Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 14:26



Hozzászólás a témához  [ 3084 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő
Videókártya!!! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
a monitorom vga-s csatival van, (egy régebbi samsung led monitor), eddig úgy ment hogy raktam rá egy dvi-i átalakítót és úgy kötöttem rá a karira, de ezeken az új pascal kártyákon már nincs analóg kimenet, és hát erre nem gondoltam, ezért kell


vas. okt. 09, 2016 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Mindkettőnél megad lapkakészletet, tehát szerintem aktívnak kell lennie mindkettőnek.
De a mai világban mire kell a VGA? Valami régi projektorhoz?


szomb. okt. 08, 2016 14:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
hello, egy kérdésem lenne, hdmi-vga vagy displayport-vga adapter után kutatok, de egyszerűen nem tudok dűlőre jutni, itt vannak pl ezek az átalakítok, de egyiken se írja hogy aktív vagy passzívan működnek

http://focuscamera.hu/delock-adapter-di ... te-p377942

http://focuscamera.hu/delock-hdmi-vga-m ... er-p350864

Videókártyára akarom kötni. és ahhoz aktív kell, csak digitális kimenetek vannak a rajta. valakinek nincs tapasztalata ezekkel?

a választ előre is köszi


pén. okt. 07, 2016 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Elsősorban video lejátszáshoz kell a vga kártya, és csak azért nem elég az alaplapra integrált, hogy 2 monitoros üzemmódban (ill. monitor + tv) tudjam használni. Amúgy az utóbbi időben elég nagyot lépett előre az xubuntu hardver támogatás tekintetében, gyakorlatilag nem tudok olyan eszközt beletenni/rádugni a gépre ami ne működne egyből.
Ez a vga kártyákra is igaz, a többmonitoros mód is kapásból megy.

Viszont a win7 alatt döglődik a flash player, a youtube videókat nem játssza le. Ha letiltom a flash-t, a HTML5 lejátszóval jól megy. (linux alatt hibátlanul megy a flashplayer, ugyanazon a hardveren). Kivétel a 8600GTS mert azzal win7 alatt sem jelentkezik a probléma. Kutakodtam a neten, de egyelőre nem tudom mi a megoldás, talán ha frissül a flash, az már javítva lesz....

Az ajánlatot köszi, de sajnos ebben DELL gépben nincs további tápcsati a videokártya számára, így csak olyan kártya jöhetne szóba, aminek elég az alaplapból felvett áram.


kedd okt. 28, 2014 23:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
'Nagy'-kérdés mire használod-egyben hülye-is hiszen kb.tudom 8)
A win7 "élményindexére ne,ad semmit a legújabb laptopokon (5x fölött!!) is a legmagasabb érték a 8,3,ám de mire? :hm:
Az Nvidi(a)'nál a mai napig a standard hogy maga az alaplap és a hozzávalók..a másik oldal mindent egybe-be a szervezetbe(APU-all prosessor unit...erről a 386-486 jut eszembe:nem kell vennem co-pocecssort :mrgreen: )

:!: Bocsánat elkalandoztam! :cry:
Tervezésre oktatásra és a későbbi "gondok elkerülése végett' én a passzív hűtésű kártyát választanám..
Hozzátéve hogy linux alatt..erősen meg kell vele küzdened-Lesz,egy olyan mint,ha érzésed,bár ez is disztrib GUI és alkalmazásfüggő

Keress meg priviben és adok neked egy szjúpört..xxx.ezerér' !-Ftényleg van és nem kell! a sájt volt van:Asus5750HD -


kedd okt. 28, 2014 19:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Jobbhijján egy win7 "élményindexet" néztem meg a gépeken (3D / aero megjelenítés teljesítmény).
Meglepő! Legalábbis nekem.
FX580 512Mb -> 6,4 / 6,4
9400GT 512Mb -> 5,9 / 4,9
8600GTS 256Mb -> 6,5 / 6.5


szer. okt. 22, 2014 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Nekem az FX850 tűnik a leg erősebbnek.


szer. okt. 22, 2014 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Sziasztok! Segítsetek légyszi összehasonlítani 3db videokártyát:
MSI /NVIDIA® GeForce 9400 GT
NVIDIA QUADRO FX580
Leadtek NVIDIA 8600GTS
3 egyforma PC közül kellene választanom egyet, egyedül a videokártya a különbség közöttük.
(Core2 QUAD, 8G rammal, win7 és linux lesz rajta).

A 9400Gt passzív hűtésű (nagy borda , nioncs ventillátor), a másik két kártyán van hűtőventillátor, az FX580-on nagy borda apró ventivel, a 8600GTS nagy borda nagy venti.
A csatlakozások:
FX580 2db displayport + 1db DVI
9400GT 1db DVI, 1db HDMI, 1dv VGA
8600GTS 2db DVI


szer. okt. 22, 2014 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a véleményeteket a PCI-e -ről.
Adott egy munkaállomásnak használt szervergép ebben van 4db PCI-e 8x és van 2db PCI-X 133Mhz.
Szeretnék bele enni egy komoly videókártyát, mert az alaplapi elég gyenge, és ha komolyabb szimulációhoz komolyabb grafikáját kell előkészíteni az eléggé körülményes és időigényes.
Nemtudom bele tehető-e a 16x-os típusú a 8x-osba vagy mindenképpen csak az 8x-at lehet beletenni. Mivel már nem igazán foglalkozok gépek összepakolásával ezért elszaladt előttem pár típus.

Ha komolyabb grafikus készlettel szerelt kártyákat nézek az mind 16x-os. Ezek a TESLA-k vagy Quadro-k, áruk a csillagos ég. Azonban ha ezeket egy kicsit sem tudom kihasználni akkor nem sok értelme van beleölni a sok pénzt, és a 8x-esek sem a legjobbak.
A gép amibe megy az egy SUN Fire x4600.

Nemtudom mennyire megy még az fórum, elég régen jártam erre, azért felteszem a kérdésem.
köszönöm az ötleteiteket.
üdv
energo


csüt. nov. 07, 2013 11:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
nbela írta:
Próbáltad megkenni valamivel?
Igaz többnyire ezek a kenegetések csak időleges javulást eredményeznek...


Hello bocs a késésért de nem kerültem netközelbe

Adtam rá egy kis kenést most úgy nézki működik. Amúgy azért nem ment tűdővel a fújás mert a mágnes visszafogta. remélem most menni fog egy ideig. lehetséges hogy azért sem ment mert beleért fekete piros.


vas. máj. 20, 2012 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
"tüdővel megfújom nem pörög" akkor az nem jó!
Kézzel is érezni kellene hogy szorul, akad, besúrol, csapágyas, lötyög a tengelye...
Siklós vagy görgős? Próbáltad megkenni valamivel?
Igaz többnyire ezek a kenegetések csak időleges javulást eredményeznek...


pén. máj. 18, 2012 12:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
nbela írta:
Kiszed, tüdővel megfújod, pörög, akkor mechanikusan jó.
9 V elem a piros/feketére, pörög vagy kuka...


tüdővel megfújom nem pörög. mindjárt előások egy elemet :)


pén. máj. 18, 2012 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Kiszed, tüdővel megfújod, pörög, akkor mechanikusan jó.
9 V elem a piros/feketére, pörög vagy kuka...


pén. máj. 18, 2012 11:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 09, 2010 15:44
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Help!
nem megy a videókártyahűtőm. rá van kötve minden csatlakózó okés szétszettem kitisztítottam visszaraktam úgysem. De mintha erőlködne mert megy egy két tized fordulatot néhány másodpercenként.


pén. máj. 18, 2012 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Szeretnék videokártya tervezéssel foglalkozni. Nincs valakinek valami tippe milyen könyvek jelentek meg az utóbbi időben, amiben ezzel foglalkoznak, úgymint memóriaszervezés, a ramdac, az adatátvitel ...stb. Angolul kell természetesen.


vas. feb. 05, 2012 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
...Fogyasztás: írják,de csak a videoprocira vonatkozóan- tehát annál nagyobb..promt nyári melegben a hűtő pl.és az egyéb passzív cuccok hűtése +szipkázza az energiát.


kedd júl. 12, 2011 20:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
A gyártó honlapján a specifikációk között általában ott szokott lenni vagy a kártya manualját letöltve abban szintén általában bele szokták írni.
Fogyasztás már fogósabb kérdés. Azt nem nagyon szokták híresztelni. Normális VGA teszteknél viszont ki szoktak térni erre a kérdésre.


kedd júl. 12, 2011 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Most így hirtelen megnéztem két gyártó termékeit, mindegyiknél ott szerepelt a fizikális méret.
Talán keresgélj egy konkrét gyártó (MSI, Gigabyte, stb.) honlapján.


kedd júl. 12, 2011 12:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Mostanában egy tök egyszerű dolog kerget engem frászba, de igen jó érzékkel. Soha semminek nem találom meg a fizikai méreteit. Bármilyen cuccot is nézek, csak processzor órajelet meg memória méretet nyomnak a reklámok akármilyen hangosan, de arról egyetlen szót sem szólnak, hogy mekkora a fogyasztása, és milyen méretei vannak az adott cuccnak - belefér-e egy régebbi számítógépházba.

Van valahol egy olyan oldal, ahol külső fizikai méreteket is megtalálhatok pld videokártyákról?


kedd júl. 12, 2011 9:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
A Windows-ban vissza lehetett állítani a monitorok pozícióját, és szerencsére csak a driver telepítéskor indult automatikusan az Nvidia programja, kiléptem, újraindítottam a gépet, és most nem fut.

Kösz a segítséget!


pén. jún. 10, 2011 8:20
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Nincs senkinek Gigabyte 3 ventis 6870-es videókártyája? Milyen a hangja?


csüt. jún. 09, 2011 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Igen, régi kártyáknál a freki csökkentése nem jár túl látványos fogyasztáscsökkenéssel. Mai kártyáknál ilyen 800-1000MHz-ről veszik vissza 1-200MHz-re a frekvenciát. Illetve ami még fontosabb, hogy a feszültséget is csökkentik. (Hogy ez milyen sokat jelent, azt szerintem te jobban tudod :) ) Régi kártyáknál erre nem nagyon van lehetőség sajnos.

Monitorkezelő hmm. Azt próbálhatod meg, hogy vezérlőpultban leszeded az Nvidiás dolgokat, majd eszközkezelőben eltávolítod a videókártyát. Restart. Amikor telepíteni akarja, akkor kézi telepítést válassz és add meg neki a kicsomagolt Nvidia telepítőből a drivert.
Előfordulhat, hogy így is fel fogja rakni az Nvidiás monitorkezelőt, akkor sajnos nincs mit tenni.
(Ha a vezérlőpultos ablakban próbálod átrendezni a monitorokat, akkor is makacskodik?)


csüt. jún. 09, 2011 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Igazad volt, így már működik, le is vettem felére a frekvenciákat, és őrületes 4...5 W-tal csökkent a fogyasztás... :-\

Vajon le lehet szedni valahogy az NVidia hülye monitorkezelő szoftverét (ami ragaszkodik hozzá, hogy nekem jobb oldalon van az elsődleges monitorom, pedig nem), hogy csak a driverek maradjanak?


csüt. jún. 09, 2011 18:15
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Igen, hátha egy újabb driverrel tudná kezelni rendesen a Rivatuner a VGA-t.


csüt. jún. 09, 2011 17:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Úgy érted, hogy akkor talán bent maradna a pipa?!?


csüt. jún. 09, 2011 16:53
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Esetleg ha videókártyának megfrissíted a driverét?!


csüt. jún. 09, 2011 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Köszi Hannibál!

Feltettem a RivaTunert, elvileg van is benne órajel állítási lehetőség, de nem tudom aktiválni.
Engedélyezném az overclockot, erre feldob egy ablakot:
http://audiodiyers.hu/download/file.php ... &mode=view
de akár újraindítom, akár anélkül detektálja a frekit, akár "cancel", a pipa eltűnik az overclock engedélyezése elől, és nem lehet megváltoztatni a frekit.


csüt. jún. 09, 2011 11:46
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Valóban, kicsit erős volt, de mint írtam, ehhez a géphez filléres dolog lenne az SSD, és ahogy Hannibal is írta, sokat javít a gép válaszidején!


csüt. jún. 09, 2011 9:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Google eldugott bugyraiban egy 65W-s TDP-t találtam, azaz 65W a max fogyasztása (ez kb reális is).
Ebből kiindulva IDLE értéket olyan 30-40W körülre saccolnám.
Sokkal kevesebbet fogyasztó kártyát nem is tudom mit lehetne. Eleve nem nagyon vannak a kínálatban már AGP-s kártyák (most hirtelen újonnan nem is találtam). A gagyibb kártyák is egy 20W-t megkajálnak, nem tudom, hogy érdemes-e vele egyáltalán foglalkozni.

A kártyát a Rivatuner ismeri és szerintem tudja állítani a frekvenciáját. Egy próbát megér.


csüt. jún. 09, 2011 7:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Sziasztok!

Tanács/infó kellene.

Van egy Geforce FX5500 videokártyám, és gyanús, hogy sokat fogyaszt. Vajon mennyi lehet a fogyasztása alapjáraton? (Semmi 3D-s dolgot nem használok.)

Mit lehet venni helyette, aminek van 1 digit és 1 analóg kimenete, sokkal kisebb a fogyasztása, és netán video bemenete is?
Vagy pedig lehet-e olyan firmware-t letölteni hozzá, amivel jelentősen csökkenthető a sebessége, fogyasztása.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi csüt. jún. 09, 2011 10:28-kor.



szer. jún. 08, 2011 22:16
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
VaFec írta:
Nincs.
Egyébként meg aki ilyen erős konfigra elszórja a pénzt, annak az SSD csak filléres dolog, ár érték arány ide, vagy oda!

Használj vízhűtést, az halkabb mint a ventillátor!


Az elszórja a pénzt azért erős :)

Fél éve építgetem a maszek melómból keresett pénzecskémből, és mivel vagy 5-6 évig nem lesz esélyem újra gépet venni, így most próbálok erősebbet venni, hogy kitartson.

Vízhűtés meg valahogy nem igazán érdekel. Tudom hogy csendes, de nem akarok vele bíbelődni.

Az SSD-t meg átgondolom mert 25-30 k-ért már lehet venni, és így azért már más a gyerek fekvése.


szer. jún. 08, 2011 13:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
rasputyi11 írta:
Az SSD-ket néztem de az ár érték aránya annyira borzalmas, hogy nem éri meg. Majd később ha olcsóbbak lesznek veszek egyet, addig elkarcolgatok ezzel a konfiggal :)

A Gigabyteról amit írtál már sokat olvasgattam. Sajnos a három ventillátornak pont a hangjával voltak problémák a tesztekben, az mellett hogy a hűtési teljesítmény így valóban jó. Ráadásul az két kártyánál 6 venti. De azért majd ,még jobban utána nézek.


SSD-re ne úgy tekints, mint egy vinyó alternatívájára. Igen, adatokat tárolunk rajta, de a hasonlóság ennyiben kifújt.
Úgy gondolj rá, mint pl vinyó és memória összevetésnél. Ha így nézzük a vinyóhoz képest a memóriának is borzalmas a GB/forint aránya.
SSD nagyságrendekkel gyorsabb, mint egy vinyó, írtózatosan megdobja a rendszer sebességét, válaszidejét. Tesztekkel nem tudom most bizonyítani, de biztos, hogy többet ér, mintha mondjuk hogy i5 helyett i7-t veszel.
Szóval én továbbra is azt mondom, hogy ez a konfig mellé én biztos odaraknék egy SSD-t. Egy 64 gigáson már elfér az oprendszer, plusz a gyakran használt programok.


szer. jún. 08, 2011 9:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Nincs.
Egyébként meg aki ilyen erős konfigra elszórja a pénzt, annak az SSD csak filléres dolog, ár érték arány ide, vagy oda!

Használj vízhűtést, az halkabb mint a ventillátor!


szer. jún. 08, 2011 7:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Máshogy teszem fel a kérdést. Van valakinek tapasztalata HD 6870 - Toxic vagy esetleg Gigabyte 6870 OC kártyával kapcsolatban? A teljesítményüket a tesztekből lehet ismerni, inkább a hangjukra vagyok kíváncsi.


kedd jún. 07, 2011 22:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Az SSD-ket néztem de az ár érték aránya annyira borzalmas, hogy nem éri meg. Majd később ha olcsóbbak lesznek veszek egyet, addig elkarcolgatok ezzel a konfiggal :)

A Gigabyteról amit írtál már sokat olvasgattam. Sajnos a három ventillátornak pont a hangjával voltak problémák a tesztekben, az mellett hogy a hűtési teljesítmény így valóban jó. Ráadásul az két kártyánál 6 venti. De azért majd ,még jobban utána nézek.


pén. jún. 03, 2011 22:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Nagyon szép konfig, le a kalappal.
Esetleg én még az SSD-n gondolkodnék el. Hihetetlenül megdobja a rendszer sebességét és válaszidejét. 64-128 giga elég tud lenni.
Pl.: http://ipon.hu/webshop/product/_ocz_120 ... 20g/178386

6870-ről annyit találtam eddig, hogy a stock cooler 41 dba-s.
Gigabyte-nak van egy ilyenje: http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3663#ov
Konkrét értéket nem találtam egyelőre hozzá, csak pár hozzászólást, hogy ahol ezzel a hűtéssel találkoztak, ott halk volt. (Persze, tudom, ez relatív.)
Elméletileg nem lehet rossz, jó nagy darab alu tömb, három alacsony fordulaton forgó venti. Talán érdemes lenne jobban utána keresni, hátha van olyan teszt, ahol mérik a zajkibocsátását.


pén. jún. 03, 2011 21:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Úgy áll össze hogy :
Chieftec BH01-es szerverház
2db silenx ixtrema pro ixp-74-14t ház ventillátor (14dBa)
ASUS P7P55D-E PRO alaplap
I7-870 proci 2,93 Ghz (4,1 Ghz-re húzható ebben a lapban, majd tesztelem :)
noctua nh-d14 proci hűtő (19,6 dBa)
GSKILL Memória 4x4 gb 1866 MHZ (Ebben a lapban 2000-2100-ig húzható állítólag, majd tesztelem:) )
Zalman 750-HP 14cm hőcsöves ultrahalk táp
2db SATA 3-as 1Tb -os WD winyo RAID-ben :)
és 2 db 6870 -es videokari ez még ?-es


pén. jún. 03, 2011 15:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Kettő 6870? Tyűűű :D
Ha nem titok, elárulnád a leendő gép többi paraméterét is? :)


pén. jún. 03, 2011 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Hannibal írta:
Idle állapotban még talán elérhető a 20 dba, de terhelt állapotban nem hiszem, hogy 6870-ből találsz olyat, ami 20 dba alatt marad gyárilag.
Esetleg ha veszel külön hűtőt, amire teszel valami halk ventillátort.


Elnézést ha esetleg félre érthető voltam. Természetesen tudom , hogy nem találok olyan karit ami 20 alatt lesz, csak szeretném megtalálni a leghalkabbak valamelyikét. Voltak a 4XXX-es szériában Silent jelzésűek de ilyet ebben nem láttam, illetve esetleg a Vapor-x -en gondolkodom, hogy talán az esetleg. Csak gondoltam hátha valaki mélyrehatóbban foglalkozott a dologgal. Ráadásul 2 lesz belőle így nagyon nem lenne mindegy.


pén. jún. 03, 2011 14:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Idle állapotban még talán elérhető a 20 dba, de terhelt állapotban nem hiszem, hogy 6870-ből találsz olyat, ami 20 dba alatt marad gyárilag.
Esetleg ha veszel külön hűtőt, amire teszel valami halk ventillátort.


pén. jún. 03, 2011 9:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Bár ez lehet, hogy a vásárláshoz tartozna inkább de azért megkérdezném, hogy tud -e esetleg valaki olyan tesztről ahol a 6870-es kártyákat hangra tesztelték. Egy olyan gépet építek amiben a ventillátorok nem adnak ki 20 dBa-nal nagyobb zajt, és nem szeretném ezt a videókarival elrontani. Vagy esetleg ötletek, tapasztalatok? Előre is köszi.


csüt. jún. 02, 2011 23:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
:roll: A memó hibáknál nem egyszerre tojik be.Pl ilyen megy kb 4-10 pecet és elkezd csíkosodni színesben,pixellesedik aztán játék közben semmi csak a feketeség,de ettől még a gép megy tovább...csak nem látsz semmit sőt egy gyors újraindítás után(drasztikus ki-begomb) magát BIOS-postot sem látod.


pén. máj. 20, 2011 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 18, 2011 19:02
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Sajnos a paszta nem használt!!!!
Lehet hogy tényleg a memoriák melegszenek!!!!!Na mindegy ennek annyi akkor.

Köszönöm a segítséged!!!!


csüt. máj. 19, 2011 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Aha! Az más akkor a hűtésével van gond a kártyának "gyíkfű" a hűtő talpa alá vagy nagyobb hűtőfelület,esetleg a ramokat hűteni,de köztünk szólva egy ilyen kártyára a pasztán kívül sokat nem költenék, mert Pl egy 'Mogyoró-féle' bontóban egy jobb h.bordra ár feléért hozzá lehet jutni működőképeshez is.


szer. máj. 18, 2011 20:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 18, 2011 19:02
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Azért gondolom hogy a vidokártya lesz a hunyó mert ezt az alaplapot meg procit használom már egy ideje tökéletesen működött eddig és hogy most bele raktam a 9600 Xt most fagy a játék.Ezelőtt egy Geforce FX5200 kártya volt benne


szer. máj. 18, 2011 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Mégis miből gondolod,hogy a videokártyádnak van valami baja?-Tudom,mert egy idő után nincs kép, ez táp gond,de nem a táppal van gond,az alaplapos topicban nézz körül hányszor fikáztam eme gyártót és a remek VIA-s lapkészleteit.. Pedig ott mindenki legalább Asus minőségűre kvalifikálta :(
Idézet onnan, by me: .Olcsó és nem ráz kategória:dzsunka-munka olcsó alkatrészekből és csak a neve hasonlít...
-a kondik a lapon ennyit tudnak.. Alkatrészköltségben max kb 1600-2000 Huf,de ha nincs a cseréhez felszereltség,(páka-normális-sasszem, forrasztási gyakorlat akkor ne is erőlködj-mert, 'anyóka csúnyább lesz mint valaha'-el sem indul!
:( Új állja a helyét!


szer. máj. 18, 2011 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 18, 2011 19:02
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Sziasztok!!!!

Szükségem lenne egy kis segítségre!!!!!!

Van egy régi Sapphire radeon 9600XT 256 MB samsung memory-s videokártyám most raktam bele egy Asrock K8 Upgrade VM800 alaplapba amiben egy 3000+ AMD Sempron proci van, a tápom kb 1 hónapos chieftec 400 -as Oprendszer Xp sp3.Játék közbe állandó jelleggel le fagy valamikor egy óra valamikor 5 perc után.Nem melegszik a kártya
Az alaplap biost már frissítettem nem használt semmit.A kártyához felraktam a legújabb drivert ami 10.2 -es Sapphire oldalrol töltöttem le.Így se megy!!!!!!!Néztem a kártyához biost de csak Hynix memory biost találtam ami frissebb az enyémnél.

Ha tudnátok segíteni annak örülnék!!!!!!

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!!!!


szer. máj. 18, 2011 19:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 11, 2004 11:04
Hozzászólások: 358
Tartózkodási hely: Slovakia ;)
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Eddig a 266.58 a leggyorsabb Nvidia driver, de 2-szer 0 az 0. :) Tanácsolták a 266.66-ot, de én már belefáradtam a driverbuzerálásba.


pén. feb. 11, 2011 17:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
Igen, most már OK! DDR3-as marad, mert azt támogatja az alaplap!


pén. jan. 21, 2011 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Videókártya!!!
impulZ írta:
hali!
Tudja valaki, hogy egy 4GB-os DDR3-as memória megfér-e egy GDDR5-ös videokártyával?

Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Az egyik a videókártyáé, a másik meg a rendszeré.


pén. jan. 21, 2011 9:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3084 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség