Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:56



Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
USB pen drive gondok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Nem kell tesztelni.
ATA (PATA) csatolós 100/133 MBps, SATA csatis 1.5Gbps alatt nincs. Mindkettő bőven több, mint az USB2.
Az érdekességek ez fölött kezdődnek.

Ennyit a boltosokról.


csüt. dec. 27, 2012 18:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Köszi Vackor, a műszaki rész már értem. Azt azonban nem miért nem volt képes ezt elmondani az eladó. Elövett két vicsesztert s lette az asztalra. Vártam hogy hozz mégegyett s itt a piros wincseszter hol a piros wincseszter játék indul. De nem ez történt. Felemelte az egyik wincsesztert, s közölte ez usb3-as csatlakozoban gyors, usb 2 csatlakozoban lassu. felemelte a másikat s közölte ez usb 2-ben is lassu usb 3 ban is lassu. en meg azt mondtam, ember, engem nem ez a két winnyogó érdekel hanem az ami a laptopombol lesz kivéve. erre ő: az nem éri el az usb 3 sebességét.

Pedig simán elmondhatta volna hogy ez a kettő között van netán adatlapot is mutathatott volna esetleg kiforditja a wincsesztert vagy akármi de annak örülök hogy végül itt a fórumon elmondjátok, de miért van kiirva a bolt weblapján hogy kérdezzük a boltban az eladót ha utána tőletek kell megtudnom itt a fórumon hogy mi is van???


Ja és hogy az ördögbe teszteljem olyan winnyogó sebességét amit még nem vettem meg???


csüt. dec. 27, 2012 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Piroska30 írta:
az eladó azt mondta hogy kizárt hogy a 750 Gigás wincseszter USB3 port sebességéet tudja igy felesleges ebben a sebességben gondolkozni mindegy hogy a kintről USB3 vagy USB2 portba dugjuk. A gondom ezzel egy hogy 2 nappal korábban ugyanabban a boltban egy másik eladó azt mondta hogy csak akkor lesz gyors a winyó ha USB3 portba dugjuk ha USB2 portba dugjuk akkor lényegesen lassabb lesz...

Ááááááááááá! Mindkettőnek igaza van! Figyelj a részletekre! :D

Idézet:
azt mondta hogy kizárt hogy a 750 Gigás wincseszter USB3 port sebességéet tudja

Így igaz! A vinyó nem fog 5Gb/s (kb. 500MB/s) sebességet elérni az biztos, de nem is kell neki!!! Bőven elég, ha 50MB/s feletti értéket tud, ez az USB2 képességét már meghaladja, vagyis van értelme az USB3-nak. Ha ennél jelentősen többre képes, akkor USB2-vel csökkenni fog a sebessége.

Teszteld le a vinyó sebességét (pl. CrystalDiskMark), és az alapján dönts. Egyébként meg használattól függ, de elég sok dologhoz nem szükséges villámgyors háttértár.


csüt. dec. 27, 2012 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
"Huszonéve ilyesmi nem volt, az biztos"
De tuti. Burkolatlan volt, át lehetett látni a panelek közt. Egy IBM PS/2-es 486-os szerverből bontottuk. Microchannel rendszerű gép, token-ring hálókártyával (erős a gyanúm, hogy a mostani informatikus többség még csak nem is hallott ezekről a rendszerekről). Életem eddigi egyetlen 2.88-as floppy meghajtója is ebben a gépben volt.

"Hogy itt vita van ez oké na de hogy egy boltban két eladó vitázik???"
Sajna a boltosok szaktudása jellemzően kimerül abban, hogy rád dumálnak valami jó drága cuccot. A közbekérdezel megzavarodnak.
A lényeg:
Nagy teljesítményű eszközt lassú portra kötni értelmetlenség. Ha csak USB2-d van, pénzkidobás SSD-t külsőnek használni. Rendes házban USB2-n egy külső diszk tud hozni 15-25 MBpst, ami igazándiból csak fele-harmada, mintha be lenne építve.
USB3-on már van értelme a külső SSD-nek, csak épp logikailag nincs. Az a változat a jobb, amit Te is kitaláltál: benn az SSD, a 750-es külsőn.


csüt. dec. 27, 2012 11:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Tron írta:
Az alapkérdés ("mai pendrájvok ki tudják használni az usb 3 csatlakozót vagy se") olvasásakor bennem fel sem merült, hogy az lenne a kérdés: létezik-e egyáltalán USB3 pendrive.
Természetesen létezik, nem is drágák, pl: http://pcx.hu/termek/kingston-64gb-dt111-64gb-pendrive-117116
Nemrég cseréltek nekem gariban egy Samsung Story külső diszket. Az új szintén 3-as USB-n megy.
Nekem csak mindig a sebességekkel van gondom:
Az USB2 hivatalosan 480 Mbps, azaz durván 60 MBps. Na ennek jellemzően csak töredékét tudják.

Igen, az SSD erősen hasonló felépítésű a pendrájvokhoz. Külsőnek ÉRTELMETLEN használni, ugyanis pont az bennük a lényeg, hogy nemcsak teljesítik a SATA3 paramétereit, hanem annál többet is tudnak. Amúgy vére elindult az is, hogy csináljanak egy kimondottan SSD csatolót a gépekbe.



Párdon akkor nagy hülyeséget kéreztem. Némileg ellensulyozza hogy helyes volt a megállapitás miszerint az SSD hasonló a pendrájvhoz.

Az SSD ügy az volt hogy a laptop 750 Gigás belső winyóját kicserélni az SSDre mert az gyorsabb. tehát bent lesz. S a laptop 750 Gigását használni külsösként USB3 porton de az eladó azt mondta hogy kizárt hogy a 750 Gigás wincseszter USB3 port sebességéet tudja igy felesleges ebben a sebességben gondolkozni mindegy hogy a kintről USB3 vagy USB2 portba dugjuk. A gondom ezzel egy hogy 2 nappal korábban ugyanabban a boltban egy másik eladó azt mondta hogy csak akkor lesz gyors a winyó ha USB3 portba dugjuk ha USB2 portba dugjuk akkor lényegesen lassabb lesz...

Ez nem tetszik h kétfélét mondanak. Bizalmatlanná tesz.

Hogy itt vita van ez oké na de hogy egy boltban két eladó vitázik??? Vagy nekem tul nagy az elvárásom hogy bolton belül legyen egy egységes álláspont?


csüt. dec. 27, 2012 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Tron írta:
... Huszonéve volt már a kezemben mozgó alkatrészt nem tartalmazó, tisztán elektronikusan tároló, a merevlemez helyére beépíthető eszköz. Akkor az SSD volt? ...

Huszonéve ilyesmi nem volt, az biztos. Tízenéve már létezett 10-20-40 MB-os pendrájv (egy 15 MB-ost a mai napig használok a Ghost Boot-hoz). Ilyesmit nyilván meg tudtak csinálni HD csatolóval is, akárcsak ma.


szer. dec. 26, 2012 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Igen, Sata3-usb3. Nade a gépek többségén még csak USB2 van...

U.i.: Huszonéve volt már a kezemben mozgó alkatrészt nem tartalmazó, tisztán elektronikusan tároló, a merevlemez helyére beépíthető eszköz. Akkor az SSD volt?
(aki esetleg nyomozna: Seagate gyártmány, 20 v. 40 MB-os volt, SCSI csatolóval)


szer. dec. 26, 2012 13:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
A SATA3 az elméletileg 6 Gbit/s, az USB 3.0 pedig 5 Gbit/s, szóval nem olyan nagy különbség az SSD-nél sem sebességben.
SATA3 -> USB 3.0 kábellel vagy ilyen házban éppen lehetne használni az SSD-t is külsőként, inkább a praktikum akadályozhat. Én már gondolkodtam ilyenen. :wink:
Egy pendrive kisebb és nem kell hozzá egyéb zubehör.
Régebben gyártottak olyan SSD-t, talán némely A-Data típus, amelyiken USB 2.0 csatlakozó is volt.


kedd dec. 25, 2012 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Az alapkérdés ("mai pendrájvok ki tudják használni az usb 3 csatlakozót vagy se") olvasásakor bennem fel sem merült, hogy az lenne a kérdés: létezik-e egyáltalán USB3 pendrive.
Természetesen létezik, nem is drágák, pl: http://pcx.hu/termek/kingston-64gb-dt111-64gb-pendrive-117116
Nemrég cseréltek nekem gariban egy Samsung Story külső diszket. Az új szintén 3-as USB-n megy.
Nekem csak mindig a sebességekkel van gondom:
Az USB2 hivatalosan 480 Mbps, azaz durván 60 MBps. Na ennek jellemzően csak töredékét tudják.

Igen, az SSD erősen hasonló felépítésű a pendrájvokhoz. Külsőnek ÉRTELMETLEN használni, ugyanis pont az bennük a lényeg, hogy nemcsak teljesítik a SATA3 paramétereit, hanem annál többet is tudnak. Amúgy vére elindult az is, hogy csináljanak egy kimondottan SSD csatolót a gépekbe.


kedd dec. 25, 2012 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Piroska30 írta:
De akkor itt jön elő az, hogy tudja, de drágább pendrájv kell hozzá...

Azért ez nem feltétlenül van így. A hivatkozott példány azért drága, mert 128 GB.
Nekem egy 32 GB-os Corsair van (kb. 42/84 MB/s írás/olvasás, víz- és ütésálló gumiborítású), egy éve vettem 16.000-ért, most 11.000 Ft körül van. Egy 32GB-os, USB2-es pendrive 8-9.000 Ft, szerintem ehhez viszonyítva egyáltalán nem drága!


hétf. dec. 24, 2012 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
A SSD laptopnál mindenképpen ajánlott. Feltéve, hogy rá tudjuk szánni az összeget.
A mai gépeknél a HDD a szűk keresztmetszet, különösen a laptop, amikben a 2,5"-os vinyó csak 5400-at forog percenként. Plusz jön az, hogy nincs mozgó alkatrész, tuti nem karistolhat a fej a lemeztányérba, ez megint laptopnál jelentősebb előny, és picivel tovább bírja az akku is SSD-vel.
Ami gyorsabb, az a boot, programindítás, általában a reagálás, de ezt nemigen lehet másodpercben mérni, hogy ennyi másodperc előny nem ér ennyi plusz tízezret.
A felhasználói élmény lesz összehasonlíthatatlan, főképpen laptopnál.
Én kicseréltem SSD-re, és most azon vagyok, hogy az optikai egység helyére is rakok egy SSD-t.
A laptop vinyó is tud bootolni eSATA kábellel egy külső házból.


hétf. dec. 24, 2012 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Köszi a válaszokat.
Igazából igazad van, TargeT, beirhattam volna a Googlebe, de nekem személyesebb beszélgetni erről esetleg kérdéseket feltenni. De akkor itt jön elő az, hogy tudja, de drágább pendrájv kell hozzá...
Én most jártam ugy laptop vásárlás közben, hogy az eladó rábeszért SSD wincseszter plusz megvásárlására mert ugy gyorsabb a gép, de aztán kiderült hogy plusz 23 000 Ft ot és 5000 Ft ot tokra költenék azért, hogy a fáljmásolás gyorsabb legyen illetve játék közben uj pálya betöltésénél ne 6 hanem csak 3 másodpervet kelljen várni..

De a gép erdemileg nem lesz gyorsabb s pl, videóvágásnál a wincseszter nem is számit

Legalábbis eddig ez az álláspontom. De bocsánat az offért ezt csak érdekesegképp irtam le, mert emiatt jutott az eszembe a pendrájv is, ugy tudom az hasonló az SSD wincseszterhez.


hétf. dec. 24, 2012 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Piroska30 írta:
sziasztok, nem tudjátok a mai pendrájvok ki tudják használni az usb 3 csatlakozót vagy se?
Mondjuk csak egyet néztem meg, az edigitalban a legdrágábbat, de az: USB 3.0 Read 225MB/s, Write 135MB/s
Ugyanez az USB 2.0-nál csak 30/30MB/s sebességet tud.

Itt a gyári adatlapja.


vas. dec. 23, 2012 22:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Természetesen van és kapható USB 3.0 pendrive.
Egyet biztos láttam, mert van talán két éve egy 8 GB-os. :wink:

Beütöd a Google-ba, hogy usb 3.0 pendrive ár, és válogathatsz. Vagy kereshetsz gyártóra is.


vas. dec. 23, 2012 16:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Köszönöm, nagyon kedves, de arra én is rájöttem hogy ha egy pendrájv USB3-as azt azt jelenti hogy ki tudja használni az USB3-as csatlakozot, nem pedig az hogy nem.
A kérdés pedig az hogy vannak e ilyen pendrájvok a ma kapható pendrájvok között nem pedig az hogy láttam e ilyeneket, ugyanis ha láttam volna ilyeneket akkor nem kérdezném hogy van e mert akkor tudnám hogy van...
Most akkor te tulajdonképpen mire is válaszoltál?

Összefoglalom röviden:
- Van USB3-as pendrájv?
- Ha láttál már ilyent akkor van.

Rádásul szerintem egy pendrájv alapkövetelménye az irás. Nem CDről vagy dvdről beszélünk. pendrájvról. Benne van a nevében: Drájv, nem CD. Nem PenCD se nem PenDVD.


vas. dec. 23, 2012 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Ha a pendrájv USB3-as, akkor igen.
Bár azért megkérdezném: láttál már olyan pendrájvot, ami OLVASOTT 50 MBps-sel?
Az írásra már rá se merek kérdezni.


vas. dec. 23, 2012 12:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
sziasztok, nem tudjátok a mai pendrájvok ki tudják használni az usb 3 csatlakozót vagy se?


vas. dec. 23, 2012 12:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Köszönöm az információkat.


vas. máj. 27, 2012 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Sanyi46 írta:
NtfsDisableLastAccessUpdate
NTFS rendszerű HDD és pendrive esetén is kikapcsolja az utolsó hozzáférés naplózását. Saját mérésem szerint 4,5%-kal gyorsítja a boot időt. Elvileg hosszabbítja a pendrive élettartamát, de szerintem nem jelentősen. Különösen ha másik gépben is használod - ahol meg nincs is kikapcsolva az időbélyegzés.


vas. máj. 27, 2012 11:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Ezt találtam a ntfs naplózás letiltására:

HKLM/System/CurrentControlSet/Control/FileSystem registry kulcs alatt:
NtfsDisableLastAccessUpdate
Adattípus: REG_DWORD
Érték: 1

Ilyenkor az írást és olvasást is letiltom, ha ez a módszer jó?


szomb. máj. 26, 2012 8:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
:hm: Fel nem foghatom,hogy mi a problémád.
Op-rendszer szinten kell letiltani,hogy a cserélhető adathordozón ne naplózzon.
Az más kérdés,hogy valóban a flash-alapú adathordozók minden egyes írásciklussal közelebb kerülnek a kukához.
Neked igazán a JFFS2 file-rendszer,vagy LogFs lenne a legjobb,de azt mivel olvasod...


szomb. máj. 26, 2012 8:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Sanyi46 írta:
olvastam róla, hogy az élettartamát le röviditem, ha ntfs fájlrendszert akarok használni, mivel több adatot kell irni/napló, stb/ Tehát, ha az élettartam és a gyakori irási müveletek között ilyen összefüggés van ,akkor érdemes adattárolásra FAT32-t használni?
Elméletileg igaz. Meg gyakorlatilag is. De szerintem biztosan nem számottevő annyira, hogy emiatt ne használja a pendrájvot az ember úgy, ahogy akarja.


szomb. máj. 26, 2012 8:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Nincs még gondom, de megelőzendő, tanácsot szeretnék kérni:
kaptam egy Kingston urDrive DT108 16Gb USB pen drive-t /ha ezt így kell nevezni/.
Van rajt gyári urDrive szoftver, amit tudok uninstallni, mert nem kivánom használni.
és szeretném ntfs-re formázni, hogy pl 3Gb-nál nagyobb fájlokat tudjak másolni rá/pl. filmet-TV-n megnézni/
De olvastam róla, hogy az élettartamát le röviditem, ha ntfs fájlrendszert akarok használni, mivel több adatot kell irni/napló, stb/ Tehát, ha az élettartam és a gyakori irási müveletek között ilyen összefüggés van ,akkor érdemes adattárolásra FAT32-t használni?


pén. máj. 25, 2012 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Ha a FAT tábla sérült volna, még fel kellene ismernie, hogy lemez eszközről van szó.
De ez sem történik meg, vagyis az adatvisszaállító progik se nagyon fogják látni.
Szerintem.


hétf. máj. 07, 2012 8:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
matrix70 írta:
Tényleg semmi esély rá, hogy működésre lehessen bírni?

Esetleg próbáld meg másik gépen, esetlen nem W7-tel.
Nem írtad hogy FAT vagy NTFS volt a fájlrendszer. Miután már nem sok esélyed van, talán maradt még a Hiren CD, ahol van néhány DOS alatt futó javító-visszaállító program.
Az a gyanúm, hogy az adat rajta van, csak a fájl rendszert leíró tábla sérült, azért nem ismeri fel a Win sem.


vas. máj. 06, 2012 19:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Tényleg semmi esély rá, hogy működésre lehessen bírni?


csüt. máj. 03, 2012 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Akkor kezdd el selejtezni.


csüt. máj. 03, 2012 9:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Lemezkezelőben sem látszik :(


szer. máj. 02, 2012 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Üdv!
A lemezkezelőben látszik?
Ha igen, van esély egy újraformázásra.


szer. máj. 02, 2012 8:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
A problémám pont az,hogy a windows nem is látja a pendrive-ot, így a testdisk-ben sem jeleníti meg
Hogyan tudnám azt elérni,hogy legalább felismerje a pendrive-ot?


kedd máj. 01, 2012 23:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Próbáld meg az ingyenes TestDisk programmal helyreállítani.
Ha nem lett jó, vannak adatvisszanyerő programok. A GetDataBack az, amit szoktak ajánlani első helyen, de próbálkozhatsz mással is.
Legjobb volna egy image készítés, és azt babrálni. A TestDisk tud image-et készíteni.


kedd máj. 01, 2012 18:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Irodában külső merevlemezre történő adatmentés közben lefagyott a gép, majd újraindítás után a bedugva hagyott pendrive-ot nem ismeri fel a gép. Több gépen is próbáltam, mindenhol ugyanaz az eredmény, a windows ismeretlen eszközként jelzi, érzékeli hogy van valami az USB porton, de nem ismeri fel.
Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne újra működőképessé tenni? Esetleg lehetséges-e a pendrive-on lévő adatok visszaállítása?
A gépen Windows 7 oprendszer van, a pendrive pedig Kingston 8Gb-os datatraveler.
Előre is kösz a segítséget!

matrix70


kedd máj. 01, 2012 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Hasznos dolog. Majd számolj be, hogy sikerült-e vele a műtét.


szomb. aug. 07, 2010 23:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Kozzbe rajottem hogy kell hasznalni a Hxd-t es mi az tulajdonkeppen,eddig nem is hallottam errol a kis progirol.Koszonom szepen mindenkinek a segitseget!


pén. aug. 06, 2010 13:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Koszonom szepen a tanacsokat,de ezt a Hxd-t ha egy kicsit reszletezned legyszives


pén. aug. 06, 2010 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Vagy a szoftveres törlés: HxD segítségével kinullázni a legelső szektorát, aztán egy kihúzás/betolás után általában tök üresnek látszik és meg lehet formázni.


pén. aug. 06, 2010 11:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Eeegen ettől féltem fentebb!
Erre marad a "hardveres megoldás": szétkapni a drájvot és csipesszel törölni...valaki emlegette jóval előbb hogy neki összejott. :?


pén. aug. 06, 2010 11:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
a List Disk után csak a vinyó látszik?


csüt. aug. 05, 2010 15:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
neubauerz írta:
Lossfer írta:
How To: Install Windows 7/Vista From USB Drive [Detailed 100% Working Guide]
http://www.intowindows.com/how-to-insta ... ing-guide/

1-től a 4-es pontig... így is megpróbálhatod partícionálni
parancssorból DISKPART-al, de biztos van egyszerűbb progi hozzá



Ez sajnos nem mmukodik,nem latja csak a sajat hardisket ami a gepben van.

Cmd-be mikor akarom formazni vagy lefutatni egy ellenorzot akkor kiirja hogy a kotet nem all keszen vagyis megis latja de nem tudja kilistazni evvel a DISKPARTtal vagy akkor most en nem ertek valamit


Bocsi ha formatot adok neki a cmd-be akkor pedig kovit adja:a kotet nem nyithato meg kozvetlen hozzafereshez


csüt. aug. 05, 2010 14:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Lossfer írta:
How To: Install Windows 7/Vista From USB Drive [Detailed 100% Working Guide]
http://www.intowindows.com/how-to-insta ... ing-guide/

1-től a 4-es pontig... így is megpróbálhatod partícionálni
parancssorból DISKPART-al, de biztos van egyszerűbb progi hozzá



Ez sajnos nem mmukodik,nem latja csak a sajat hardisket ami a gepben van.

Cmd-be mikor akarom formazni vagy lefutatni egy ellenorzot akkor kiirja hogy a kotet nem all keszen vagyis megis latja de nem tudja kilistazni evvel a DISKPARTtal vagy akkor most en nem ertek valamit


csüt. aug. 05, 2010 14:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
nacorvus írta:
ByTargeT:
Idézet:
Pendrive-on nem lehet több partíció, egyszerűen nem hozza létre semmi.
Ha mégis több van, akkor az a saját programjával létrehozott titkosított rész

Hacsaknem egy particionáló program pl egy gparted: x rész win32 a többi meg akár ext2 vagy bármi.-bár ezesetben a win azt a rész nem láthatná(annyival kisebbnek látszik).Inkább valami hidden partról lehet szó,azt meg a titkosítófunkció műveli vele.-nem biztos hogy azt érdemes csak úgy sitty-suty letörölni,mert képes az egész drájvot titkosítani...akkor az egész csak van,de minek?Látja hogy ott van,de sem írni sem olvasni nem lehet.Persze ez is megoldható..egy diskedit(feltéve a ha,látja a drájvot) vagy hasonló programmal.
Időnként az ember annyit pöcsörészik vele hogy olcsóbb lenne egy újat venni,főleg ekkora méretben.



Nem annyira a penzrol van szo,de azert koszi a hozaszolasokat.En szeretem helyre hozni a dolgokat ha lehet es eddig altalaba tudtam formazni kezeloben mikor talalkoztam hasonlo esettel vagy valami mas progival de most nem sajnos.


csüt. aug. 05, 2010 14:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
ByTargeT:
Idézet:
Pendrive-on nem lehet több partíció, egyszerűen nem hozza létre semmi.
Ha mégis több van, akkor az a saját programjával létrehozott titkosított rész

Hacsaknem egy particionáló program pl egy gparted: x rész win32 a többi meg akár ext2 vagy bármi.-bár ezesetben a win azt a rész nem láthatná(annyival kisebbnek látszik).Inkább valami hidden partról lehet szó,azt meg a titkosítófunkció műveli vele.-nem biztos hogy azt érdemes csak úgy sitty-suty letörölni,mert képes az egész drájvot titkosítani...akkor az egész csak van,de minek?Látja hogy ott van,de sem írni sem olvasni nem lehet.Persze ez is megoldható..egy diskedit(feltéve a ha,látja a drájvot) vagy hasonló programmal.
Időnként az ember annyit pöcsörészik vele hogy olcsóbb lenne egy újat venni,főleg ekkora méretben.


csüt. aug. 05, 2010 14:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
ok,koszi megprobalom


csüt. aug. 05, 2010 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
How To: Install Windows 7/Vista From USB Drive [Detailed 100% Working Guide]
http://www.intowindows.com/how-to-insta ... ing-guide/

1-től a 4-es pontig... így is megpróbálhatod partícionálni
parancssorból DISKPART-al, de biztos van egyszerűbb progi hozzá


csüt. aug. 05, 2010 12:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Pendrive-on nem lehet több partíció, egyszerűen nem hozza létre semmi.
Ha mégis több van, akkor az a saját programjával létrehozott titkosított rész.
A partíciót kell törölni ahogy Hannibal írta, és újra létrehozni, majd ezután formázni, ha a partíciókezelő nem tette meg egyúttal.


csüt. aug. 05, 2010 12:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
probaltam de nem engedi,az online reszet engedi formazni es annyi,a masiknak csak a tulajdonsagat tudom megnezni


csüt. aug. 05, 2010 12:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Lemezkezelésben próbáld törölni a két partíciót, majd újra létrehozni egyet.


csüt. aug. 05, 2010 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 13:58
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: USB pen drive gondok
Sziasztok!

Volna egy problemam az usb-vel.Egy 1Gb-os usb-rol van szo es a windows ugy is meri fel mintha ket particio lenne az Usb-n,az egyik particio 1Mb-os amit hasznalni is tudok,a masik particiora pedig kiirja,hogy jelen esetben E particio,a betujelet es az eleresi utat tudom valtosztatni de maskep nem tudom hasznalni,a tulajdonsagoknal a kovetkezoket irja:Lemez:Lemez1;Tipus:eltavolithato(E:);Allapot:ures;Particio stilusa:nem hasznalhato;Kapacitas 0Mb;Szabad terulet:0Mb;Foglalt lemezterulet:0Mb.Ha valaki tudna segiteni,hogy hogy lehetne megint 1Gb-os USB-kent hasznalni akkor nagyon megkoszonem!
Segitsegeteket elore is koszi!

A lemezkezeles felismeri a 2 particiot,az egyiket 1MB eltavolithato online,a masikat Eltavolithato ures,es ez az eltavolithato ures resszel van a gond mert nem tudok kezdeni semmit vele.


csüt. aug. 05, 2010 10:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
TargeT írta:
Én nem ezt mondtam.
Láttam olyan oldalt, amelyiken a 16 GB-ost tesztelték, és volt mellette CD is a csomagban. Lehet, hogy az nem GT volt, sőt inkább nem, mert mintha kékre emlékeznék és nem pirosra. Furcsa lenne, ha pont a GT-hez nem adnak, de nem én csinálom a Corsair üzletpolitikáját. :wink:
Ha volt CD, akkor lennie kell programnak is, sőt még említették is. Nyilván nem Win98 driver volt rajta csak, a TrueCryptet pedig magán a drive-on adják.
Hogy te milyen kiadást tudsz megvenni, és abban lesz-e CD, fogalmam sincs, viszont írtam, hogy vétel előtt ezt nézd meg, ha fontos. Ne a neten, hanem konkrétan a boltban.
Azután volt olyan tesztoldal, ha még jól emlékszem, ahol olyat teszteltek kisebb méretben, amihez nem volt mellékelt CD, de mégis képernyőfotót raktak a utility programmal, és még állítólag működött is, vagy hazudtak.
Vagy csak elindították a valahonnan megszerzett programot, és onnan mentettek képet, ami viszont nálam nem működött az adott pendrive-val és op. rendszerrel. Vagy nekik igen.
Volt olyan utility, amelyik semmit sem csinált, miközben elvileg fel kellett volna ismernie a kütyüt, meg végül valahonnan lett olyan, ami elindult, csak nem működött. Asszem ezeket kivágtam a francba.


Ok! Köszi az infót! Akkor majd az üzletben érdeklődök! :roll:
Csak azt nem értem mire ez a nagy keverkedés!
Ki jár ezzel jól?
1. Mi? Nem...
2. A gyártó? Mit nyer ezen az egészen???
Szal. ez az egész egy nagy .....................


pén. nov. 13, 2009 18:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én nem ezt mondtam.
Láttam olyan oldalt, amelyiken a 16 GB-ost tesztelték, és volt mellette CD is a csomagban. Lehet, hogy az nem GT volt, sőt inkább nem, mert mintha kékre emlékeznék és nem pirosra. Furcsa lenne, ha pont a GT-hez nem adnak, de nem én csinálom a Corsair üzletpolitikáját. :wink:
Ha volt CD, akkor lennie kell programnak is, sőt még említették is. Nyilván nem Win98 driver volt rajta csak, a TrueCryptet pedig magán a drive-on adják.
Hogy te milyen kiadást tudsz megvenni, és abban lesz-e CD, fogalmam sincs, viszont írtam, hogy vétel előtt ezt nézd meg, ha fontos. Ne a neten, hanem konkrétan a boltban.
Azután volt olyan tesztoldal, ha még jól emlékszem, ahol olyat teszteltek kisebb méretben, amihez nem volt mellékelt CD, de mégis képernyőfotót raktak a utility programmal, és még állítólag működött is, vagy hazudtak.
Vagy csak elindították a valahonnan megszerzett programot, és onnan mentettek képet, ami viszont nálam nem működött az adott pendrive-val és op. rendszerrel. Vagy nekik igen.
Volt olyan utility, amelyik semmit sem csinált, miközben elvileg fel kellett volna ismernie a kütyüt, meg végül valahonnan lett olyan, ami elindult, csak nem működött. Asszem ezeket kivágtam a francba.


pén. nov. 13, 2009 9:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 290 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség