Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:28



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Router kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
nbela írta:
TargeT írta:
Mi a router IP címe? ipcongig /all mit mutat?
TarrG írta:
192.168.2.1 a router ip címe.
Na! Akkor az első kérdésre már tudjuk a választ. És a másodikra? Tehát milyen ip címet kap a géped? Milyen az alhálózati maszk? Milyen az átjáró? Mennyi a DNS? Továbbmenve jön-e válasz a DNS pingetésre? Jön-e válasz a ping 193.239.149.1 és a ping bix.hu parancsra...


Srácok, az alaplapi LAN kártya volt a hibás. Délután még próbálkoztam, egyszer csak volt net. aztán egy újraindítás után megszünt...
Most beraktam a másik gépből a PCI-os LAN kártyát és azzal tökéletesen működik... Azért tök jó, hogy egy vadi új MSI alaplappal ilyen megeshet...
Pedig azt hittem, hogy ezzel azért nem lesz probléma...:(


pén. ápr. 11, 2008 7:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
TargeT írta:
@Saint82
Ha a router tényleg tud csatlakozni, akkor ahogy MaD is mondta, átjáró és DNS szerver beállítás kell a netkapcsolathoz.
Ezt vagy a router DHCP kiszolgálójától kapod automatikus IP cím mellett, vagy fix IP címnél a router IP címét állítsd mindkét helyre.
Engedélyezve van a routerben a DHCP?
Hogyan kapnak a kliensek IP címet?

@TarrG
Az új gép hogyan kap IP címet, és milyet? Mi a router IP címe?
ipcongig /all mit mutat?


A router internet csatlakozása "Connecting" állapotban van. A DHCP be van kapcsolva. Automatikusan ad IP címet. Fogalmam sincs mi lehet a baj. Az egyik gép látja a másikat viszont fordítva nem igaz.


csüt. ápr. 10, 2008 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
Mi a router IP címe? ipcongig /all mit mutat?
TarrG írta:
192.168.2.1 a router ip címe.
Na! Akkor az első kérdésre már tudjuk a választ. És a másodikra? Tehát milyen ip címet kap a géped? Milyen az alhálózati maszk? Milyen az átjáró? Mennyi a DNS? Továbbmenve jön-e válasz a DNS pingetésre? Jön-e válasz a ping 193.239.149.1 és a ping bix.hu parancsra...


csüt. ápr. 10, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
MaD írta:
TarrG: TCP/IP protokoll beállításai automatikuson vannak? Nincs letiltva a hálókártya? Ha a routerig sem lát el a gép, valami ilyesmi lehet. Ha reseteled a routert, tutira DHCP módban kell elindulni, szóval működnie kell. A telepítő CD-t felejtd el. Arra figyelj majd, hogy az UPC MAC címre adja netet, tehát vagy az új router MAC címét le kell jelentened, vagy a régiét klónozni.


192.168.2.1 a router ip címe.
Nincs letiltva a hálókártya.

ezzel a routerrel rakták fel a netet a upc-sek, csak a régi gépünkön. most vettünk egy új gépet és nem akarja észlelni...
automatikusan van az ip cím észlelés beállítva. de próbáltam ip címeket beírni, de úgy sem ment. sőt a router telepítőjével is, de hát az meg ugye azt mondta hogy reseteljem a routert...

valamit a routerben kell beállítani szerintem. de mit?


csüt. ápr. 10, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
TarrG: TCP/IP protokoll beállításai automatikuson vannak? Nincs letiltva a hálókártya? Ha a routerig sem lát el a gép, valami ilyesmi lehet. Ha reseteled a routert, tutira DHCP módban kell elindulni, szóval működnie kell. A telepítő CD-t felejtd el. Arra figyelj majd, hogy az UPC MAC címre adja netet, tehát vagy az új router MAC címét le kell jelentened, vagy a régiét klónozni.


csüt. ápr. 10, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
@Saint82
Ha a router tényleg tud csatlakozni, akkor ahogy MaD is mondta, átjáró és DNS szerver beállítás kell a netkapcsolathoz.
Ezt vagy a router DHCP kiszolgálójától kapod automatikus IP cím mellett, vagy fix IP címnél a router IP címét állítsd mindkét helyre.
Engedélyezve van a routerben a DHCP?
Hogyan kapnak a kliensek IP címet?

@TarrG
Az új gép hogyan kap IP címet, és milyet? Mi a router IP címe?
ipcongig /all mit mutat?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT csüt. ápr. 10, 2008 12:30-kor.



csüt. ápr. 10, 2008 12:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
nem boldogulok ezzel az smc routerral. van egy régi gép, amin keresztül felrakták a upc-sek a kábel netet. erről rendesen elérem a routert is be tudok lépni. netelni is tudok.
viszont vettünk egy új gépet, amivel ha összekötöm nem érem el se a routert, se netelni nem tudok. a router telepítőjét beraktam és le is akartam futtatni, de azt írta hogy reseteljem a routert és utána próbáljam meg újra...
ezt nem szeretném mert akkor nem tudom beállítani az internetet...

nem értem miért van ez a **** túlbonyolítva... eddig tp link routerral volt dolgom, de azon **** ment minden... ott még telepítő cd se volt...

segítsetek légyszi! mit tegyek?


csüt. ápr. 10, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Ha a router azt mondja, hogy connected, akkor a PPPoE stimmel, és kapcsolódik is netre.
Ha tudod konfigurálni, akkor a gép-router közti kapcsolat is jónak tűnik.
A két gép látja egymást hálózaton?
ipconfig mit mond? átjáró van?


csüt. ápr. 10, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
MaD írta:
Biztos, hogy PPPoE kell neked? Nemtom, csak kérdezem.
Egyébként a router milyen állapotban van? (Connected, not connected?)


Nekem azt mondták hogy PPPoE kell de már nem vagyok benne biztos a router connected állapotban van. Ezért nem értem mi a szösz lehet a baj. A router megtalálja a rákötött két gépet ezért nem értem miért nem osztja ki az internetet nekik.


csüt. ápr. 10, 2008 10:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Biztos, hogy PPPoE kell neked? Nemtom, csak kérdezem.
Egyébként a router milyen állapotban van? (Connected, not connected?)


csüt. ápr. 10, 2008 9:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!
Lehet hogy már 1000-szer kérdezték de én nem találok a problémámra választ. DIGI TV-s netem van ( modem nincs csak egy kábel) és felhasználónévvel és jelszóval kell bejelentkezni. Ezt szeretném megosztani 2 gép között. Vettem egy ASUS RX3041 routert de gondjaim akadtak a beállításával. A router beállításit el tudtam érni és megadtam a kapcsolatot PPPoE típusúnak megadtam a felhanálónevem és jelszavamat, Automatikus kapcsolódást állítottam be. Sajna egyik gépen sincs net. nemtudom, hogy mit lehetne tenni. (bekötések rendben vannak, kábelek sérülésmentesek ha routert kikötöm van net). Ha tud valaki valami megoldást légyszíves segítsen.
Előre is köszönöm.


kedd ápr. 08, 2008 19:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 04, 2008 22:18
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
A laptopban beépített van.A routerben engedélyezve volt a wireless,de a " Schedule " opcióban blokkolva voltak a dolgok..Azt leszedtem és most minden tökéletesen működik:) Nagyon szépen köszönöm a segítséget^^


vas. ápr. 06, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Először routerben engedélyezd a wirellest, kapcsold be az SSID szórást, titkosítást ne állítás be és úgy próbálj meg csatlakozni, ha sikerül, akkor kezdődhet a titkosítás stb.


vas. ápr. 06, 2008 9:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én még mindig ott vagyok leragadva, hogy a laptopodban milyen wireless eszköz van? Beépített, usb, pcmcia? És van hozzá driver telepítve vagy
Leena írta:
amikor pedig vezetéknélküli internetet próbálok létrehozni pendrive által,akkor azt írja ki hogy nincs a laptopra telepítve az a szoftver ami kellene hozzá
Routerben a wireless hálózat engedélyezett (enabled)?


vas. ápr. 06, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 04, 2008 22:18
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Igen a vezetéknélküli hálózati varázsló,állítottam volna de ugye nem jött össze.Ha megnyitom az elérhető vezetéknélküli hálózatokat,nem jelzi ki az routereset.Viszont mondom,kábellel rendesen működik laptopon a net.Még annyi is van,hogy eddig kijelezte a helyi kapcsolat mellett a megoszthatót is,tehát a routereset,most pedig eltűnt,de semmi változás nincs.Tűzfalakat kikapcsoltam,proxy pedig nincs beírva.


szomb. ápr. 05, 2008 23:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szerintem a vista hálózat varázslójára gondol, amivel beállította a hálózatot. Laptopba meg beépített wlan kari van.

Ha megnyitod az elérhető vezetéknélküli hálózatokat, ott látod a sajátod azzal a státusszal, hogy csatlakozva? Ha igen, akkor start futtatás cmd, ipconfig /all. Kap-e a wlan kari rendes IP-t, átjárót, DNS-t? Ha igen, ping <átjáró IP címe>. Van-e rendesen válasz?

Tűzfal nem blokkolja-e a netet? Proxy esetleg nincs beírva?


szomb. ápr. 05, 2008 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Leena írta:
A vezetéknélküli netet sima pendrive-al próbáltam beállítani
Azzal nem fog menni, mert az egy adattároló eszköz. Gondolom egy wireless USB adapterrel próbálkozol. Annak kellene a pontos típusa, hogy keressünk hozzá vista drivert.


szomb. ápr. 05, 2008 22:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 04, 2008 22:18
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Kábelen minden rendben van.Wifivel nem működik.Az ip és a dns automatikusra van téve,és igen kap ip címet.A vezetéknélküli netet sima pendrive-al próbáltam beállítani,a router típusa netgear wgr614.
A laptopon windows vista home basic van,még nem az sp1,viszont az számítógépen windows xp.


szomb. ápr. 05, 2008 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Leena írta:
a laptop egyrészt nem észeleli etz a hálózatot
Kábellal próbáltad először? A helyi kapcsolat tcp/ip beállításokban az ip cím és dns automatikusra van téve? A fentebb leírtak szerint kap ip cémet?
Idézet:
amikor pedig vezetéknélküli internetet próbálok létrehozni pendrive által,akkor azt írja ki hogy nincs a laptopra telepítve az a szoftver
Mi a "pendrive" (wireless USB adapter) pontos típusa? Milyen oprendszer + szervízcsomag van a laptopon?


szomb. ápr. 05, 2008 19:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 04, 2008 22:18
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sajnos azzal a routerrel nem oldódott meg a probléma,de kicseréltettem és ezzel most minden oké,addig a szintig hogy átdugva is tudom használi az internetet,viszont a laptop egyrészt nem észeleli etz a hálózatot,amikor pedig vezetéknélküli internetet próbálok létrehozni pendrive által,akkor azt írja ki hogy nincs a laptopra telepítve az a szoftver ami kellene hozzá,és nem a routerhez kapott cd-n van mivel próbáltam és semmi. Előre is köszi.


szomb. ápr. 05, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha minden igaz, akkor 192.168.2.1, jelszó pedig vagy üres vagy smcadmin


szomb. ápr. 05, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
SMC 7004VBR-EU routerbe hogy tudok behatolni?
Eddig TP-linkel volt csak dolgom, ott rajta volt a dobozon az ip-je és volt egy felhasználó név és jelszó...
De ennél semmi ilyesmi nincs se a dobozon, se a használatin.


szomb. ápr. 05, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Leena írta:
Az a helyzet,hogy már megcsináltam ezeket a routerrel,tehát kihúztam reset ( nem is egyszer ) stb,és így sem akaródzik behozni a címet amikor átvan dugva minden a routerbe.
A reset gombot pár másodpercig nyomva kell tartani, amíg ki nem gyullad SYS led. A géped gondolom automatikus ip-re van állítva, mert router nélkül csatlakozol a chellóra. Ha átdugod a router lan csatijába, akkor nézd meg, kapsz-e a routertől másik ip címet. Start menü, futtatás, cmd, és az ablakban: ipconfig. Kell látnod egy 192.168.1.x ip címet és egy 192.168.1.1 átjárót. Esetleg próbáld másik LAN csatlakozóba tenni. Ha a fenti címek jók, akkor "ping 192.168.1.1" és figyelni a választ...


szomb. ápr. 05, 2008 9:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 04, 2008 22:18
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Az a helyzet,hogy már megcsináltam ezeket a routerrel,tehát kihúztam reset ( nem is egyszer ) stb,és így sem akaródzik behozni a címet amikor átvan dugva minden a routerbe.


szomb. ápr. 05, 2008 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Router tápdugóját kihúzod a falból, hátul nyomva tartod a reset gombot és bedugod a tápot. Ekkor a router beállításai alapba kerülnek. Chello modemből kihúzod a számítógép kábelét és a router egyik LAN csatlakozójába dugod. Másik kábelt a modem és a router WAN csatlakozója közé teszed. Kapsz egy ip címet a 192.168.1.x tartományból és 192.168.1.1 lapon bejön a router config felülete. Network/WAN lapon kiválasztod a Dynamic IP kapcsolódást. Network/MAC Clone lapon klikkelsz a Clone MAC Address gombra. Innen már megy a kábeles megosztás...


pén. ápr. 04, 2008 23:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 04, 2008 22:18
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy vettem egy TP-Link wr541g típusu wifis routert,upc netem van és a laptoppal szeretném megosztani,de már az elején valószínüleg sikerült valamit elállítanom a 192.168.1.1-es címen a beállításoknál,mivel azóta el sem tudom érni ezt a lapot,ergo tovább sem tudok lépni a netig..:\ Sajnos a router téma nálam ismeretlen terep,remélem tudtok segíteni.


pén. ápr. 04, 2008 22:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
greenw írta:
Aha. Bridge módba kell állítanom, köszönöm. Ezt nem tudtam
Igen. Bridge mód kell, ha wifin veszed a netet és a routeren kábellal osztod szét. És Acces Point mód kell, ha kábelen kapod a jelet a router felől és wifin akarod sugározni, hogy a laptopod vegye. Mondanám a részleteket is, ha pontosítanád, hogy mit is akarsz...


szomb. márc. 22, 2008 20:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 22:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Tron írta:
Dugd össze. Az ASUS-t kapcsold Bridge módba. És elvileg ennyi. A WiFi szórás miatt a routerben állítsd be rendesen a hozzáféréseket.


Aha. Bridge módba kell állítanom, köszönöm. Ezt nem tudtam, a "dugd össze" alatt azt érted, hogy kössem össze a routert az Ap-vel?


szomb. márc. 22, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Dugd össze. Az ASUS-t kapcsold Bridge módba. És elvileg ennyi. A WiFi szórás miatt a routerben állítsd be rendesen a hozzáféréseket.


szomb. márc. 22, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 22:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok. Van 1 ASUS WL-320gE access pointom, és 1 US Robotics 5461-es routerem. Namost az access pointot a router-re szeretném kötni, hogy az AP-ben is legyen internet, Wifi-n keresztül. A problémám csak az, hogy nem tudom, hogy hogyan kell. Segítségeteket előre is köszönöm.


szomb. márc. 22, 2008 11:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ha ez igy nem megy!
Elősször csak helyi hálóban összedugod a gépet, a routeral, majd végig kell futtatni egy telepitőt ami elméletileg kell hogy legyen, legfeljebb töltsd le vaalhonnan.
Vagy ha már fel volt konfigolva egyszer a router akkor azokat a jelszókat kell megadni, különben sohasem fog felengedni.
Ja és nem az internet uplinkbe legyen dugva a helyi háló mert az nem heyli hálós RJ45!
Na röviden ennyi.


hétf. feb. 25, 2008 11:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
192.168.1.1
felh/pass: admin admin


hétf. feb. 25, 2008 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Van egy ASUS RX3041-es routerem. Szeretném bekonfigurálni, de a 192.168.1.2-es IP beírása utána valami felhasználói nevet, meg jelszót kér. Ide mit kell írnom? A modem doboza megvan, de papírjai nincsenek!


hétf. feb. 25, 2008 0:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Szaisztok!

D-Link 524 wifi router. Chello 10Mb, modem után a router, egy noti vesz a jeleket. Wifin max 7Mbit, kábelen 10Mbit. Mi lehet a gond? Próbáltam, hogy kikapcsoltam a tikosítást, és mac-szürőt állitottam be, semmi eredmény. Távolság a routertöl 0 m or closer.
Ötlet esetleg valakinek?

köszi előre is!


pén. nov. 30, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 85
Hozzászólás Fiberlogic Matrix21 routere van valakinek?
Hali Urak!

Van itt valakinek Fiberlogic Matrix21 GUV 1.0-as hardwer-ű routerja? Nagyon kellene valaki, akinek van.

Esetleg vállalkozó szellemű, reverse engineeringben járatos embert is szívesen találnék egy kis firmware upgrade-re.

Vagy végső esetben kínaiul tudó emberek is jelentkezhetnek, némi tajvani fórumozásra... :-)

Köszi előre is!


szer. nov. 14, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 14, 2007 6:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nekem a tetőn van egy csőantennám, a központ néhány száz méterre van tőlem és rálátni. az előző adapterrel jól ment (eleinte). a gép szépen mutatja a kapcsilat meglétét ( sebességnek 100 Mb/s-ot ír), de ha nem dolgozik a router a fogadott és küldött bájtszámok meg sem moccannak. a térerővel sem volt soha godom.
A LAN jelző led 3-ason van állandóan, ha dolgozik a neten villog mit egy stroboszkop, ebből is látom ha simán világít nem megy a net.
érdemes befektetni egy tisztességes routerre, vagy ennek is vinnie kéne.
kösz az eddigieket is.


szer. nov. 14, 2007 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ja, és ha a kapcsolat nem szakadt és te sem állítottál el semmit, ennek ellenére nem működik a DNS vagy a proxy, az nagy valószínűséggel a szolgáltató hibája.


szer. nov. 14, 2007 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Előbb a routerből kéne kimazsolázni az adatokat, persze csak amit lehet. Milyen a jelerősség, jel/zaj viszony, hibaarány, stb. Ezek ismeretében lehet döngetni a szolgáltató ajtaját, hogy nem ezért fizetsz.

Van egy kollégám, ő is valami rádiós kapcsolattal csatlakozik, amihez adtak egy "tányér" antennát. Elég gyakran szakadozott a kapcsolat, a szolgáltató a vállát vonogatta, mire ő vett egy pár centivel nagyobb antennát. Azóta nem sűrűn van problémája a kapcsolattal.


szer. nov. 14, 2007 10:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 14, 2007 6:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
sziasztok mindenkik! csak egyszerű felhasználó vagyok, nem PC guru. légyszi így segítsetek. febr. óta van LAN (ha jól írom-rádiós szolgáltatás. az elérhető a "tanyánkon") netkapcsolatom. elöbb egy TP-LINK hálózati adapteren keresztül mentem, majd ez meghalt és kicserélték egy wireless mini routerre ( ezzel kellett volna kezdeniük, mert korlátozás nélküli, megosztható kapcsolatot kértem, és azért is fizetek nem keveset).
az adapternél állandóan lefagyott a gépem, ez a router pedig akkor dolgozik, ha akar. Van mikor napokig nem. az MSN-em (az ajánl fel élből hibaelhárítást) azt írja teszteredményként, hogy hol a "Tartománynév kiszolgáló", hol a "Proxi kiszolgáló", hol a "Kulcsfontosságú portok/Vezetéknélküli kapcsolatok" - vagy mindegyik egyszerre - mutat hibát. most a routert etessem meg a szolgáltatóval, vagy húzzam be a farkamat és nézessem meg a gépemet? ( ami 1 éves, nem a legolcsóbb és Windows XP-vel használom.
előre is köszi.


szer. nov. 14, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem írtad, de gondolom windows-t használsz. A kapcsolat állapotánál mit mutat, mekkora a kapcsolat sebessége, és milyen a jel erőssége?
Az antennák megfelelően állnak?
Milyen távolságra vannak az eszközök?
Zavarhatja vagy árnyékolhatja valami az átvitelt?
Hány gép csatlakozik a routerre?
QoS vezérlést nem állítottál be?
SpeedBooster (afterburner) hogy áll? Ez is tud kavarni, ha az egyik eszköz támogatja, a másik meg nem.


csüt. okt. 04, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 28, 2007 15:18
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello. A routert pingelem mert amikor ment rendesen akkor se volt ping a gépre. A ping sokszor megszakad Az átviteli sebesség seem megfelelő. A jeletőség mennyi kell legyen hogy menjen rendesen


csüt. okt. 04, 2007 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
prometheusz írta:
Sziasztok
MEGUNT RÉGI ROUTERT vennék jelképes áron.
Kábeles is elég mert nincs PCI -m. az antennás meg ugy tudom csak ugy megy.
100, 200, 400 Hz es gépek lennének rákötve meg egy nagy. 2.5 gigás.
És a printer, ha az lehetséges öreg routerrel.

promethe@vipmail.hu


Írtam emilt!


kedd okt. 02, 2007 11:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Sziasztok
MEGUNT RÉGI ROUTERT vennék jelképes áron.
Kábeles is elég mert nincs PCI -m. az antennás meg ugy tudom csak ugy megy.
100, 200, 400 Hz es gépek lennének rákötve meg egy nagy. 2.5 gigás.
És a printer, ha az lehetséges öreg routerrel.

promethe@vipmail.hu


kedd okt. 02, 2007 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
mihalylevi írta:
Sziasztok. Volna egy problémám. Van egy wifi hálozatom egy hétig tökéltesen ment és most nem akar menni lássák egymást van amikor fel is csatlakozik de a ping nagyon rossz. Miért?

Mit pingelsz, a routert vagy külső címet?
Kb. mennyi az a nagyon rossz?
Az átvitel sebessége megfelelő?


hétf. okt. 01, 2007 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Ruterprobléma?!?!?!
MatheeW írta:
Sziasztok!

Ebben a témában eddig túl nagy tapasztalatom nincs...
Van nekem egy SMC Ruterem (PPPOE Set-tel) és két dolog aggaszt... Az egyik, hogy Laptopom van és valamiért a hálókártyám csak 10,0 Mbps-sel hajlandó komunkikálni, ha feljebb teszem akkor egyfojtában bomlik és ujracsatlakozik a ruterrel! Van még két gép (Pc) a lakásban, de ott semmi probléma, pedig 100,0 mbps a kapcs. Ha nem rúterhez kapcsolodom, hanem másik pc-hez vagy Switch-hez, akkor semmi gond. Azonkívül, ha nagyon nekiállok letölteni, akkor egyszerűen leugrik a cucc a hálózatról. Még a ruter-be sem tudok belépni, hogy megnézzem a Statuszt.
Vagy csak egyszerűen vegyek egy másikat??? :D
előre is köszi!
Üdv.:
MatheeW

Üdv! A 10 Mbps olyankor szokott előfordulni, ha nem megfelelő kábelt használsz, vagy hibás valamelyik csatlakozás, esetleg valamelyik eszköz portja. Próbáld cserélgetni a vezetékeket (Cat.5-ös?), illetve felcserélni a csatlakozást a router portjain.

A "nagyon nekiállok letölteni" mit jelent? Hosszú ideig, vagy egyszerre sokat?
Egyes bittorrent kliensek képesek nagyon sok aktív kapcsolatot nyitni egyszerre, a routerek meg általában korlátozott számú kapcsolatot tudnak kezelni és ez okozhat problémát. Ezen esetleg szoftver frissítéssel lehet segíteni.


hétf. okt. 01, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 28, 2007 15:18
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok. Volna egy problémám. Van egy wifi hálozatom egy hétig tökéltesen ment és most nem akar menni lássák egymást van amikor fel is csatlakozik de a ping nagyon rossz. Miért?


pén. szept. 28, 2007 15:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 26, 2007 6:29
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Bp Nem benzinkút.. :)
Hozzászólás Ruterprobléma?!?!?!
Sziasztok!

Ebben a témában eddig túl nagy tapasztalatom nincs...
Van nekem egy SMC Ruterem (PPPOE Set-tel) és két dolog aggaszt... Az egyik, hogy Laptopom van és valamiért a hálókártyám csak 10,0 Mbps-sel hajlandó komunkikálni, ha feljebb teszem akkor egyfojtában bomlik és ujracsatlakozik a ruterrel! Van még két gép (Pc) a lakásban, de ott semmi probléma, pedig 100,0 mbps a kapcs. Ha nem rúterhez kapcsolodom, hanem másik pc-hez vagy Switch-hez, akkor semmi gond. Azonkívül, ha nagyon nekiállok letölteni, akkor egyszerűen leugrik a cucc a hálózatról. Még a ruter-be sem tudok belépni, hogy megnézzem a Statuszt.
Vagy csak egyszerűen vegyek egy másikat??? :D
előre is köszi!
Üdv.:
MatheeW


kedd szept. 18, 2007 17:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 27, 2005 15:36
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
nbela írta:
Automatikus (DHCP) is jó, illetve ha fixen akarod beállítani akkor STATIC módban állíthatod be kézel az ip címeket. LAN oldalon csatlakoztatod a gépet, és a D-Link majd ad neki automatikusan egy ip címet. Erre mondtam, hogy a WAN oldalon kapott és a LAN oldalon adott címtartomány ne legyen azonos. A D-Link Lan oldali ip címét kézzel be tudod állítani. Például 192.168.2.1 helyett 192.168.3.1


Hello!

Hát addig sikerült, h static módban frankón csatlakozik a D-link az Edimax-hoz kiírja h client connected.... kiírja a MAC címet, átírtam a D-Link dhcp-t 192.168.0.200-299, mert az edimax kiosztotta 100-199-ig. Viszont net nincs! vmit kihagyhattam? Please!!!


csüt. szept. 13, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 27, 2005 15:36
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Draco írta:
Sziasztok!

Látom a WBR14-G2 egy igen vitatott modell, ahogy olvasom a posztokat.
hehe... én is befürödtem vele...a mumus neve: TvNeTWoRk
(Szeged)...mikrohullám, PPPoE, és a router mit csinál? "Check status"
lenyomása után folytonosan marad DISCONNECT. Minden be van állítva,
lett már próbálva fix IP-vel, DHCP-vel, felhasználónevet és jelszót
engedi beírni, minden beállítást el is ment korrektül, firmware már
1.09 (ahol a historyban elvileg leírják, hogy "fixed the problems for
PPPoE" vagy vmi hasonló...) Szóval nem tudom h mit tegyek, és olvastam
már olyat is h csak a szolgáltató tudja megoldani, ha meg tudja :) !
De sajna akkora k*cs*g a helpdesk h volt már több olyan bajom is
amihez hozzá se tudtak szólni...KÉRLEK HELP!...a helyzet az h nem is
nekem kellene beszerelni hanem egy ismerősnek, aki már nagyon rágja a
fülem! Előrei s köszönöm! Bye

--
dr. Sulyok Márton
SZTE ÁJTK
20/414-8003
mailto: sulyokmarton@gmail.com

Draco


szerintem nem jó a felhasználónév és/vagy a jelszó!
a felhasználónév álltalában végigírva az email cím..
Én is szívtam már 1 helyen ezzel. Tutira mondták h ez a felhsznnév jelszó és a végén csak előkerült 1 másik papír is, azzal már működött.... :D


csüt. szept. 13, 2007 18:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Sziasztok!

Látom a WBR14-G2 egy igen vitatott modell, ahogy olvasom a posztokat.
hehe... én is befürödtem vele...a mumus neve: TvNeTWoRk
(Szeged)...mikrohullám, PPPoE, és a router mit csinál? "Check status"
lenyomása után folytonosan marad DISCONNECT. Minden be van állítva,
lett már próbálva fix IP-vel, DHCP-vel, felhasználónevet és jelszót
engedi beírni, minden beállítást el is ment korrektül, firmware már
1.09 (ahol a historyban elvileg leírják, hogy "fixed the problems for
PPPoE" vagy vmi hasonló...) Szóval nem tudom h mit tegyek, és olvastam
már olyat is h csak a szolgáltató tudja megoldani, ha meg tudja :) !
De sajna akkora k*cs*g a helpdesk h volt már több olyan bajom is
amihez hozzá se tudtak szólni...KÉRLEK HELP!...a helyzet az h nem is
nekem kellene beszerelni hanem egy ismerősnek, aki már nagyon rágja a
fülem! Előrei s köszönöm! Bye

--
dr. Sulyok Márton
SZTE ÁJTK
20/414-8003
mailto: sulyokmarton@gmail.com

Draco


hétf. szept. 10, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség