Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:02



Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Hoppá... Balhé ABIT-éknál! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Isti írta:
Victorius egyetértek veled :)


Ki gondolta volna :D :D
Jaja, kinek a pap, kinek a papné. Nekem semmi bajom azzal, akinek Abitja van, amíg nem nekem kell diagnosztizálnom a gépét és rájönni, hogy a lap miatt vannak az anomáliák, illetve amíg nekem nincs Abitom itthon :) Nektek Abitotok van? És jól működik? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor szívből gratulálok hozzá és kívánom, hogy maradjon is így ;) Nyilván ha nem lennének elégedett vásárlók, Abitot se venne senki.
Szó ami szó... ha meg is marad az Abit, remélem lassan kezdenek már rájönni, hogy milyen lapokat kéne csinálni. Ahogy észrevettem, már elkezdődött ez a tendencia, remélem folytatódik is. Azt azért én se szeretném, ha eltűnne a színről.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dester kedd dec. 28, 2004 19:00-kor.



kedd dec. 28, 2004 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
Victorius egyetértek veled :)


kedd dec. 28, 2004 17:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Sztem kár lenne, ha eltűnne, színesíti a palettát a piacon, az biztos.

Nekem azt hiszem már sokadik lapom ez az abittól, s egyikkel sem volt gondom. Én ugyanúgy vagyok az Asussal, mint Te az Abittal. Hiába, nem vagyunk egyformák! :) Még jó.


kedd dec. 28, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Még jó, hogy egyetértünk :) Nekem az új lapjai sem jöttek be, szinte mindnek volt valami hülye hibája, amit láttam. Tudnék sokkoló eseteket mesélni :)
Na de ne offoljuk szét a topicot, ez most nem erről szól. Kíváncsi leszek, hogy igazak-e a vádak, és ha igen, mi lesz a céggel. Mondjuk hogy mi a teljes igazság, mi úgyse nagyon fogjuk megtudni...


kedd dec. 28, 2004 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Dester írta:
Úgy gondoltam, mindenki MAGÁBAN ("befelé és némán", ahogy a Valami Amerikában elhangzott) illessze a jelzőt... Ne robbantsunk most ki vitát azzal kapcsolatban, hogy hány jó és hány selejtes, hibás, tönkrement Abit lapot láttam már... :?



:shock: :shock:

AzAbit zsír! 5-6 éve nem volt az, de most már az. s mellesleg a vidkarijai nem jók!


kedd dec. 28, 2004 14:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Úgy gondoltam, mindenki MAGÁBAN ("befelé és némán", ahogy a Valami Amerikában elhangzott) illessze a jelzőt... Ne robbantsunk most ki vitát azzal kapcsolatban, hogy hány jó és hány selejtes, hibás, tönkrement Abit lapot láttam már... :?


kedd dec. 28, 2004 12:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
jót


kedd dec. 28, 2004 12:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nehogy már megszűnjön az ABIT, Dester milyen alaplapokat fog szidní??? :D :D :D

Bocsi, nem lehetett kihagyni.


Na, kíváncsi voltam, kinél bújik ki először a szög a zsákból :D Azért ne aggódj Hannibal, van még pár márka, amit nem igazán szívlelek. (Az Abitnak is csak az alaplapjait rühellem, a vidkártyáikkal semmi bajom.)
Ha az Abit "el is tűnik", szerintem akkor is megmarad, csak más néven. De ugyanazt a [..........]-t fogják gyártani. A pontok helyére mindenki ízlése szerint illesszen jelzőt (felőlem lehet pozitív is :)))


kedd dec. 28, 2004 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Ez szép.
Biztos nem voltak megelégedve a szegényes fizetésükkel.

Kár lenne az Abit-ért. Egy elég sokoldalú cég tünne el. :cry:


kedd dec. 28, 2004 2:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Nem a cég szorult ilyen lépésekre, csak néhány vezetője keveselhette a pénzét.
Másrészt valószinű, hogy az Abit piszkos ügyleteibe ott nem politikusok keveredtek, így a megmentésére is kicsi az esély az adófizetők pénzén. Elképzelhető - már amennyiben a hír igaz - , hogy emiatt OTT a felelősök is kézre kerülnek és nem 5 évig húzzák az ügyet.


szomb. dec. 25, 2004 14:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Elég nehéz elhinni különben, hogy egy ekkora jól menő vállalat ilyen lépésekre szoruljon... Vagy már nekik sem elég semmi??

Üdv!


szomb. dec. 25, 2004 13:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
ja, csak az abit az nem magyar cég! :(


szomb. dec. 25, 2004 12:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Az Abit is talpraáll majd, mint ahogy a K&H, vagy a Postabank is! :evil:


szomb. dec. 25, 2004 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Csőd ide vagy oda: az én alaplapomat csak nem foglalják majd le! De ha igen, akkor áttérek Epoxra, egy ember ennek biztos nagyon fog örülni! ;)


szomb. dec. 25, 2004 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nehogy már megszűnjön az ABIT, Dester milyen alaplapokat fog szidní??? :D :D :D

Bocsi, nem lehetett kihagyni.


szomb. dec. 25, 2004 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás Hoppá... Balhé ABIT-éknál!
Sötét felhők gyülekeznek az ABIT felett, melyek akár a vállalat végét is jelenthetik.


Az említett források szerint, Taiwan Stock Exchange (TSE) az ABIT könyveléseiben és pénzügyi jelentéseiben komoly hibákat fedezett fel, és kötelezték, hogy tisztázza pénzügyi helyzetét, és üzleti ügyeit. A felszólítás következtében az ABIT-nak hitelező bankok befagyaszthatják a vállalat vagyonát, ezzel lehetetlenné téve a vállalat működését.

A TSE jelentése szerint az ABIT-nál komoly sikkasztás gyanítható. Az idei első félévben a vállalat exportjának hetven százalékát hét hong kong-i illetőségű cég bonyolította. Ezek a cégek egyazon címre vannak bejelentve, bejegyzett tőkéjük pedig mindössze két Hong Kong-i dollár cégenként.

További gyanúra adhat okot egy meglehetősen érdekes pénzügyi manőver. Az ABIT 40 millió dollárt fektetett be egy offshore cégbe, melynek jegyzett értéke mindössze 3,3 millió dollár. Már ez is elég hajmeresztőnek tűnik, ám még inkább az lesz, mert kiderült, hogy az említett offshore cég vezetője az előző évben 75 millió dollárért vásárolt, az ABIT által kibocsájtott Euro alapú kötvényből.

Amennyiben ez még nem lenne elég, az is kiderült, hogy az ABIT 126,74 millió értékű árut mozgatott át a hír elején említett hét cégen keresztül. A cégek ennek az árunak a további útját nem tudják dokumentumokkal igazolni.

Amennyiben az esetek igazolást nyernek, az ABIT komoly bajba kerül. A menedzsment a fentiek alapján minimum sikkasztást és adócsalást követett el, az így szerzett bevételeket pedig offshore cégeken keresztül mosták tisztára.

A kiszivárgó információkat a hírek szerint több tengerentúli ABIT-forgalmazó komolyan vette, és elkezdet újabb partnerek felé nyitni. Az ügy kimenetele egyelőre bizonytalan, mert mint említettük, a fent leírtak alapján csak gyanítható a menedzsment bűnössége, a vizsgálatok csak most kezdődnek.

Forrás: http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/y/7074.html

Üdv!


szomb. dec. 25, 2004 4:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség