Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:43



Hozzászólás a témához  [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Router kérdések 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Router kérdések
Van itt egy ilyen video: Tp Link Wireless Router Bridge Setting


vas. aug. 10, 2014 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Router kérdések
Van egy TP-Link TL-WR340GD típusú routerem, ami wi-fit is tartalmaz. A T-Home decoder is tartalmaz wi-fit, de a műhelyemben már csak nehezen fogom be a jelét. Arra gondoltam, hogy a router-el ki tudnám-e hosszabbítani a távot. Valamilyen módon beállítható a router, hogy továbbítsa a decoder wi-fi jelét?


vas. aug. 10, 2014 13:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 05, 2005 8:51
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás ANTENA
Sziasztok! van egy ASUS WL520gc routerem. Vettem egy 12db antennát hozzá. de nem tapasztaltam semmi jel erősödést. Tudjátok, hogy esetleg hol vagy mit kell állítani rajta. Mert állítólag valami ..x... (rx vagy tx) kell állítani.


vas. szept. 06, 2009 8:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. júl. 04, 2004 17:34
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
SMC 7004vbr -n kívül valami használható azonosító esetleg? Amúgy a fentebb belinkelt képen látható routerre bukkantam én is. Azon 10mp-ig kell nyomni a resetet (arra azesetre, ha meglelnéd a módját)


szer. márc. 18, 2009 3:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
korponaiz írta:
korponaiz írta:
nacorvus írta:
Annak az alján van egy hasonló lyuk,lehet hogy leragasztva a matricával.

Köszi. Megnézem.


Szétszedtem a kis gonoszt, de sehol sem látok a nyákon nyomógombot.
Valakinek valami ötlete? Valami rövidre zárás, ráolvasás?

Senkinek semmi hasznalhato otlete?


szer. márc. 18, 2009 3:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
korponaiz írta:
nacorvus írta:
Annak az alján van egy hasonló lyuk,lehet hogy leragasztva a matricával.

Köszi. Megnézem.


Szétszedtem a kis gonoszt, de sehol sem látok a nyákon nyomógombot.
Valakinek valami ötlete? Valami rövidre zárás, ráolvasás?


hétf. márc. 09, 2009 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Annak az alján van egy hasonló lyuk,lehet hogy leragasztva a matricával.

Köszi. Megnézem.


vas. márc. 08, 2009 1:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Annak az alján van egy hasonló lyuk,lehet hogy leragasztva a matricával.


vas. márc. 08, 2009 1:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 

Nekem máshogy vannak kiosztva a csatlakozók és nincs rajta reset. Az egyik oldalán van 4db LAN csati a másik oldalán van a WAN, paralel és soros port és a táp csati.


vas. márc. 08, 2009 1:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nézted hátul is?
http://www.ilcik.cz/technika/images/sto ... br7004.jpg


pén. márc. 06, 2009 8:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Van egy SMC 7004vbr router. Csak elfelejtettem a jelszavat, de nem talalok rajta reset gombot hogy resettel toroljem (mas routereken talatam). Van valakinek valami jo otlete?


pén. márc. 06, 2009 1:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: router
cassis írta:
Igen, ez tökéletes megoldás, de mi van akkor, ha a forrás csak IP csomagokat képes generálni, TCP-UDP -t már nem tesz bele?
Így nem is határozható meg a portszám (mint pl. ICMP esetén sem a pingnél), amit forwardolni kell.
Ez esetben hogy tudok átkerülni a LAN oldalra?

Azt nem a port forwardingnál kell beállítani (mivel az ICMP protokollban nincs port), hanem a tűzfalbeállításoknál. Ott meg lehet adni, hogy honnét (nem csak egy címet, hanem általában tartományt lehet megadni), hová (itt szintén tartományt is lehet megadni) engedélyezel milyen protokollú forgalmat mely portokon (értelemszerűen ICMP-nél nem kell portot kitölteni, de általában le is szürkül a port mezője).


szomb. feb. 07, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: router
cassis írta:
lehet, hogy olyan routerre kell csatlakoznom, amely a többi gépnek már DHCP szerinti IP címet oszt ki, így az én eszközeim is automatikusan megkapják a címeiket.
Attól, hogy a többi gép dhcp kap címeket, a tied még lehet fix. A router dhcp beállításaiban meg lehet adni, hogy például .100-tól .199-ig osztogatja a címeket. Ekkor a te eszközödet 2-99 között akármennyire is be lehet állítani fixen. (A dhcp mac address alapján előre meghatározottan is tud fix ip címet kiosztani is.)


pén. feb. 06, 2009 17:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 7:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás router
Igen, ez tökéletes megoldás, de mi van akkor, ha a forrás csak IP csomagokat képes generálni, TCP-UDP -t már nem tesz bele?
Így nem is határozható meg a portszám (mint pl. ICMP esetén sem a pingnél), amit forwardolni kell.
Ez esetben hogy tudok átkerülni a LAN oldalra?
Bonyolítja a helyzetet, ha valódi hálózatot akarnék mérni lehet, hogy olyan routerre kell csatlakoznom, amely a többi gépnek már DHCP szerinti IP címet oszt ki, így az én eszközeim is automatikusan megkapják a címeiket.
Pedig valahogy ennek működnie kell, mert gyártanak rá eszközöket.
Én a hálózatról csak annyit tudok van két végpontja, és hány routeren stb. halad át az fekete dobozvan van számomra. Mivel az egyik gyakorlati buktató az lehet, hogy 1-1 router van a rendszerben az eszközöknél arra is fel akarnék készülni.


pén. feb. 06, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
szükség szerint beállíthatóan IP protokoll szerintit
A LAN oldali számítógépeken (eszközökön) fix ip címeket alkalmazol. Kiválasztasz egy portot, amit a teszter használni fog. Mindkét routeren beállítod, hogy a WAN oldalon adott portra érkező forgalom átirányítódjon az adott LAN oldali ip címre. Ez a routerben a portforward vagy a virtual server menüpontban állítható.
Idézet:
Addig eljutottam, hogy tudom pingelni a számítogépről a távolabbi router WAN portját, de a LAN oldal IP címére, ill a a szemközti számítógép IP címére már nem jutok el.
A LAN oldali eszközöket pingetéssel nem fogod tudni elérni, mert a router fenti beállítása csak az adott port forgalmát irányítja át, a pingetést nem. De attól függetlenü annak a TCP/IP hurokteszternek működni kell, ha meghatározható, hogy melyik porton kommunikál.


pén. feb. 06, 2009 12:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 7:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás WAN portok összekötése
Nos a dolog úgy néz ki, hogy mérni szeretném a hálózatot. (Sebesség, bittévesztés, stb) Ehhez megvan minden feltétel: egy olyan műszer, amely generál ethernet forgalmat, szükség szerint beállíthatóan IP protokoll szerintit is, és az adat részébe elhelyez olyan mérőjelet amely valamely szabály szerint van felépítve. Természetesen szabadon konfigurálható a műszerben a MAC, átjáró, IP, Mask. Mindehhez van egy olyan szerkezet is, amely címfordítást végez (ez is konfigurálható hasonlóan a műszerhez), így egy távoli ponton vissza lehet hurkolni a feladónak (műszerfele) a kapott jelet. A műszer ezután visszakapva a saját jelét amely a hálózaton körbe lett futtatva meg tudja állapítani miben tér el a tartalom az eredeti (útbaindított jelhez képest)
No ehhez gondoltam ezt a próbahálózatot összeütni.
Ha van ötletetek továbbra is várom ötleteiteket.


pén. feb. 06, 2009 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: roterek összekötése WAN porton keresztül
cassis írta:
Ez utóbbi 2 gépnek kellene látnia egymást (pl. PING el próbálhatóan) a routereken keresztül.
Konkretizálni kellene, hogy pontosan milyen feladatokra van szükséged. Ha csak fájl átvitel kell, akkor ftp server és kliens. Ha távoli asztal kell, akkor vnc vagy LogMeIn. Ha mindenáron meghajtót akarsz becsatolni, akkor vpn - mint ahogy Hannibál írta. Ez utóbbihoz kell a router támogatása is. Ftp, vnc és vpn esetében kell portforward a routeren, valamint a WAN oldali portoknak kívülről címezhetőknek, elérhetőknek kell lenni. Legegyszerűbb a LogMeIn féle távoli asztal, ahhoz szinte semmi extra hálózati beállítás nem kell.


csüt. feb. 05, 2009 21:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A LAN oldali IP címre nem fogsz eljutni, NEM is szabad eljutnod oda, ez az értelme a routernek.

Nemtudom, hogy eddig mit csináltál, de nagy lépésekben, otthoni hálózatot feltételezve. Összekötöd a két router WAN portját. Beállítasz FIX ip-t a WAN portoknak. Pl. 192.168.1.1 és 192.168.1.2, 255.255.255.0-s maszkkal. Ezután a router LAN oldalának IP-je legyen pl 192.168.10.1. Ez már lehet azonos mindkét routerben, de a jobb átláthatóságért lehet az egyik LAN-ja az előbb említett 192.168.10.1, másik LAN-ja 192.168.20.1. Ezután a gépek konfigja lehet DHCP is, de ebben az esetben inkább legyen fix, a 10.1-es lanos routernél pl 192.168.10.10, másiknál 192.168.20.20. Ezután pedig portforward kell.

Meg kell keresni, hogy ami neked szükséges funkció, az milyen porton működik. Ezt a routerben portforward menüpont alatt beállítod, IP-nek a PC-k IP-jét adod meg.

Ezután ha mindent jól beállítottál, akkor a router WAN IP-jére csatlakozva működni fog.

Viszont! Ha pl windows fájlmegosztást akarsz összehozni, hogy működjön neten keresztül, az nem fog menni. Szolgáltatók általában blokkolják azt a portot amin az megy. (Ez érthető, mert sokan összevissza osztanak meg mindent és mindenki a másik megosztását túrná a neten keresztül.) Erre a célra jobb megoldás egy FTP server.

Másik megoldás: VPN kapcsolat a routerek között. Nem mindegyik router tudja, utána kell nézni, hogy amit te haszálsz tudja-e.


csüt. feb. 05, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 7:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás roterek összekötése WAN porton keresztül
Sziasztok!

Már többször felmerült az interneten a routerek összekötésének problémája. Én olyan variációban szeretnék összekapcsolni 2 routert, hogy azok a WAN portjukon lennének összekötve, és a LAN porjukon lenne 1 - 1 számítógép. Ez utóbbi 2 gépnek kellene látnia egymást (pl. PING el próbálhatóan) a routereken keresztül.
(úgy képzelem, hogy a 2 WAN port között van a képzeletbeli internetfelhő, így ha ez működik, akkor mennie kell kiterjedtebb hálózatban is a 2 gép közti kapcsolatnak)
Eddigi nem jutottam előre mikró hálózatomban, ha van ötletetek szívesen venném milyen beállításokkal lehetne megoldani a kérdést.
A DMZ talán jó ötlet lehetne, de ha lehet ezt a megoldást kerülném.
Addig eljutottam, hogy tudom pingelni a számítogépről a távolabbi router WAN portját, de a LAN oldal IP címére, ill a a szemközti számítógép IP címére már nem jutok el.
Ha úgy gondoljátok ez beállításoktól függetlenül megoldhatalan feladat, vagy elvi hibás az elképzelés, kérem foglaljátok össze annak okát!


csüt. feb. 05, 2009 20:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld meg átállítani másik csatornára a routert.


vas. szept. 28, 2008 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 11:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás élvezhetetlen hálózati játék!
Sziasztok !!!
Óriási segítség kéne nekem ! Van egy Linksys WRT54GL tipusú routerem, hozzá 2db Asus wl-167g USB adapterem. Panel lakásban használom a 2 legtávolabbi szoba között. Jelerősség tökéletes, internet megosztás is ok még a hálózaton is látszik mind a 2 gép, de játék közben (COD2 , Age of Mithology) folyamatos gond, hogy sokszor kiírja connection lost vagy épp csak ugrik 1-et a játék és igen idegesítő tud lenni ha a lövöldözős játékban egyszer csak meghaltál... Azt vettem észre, hogy mindig az a gép akad amelyik csatlakozik a másik géphez, amelyik csinálja a szervert az nem. Mi lehet a probléma?? egy időben az egyik USB adapter csinált olyat hogy nem küldött és nem fogadott adatot, majd miután kihúztam és visszadugtam jó lett. Mostanság ezt nem csinálja, de lehet hogy mégis rossz és azért ilyen a hálózat???
Segítségeteket előre is köszönöm!!


vas. szept. 28, 2008 12:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
DI-604 WAN port:
AGyurma írta:
Sztem egyébként lehet, hogy megmurdelt.
Mielőtt kidobnád a routert, érdemes a WAN port csatlakozó érintkezőit és beforrasztását rátekintéssel, mozgatással, nagyítóval megvizsgálni.


szer. aug. 27, 2008 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Van 3 kábelem.
Kettőnél a csatlakozót felülről nézve a piros vezeték a bal oldalon van, egynél jobb oldalon. Ez komoly :)
Akárhogy cserélem őket, a helyzet ugyanaz.

Nézd meg a vezeték másik oldalán lévő bekötést is, lehet ott is ugyanúgy van, és akkor nincs gond vele.

A sima bekötésénél a csatlakozó érintkezői felől nézve és balról jobbra haladva narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna a sorrend.
A fordított bekötésnél a narancs és a zöld érpár helyet cserél (zöld-fehér, zöld, narancs-fehér, kék, kék-fehér, narancs, barna-fehér, barna). És ilyenkor a fordított kötésű csatlakozónál piros színnel jelölik a vezetéken, hogy fordított.
Persze ettől függetlenül lehetnek másképp a színek, de az érpároknak így kell lenniük párban a vezeték két végén:
1-2 => 1-2
3-6 => 3-6
4-5 => 4-5
7-8 => 7-8.
100 Mbiten egyébként csak az 1, 2, 3, 6-os szálakat használják.

Fordított vezetéknél:
1-2 => 3-6
3-6 => 1-2
4-5 => 4-5
7-8 => 7-8.

Neked mindenhová (a router és a modem közé és a router és a számítógép közé) is egyenes bekötésű vezeték kell.
Tehát összefoglalva: azt kell megnézned, hogy a vezetékekben mindkét oldalon az 1-es az 1-essel, a 2-es a 2-essel, a 3-as a 3-assal, a 6-os a 6-ossal legyen összekötve. (Zavarérzékenység szempontjából fontos, hogy az 1-2 és 3-6 érintkezők legyenek egy-egy érpáron) A másik 4 érintkezőt akár bekötni se volna fontos (néha látni is ilyet, hogy csak 2 pár vezeték van, nem 4 pár -- pl. ADSL modemhez adott kanócokon sokszor)

A linkek megvannak? Ha összedugsz két eszközt, akkor világítani kezd a hozzá tartó LED a modemen/routeren/hálókártyán?
Ilyenkor azért még lehet rossz, mert fontos a jó érintkezés (éppen pár napja jártam úgy, hogy mindenhol megvan a link, de rengeteg hibás csomag volt. Végül egyik vezeték végén egy csatlakozócsere oldotta meg a problémát.)


szer. aug. 27, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Igen, a leírtak alapján sajnos valóban hibás a wan portod.


kedd aug. 26, 2008 16:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Nem világít, csak 2 mp-ként egy picit vibrál, mint aki kapcsolatot akar teremteni, de nem tud.
Sztem egyébként lehet, hogy megmurdelt.


kedd aug. 26, 2008 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Van 3 kábelem.
Kettőnél a csatlakozót felülről nézve a piros vezeték a bal oldalon van, egynél jobb oldalon. Ez komoly :)
Attól még lehet jó. Mondjuk illik szabványosan, színhelyesen bekötni. A kötegben 4 db sodort érpár van. Egyenes kábel esetén a narancs+narancs/fehér az 1-2 érintkezőn van a kábel mindkét végén. (A bepattintóval ellentétes oldalról nézve. Nem tudom nálad melyik van felül, de ha megfordítod akkor alul lesz :) Ha a fenti érpár a 7-8-asra van kötve mindkét végen, akkor is jó lehet.
Idézet:
Akárhogy cserélem őket, a helyzet ugyanaz.
Kezdek kifogyni :(
Amikor a gép a WAN porttal van összekötve, akkor
Idézet:
kb 2 mp-két vibrál a WAN lámpa
Ez mit jelent? Sötét, és 2 mp-enként felvillan(akkor rossz), vagy világít és 2 mp-enként villan egyet (ekkor jó)?


kedd aug. 26, 2008 8:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Van 3 kábelem.
Kettőnél a csatlakozót felülről nézve a piros vezeték a bal oldalon van, egynél jobb oldalon. Ez komoly :)
Akárhogy cserélem őket, a helyzet ugyanaz.


kedd aug. 26, 2008 6:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Semelyik kábellel nem megy.
kb 2 mp-két vibrál a WAN lámpa
Ez már haladás, mert az eredeti problémád ez volt:
Idézet:
nem világít a WAN lámpa
Ha világít, akkor az már jó. Ha közben 2 mp-enként bevillan, az adatforgalmat jelez. A WAN oldalra dugott géped ip címet akar kérni, de a WAN oldalon nincs dhcp szerver. Ezért nem jelez az ipconfig kapcsolatot. A gép-WAN tesztnek nem az volt a célja, hogy lesz-e dhcp ip cím kiosztás (nem lesz!), hanem az, hogy ha jó a WAN port akkor világít (illetve vibrál) a WAN led (ami eddig sötét volt) és nem írja ki a géped, hogy hálókábel nincs bedugva. Ebből úgy tünik, hogy a WAN port is jó, modem is jó, marad a kábel hiba.
Idézet:
ADSL modemmel való kapcsolat nem műxik, nem világít a WAN lámpa
Itt cseréld meg a modem-WAN kábelt a gép-LAN kábellal, és talán a hiba átmegy a WAN oldalról a LAN oldalra.


hétf. aug. 25, 2008 23:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Két perc után ez a helyzet:
http://kepfeltolto.hu/i/?210295


hétf. aug. 25, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
nbela írta:
Akkor marad a WAN port hiba. Próbáld meg a géphez csatlakoztatni, hogy akkor világít-e?
Illetve próbáld meg másik hálózati kábellel.


Semelyik kábellel nem megy.
kb 2 mp-két vibrál a WAN lámpa, de nem teremt kapcsolatot. aztán újraindul, és újra......

ipconfig
kapcsolatspecifikus dns utotag: egy nagy semmi.................


hétf. aug. 25, 2008 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Akkor marad a WAN port hiba. Próbáld meg a géphez csatlakoztatni, hogy akkor világít-e?
Illetve próbáld meg másik hálózati kábellel.


hétf. aug. 25, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
nbela írta:
AGyurma írta:
nem világít a WAN lámpa
1.És ha a router WAN portját (próbaképpen) számítógéphez csatlakoztatod, akkor világít?
2.És ha a gépet router nélkül közvetlenül csatlakoztatod a modemhez, akkor be tudod állítani az adsl kapcsolatot? A gép nem ilyenkor jelez, hogy hálókábel nincs bedugva?
Ezekből már el lehet dönteni, hogy router vagy a modem hibás. (Én a modemre tippelek.)


Bocs, azt nem mondtam, hogy az internet rendesen megy csak az ADSL modemmel. Csak ugye hálózat kellene....


hétf. aug. 25, 2008 12:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
AGyurma írta:
nem világít a WAN lámpa
1.És ha a router WAN portját (próbaképpen) számítógéphez csatlakoztatod, akkor világít?
2.És ha a gépet router nélkül közvetlenül csatlakoztatod a modemhez, akkor be tudod állítani az adsl kapcsolatot? A gép nem ilyenkor jelez, hogy hálókábel nincs bedugva?
Ezekből már el lehet dönteni, hogy router vagy a modem hibás. (Én a modemre tippelek.)


hétf. aug. 25, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Hello,
Olyan gondom lenne, hogy az eddig remekül működő D-Link DI-604-es egy pár órás átrendezés miatti szünet után nem akar működni.
A szgéppel a kapcsolatot jelzi, de az Askey ADSL modemmel való kapcsolat nem műxik, nem világít a WAN lámpa. Minden egyéb igen, reseteltem is, de nem jutok eredményre.
Mi lehet a gond?
Előre is köszi a segítséget.
agyurma


hétf. aug. 25, 2008 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
És ezt még tovább is lehetne ragozni, csak nem tudom hogy cassis milyen részletesen kíváncsi rá. :-)


szomb. ápr. 26, 2008 21:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
T68m írta:
A lényeg, hogy IP szinten amúgy is minden esetben forward van.

Gyakorlatilag errõl van szó. A kifelé menõ adatcsomagokon a router lecseréli a forrás IP-címet a sajátjára (a lokális címmel nem tudna mit kezdeni a többi router). Mivel ez esetben az látszik, hogy õ volt a küldõ, a választ is õ kapja meg, azt meg továbbítja a helyi címre, így a válasz a rendeltetési helyére ér. Kívülrõ érkezõ kapcsolat esetén viszont nem tudja hová továbbítsa a csomagot (nincs belsõ forrás), ezért kell bizonyos portokat kijelölni és helyi IP-címekhez kötni.


sajnos a hsz-ed második felével újra össze fogod zavarni a kérdezőt! Ő ugyanis azt a teljesen jogos kérdést teszi fel, ha a böngészőn kimegy egy kérés, akkor az arra szánt válasz hogy talál vissza az eredeti géphez! Az egész új zajlódik, hogy:

kifele:
192.168.0.123-as gép 11223-as portról kimegy a kérés a cscs.hu:80-ra. Igen, fontos tudni, hogy a kimenő adatok is kapnak egy portcímet!!!

mivel nem saját hálózaton lévő cím, ezért (a netmask alapján) a default gateway-re megy a cucc, mondjuk a 192.168.0.1-re

itt tanyázik a router, ami helyből látja, hogy itt most routolás fog történni, ezért fog egy portot a wan oldalon, pl.: a 12234-est, és az eredeti kérést (ez lesz a natolás) úgy továbbítja a cscs.hu:80-ra, hogy a feladót ÁTHAMISÍTJA a saját, internet oldali IP címére, tehát 80.98.12.34:12234-ről megy ki a kérés.

Tehát az eredeti kérésből, a 192.168.0.123:11223-as címből a router natol egyet 80.98.12.34:12234-es kérést.

Na, ez elmegy a cscs.hu:80-ra, ott megválaszolódik, és visszamegy a 80.98.12.34:12234-es címre. Itt a router TUDJA - mint stirlitz -, hogy a 12234-es címre érkezők cucc nem véletlen, hanem azt a 192.168.0.123:11223-ra kell továbbítania.


szomb. ápr. 26, 2008 21:04
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
T68m írta:
A lényeg, hogy IP szinten amúgy is minden esetben forward van.

Gyakorlatilag erről van szó. A kifelé menő adatcsomagokon a router lecseréli a forrás IP-címet a sajátjára (a lokális címmel nem tudna mit kezdeni a többi router). Mivel ez esetben az látszik, hogy ő volt a küldő, a választ is ő kapja meg, azt meg továbbítja a helyi címre, így a válasz a rendeltetési helyére ér. Kívülrő érkező kapcsolat esetén viszont nem tudja hová továbbítsa a csomagot (nincs belső forrás), ezért kell bizonyos portokat kijelölni és helyi IP-címekhez kötni.


szomb. ápr. 26, 2008 20:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
cassis írta:
lenne egy routeres portforward -dal kapcsolatos kérdésem.

Ugye azt csináljuk a portforward dal, hogy az internetrõl érkezõ csomagokat a roter tudja hova adja a LAN hálózati gépek közül.
Távoli aztal megosztás router esetén nem is megy, ha nincs beállítva <ipcim> 3389-3389 portra portforward.

Nos, amit nem értek: hogyan tudok egyáltalán internetezni, telnetelni, FTP -ni a router portforward beállításai nélkül? Ott milyért nem kell állítani?


a kérdés jó, bennem is felmerült annakidején. A lényeg, hogy IP szinten amúgy is minden esetben forward van. IP szinten nincsenek port, azok TCP szinten jelentkeznek.


szomb. ápr. 26, 2008 12:52
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 7:20
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
lenne egy routeres portforward -dal kapcsolatos kérdésem.

Ugye azt csináljuk a portforward dal, hogy az internetről érkező csomagokat a roter tudja hova adja a LAN hálózati gépek közül.
Távoli aztal megosztás router esetén nem is megy, ha nincs beállítva <ipcim> 3389-3389 portra portforward.

Nos, amit nem értek: hogyan tudok egyáltalán internetezni, telnetelni, FTP -ni a router portforward beállításai nélkül? Ott milyért nem kell állítani?


szomb. ápr. 26, 2008 11:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
T68m írta:
Egyszerű, ami működik! ;-) Már alig vártam, hogy észrevedd: a kedvenc kérdésünk ismét felmerült!!!

Télleg. Ami eccerű az eccerű. :wink:
Tudom, hogy sokszor nem vagyunk egy véleményen (néha igen), de ne mondja nekem senki, hogy egy fájlmegosztásnak úgy kell működni, mint ez az XP Home egyszerű fájlmegosztás, ami a Profban is default, de hálistennek ott kikapcsolható.
Szóval, hogy vagy mindent, vagy semmit, a jogosultságok terén.
Jó, lehetne persze csökkentett módban indítva jogosultságokat állítani, vagy a cacls paranccsal a Home-ban is.
Az részemről rendben van, hogy nekem nem hiszel, te dolgod, :wink: de a jelszókérdésről, annak hiánya esetén való csatlakozási kísérlet hibaüzenetéről megkérdezheted nbela barátunkat is. :D
Utána felnyithatod a borítékomat. :lol:


pén. ápr. 18, 2008 8:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Saint82 írta:
Azt írja ki, hogy lehet hogy nincs engedély a belépésre és nincs meg az elérési út.

Keressél rá a fórumban. (Internet megosztás, stb.) Talán többször is írtam már, meg más is, hogy jelszavas user kell, meg hogy Home-e vagy sem a zikszpé, mert ott csak egyszerû fájlmegosztás van.


Egyszerű, ami működik! ;-) Már alig vártam, hogy észrevedd: a kedvenc kérdésünk ismét felmerült!!!

A kérdező (Saint) feltétlenül írja meg, ha megoldódott a probléma, hogy mi volt annak az oka! 8)


csüt. ápr. 17, 2008 20:49
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Saint82 írta:
Azt írja ki, hogy lehet hogy nincs engedély a belépésre és nincs meg az elérési út.

Keressél rá a fórumban. (Internet megosztás, stb.) Talán többször is írtam már, meg más is, hogy jelszavas user kell, meg hogy Home-e vagy sem a zikszpé, mert ott csak egyszerű fájlmegosztás van.


csüt. ápr. 17, 2008 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Szent: pont akartam írni, hogy a digitv-n pppoe kapcsolat van. Ma állítottam be egy ilyen helyre routert.

Második kérdésedre a válasz: próbáld meg kikapcsolni mindkét gépen a tűzfalat!


csüt. ápr. 17, 2008 20:07
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megoldódott az alapproblémám: leírom hátha valakinek hasonló problémái lesznek. A DIGI TV -s nethez csak meghatározott routerek jók például amit én vettem először ASUS -t az nem volt jó. A kompatibilis routerek listája itt találhatóak:

http://www.dmcc.hu/net.html

Ezek minden területen jók a DIGI-s hálózathoz.

Én most kicseréltettem a boltban az ASUS-t egy MSI RG60SE routerre beállítottam a PPPOe kapcsolatot és tökeletesen szétosztja a netet. Már csak egy bajom van (miért is lenne tökéletes minden) a helyi hálózat beállítása. Az egyik gép látja a másikat (azonos munkacsoportban vannak) de nem tud rálépni. Azt írja ki, hogy lehet hogy nincs engedély a belépésre és nincs meg az elérési út. A másik abszoludt nem látja a másik gépet csak "saját magát"... esetleg ha valaki tudna ebben is segíteni nagyon megköszönném.

Köszönöm mindenkinek aki a roueter problémába segítséget nyújtott.


csüt. ápr. 17, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
A FW verziójának számát a konfigurálós felületén látod. A gyártó oldalán pedig meg tudod nézni, hogy nincs-e hozzá újabb. Én már láttam olyant Linksys-t, ami csak frissítás után vitte a LAN-os netet...


hétf. ápr. 14, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Én nem raktam fel hozzá semmilyen cuccot mivel nem adtak hozzá semmit csak egy CD-t ami tele van PDF file-okkal semmi software nincs rajta. Szerintem visszaviszem oda ahol vettem és csináljanak vele valamit mert ez így nagyon nem frankó. PPPOe elvileg jó mert más fajta kapcsolatot nem igen tudok hozzá elképzelni. (felhasználónév, jelszó kell a DIGI-nél)


hétf. ápr. 14, 2008 11:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Se DNS, se átjáró, pedig IP-t leoszt a router. Tehát a routeren nincs net, ha lenne, megosztaná. Vagy a PPPoE nem jó, vagy tényleg a router sántít. A legfrissebb FW van rajta?


hétf. ápr. 14, 2008 7:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
SZia!
Az ip config a következőt írja:

Windows IP konfiguráció


Ethernet-adapter VMware Network Adapter VMnet8:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.138.
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . :

Ethernet-adapter Hálózati híd:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.
Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.1.1

Gondoltam már arra is ez a fajta router nem kompatibilis a Digi TV internetes rendszerével... lehetséges ez?


pén. ápr. 11, 2008 23:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Saint82 írta:
A router internet csatlakozása "Connecting" állapotban van. A DHCP be van kapcsolva. Automatikusan ad IP címet. Fogalmam sincs mi lehet a baj. Az egyik gép látja a másikat viszont fordítva nem igaz.


A connecting az messze nem connected! Tehát lehet, hogy nincs csatlakozva...
Az ipconfig eredményét másold be ide, hogy okosabbak legyünk...


pén. ápr. 11, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TarrG írta:
Srácok, az alaplapi LAN kártya volt a hibás.
Esetleg alaplapi firmware + driver frissítés...


pén. ápr. 11, 2008 8:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség