Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:27



Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Egerek 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hi!

Lenne egy kérdésem: Hogyan lehet WinXP-nél beállítani az egér mintavételezési sebességét. A beállításokban nincs külön ilyen lehetőség. Valahol olvastam róla, de már nem tudom hogy hol.

Köszi előre is!


szomb. szept. 24, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Jut eszembe a zsinórokról, volt soros egerem amiben 8 ha nem több kábel volt bekötve !! :O
Ami egeret meg szétszedtem már tisztítási célokból... szerintem az optikaiban max. vastagabb a kábel a LED miatt, számuk amúgy megegyezik


szer. szept. 21, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
littleNorbi írta:
Ennek az egérnek mekkora a térereje A4 Tech RP-649z ps/2 Wireless Opt.Mouse 800dpi ?


Úgy érted milyen messziről veszi még tökéletesen a jelet az adója?
Mint minden hasonló egérnek, 1,5-2m a hivatalos. Szobán belül nem nagyon tudom 2-2,5 méternél távolabbra vinni. Ha a vevőnél lejjebb (v. egy szinten) van, akkor a szoba legtávolabbi pontjáról is vezérel, ha magasabban van az egér a vevőnél, akkor kb. 1,5m-re lehet elvinni. Azaz ha asztalon tartod a vevőjét, akkor min. 2m, ha a földön lévő gépre teszed rá, akkor csak 1,5m.

Ami kicsit megdöbbentő, hogy a 2 szobával arrébb lévő géphez vittem át a régi egeret (szintén A4Tech, rádiós), nem állítottam be ott sem egér azonosítást, és ugyanúgy az egyes csatornára volt beállítva. A régi vevő valami folytán simán vette az új egér jeleit, és a másik gépet irányítani lehetett vele. Ez légvonalban kb. 7 méter, 1 ajtó + 1 fal. Nem egészen értem hogy lehet, mindenesetre azóta channel 2-ra van állítva a régi egér.

A régi egerem (RFW-33):
Kép
Az új (RP-649Z):
Kép

(Visszaállítottam Channel 1-re, kipróbáltam, és még mindig tökéletesen veszi a régi vevő az új egér mozgását/kattintásait ilyen távolságból is. Ennyivel érzékenyebb lenne a régi vevő? :?: :shock: )


kedd szept. 20, 2005 22:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 04, 2005 18:35
Hozzászólások: 722
Hozzászólás 
Ennek az egérnek mekkora a térereje A4 Tech RP-649z ps/2 Wireless Opt.Mouse 800dpi ?


kedd szept. 20, 2005 19:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Itt van a fiókomban egy régi soros egér, 5 kábele van...


kedd szept. 20, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Szétszedtem, és az optikainak több kábele van.
A nem optikainak 3 az optikainak 4-5.

Szerintem azt kéne megállpítani, hogy hol van a törés. Csak nem tom hogyan sajnos nem értek hozzá.

Az alany egy genius netscroll +eye
Ha van valakinek egy fölös zsinorja szóljon!!


kedd szept. 20, 2005 7:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Opto egér zsinórjában semmi különleges nincs.
A csatlakozóknál, zsinóroknál vigyázni, mert esetleg előfordulhat hogy unszabványos, azaz más a bekötése a színeknek :)


hétf. szept. 19, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
durward írta:
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Valószínűleg megtört az optikai egerem zsinorja. Már sajnos nem garanciális. Be lehet szerezni egy ilyen zsinort valahol?
A szervizben nem sok reménnyel kecsegtettek.


Nem tudom az optikai egereknek különleges zsinórjuk van-e, de ha nem, akkor csak az egéren belüli csatlakozót kell nézned, és simán cserélheted egy másik (nem kontakthibás) egér zsinórjával.
Vagy van valami különleges egy optikai egér zsinórjában? Mert ha nincs, akkor nem nagyon értem azt a szervizt, amelyik ezt mondta.


hétf. szept. 19, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Mikk írta:
Végülis sikerült vennem egy egeret.
Marad a vágy így szert tettem egy Logitech MX1000-re 14500Ft-ért.
Eddig remekül működik.


Jó vétel, és jó választás volt. :wink:


hétf. szept. 19, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem egy rossz egérről át lehet forrasztani. Persze ne a kábel legyen rossz rajta. :)


hétf. szept. 19, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Valószínűleg megtört az optikai egerem zsinorja. Már sajnos nem garanciális. Be lehet szerezni egy ilyen zsinort valahol?
A szervizben nem sok reménnyel kecsegtettek.


hétf. szept. 19, 2005 11:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
hundavid írta:
Gabor2:

egyszerre vettem ,s így közös a vevőjük :(


Akkor elvileg nem szabadna előfordulnia. Max annyit tehetsz, hogy közelebb viszed hozzájuk a vevőt. Ha úgy sem jobb, akkor nincs mit tenni.


pén. szept. 16, 2005 3:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
Gabor2:

egyszerre vettem ,s így közös a vevőjük :(


csüt. szept. 15, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Végülis sikerült vennem egy egeret.
Marad a vágy így szert tettem egy Logitech MX1000-re 14500Ft-ért.
Eddig remekül működik.


csüt. szept. 15, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
Mikk írta:
Üdv
Belepofátlankodok kicsit mert én is egérvásár előtt állok.
Amit kinéztem:
Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer for Bluetooth™
Logitech MX310
Logitech Cordless Click! Plus
Logitech MX510 Performance Optical Mouse

Kb egy árban vannak.
Igazából a vezeték nélküli jönne be nekem is most.


Én ezek közül az MX510-et venném.
Nekem MX310 van, de én ezzel is tökéletesen elégedett vagyok.
Szóval MX510.


csüt. szept. 15, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv
Belepofátlankodok kicsit mert én is egérvásár előtt állok.
Amit kinéztem:
Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer for Bluetooth™
Logitech MX310
Logitech Cordless Click! Plus
Logitech MX510 Performance Optical Mouse

Kb egy árban vannak.
Igazából a vezeték nélküli jönne be nekem is most.


szer. szept. 14, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
hundavid írta:
Nekem nem akadozik egyáltalán, sőt miután jelez a progi, még egy jó darabig lehet használni. Ergonómia is ok!
Hogyan jelez a progi?


kedd szept. 13, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Hannibal írta:
haveromnak asszem valami microsoft egere van, abb pl bármilyen billt., billkombinációt be lehet állítani az egér egy adott gombjára, én ezt nagyon hiányolom
Szedd le az új szoftot a Superiorhoz. Itt már bármit (bill. kombinációt is) be lehet állítani a gombokhoz!


kedd szept. 13, 2005 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
hundavid írta:
...egyetlen hiba, a kettő egyszerre nem müxik. Mármint, ha egy pillanatban akarom használni ,pl néhány game-nál, de amúgy frankó!
üdv:


És ha átállítod az egeret és a vevőjét channel 2-re? Vagy egyben vetted a billentyűzetet + egeret, és közös vevőjük van?


vas. szept. 11, 2005 16:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Budapest/Tatabánya
Hozzászólás 
Nekem most kb egy fél éve a pro változat van.

Nekem nem akadozik egyáltalán, sőt miután jelez a progi, még egy jó darabig lehet használni. Ergonómia is ok!

Én vettem hozzá bill-t is (vezeték nélküli), egyetlen hiba, a kettő egyszerre nem müxik. Mármint, ha egy pillanatban akarom használni ,pl néhány game-nál, de amúgy frankó!
üdv:


vas. szept. 11, 2005 15:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Ja, és még valami. A számtech eszközök ára és tudása nem mindig van kapcsolatban, úgyhogy egy kicsit se zavarjon, ha a jobb egyben olcsóbb is. 8)


szomb. szept. 10, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Rozso írta:
Köszi Gabor2!

MansonBoy! Még annyit, hogy a töltős adó-vevő miatt is tetszik. Ha lemeül az akksi, akkor csere és már használhatom is. A Logitechnél asszem nincs ilyen.


Nekem is ez a fajta megoldás tetszik. Mindig van 2 feltöltött, bármikor bevethető akkum. És lehetetlen előbb lemeríteni a 2 használatban lévőt, mint ahogy a töltő feltöltené a 2 lemerültet, mert az egér elvileg 28mA-t fogyaszt, legalábbis ez van az aljára írva (bár az én mérésem szerint 0,05A-t, azaz kb. 50mA-t fogyaszt normál működés közben).


szomb. szept. 10, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Köszi Gabor2!

MansonBoy! Még annyit, hogy a töltős adó-vevő miatt is tetszik. Ha lemeül az akksi, akkor csere és már használhatom is. A Logitechnél asszem nincs ilyen.


szomb. szept. 10, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
MansonBoy írta:
ennyiért logitech egeret is lehet kapni már nemazért...és az mégse genius...hanem minőség és 5év gar,normális terméktámogatás stb...

Ti tudjátok,
én ennyiért egy mx300at vennék vagy +2k egy mx510 v 518


Ezek vezetékesek, nem?
Azért nem mindegy. Nekem pl. útban van a billentyűzet, ezért csak vezeték nélküli egér jöhet szóba.

Az előbb említett áron kaptam 4 1400-as akkut, egy töltőt, és egy rádiós optikai egeret. Mondja valaki, hogy nem volt jó vétel! 8)


szomb. szept. 10, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
MansonBoy írta:
Ti tudjátok,
én ennyiért egy mx300at vennék vagy +2k egy mx510 v 518
Ezek ugye nem vezetéknélküli egerek? Mert engem most csak az érdekel.

Azért gondoltam geniusra, mert most egy sima vezetékes Genius NetScroll+ -om van és meg voltam vele elégedve.
Próbáltam már A4tech-et is, de azoknak nagyon nem tetszett a görgetője. Kicsit nyomni kellett lefelé, hogy görgessen geyébként csak pörgött, de nem görgetett. A Geniust meg megy rendesen.


szomb. szept. 10, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Rozso írta:
Nem mondtam, hogy nem lehet, de meggyorsítja. Én pl. teljes képernyőn netezek. Ha vissza, akarok menni az előző lapra, akkor vagy fel kell mennem az egérrel, megvárom míg lejön a gombsor, megkeresem a Vissza gombot és megnyom (vagy bill. kombinációt használok).
Ez az egérrel csak 1 gombnyomás lenne.
Lehet, hogy erre neked nincs szükséged, de én már próbáltam olyan egeret, amin volt ilyen gomb és magamnak hasznosnak találtam.


Netezni én is a lehető legkevesebb egérmozdulattal és a billentyűzet használata nélkül szeretek. Ezért használok Operát. :wink: A mouse gestures nagy találmány, kár, hogy más böngészőnél még nem találkoztam vele. Így elég 2 gomb és 1 görgő (a 2 görgős egereknél a második görgő is ugyanazt csinálja, mint az első, ezen talán még javíthatnak, bár nem nagy probléma).

Pár hete vettem egy rádiós vezeték nélküli A4Tech egeret (RP-649Z, akciós volt, 4400Ft az Aqua-ban). Akinek az A4Tech nem szimpatikus, az ne vegyen, nekem mindenesetre eddig bejöttek az egerei (az előzőm egy A4Tech rádiós 2 görgős 3 gombos volt). Ez szintén 2 görgős, de 5 gombos. Hogy mennyivel jobb az optikai... Először meg kell szokni. Az nagyon jó, hogy ha játék közben izzad a kezem, akkor a golyó még véletlenül sem csúszik meg, mert nincs, ill. nem kell tisztogatni. Az egérpadomat nem nagyon komálta ez az egér, a nagyon gyors mozgásokat néha nem csinálta meg, úgyhogy most minden nélkül használom az asztalon, így tökéletes (lehet a 100Ft-nál drágább egérpadokkal is az lenne :) ).

Az 5 gombból 4-nél be lehet állítani, hogy mit csináljon (a bal gomb az fix). Tetszőleges bill. kombinációt nem lehet megadni neki, viszont elég sok közül lehet választani (close, minimize, maximize, back, forward, ctrl+c, ctrl+v, del, backspace, F1-F12, esc, page up & down, meg még jópár). Ezen kívül készíteni lehet 2 ikonsort (netjump és luckyjump, 14-14 ikon), amikbe előre összeállított dolgokból lehet válogatni (forward, back, notepad, tetszőleges program elindítása, help, show desktop, volume control, stb.), és ezt aztán valamelyik gombhoz/gombokhoz rendelni. Én ezt annyira nem szoktam használni (bár lehet, hogy rá fogok szokni, egyelőre a gyorsindítómenüt használom), az fps játékokban viszont nagyon jól jöhet az a plusz 2 gomb.

Az egér kikapcsolható (az alján van 1 kapcsoló), magától viszont nem kapcsol ki órák után sem. A normál működésen kívül 3 fokozatú energiatakarékos módja van, a legtakarékosabban kb. 0,5-1 mA-t fogyaszt, azaz a hozzá adott 1400mAh-s AA akkut (4db.-ot adnak) kb. 3-4 hónap alatt akkor is elfogyasztja, ha nem használom az egeret (ha az akku önkisülésével is számolok, akkor ez lehet, hogy csak kb. 2 hónap). Mondjuk ez legyen a legnagyobb problémám vele :D . A saját szoftvere egész pontosan mutatja %-ban, hogy mennyire van lemerülve az akku. 20%-nál a terhelés nélküli feszültség 2,1V körül van, gyakorlatilag itt már üresnek tekinthető az akku. Ennek ellenére az egér még tökéletesen megy, persze itt már nem érdemes használni, mert a ceruzaakkuk nem köszönik meg, ha csontig merítik őket.

A töltő (vevő egység, usb-re és ps/2-re is dugható) elvileg 180mA-rel tölt, és csepptölt, ha feltöltötte a 2db. akkut. Gyakorlatilag eddig 2-szer töltöttem vele, a 2000-es NiMH-t 140mA-rel kezdte tölteni, és 40mA-rel töltötte, amikor a töltést jelző led már nem világított. Ugyanez a 700-as NiCd-nél 170mA és 50mA volt. Az akkuk közben teljesen hidegek maradtak. Kellemes meglepetés az egér töltő része, azt hittem, hogy úgyis a többi töltőmet fogom használni az egér akkuinak feltöltésére, de inkább fordítva, a többi akkumat is ezzel fogom tölteni, mert lassan, kíméletesen tölt, és amikor kell, átáll csepptöltésre (a töltőáram fokozatosan csökken, amit a töltést jelző piros led fényereje is mutat -> fokozatosan halványul el).

"Röviden" ennyi. Persze nem rábeszélni akarlak erre az egérre, de a fogása is kényelmes, és jól néz ki (bár a lila görgő helyett lehetne mindkét görgő szürke :x :) ).
http://www.a4tech.com/en/product2.asp?C ... NO=RP-649Z


szomb. szept. 10, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
ennyiért logitech egeret is lehet kapni már nemazért...és az mégse genius...hanem minőség és 5év gar,normális terméktámogatás stb...

Ti tudjátok,
én ennyiért egy mx300at vennék vagy +2k egy mx510 v 518


szomb. szept. 10, 2005 12:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nem, úgy van, hogy a jobb és balgombot is lehet programozni.
Holtjáék nélkülin gondolom azt értik, hogy a gombok nem mozognak ösze-vissza.
Aha. Küldtem PÜ-t!


szomb. szept. 10, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem, úgy van, hogy a jobb és balgombot is lehet programozni.
Holtjáék nélkülin gondolom azt értik, hogy a gombok nem mozognak ösze-vissza.


szomb. szept. 10, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Hannibal írta:
4 gomb van az oldalán, 1 a görgő előtt, 2 a görgő mögött, maga a görgő és természetesen a bal és jobb gomb, ez így 10 :)
No-no!
De ők azt írják, hogy "10 (holtjáték nélküli) programozható gomb" (mellesleg nem tudom, hogy értik, hogy "holtjáték nélküli".

A két alap gomb nem számít a programozható extra gombnak. Ezt abból is gondolom, hogy a Pro-nál 2 programozható gombról beszélnek és látszik is, hogy 2 extra gomb van oldalán.

Biztos nem lehet a görgővel oldalra is kattintani?


szomb. szept. 10, 2005 9:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
szoftver egyik nagy hibája pl: a görgőt illetve a görgetést iszonyatosan elcseszi, nagyon "darabos" lesz a görgetés, próbáltam beállítani, de semmi eredmény.
Aztán a gombokat annyiban lehet konfigolni, hogy mittommén hangerőt növeljen, vagy adja ki a cd-t, váltson ablakot (alt+tab). számomra nem igazán kézreálló. (haveromnak asszem valami microsoft egere van, abb pl bármilyen billt., billkombinációt be lehet állítani az egér egy adott gombjára, én ezt nagyon hiányolom). Tehát, ha mondjuk CAD-be akrasz egy billkombiációt hozzárendelni az egérhez, nem fog sikerülni.

Felturbózott szoftról nem tudok :(

4 gomb van az oldalán, 1 a görgő előtt, 2 a görgő mögött, maga a görgő és természetesen a bal és jobb gomb, ez így 10 :)


pén. szept. 09, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Közben megtaláltam a régi hsz-edet az egérről.

Mi a gond a szoftverével?

Hogy érted, hogy a gombok néha nem jól működnek?

A 10 gomb közül 2-t nem látok. Vagy ennek is lehet a gögőjét oldalra is kattintani?

Van hozzá esetleg nem hivatalos "felturbózott" driver?


pén. szept. 09, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Hannibal írta:
de amit adnak hozzá szoftvert, az elég ratyi.
Miért?
De azért át lehet konfigurálni a gombokat?


pén. szept. 09, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nekem a netscroll superior van, de kanócos formában. Ergonomiába viszonylag jó, de amit adnak hozzá szoftvert, az elég ratyi.

Anno még nyitottam egy topicot vagy valamelyikbe írtam az egérről.


pén. szept. 09, 2005 21:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Nem mondtam, hogy nem lehet, de meggyorsítja. Én pl. teljes képernyőn netezek. Ha vissza, akarok menni az előző lapra, akkor vagy fel kell mennem az egérrel, megvárom míg lejön a gombsor, megkeresem a Vissza gombot és megnyom (vagy bill. kombinációt használok).
Ez az egérrel csak 1 gombnyomás lenne.
Lehet, hogy erre neked nincs szükséged, de én már próbáltam olyan egeret, amin volt ilyen gomb és magamnak hasznosnak találtam.


pén. szept. 09, 2005 18:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Főleg netezésnél lehet kihasznáni a plusz gombokat: görgetés, vissza, váltás ablakok közt, bezárás, új ablak nyitás. Amiket sokszor használsz netezés közen és jóval meggyorsítja a dolgod, mintha folyton átnyulkálnál a billentyűzetre.

Na,akkor ezek közül azt emed ki amit nem lehet az általam említett egérrel elvégezni :roll:-a klikkantásszámon kívül-A CAD-ben valóban jó,de netezéshez :hm:


pén. szept. 09, 2005 18:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Főleg netezésre és AutoCAD-re használnám (erre ajálnják is).
Először a Pro-ra gondoltam, de aztán lárram, hogy a Superior olcsóbb és még többet is tud, akkor inkább azt veszem.
Főleg netezésnél lehet kihasznáni a plusz gombokat: görgetés, vissza, váltás ablakok közt, bezárás, új ablak nyitás. Amiket sokszor használsz netezés közen és jóval meggyorsítja a dolgod, mintha folyton átnyulkálnál a billentyűzetre.

nacorvus! Ti hol áruljátok és mennyiért?


pén. szept. 09, 2005 17:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Ami öcsémnek van egy nem kanóc nélküli, de kényelmes egere (két gomb + görgő).
Amit a szomszéd vett, az viszont tényleg nagyon vacak. 4 gomb + két görgő, és ezt mind két újjal kell vezérelni. Egyik görgőt el sem lehet érni, a másik két gomb (egyik a jobb, másik a bal gomb mellet) annyira érzékeny, hogy nem lehet beállítani semmire, mert akkor külön életre kell a gép egy véletlen kattintással.

Sztem ezt a hülyéknek találták ki, hogy azt látja, hogy huh 4 gomb, hát minél több annál jobb. Aztán meg nem tudja használni.

Helyesbítés: nem hülye, csak hozzá nem értő


pén. szept. 09, 2005 17:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:19
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Nyolc ker.
Hozzászólás 
Nekem volt ilyen wireless genius egerem (a pro változat), szerintem nagyon rossz az ergonómiája és játékra sem kifejezetten alkalmas. Kihagy amikor már merülőfélben van az akksi de a progi (ami jelzi az akku töltöttségét) még nem is jelzi a merülést. Ceruzaelemekkel jobban működött valamivel. Asszem már ki is dobtam :-)

..te mire akarod használni?


pén. szept. 09, 2005 17:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Nekem 5 gömbosom van. Pontosabban, a jobb és bal gomb közötti két gomb a görgőnek felel meg és egy hüvelykujji gomb a görgő nyomását helyetesíti. Nem értem. Miért nem gyártanak már ilyen egereket, nekem ez nagyon bejött...


pén. szept. 09, 2005 16:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem tudom megmondani,hogy melyik jobb nálunk a 2.-ary változatból vesznek többet,mert azon több a gomb :roll:
Az én "OS"-hoz idomított agyamnak elég a 2 gomb+1 görgő,ha ennél többre vágynék Gamepadot vennék(ritkán játszom) :lol: :lol: :D
Érdekes itt minegyik dobozban 4 aksi van... :hm: -szerintem ez járandóság,hiszen kettő a töltőben,de az ár igy kb ok is lehet,a+2-vel-vagy hogy is van ez? :roll:


pén. szept. 09, 2005 16:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: itt
Hozzászólás 
Akuk csak darab számban különböznek???


pén. szept. 09, 2005 16:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Légyszives válaszoljatok!

Itt a Pro: Kép
Nagyban

Itt a Superior:Kép
Nagyban

A leírásuk meg itt:
http://www.genius.hu/egerek.htm


pén. szept. 09, 2005 14:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás Egerek
Segítsetek!

Genius Wireless NetScroll+ Superior egeret akarok vásárolni, ami 6975Ft.

Viszont nem hagy nyugodni, hogy miért olcsóbb ez az egér a Genius Wireless Optical Pro egérnél, ami sokkal kevesbbet tud és mégis 7750 Ft.

Van vmi, ami elkerüli a figyelmem? (Azt látom, hogy a Pro-hoz 6 akksit adnak a Superiorhoz meg 4-et, de ez még így is sokkal jobb)

Itt megvan mindkettő leírása:
http://www.genius.hu/egerek.htm

Köszi!


csüt. szept. 08, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség