.2mm
Kép


vas. márc. 18, 2007 23:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
a gépbolt az jó lesz,az van itt nálunk.Majd benézek,úgyis van velük egy kis dolgom,múltkor vissza kellett vigyem a wincsimet amit ott vettem még dec.-ben.köszi


vas. márc. 18, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Náluk rendeltem, de a gépboltban is kapható de csak 1GB-os, viszont a gépboltnak van egy rakás partnere országszerte, abba az üzletbe rendeled, ahová akarod (szállítási és csomagolási költség van sajnos), tehát bárhol az országban átvehető.
Kapható egyébként a Juventus Team-nél is, szóval akik partnerei a Juventusnak, azoknál beszerezhető, ha máshogy nem, akkor rendelésre (a ChipLand pl. Juventus partner). Egyébként két gyárilag telepített játék van a drive-on. :)

Üdv!


vas. márc. 18, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
ahaa.értem.hát engem mondjuk a fun verzió fogott meg,a kingstonról meg annyit hogy lehet hogy vannak gyorsabbak nála de a kingston azért már egy elismert név és komoly garancia a neve.bár azt furcsálltam hogy csak 5évet adnak,nem örörkgaranciát szoktak adni vagy csak a kártyákra vonatkozik?a chiplandnél rendelted?érdekelne komolyan


vas. márc. 18, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
ezek tényleg elég pofás darabok,főleg az első.én se találtam sebességinfót sehol se nem.nem lehet ilyet magyarhonban kapni?az ilyen rendelésekbe nem mernék bele menni,jobb szeretem boltban megvenni az ilyen cuccokat.ja és nagyobb memo-st se találtam mondjuk 4gb-ost.van nagyobb?
Ááácsi! :)
A "rendeltem"-et úgy kell érteni, hogy egy miskolci üzlet webshopjában rendeltem meg, mert raktáron nem tartják, de egy hét alatt (kivéve ha márc. 15-e van...) elhozzák a nagykerből (,vagy ahonnan tudják).
A FUN verziót lehet kapni több helyen is, a mini-migo-t már kevésbé, legalábbis 512MB fölötti méretben nemigen láttam.
A jövő héten fogom átvenni, de mivel a múlt héten rendeltem, elvileg erre a hétre meg jött volna, ha nem lett volna ünnep, de lehet, már itt van :), elvégre péntek csak az "irodistáknak" volt munkaszünet. Majd rákérdezek, a webshopban is már a "rendelhető" státusz "készleten"-re változott, szóval 90%, hogy megjött.
Egyébként a Kingston pendrive-ok nem a leggyorsabbak, ez tény, de nekem mindenképpen egy icipici példány kellett (tud valaki ennél kisebbet? alig nagyobb, mint a csatlakozó), így hajlandó vagyok elviselni a 3MB/s-os írási sebességet is (ami 2×-es DVD írásnak felel meg, de úgyis inkább olvasni fogok róla, 2GB nekem már elég tárolni és hurcolni).
Egyébként most nézem a webshopban, hogy Kingstonból is van új a nap alatt: DataTraveler II - ami gyorsabbként van feltüntetve.

Üdv!


vas. márc. 18, 2007 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
McLaca.Ha megkérhetlek mindenféleképpen írd meg tapasztalatodat a legós pendrive-vel itt,ha megkaptad.Engem borzasztó módon érdekelne egy ekkora méretű ad.hordozó


vas. márc. 18, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én most vettem egy ilyen 2GB-os példányt: http://www.kingston.com/flash/dt_u3.asp
Háááát...írási sebességben többre számítottam. A három éves Lear pendrive-om is tudta a 3MB/s írási sebességet, amíg tönkre nem ment. A Kingston olvasásnál kb. 10MB/s sebességet mutat, ami már elég jónak számít szerintem.

Csak azért írtam, mert ez nagyjából ugyanabban az árban van, mint a Lego, valszeg az is kb. ugyanezt tudhajta.


vas. márc. 18, 2007 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
nbela írta:
A kiskerárak listában 8 Giga a legnagyobb.

de ezek már nem ugyanaz a lego formájuak,képek alig vannak és mi ez a nagy árkülönbség a forgalmazók között,elég durva differenvia ami ide irva vagyon.


vas. márc. 18, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A kiskerárak listában 8 Giga a legnagyobb.
Az árukeresőben pedig 16 Giga.


vas. márc. 18, 2007 19:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
ezek tényleg elég pofás darabok,főleg az első.én se találtam sebességinfót sehol se nem.nem lehet ilyet magyarhonban kapni?az ilyen rendelésekbe nem mernék bele menni,jobb szeretem boltban megvenni az ilyen cuccokat.ja és nagyobb memo-st se találtam mondjuk 4gb-ost.van nagyobb?


vas. márc. 18, 2007 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ebből: http://www.kingston.com/flash/dt_mf.asp?id=8 rendeltem 2GB-osat, jövő héten tudom átvenni. Szerintetek...? :D
Egyébként pofára is tetszik, nem olyan decens, és ami a lényeg: kicsi! Ez volt az egyetlen szempont, amikor kiválasztottam. Igaz, közben megláttam ezt: http://www.kingston.com/flash/dtmini_migo.asp?id=8 is, de ez olyan vérszegény...
Egyet viszont nem értek: mindkettőnél azt látom, hogy a régi Win-ek az ME-vel bezárólag nem támogatják. A ME miért nem? Annak van saját USB drivere...

A sebességéről egyiknél sem találtam semmit, egyébként a mostanában 20MB/s-ot döntögető drájvoknál a "csalafintaság", hogy két memóriachip van bennük, és azokat "dualban" hajtják. Tehát a valós sebesség az effektív fele, de egy okos ötlet, és máris gyorsul.

Üdv!


vas. márc. 18, 2007 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By potyo:
Idézet:
Most már kezdem elveszteni a fonalat, hogy mire gondolsz...

Há'persze mert olyan vagy mitn a "Kis-nagy Ember"-ben az Öreg indián-"örül a szívemhogy látlak... és szárnyal mint a sasmadár.."
-Én meg csapongok mint "az sólyomadór"-összének-aztán versa:D
By önnöntüllem:
Idézet:
próbálkozz csavarintással koaxiálison
-ha ilyet művlesz 40 cm-en oda-vissza;ügyes vagy :D
A második vonulata a gondolatmenetnek,hogy az bizonyos USB-kulcs akárhogyanis vesszük csakis egy memória,amit,csakis gyorsabban kéne kezelnie,-mint drótótok mennyiségétől függetlenüla wincsit, lásd:SATA :hm:


szomb. márc. 17, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Valszeg segítene, mert akkor a vezérlő mint Full-Speed jelenne meg, és akkor az eszköz is azon a sebességen működne. De ha az embernek ott van a Hi-Speed képes vezérlő is és eszköz is, akkor már ne a nyamvadt drót miatt kelljen alacsonyabb sebességen használni a cuccait.


szomb. márc. 17, 2007 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
potyo írta:
órajelvezeték hiányában csak a definiált sebességen lehet a biteket átvinni, nem lehet kisebbre váltani, ha arra szükség lenne
És ha az alaplap biosban letiltom az USB 2.0 Controllert? Ezt ki is próbálhattam volna amikor rossz volt, de nem jutott eszembe. Közben a másik gépen is átalakítottam a kötegelt kábelt csavart érpárosra és azon is jó lett az előlapi USB. Köszi mégegyszer az infót a "szimmetrikus átvitelről". A leghasznosabb infó volt azok között amiket mostanában olvasgattam.


szomb. márc. 17, 2007 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Most már kezdem elveszteni a fonalat, hogy mire gondolsz :!: :D


szomb. márc. 17, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Trivi :D ,de próbálkozz csavarintással koaxiálison,sőt ha már itt tartunk az ide wincsi 40 :arrow: 80 erese pontosan ebből alakult.Na, de ez egy USB 1.1,2.0 -holott ez végülis egy memória,amit uu. kéne olvasnia mint a másikat:wink::D-és nem úgy mint egy wincsit-ami "csak egy háttértár" :roll: :oops:


szomb. márc. 17, 2007 17:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem az a lényeg, hogy távol legyenek egymástól, épp az áthallás miatt van a differenciális jelátvitel. Az lenne az ideális, ha a két szál vezeték között a távolság nulla lenne, de ugye ez lehetetlen. Ezt a legjobban a koaxiális kábel közelíti meg, de az meg nem túl praktikus. A következő lépcsőfok pedig a csavart érpár, minél több csavarással.


szomb. márc. 17, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Azt, hogy négy szál derótót meg lehet úgy cserégetni a szalagkábelen,hogy a vezetékek a lehető legtávolabbra kerüljenek egymástól és ha mindezt 2-3 x megcsavarintod menet közben minek pödörgetni.. :P


szomb. márc. 17, 2007 15:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nem teljesen értem, a végén mire gondolsz a cserével, de most jutott eszembe, hogy nem sodort, hanem csavart érpárnak szokás nevezni :oops:


szomb. márc. 17, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By potyo:
Idézet:
sodort érpáron viszed..

Namármost,régenvolt tanulmányaimból véve:az érpár elemi szálakra vonatkozik ami a kereszmetszet(amin a "k"ulomb átnyomakodik),áramfüggő (mennyire akar nyomakodni) és frekvencia (ez a férfiasság jellemzője hányszor ide-oda):D

OFF:-de,a 60 cm nem hazudik-igen igen férfias 21,5" volt a leghosszabb amit nyilvánosságra hoztak-ez már lóméret-ki is puszult a "háromlábú"a világból úgy öt éve
ON:

Nyilván:
A kereszmetszetet az elemi szálak növelésével meg lehet növelni-ez evidens :vastagabb többszálas derót.
Áram: estünkben nyilván nem rúg labdába,hiszen azt alaplap tolja.
Idézet:
két párhuzamosan futó vezeték
-ez igaz de egy szalagkábelben minek pödrögetni amikor meg is lehet cseréni a két párhuzamost. :roll:



Ps: vihar egy pohár vízben :P


szomb. márc. 17, 2007 15:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Na nekem is volt egy kis szórakozásom:

Vettem egy Kingston 2GB-os pendrive-t, bedugtam ugyanabba az usb hosszabbító kábelbe, amivel a régit is használtam. A kábelon írja, hogy USB 1.1, de legalább árnyékolt (picit lekaptam a külső borítást :D ). De az a gyanúm, hogy ez sincs eléggé megsodorva. Veszek jövő héten USB 2.0-s hoszabbítót, és megnézem azzal mit csinál. Az USB-nek van egy ilyen hátránya egyébként, hogy órajelvezeték hiányában csak a definiált sebességen lehet a biteket átvinni, nem lehet kisebbre váltani, ha arra szükség lenne. És mivel a kábel mindkét végén Hi-Speed eszköz áll, ezért ha a 480Mbps sebességen a kábel nem alkalmas az adatátvitelre, akkor az egész bukott. Az én pendrive-om is össze-vissza működött, eltűnt a rendszerből, sérültek az adatok rajta. Gép hátuljába dugva **** működik.


szomb. márc. 17, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
potyo írta:
D+ és D- egyszerre viszi a jelet, amikor egyik magas, akkor a másik alacsony, és fordítva.
Köszi, így már világos. Mindenképpen sodortam volna 4-et, de így valóban az adatvezetékeket kell előbb összesodorni.


szomb. márc. 17, 2007 13:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nemtudom, mit értesz a feszültség impulzusos átvitel mellett, de az USB szimmetrikus (differenciális) jelátvitelt használ. Elképzelhető úgy, mintha csak a D+ vinné a jelet, és a magas szint jelentené az egyest, az alacsony a nullát, de ez így önmagában nem alkalmas ekkora sebességre. A szimmetrikus átvitelnél a D+ és D- egyszerre viszi a jelet, amikor egyik magas, akkor a másik alacsony, és fordítva. A két jel különbsége hordozza az információt. Namost ha nem sodort érpáron viszed, akkor a két párhuzamosan futó vezeték egymenetes tekercset alkot, amiben a környező mágneses zavarok feszültséget indukálnak, és az hozzáadódik a D+ és D- közötti különbséghez, és a jelet elrontja.


szomb. márc. 17, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
potyo írta:
D+ és D- jelzéssel, na azt a két eret sodord minél jobban össze
Ezen még mindig agyalok mert nem értek hozzá. Szerintem akkor kéne összesodorni a kettőt, ha áramhurkos átvitel lenne, mint például az utp kábelek esetében. Ahogy nézegetem az USB leírásokat, nekem úgy tünik, mintha feszültség impulzusos lenne a soros átvitel. Ilyenkor nincs kiemelt jelentősége a D+D- összesodrásnak. A másik lányom gépét már úgy fogom csinálni, hogy a 4 vezetéket sodrom jó erősen össze. Meglepne, ha nem lenne jó így is. Akkor sose tudom meg, hogy a 4-es sodrás, vagy a 2+1+1-es sodrás a jobb? Persze az igazi az árnyékolt kábel lenne. Gugliban azt olvastam, hogy árnyékolás nélkül csak az USB1.1 megy stabilan, a nagysebességű már nem. Az ABIT a 20 cm-es kábelt is árnyékolta, a dzsunka házgyár meg a 8x60 cm előlapi kábeleket csak úgy összefogta, nem is sodorta össze.


szomb. márc. 17, 2007 11:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Bocs, én nem voltam elég egyértelmű: egy hátlapra kivezethető változatról szedtem le a kábeleket, azon már rajta volt az alaplapi csatlakozó, csak a másik végét kellett levágni és beforrasztani. (Az eredeti usb 1.1-es változat volt, szalagkábellel...)

No, a lényeg hogy sikerült megoldanod! :-)


pén. márc. 16, 2007 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
vackor írta:
Én átforrasztanám, 5-10 perc alatt megvan.
A forrasztás nem gond. De két gépen a 16 db zsugorcsövet is lehúzni, rászappanozni másik kábelre, sértetlenül visszahúzni... A tüskeérintkezők pedig piciny saruvégben össze vannak hajtogatva. 16 db-ot ügyesen szétpiszkálni az nekem sok. Végül is megpróbáltam a különsodrást. Eredetileg 4 vezetéket akartam egybe sodorni, de potyo tanácsára először a D+ D- párost sodortam szorosan össze. Utána pedig hozzásodortam egyszerre a +5 és Ground vezetékeket. Az eredmény:
1. Fájnak az újjaim (nem akartam fúrógéppel sodorni).
2. 10 cm-el rövidebb lett a kábel.
3. Tökéletesen működik :lol:
Dugtam rá 2 pendrájvot is egyszerre, egyiken írtam, másikon olvastam. 100 megát ellenőriztem tartalomra és szuper. Köszi a segítségeket.
Üdv,NBela


pén. márc. 16, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nbela írta:
D+ D- sodrás. Egy próbát végül is megér, mielőtt forrasztgatni kezdek.

Én átforrasztanám, 5-10 perc alatt megvan.


pén. márc. 16, 2007 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
D+ D- sodrás. Egy próbát végül is megér, mielőtt forrasztgatni kezdek.


pén. márc. 16, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az nagyon lényeges, hogy az USB adatvezetékei legyenek sodorva. Elvileg az alaplapra dugható csatlakozón jelölve vannak D+ és D- jelzéssel, na azt a két eret sodord minél jobban össze. Illetve a másik portra menőknél is ugyanígy sodord össze a D+ és D- vezetékeket. A többi vezeték nem kritikus.

Az a tized ohm nem vészes, 5m USB kábelnek is van annyi ellenállása. Viszont 60cm-re már árnyékolt kábelt kell használni. (mielőtt valaki azt mondja, hogy nem, tessék belenézni az usb specifikációba) Ha a sodrás után sem működik rendesen, akkor ki kell cserélni árnyékolt kábelre. Pl. nagyon jól használható a célra az árnyékolt USB kábel. :D


pén. márc. 16, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Csak anlóg ohmmérőm van itthon. 1 osztás 1 ohm. Persze nem mérhető a kábelen ellenállás. De ha mérés közben a műszerzsinór végét összezárom, határozottan mozdul egy picit a mutató. Úgy kb 0,1 ohm lehet. Van itthon szalagkábelelm, azzal semmit nem mozdul a mutató. Az a tized ohm ilyen sokat számítana? De fura :o Köszi. Majd kipróbálom valamikor. Kíváncsi vagyok rá.


pén. márc. 16, 2007 13:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
4-5 évvel ezelőtt,általános probléma volt a "jobbfajta"házaknál (Mercury,Vargánya,stb).A derótoknak ellnenállása volt,igaz,hogy csak nány tized ohm,ráadásul az előlapi nyák kivitele siralmas.
Nem kell árnyékolt ,elég a sima rézbelű szalagkábel.


pén. márc. 16, 2007 9:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szervusztok!
Lányom gépén bizonytalan a 2 előlapi USB port. Egyes pendrájvokat nem ismer föl, másokat bizonytalanul. Amikor felismeri és írok rá, a visszaolvasott fájl pár százalékban hibás, illetve íráskor letörli a pent. Más hibák jelentkeznek az egyik és más a másik porton.
Az alaplapon a 8 érintkezős tüske mellett van egy másik, amibe a két hátulsó USB port kábelcsoportja van dugva. A kábeleket megcseréltem egymással és a hiba maradt az előlapon. A kábelt szétszedtem, rátekintéssel és méréssel zárlat, szakadás sem kontakthiba nem mérhető. Másik lányomnak ugyanolyan gépe van, de ő nem panaszkodott. Neki csak néha eltünt az összes mp3 a lejátszójáról. Kipróbáltam penekkel és az is bizonytalan.
Az előlapi és a hátramenő kábelek közötti különbségek: előre 60 cm, hátra 20 cm. Az előre menő 8 kábel egy kupacba összesodorva egymással, hátra 2 4-es csoport megy. Ez utóbbinál az U- vastagabb, talán még árnyékolva is van. Hogyan tudnám javítani? 2 négyes csoportba sodorjam össze a kábeleket, vagy kicseréljem 2 4eres árnyékoltra? Más ötlet? Normális dolog a 8 összesodort 60 cm-es kábel?
Üdv,NBela
ui: Asszem holnap megpróbálom a 4+4 vezetéket külön-külön összesodorni.


csüt. márc. 15, 2007 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Van amikor kidobja a vasvillát, próbálkozik egy darabig, és végül marad ismeretlen eszköznek. De ha valóban semmi - még ismeretlen eszköznek sem látja - akkor mehet a szomszéd Pistikének. Ha szétvágható valahogy, én már találtam olyat, hogy az egyik kivezetés forrasztása körbetöredezett. Igaz az nem pendrájv volt, hanem mobiltelós illesztő.


csüt. márc. 15, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 9:45
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egyik kolléganőm lehozta a pen driveját, mert egyik gép sem ismerte fel - eddig ment, három gépen próbálták, de semmi. Itt sem megy. meg se moccan.
Nem tom mit mondjak neki. nem vagyok informatikus... sajnos. Mondjam neki, hogy akár meg is mutathatja a drivenak a kukát?

Üdv:
Alt


csüt. márc. 15, 2007 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Csak kíváncsiságból: NTFS formátum esetén újracsatlakoztatás után tud írni nagy fájlokat? (Igen, azzal 9-10 MB/s sebességgel.) Ami peneket láttam, azok gyárilag FAT-ra voltak formázva. 2 Gigáig elegendő.


vas. márc. 11, 2007 21:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Sziasztok!
OFF Ma szép idő volt :-), így nem voltam gép közelben, a gyerekekkel bicajoztunk, meg görkoriztunk... ON

nbela módszere működik, sikerült NTFS-re formázni.
Nem akarlak benneteket a részletekkel untatni, ezért csak a tapasztalaim összefoglalóját írom le:
NTFS-ben sikerült ráírni egy 700MB-s avi-t, viszont az írási sebesség visszaesett 10MB/s-re gyorsítótárral, 9-re anélkül.
Anélkül, hogy kihúztam volna, újra formáztam FAT32-re, ekkor is sikerült a felírás, immár 17MB/s-sel. Viszont az újracsatlakoztatás után minden a régiben.
Ekkor bekapcsoltam a gyorsítótárazást, megint sikerült ráírni (17-tel). Viszont újracsatlakoztatás után (gyorsítótárazás bekapcsolva maradt, "Meghajtó biztonságos eltávítása..."-val eltávolítva) megint nem megy.

Az az érzésem, hogy az XP se teljesen ártatlan: az újracsatlakoztatás után miért veszti el a meghajtó azt a képességét, hogy FAT32-vel is lehessen rá 500+ méretű fájlt ráírni?


vas. márc. 11, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
No igen. Én viszont nem használtam NTFS tömörítést eddig.
Igazából a jogosultság szabályozása jönne szóba, de nálam erősebb, hogy szeretem, ha bootolható is a pendrive. Meg magamat már csak nem korlátozom. :D
Akinek kell, persze használja. Most inkább azért került szóba, hogy hátha valami megtöri az adott drive 500 MB-os fájlkorlátját.

Természetesen a töredezettségmentesítést brahiból, illetve próbából csináltam "üres" pendrive-on. :)
Csak az MFT-t tudhatta átpakolni. :wink:


vas. márc. 11, 2007 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Idézet:
Azóta kipróbáltam Vistán a fenti parancssoros módszert. Tökéletesen meg lehet vele oldani, persze format fs=ntfs parancsot adtam ki.
XP-n is működik ugyanez, így formáztam NTFS-re a pendrive-omat. Csak nemrég tudtam meg azt, amit nbela leírt.
Idézet:
Az viszont jó kérdés, hogy érdemes-e NTFS-re formázni egy pendrive-ot. Annyi előnye van, hogy be lehet állítani jogosultságot, viszont nem lesz bootolható és az MFT meg egyebek elfoglal picivel több mint 33 MB-ot.
Tudod használni az NTFS tömörítést, és egyéb NTFS specifikus dolgokat.

A töredezettségmentesítésnek viszont nem látom értelmét pendrive-on.


vas. márc. 11, 2007 0:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
ZZ írta:
Amúgy cserélhető tárolót hogyan lehet NTFS-re formázni? Nekem csak a FAT-eket ajánlja fel.
Alapesetben az XP valóban csak a FAT vagy FAT32 formázást ajánlja fel. Pendrive meghajtó tülajdonságok, Hardver fül, Pendrive tulajdonságok, Házirendek:
Optimalizálás teljesítményre (gyors eltávolítás helyett).
Ekkor már lehet NTFS-re is formázni. Utána már vissza lehet állítani az optimalizálást az alapértelmezett gyors eltávolításra.


szomb. márc. 10, 2007 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az XP Intézőben tényleg nem ajánlja fel a 2 gigás pendrive NTFS-re formázását.
De a Vista már igen :!:
Illetve vannak a különböző USB formázó készségek, amik XP alól is mennek, pl. a HP féle, vagy a Hiren féle. Ezek formáznak NTFS-re is.
No meg vannak, lehetnek azok a programok, amit az egyes gyártók mellékelnek vagy tesznek letölthetővé a formázásra.

Továbbá még egy dolog, az alábbi link 2./ pontjában is hasonló, igaz ott FAT32-re állították be. (És még személyesen nem is próbáltam.)
http://winportal.net/?id=808

Szerk.: Azóta kipróbáltam Vistán a fenti parancssoros módszert. Tökéletesen meg lehet vele oldani, persze format fs=ntfs parancsot adtam ki.
Az viszont jó kérdés, hogy érdemes-e NTFS-re formázni egy pendrive-ot. Annyi előnye van, hogy be lehet állítani jogosultságot, viszont nem lesz bootolható és az MFT meg egyebek elfoglal picivel több mint 33 MB-ot.
Még töredezettségmentesítettem is. :lol: Középről előrepakolta a fájlokat.
Intézőből nyilván sokkal kényelmesebb és "biztonságosabb", de újra is akartam particionálni a pent.
A DOS bootos Partition Magic szokás szerint apró hibát jelzett először, amit engedtem javítani.
Most kíváncsi vagyok, mit lép. Szóval indul a visszaformázás FAT32-re. :wink: :D


szomb. márc. 10, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem sima FAT formázással is kezel 2 Giga fájlméretig. Az NTFS formázás trükkjét majd este megírom (most rohanok). De ha FAT-tal búgos, akkor NTFS-el sem lesz jobb. De egy próbát persze megér.


szomb. márc. 10, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség