Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 10:04



Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Hoppá... Balhé ABIT-éknál! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
:lol: :lol: :lol:
poen


pén. máj. 06, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mivel nem látok smiley-t, komolyan kellene vennem...
KOMOLY :?:

Üdv!


pén. máj. 06, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Azt tudjátok, ki az ABIT ügyvezető igazgatója ?
Na?


































Hát Kaja Ibrahim...


pén. máj. 06, 2005 11:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Túl erős és hatalmas cég már az Abit ahhoz, hogy egy ilyen stiklit ne tudjon könnyűszerrel megúszni.

Üdv!


pén. máj. 06, 2005 0:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Abszolút nem baj.
Több eladó - nagyobb árverseny - alacsonyabb árak.
Elvileg.....


csüt. máj. 05, 2005 23:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
McLaca írta:
Na úgy látom, ebből az ügyből sem lett semmi, csak a szokásos ijesztgetés...

Üdv!

nem is baj! :)


csüt. máj. 05, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na úgy látom, ebből az ügyből sem lett semmi, csak a szokásos ijesztgetés...

Üdv!


csüt. máj. 05, 2005 14:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Shuttle hogyne gyártana. főleg barbone-okkal nyomulnak, ők kezték el ezt az ütletágat és bejött nekik.


hétf. jan. 03, 2005 19:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Anno volt az ASUS-hoz is kijelző, ami a hőmérsékleteket és a ventilátorok fordulatszámát jelezte vissza egy 5,1/4"-os (vagy 3,1/2"?) meghajtóhelyre szerelt kijelzőn, egyetlen "apró" probléma vele mindössze az volt, hogy amikor az adatokból mintát vett, talán 5 másodpercenként, akkor kereken 1 másodpercre merevre fogta az egész gépet. Még az egérkurzor sem mozdult. A hiba a gyártó részéről elismerésre került és állítólag volt hozzá valami javítás is, ami a vicc kedvéért nem működött minden esetben. A javaslat az lett, hogy ne használjuk a kijelzőt :D
Apropó: az, hogy ezt ideírtam, a kijelző miatt történt, nem azért, mert pont ASUS, tehát itt most nem fikázni akarok (amúgy sem szoktam, próbálok objektív lenni), ha ABIT lett volna, vagy Shuttle (gyárt még???), vagy bármi, akkor is beírtam volna!

Üdv!


hétf. jan. 03, 2005 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
OFF
McLaca írta:
djsms: ...
Üdv!


Kb ez megy az egész gazdaságban, csak sokan nem veszik észre. (sokszor ezért olcsóbb a külfoldi mint a magyar) (persze a magyar is lehet ócska minőségű) :x :twisted:
ON
Mostanság az Abit lapokhoz tök jó kis Usb-s lcd kijelzőt adnak. Nekem tetszik!! :D :D


hétf. jan. 03, 2005 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Nem konkrétan erre, de ez is igaz! Bár szerencsére ezen a téren olyan konkurens cégek vannak a piacon, hogy ez a lépés nagyon nem valószerű :)


vas. jan. 02, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát az egyszer biztos, hogy minél több gyártó van a piacon, annál színesebb a paletta és annál nagyobb a választás lehetősége, és a versenyt is elősegíti.
djsms: konkrétan nem értettem, mire gondoltál, csak sejtem - ehhez kapcsolódik, hogy a nagy memóriagyártók is meglépték egyszer a nagy szemétséget, szövetkeztek (Samsung, Kingston és a többiek), és lenyomták az áraikat a padlóig, gyártási költség alatt adták a cumót jelentős veszteséggel. Miért tették? Mert az olcsóbb tömeggyártók nem bírták anyagilag, a nagyoknak meg voltak tartalékaik. Amikor a kicsik becsődöltek és bezártak, a piacon csak a nagyok maradtak - aztán jól feltupírozták az árakat... Ez még az SDR SDRAM-os időkben volt, akkor igencsak felszökött a memóriák ára, majd a kétszeresére... Na nekem pont akkor kellett vennem 64MB-ot, cca. 21 ezerért :cry:
Ha ők megtehették, bárki megteheti és meg tudja tenni.

Üdv!

Ahhoz helyett ehhez - így gondoltam, és így helyesebb :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca vas. jan. 02, 2005 17:41-kor.



vas. jan. 02, 2005 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Ami a bolygók állását tekinti lehet van benne valami ;) Kb 1 éve mindenki óvott a sis-es lapoktól, pláne az abitoktól! Mégis azt vettünk 10db-ot (sg71)
Hát mit ne mondjak... 1 kapásból halott volt, 3 napon belüli cserés áru ;) viszont azóta is atomstabil mindegyik! Egyszer sem kellett újrahúznom a windowst és lefagyások is igen ritkák! Rendszerint spywaretalanítás után megjavul a fagyós pillanatnyi hiba is! Emellett persze van más is! Gigabyte, asus portocom stb. Én leginkább a via-val szívok a cégnél. Intel, sys stabil. De mi nem játszunk! Munkára használjuk a gépet (na jó néha játékra is, de az is pasziánsz kategóriás csak ;) )
szóval ha csak ezt a kis pc farmot nézném akkor nem a valóságot látnám!
Anno fősuli alatt is találkoztam pár gépecskével. Mindenféle cégtől láttam atomstabil és halott deszkákat is! Púpos epox, jeges asus, rebootolós abit stb.
Pontosan ezek miatt nem ajánlok egy márkát sem jobban, mint a másikat. Meddő vita lenne, mint az Amd vs Intel (abc sorrendben!)

lidl és társai téma:
aki azt hiszi miattuk fog csődbe menni a magyar mezőgazdaság stb az nagyot téved. Nem titok, hogy a lidl által forgalmazott termékek között vannak gyenge minőségűek is sokszor! De sosem állítja azt, hogy övé a legjobb! Ha jól tudom mindig is úgy volt, hogy a minőségért fizetni kellett!
De pl ott van a zacskó! (tesco) Jártam már egy-két termelőüzemben és hát érdekes dolgokat tapasztaltam. Az egyik cégnél rizst csomagoltak. Egy gép válogatta a szemeket. Sokat "félredobott", mert nem volt 100%-os fehér miegymás. Kérdeztem mi lesz annak a sorsa. "ó az megy a tesconak!" ... semmi baja nem volt annak se, csak nem volt tökéletesen első osztályú. De ehető volt és nem romlott stb. Itt is elég egyértelmű, hogy aki minőséget akar az fizessen érte! Szerintem ez így teljesen jól is van! Ha szabott áron kellene dolgozni az mindenképp a minőség rovására menne... Aki nem mai kiadású tudja miről regélek :)

Asus téma:
nem az első eset lenne, amikor a konkurencia így próbál betenni valamelyik cégnek. Van amikor sikerül és van amikor pont az ellenkezője lesz :P Persze azt sem állítom, hogy ez rágalom. A vezetésben emberek vannak, azok között meg sok a sóher stb... Én nem szeretném, ha egy ilyen nagy cég lehúzná a rolót, mert azt mindenképp mi vásárlók (az abitot nem szeretők is) éreznénk meg! Pénzt azért nem fogok gyűjte(t)ni, mint anno valaki Esmeraldának vagy Isaurának ;)


vas. jan. 02, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
Na nekem meg lesz hamarosan két szervizelendõ gépem. Egyikben Chieftec, másikban Enermax. Mindkettõ jól ment 1-1,5 évig, de mostanában újraindulgatnak (még Win elõtt, tehát nem vírus). 865 és 875-ös ABIT lapok vannak bennük, én rájuk gyanakszom. BTW, én az ASUS-ban is csalódtam..


vas. jan. 02, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca: igen, tudom, hogy van jobb az ASUS-nál, csak épp az általad említett egyik fő ok miatt nem vettem :) Nem hiszem, hogy bruttó 21e Ft-ért osztogatnának olyat ;)


vas. jan. 02, 2005 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mondjuk azért van etalon, csak senki nem emlegeti túlságosan, meg általában piszok drága, de ha nem kell a tuning, akkor eddig sem volt és eztán se lesz jobb választás alaplapban, mint az intel chipsetes intel referencia lapok. Igaz, így se tuning, se AMD, de ezek agyonverhetetlen atomstabil lapokként híresültek el. Stabilitásban garantáltan nem múlja felül az Abit, de az Asus sem!

Üdv!


vas. jan. 02, 2005 1:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Otthol
Hozzászólás 
Nekem két osztálytársam vett Abit IS7-E alaplapot és semmi panaszuk nem volt rá....

Viszont az elmúlt (asszem)két évben mindenkinek az Abitot ajánlottam, ennek köszönhetően vett 3 ember 1-1 Abit NF-7/S alaplapot és közülük kettő egyfojában szív vele(egyiknek totálisan instabil, másik tuningolhatatlan, pedig ezért jó az Abit). Aharmadik emberkének tudtommal nem volt rá panasza.

Nekem most kölcsönben van egy Abit SA-7 alaplapom és ez megint nagyon, de nagyon ratyi(bár aztán az lehet hogy a SiS miatt :? )
Egyfojtában fagy. Először mem beállításra gyanakodtam, mert vmennyit változtatott a dolgon, de most egy 2.0-ás cerka mellett Kingston HardCore DDR500 266MHz-en megy.
333MHz-en már képes meghalni a sz*mét sz*r k*csög r*banc :o :evil:

Bocs hogy így kikeltem magamból de roh*dtul idegesítő.
Gondoltam dejó kapok ideiglenesen egy cerkát legalább fel tudom húzni, de nem.

Na mindegy, ha minden rendben megy ebben a hónapban megkapom az A64-esemet a CHAINTEC lapomba és minden rendben lesz :D


szomb. jan. 01, 2005 22:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem több, mint 4 évet ment a JNC, de egy pucolás után a venti megdöglött benne, és nem volt kedvem azt cserélni, így cseréltem az egészet. Érdekes módon a kondik teljesen normálisnak néztek ki, semmi púp, sehol egy égésnyom...
Egyébként éppen egy Abit alaplap játszotta a JNC tápra azt, hogy ha áramtalanítottam, aztán megint fesz alá raktam a tápot, utána nem indult el a gép. Chieftec ezt - nyilvánvalóan - nem csinálja.

Üdv!


szomb. jan. 01, 2005 18:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Túl sokminden függ össze sajnos. Nekem 3 évig volt egy JNC a gépemben (egészen addig, amíg meg nem született az "Acorp táp megölte a gépem" topic), de azzal is atomstabil volt a gép. Tudom, szerencsém is volt, de akkor még nem tudtam, hogy a táp ennyire fontos tényező. Azóta nem bízom én se a véletlenre.


szomb. jan. 01, 2005 18:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem ez nagyban függhet a tápoktól is... Az instabil fesz. érdekes dolgokra képes. Az én alaplapom is csinált ökörségeket Vargánya féle JNC-től, aztán most lenyugtattam egy Chieftec-kel karácsonyra :D
Most már nyugton van.

Üdv!


szomb. jan. 01, 2005 18:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez az, ezt én se értem... Nálam még egy vinyó sem ment tönkre, mind Seagate és Maxtor volt. Lehet, hogy arrafelé más a bolygó mágnesessége :D


szomb. jan. 01, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha hiszitek, ha nem, van ilyen. Egyik ismerősömnél a harmadik Maxtor fexik ki fél év alatt, másiknál halálpontosan ugyanez a tendencia de Samsungból... (Tök komoly!! - Sajnos... :( ) Na ilyenkor mi van? Ráadásul mindkettőnek van egy rackben hordott vinyója a másik márkából, aminek kutya baja, így emiatt az egyik a Maxtorra, a másik a Samsungra esküszik. Ekkora kompatibilis helyzetet összehozni azért elég hihetetlen, de "sikerült" nekik. Viszont így melyik márka mellett kell a voksunkat letenni? Kinek a pap, kinek a papné, ez örök... [OFF] Némettanárnőm erre befejezésként még azt modta: "Nekem a harangozó", mire én óhatatlanul és reflexből rákérdeztem, hogy: "Quasimodo??"...
:lol: :lol: :lol: [ON]

Üdv!


szomb. jan. 01, 2005 3:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez erősen "csakazértis" kontrának tűnt. Milyen volt az a "mindenféle baj"? Mondanál párat? De tudod mit? Hagyjuk. Belőlem nem az előítéletek beszélnek, az biztos. 1-2 hibás széria, cucc előfordul, de tuti akkor csak ide az én környékemre hoztak tökéletes ASUS lapokat és hibás Abitokat. Összeesküvés-elmélet rulz :)

Részemről lezárva... Mindenki vegyen azt, amit akar.


szomb. jan. 01, 2005 2:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Én meg egy rakat ASUS deszkát láttam,amit a nagykerből elhozatal után mindenféle baja volt,hadd ne soroljam.Szóval Dester szerintem egyáltalán nem vagy objektív...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


szomb. jan. 01, 2005 0:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Irjuk ossze ki mit tapasztalt. Nekem van 1 ABIT-om az jool megy. Egeszseges eletkepes peldany.
Hukk BUUEEEK
:lol: :lol: :lol: :lol:


pén. dec. 31, 2004 10:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az lehet. Szűk egy éve nem vettem ASUS-t. :)


pén. dec. 31, 2004 10:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Az igazat megvallva en is sokkal tobb hibas ABIT alaplapot lattam, mint ASUS-t. Bar mostanra mar az ASUS is igen leeresztett.


pén. dec. 31, 2004 5:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Objektív vagyok. Olyan nem létezik, hogy csak én találkoztam ilyennel. Voltam hardveres is egy időben. Kapásból tudok 4-5 példát felhozni ROSSZ (hibás, instabil, stb) alaplapra, ami Abit volt, és akkor még nem is gondoltam nagyon utána. Mielőtt valaki felhozná: leteszteltük, az alaplap volt a rossz, nem máshol volt a hiba. Mindenféle korból, legalábbis az első PII-es Abitoktól felfelé a mostaniakig. Jó Abit alaplapot azt hiszem egyet láttam, rosszat számtalant. Remélem nem haragszol, ha most eltekintek a rossz Abitok hibáinak pontos leírásától. Rossz ASUS lapot nem láttam még a környéken (biztos van, nem tagadom). Nekem van két ASUS lapom (egy P2B és egy P4P8X), a komám A7N8X-Deluxe lapja is tökéletesen megy, stb stb. Ezért - már csak a statisztikai tapasztalataim alapján - inkább ASUS, mint Abit. Ennyi az oka... :)


pén. dec. 31, 2004 0:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester:
Mi az oka annak, hogy ennyire kategorikusan elutasítod az Abit-ot? Nekem még van kézközelben egy BX440-es BF6-os Abit deszka, hát mit ne mondjak, amikor az volt a műsoron, nem tudom, láttam-e nála stabilabb, gyorsabb, jobban testreszabható és nagyobb tuningpotenciállal rendelkező lapot. Az egyetlen idiotizmusa a memóriaslotok valódi sorrendje (1-3-2, de ha csak egy modul van, akkor tökmind1). 66-75-83 Mhz FSB, innentől meg 200-ig egyesével. Igaz, ez egy több, mint négy éves modell. Akkoriban az összes tesztben az Asusok elé sorolták.
Igaz, ami igaz, volt az Abitnak vagy 1-2 éve egy igen xar szériája, de melyik gyártónak nem? Az Epox meg 6 éve egy nagy hagynemondjammi volt... Na persze mindenki feljöhet. '92-ben még a Samsung majdhogynem Daewoo szintű gagyinak számított, ma meg a memóriák fejlesztési irányát szinte ő diktálja, világelső a monitorpiacon nagyon régóta (nem érdemtelenül), és a szórakoztatóelektronikai termékei minőség-szervizháttér-ár hármasának aránya is igen jó.
Szóval azért, mert elkövet egy (esetleg több) baklövés egy gyártó, és volt vele néhány rossz tapasztalatunk, még nem kell leírni, az összes termékét úgysem ismerhetjük meg, objektívek meg csak úgy lehetünk.

Üdv!


csüt. dec. 30, 2004 22:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
Dester: Neked mi nem tetszik az ASUS-ban? :)


csüt. dec. 30, 2004 21:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
Ami tetszik az ASUS-ban, hogy jól megoldják az alaplapi chipek hűtését.. az Abit-nak elég tré..


csüt. dec. 30, 2004 21:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem se tetszik az ASUS lapom BIOS-a, de én nem a BIOS alapján választok alaplapot. :) Amennyit látom a BIOS-t, elviselem. Bár hozzáteszem, van pár jó feature a BIOS-ában, ami tetszik (bár biztos nagy részük már megvan a konkurrens gyártók termékeiben is).


szer. dec. 29, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
Victorius írta:
Mellesleg az asusok biosát utálom én is. Szutyok! :(


Hát, az Asusok biosa nekem se jött be.
Engem emlékeztet a Sony-ra az Asus, amennyiben megbízhatóan jóminőségű, de közepes tudású-teljesítményű cuccot akarsz venni. Lásd, a hifiben komoly körökben nem is jegyzik, viszont videóban biztos jó, de egyik leghamarabb eldobott cd-olvasóim közé tartozott. Túlárazott termékek, de a fejlesztésben élen jár az extraprofitból.


szer. dec. 29, 2004 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Mellesleg az asusok biosát utálom én is. Szutyok! :(


szer. dec. 29, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Repeta írta:
energoman írta:
Példának hozom itt a média által ócsárolt Lidl ( talán igy irják) üzletláncot: Jol csinálják. A nagykereskedői csomópontot mellőzik, és igy a legolcsóbbak (amikor valaki ott vásárol tisztában kell lennie a minőséggel és egyéb dolgokkal.) Legalább veszik a fáradságot és felveszik a kapcsolatot a termelőkkel. A konkurencia meg csak rágalmazáshoz ért ezek szerint.


Az ilyen Lidl-félék miatt meg ott rohad a káposzta eladatlanul a földeken, meg a pontyok a haltelepen. A nagy olcsóságnak az lesz az ára, hogy tönkremennek a magyar cégek, és akkor rá leszünk kényszerítve a behozatalra, bármilyen áron. Ez legális, de nem túl tisztességes...


Karácsonyra 1250 forintért vettem pontyot a CSarnokban. Magyar áru. Az ára is magyar volt. Kirántottuk. Olyan íze volt, mintha rántott zsírt ennél! :? Pedig filé volt! S nem látszott rajta. Háááát, van még pocsék magyar áru is! :) Lehet, hogy ebben az esetben a "Lidli" hal jobb lett volna! ;)


szer. dec. 29, 2004 21:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
OK Isti, sejtettem, hogy ez áll a háttérben. :)

Egyébként igazatok van... maradjon csak az Abit, ha tud. Én se szeretném, ha az égbe szöknének az Asusok és Epoxok árai. :)


szer. dec. 29, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ezt nektek irom:
Gondoljatok bele ha van egy cég ami a rosszat sok garancával általa teljesithetetlen feltételekkel árulja akkor azt kell venni, mert ha tönkremegy sokkal több ász lesz a kezünkben. Cserálgetheti majd a cég legvégén meg majd jol visszaadja a pénzt.
Néha ezért veszem szándékosan a rosszat, ugy is utbaesik egy csomó bolt.
Más:
A kinai boltok is takar_odjanak a belbárosokból, ha nem tudják tartani az üzletszabályzatot.

üdv


szer. dec. 29, 2004 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen, igaz. Mindig tobb szemszogbol kell vizsgalodni.

"Az erősebb (olcsóbb) kutya ... ." ~!@#$%^&*(
Az a baj hogy az ugynevezett erosebb-jobbat gyakran inkabb a tisztessegtelen jelzovel lehetne illetni.


szer. dec. 29, 2004 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Repeta:
Nem a Lidl félék miatt olyan az életük amilyen, ők csak küzdenek az elsőbségért.
A mi mindenkori vezetésünk a hibás: Miért nem szabályozza a minöséget szigorubban (Pl valami az ország határához érkezik: mintavételezés: ANTSZ Állategészségügy, MEO..........). Attol hogy valami nyugati még nem jobb sőt néha s z a r a b b. Mi az hogy a rossz paprikát az álategésségügy vette észre olyan hogy emberegésszegügy nincs???????!!!!
Ha nem engednék a sz......t a polcokra onnantol lehetne érdemi verseny.
Egy mondással élve: "Az erősebb (olcsóbb) kutya b a s z i k." (bocs a kifejezésért, máskor ilyenekkel nem élek!!)

üdv


szer. dec. 29, 2004 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ez így van, azért az abit viszonylag nyomott árakkal és jó tuning lapokkal rendelkezik. ha kiesnek ez elég rosszat tesz a versenyhelyzetnek.


szer. dec. 29, 2004 13:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mostanában annyira nem rossz az Abit.
És azt csak mi szopnánk meg, ha bárki is kiesne a versenyből.


szer. dec. 29, 2004 13:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
Dester: Persze, hogy nem gondoltam komolyan. :) Az American Megatrend meg csak egyszerűen nem tetszik, nem találok benne semmitse, biztos megtudnám szokni egy idő után..


szer. dec. 29, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
energoman írta:
Példának hozom itt a média által ócsárolt Lidl ( talán igy irják) üzletláncot: Jol csinálják. A nagykereskedői csomópontot mellőzik, és igy a legolcsóbbak (amikor valaki ott vásárol tisztában kell lennie a minőséggel és egyéb dolgokkal.) Legalább veszik a fáradságot és felveszik a kapcsolatot a termelőkkel. A konkurencia meg csak rágalmazáshoz ért ezek szerint.


Az ilyen Lidl-félék miatt meg ott rohad a káposzta eladatlanul a földeken, meg a pontyok a haltelepen. A nagy olcsóságnak az lesz az ára, hogy tönkremennek a magyar cégek, és akkor rá leszünk kényszerítve a behozatalra, bármilyen áron. Ez legális, de nem túl tisztességes...


szer. dec. 29, 2004 11:27
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
fxdx írta:
Nem a cég szorult ilyen lépésekre, csak néhány vezetője keveselhette a pénzét.
Másrészt valószinű, hogy az Abit piszkos ügyleteibe ott nem politikusok keveredtek, így a megmentésére is kicsi az esély az adófizetők pénzén. Elképzelhető - már amennyiben a hír igaz - , hogy emiatt OTT a felelősök is kézre kerülnek és nem 5 évig húzzák az ügyet.


Hol vannak olyan politikusok, akik nem keverednek piszkos üzletekbe???
Itt is az történhetett, hogy egy megkent politikus kevesellte a pénzét. Nem fedezte őket tovább.


szer. dec. 29, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
"Adott márka tájeloszlási minőségi szórása"???! Ezt remélem nem gondoltad komolyan... Ne mondd nekem, hogy az évek alatt (nem hetek alatt) pont Csongrád megyében dúsult fel az Abit selejtes szériája...
Vannak egyébként rejtett hibák is... Az is előfordulhat, hogy lehet, hogy hibás a lap, csak nem tudsz róla. Egy példa: x hónap után az illető elhatározta, hogy vesz egy alaplapi infra portot. Láss csodát, nem működött, pedig sohasem volt használva a port (az infra jó volt). :roll:

Egyébként mi a kifogásod az American Megatrends ellen? Egyszerűen csak nem tetszik? :)


szer. dec. 29, 2004 8:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 261
Hozzászólás 
Dester ez is olyan dolog, hogy ki merrefelé jár és milyen az adott márka tájeloszlási minőségi szórása.. Errefelé például egyetlenegy Abit alaplap sem adta meg még magát, és soha semmiféle probléma nem volt vele... (IS7, IC7, IC7-MAX3, KV7, NF7) Semmilyen fülem kettéáll probléma... Asus-al sem volt semmilyen bajom, csak engem mai napig halálra idegesít a American Megatrends... :) (Nézzétek el ezt most nekem, pihent vagyok..)


szer. dec. 29, 2004 0:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Sajnos én pont Chieftec táp alatt láttam már két szeszélyeskedő Abitot. Az egyik barátnőm gépében figyel (sajnos nem én válogattam össze a gépét). Na azt legszívesebben kettétörném, amennyit szívtam már vele (minden más ki lett már cserélve). Sajnos viszont nem egy mai darab, garancia már régóta nincs rajta. Úgyhogy nyilván a régi megmaradt Amptron lapomat fogom aláhajítani a gépnek, az legalább atomstabil volt (ugyanúgy ment a gép vele napokig/hetekig újraindítás nélkül, mint a mostani ASUS lapommal).

Értem, hogy mire gondolsz, energoman. Én az LG-vel vagyok így, vagy a Mercury táppal, ha megemelem és összevetem egy Pioneerral, vagy Plextorral (esetleg Chiefteccel, Enermaxszal). Igaz itt valóban már súlyra is kijön a különbség :) Tény, hogy az Abit masszív, nem véletlen lehetett az egyik lapot úgy gyógyítani, hogy ha nem indult el a gép, a két átellenes sarkánál meg kellett fogni és kicsit "megröcsögtetni". Tudom, mit mondotok most, szerintem ugyanazt, amit én mondtam akkor: "Normális vagy, ember?" Elhűltem a láttán, majd' összecsuklottam ott helyben a látványtól. Bele akartam dugni a flash drive-omat az USB-be, de nem vett észre időben a tulaj. Pedig ordította akkor már, hogy "ne!". Késő. Már mozgásban volt a kezem, és már benn is volt a hátsó USB-ben a drive. A lap meg is halt (fekete képernyő). Semmitől sem tért életre, csak ha a meghajlítgattuk kicsit. Hiába cserélgettük a kártyákat, memóriát, procit, bármit könyöröghettünk neki, CSAK ez segített. Addig és azóta sem láttam ilyet... Ez is Abit! :) (Bár ez talán a rémtörténetek közé jobban illett volna :)))
Egyébként nyilván gyári hibás volt, asszem be is cseréltette a srác valami másra. Ez egy NF-7-es volt, ha jól emlékszem.


kedd dec. 28, 2004 23:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Az Abit gazdasági cseleivel egyet tudok érteni, persze ha törvényesek. Igaz nem látom át az Abit pill. helyzetét de a mai világban csak azok maradnak fenn akik tudják h. mit hova milyen szerződésekkel tudnak elpasszolni átcsoportositani.
Példának hozom itt a média által ócsárolt Lidl ( talán igy irják) üzletláncot: Jol csinálják. A nagykereskedői csomópontot mellőzik, és igy a legolcsóbbak (amikor valaki ott vásárol tisztában kell lennie a minőséggel és egyéb dolgokkal.) Legalább veszik a fáradságot és felveszik a kapcsolatot a termelőkkel. A konkurencia meg csak rágalmazáshoz ért ezek szerint.
Remélem nem szünik meg: szeretem az Abitot (is). Amikor meglátok egy Abit terméket egy jol kivitelezett massziv valami jut eszembe bármilyen terméke is legyen.
A gigabyte pl már nem ilyen: amikor ránézek olyan érzésem van mintha szét akarna esni.
Ez olyan érzés mikor a karosszéria kivitelezését vizsgáljuk a Volvo-nál és a Suzuki-nál.
Üdv


kedd dec. 28, 2004 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen, nem veletlenul dragabbak pl az NF7-S rev2 -nel az ASUS,DFI,GIGABYTE,EPOX... nforce2 ultra400 chipset-es lapjai. Ellenben sztem egy Chieftec,Enermax tappal(amibe amugyis szinte kotelezo beruhazni) ugyan olyan megbizhato, mint dragabb vetelytarsai. Sebesseg tekinteteben is ott van az elmezonyben. Gyari hibas meg mindegyikbol van, gariban csere es kesz. Persze ha vki csak a hardverigenyes jatekokra + pici tuningra hajt akkor egyertelmuen a dragabbat.(pl: EPOX)


kedd dec. 28, 2004 22:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Dester írta:
Hannibal írta:
Nehogy már megszűnjön az ABIT, Dester milyen alaplapokat fog szidní??? :D :D :D

Bocsi, nem lehetett kihagyni.


Na, kíváncsi voltam, kinél bújik ki először a szög a zsákból :D Azért ne aggódj Hannibal, van még pár márka, amit nem igazán szívlelek. (Az Abitnak is csak az alaplapjait rühellem, a vidkártyáikkal semmi bajom.)
Ha az Abit "el is tűnik", szerintem akkor is megmarad, csak más néven. De ugyanazt a [..........]-t fogják gyártani. A pontok helyére mindenki ízlése szerint illesszen jelzőt (felőlem lehet pozitív is :)))



Akkor jó :D:D:D


kedd dec. 28, 2004 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 66 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség