Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:12



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
ACPI BIOSZ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
Tron írta:
külső segítség kell az indításhoz (időrelé)
Ebben lehet valami, köszi!

Laci_L írta:
Lehet, hogy rossz az új elem, de az is lehet, hogy terhel valami.
Úgy néz ki minden beállítást rendben elment, nem is felejti el úgy, mint amikor lemerül az elem. Egyedül ezt nem, de olyan szinten, hogy kilépés vagy reset nélkül csak simán csinálok egy mentést, és már visszaállt az alapra.


csüt. márc. 02, 2017 2:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
Sajna volt már ilyen a praxisomban.
Nemnagyon van mit tenni, külső segítség kell az indításhoz (időrelé)


szer. márc. 01, 2017 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
vackor írta:
... Elemet cseréltem, nem az a baj. BIOS a legutóbbi, nincs mire frissíteni.

Mérd meg az elemet, de bent a helyén, terhelve. Lehet, hogy rossz az új elem, de az is lehet, hogy terhel valami. Az utóbbi esetben én feltenném a kezeimet. Hacsak nem egy hibás elkó, az még cserélhető. :wink:


szer. márc. 01, 2017 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
Hello! Most épp egy Fujitsu Esprimo E900 géppel küzdök. Azt kéne beállítani rajta, hogy amint áram alá kerül (elosztó bekapcsolása) rögtön kapcsoljon be és induljon el. A BIOS-ban van ilyen beállítás, de hiába állítom be, mindig visszaáll alapra, és nem indul el automatikusan. Elemet cseréltem, nem az a baj. BIOS a legutóbbi, nincs mire frissíteni.


szer. márc. 01, 2017 9:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
Kösz a vélemény, sokat segítettél :)


kedd feb. 03, 2015 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
A BIOS frissítés leírása alapján én úgy gondolom, hogy ha a jelenlegi 2.18-nál régebbi, akkor érdemes frissíteni. A 2.19 elég speciális, arra nem pazarolnék időt.

A beállító program haszna meg a gyakorlatban derül ki. Telepítsd fel, ha nincs sok haszna akkor leszedheted. Nekem Toshiba noteszhez hasznos volt, persze a megfelelő beállítás után nem kellett újra elővenni. :-D


hétf. feb. 02, 2015 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: ACPI BIOSZ
Nem tudom, mennyire illik ebbe a témába a kérdésem, de nem találtam jobbat hozzá.

Vettem egy használt Lenovo TinkPad X60-as laptopot. Úgy gondoltam, hogy XP-t telepítek rá, és a driverek keresése közben a support.lenovo.com oldalon találtam biosz frissítést és beállítást (gondolom egy progi, amivel a windows indítása után tudom módosítani a biosz beállításait) is.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes ezeket telepíteni (illetve frissíteni a bioszt)?

És csak a félreértések elkerülése érdekében:
Ha a "Component"-nek BIOS-t választunk, mindhárom XP-s bejegyzés megjelenik, amit letöltöttem (és amiről kérdezek), plusz egy DOS-os.


hétf. feb. 02, 2015 13:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Szevasztok !

Van egy ASUS k8N alaplapom AMI BIOS-sal. Szeretném használni a hibernálás és a készenléti állapot funkciókat, de sajnos egérmozgásra és billenytűzet-nyomásra feléled a gép. Sajnos a BIOS-ban a "resume on PS/2 mouse" és a "resume on keyboard" funkciók csak a SOFT OFF-ra érvényesek. Mit lehet csinálni, hogy hogy ez norálisan működjön, mint a régi gépemnél: Csak a bekapcsoló gombra éledjen fel?(vagy esetleg a POWER,SLEEP,WAKE billentyűkre kizárólag)


pén. feb. 17, 2006 13:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Te is láttad milyen a gép. Szal ha újat veszek akkor csontra újat. Nem hiszem, hogy tápal meg hasonlókkal fogok akkor vackolni. Csak amíg össze jön a rávaló addig gondoltam, hogy legalább ez élje től a dolgot...


szomb. aug. 20, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 16:28
Hozzászólások: 88
Hozzászólás 
Figyi, okod jogod azt csinalni a gepeddel, amit akarsz, de ez teny, hogy az a tap az esetek 95%-aban ido elott hal meg, elkepzelheto, hogy rant magaval nemi gep alkatreszt is, es hogy rossz ertekeket produkal... A tap az nem egy olyan dolog, amit az ember tul gyakran cserel a gepben, tehat, ha megveszel most egy jo kis tapot, az valoszinuleg meg a kovetkezo gepedhez is tokeletesen meg fog felelni, es ha esetleg beruhaznal egy ilyenre, akkor mar nem fogod megkockaztatni, hogy a zsir uj konfigod egy instabill tapon legyen, mivel ha raereszt egy kis tulfeszt a gepre, akkor garanciaba nem fogjak cserelni....

Ezt csak igy hozzafuztem, de tenyleg lehet kontakthiba is, ameddig az a tap van benne addig vegul is lenyegtelen, hogy mit tippelunk... :P

Tisztelettel

Marci


szomb. aug. 20, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
A szerintem hülyeség. Olvasgattam már a forumon is, hogy ezt csinálja azt csinálja a táp. Itthon van 2 ilyen táppal szerelt gépem. Még egyikel se volt gond. Lehet, hogy csak szerencsém van velük. Ezzel a tápal volt annyi bajom, hogy egyszer megált a ventije. De azon kívül még nem volt semilyen probléma vele...


szomb. aug. 20, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Kontakthiba.
De attól a táp még fos.


szomb. aug. 20, 2005 9:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Csak XP-vel. Más OS már rég járt a gépen, de azokal nem jöttek elő ilyen gondok. De mielött ilyen gondok lettek volna már akkor is Xp volt rajta

Szal azt mondjátok táp. És mégis milyent kéne bele rakni? Sokat nem ér már ez a gép, szal nem sok értelme lenne bele tenni több tíz ezerért tápot, mert akkor megdupláznám már az árát :D

Tegnap felment a pumpa az agyamban egy lefagyás után, lekpatam az oldalát, és "átmozgattam" mindent. Nem szedtem szét csak benyomkodtam a helyére. Ezóta nem jött elő ilyen hiba :?
Ehhez mit szóltok? :hm:


szomb. aug. 20, 2005 7:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
csak XP-vel próbáltad???
tippek
1. táp
2. driver bug, vagy inkompatibilitás
3. memoria


pén. aug. 19, 2005 19:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 16:28
Hozzászólások: 88
Hozzászólás 
Hat en inkabb arra voksolnek, hogy lehet a geped valamelyik alkatresze nem kapja a megfello tapellatast, mivel az a tap egy hulladek es szerinte surgosen csereld le, ha nem szeretned, hogy valami komolyabb baja legyen a gepnek, ezt a hibatol fuggetlenul megeri kicserelni... A memoria teszteles tippem meg mindig all, szal azt nyomd vegig es utana mondd, hogy talalt-e valamit...

Tisztelettel

Marci


pén. aug. 19, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Ezt el is felejtettem :oops: Egy 6VIA89-es alaplapom van. És egy Vargáné és T-sa táp, de mivel a másik alap lappal nem volt ilyen gondom maradt az alaplap, mint ludas jelölt. A memóriákat (SD) kicserélgettem már minden kombinációban. Szereztem 1-2 oldalasokat is, azokkal is ugyan ezeket produkálta. Bár igaz, hogy egy egy memória csere után pár napig tünet mentes volt... Lehet, hogy kontakt hiba lehet az alaplapon???


pén. aug. 19, 2005 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 16:28
Hozzászólások: 88
Hozzászólás 
Udv

Nem irtad le, hogy milyen geped van... En is a memo tesztet javasolnam elso korben, mint pl http://www.memtest.org/ , utana meg beirhatnad, hogy milyen tapod van, esetleg winchi teszt, bar akkor a masik deszkaval is csinalna, de erdemes minden tesztet vegignyomni... Elkepzelheto, hogy a memoriad nem szereti az alaplapot, vagy ilyesmi, de igy eleg nehez mondani akarmit, ha nem tudjuk milyen geped van...

Tisztelettel

Marci


pén. aug. 19, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem a cdrom és hálókártya hibaüzeneteknek nincs köze a lefagyáshoz.
Futtass le néhány memóriatesztet, és keress újabb verziójú BIOS-t.

Köthetők a lefagyások bizonyos eseményekhez? (Készenléti mód, hibernálás, stb). A szüleim gépe is igen furcsán viselkedett. Hibernálás után nem tudta folytatni a munkát, meg hasonlók (bár le nem fagyott). Egy új BIOS viszont megoldotta az összes ilyen problémát.


pén. aug. 19, 2005 7:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás ACPI BIOSZ
Az egész 3 éve kezdődött. Haza jöttem a nyaralásból és a nyaralás elött megkezdett XP instalálást be akartam fejezni. Egy idő után siekrült is, de néha néha újra indult a gép. Akkor még nem is tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Azonban használat közben szintén újraindult. Aztán megkérdeztem egyik hozzáértő ismerősömet, mondta, hogy vegyem ki az automatikus újraindítást. Ezt meg is tettem, és akkor megismerkedtem a kék halállal.
Aztán mivel nem tudtuk / tudták (szervizesek) kiszűrni, hogy mi a baj másfél éve (igen másfél évig kékhaláltól szenvedbve használtam) tettek bele egy hasonló tipusú alaplapot. De az lénygesen lassabnak bizonyult. Aztán fél év csiga tempó után meguntam és úgy voltam vele, hogy egye fene, napi egy-két kék halált elviselek, ha ehez az alaplaphoz képest a másik repül és visszaratam a régit. Mindent ment is szépen úgy két nappal ezelöttig, amikor is se szó se beszéd a lefagyott a gép. Se újraindul se semmi, egy az egyben megált. Aztán megnéztem az esemény naplót, azt már nézegettem régebben is, és akkor is ezeket e bejegyzéseket találtam:

"AMLI: Az ACPI BIOS nem engedélyezett IO-portcímre (0xcf8) próbál írni, amely a(z) 0xcf8 - 0xcff védett címtartományba esik. Ez a rendszer instabil működéséhez vezethet. Technikai segítségnyújtásért forduljon a rendszer szállítójához."

Erre pár másodpercre a következő:

"AMLI: Az ACPI BIOS nem engedélyezett IO-portcímről (0xcfc) próbál olvasni, amely a(z) 0xcf8 - 0xcff védett címtartományba esik. Ez a rendszer instabil működéséhez vezethet. Technikai segítségnyújtásért forduljon a rendszer szállítójához."

Ezek voltak eddig is. De ami merőben új az, hogy msot két másik bejegyzés is ismétlődik:

"Hiba történt az eszközön (\Device\CdRom1) a lapozási művelet közben."

"A számítógép automatikusan konfigurálta a(z) 0040F48752C5 hálózati című hálózati kártya IP-címét. A használt IP-cím: xxx.xxx.xxx.xxx."


Valaki hozzáértő legyen már olyan jó és írja már meg, hogy ezek mi a túrót jelentenek. V. ha nem is azt írja, hogy mit jelent, hanem, hogy mivel tudom orvosolni... Az még jobb lenne...


csüt. aug. 18, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség