Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 17, 2024 21:43



Hozzászólás a témához  [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Következő
Vásárlási tanácsadó 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Azért írnak 500W-t, hogy a vargánya gomba kategória tápok se pukkadjanak első indulásra. Minőségi tápokból bőven elég a 350-400W ehhez a konfighoz.
http://prohardver.hu/teszt/mire_eleg_40 ... kulso.html
http://prohardver.hu/teszt/mire_eleg_60 ... 580_w.html

Alaplapra 8 pines csati csak akkor kell, ha nagyon nagy étvágyú procit teszel bele (asszem 125W TDP felett). Pl az Asrock alaplapnak amit először írtál a manualja: http://europe.asrock.com/manual/870%20Extreme3.pdf
27. oldalon szürke téglalapban írja is.

Ipontól sokmindent vettem már, probléma eddig még nem volt. Webshopban rendelj meg mindent, kapod az értesítőt és mehetsz érte. Eddig szerintem minden megvolt nekem másnapra.
A probléma ezzel egyedül az, hogy mikor pl a monitoromat vettem, kibontattam, hogy nézzünk pixelhibát. Találtam egyet rajta, mondom cseréljük ki gyorsan. Ok, rendben, csere, holnap lehet jönni érte. Abszolut korrekt hozzáállás volt, csak nekem aznap kellett mindenképp a monitor, mivel akkor állt kocsi a rendelkezésre (160 km-re nem viszi a bkv :D). Tehát ezt el kell fogadni, hogy helyben nincs semmi, ha csere valami, akkor vissza kell menni.

Garit egyszer kellett intézzek egy 2000 ft-s hangszóróra (nem röhög :D). Ha be volt dugva a füles a hangszóró kimenetébe és nem szólt semmi, akkor egy nagyon zavaró búgást lehetett hallani. Kicsit húzták a szájukat, hogy mert gyenge minőség meg ennyit tud meg ne várjak többet stb, de végül csak kicserélték. És a cseredarab érdekes módon nem produkálta a hibát.

Neten már sokmindent olvastam róluk, jót rosszat, nagyon jót, nagyon rosszat :D

Összességben én ajánlom őket.


vas. jún. 20, 2010 22:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó

Azért maradtam az 500 W-osnál, mert a Sapphire oldalán erősen ezt ajánlgatják: :hm:

# PCI Express® based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard.
# 500 Watt Power Supply is required.
# 600 Watt Power Supply is recommended for CrossFireX™ System.
# 1 X 75Watt 6-pin PCI Express power connector is required.
# 2 X 75 Watt 6-pin PCI Express power connector is required for CrossFireX™ system.
# Certified power supplies are recommended. Refer to http://ati.amd.com/certifiedPSU for a list of Certified products.

Meg csak az 500 W-oson van 8p csatlakozó az alaplaphoz.

Egyébként összeszámoltam a cucc árait az Ipon oldalán is, kb. 2000 Ft-tal olcsóbb mint a PCland, és még valamivel közelebb is van. És érdekes módon itt is van minden.
Most már csak az érdekelne, mennyire megbízható ez a cég? Mert ha OK a bolt, akkor itt vásárolnék.

Még egyszer köszi!

barmusz


vas. jún. 20, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L: :-):-):-)


vas. jún. 20, 2010 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hannibal írta:
Dehát azon nem fut a Counter-Strike!!! !-F !-F

De talán kontra fék lesz rajta. :gigalol:


vas. jún. 20, 2010 18:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
barmusz írta:
VaFec, Hannibal köszönöm a segítségeteket!

Figyelembe vesszük az új ötleteket, Athlon ll X4 ADX630 2,8GHz-es proci lesz, 4GB RAM, HD5770/1GB VGA, olcsó Asus ház, Chieftech CTG-500-80P 500W-os táp, LG DVD-író, és W7 Home premium/64 bit op rendszer.

Sajnos a TV-kártya helyett is mást kell keresni, mert nincs jó viszonyban a W7-tel.

Nézegettem több webáruházban is az összetevőket, de így minden együtt sehol nincs, három helyről rendelni meg nem nagyon akarok. Próbáltam viszonylag olcsó céget találni, (bár nem én fizetem) no meg a gyerek első kérdése az volt, hogy mikor játszhat vele. Mondtam neki, hogy még az idén. :hihi:


Tápból maradhat a 400W, bőven elég lesz. Sőt még a 350 is.
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_fsp350_60apn/152653
http://ipon.hu/webshop/product/chieftec ... 350w/29393
http://ipon.hu/webshop/product/fsp_fsp400_60apn/135473

Laci_L írta:
Vegyen biciklit, nem lesz ilyen gondja.

Dehát azon nem fut a Counter-Strike!!! !-F !-F


vas. jún. 20, 2010 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
barmusz írta:
... mikor játszhat vele. Mondtam neki, hogy még az idén. :hihi:

off:
Vegyen biciklit, nem lesz ilyen gondja. :D


vas. jún. 20, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
VaFec, Hannibal köszönöm a segítségeteket!

Figyelembe vesszük az új ötleteket, Athlon ll X4 ADX630 2,8GHz-es proci lesz, 4GB RAM, HD5770/1GB VGA, olcsó Asus ház, Chieftech CTG-500-80P 500W-os táp, LG DVD-író, és W7 Home premium/64 bit op rendszer.

Sajnos a TV-kártya helyett is mást kell keresni, mert nincs jó viszonyban a W7-tel.

Nézegettem több webáruházban is az összetevőket, de így minden együtt sehol nincs, három helyről rendelni meg nem nagyon akarok. Próbáltam viszonylag olcsó céget találni, (bár nem én fizetem) no meg a gyerek első kérdése az volt, hogy mikor játszhat vele. Mondtam neki, hogy még az idén. :hihi:


vas. jún. 20, 2010 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
És ha játék, akkor én 4 GB RAM-t minimum beleraknék. (Illetve természetesen akkor 64 bites OS kell.)


szomb. jún. 19, 2010 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Üdv!

Alaplap terén inkább 785-ös chipset-tel rendelkezőt keress. Ugyanazt tudja, mint az újabb 870-es és ráadásul olcsóbb is.
Ha játékra kell a gép, akkor az Athlon II x4 a jó választás. Igaz, hogy nincs L3 cache-e, de 4 maggal rendelkezik. Árban ugyanott van, mint a Phenom II x2.
Videókártyából 1Gb-os dukál, 512Mb már lassan kevés lesz a mai játékokhoz.
Memóriából fölösleges a kit, hisz kapásból 2db memóriát kapsz, ami megnehezíti a későbbi bővítés lehetőségét.
Winchesterből 1Tb-ot is kapsz ugyanennyiért. Mint tudjuk, tárhelyből sosem elég.
DVD íróból is van olcsóbb, ami ugyanazt tudja, mint az ASUS. Pl. SAMSUNG, LG, SONY.
Nem tudom mennyire mérvadó az általad írt ház és táp páros, de külön olcsóbban is meg lehetne venni. Házból a kinézet számít, és 4500Ft-tól már egész pofásakat kapni. Tápból FSP, Gigabyte, Chieftec triónál kezdődnek az olcsó és jó minőségű tápok.

Ha nem ragaszkodsz a PC Land-hoz, akkor más online boltban olcsóbban is összerakható ugyanez a konfig.


szomb. jún. 19, 2010 18:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Üdv!

Megbíztak a rokonságból, hogy hozzak össze egy aránylag normális gépet, játékra.

Első blikkre, különösebb utánajárás nélkül a következő konfigra gondoltam:

Alaplap: ASROCK 870 Extreme3 24,550 Ft
Processzor: AMD PHENOM II 550 X2 3,1GHz L1=128kB; L2=1GB 23,875 Ft
VGA: SAPPHIRE HD5770 512MB 36,000 Ft
RAM: KINGSTON DDR3 kit 2GB 1333MHz NON-ECC CL9 15,625 Ft
HDD: WD CAVIAR BLACK 640GB 32MB cache 18,350 Ft
Optika: ASUS DRW 24B1ST DVD író 7,175 Ft
TV kártya: LEADTEK DTV 2000H 13,250 Ft
Ház: CHIEFTECH BH-02B-B-B-400 midi torony 400W-os táppal 26,850 Ft
Ez összesen: 165,625 Ft

Elég soknak tartom, ha esetleg hasonló tudású gépet lehetne olcsóbban összehozni, az nyilván széles mosolyokat csalna a kedves rokon képes felére. Az árakat a PCland honlapjáról vettem.

Monitor van, 1280x1024 felbontással.

Köszönettel!

barmusz


pén. jún. 18, 2010 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Gamer konfig ólcsón:
ASRock A780LM-S 11e csak az "S" -esben van ACC, nem a nátha elleni

HP DC7100 240W táppal + ház cooler 4e postával

AMD Sempron 140 Boxed 7.7e
ha nem 2 magosíthatóúú, akkor gyári 2 magost köll venni, 13e körül van AthlonII

ATI 4830 512MB 16.5e kb használt ár

RAM 2x1GB DDR2 800Mhz kb 7.5e használt ár

WD/Samsung 250GB Sata2 9e (11e-től 500GB-osak vannak)

Sum 55e Huf +/-500Ft

egér+bill+Dvd író kijön 5e -ből, másik 5e-ért van használt minőségi 19'-os CRT monitor

Nálam is szinte ugyanez a gép van. ATI 4830 DX10-ben 1280x1024-ig visz minden játékot.
ATI 4670 van már 13e-ért, de csak DX9-hez jó magas grafikán, DX10-hez nem elég erős.


csüt. jún. 03, 2010 19:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 25, 2008 21:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszönöm a kimerítő kínálatot.:)
Megnézegettem őket, de lehet még halasztom kicsit a vásárlást.:)
Az osztott memóriával szemben való félelmeimre nincs valakinek valami tapasztalata?


kedd jún. 01, 2010 13:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hát ha rosszmájú akarok lenni, akkor attól függ, hogy ki fizeti a tesztelő oldalt/céget... Statisztikával sokmindent ki lehet hozni.
Mai tömeggyártós világban mindenhol vannak hibák.


vas. máj. 30, 2010 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Inkabb a masodik grafikonra. Kisse meglepo volt a sorrend. Foleg a Dell meg a Lenovo. Az Asus tenyleg ennyire megbizhato? Es mi van az MSI-kkel?


vas. máj. 30, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Mármint? Milyen véleményre vagy kíváncsi?
Netbook olcsó, ebből valahol következik, hogy a minőség sincs az egekben.


vas. máj. 30, 2010 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Errol esetleg valamifele velemeny?
http://netbookboards.com/2009/11/17/3-year-netbook-failure-rate-is-20-higher-than-laptop-failure-rate/


vas. máj. 30, 2010 19:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Amit most hirtelen találtam:
Ha Asus-t akarsz:
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=14597
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=14027 --> Ennek dedikált VGA-ja van. RAM-t bővíteném 4 GB-ra.
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=14775 --> RAM szintén 4 GB-ra.

Toshiba is egy nagyon jó márka:
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=14031

Dell-ből pedig:
http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=14519


vas. máj. 30, 2010 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 25, 2008 21:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Haliho!
Jelenlegi laptopom eléri lassan a 4. életévét, és kissé elavult, meg kissé hibás (pár rossz billentyű, akksi már halott, ilyesmi).
Szeretnék venni egy új laptopot.
Feltételek, amiknek meg kellene felelnie, az, hogy az Autodesk Inventor 2010, vagy a SolidWorks 2010 remekül elfusson rajta (nem egész autókat akarok modellezni, csak néhány alkatrészes összeállításokat). Ahogy néztem akkor minimum 2 giga ram, és 2x2100 körüli proci kellene.
Márkában az ASUS nekem, és minden ismerősömnek bevált, szóval maradnék a márkánál, de más javaslatot is megfontolok.:)
Ami még zavart, hogy a legtöbb laptop osztottmemóriás videókártyával van ellátva, ez engem a jelenlegi gépemen nagyon zavar (512 mega ram), a komolyabb 2-3 gigás gépeken is zavaró?
Ja, és a felső árhatár bruttó 150-170ezer forint.
Külön örülnék, ha 3D-s CAD szoftver használok is jeleznék tapasztalataikat.:)
Üdvözlettel: Norbi


vas. máj. 30, 2010 11:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
copido írta:
Sziasztok!
Nagylányom szüli napjára (18) egy laptopot kért.Tanácstalan vagyok ilyen téren.Elsősorban tanulásra szeretné használni és persze az össze többire mint általában a fiatalok.Nem tudom hogy merre induljak el és milyen gépet vegyek.Öt nem akarom magammal vinni mert meglepetésnek szánom.Persze hozzá való programok,vírrusirtó,meg ami ilyenkor kell.Nem használtra gondolok,hanem vadi újra.Ilyenkor tavasszal általában szoktak akciók is lenni ahol még spórolni is lehet.ha tud valaki segíteni vagy tanácsot adni megköszönném.


Első kérdés: milyen összeget szánsz rá és mit tanul (ezt csak azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy grafikai munkára akarja használni vagy csak szövegszerkesztésre)?


szomb. ápr. 10, 2010 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2010 9:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rebeka15 írta:
copido írta:
Sziasztok!
Nagylányom szüli napjára (18) egy laptopot kért.Tanácstalan vagyok ilyen téren.Elsősorban tanulásra szeretné használni és persze az össze többire mint általában a fiatalok.Nem tudom hogy merre induljak el és milyen gépet vegyek.Öt nem akarom magammal vinni mert meglepetésnek szánom.Persze hozzá való programok,vírrusirtó,meg ami ilyenkor kell.Nem használtra gondolok,hanem vadi újra.Ilyenkor tavasszal általában szoktak akciók is lenni ahol még spórolni is lehet.ha tud valaki segíteni vagy tanácsot adni megköszönném.


Szia!Én csak a saját tapasztalatomat tudom megadni.Mi is voltunk ilyen dillemában,de apuval végül is szét néztünk a netten,hogy hol lehetne jó laptopot venni elfogadható áron.Igaz mi a múlt hónapban vettük meg az Arénában.És ráadásul kedvezménnyel mert akkor volt szerdai akciójuk.Úgy tudom hogy most is lesz a jövő héten szerdán nekik,ott lenne érdemes szétnézni.A honlapukon (www.aranaplaza.hu)nézz szét.Valami kuponokat kell kinyomtatni a kedvezményhez.Legyen szerencséd a vásárlásban.És nem csak laptopot tudsz ilyenkor venni,hanem sok minden mást.Remélem tudod használni a segítségem.



Köszi ,igen sokat segítettél.Vidám napot kívánok!


szomb. ápr. 10, 2010 9:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 10, 2010 9:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
copido írta:
Sziasztok!
Nagylányom szüli napjára (18) egy laptopot kért.Tanácstalan vagyok ilyen téren.Elsősorban tanulásra szeretné használni és persze az össze többire mint általában a fiatalok.Nem tudom hogy merre induljak el és milyen gépet vegyek.Öt nem akarom magammal vinni mert meglepetésnek szánom.Persze hozzá való programok,vírrusirtó,meg ami ilyenkor kell.Nem használtra gondolok,hanem vadi újra.Ilyenkor tavasszal általában szoktak akciók is lenni ahol még spórolni is lehet.ha tud valaki segíteni vagy tanácsot adni megköszönném.


Szia!Én csak a saját tapasztalatomat tudom megadni.Mi is voltunk ilyen dillemában,de apuval végül is szét néztünk a netten,hogy hol lehetne jó laptopot venni elfogadható áron.Igaz mi a múlt hónapban vettük meg az Arénában.És ráadásul kedvezménnyel mert akkor volt szerdai akciójuk.Úgy tudom hogy most is lesz a jövő héten szerdán nekik,ott lenne érdemes szétnézni.A honlapukon (www.aranaplaza.hu)nézz szét.Valami kuponokat kell kinyomtatni a kedvezményhez.Legyen szerencséd a vásárlásban.És nem csak laptopot tudsz ilyenkor venni,hanem sok minden mást.Remélem tudod használni a segítségem.


szomb. ápr. 10, 2010 9:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2010 9:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nagylányom szüli napjára (18) egy laptopot kért.Tanácstalan vagyok ilyen téren.Elsősorban tanulásra szeretné használni és persze az össze többire mint általában a fiatalok.Nem tudom hogy merre induljak el és milyen gépet vegyek.Öt nem akarom magammal vinni mert meglepetésnek szánom.Persze hozzá való programok,vírrusirtó,meg ami ilyenkor kell.Nem használtra gondolok,hanem vadi újra.Ilyenkor tavasszal általában szoktak akciók is lenni ahol még spórolni is lehet.ha tud valaki segíteni vagy tanácsot adni megköszönném.


szomb. ápr. 10, 2010 9:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2010 18:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi a segítséget, közben voltam számtechboltokban személyesen is, kiderült, hogy az 1600-as DDR3 gyakorlatilag 1 árban van az 1333-assal - ez a kérdés tehát eldőlt.
Idézet:
Radeon 9600 már nagyon rég volt
Azóta nagyot változtak a dolgok. Jelenleg az ATI egyértelműen előrébb tart. Kártyái kevesebbet fogyasztanak, kevésbé melegszenek és tudják a DX11-t. 2 évre terveze jól fog jönni.
GTX275 árában a HD5830 van. Most hirtelen nem találtam olyan tesztet, ahol a kettő egymás mellett van, de egy ilyet igen: http://prohardver.hu/teszt/az_amd_a_koz ... t_fuj.html
Valahol 5850 és 5770 között helyezkedik el. Fogyasztásban 70W azért szép különbség.

Mr. Hannibal: olvastam a tesztet, csak ugye az 5830 nem volt benne, ezért elkerülte a figyelmemet, de majd utánanézek.


pén. márc. 26, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Radeon 9600 már nagyon rég volt :D
Azóta nagyot változtak a dolgok. Jelenleg az ATI egyértelműen előrébb tart. Kártyái kevesebbet fogyasztanak, kevésbé melegszenek és tudják a DX11-t. 2 évre terveze jól fog jönni.
GTX275 árában a HD5830 van. Most hirtelen nem találtam olyan tesztet, ahol a kettő egymás mellett van, de egy ilyet igen: http://prohardver.hu/teszt/az_amd_a_koz ... t_fuj.html
Valahol 5850 és 5770 között helyezkedik el. Fogyasztásban 70W azért szép különbség.

Persze ha Neked az Nvidia szimpatikusabb, nyugodtan vedd azt. GTX275 nem egy rossz kártya, de kicsit elszállt már felette az idő.

RAM-ból csak ha tuningolni akarsz, akkor vedd az 1600-st.


pén. márc. 26, 2010 10:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ha húzni akarod a gépet, akkor érdemesebb az 1600-as ramokat venni.
Az i5-750 mindenképp jobb alternatíva az i3-hoz képest. Annyi biztos, ha olyan zeneszerkesztőt használsz, ami kihasználja a több magos procikat, akkor nem kérdéses a választás.
Nem akarlak rábeszélni az ATI-ra, de jelenleg az Nvidia még nem tett le dx11-et támogató kártyát az asztalra, így hosszabb távom mindenképp egy Radeon-nal jársz jobban.


pén. márc. 26, 2010 9:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2010 18:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat :)

Az igazság az hogy kissé húzódozom az ATI termékektől, azért néztem ezt a GTX-et - egyszer vettem még rég egy Radeon 9600-at és annyira nem jött be, hogy visszacseréltem. Mondjuk 1000 éve volt, de sajna az előítélet megmaradt :(

Még azon rágódtam esetleg érdemes-e 1600-as RAM-ot venni az 1333 helyett(elvileg nem nagy az árkülönbség); valamint néztem hogy az i5-750 ára elmozdult bruttó 60k ártartományból 50 alá - elképzelhető hogy így alternatívát jelent majd? Azért mégiscsak 4 mag, hiába 1-el régebbi gyártástech.


pén. márc. 26, 2010 8:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
VGA-ból ATI területen nézz körül.
Tápból FSP 400-450W.


csüt. márc. 25, 2010 23:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Üdv!

Ez így tökéletes. Tápból valamilyen márkásat (Corsair, Cooler Master, stb).
Videókártyából ugyanennyi pénzért Ati Radeon 5830-at, vagy valamivel olcsóbban 5770-et vennék. Sokkal időtállóbbak, mint a jelenleg kapható bármely geforce kártyák.


csüt. márc. 25, 2010 21:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2010 18:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Gépvásárlás
Üdv mindenkinek!

Némi segítséget szeretnék kérni gépcsere témájában.
Erre gondoltam:

ALAPLAP ASUS P7H55-M PRO
CPU Intel Core i3-530 2,93Ghz 4Mb
MEMÓRIA 4Gb DDR3 4096/1333 (2*2048) KIT Corsair XMS3 DHX C9
VGA Kártya Geforce GTX275 ASUS ENGTX275/2DI/896MD3
WINCHESTER Western Digital 1TB 7200 32Mb SATA-2
Optikai NEC AD-5240S DVD OEM Fekete SATA
ATX Ház ATX HÁZ Aerocool S9 Pro Black
Táp nincs konkrét elképzelés, ami passzol :)

2 dologra szeretném használni: egyfelől zeneszerkesztésre(hangkari van), meg ha játszom, akkor azért 1-2 évig menjenek a játékok

Előre is köszi a segítséget. :D


csüt. márc. 25, 2010 19:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Strinni Bence írta:
... mert az 500 w-os...

Egy 1000W-os fűtőtesttel egy szobát be lehet füteni. Kész röhej ez a teljesítmény hajszolás. Nem létezik, hogy erre szükség legyen. Szín tiszta luxus. :(

De hát én csak a magánvéleményem mondom. :shock:


szomb. márc. 20, 2010 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
http://prohardver.hu/teszt/mire_eleg_40 ... kulso.html


szomb. márc. 20, 2010 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Azért gondoltam a SAGA-t, mert az 500 w-os. Tudom a mostani gépemhez elég lenne egy 400-as is elmondtátok sokszor. De most lesz új táp (nem írom le, hogy milyen okok miatt) és apukám is mondta, meg én is úgy gondolom, hogy olyat kéne venni, ami még későbbi bővítéshez is jó lehet.

Most a gépem:
Alaplap: MS-7291
CPU: Intel Core 2 Duo E6300 (1.86 GHz)
RAM: 1x2 GB Kingmax DDR2
Videók.: XFX GTS250 1 GB
Vinyó: 160 GB WD
1 db CD/DVD író
Táp: FSP 400-60HLN (400W)

Később valószínűleg kelleni fog új proci, akkor esetleg új alaplap és DDR3-mas ramok is.
Ezért gondoltam az 500-as SAGA-t.
Vagy szerintetek nincs értelme? (Úgy látom így gondoljátok.)


szomb. márc. 20, 2010 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
pont ue.-ről már írtam Hannibalnak anno... keressétek meg..nem linkelem met már rtele van a.. :evil: -
A Sagat vegye meg egy bőpéztácájú jampi


pén. márc. 19, 2010 23:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Nemtudom mivel jobb mint a 6eHuf-os 450-es, de te tudod.


pén. márc. 19, 2010 22:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Köszi!
Szerintem akkor Saga II lesz belőle.


pén. márc. 19, 2010 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ha több 100e Huf-os masinád van akkor megérheti 20e-es Everest.
Saga 500W 13e-től, átlag desktop géphez untig elég.

FSP 450w 6e
'..,hatásfoka 79-83% között mozog a teljes terhelési skálán.'
http://logout.hu/cikk/fsp455-paf_teszt/teljes.html


csüt. márc. 18, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szeretnék venni új tápot! 500 w-osat. FSP-ket néztem.

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség az FSP Everest 500W és pl. FSP Saga II 500W között. Csak dizájn és az hogy moduláris az Everest, vagy minőségben, megbízhatóságban is van különbség? Azért kérdezem, mert az Everestről láttam terhelés tesztet és elég megbízhatónak tűnik.

Esetleg milyen más megbízható 500 W-osat ajánlotok?

Köszi: Bence


csüt. márc. 18, 2010 18:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ez a széria a fogyasztás/teljesítményben nagyon jó lett. Viszont az áruk elég borsos a teljesítményhez képest. Ár/teljesítményben a 4-es széria még mindig nagyon jól tartja magát.
Illetve az árakat tekintve még van egy nagy űr az 5770 és az 5850 között sajnos. Az 5830 remélhetőleg ezt betölti majd.

Jó lenne, ha nV-nek a Fermije tényleg olyan nagy durranás lenne, mint ahogy azt elképzelték. Talán jót tenne az áraknak :)

Az ATI felvásárlást kezdetben én is értelmetlen lépésnek találtam, de úgynézki hosszú távon nem volt egy rossz döntés :roll:


szer. feb. 24, 2010 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az összes 5.. széria az Ati-ból röhejesen alacsony fogyasztású az elődökhöz képest is,nem beszélve a konkurensről ami lényesen gyengébb mint árban,mint teljesítményben!

Off :azzal,hogy az Amd felvásárolta az Ati-t-én már ugyanúgy el is temettem mint anno a 3Dfx-t a videokártya-fronton (azt az NVidia vette meg és a mai napig él abból amit ők ott összehoztak)
A jövő zenéje mindenképpen az Amd kezében van: nem lesz külön videokártya(..mint a hőskorban sem volt)..tudja a proci az ezernyi magjával.


szer. feb. 24, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Akik tápot akarnak venni, de nem hiszik el, hogy 400W bőven elég:
http://prohardver.hu/teszt/radeon_hd_59 ... s_zaj.html

A tesztkonfigot és a kicsit lentebb lévő fogyasztási táblázatot kell nézni :wink:


szer. feb. 24, 2010 13:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
proci
http://hardverapro.hu/apro/amd_athlon_x ... _1-50.html 16.5

www.argep.hu
alaplap
Asus M4A785TD-V Evo 20e
GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H 20e

mem
2x Kingmax DDR3 2GB 1333MHz 20e
(2x 2GB 1666Mhz-es már 30e)

vga
MSI R4850-2D1G-OC 1024MB PCIe (gyári tuning) 27e
PowerColor Radeon HD4850 1GB PCIe (gyári tuning) 27e

ATI 5750 1GB ~ 33e körül vannak

eddig SUM 84e (CPU,MB,MEM,VGA 48501gb oc)
----------------------------------------------------------------------------------
vinyó nem kell? esetleg egy 74GB-os WD Raptor rendszervinyónak ~10e

Milyen a tápod típusa?
ház+táp
http://hardverapro.hu/apro/serult_hp_dc ... _1-50.html 3e +1posta
FSP 450W 6e Huf


szomb. feb. 20, 2010 15:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Jónak tűnik. Tápodat nézd meg, hogy milyen márka. Ha minőségi 450W-s, akkor azt nem kell cseréld, elboldogul vele.

Ami marad, azt pedig a VGA-ra költsd.



Oké köszönöm a válaszokat.
Üdv!


pén. feb. 19, 2010 20:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jónak tűnik. Tápodat nézd meg, hogy milyen márka. Ha minőségi 450W-s, akkor azt nem kell cseréld, elboldogul vele.

Ami marad, azt pedig a VGA-ra költsd.


pén. feb. 19, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
razoritos írta:
nacorvus írta:
Idézet:
..hogy milyen cuccokat vegyek bele ,hogy a következő 5 évet kibirják vagy érdemes lenne ezt felujítani,...

Off:Ez is kibírná még 5 évig..ha nem akarnál olyan programokat használni.. :twisted:
Manapság nem lehet ilyen hosszú távra tervezni max 2-3 év,de akkor már egy leharcolt szekérrel rendelkezel.
On

Ha,a perifériákat (monitort,bill,egér,kamera egyéb kölönckék)nem számítod a konfigba ennyi pénzből egy igen jónak mondható Amd-s konfigot lehet összehozni egy dx11-videokártyával kártyával,vagy Intelesből a 8-fejű sárkány,de az el viszi legalább a keret felét (mármint csak maga a proci).

Szvsz: amin nem szabad spórolni,az egy normális táp és a jól szellőző ház(itt nem feltétlenül a házban lévő ventik számára és nagyságára gondolok..hiszen az is csak a tápot terheli)..ez több konfigot is kiszolgálhat és akár 10 évre is elég.



A sallangokat nem akarom cserélni (monitor stb) melyik legyen ezt újítsam fel vagy legyen egy új gép , felújításnál mindenkép cserélnék procit,vga, ramot és ha már ezeket cserélem akkor már alaplap (nem oszt nem szoroz)
amugy maradnék amd-nél csak jóval nagyobbat raknék bele mint ami most van.
A tápom az egy 450w a márkáját most meg nem mondom fejböl de 5 éve került 15000 -be a hütéssel nincs gondom általában 24 fok van a gép belsejében asszem ez elfogadható.

Ja az 5 évet azért irtam mert most találkoztam az első ,olyan játékkal ami nem akar menni rajta igaz, hogy elég nagy a gépigénye a Prototype-rol van szó és vele megegyező gépigényü FarCry1-2 meg szépen fut rajta.




Ez lenne az új konfig jó ez vagy valamin változtassak ezt kitudom hozni 120000böl

alaplap:

GIGABYTE GA-MA790GPT-UD3H
AM3, AMD® 790GX+SB750, 4xDDR3, Max:1333MHz, Max:16GB, VGA, 2xPCIE16, 3xPCIE1, 2xPCI, 1xIDE, 6xSATAII, 12xUSB, DVI, HDMI, Firewire, RAID, 8ch, Gigabit

Proci:

AMD Phenom II X4 955 AM3 3,2GHz BOX Black Edition

ram :

Kingston 4GB DDR3 1333MHz KIT CL9
4GB, DDR3, 1333MHz, Dual Channel

táp:

Gigabyte SUPERB 550P
550W, 1xFAN, 12cm

vga:

Asus EAH5670/DI/1GD5 (1024MB DDR5, 128bit, 775/4000Mhz , DX11, Dsub, DVI, CF, HDMI, Dual Slot Ventilátor)
ATI, 1024MB, DDR5, PCIE, VGA, 1xDVI, 1xHDMI, CrossFire, GPU:775MHz, RAM:4000MHz, 128bit, Aktív hűtés


pén. feb. 19, 2010 20:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Alaplap, proci, ram, VGA csere mindenképp kell.

Ha AMD vonalon akarsz maradni, akkor alaplap pl:
http://depo.hu/gigabyte/ga-ma790xt-ud4p_alaplap
vagy egy szerényebb:
http://depo.hu/gigabyte/ga-ma770t-ud3p_alaplap

Prociból:
http://depo.hu/amd/phenom_ii_x4_965_processzor Illetve ennek az alacsonyabb órajelű társai
vagy:
http://depo.hu/amd/athlon_ii_x4_620_processzor
Igazából én azt mondom, hogy az Athlon II X4 is elég.

VGA: legalább ATI 5770, ezek 40K környékén kaphatóak. Vagy 5850, de az meg már 70K környéke.

RAM: DDR3-mas megy bele az alaplapba és én azt mondom, hogy legalább 4 giga. Persze ekkor már 64 bites OS-t kell haszálj.
Sajnos a RAM árak mostanság elég magasak, legalább 30K a 4 giga.

Azt nem tudom garantálni, hogy 5 évet kihúz, de egy darabig jól elleszel vele.


pén. feb. 19, 2010 20:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Idézet:
..hogy milyen cuccokat vegyek bele ,hogy a következő 5 évet kibirják vagy érdemes lenne ezt felujítani,...

Off:Ez is kibírná még 5 évig..ha nem akarnál olyan programokat használni.. :twisted:
Manapság nem lehet ilyen hosszú távra tervezni max 2-3 év,de akkor már egy leharcolt szekérrel rendelkezel.
On

Ha,a perifériákat (monitort,bill,egér,kamera egyéb kölönckék)nem számítod a konfigba ennyi pénzből egy igen jónak mondható Amd-s konfigot lehet összehozni egy dx11-videokártyával kártyával,vagy Intelesből a 8-fejű sárkány,de az el viszi legalább a keret felét (mármint csak maga a proci).

Szvsz: amin nem szabad spórolni,az egy normális táp és a jól szellőző ház(itt nem feltétlenül a házban lévő ventik számára és nagyságára gondolok..hiszen az is csak a tápot terheli)..ez több konfigot is kiszolgálhat és akár 10 évre is elég.



A sallangokat nem akarom cserélni (monitor stb) melyik legyen ezt újítsam fel vagy legyen egy új gép , felújításnál mindenkép cserélnék procit,vga, ramot és ha már ezeket cserélem akkor már alaplap (nem oszt nem szoroz)
amugy maradnék amd-nél csak jóval nagyobbat raknék bele mint ami most van.
A tápom az egy 450w a márkáját most meg nem mondom fejböl de 5 éve került 15000 -be a hütéssel nincs gondom általában 24 fok van a gép belsejében asszem ez elfogadható.

Ja az 5 évet azért irtam mert most találkoztam az első ,olyan játékkal ami nem akar menni rajta igaz, hogy elég nagy a gépigénye a Prototype-rol van szó és vele megegyező gépigényü FarCry1-2 meg szépen fut rajta.


pén. feb. 19, 2010 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
..hogy milyen cuccokat vegyek bele ,hogy a következő 5 évet kibirják vagy érdemes lenne ezt felujítani,...

Off:Ez is kibírná még 5 évig..ha nem akarnál olyan programokat használni.. :twisted:
Manapság nem lehet ilyen hosszú távra tervezni max 2-3 év,de akkor már egy leharcolt szekérrel rendelkezel.
On

Ha,a perifériákat (monitort,bill,egér,kamera egyéb kölönckék)nem számítod a konfigba ennyi pénzből egy igen jónak mondható Amd-s konfigot lehet összehozni egy dx11-videokártyával kártyával,vagy Intelesből a 8-fejű sárkány,de az el viszi legalább a keret felét (mármint csak maga a proci).

Szvsz: amin nem szabad spórolni,az egy normális táp és a jól szellőző ház(itt nem feltétlenül a házban lévő ventik számára és nagyságára gondolok..hiszen az is csak a tápot terheli)..ez több konfigot is kiszolgálhat és akár 10 évre is elég.


pén. feb. 19, 2010 18:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 19, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!
Vásárlás elött állok!
A régi konfig:
asus nforce k&n amd ddr400 alaplap
amd sempron 754 2600mhz proci
1giga ram
c3d ati radeon 9550 256mb
ezt lecseréltem egy nvidia geforce 7600 gs 512mb-re vga


5 évet birt ki ez a config ,mert mostmár az új játékok szaggatnak és abban kérnék tanácsot
hogy milyen cuccokat vegyek bele ,hogy a következő 5 évet kibirják vagy érdemes lenne ezt felujítani,gondolok itt arra ,hogy proci ,vga ,ram csere.
Ja az új configra 120000 szánnék!

Válaszokat előrre is köszönöm.


pén. feb. 19, 2010 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vagy Accelero S1 rev 2, egy halk 9 vagy 12 centis ventivel
Vagy ThermalRight HR-03 GT szintén 9-12 centis ventivel.

Nekem az utóbbi van. Annó nagyon jutányos áron sikerült hozzájutnom. Panaszom nem lehet rá.

Használtan is bátran megveheted őket, gyakorlatilag nincs mi elromoljon rajtuk :D


vas. feb. 14, 2010 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
HD 4850-re milyen hűtőt ajánlanátok? Nagyon csöndes, inkább hang nélkülire lenne szükségem. A mostani gyári Sapphire megtöri a csendet.


vas. feb. 14, 2010 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség