Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 4:46



Hozzászólás a témához  [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő
Vásárlási tanácsadó 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Keress még úgy kb.két évig,de ne vedd meg!
Vagy 8) vedd meg és szenvedj!.. mert a 'maiak' nem tudják azt amit ígérek'-és akkor hol a voice-controll?
A nyelvi támogatottság meg egyenesen botrányos.minden op-on,nem csak win alatt-egy notepadba képtelen vagy beírni ékezetet,de olcsó-'monnyu'k arra is kíváncsi lennék hogy az 'egyszerű kínait' kezeli-e?-Imho az sem normálisan kezeli!-de lehet vele netezni..egy mobiltelóval is,de az legalább ismeri az ékezeteket :mrgreen:-igaz az kevésbé szélesvásznú- ezt meg a füledhez tartva igen impozáns látvány leszel mint maxi méretű Blackberry-tulajdonos..!-F-ps az sem működik..
Pillanatnyilag ez a járgány egy hanyatt dobott tevével ekvivalens azzal is le tudod magadat küzdeni a havas lejtőn,de egy ródlival is biztonságosabban célba érsz..mert kimondottan arra találták ki...ezért ítam a diszkosz vetős hasonlást..de, ha neked ez kell :roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus szer. aug. 24, 2011 18:47-kor.



kedd aug. 23, 2011 18:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Még egyelőre keresgélek Tablet ügyben.


csüt. aug. 18, 2011 13:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Az 512 MB RAM valószínűleg elég lesz.
Nálam 1 GB volna, amiből 835 MB látszik, de most is 450 MB foglalt, de ki lehet rugdalni az inaktív folyamatokat a feladatkezelőjével, és úgy 280-350 MB körül van. Közvetlen indítás után 220 MB-ra esik RAM törlés után.

A billentyűzetes bőrtok talán megéri, ha gépelni is akarsz. Kár, hogy nem magyar kiosztású, de itt még nemigen tart ebben a világ.
Igaz hiába is lenne magyar kiosztású, az USB-n rádugott magyar billentyűzet is az eredeti angol kiosztással kommunikál. Arra nem jöttem rá, még nem is kerestem, hogy át lehetne-e egyáltalán állítani valamit ehhez az Androidban, hogy az USB billentyűzeten a magyar kiosztást használja. Úgysem igen használok hozzá billentyűzetet, csak egy lehetőség.
Ide valószínűleg Linux szakértő, vagy a Google barátunk kellene.
Rádughatsz USB-n egeret is természetesen.
Telepíthető rá többféle magyar képernyő billentyűzet, ha nem lenne rajta.
Szerintem USB egeret vagy billentyűzetet is rádughatsz, esetleg mindkettőt egyszerre.


szomb. aug. 13, 2011 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Most egy ilyen masina lenne a legjobb az igényeimnek, a hordozhatóság és könnyűség szempontjából. 1 GHz, 512 MB az már elég jó szerintem. Az asztali gépemben kevesebb a memória amiről most írok :D
Lehet hozzá venni billentyűzetes bőrtokot, USB-n csatlakozik, így a gépelés is megoldható.
Pl. ilyet

Úgy gondolom, ha 60ezer Ft egy ismert márkájú 10 colos netbook, akkor arányaiban nézve egy 10 colos tablet PC elfogadható minőségben kihozható 36 ezer Ft-ból. Legalábbis remélem, hogy így van :) Szóval fotelben, ágyban, autóban, utazáskor nem szívesen bajlódnék egy netbookkal. Ebben még kamera és GPS, G-sensor stb van. Meg eleve rajta vannak a szükséges alkalmazások. Netbooknál meg külön macera telepítgetni, főleg ha illegálisan akarja az ember megoldani.


szomb. aug. 13, 2011 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Ne hallgass a fanyalgókra. :wink: Ha neked kell, akkor kell. :D
Kifejezetten tabletben nincs tapasztalatom. Úgy gondolom, nekem nem kell. Egyelőre biztosan nem.
Helyette Galaxy S2-t használok, ami kisebb, ... és jóval drágább. Nekem ez volt a szempont. Nem az, hogy költséges legyen, hanem hogy zsebrevághassam.
A tablettel ezt nem tudod megtenni, de ágyban hanyatt fekve netezni, vagy ugyanez fotelben ugyanúgy megteszi.
Azért érintőképernyőn nagy pötyögésekre, szövegszerkesztésre ne gondolj. Lehet ugyan, de elég macerás.
:hm: Hogy mégis mitől olcsóbbak? Nem kapacitív az érintőképernyő, hanem rezisztív, hardveres és szoftveres megoldások kevésbé csúcson.

A multitouch az, hogy több ujj érintéssel tudod vezérelni. Pl. kicsinyítés nagyítás.
Nálam a 4,3"-on és 800x480 felbontáson állandóan nagyítani, mozgatni kell, hogy lássam. De tudom és elfogadom az előnyöket, hátrányokat.
A PDF-eknél biztosan ez van, még "rendes" eBook olvasóknál is. Az eBook formátumot újratördeli, ahogy hallottam.
Kifejezetten eBookra ilyen olvasókat javasolnak, pl. Kindle. Az meg másra kevésbé alkalmas.

Kérdés még, hogy mennyire lehet ezeken a tableteken ROM-ot cserélni, Androidot frissíteni. Ha ez szempont.
SGS2-nél biztosan gond nélkül.

A két linkelt közül talán a Flytouch szimpatikusabb. Újabb az oprendszere, bár ez se 2.3 vagy 3.0, és említ néhány 3G USB modemet, amivel kompatibilis. Ha ez szintén szempont.
Viszont GPS is van benne. De ez nem javaslat, vagy döntés. Nézelődj még, és fontolgassad.


szomb. aug. 13, 2011 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Van itt egy ilyen tablet GPS-szel 36400 Ft-ért
KATT


meg egy másik GPS nélkül, 170 USD
KATT


szomb. aug. 13, 2011 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Miért ez a negatív vélemény ezekről a masinákról? Van tapasztalatotok vele? Komolyan érdekel engem. Szerintetek használhatatlan pdf, djvu, doc, xls, mp3 fájlok lejátszására felhasználóbarát módon? A kiejlzőt is beleértve: kontraszt, fényerő, láthatóság, érzékenység...

Mit jelent a Multitouch megnevezés a kiejlző esetén?

7 colos kijelző már elég ebook olvasáshoz vagy inkább a 10 colos kell?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára integral szomb. aug. 13, 2011 10:27-kor.



szomb. aug. 13, 2011 9:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
nacorvus írta:
... müroni diszkovető mozdulathoz ,mind méretében mind a súlyát tekintve ippeg megfelel..

35 ropiért? :jaj: :)
Inkább sört vegyen rajta. :wink:


pén. aug. 12, 2011 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Ha szopni akarsz ezért a összegét nyugodtan ruházz be rá hiszen veszel egy nyeletlen talicska ****,mert sem most nincs rá normális támogatás,hitem szerint 5 év,múlva sem lesz. de elég jó egy müroni diszkovető mozdulathoz ,mind méretében mind a súlyát tekintve ippeg megfelel..


pén. aug. 12, 2011 20:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszi a választ!
Igazság szerint pdf/djvu fájlok olvasásra kellene inkább, ez a prioritás. De nem kizárt, hogy ugyanilyen arányban lenne netes böngészésre használva.
25-30ezer ft kategóriában, nagyon maximum 35 ropit költenék rá.


pén. aug. 12, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
Ahogy néztem, ezeken android op. rendszer van. Nem tudom, hogy a pdf-et és a djvu fájlokat tudja-e olvasni.
Továbbá ha xls és doc fájlt is tud olvasni az is jó lenne a munkámhoz.
Ezekre kérek választ, köszönöm előre is!

A fájlokkal kapcsolatos kérdésedre tudok válaszolni. Semmi gond nincs se PDF fájlokkal Androidon.
Az xls/xlsx, doc/docx fájlokkal sem, bár attól függ milyen programmal nézed. Esetleg az extrább formátumokkal lehet probléma.
A djvu-ra kapásból nem tudtam semmit, de Googe barátod szerint ez is megoldható free módon.

A többi pénz, szándék és használati elképzelések kérdése, hogy mi volna legcélszerűbb.


pén. aug. 12, 2011 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Nagy gondban vagyok. Igazándiból a bőség zavara és a kevés pénz okozza a gondot, de leginkéább az, hogy még nem tudom, hogy mit szeretnék vagyis hogy milyen gép lenne jó az elképzeléseimhez :) De remélem, ti tudtok egíteni.

Szóval a legutóbbi elgondolásom szerint egy tablet pc lenne jó. Amivel ágyban, fotelben is lehet olvsani és netet böngészni, zenét hallgatni. Van pár olvasnivalóm, nyelvoktató hanganyag. Amit a pc-nél ülve sose fogok végégolvasni/hallgatni - az tuti.

Ahogy néztem, ezeken android op. rendszer van. Nem tudom, hogy a pdf-et és a djvu fájlokat tudja-e olvasni.
Továbbá ha xls és doc fájlt is tud olvasni az is jó lenne a munkámhoz.
Ezekre kérek választ, köszönöm előre is!

Ahogy néztem 7"-os kijelzőtől indul. Ez elégséges ilyne célra? Használható a touchscreen kijelző? A nagyobbakkal már az a gond, hogy drágább, megüti egy netbook árát. Persze nekem a Netbook nem jó alternatíva mostani elképzelésem szerint, mert cél az is, hogy könnyű legyen és olcsó!


pén. aug. 12, 2011 16:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszönöm a tippeket mindenkinek!

Eredetileg meglepetésnek szántuk a gépet, de belátom, hogy ez nem volt igazán jó ötlet. Ha nem a későbbi felhasználó választja ki a kütyüt, akkor eléggé mellé lehet lőni a dologgal, így aztán közös sasolás meg tapizás lesz a vége. !-F

Mivel ez elsősorban munkaeszköz lesz a gyereknek, így 12" alá semmiképpen nem megyünk le méretben. Nekem van egy 12"-s Think Pad-m, (97-es kiadás, még működik!), azon tökéletesen lehetett gépelni.
Ha pedig Atom processzoros lesz, abból a kétmagost választjuk.

Még egyszer köszi, ha majd előbbre jutottunk, jelentkezek!

barmusz


kedd aug. 09, 2011 22:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
barmusz írta:
Sziasztok!

Kedvenc lányomnak keresnék egyetemre (kereskedelem/közgáz, nincs CAD/3D vagy ilyesmi) laptopot v. netbookot.
...


Netbookot szerintem max akkor ha csak az óraközi szünetekben akarja használni egy-egy emailt, weboldalt megnézni.
Én egyetemen láttam, hogy többen próbáltak netbookkal vesződni, de rossz volt ránézni az emberekre. 10 centire görnyedtek a kijelzőtől, gépelni nem lehetett rajtuk rendesen. Netezni nem lehetett normálisan rajta mert vagy nem bírta a kis atom vagy nem fért el normálisan az oldal a kijelzőn, aztán csak scrolloztak folyamatosan.
Szóval ha folyamatosabb használatra kell, akkor én inkább egy rendes laptopot ajánlanék.

Én azt mondom, hogy egy kicsit emelj azon az összegen és akkor már vehetsz Lenovo Thinkpad-t vagy Toshibát:
http://www.usanotebook.hu/lenovo-thinkp ... ehv/P22560
http://www.usanotebook.hu/toshiba-satel ... dhu/P23214

Kb. 2,5kg mindkettő, 4,5 órát mennek akksiról.
Toshibánál 2 év gari.


kedd aug. 09, 2011 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Célszerű lenne megvárni a Windows 8-at, amiről egyelőre még nem sokat tudok, de azt már imádni fogják a kis gépek is.

A Win7 addig szerintem elviszi.

Amúgy én is hasonló dologban gondolkodom, annyi különbséggel, hogy szintén Asus eeePC, de 64 bites rendszerrel (ez kikötés), minimum 2 GB RAM, de ha megoldható, akkor 4 GB, és a VGA benne NVidia, vagy ATI.
És én nem csak a Win7-et (illetve később a Win8-at) akarom rajta látni, hanem egy 64 bites Linuxot is, de ez nem igényel plusszt a hardver tekintetében. Sőt, igazából a Win7 az, ami definiálja a hardvert.

Amúgy nekem opció az AMD proci is.
Viszont akár Intel, akár AMD proci lesz benne, az tuti, hogy a gyári proci cserével indul, mert ahogy elnézem, ezek az eeePC-k rendszeresen a kisebbik procival jönnek ki, holott lehet beléjük nagyobbat is tenni...


kedd aug. 09, 2011 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
barmusz írta:
... Az oprendszerhez ragaszkodunk ...

A laptop kiválasztáshoz konkrétan nem tudok hozzászólni (bár a választásod jónak tűnik), de olcsóbb lehet a dolog, ha az Op rendszert te rakod fel a bolti helyett. Lehet "találni" megoldásokat.
Mellesleg úgyis kell rá az Office, ha az nincs meg otthon, a "megoldás" ugyanaz, mint az Op rendszerrel. Csak arra figyelj, hogy a laptophoz meglegyenek a Win7 driverek, különben megszívod.


kedd aug. 09, 2011 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
barmusz írta:
Kedvenc lányomnak keresnék egyetemre (kereskedelem/közgáz, nincs CAD/3D vagy ilyesmi) laptopot v. netbookot
Először ezt kéne eldönteni, hogy laptop vagy netbook. A netbooknak sokkal hosszabb az akkus üzemideje. Lányomat erre próbáltam rábeszélni, de túl kicsinek találta a 10" kijelzőt. 15" laptop lett. Most arra panaszkodik, hogy nincs kedve cipelni suliba mert nehéz... Ha meg netbookot vettünk volna, akkor meg a kicsi bill és kijelző miatt panaszkodna. Szóval Media Markt vagy akárhol vegye kézbe, próbálja ki, és döntse el, hogy melyik méretet (és súlyt) akarja. Ha eldöntöttétek, hogy 10-12 vagy 15", akkor térjünk vissza, hogy azon belül ki mit javasol...


kedd aug. 09, 2011 6:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Kedvenc lányomnak keresnék egyetemre (kereskedelem/közgáz, nincs CAD/3D vagy ilyesmi) laptopot v. netbookot.
Lényeg a kis súly, hosszú akkuidő és a jól gépelhető billentyűzet.
Az ár 110.000 környékén jó lenne ha megállna, W7-el együtt. Tudom, ennyiből nem nagyon lehet ugrálni, de ez van.

Asus eeePC1215 sorozat valamelyik típusa volna az egyik jelölt. Az Atom N570 - 2GB RAM vs Win7 mennyire ad használható gépet, van erről tapasztalata valakinek?
Az oprendszerhez ragaszkodunk, a Linux most nem opció.

"Rendes" laptop ennyi pénzből is volna, de nehéz, 3-4 óránál nem bír többet az akkuja és ahogy néztem ebben az árkategóriában a minőség is elég gyenge.
Persze ha van valakinek jó tippje, szívesen fogadom.

Előre is kösz!
barmusz


hétf. aug. 08, 2011 23:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
SATA 2 és SATA 3 között mi a különbség? Olyan alaplap kell majd hozzá, ami képes SATA3-at kezelni, vagy ez nem alaplapfüggő?

Alapvetően a sebesség. A 3-as rádugható a 2-re (persze a 2-es sebességével fog menni), azaz visszafelé kompatibils (akár az USB).
Olyan alaplap kell, mert a kiszolgáló chipset más.


vas. júl. 03, 2011 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
SATA 2 és SATA 3 között mi a különbség? Olyan alaplap kell majd hozzá, ami képes SATA3-at kezelni, vagy ez nem alaplapfüggő?


vas. júl. 03, 2011 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
A csudába, egy fél vinyó ára ez kis átalakító. :? Olcsóbbra számítottam.


vas. júl. 03, 2011 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Nekem más rémképeim vannak:nem fogja a lap kezelni ezeket a nagyméretű vincsiket :roll:


szomb. júl. 02, 2011 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
... Lehetőleg olcsó megoldás kéne, mondhatnám a legolcsóbb...

Google > ide sata converter

például: http://www.argep.hu/trend/SATA/Sata-ide-konverter.html

Van választék.


szomb. júl. 02, 2011 19:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Jelenleg egy régi IDE-s gépet használok, és cipőkanállal tudom az adatok a kis HDD-re préselni, miután lemezre irogatom ki, ami kevésbé kell. Ez így már elég macerás.
Viszont majd a közeljövőben (kb 6hónap múlva) vennék új gépet, amiben már SATA csati lenne.

Ha most megveszem a SATA csatis HDD-t (250-500GB nagyságút), azt hogyan tudnám használni a mostani gépemen? IDE, USB, PCI slot felé át lehet alakítani?
Ha van jó ötletetek, szívesen veszem. Lehetőleg olcsó megoldás kéne, mondhatnám a legolcsóbb. Figyelembe véve, hogy esetleg a SATA, USB fejlődik-e a későbbiekben, amikor az új gépet venném.


szomb. júl. 02, 2011 19:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Nincsmit :)


hétf. máj. 23, 2011 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 7:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó



kÖSZÖNÖM!


hétf. máj. 23, 2011 19:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
ATI-nál 5770-6770:
http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyt ... cie/137837
http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyt ... cie/178573
Nvidiánál GTS450:
http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyt ... cie/160044

Ezekből választanék.


hétf. máj. 23, 2011 19:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 7:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hannibal írta:
Hát ez nem túl sok :(
Én azt mondanám, hogy inkább gyűjtögess még, ha nem SOS.
25-30K-ért már lehet értelmesebb kártyát kapni.


Köszönöm a gyors választ.Tudnál ajánlani videókártyát amire már érdemes lenne beruházni.


hétf. máj. 23, 2011 18:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hát ez nem túl sok :(
Én azt mondanám, hogy inkább gyűjtögess még, ha nem SOS.
25-30K-ért már lehet értelmesebb kártyát kapni.


hétf. máj. 23, 2011 17:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 7:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hannibal írta:
Egy minőség (FSP, Chieftec, Enermax) 350-400W-s táp bőven elég lesz.
Videókártya: mire használnád és mennyit szánnál rá?



Játékra használnám a videókártyát, árában 10.000 - 15.000 Ft. között gondoltam.


hétf. máj. 23, 2011 17:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Egy minőség (FSP, Chieftec, Enermax) 350-400W-s táp bőven elég lesz.
Videókártya: mire használnád és mennyit szánnál rá?


hétf. máj. 23, 2011 7:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2011 7:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni videókártya és táp vásárlásához. Az alaplap egy ASUS M4N68T-M V2 a proci: AMD ATHLON II X3 450. Válaszokat előre is köszönöm.

Mozbo


vas. máj. 22, 2011 21:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszönöm a segítséged


kedd márc. 29, 2011 21:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Igen, szabványos méretűek, tehát nyugodtan cserélheted őket. (Az ilyen kW-s tápok amik hosszabbak szoktak lenni, de a felfogatásuk megegyezik azoknak is.)
Sata csati ma már minden tápon van. Ha esetleg kevés, akkor pedig pár száz ft-s molex-->sata átalakító a megoldás.


kedd márc. 29, 2011 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszi szépen
Ha lehet annyit még, hogy ezek csereszabatosak a külső méretet illetően? És amiket felsoroltál gondolom mindegyikben van sata-s csatlakozó legalább két darab, mrt vinyot mindenképpen cserélnék, majd alaplapot is.


kedd márc. 29, 2011 11:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Azt a kodegányt ne csak azért cseréld mert hangos a venti, hanem, mert egy sz.@r.

A kinézett Giga tökéletes. Ennek a gépnek egy 350W-s minőségi táp is bőven elég, ami szinte biztos, hogy elég lesz a következő gépedhez is. Persze a több jobb, de 450W felé felesleges menne, ha nem akarsz SLI/Crossfire konfigot építeni. Márkából FSP, Chieftec, Giga, Enermax, Thermaltake, Corsair, Cooler Master környékén nézelődj.


kedd márc. 29, 2011 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Tápot szeretnék cserélni, ugyan még működik, de ventillátor hangos lett: Codegen 400W-os. Cserélhetnék ventillátort is,de inkább egy komolyabb, megbízhatobb tápot szeretnék

A jelenlegi config is már elavult /mint én/:

alaplap:ASUS P4S800
CPU: Intel Pentium 4 3000Mhz Multi
Memóriák: DIMMM 1-3=2047 GB
Lemezmeghajtók:
Hitachi 160 GB IDE
Samsung: 80 GB IDE
Videokártya: ASUS AH3650 Series
Megjelenitő: Samsung SyncMaster 740N

Szeretnék majd egy ennél erősebb gépet /jó közép kategoriást/, kérem segítsetek, hogy milyen tápot vegyek.
Amit kinéztem: Gigabyte GE- C420A-C2 OEM

Köszönöm


kedd márc. 29, 2011 9:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Toner van hozzá olcsón,ha különösen kilósan veszed,de chipes..


hétf. jan. 17, 2011 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Nem kőbe betonozott az a 40Mbit. Függ attól, hogy mit kell még csinálnia mellette a routernek. A problémája egyébként a folyamatos NAT-olás, ezt nem tudja megtenni 100 megás sebességen.

Más: HP Laserjet 1102-t használ valaki?
Mit érdemes venni most olcsó lézernyomtató kategóriában?
Fontos szempont, hogy legyen hozzá normális utángyártott toner.


pén. jan. 07, 2011 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Érdekes mert én több mint 5 MByte-bel tudtam tölteni, legalábbis a belső diagrammján ezt mutatta.
Egyébként a 54GL egy jó választás. A 610N pedig mégjobb, de sok a kihasználatlan tudás benne, ha van rajta egy HDD akkor meg olyan mint egy kis PC.
Amugy egy N-es TPlink is tuti, a 3 antennás 9xxx-es számmal kezdődő teljesen jól működik.

üdv


hétf. jan. 03, 2011 18:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Árát most nem tudom, de Linksys WRT54GL abszolut ajánlott.
(Ha a neted nem gyorsabb 40Mbitnél.)


hétf. nov. 29, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 8:46
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék beruházni egy routerre, mivel jópár eszközt csak így lehetne a netre csatlakoztatni, lehetőleg olyat szeretnék venni,amit le lehet védeni wep kulccsal. Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen típust tudnátok ajánlani, lehetőleg 10 000 ft alatt?
Köszi a segítséget


hétf. nov. 29, 2010 13:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Tron írta:
... még egy gagyi/kommersz VGA is jelentősen javít a gépen az integrálthoz viszonyítva.

Naná, mert saját processzora és memóriája van.


kedd nov. 23, 2010 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Grafika igényes dolgoknál (még egy egyszerűbb játéknál is) úgy tapasztaltam, hogy még egy gagyi/kommersz VGA is jelentősen javít a gépen az integrálthoz viszonyítva.


kedd nov. 23, 2010 12:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Szvsz erre igazán jó válasz nincs.
A hdmi-nem kell a Cad-hoz,viszont memória bőségesen,márpedig az alaplapi szépen élősködik a Cad-hez mérten szerény alaplapi memóriábol!


hétf. nov. 22, 2010 21:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hellóbelló!

10000 Ft magasságában lévő 512MB-1GB videjókártya a jobb vagy az alaplapi HDMI kimenetes integrált Radeon HD 4250-es AMD-s négymagos 2GB DDR3-as gépben? Sejtem hogy jobb, ha igen, mennyivel tud többet? Érdemes-e 10ezret letenni érte? CAD-re kéne meg talán játékra is használva lenne ritkán.

Mlég nincs meg egyik részegység sem, mert eszerint választanék alaplapot, integrált legyen-e a videjó kártya vagy külön.


hétf. nov. 22, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 11, 2007 19:49
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hi !

csak tippeket tudok adni miket nézzél, de kipróbálni kell :)
Legalább ír vki mert nagyon megdeglett ez a fórum,viccc.

Bár gondolom hordozható cuccot szertnél amnek nem kell külön tápellátás (konnektorból átalalkítva)

http://ipon.hu/webshop/product/_oem_sp9800/113906

http://ipon.hu/webshop/product/_canyon_cnr_sp20abl/151013


http://ipon.hu/webshop/product/_logitech_s150_digital_usb_2.0_oem/26808

http://ipon.hu/webshop/product/_philips_spa2201_10/160965

http://ipon.hu/webshop/product/_creative_travelsound_zen_mozaic/161937

http://ipon.hu/webshop/product/_logitech_z_205_portable_usb/140089

http://www.logitech.com/hu-hu/speakers-audio/home-pc-speakers/devices/200

A többi meg pénztárcán és fülön múlik, ha kitudod próbálni nyílvánnem rendelésre vakon hozzák.

Jó válogatást:)


vas. nov. 21, 2010 0:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Családba karácsonyra lenne meglepi egy notebookhoz ideális HANGSZÓRÓ-szett.
Optimális minőség/ ár összefüggésben
véleményetek szerint
mik közül érdemes válogatni (márkanév, típus)?
ill mire érdemes figyelni, hogy az eladó ne b.sszon át hasbakasztós dumával?


pén. nov. 19, 2010 10:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 11, 2007 19:49
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok !

max 10Mbit es nethez olcsó univerzális felhasználásr keresek routert.
DIR-600 a nyerő eddig, nem árt ha tudja a kliens modót másik AP való csatlakozáshoz.

DIR 600
Ez a szimpatikusabb DD-WRT t szertnék rá tenni.

DIR 300
http://ipon.hu/webshop/product/_d_link_dir_300/26139

[Edimax 6224n
Kliens módot is tudja lehesen csatlakozni más WiFi hálózathoz a segítségevel, ha jól tudom és levehető az antennája. cáfoljon meg vki, ha nem így van.


Verziók érdekelnének és hogy léyneges különbég van-e a DIR-600 és a DIR-300 között? Levehető mindkettőnek az antennája?
Ajánlott vétel vagy keressek más modelt, meghibásodási tapasztalatok?

TP linkről nem tudok sokat, de az olcsóbbakat azt tudom midnneki mondta NE.

[URL=http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=wlan&content=spe&pmodel=TL%2DWR743ND]TL-WR743ND
[/URL]


[QSS gomb mi lenne?

8eFt körül mit ajánlatok?

Köszi miden segítséget előre is !

MAX_


vas. nov. 07, 2010 21:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 11, 2007 19:49
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?f=7&t=39633


vas. nov. 07, 2010 19:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség