Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 13:28



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Router kérdések 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Itten valami grábli lesz. A nyomtatómegosztás az menni fog minddel.
Ha netán a print serverre gondoltál, akkor meg végtelen egyszerű ezeket bepötyögni a magyar lapok között a gugliba, hogy mondjuk wireless router print server vagy ugyanez wifi-vel kezdve. :wink:
Úgy néz ki, megint kötözködő kedvemben vagyok. :lol:

Igaz ez nem konkrét ajánlat.


pén. máj. 11, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok !
Ajánljatok nekem légyszíves olyan wireless routert, amiben van nyomtatómegosztás, kábelt is tud, és hozzá egy wireless PCMCIA hálókártyát !

Köszi !


pén. máj. 11, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Oh dejó!
Köszönöm előre is :) :)
Az emailt nézem folyamatosan szóval oda is küldhetsz okosságokat :).

Még olyan próbaüzemet sem ejtettem meg, csak megnéztem hogy megy, mert készül rá a külső antenna, de mig kész nincs addig mindent meg akarok tanulni róla, de 1,5 héten belül netet akarok intézni a családnak. Szóval folyamatosan aktuális a dolog!

üdv


pén. máj. 11, 2007 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nekem is ilyen routerem van, egy kicsit majd összegyűjtöm, hogy mit állítottam be és leírom.


pén. máj. 11, 2007 9:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok!
Nem tudnátok adni egy olyan magyar nyelvű linket amin meg tudom tanulni hogy a hálózatok és routerek terén mik mit jelentenek.
Még sohasem foglalkoztam a hálózatokkal ugy istenigazábol és most úgy állok a témához hogy most vettem egy Lynksys WRT54GL-t és hát nagyon sokmindent lehet rajta beállítani, amiröl fogalmam sincs hogy micsoda. Sajna angolul nem igazán mondanám hogy tudok de angol nyelvű honlapot találta.

Szóval a cél hogy életet leheljek a hálózatba. Ja én WIN-t használok, van Debian is de azt nem igazán használom csak C nyelvre!

Ideteszek egy linket hogy miket lehet beállitani a routeren: LINK WRT54G

köszi előre is mindnekinek
üdv
energo


pén. máj. 11, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 19:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi srácok, bár reménykedtem benne, hogy kitaláltak már erre célra egy egyszerüsített (butított) eszközt, amely kimondottan csak arra jó hogy egy géppel wlanon és kész, extrák nélkül.


szer. máj. 09, 2007 14:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:lol: :wink: Te is megmontad a frankót.
Router, oszt jónapot. 8)


szer. máj. 09, 2007 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
mmatyas írta:
Az Accses Point -ra gondoltam, de ez is olyan drága , mint a reuter.
Megmondtad a frankót :lol:
mmatyas írta:
nem szívesn vennék meg 15e-ért reutert, amikor nincs is szükségem rá
Mások meg a hw tüzfal miatt 1 géphez is routert vesznek. Különben 8760-10000 Ft között 5 féle vezetékes router közűl választhatsz: www.depo.hu/...


kedd máj. 08, 2007 23:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 19:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek !
Kérdésem, hogy mit javasoltok, ha wlan -on szeretnék kapcsolódni, de csak egy géppel. Tehát elméletileg nincs szükségem útválasztóra.
Még nem létezik ilyesmi ?
Bedugom az adsl modembe és wlan-on megyek rá. Ez igazából költségkimélésként kérdem, mert nem szívesn vennék meg 15e-ért reutert, amikor nincs is szükségem rá.
Az Accses Point -ra gondoltam, de ez is olyan drága , mint a reuter.


kedd máj. 08, 2007 23:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Köcce alinkeet, már a guglival eccer megtaláltam. Sajnos nem részletezi, hogy mit ért azon, hogy az USB használhatatlan. Merthogy a 2.0-ás az marha gyors ám.

Nekem van egy 2.0-ás külső rackem, meg egy Asus A7V880 alaplapom (VIA KT880 chipset), és bizony a winyó az USB-n keresztül a 480 Mbit/s sebességet ostromoltam, ami ugyebár az elméleti határ!

Ma már tovább döglött a winyó (azé került a rackbe, mert a gépbe már lassú volt, biztos nem sokkal haladhatta meg a 2.0 sebességet...), így nem fut már 480-al... Bár lehet, hogy a fragmentek miatt. Majd még megnézem...

Szóval én még mindig kíváncsi lennék arra Linksys 350N cókmkira.
Vagy valamire, ami gigabites, N-es, USB 2.0-ás, és esetleg belső winyós...


vas. ápr. 29, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Inkább használnék IDE átalakítót, mint SATA átalakítót... :D

Mindenesetre a Linksys 350N egyelőre azért tetszik...
Igaz, nem belső winyós, viszont winyó nélkül adják, így hozzácsaphatok egy 3 év garos Samsung winyót. Amihez egyébként egy frankó külső rackem van, ami (lévén fém) hűtésben sem utolsó...

Ha winyósat vennék, ott nekem már sajnos elvárás a SATA csatlakozó, no meg az, hgoy lehetőleg winyó nélkül adják, vagy 3 év garival. (Mer a gagyi winyók 1,5-2 évig mennek...)


vas. ápr. 29, 2007 9:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
IDE-SATA átalakítót lehet kapni pár ezerért, úgyhogy nem hiszem, hogy ez annyira szempont kell legyen :)


pén. ápr. 27, 2007 18:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 9:19
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Draco írta:
És ez mennyibe fáj?

Sajnos a csati only IDE. Belső csatinál már elvárás nálam a SATA felület, mer az IDE vinyók lassan kihalnak...
Nálam már csak 1 ilyen él, igaz meglepő módon már 3 éves... Pedig Maxtor...


Sacc/kb. 70.000
De találtam egy ilyet a linksys-röl.
http://www.mail-archive.com/huwico@lists.huwico.hu/msg00170.html


pén. ápr. 27, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
És ez mennyibe fáj?

Sajnos a csati only IDE. Belső csatinál már elvárás nálam a SATA felület, mer az IDE vinyók lassan kihalnak...
Nálam már csak 1 ilyen él, igaz meglepő módon már 3 éves... Pedig Maxtor...


pén. ápr. 27, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ha még nem láttad volna.
Ez is Asus, ez is router, sőt "több". És drága. De infónak tájékozódni jó lehet, hogy mire számíthatsz. :wink:
Asus WL-700gE - több, mint router


csüt. ápr. 26, 2007 13:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
A kliensben a tapasztalatok alapján hiába állítom a sávszélességet. Ha fut, embertelenül lassul az egész net.

Ezért egy független módszerrel akarom emgoldani. És minthogy egy FTP képes router tud ilyet, hát akkor inkább veszek olyat. :)

Van Linksys HUB-om is ám. 8 portos. Naggyon ****, meg régen voltak Linksys hálókártyáim. 10-es is, és több 100-as is. :) Azok is **** voltak. egy döglött meg (de lehet, hogy a gép ölte meg, azóta a gép is meghalt...), a többi szépen fut az új gazdiknál. :)

Szóval Linksys networkinggel eddig jók a tapasztalataim, de routerem még nem volt tőlük.
Most egy Edimax BR-6104K van, őt fogom lecserélni egy komolyabbra.

Asussal se volt még bajom. Volt tőlük 2 videokártyám (meg a haverok 2 videokártyája), és 3 alaplapom, meg a haverjaim sok (9) alaplapja, szóval ott se volt rossz tapasztalat.
De routerem nem volt még tőlük.

Igazából amit szeretnék tudni, hogy tényleg jó cuccok-e, amiket találtam (illetve van-e alternatíva), valamint az, hogy mennyire tudom korlátozni az IP címek forgalmát, és az USB 2.0-ra dugott winyón lévő data tényleg elérhető-e FTP szerverként kintről, bentről User névvel meg jelszóval....


csüt. ápr. 26, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Azért nem kéne bántani az Asus routereket sem, egész korrekt darabokat csinálnak. Sőt, rengetek barkácsolt firmware is van hozzájuk, ami jó.
A torrent sávszélességet pedig inkább a kliensben kéne szabályozni... Illetve egy cfos sem árt...


csüt. ápr. 26, 2007 9:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Linksys routerek nagyon jók, csak ajánlani tudom.

Vagy ha nagyon sok pénzed van, akkor cisco :)


csüt. ápr. 26, 2007 7:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Én csak az Asusról azt tudom azt mondani,hogy akit egyszer a kíygó megharapott,az már a gyíktól is retteg,gyártson alaplapot,mert,azt tud de a modemjei sem voltak egészen 100-asok,de azt mondhatom még ahhoz is ért,de rutertKép
A Linksy-t viszont tudom ajánlani,bár ában ,talán.. kicsit több 8)


szer. ápr. 25, 2007 19:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Új routert szeretnék veni, és ez ügyben fordulok hozzátok.
Sajnos mindegyik delikvens elég úja piacon, szóval lehet, hogy nem tudtok segíteni, de reménykedek benne, hogy láttatok/hallottatok már valami ezekről.

A router követelményei elég magas röptűek.
Az egyik az, hogy a mögötte levő gépek sávszélességét tudjam buzerálni, ugyanis ha az egyik gép torrentezik, akkor szinte megáll a net, hiába van azon a gépen korlátozva a torrent letöltési sebessége... (Biztos a seedekkel kommunikál vagy mi...)
Igazából nem tom, hogy az Up, vag a Down a kevés, de amikor a 7,5/1,5 Mbit/s hirtelen közel nullára vált, az azért idegesít. Szeretném, ha a kis torrent nem kaphatna többet 2/0,5-nél.

További fontos követelmény, hogy USB 2.0 legyen rajta, és kezeljen winyót, mert a winyón én FTP megosztást szeretnék csinálni, amit internetről és hálózaton belülről is elérek, ha kell. (Jelszóval, meg minden marhasággal.)

Nem lényeg, de (minthogy ma már minden LAN kártya ilyen) nem ártana, ha Gbites lenne.

Eddig ezeket találtam:

Asus WL-500W
Linksys WRT350N

Tudtok róluk valamit?


szer. ápr. 25, 2007 15:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás Re: Letöltés router-rel...
Tomib írta:
Sziasztok.
A kérdésem az lenne, hogy a router lassíthatja-e a letöltést (különösen pl. a torrenteket...)?

Nem(Hacsak nem baromi nagy a sávszélességed). De túlmelegedhet egy gyengébb darab nagy sávszélességnél.


hétf. ápr. 23, 2007 21:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 20:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Letöltés router-rel...
Sziasztok.
A kérdésem az lenne, hogy a router lassíthatja-e a letöltést (különösen pl. a torrenteket...)?


hétf. ápr. 23, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:?: :shock:


szer. ápr. 11, 2007 18:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 10, 2007 16:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
jah igen ugy van ahogy te irtad a csatlakozás bocsi csak :( az a legeslegszarabb hogy , most akkor ez miatt már én szivok egy két napja , mert nem képes felfogni hogy most akkor nem leszjo , azt bevan kapcsolva a masik gep -.- , nemhogy kikapcsolna akkor legalabb. hát akkor már csak az van hátra hogy veszek egy halokarttyat neki , aztan ha ugyse lesz jo akkor már teljesen kész leszek :) :( :cry:


szer. ápr. 11, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
BOBMOOEEEEEE írta:
Pfff teljesen kész vagyok :( foggalmam sincs mit tudnék még csinálni , kiprobaltam hogy kicserélem a hálokábelt, lefuttattam a másik gépen virursirtot , adaware-t , ccleaner-t mindent , és ugyanolyan . :( :cry:

Olyan létezik hogy mdjuk félig vagy mittomén mennyire elromlott a hálokartya abban a gépben es ezert nemtudja ezt a nagyobb sávszélt fogadni vagy valami és akkor ez igy bekavar ? vagy ha ilyen meg nincs akkro meg MIlehet a baj ? :(

Aha, olyan volt már, hogy egy hibás hálókártya annyira adott folyamatosan, hogy a többiek nem tudtak szóhoz jutni tőle, folyamatosan ütközéseket csinált ...

BOBMOOEEEEEE írta:
Ha az egyik gép van CSAK bekapcsolva az amelyikhez a modem is kapcsolodik akkor nincs semmi baj se , tökéletesen megy a letöltés , feltöltés is.

Nemtom elképzelni hogy van nálad, de a a modemnek egyik géphez sem kellene csatlakoznia, hanem a router WAN portjához, és a gépeknek meg a router egy-egy LAN portjához.


szer. ápr. 11, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 10, 2007 16:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Pfff teljesen kész vagyok :( foggalmam sincs mit tudnék még csinálni , kiprobaltam hogy kicserélem a hálokábelt, lefuttattam a másik gépen virursirtot , adaware-t , ccleaner-t mindent , és ugyanolyan . :( :cry:

Olyan létezik hogy mdjuk félig vagy mittomén mennyire elromlott a hálokartya abban a gépben es ezert nemtudja ezt a nagyobb sávszélt fogadni vagy valami és akkor ez igy bekavar ? vagy ha ilyen meg nincs akkro meg MIlehet a baj ? :(


szer. ápr. 11, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Lehet, hogy azon a másik gépen hemzsegnek a trójaik, akkora adatforgalmat generálva, hogy behal töle minden. Sok helyen láttam már ilyet.


kedd ápr. 10, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 10, 2007 16:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Okés köszi megnezem


kedd ápr. 10, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha ez tényleg így van,ahogy írtad:
Idézet:
Ha az egyik gép van CSAK bekapcsolva az amelyikhez a modem is kapcsolodik akkor nincs semmi baj se , tökéletesen megy a letöltés , feltöltés is.

Akkor bizony a dugványozással van a gond.
A modem nem a gépbe,hanem a ruterbe csatlakozik majd a sávszél onnan osztódik(sajnos) annyi felé,ahány géped a ruteren van-bár ez nem tejesen igaz,hiszen nem törvényszertű,hogy mindegyiken egyszerre menjen a le és feltöltés ugyanakkor


kedd ápr. 10, 2007 17:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 10, 2007 16:24
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello !

INvitel ADSL netem van 4M/256K , a net eddig két részre volt megosztva , nem routerrel hanem switchel . kb 6 - 7 honapig semmi baja sem volt azonban múlt héten elkezdödtek a bajok... ugy gondoltam biztos a switchel van a baj , ideje routert venni... megis vettem EDIMAX Router és ezzel is ugyanaz van mint a switchel méghozzá :


Ha az egyik gép van CSAK bekapcsolva az amelyikhez a modem is kapcsolodik akkor nincs semmi baj se , tökéletesen megy a letöltés , feltöltés is.

Azonban , ha a másik gépet is bekapcsolom akkkor azon a net ilyen hitványul **** , értem ezt tölt olyan 20K-val összesen és ennel nem hajlando többel, ráadásul laggzik is ,

ez még mind semmi , ugyanis ha ez a másik gép bevan kapcsolva akkor az eredeti tehát amelyikhez a modemes van csatlakoztatva akkor az is elkezdi ezt csinalni , hogy nem hajlando szinte semire se alig jonnek be az oldalak stb..

Tehát ha bekapcsolom a 2. gépet, akkor elrontja a másik gépen is a neteT .
Ez mi???? volt mar valakinek ilyen baja ?
Légyszives segitsetek , ha tudtok , köszi Rolling Eyes Confused Sad


kedd ápr. 10, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
linksys, a szogáltatások alapján meg tudsz válogatni.


hétf. márc. 26, 2007 18:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Segitséget kérnék abban, hogy melyik márkákat és tipusokat preferáljátok jobban:

Router:
TP-Link eXtended Range TL-WR542G itt
Linksys WRT54GL itt
Esetleg: keressem a Linksys WRT54GS itt

switch:
DCI Switch FX-05EA - 5 Ports 10/100 Mbps Planex itt
Linksys EZXS55W (EtherFast 5 portos 10/100BaseTX Fast Ethernet Workgroup Switch) itt

Hálókártya
PLANEX FW-110TX Hálózati kártya PCI 10/100 Mb/s itt
Linksys EG1032 (EtherFast® 1000BaseTX PCI GigaBit LAN kártya) itt
Linksys LNE100TX itt

Wifikari:
TP-Link TL-WN551G Wireless PCI Adapter 54Mbps itt
Linksys WMP54GS (vezeték nélküli PCI hálózati kártya) itt

Ha más márkát vagy tipust ajánlotok akkor szivesen fogadom a tanácsokat, egyik fontos követelmény hogy a Wifi routerra külső tetőantennát hozzá tudjak csatlakoztatni, nagy hatótávolság végett. Tudtommal a fent leirt tipusokra lehet tenni külső tetőantennát. (REMÉLEM). És a sávszélesség sem utolsó szempont!
Stabil könnyen managelhető rendszer!

Megj.: első körben az elsőnek emlitett termékek vannak a listámon.

Köszi mindenkinek!
üdv
energo


hétf. márc. 26, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
nbela írta:
Gabor2 írta:
Remélem ez is tud. Kiderül a használati utasításból? Hol keressem?
2.5 pont: General settings, QoS
Prohardver teszt


Köszi! :D
Akkor már tudom is, milyen routerem lesz. 8)


hétf. márc. 26, 2007 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
Remélem ez is tud. Kiderül a használati utasításból? Hol keressem?
2.5 pont: General settings, QoS
Prohardver teszt


hétf. márc. 26, 2007 7:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
stol írta:
nbela írta:
Gabor2 írta:
Lehet egy routernél sebességkorlátozást beállítani?
A 6 ezer forintosnál nem, a 60 ezresnél igen. A kettő között pedig vagy lehet, vagy nem. Szóval pénztárcafüggő.


Nyeheheee :lol:
A 11ezres Edimax BR6204Wg Tud sebességet szabályozni, IP és port alapján. :wink:


Én a BR-6216Mg-t néztem ki magamnak (nem tudom van-e gyakorlati haszna a MIMO-nak, vagy csak marketing). Remélem ez is tud. Kiderül a használati utasításból? Hol keressem? Megtaláltam a tiednek és ennek a manual-ját is, csak kicsit hosszú (89 és 97 oldal):
http://www.edimax.com.tw/download/manua ... 04Wg_M.pdf
http://www.edimax.com.tw/download/manua ... 16Mg_M.pdf


hétf. márc. 26, 2007 7:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
nbela írta:
Gabor2 írta:
Lehet egy routernél sebességkorlátozást beállítani?
A 6 ezer forintosnál nem, a 60 ezresnél igen. A kettő között pedig vagy lehet, vagy nem. Szóval pénztárcafüggő.


Nyeheheee :lol:
A 11ezres Edimax BR6204Wg Tud sebességet szabályozni, IP és port alapján. :wink:


hétf. márc. 26, 2007 4:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
A sebességmegosztás csak megnyugtatásból lett volna jó. Igazából nem gáz ha nincs (családon belül marad a net :) ), csak jobb lett volna, ha az egyik gép nem szoríthatja háttérbe a másikat, és ezt központilag lehet figyelni, nem gépenként. Nem tudom torrentes letöltéseknél lehet-e gond (ha jól hallottam lehet :cry: ), de azok mindkét oldalt eléggé le tudják fogni. Elég idegesítő lenne, ha az egyik gépen alig lehet böngészni, mert a másikon valami torrentes letöltés/feltöltés megy. Na erre kellene valamit kitalálni. Lehet, hogy a torrentes programban kell majd le-, feltöltést és kapcsolatszámot beállítani.


hétf. márc. 26, 2007 0:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
off>
Idézet:
vásárlás előtt:...a 2 gép megosztása is zökkenős, má meg korlátozni is akar.
:D
Hát,egy biztos senki nem bináris aggyal születtet,de utána mennyivel egyszerűbb lenne a világ:0,1 -IGEN-NEM!
A gond ott keződik,hogy nem tojnak a tyúkok,pedig itt a Húsvét,aztán jönnek a hülye gyártók"(lásd a mai CPU-k-t)-:arrow: a végrehajtók és a kiszolgálókat:(parlaimentárok-programozók..C nyalván.. )-"tud ez többet is,de nem úgy"...és kitalálják a barom törvényeiket:AND,OR,IF< ,-goto1 :arrow: ,IF> goto1 etc...de talán ebbe nem kéne belemélyedni egy router kapcsán ..
és jönnek a sor végén a rendszergizdák-kiknek ugyan "átlőve oldaluk,de"legalább részben szabadok..
Kép
<onn


vas. márc. 25, 2007 17:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:lol: :gigalol:
Ezért nem árt az RTFM, ahogy épp egy másik topicban szóba került.
De még vásárlás előtt :!: Kép
Hová fejlődik a világ, az előbb még a 2 gép megosztása is zökkenős, má meg korlátozni is akar. :wink:
Igaz attól is függ, ki van a másik gépen, meg milyen a net előfizetés.


vas. márc. 25, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gabor2 írta:
Lehet egy routernél sebességkorlátozást beállítani?
A 6 ezer forintosnál nem, a 60 ezresnél igen. A kettő között pedig vagy lehet, vagy nem. Szóval pénztárcafüggő.


vas. márc. 25, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Vajon milyen korlátozásokra képes? Lehet egy routernél sebességkorlátozást beállítani? Esetleg le és feltöltésre egyaránt?

Minekutánna a neve is:útválasztó-Többnyire Ip,Udp,és portszűrésre(tűzfal) alkalmas-a speeedlimit táblát nem ismeri!
:wink: :arrow: Van amelyik önmagában szerver is-de ez a drágább árkategória
A sebességet maga a kiszolgálószerver szabja meg,amennyiben ilyennel nem rendelkezel..,de ha igen,a bérelt vonal sávszélességén sok múlik,valamint magán a szerveren is...


vas. márc. 25, 2007 13:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Köszi!

Akkor megnyugodtam. Ezek szerint olyan, mint egy switch/hub (nem tudom melyikre hasonlít), csak a netet is képes kezelni.

Vajon milyen korlátozásokra képes? Lehet egy routernél sebességkorlátozást beállítani? Esetleg le és feltöltésre egyaránt?


vas. márc. 25, 2007 12:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Valamit elég rosszul értesz. Egy WiFi routerrel nemcsak a netet oszthatod meg, hanem a gépeket helyi hálózatba is kötheted.
Ha nem vezetékesen csatlakozol a gépekkel, hanem kizárólag WLAN-on, akkor a routerek wireless beállításai között szokott lenni egy olyasmi, hogy Access Point Isolation.
Ha ez engedélyezve van, akkor csak netezni tudsz WLAN-on. Ha letiltva, akkor megy a fájlmegosztás is.
Szóval nyugodtan vegyél egy "egyszerű" WiFi routert, pont azt csinálja, ami neked kell. De ha pénzed van, költhetsz többet is.


vas. márc. 25, 2007 8:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Most készülök WLAN routert venni. A routerek nem tudnak belső hálózatot kezelni, csak a netet továbbítják, ha jól értem?

Mi kell ahhoz, hogy egy ADSL modemből érkező netet meg tudjak osztani 2 gép között, és a gépek egymással is tudjanak kommunikálni? Ha csak WLAN-t használok, akkor a 2 gép közvetlen kommunikációjához (ha mondjuk fix IP címet használok) át kell állítanom valamit, vagy simán megtalálják egymást?
És a 2 gép tud egyszerre netezni (vezeték nélkül)? Vagy csak akkor, ha a routernél visszaveszem 11Mbit-esre a sebességet? Vagy akkor sem? Kell ehhez valamilyen különleges router?


vas. márc. 25, 2007 2:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: Talán nem a net felől kéne megtámadni a két szomszédos gépet :hm:
Kell mindegyik gépben 1-1 szabad lan és 1 crosskábel.Innentől kezdve a a ruterben lévő netes hálónak csak annyiban van köze a helyi hálóhoz,hogy mind a két gép elérheti a netet


szer. márc. 21, 2007 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 20, 2007 9:35
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Dlink di604
Sziasztok, van egy D-link DI604 routerem amire két gép csatlakozik, az internet megosztás hibátlanul működik régóta, de az a problémám, hogy a két gép nem látja egymást, nem is lehet pingelni egyikről a másikat, hol lehet beállítani hogy a lanon lévő gépek lássák egymást? A vinyót szeretném megosztani a két gépen, de úgy hogy a wan oldalról véletlenül se legyen látható. Tud valaki segíteni, mit kell beállítanom?


szer. márc. 21, 2007 9:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
No igen EPROM-ból, de még EEPROM-ból sem lesz ramdiszk. :wink:
Ezek a tisztán csak boot epromos cuccok elég "vékonyka" kliensek manapság.
Ha meg van vinyó is a gépben, akkor meg csak egy érdekesség, hogy boot from LAN.


kedd márc. 20, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Szerintem a hálókari boot eeprom-jára gondolt... Elméletileg lehet bele rendszert égetni, de akkor már felesleges lesz a vinyó, mert az eeprom-ban tárolja az adatokat. Csak annyi lesz a gond, hogy a rendszer csak karakteres lesz, nem lesz GUI, és csak egyszer telepítheted, mivel az nem RAM, hanem ROM ha jól rémlik...
Azért próbáld meg, egy eeprom égető kell majd hozzá ! :lol: :lol:
Ja és 512k alatti oprendszert (már ha arra gondoltál) manapság nagyon nehéz beszerezni a piacon...


kedd márc. 20, 2007 11:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Mire akarsz rendszert rakni :?:
Én is kíváncsi vagyok, csak nem a hálókártyára :?: :!: :wink: :lol: :lol: :lol:


kedd márc. 20, 2007 8:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy 512 KB-os NetBios integrálva az egyik hálókártyámra. Be tud bootolni vele a gépem. Hogyan lehet rá rendszert rakni? Csak kiváncsi vagyok rá, miként megy. RamDriveval futtatnám, hálózatról (PCI kártya)


hétf. márc. 19, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség