Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:04



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Router kérdések 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router kérdések
littleNorbi írta:
Adott egy TP-LINK TL-WR841ND és egy Linksys RVL200, a lenti linekeken látható beállításokkal. TP-LINK LAN1-es portja össze van kötve a Linksys WAN portjával, a TP-LINK WAN portjára pedig az internet van kötve, mind a kettőn van internet. A Linksys gond nélkül eltudja érni a TP-LINK alhálózatát, viszont a TP-LINK nem tudja elérni a Linksys alhálózatát.
A Linksys routernek pontosan az a feladata, hogy levédje WAN port felől a saját alhálóját. A TP-Linken állíthatsz akármilyen routingot, az nem megy keresztül a Linksys routeren, hiába állítod oda a routingot. Az egyik megoldás, hogy switch módban használod: a LAN-LAN portokat kötöd össze, ahogy TargeT is írta. A másik, hogy DMZ-be kiteszel egy gépet, azt eléred a WAN port címéről, de csak ezt az egyet. Házi routereknél nem sok más lehetőséged van. Mondjuk az RVL200 nem házi router (és az ára sem). Annál van egy "One-to-One NAT" beállítás. Itt beállíthatod például, hogy az alháló 192.168.3.101-103 gépei megjelenjenek a WAN oldalon például 192.168.2.101-103 címekkel.


vas. szept. 04, 2016 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás Re: Router kérdések
Ne haragudj, de nincs igazad. Mivel hogy a hálózati hierarchiában szereplő utolső eszköz (legyen az router, vagy PC) visszamenőleg minden egységet lát a hálózatban (mert ugye megvan adva a Gateway és a DNS), és külöböző alhálózatokban vannak, visszafelé is kell hogy lássák őt, és az alhálózatát, erre való a Static illetve a RIP routing, valami apró plusz hiányzik még a beállításaimban...


pén. szept. 02, 2016 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Ez a két alhálózat nem láthatja egymást. Ha "összekapcsolod", akkor az egy alhálózat.
Olyan van, hogy egy gép látja mindkét alhálózatot, de ahhoz két hálókártya kell. Egyik az egyik alhálózatra, a másik a másikra. De ettől a két alhálózat többi gépe ugyanúgy nem látja a másikat, csak egymást.


pén. szept. 02, 2016 16:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás Re: Router kérdések
Ez rendben van, amit mondasz, de hogy leegyszerűsítsem a kérdésemet, hogy lehet 2 különböző alhálózatot összekapcsolno, mert, hogy lehetséges az biztos?!


pén. szept. 02, 2016 16:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
A válasz benne a kérdésedben. Ha a Linksys WAN portjára kötöd a TP-Linket, akkor sohasem fogja látni, mert két külön alhálózat lesz. (lásd még NAT címfordítás)
Van ennek is értelme, de ha azt akarod, hogy minden gép lássa egymást, akkor a Linksys egyik LAN portjára kösd a TP-Linket.
Linksys DHCP-t tiltsd le, vagy esetleg állíts eltérő címtartományt.


pén. szept. 02, 2016 15:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás Re: Router kérdések
Sziasztok!
Adott egy TP-LINK TL-WR841ND és egy Linksys RVL200, a lenti linekeken látható beállításokkal. TP-LINK LAN1-es portja össze van kötve a Linksys WAN portjával, a TP-LINK WAN portjára pedig az internet van kötve, mind a kettőn van internet. A Linksys gond nélkül eltudja érni a TP-LINK alhálózatát, viszont a TP-LINK nem tudja elérni a Linksys alhálózatát. A lenti videó alapján állítottam be a static rout-ot, és ezért nem értem, hogy miért nem funkcionál. Mi lehet a gond?

TP-LINK:
http://users.ininet.hu/norbiupload/uploads/tplink.png

Linksys:
http://users.ininet.hu/norbiupload/uploads/lynksys.png

Videó:
https://www.youtube.com/watch?v=TNXlzck6iCs


pén. szept. 02, 2016 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
Az nem működik, hogy egy wifi routert beállítasz AP módban, és azon keresztül a belső hálóról eléred az Exchange-t?
(AP-mód: kérsz egy fix IP-címet, DHCP és WAN port letiltva, LAN porton csatlakoztatod a hálózathoz.)


kedd szept. 02, 2014 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
Igen droidokról lenne szó.
Az én készülékemen az advanced résznél sincs proxy.
Asszem elkapom a hálózatosokat, hogy kiengedjenek a proxy mellett !-F

Köszönöm a válaszokat.


kedd szept. 02, 2014 9:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
Szerintem ezt nem routerből kell megoldani. A céges Exchange biztos hogy TLS-t használ, azt meg nem tudod csak úgy áttolni egy proxyn.

Milyen mobil oprendszer alatt kéne összehozni?
Droidnál a proxy a hálózati kapcsolathoz van hozzárendelve, éppen azért, hogy csak ahhoz legyen érvényes. A wifi kapcsolat szerkesztésénél (hosszan megérinted) be kell jelölni a speciális beállításokat, akkor megjelenik a proxy beállítási lehetőség.


hétf. szept. 01, 2014 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
Is. Az intranet nemérdekes, sőt előny lenne, ha a wifire fellógó dolgok nem látnák a belső hálót.


hétf. szept. 01, 2014 7:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router kérdések
És mihez kell a proxy? Az exchange szerver eléréséhez, vagy a külső internetes lapok eléréséhez?
Mert pl nálunk csak a külső lapokhoz kell a proxy. Az intranetes tartalmak és az exchange szerver proxy nélkül jön a belső hálón.


pén. aug. 29, 2014 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
Köszi, de a helyzet ennél bonyolultabb.
Adva van egy céges hálózat proxyval.
Erre szeretnék ráakasztani egy routert, hogy az okostelefonjaink képesek legyenek az exchange szerverrel kommunikálni.
És ezért kellene a routernek tudnia a proxyt, mert a droidba pl nem találtam még olyant, hogy proxyn keresztüli elérés. Ráadásul mi van, ha valaki nem csak itt szeretné használni?


pén. aug. 29, 2014 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
Szerintem ez nem ennyire egyszerű. A proxy használat alkalmazás-szintű dolog, és protokollonként változó. A http még aránylag sima ügy, de https-nél a böngészőnek tudnia kell hogy proxyn keresztül megy, mert olyankor eltér a protokoll is.

Részleges megoldást persze össze lehet hozni, például a 80-as portra irányuló forgalmat egy proxyra terelni. Kerítesz egy routert amihez van dd-wrt támogatás, abban be lehet állítani a Sevices /Hotspot / HTTP redirect alatt.


pén. aug. 29, 2014 0:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
:-(
Ez van.

De ha már router, kérdezek:
Ismer-e valaki olyan, elfogadható árú wifis routert, aminek a wan oldalán azon kívül, hogy fix IP-t lehet állítani (tudom, ez alap), proxy átjárót is be lehet állítani?


csüt. aug. 28, 2014 7:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
TargeT írta:
Tron írta:
Csak annyi, hogy nem tudok visszatekerni

Nézd meg a boxod menüjét. Nekem van olyan (3-ból 2), ami ha pendrive-ot/külső diszket dugsz rá, tudja folyamatosan rögzíteni a műsort, ill megy a megállítás-tovább üzemmód (muszálykirohannompisilni).


Nem, itt nincs box. Úgy értettem, ha az F1-et HD-ban akarom nézni, akkor közvetlenül a lapostévén nézem a MinDig DVB-T sugárzást, nem az IPTV-n az M1 csatornát. Természetesen így szoktam.
Viszont nem tudok a tévén visszatekerni, amit igen szeretek és megszoktam. Ez a TV nem mai darab már, USB mentése még nincs.
Ha annyira menteni akarnám a DVB-T adást, akkor USB stickkel menthetném éppen PC-re vagy laptopra, csak nem szoktam.f


szer. aug. 27, 2014 11:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
Laci_L írta:
Lehet, hogy tévedek, de ezt láttam a beállításokban (15. sor):

Elhiszem, hogy ilyet látsz, de a 802.11 wifi standard NEM tartalmaz ilyen sebességet.
Ez kizárólag több csatorna együttes használatával érhető el, amit viszont mind az adó, mind a vevő oldali eszköznek tudnia kell.

TargeT írta:
úgyhogy nem igaz, hogy valamit nem fejlesztettek

Még nem történelem, amikor 56 KILO bites modemekkel netezgettünk...

TargeT írta:
Csak annyi, hogy nem tudok visszatekerni

Nézd meg a boxod menüjét. Nekem van olyan (3-ból 2), ami ha pendrive-ot/külső diszket dugsz rá, tudja folyamatosan rögzíteni a műsort, ill megy a megállítás-tovább üzemmód (muszálykirohannompisilni).


szer. aug. 27, 2014 10:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Hát igen. A HD-ról annyit, hogy ha az F1-et akarom nézni, akkor ott a MinDig TV ingyenesen. Csak annyi, hogy nem tudok visszatekerni. A többi HD csatorna meg végül annyira nem hiányzott, bár néha jó lett volna, mint lehetőség.
Egy box cserénél említette a szerelő, hogy lesz valami HD program bővülés kedvező áron. Azután felületesen láttam egy reklámot vagy a honlapot, és az jött ki, hogy 300 Ft körül lenne drágább a HD-ra váltás havonta. Még csodálkoztam is.
Ekkor megint elgondolkodtam, hogy ennyit talán megér, meg akkor platform csere lenne. Rá is kerestem, hogy mit tudna az új HGW, ami csak korszerűbb. Belemehetnék az egyszeri tortúrába.
Erre megnézem megint és elolvastam az apróbetűt is :lol: és kiderült hogy csak az első 3 hónapban lenne több 300 Ft-tal, utána már több mint ezerrel. :P Na akkor ennyit nekem így már nem ért, amennyi HD-t a MinDig TV-n kívül néznék. Bár földhöz nem vágna a különbözet, de minek.


kedd aug. 26, 2014 21:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
TargeT írta:
... de azután mégsem akartam HD-t. :lol:

Nem csodálom. Van talán 2-3 csatorna (Natgeo, Spektrom, stb). Ezért HD-t? Na neeee. :(
Mert az m1-et, vagy Duna-t (és társait) még "normálban" sem nézem (kivéve F1, foci VB, slussz). Akkor meg minek? :shock:

Annak meg örülj, hogy gond nélkül jön a sávszélesség. De elég egy-két korrodált kötés valahol, és oda a boldogság. Ez lehet a lányoméknál is. Képtelenek megtalálni. Vagy ha igen, az néhány napig tart.


kedd aug. 26, 2014 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Nálam nem a "nincs más" miatt maradt, csak egyszerűen nem akartam a macerát melléhúzatni a lakáson keresztül még egy kábelt. Ha a tévéig vitetem, akkor a HGW-t is oda kellett volna áthelyezni. Ha meg szinte teljesen körbe a jelenlegi helyéhez, arra nem tudom mit lépett volna a szerelő a dupla hossz miatt, bár nyilván teljesíteni kell a megrendelő igényeit. Vagy vitte volna rövidebben, de arra meg én nem akartam volna. Szóval ilyen vélt apróságok és tényleges macerák miatt.
Plusz állítólag buktam volna egy állandó kedvezményt, így mivel igen elvétve megy a torrent, nem volt értelme megdupláznom a net sebességet kábé ugyanannyiért.
Pont ekkor emelték duplájára, 10 Mbps-re az ADSL sebességet (+ még külön van az IPTV sávszél), úgyhogy gondoltam netezéshez bőven elég. Most a mobilnetem duplát hasít LTE-n. :wink:
Egyébként voltak kételyeim, hogy hogyan lesz ez 10 Mbit, ha eddig azt mondták, hogy az ADSL nemigen tud 5-nél többet. A 25 Mbps VDSL meg csak a központtól úgy 500 m-ig lehet, szóval kiesik.
De azután mégis tudta, úgyhogy nem igaz, hogy valamit nem fejlesztettek. Eleinte olyan 9,6 Mbps volt a modem státusz szerint, de most meg 11 Mbit körül van.
Azután egyszer felmerült, hogy HD-t is akartam az IPTV-n, és ahhoz is kellett volna kábel és teljes platform csere, de azután mégsem akartam HD-t. :lol:


kedd aug. 26, 2014 18:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
TargeT írta:
... mégis maradtam ADSL-en, ami sokak szerint ma már nem kis hülyeség...

Lehet, hogy sokan annak tartják, de van olyan hely, ahol nincs más. Nálam pl. van kábelnet, de ugyanabban a községben (Solymár) a lányoméknál csak drótos telefonvonal van, és azon jön az Internet. Van is belőle gond, havonta javítgatják. A 20 Mbps-t bevállalta a T, de alig jön össze. Én nem csodálom.
Fejlesztés pedig nincs, és nem is lesz (21-ik század !!), mert a rafináltan bevezetett kábeladó minden fejlesztési forrást elvisz. A sok birka meg nem jön rá, hogy át van verve.


kedd aug. 26, 2014 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
IPTV-hez valóban kell a HGW, meg a VoIP telefon előfizetéshez is.
Azután ha csak szimplán kábelnet van rendelve, lehet, hogy ahhoz sincs már más megoldásuk, mint ez a 3 in 1. Legfeljebb letiltják a VoIP-ot, IPTV-s boxot meg eleve nem adnak ilyekor, azzal nincs "gond".

Akkor már csak nekem van ez a régi g-s wifis cuccom. Gondoltam már, hogy felváltom kábelnetesre, de összességében mégis maradtam ADSL-en, ami sokak szerint ma már nem kis hülyeség. :wink:
Nekem elég a szolgáltatós wifi is, ha valamivel gyengébb is, mint a másik 1043ND. Hol erre csatlakozom, hol arra.


kedd aug. 26, 2014 15:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
vackor írta:
Nekem meg nem adtak semmit. Külön be kellett mennem egy modemért, amit aztán a havidíjjal együtt kiszámláztak.

Az IPTV-hez mindenképpen kell, együtt hozták. Neked nyilván nincs IPTV.

Tron írta:
... Kezdjük azzal, hogy 270 megás wifi igazából nincs is...

Lehet, hogy tévedek, de ezt láttam a beállításokban (15. sor):

Kép


kedd aug. 26, 2014 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Laci_L írta:
TargeT írta:
... a T-Home wifi az egyébként is g-s...

Nekem a T kérés nélkül a Cisco EPC3925 modemet adta. Ez pedig tudja a B/G/N Mixed beállítást is (270 Mbps). Most néztem bele.

Nekem is kérés nélkül adták, és szintén van benne B/G/N Mixed is. Szerintem nálunk a fal az, ami szigeteli a jelet, jó régi fasta salakos (fasas) téglából épült a ház, a téglákat meg asszem fekete homokkal tapasztották össze (nem malterral). A lényeg, hogy vettel egy Wi-Fi jelismétlőt 9000Ft-ért, és érdekes módon nem csak WEP-el működik, pedig a modem azt írta, mással nem lehet :D


kedd aug. 26, 2014 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
Üdv!
Kezdjük azzal, hogy 270 megás wifi igazából nincs is.
54-es van. Meg többcsatornás (MIMO) támogatás, utóbbit viszont mindkét oldali eszköznek támogatni kell!

Elektromann!
Próbáltad a routert élére állítani? vagy dönteni? Ki tudja, merre áll benne az antenna.


kedd aug. 26, 2014 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Laci_L írta:
TargeT írta:
... a T-Home wifi az egyébként is g-s...

Nekem a T kérés nélkül a Cisco EPC3925 modemet adta. Ez pedig tudja a B/G/N Mixed beállítást is (270 Mbps). Most néztem bele.


Az lehet, meg hogy most már ezt adják, és ez már tudja ezt is. Ennyiben akkor oké.
Korábban nem ezt adták a T-nél, de igaz akkor még nem is igen voltak n-es routerek. Meg EuroDOCSIS 3.0 se még.
Valószínűleg az Elektromanné is még egy régi változat g-s wifivel.

Amúgy meg nem kellene összekeverni a fogalmakat, bár időnként a szolgáltató is ezt teszi, mert ez nem "csak" (kábel)modem, nem is csak router, hanem ezeket home gateway-nek, helyi átjárónak nevezik valójában.


hétf. aug. 25, 2014 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
Nekem meg nem adtak semmit. Külön be kellett mennem egy modemért, amit aztán a havidíjjal együtt kiszámláztak.


hétf. aug. 25, 2014 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
TargeT írta:
... a T-Home wifi az egyébként is g-s...

Nekem a T kérés nélkül a Cisco EPC3925 modemet adta. Ez pedig tudja a B/G/N Mixed beállítást is (270 Mbps). Most néztem bele.


hétf. aug. 25, 2014 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
Én bárhogy is próbálom, a T-Home routeres modemje a szobám melletti helyiségben már nem igazán fogható, néha el is megy a jel. Olyan szutyok a modem, hogy a fal mellett van, mégis a fal túloldalán már csak egy csíkkal fogható, pedig tégla fal.

Najó, persze, a T-Home wifi az egyébként is g-s. Ne hasonlítsuk egy n-es, pláne ac wifi routerhez se sebességben, se hatótávolságban.
Inkább tekintsük ajándék lónak. Elvileg nem is kellene magához a netszolgáltatáshoz, mondhatnák oldd meg magad.

Közben vackor pont ezt javasolta. :D


hétf. aug. 25, 2014 19:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
Lehet hogy jobban jársz ha kerítesz egy normális wifi routert, patchkábellel összekötöd a LAN portjaikat, és csak az újnak a wifijét használod (különböző ssid-vel).

De továbbra is igaz, hogy a helyszín ismerete nélkül nehéz jó megoldást találni. Sokat segíthet, ha kölcsönkérsz egy routert, és konkrét mérésekkel ellenőrzöd a jelerősséget (pl: inSSIDer).


hétf. aug. 25, 2014 19:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Én bárhogy is próbálom, a T-Home routeres modemje a szobám melletti helyiségben már nem igazán fogható, néha el is megy a jel. Olyan szutyok a modem, hogy a fal mellett van, mégis a fal túloldalán már csak egy csíkkal fogható, pedig tégla fal.


hétf. aug. 25, 2014 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Router kérdések
Jaja. Elvetemültek árulnak 8 (!) wattos "netvadász" wifi cuccot.
Persze arra a kérdésre, hogy az USB portból hogy a bánatba nyernek ki 8 wattot letiltás a válasz ...
Ezzel együtt működő rendszer volt:
100 mW-os PCMCIA kártya + jó félméteres Yagi antenna páros.
Úgy 600 métert lőttek át.

Itt, ahol most vagyok, jó 100 méterre a szomszéd ház. A win szerint 2-3 csíkos, közepes/jó vétel van pár lakásból.
Laptop a beépített antennájával.


hétf. aug. 25, 2014 8:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Igazad lehet...


pén. aug. 22, 2014 10:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
Egy jó darabig nem is volt beállítva jelszó. Nincs is sok értelme, mert a jel el sem megy az útcáig ... (

Ne légy naiv. Ha van egy jó nagy-nyereségű antennája, simán tud csatlakozni, kotorászni.

Ha akar. :shock:


csüt. aug. 21, 2014 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Egy jó darabig nem is volt beállítva jelszó. Nincs is sok értelme, mert a jel el sem megy az útcáig, és a szomszédaimnak van saját internetjük Wi-Fi-vel, meg aztán nem is nagyon értenek az ilyesmihez :D
De mindegy is, mert a routerem beadta a kulcsot, használhatatlan :(


csüt. aug. 21, 2014 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
Kicsit szűkszavú voltam, bocsi. Értem, hogy a WDS nem teszi lehetővé a kulcsok dinamikus váltogatását, így a WPA2 szóba sem jöhet, és a WPA-PSK is csak bizonyos eszközöknél támogatott, csak nem biztos, hogy érdemes emiatt a biztonságot feláldozni.

A távolság áthidalására más módszer is létezik, persze ehhez ismerni kéne a helyszínt. Pl. egy hosszú USB kábellel közelebb, jobb vételi lehetőségnél elhelyezni egy wifi adaptert. Ha ez megoldható, akkor megvan az az előnye, hogy nem kell a routerig kábelezni, elég ha találsz egy közelebbi vételi pontot. Cserébe nem veszíted el a sávszélesség felét, és maradhat a kellően erős kódolás is.


csüt. aug. 21, 2014 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Sorry, ez van. Van egy régi U.S. Robotics MAXg routerem, abban is van ilyen korlátozás bridge módban.
WDS info: http://uc-free.hu/?q=tartalom/ket-haloz ... keresztuel

Az lenne a legjobb, ha kábellel össze lehetne kötni, de sajnos ez nem mindig lehetséges. No meg ha wifi, legyen már wifi. Ez a WEP-re korlátozás tényleg nonszensz manapság. Pláne, hogy seperc törhető.


csüt. aug. 21, 2014 6:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Ezt nem nekem mond, a Cisco írta a WDS settings-ben :D
Konkrétan így szól a szöveg, lehet, én értelmeztem félre:
Note: Only WEP encryption mode or encryption disabled can be used with WDS. Before enabling WDS, please set the "Wireless Configuration" to "Manual" and the "Wireless Security Mode" to "WEP" on the Wireless Security page.


szer. aug. 20, 2014 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router kérdések
2014-ben WEP???


szer. aug. 20, 2014 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Kiderült, hogy miért nem működik a dolog: A Cisco szerint akkor működik rendesen a kapcsolat, ha a Wi-Fi jelszót WEP-re állítom. Át is állítottam, de a TP-Link volt a gépre kötve, így azon keresztül állítottam be. Vicces a dolog, mert azóta a TP-Link beállításaival nem tudok kapcsolatba lépni, de ha kábellel csatlakoztatom a modemhez, akkor a WI-FI és a kábel root is működik. Elképzelhető, hogy valami módon elállítódott az IP-cím? Szerintetek hogy tudom helyrehozni a kapcsolatot?


szer. aug. 20, 2014 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Lacinak köszönöm a segítséget, sikerült belépnem :)
Leírás pedig nincs hozzá, ahogy a TP-Linkhez sem találtam, de netem megtaláltam az infókat a belépéshez. A Ciscohoz olyan leírást találtam, ahol az admin felhasználót írják le, de azzal nem lehet belépni :S


szer. aug. 13, 2014 17:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
Vissza térve a rooteres dologhoz, a modemembe nem tudok bejelentkezni :(
A modem Cisco EPC3825 típusú, IP meg van, de a felhasználót nem fogadja el (próbáltam, hogy csak felhasználónak írok admint, és úgy is, hogy felhasználó és jelszó is admin). Tudtok ebben segíteni?


Admin jelszót nem fogsz kapni a szolgáltatótól, csak egy poweruser jellegűt. Nehogymár belekavarj olyanba, amit nem szeretnének.
A Ciscot tényleg nem tudom mi lehet, meg kérdés a szolgáltató. A Telekomnál korábban usernek és jelszónak is egységesen 3play volt. Azóta változhatott.
Leírást nem adtak? :wink:


hétf. aug. 11, 2014 21:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
Vissza térve a rooteres dologhoz, a modemembe nem tudok bejelentkezni :(
A modem Cisco EPC3825 típusú, IP meg van, de a felhasználót nem fogadja el (próbáltam, hogy csak felhasználónak írok admint, és úgy is, hogy felhasználó és jelszó is admin). Tudtok ebben segíteni?

Nekem 3925 van, ott a megoldás:

Resetelni > a belépő ablakokat üresen hagyni > belépni > új Login-t és jelszót adni.


hétf. aug. 11, 2014 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Vissza térve a rooteres dologhoz, a modemembe nem tudok bejelentkezni :(
A modem Cisco EPC3825 típusú, IP meg van, de a felhasználót nem fogadja el (próbáltam, hogy csak felhasználónak írok admint, és úgy is, hogy felhasználó és jelszó is admin). Tudtok ebben segíteni?


hétf. aug. 11, 2014 17:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
TargeT írta:
... Egyébként az sincs 20 W, bár nálam nem Cisco,mint Lacinál, de hasonló teljesítményt vesz fel, csak talán egy kicsit többet...

Tényleg kevesebb: 10,5W a Cisco modem. De az IPTV egység 11W. Együtt 21,5W. Erre emlékeztem, csak nem kapartam elő a papírt, amire felírtam.

Mellesleg: van egy effektív értéket mutató Watt mérőm. Megmértem mindent a lakásban. Egész meglepő összeg jön ki, ha összeadom. Néhány W darabonként, de sok kicsi sokra megy, nem is gondolná az ember.


hétf. aug. 11, 2014 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Laci_L írta:
Nálam kiválónak jelzi a laptop a vételt, pedig van köztük egy emelet (20 centis vasbeton födémmel), és kb 20 m távolság.

Jó neked, az én modemem jele már a fal túloldalán is gyenge, pedig ott van a fal mellett :D

Nem ide tartozik, de mi a francért váltogatják a fórum domain nevét ilyen sűrűn?


hétf. aug. 11, 2014 16:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
Az a terv, hogy a TP-Link routert olyan helyre teszem a műhely közelében, ahol még fogni lehet a jelet, és ezzel meghosszabbí
A routert csak akkor használnám, mikor a műhelyemben is kell a net, egyébként meg be sem lesz dugva, így nem kell olyan sokat fizetni. Egyébként a modemet is áramtalanítom északára :D


A TP-Link fogyaszt vagy 5 W körül, úgyhogy legyen 6 Ft/nap. Persze ne menjen, ha nem muszáj és az is pénz.
A HGW-t én nem szoktam kikapcsolni soha, még ha elutazom sem. Így akár felvételt is be tudok állítani. De valószínű amúgy se kapcsolnám ki. Egyébként az sincs 20 W, bár nálam nem Cisco,mint Lacinál, de hasonló teljesítményt vesz fel, csak talán egy kicsit többet. Mértem már, de annyira nem emlékszem. Majd megnézem esetleg.
A szolgáltatós router wifije gyengébb, mint az 1043ND és csak 54g-s, ráadásul 100 Mbites LAN-nal. De hát ajándék lónak... Igaz az előfizetésben nyilván benne van, de hasonlóképp a digitális kábeltévéhez is olyan boxokat adtak a szolgáltatók, amelyeknek csak analóg kimenete volt. :P


vas. aug. 10, 2014 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
... olyan helyre teszem a műhely közelében, ahol még fogni lehet a jelet ...

Nálam kiválónak jelzi a laptop a vételt, pedig van köztük egy emelet (20 centis vasbeton födémmel), és kb 20 m távolság.


vas. aug. 10, 2014 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Laci_L írta:
Akkor könnyen meg lehet, hogy a TP Linkét sem fogod be rendesen. Nekem is T-Home modem van (Cisco EPC3925), és ugyanannyit tud, mint a TP, amit el is adtam azóta.

Azt vettem észre, hogy nem mindegy, hogy hol van, és hogy áll a modem. mozgatással nagy javulást lehet elérni.
Arról nem beszélve, hogy mindegyik fogyaszt kb. 20 Wattot, ami havi 6-800 Ft-ot jelent, darabonként.


Az a terv, hogy a TP-Link routert olyan helyre teszem a műhely közelében, ahol még fogni lehet a jelet, és ezzel meghosszabbítom a Wi-Fi hatótávját.

A routert csak akkor használnám, mikor a műhelyemben is kell a net, egyébként meg be sem lesz dugva, így nem kell olyan sokat fizetni. Egyébként a modemet is áramtalanítom északára :D


vas. aug. 10, 2014 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
A videó alapján sikerült megcsinálnom, csak nem sikerül csatlakoznom a modemhez :? Lehet, a jelszót felejtettem el, még kísérletezek vele, de ezek alapján biztos meg tudom csinálni, kösz a segítséget :)


vas. aug. 10, 2014 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router kérdések
Elektromann írta:
... A T-Home decoder is tartalmaz wi-fit, de a műhelyemben már csak nehezen fogom be a jelét...

Akkor könnyen meg lehet, hogy a TP Linkét sem fogod be rendesen. Nekem is T-Home modem van (Cisco EPC3925), és ugyanannyit tud, mint a TP, amit el is adtam azóta.

Azt vettem észre, hogy nem mindegy, hogy hol van, és hogy áll a modem. mozgatással nagy javulást lehet elérni.
Arról nem beszélve, hogy mindegyik fogyaszt kb. 20 Wattot, ami havi 6-800 Ft-ot jelent, darabonként.


vas. aug. 10, 2014 19:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség