Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:03



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Router kérdések 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 23, 2007 17:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Memotec CX950 Router nem bootol...
Memotec CX950 Router nem bootol.

A tápegysége jó, memoriamodult cseréltem, reset-eltem az alaplapot, az Epromot és nem akar elindulni mi lehet a hiba oka, talán az eprom sérült?
Ha valaki tud kérem segítsen. Köszi


pén. feb. 23, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Hát igen, jól kitoltak velünk.
Biztos azért vezették be ezt a "relay"-t, hogy ne tudjuk használni a routereinket! :evil:

LML


vas. júl. 10, 2005 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
"PPPoE Relay" Rákerestem a gugliban. Fórum találatokat hoz, ahol a router tulajdonosok a TvNetwork-öt szidják bőszen. Valóban csak kevés router tudja ezt a módot.
Üdv,NBela


vas. júl. 10, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
...


Köszönöm a segítséget, én is így csináltam, de még sem jött össze, ezért még 1x felhívtam az internetszolgáltató ügyfélszolgálatát, és közölte, hogy a "PPPoE Relay" -vel kompatibilisnek kell lennie a routernek.

Ezek szerint az enyém nem ilyen. :?

LML


vas. júl. 10, 2005 13:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Simán csak TCP/IP helyett, a PPP over Ethernet (PPPoE)-re állítod át a routerben a protokollt! Beállítod a logint és jelszót, a DHCP meg marad.


pén. júl. 08, 2005 8:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni:

A kábeltv-s internetszolgáltatóm bevezetette, az eddigi TCP/IP helyett, a PPP over Ethernet (PPPoE) protokoll alkalmazását.
Nos nekünk van 2 routerünk is, de az átállás óta nem tudjuk egyiket sem használni (az egyik egy D-Link di-604, a másik pedig egy SMC 7004vbr), elképzelhető, hogy ez csak beállítás kérdése, vagy pedig cseréljem le egy újabbra, amelyik "ismeri" ezt az alkalmazást?

Sajnos ez a router - téma nem az "erősségem" :-)

LML


csüt. júl. 07, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az a baj hogy a router blokkolja a befele jövő adatokat. Virtuál szervernél(ha van ilyen) kell engedélyezni both-ként ezeket a portokat. hogy egyszerre megy e ez a progiktól függ hajlandóak e osztozni egy porton más progival is.


hétf. jún. 13, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 8:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás szabad-port beállítása
Sziasztok!

Nálam az a porbléma, hogy a D-Link DI-604-es routeremmel tökéletesen megy a böngészés, a levelezés, az MSN, minden, csak a Torrent és az eMule nem akar működni...gyanítom a szabad potok miatt.

A kérdésem az lenne, hogy

--hogy lehet beállítani a fenti routernél, hogy mely portokat hagyja szabadon a két letöltő programnak (vagyis ne blokkolja) ...jó lenne pontosan leírni, hogy HOL lehet a router konfigjába beállítani, melyik ablaknál, melyi fülnél, milyen port-tartományba, milyen protokollal, stb
--illetve hogy az említett két program egyszerre használhatja-e ugyanazon portokat, vagy különböző portot kell beállítanom nekik, és mind a két portot engedélyezni a routernél.

Köszi


vas. jún. 12, 2005 9:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
sikerült megoldjam:csak router mac cimet kellett klonozzam a hálokártyáméra,a hálókártyámnak a macjéhez nemkellett nyuljak.Köszi


pén. ápr. 22, 2005 7:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Egy olyan könyvben, hogy "Linux Hálózatok" azt írták az okosok, hogy a router-router és egyéb ilyen nyalánkságok összekötéséhez patch kábel szükségeltetik. Egyedül a két gép összekötése esetén szükséges crosslink kábelt alkalmazni. Azóta - a könyv nem mai - annyiban változott a helyzet, hogy a routerek megtanulták elfogadni (nem mindegyik router) mindkét fajta kábelt.


szer. ápr. 20, 2005 3:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
suba írta:
Hi!
Nemvagyok otthon a témába ha butaságot irnek elnézést!
Pár napja bekötötték a kábelnetet az én gépemre.De van a házban még egy gép amiröl szeretnénk netezni ezért vettem egy routert:E-TECH RTBR04-est.Namost még sosem csináltam ilyet de a ti segítségetekkel bízom sikerül összehozni :roll: Na annyit tudok hogy a jelenlegi hálókártyám MAC címét kell Klónozzam a routerbe és azt a kártyát nemis használhatom a gépembe hanem kell egy másik.Máris van egy kérdésem:amit vettem routernek nincs saját MAC címe amit én bediktálnék a szolgáltatóhoz és igy megtarthatom a hálókártyámat?


Az, hogy használhatod-e a routert arra, hogy megoszd az Interneted, a szolgáltató ÁSZF(Általános Szerződési Feltételek)-jétől függ. Például a UPC és a Chello esetében ez nincs engedélyezve, így hozzájuk biztos ne telefonálj routeres kérdéssel. ADSL-es Internet esetén ritka, hogy tiltják a netmegosztást, de jobb ott is átnézni az ÁSZF-et, vagy rákérdezni az ügyfélszolgálaton ártatlan hangon. Ezenkívül a UPC-nél is lehetőség van Interneten keresztül beregisztrálni a hálókártyád, ha jól emlékszem, de ezt inkább nem is említettem, mert fejből nem tudom hogy kell, utána nézni meg lusta vagyok, mivel tudok más megoldást:

A gépedben eddig használt hálókártya MAC címét megnézed, leírod és klónozod a router WAN egységére. Ezek után átváltod az eddig használt hálókártya MAC címét másra, lehetőleg olyanra, ami nincs használva a helyi hálózaton. Hogy milyen kritériumoknak kell még megfelelnie ennek a MAC címnek és azt, hogy miképp tudod megváltoztatni, a következő linken megtalálod:
http://www.remote.hu/articles.php?id=2
Ha mindezt sikeresen megcsináltad, akkor a router a WAN felé azt fogja mutatni, hogy ő a régi hálókártyád és a régi hálókártyád pedig üzemelni fog egy új MAC címmel. A káposza is jól lakott és a farkas is megmaradt. :lol: :lol:


szer. ápr. 20, 2005 3:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
Hi!
Nemvagyok otthon a témába ha butaságot irnek elnézést!
Pár napja bekötötték a kábelnetet az én gépemre.De van a házban még egy gép amiröl szeretnénk netezni ezért vettem egy routert:E-TECH RTBR04-est.Namost még sosem csináltam ilyet de a ti segítségetekkel bízom sikerül összehozni :roll: Na annyit tudok hogy a jelenlegi hálókártyám MAC címét kell Klónozzam a routerbe és azt a kártyát nemis használhatom a gépembe hanem kell egy másik.Máris van egy kérdésem:amit vettem routernek nincs saját MAC címe amit én bediktálnék a szolgáltatóhoz és igy megtarthatom a hálókártyámat?


szer. ápr. 20, 2005 1:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Nekem Dialcom modemem van, és ezzel cross kábelt adtak. Van még egy D-link router-em, és patch kábel volt vele.
Tapasztalat, hogy a gép és modem összekötése csak cross kábellel ment. De a router és gép, router és modem összekötése mind cross. mind patch kábellel lehetséges.


szer. ápr. 13, 2005 10:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:19
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Nyolc ker.
Hozzászólás 2 antenna
Két antennája azért van, mert igy jobb és stabilabb a vétel illetve bizonyos mikrohullám reflexiók kiküszöbölhetők vele. Ez egy nagyon jó dolog!


szer. ápr. 13, 2005 6:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez tényleg érdekes. Az ADSL modem egyből is csatlakoztatható a számítógéphez, ahová sima patch kábel kell és routerhez is amihez szintén ez a kábel kell. A Draytek és a Dlink routerhez is sima patchkábelt adtak gyárilag, igaz egyik sem wlan,de nem hiszem, hogy ezen múlna. Jónak kell lenni a sima patchkábelnek, itthon is és a cégnél is sima kábellel megy.
Üdv: Placa


csüt. ápr. 07, 2005 22:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Na alakul ez :)
Eddig úgy tudtam, minden routerhez patchkábel kell.
Utána jött az, hogy bizonyos routereknek jó mind2, most meg már majdhogynem kötelező a cross? :lol:


csüt. ápr. 07, 2005 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Azért van két antennája, mert amelyiken jobb az adás/vétel, azon forgalmaz. És tessék keresztkábelt rakni, az a biztos :)

Üdv:
chx


csüt. ápr. 07, 2005 8:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Jó bele a cross kábel is! (ha az én 11mb-es linksys routeremet veszem alapul) Maxxx22-nek igaza van szerintem!

a 2 antennára pedig hcs hasonlatánál jobbat én sem tudok! :)


csüt. ápr. 07, 2005 6:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Miért van az autónak 4 kereke, amikor a motorbiciklinek 2 is elég?
Talán, hogy ne billegjen. Ez is valami ilyesmi... :wink:


szer. ápr. 06, 2005 21:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Nem lehet hogy mindkét kábaltípus jó neki, és automatikusan felismeri/megfordítja?
Az meg egy dolog hogy a wireless miatt van rajta antenna, na de minek 2???


szer. ápr. 06, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
fordított kábel a router WAn portja és a dsl/kábel modem közé kell


szer. ápr. 06, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
1. nem kell fordított kábel
2. Talán a wireless miatt :?: :wink:


szer. ápr. 06, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Router kérdések
Hello
Most vettem egy linksys wrt54gs-EU routert
első kérdésem mindjárt az, hogy ehhez egy crosslink kábelt adtak.Ha jól tudom a routerekhez nem crosslink kell, mivel a fordítást maga a router elvégzi, crosslink csak 2 gép direkt kötésénél kell.Nemde?
A másik kérdésem hogy minek vban rajta 2 antenna


szer. ápr. 06, 2005 16:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség