Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:53



Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Egerek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egerek
nbela írta:
Egy vadi új Genius NX-7005 rádiós egérrel szenvedek egy hónapja. Kb minden 20. klikkelés esetében nem érzékeli a gomb felengedését. Ekkor nem kell újra klikkelni, elegendő ha csak megmozdítom az egeret.
Jut eszembe! A történet vége az lett, hogy visszavittem a boltba, a bolt pedig vissza a nagykernek. Végül adtak volna egy cserét, de inkább ráfizetéssel egy Logitech M185-t vásároltam. Az nem tetszett a Genius NX-7005 típusnál, hogy nincs neki Power Saving módja. Tehát ha nem kapcsolom ki, akkor egész éjszaka villog.


szomb. feb. 17, 2024 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
Nem tudom az egereknél mekkora ár számít normálisnak, elfogadhatónak, nem irreálisan drágának. Ahogy az árakat nézem, 500 és 100.000 Ft között vannak, nyilván minőségben is nagy különbségek lehetnek.
Én az enyémet (Logitech M705) kb. tízezerért vettem, és néha ez is kihagy, de csak görgetésnél. Ez viszont hardver "feature" lehet, mert különböző oprendszerek alatt is ezt csinálja.
A precízebb (gamer) egerek viszont húszezer körül kezdődnek, amit én már sokallok, de árukeresőn pl. a top 10-ben vannak negyven-ötvenezres példányok is.
:hm:


szer. dec. 27, 2023 23:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egerek
Laci_L írta:
Arra ne számíts, hogy az EMAG fog neked bármit is intézni.
EMAG-os vásárlói véleményre hivatkoztam, de az enyémet egy Pesti számtech kereskedő cég küldte ki csomagautomatába. Az EMAG-nak van itt helyben szaküzlete, ha garanciális bajom van, oda szoktam visszavinni. Egyéb ügyben utazok Pestre, és közben visszaviszem a boltnak az egeret. Előtte lelevelezem a szervízükkel, hogyan reagának a bejelentésre illetve a videóra.


kedd dec. 26, 2023 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Egerek
nbela írta:
nbela írta:
... És fel sem tűnik nekik, hogy ez egy hibás müködés volt, amit szóvá kellene tenni. Azt hiszem rászánom azt az időt, és garanciában másik típusra cseréltetem...

Tényleg nem tűnik fel 10-ből 9-nek. Akinek meg feltűnik, ott is 10-ből 9 tojik rá, vagy leírja az EMAG oldalon. Ez van.
Arra ne számíts, hogy az EMAG fog neked bármit is intézni. Amióta a románok átvették az uralmat. lezüllött az egész. Az ügyfélszolgálat egy chat bot, vagy vársz egy fél órát valakire, és írogathatsz. A válaszok nagy része sablonos, bemásolt. Saját tapasztalatból írom. Szeptemberben rendeltem egy fagylaltkanalat a nejem kérésére. Mást küldtek. Visszaküldtem, visszafizették. Azt mondták rendeljem újra, nem lesz gond. Lett, megint más jött. Amilyen hülye vagyok, harmadszor is megrendeltem. December 2. óta várok, hogy visszavigyék harmadszor. Nem jönnek, nem válaszolnak.
Szóval, így rendelj tőlük bármit. Suxxx EMAG. :hm:


kedd dec. 26, 2023 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egerek
nbela írta:
Elsőre szoftveres hibára gyanakszom. De akárhogy keresek, nem találok hasonló hibajelenséget - pedig elég sokat eladtak ebből is és sok vásárlói visszajelzés lelhető fel. Azt meg nem gondolnám, hogy hardveres oka lenne.
Azóta találtam egy vásárlói visszajelzést egy pontosan ugyan ilyen hibáról az EMAG felületen. Az enyém NX-7005, a kollega pedig NX-7015 egérnél tapasztalta meg ugyan azt. Illetve említi még a dupla klikk bizonytalanságot is, de annak szerintem ugyan az az oka: dupla klikk közben jön elő az 1x klikk hibája. EBBEN A MAPPÁBAN van a videóm, amikor 15 klikk-ből 2 befagy, és ott van mellette az EMAG-os visszajelzés.

Innen kezdve már nem gondolom, hogy egyedi hibája van az egeremnek. Vagy az összes NX sorozat érintett, vagy csak az, amelyikbe egy adott chip sorozat van beszerelve. Csak a rengeteg pozitív vásárlói visszajelzést nem értem? Klikkelgetnek egymás után, és egyszer csak nem történik semmi. Akkor klikkel egy újabbat, vagy mozdít az egéren - és használja vígan tovább. És fel sem tűnik nekik, hogy ez egy hibás müködés volt, amit szóvá kellene tenni. Azt hiszem rászánom azt az időt, és garanciában másik típusra cseréltetem. Vagy ha lusta leszek, akkor meg kidobom és veszek egy másikat, de ez a szaggató nekem nem kell! És továbbra sem lértem, hogy miért nincsenek tele a szakmai fórumok ezzel a hibás működéssel? Hiszen nem egy noname gyártó kiss darabszámmal, hanem elég népszerű az egyszerű felhasználók között.


kedd dec. 26, 2023 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egerek
Laci_L írta:
Minek átalakítani rádiójellé az 1 méteres kábelt? Sosem fogom megérteni. Egy oka lehet, hogy kényelmesebb, mert nem kell a dróttal bajlódni.
Igen kényelmesebb. Használjuk fotelben, ágyban, vagy asztalon. Ez utóbbi esetben egérrel. Igen, lehetne hozzá vezetékes egeret, vetezetékes fülhallgatót, kábeles netet csatlakozatni, de hát nem akarom minden alkalommal a kábeleket ráncigálni. Azért van a technika (WiFi, bluetooth, rádiós egér) hogy használjuk. Csak akkor szántam rá magam a rádiós egérre, amikor már évek óta látom, hogy eléggé stabilan működik a technológia. Próbáltam viszonylag megbízható márkát választani, de pechemre pont kifogtam egy selejtet. Így jártam... :evil:


csüt. dec. 21, 2023 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
Én rádiósat használok, de el is ismerem, hogy nekem a vezeték a "bogaram".
Rettentően úúútálom, amikor elakad, félrehúz, tekeredik, útban van.


szer. dec. 20, 2023 22:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Egerek
Ötletem nekem sincs, talán interferenciás zavar. De az botos, hogy rádiós egerem sosem volt, és nem is lesz.

Minek átalakítani rádiójellé az 1 méteres kábelt? Sosem fogom megérteni. Egy oka lehet, hogy kényelmesebb, mert nem kell a dróttal bajlódni.
Pontosabban egy helyen láttam értelmét, a BME Aud Max előadóban, ahol a gép messze volt az egértől, de kivetítőn jól lehetett látni az egér nyilat.


szer. dec. 20, 2023 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egerek
Pár napja klikkeltem párat Linux alatt, de akkor még nem volt olyan megfigyelésem, hogy gomb felengedéses alkalmazásokat kell figyelni. Most újra Linuxoztam és ott is jeletkezik. Úgy mint Win alatt: van amikor percenként, van amikor meg 5-10 percenként akad meg. Most nyakon öntöttem a mikrokapcsolóját kontakt spray-vel. 200 klikkelés rendben lement. De nem merek örömködni. Majd kiderül...


szer. dec. 20, 2023 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
A wifi bezavarhat a rádiós eszközöknek, meg ugye a mikró is, de hogy mindig ugyanaz legyen a hiba? Soha nem a pozícionálás a rossz, csak a gombok...

A megoldást sajnos én sem tudom, de én kipróbálnám egy Linux live rendszer alól is. Ha ott is így viselkedik, akkor hardver probléma, ha meg nem, akkor szoftver. Legalább ezen a vonalon el lehet indulni.


szer. dec. 20, 2023 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Egerek
Szervusztok!

Egy vadi új Genius NX-4005 rádiós egérrel szenvedek egy hónapja. Kb minden 20. klikkelés esetében nem érzékeli a gomb felengedését. Ekkor nem kell újra klikkelni, elegendő ha csak megmozdítom az egeret.

Akár a böngészőben, akár a windows felületén vannak olyan klikkelések, hogy a rákattintáskor csak kiválaszt, és a gomb felengedésekor hajtódik végre a kért művelet. És esetenként azt tapasztalom, hogy a klikkelésre a gomb vagy a felirat aktiválódik, de a művelet nem indul el. Ekkor elegendő csak annyit csinálni, hogy picit mozdulok az egérrel. Például a videó 14. másodpercében klikkelek a memória kiválasztásra, és nem történik semmi. Kis várakozás után mozdítok az egéren és akkor változik a megjelenési ablak.

Két laptopon próbáltam: ASUS 411UA (Win10) és MSI Modern 15 A11MU (frissen telepített W10, W11, és Hiren's BootCD Win10PE), mindegyiken jelentkezik a hiba. A Genius lapról letölthető alkalmazások nem segítenek. A Windows a saját (2006.06.21, 10.0.19041.1, mouclass.sys, mouhid.sys) driverét használja. Más, működő letölthető drivert nem találok. Próbáltam a Harver ID-re is rákeresni, de csak bacilusokat találtam. :twisted:
Kód:
HID\VID_0458&PID_6001&REV_1001&MI_00
HID\VID_0458&PID_6001&MI_00
HID\VID_0458&UP:0001_U:0002
Elsőre szoftveres hibára gyanakszom. De akárhogy keresek, nem találok hasonló hibajelenséget - pedig elég sokat eladtak ebből is és sok vásárlói visszajelzés lelhető fel. Azt meg nem gondolnám, hogy hardveres oka lenne. Végső kétségbeesésemben ráolvasással is próbálkoztam: A 2,4 GHz wifi csatornáját átváltotottam 9-ről a 6-osra. Már kezdtem örülni, de a 172. klikkelés megint beragadt. :hm: Megyek még lentebbi csatornára, hátha jobb lesz...


szer. dec. 20, 2023 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
Nem akarom elkiabálni a dolgot, de úgy tűnik most tényleg sikerült legyőzni! :)

Igen feltűnően akadozott az egér a Spotify használata közben. Valamilyen belső zavarásra gyanakodtam. Van egy merevlemez is a gépben, arra van átlinkelve a Spotify cache mappája, hogy ne az SSD-t nyírja. Kicseréltem a HDD SATA kábelét, azóta az akadozós hiba nem jelentkezett (pedig tesztelem már egy ideje).


csüt. márc. 09, 2017 0:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
Ja, korai volt az öröm, megint akad az egér, bár sokkal ritkábban. Csak véletlen egybeesés lehetett az Avasttal, bár akkor tényleg jó volt egy darabig.


csüt. márc. 02, 2017 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Egerek
vackor írta:
... az Avast vírusirtó ...

Én még várnék, mert ez így nagyon gáz. Az Avast-ot nagyon sokan használják, csak nálad lenne ilyen jelenség? Más senki nem írt róla? Furcsa. Pedig olyan is biztos van akinél W7, Avast, és a te egered van. :shock:


csüt. márc. 02, 2017 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
A wifis zavarást könnyű volt leküzdeni, de még mindig nem volt az igazi.
Tegnap frissült az Avast vírusirtó, azóta nem akadozik az egér. :D


csüt. márc. 02, 2017 2:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Egerek
Semmi baj, ittvannak már az 5 GHz-es processzorok is!

Sajna az egérről szerintem le kell mondjál, jó pár ilyet selejteztem.


szer. márc. 01, 2017 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
Egy lehetséges problémaforrást már találtam: a mobil(ok). Van belőlük néhány a családban, de ha nincsenek a gép közelében, akkor sokkal jobb a helyzet, bár az akadozás akkor sem szűnik meg teljesen. Az is felmerült, hogy maga a gép zavarja. Ezt egy hosszú, árnyékolt USB kábellel próbáltam kiszűrni, ahol az egér távolabb kerül a géptől. Így sem lett jobb. Vezetékes egérrel viszont nem volt gond, úgyhogy továbbra is valamilyen rádiós zavarásra gyanakszom. Érdekes, hogy több rádiós egér egyszerre is tud működni, egymást nem zavarják.


kedd feb. 28, 2017 9:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Egerek
vackor írta:
... Mi a bánat zavarhatja még? ...

Attól tartok, hogy a környezetedben van valami RF adó, ami lesüketíti a WiFi vevőt. Nem a te cuccaid csinálják, hanem a szomszéd, vagy valami közeli hely.

Hibakeresésnek ajánlom:

1. A konfigurációdat vidd el messzire (haver, szülők, stb).
2. Mérővevővel a 2,4 GHz spektrumot (esetleg az 5 GHz is) vizsgálni kellene. Ilyened nyilván nincs, de a SAT szakmában használnak ilyet.
3. Ha az 1.-ben leírtak szerint jó a helyzet, akkor biztos a jóslatom. be kell jelenteni a hatóságnak (most nem tudom, kik foglalkoznak evvel). Nekik vannak komoly mérőeszközeik, és van hatósági jogkörük is.
4. Még talán az is lehet, hogy a te géped generál valamit, akkor hiába viszed el máshova a konfigot. Az egeret a vevőjével külön is el lehet vinni máshova egy másik géphez.

Például ilyen zavart csinálhat egy hibás mikró sütő. De az is lehet, hogy van a környéken egy amatőr Mekk Elek.


hétf. feb. 27, 2017 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Egerek
Sziasztok! Egy vezeték nélküli egérrel küzdök már egy ideje. Korábban gond nélkül működött, de aztán elkezdte hogy "akadozik", vagyis időnként egy pillanatra leblokkol az egérkurzor, hiába mozgatom az egeret. Durvább esetben akár 3-4 másodpercre is, de ez ritka. Rövidebb akadások akár percenként 5-10 alkalommal is előfordulnak, ez teljesen keresztbe tesz olyankor, ahol precíz pozicionálás kell. Elsőre elemet cseréltem, aztán másik usb portra tettem a vevőt, kihosszabbítottam egy kábellel a jobb rf vételhez, de ezek semmit nem számítottak. A rajta lévő felirat szerint 2.4 GHz-en megy, persze a wifi is automatikusan az 1. csatornára állt be (2.412 GHz, 20 MHz sávszél). Átraktam a 11. csatornára, pár óráig nem is jelentkezett a hiba, de aztán megint elkezdte. A wifi analyzer nem jelez másik wifit ezen a frekvencián. Próbáltam úgy is, hogy a lakásban minden létező rádiós eszközt lekapcsoltam, akkor is akadozik. Már az egér csere is megvolt, és azóta már a gép is ki lett cserélve(!), de már nincs több ötletem. Mi a bánat zavarhatja még? Az ufók? Chuck Norris? Vagy a személyes kisugárzásom? :P

Szerk.: A wifi azóta 5 GHz-en megy, és vettem egy normális egér alátétet is, hátha az asztal felülete a gond. A jelenség kitart.


szomb. feb. 25, 2017 12:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hazafele úgy döntöttem h megveszem az A4techet, félig meddig útba is esett a bolt. Így egy-két óra használat után kényelmesnek tűnik. Az office switch az kifejezetten tetszik. A görgő egy kicsit talán nehezen jár, mondjuk ez megszokás kérdése. Egy weboldalt görgetni sztem jobb így, viszont egy hosszabb word doksit talán fárasztóbb végigtekerni.
Egérpadot nem használok, egy fényes felületű asztalon van. Nem ugrál, szépen jár, játék alatt még nem próbáltam. Így asztalon rángatva nem voltam elég gyors h összezavarjam. Játék alatt ezt is kipróbálom. Erre lehet, hogy csak hétvégén lesz időm. Eddig azt mondom, hogy 2500 ft-t nagyon megért.


energo: igen a vx az pöppet drágább :D Eddig egy vezetéknélküli ms noti egeret használtam. Vagy az én elemeim voltak gyengék vagy sokat evett, de egyrészt gyorsan lemerültek az elemek, másrészt meg olyan smooth mouse érzésem volt vele, gyanítom a wireless miatt. Ezért akartam inkább vezetékest. Zavarni nem zavar a kanóc, táskában elfér.


szer. ápr. 09, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok,
az egerekhez:
otthon én is a4tech-et használo bár már régi, azért nagyon jól megy még mindig. Csak mikrokapcsolót csaréltem már benne 2x. 7 éves.
De a notihoz ne adnám lejebb egy drótnélküli logitechnél. Elem AA ami kb 3-4 hónapig birja napi 10 órában.
Én egy VX Revolutiont haználok. Bár az ára ennek nagyon sok, egyáltalán nem bántam meg. Driver nem nagyon kell csak ha a sebességet felhuzom, ez az ami nekem pl per pill kell mert nem szeretem ha 1-2cm-nél többet kell mozditanom az egeren. A funkciógombokat meg ki hogy szereti. :)

Logitech forever, szereitnem aki kénylemesen akar dolgozni vagy játszeni annak logitech kell.
De ezek a terratech-ek egyáltalán nem drágák, csak kár hogy drótosak.

üdv


szer. ápr. 09, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hannibal : új Terratec egerek, van lapitophoz is (Viper)

http://prohardver.hu/apro/terratec_prof ... _1-50.html

http://pipacs16.uw.hu/elado.htm

A ph-s topikban látszik mennyien rendeltek már tőle, nagyon korrekt.
Én egy webkamerát és egy Mambát rendeltem, szépen becsomizva
meg is kaptam. Mambának a 2 széle befelé dől kicsit még szokatlan,
de nagyon állat cuccosok, Terratec.
Még rendelek egy Boomslangot és egy Viper lapitopi egeret is tőle.
Bankszámlaszám, számlájára összeg (közleménybe a nevet!) és csak várod a postást.

PcLand-nál van hozzájuk olcsó gamer egérpad: SteelPad QCK mini 1650Ft
A mini elég: 25x21cm kb, inkább a többi hatalmas.
Csak az egér árát kell fizetni,ő becsomizza és ingyen postázza,házhoz jön.

Bár most nézem az az A4Tech is nagyon jól néz ki.
Üdv. :)


szer. ápr. 09, 2008 11:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszi a választ!

Közben PH!-n találtam egy kis szösszenetet róla. Egyedüli hibának azt hozták fel h nagyon gyors mozgásnál kicsit zavarba jön az optika. Ár/értékben viszont jónak tűnik.
Szóval lehet belevágok, még gondolkodok rajta, várom mások véleményét is, aztán meglátom mi lesz.


kedd ápr. 08, 2008 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Magáról a hardverről sokat nem tudok mondani. Volt már egyszer A4 Tech egerem.
Vagy talán mégis annyit, akadnak ennél jobb fogású, nekem kézreállóbb egerek is.
Viszont az A4 Tech egér drivert annyira kedvelem, hogy az összes görgős egeremhez azt pakolom fel.


kedd ápr. 08, 2008 17:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Laptop mellé szeretnék egeret venni. Érdekelne, hogy Ti mit ajánlotok.
Ami követelmény:
-kanócos legyen (vezetéknélküliből elegem van)
-normál méretű egér (nem kis tutyiputyi 3x3 cm-es egér :D)
-USB csati (laptopon nincs PS2)
-ne essen szét a kezeim közt
-kényelmes legyen, kézreálljon, stb (jobbkezes vagyok)

Nemrég volt egy ilyen a kezeim közt egy fél nap erejéig: Link

Ez idő alatt ezt egész kénelmesnek éreztem, pontos is volt.
Árban is megfelelne, max 3000 körül adnék ki rá.

Esetleg valaki tud valami jót/rosszat mondani erről az egérkéről, magáról az A4Tech-ről, esetleg egy jobbat ajánlani ebben a kategóriában?

Márka az teljesen mindegy, lehet teljesen noname is, a lényeg h hosszútávon megbízható legyen és bírja a cipelést.

Köszi szépen.

Hannibal.


kedd ápr. 08, 2008 16:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 16:24
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Ha játékra kell egér, azt csak razor plasma vagy lézer és alája egy razor pad nála jobb egér nincs a földön.:)


szomb. dec. 02, 2006 23:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
sutszi írta:
Üdv!

Lehetőleg minél több véleményre lennék kíváncsi. Ki milyen egeret ajánlana max brutto 4K HUF összegig. Ami számít, hogy lehetőleg fekete legyen, de ez nem szükségszerű ami fontos, hogy USB-s legyen mármint ne kelljen PS/2 átalakito, és lehetőleg pontos jó cucc legyen, ne haljon meg 10 hónap alatt...

A4 Tech SWOP80 ! Sokáig használtam, nagyon jó kis egér!! 800dpi, 8 gomb (5 programozható), és nagyon pontos! :wink:


pén. dec. 01, 2006 12:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Olyan egér kell aminek a vevője a töltő. :) Az enyém még nem merült le, napi 6-8 órát töltőn van (mikor alszok) hétvégén meg nincs használva.


csüt. nov. 30, 2006 19:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem sima Genius Netscroll+ egerem van, és az a kisebb méretû. Gyûlölöm a kábelnélküli egereket, mindig lemerülnek.


csüt. nov. 30, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Ha li-ion akkor nem, ha Ni-Mh akkor igen.

NiMH Hat akkor nem tul praktikus. Mindegy, ha bekrepal, nezek vmi lion-os AAA-t.


csüt. nov. 23, 2006 11:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha li-ion akkor nem, ha Ni-Mh akkor igen.


szer. nov. 22, 2006 18:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Bocs, mar megint egy buta kerdes. :oops:

Adott egy toltheto wireless eger.
Hogyan erdemes hasznalni az ilyet? Ha minden hasznalat utan rateszem
a toltore, akkor az akksi memoria effekt miatt hamar tonkremegy, nem?
Ha viszont nem toltogetem, akkor kellemetlen, hogy hasznalat kozben lemerul es aztan nem tudom hasznalni a gepet.


szer. nov. 22, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
.
Idézet:
.ugye ha a gepnel vagyok, akkor vagy a bill.-t vagy az egeret ugyis mozgatom, tehat folyamatosan kell, hogy kuldje a jelet.

Ez egy élénk tévedés,a régebb cuccok valóban így működtek,mostaniak csak akkor küldenek jelcsomagot, ha mozgatod az egeret,vagy zongorázol a billentyűzeten-energiatakarékos.


szomb. okt. 28, 2006 10:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Extrém esetben,ha a füledre akasztod a billentyût vagy az egeret :roll: esetleg,egyébként nem.
Teljesen más frekvenciatartományban dolgozik és azt is szakaszosan adja elõ ellentétben


Ezekek a cuccoknak azert kb. 2-3m-es hataskore szokott lenni, amibe hasznalat kozben ugye teljesen beleesek.
+ ugye ha a gepnel vagyok, akkor vagy a bill.-t vagy az egeret ugyis mozgatom, tehat folyamatosan kell, hogy kuldje a jelet.

Amugy en is azt gondolom, hogy ezek azert sokkal kisebb energiaval sugaroznak, mint mondjuk egy mobil.


szomb. okt. 28, 2006 9:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Tud vki vmit ezeknek a radios egereknek/billentyuzeteknek az elettani hatasarol?

Határozottan megkönnyítik az ember életét :D
Idézet:
Mondjuk egy mobillal osszevetheto? De mondjuk a mobil nem log egesz nap a fulemen, a gepnel meg konnyen elofordulhat.

Extrém esetben,ha a füledre akasztod a billentyűt vagy az egeret :roll: esetleg,egyébként nem.
Teljesen más frekvenciatartományban dolgozik és azt is szakaszosan adja elő ellentétben a mobillal ahol a hálózatkeresés folyamatos,használatkor pedig ugrásszerűen megnő az intenzitása a sugárzásnak.
Egyébként mindegyiken szerepel,hogy ha rendeltetésszerű használat közben egészségügyi károsodás ér című balabla,korlátozott felelősséget vállal a gyártója-Lásd a konyhakéshez melléket használati útmutatót...


szomb. okt. 28, 2006 9:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 241
Hozzászólás 
Egy eleg idiota kerdesem lenne:
Tud vki vmit ezeknek a radios egereknek/billentyuzeteknek az elettani hatasarol?
Van vmi kihatasuk? Mondjuk egy mobillal osszevetheto? De mondjuk a mobil nem log egesz nap a fulemen, a gepnel meg konnyen elofordulhat.

Es vmi mas zavaro hatas? Pl. vmilyen elektronikai eszkozre?


pén. okt. 27, 2006 22:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tudomásom szerint 800 dpi.


szomb. nov. 19, 2005 0:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
hi,

nekem a következő a kérdésem, google, yahoo, msn sehol nem találtam meg, hogy a

Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A USB&PS/2 egérnek milyen a felbontása, hány dpi?

Tudja valaki esteleg, vagy egy linket róla?


szomb. nov. 19, 2005 0:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Még nem próbáltam ki a progit, de én is a rossz fényvisszaverődésre gyanakszok leginkább. Az egerem egyébként egy középkategóriás Logitech M-BT58 Premium Optical Wheel Mouse (USB-s, vezetékes). Az előző egerem pedig egy Genius Netscroll Eye (PS2-es, vezetékes) volt. Melóhelyemen használtam felsőkategóriás rádiós Logitech egeret is, de az is ezt csinálta, sőt az még néha késve is reagált.
Holnap majd letesztelem.


kedd szept. 27, 2005 22:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egyik verzió, hogy "rossz" az egérpad---> tegyél alá egy egszínű valamit, ami nem csillog, tehát valami mattos, sötétebb akármit.
Másik verzió: gagyi az egér. Pl nekem a régi 1500 huf-os optikai egerem ugrált mindenhova mindenen, a mostani genius superiorom nem ugrál (jó, havi egy megengedett :) )

Inkább a második a jellemző.


kedd szept. 27, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Zsora írta:
Vackor, köszi a linket!

Némely FPS játéknál az optikai egér néha megbolondul, ami rohadtul idegesítő tud lenni. Ezért szeretném kipróbálni, hogy a mintavételezési sebesség növelése segít-e a problémán. Bár lehet hogy a hiba az egér hardverében keresendő. Már több optikai egeret próbáltam, de mind ezt csinálta eddig.

Érdekes módon nálam ez nagyon sokáig nem fordult elő (MS egér), de egy ideje nálam is jelentkezik! Ez úgy jelenik meg, hogy nyomom a COD-ot, és 1x csak tök véletlenül olyan mintha iszonyat gyorsan tolnám az egeret az egyik irányba vagyis körbefrodulok úgy 10-15x 1-2 mp alatt :shock:

Zsora:
Nem lehet, hogy éppen ellenkezőleg: Vagyis van drivere az egerednek?
Nálam ugyanis megjelenik az amit tibuu mutatott és nincs drivere az egérnek (PS/2 compatible mouse)!


kedd szept. 27, 2005 11:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Esetleg próbáld meg az egér alatti területet lecserélni. Nálam se tökéletes a régi egérpaddal (a nagyon gyors mozdulatokat nem követi, csak egyhelyben áll), de pl. az asztalon teljesen jól megy.


kedd szept. 27, 2005 10:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Vackor, köszi a linket!

Némely FPS játéknál az optikai egér néha megbolondul, ami rohadtul idegesítő tud lenni. Ezért szeretném kipróbálni, hogy a mintavételezési sebesség növelése segít-e a problémán. Bár lehet hogy a hiba az egér hardverében keresendő. Már több optikai egeret próbáltam, de mind ezt csinálta eddig.


kedd szept. 27, 2005 6:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Van ennek valami gyakorlati jelentősége? Nem elég a képernyő frissítési sebességéhez hasonló mintavételezés? Én PS/2 portra dugva próbáltam, és semmi hatását nem éreztem (USB-re dugva nem érem el ezt a funkciót). Gondolom USB esetén Vackor programja segíthet, de van értelme?

Még valami. PS/2-es port esetében mekkora a max. felvehető áram nagysága? USB-nél 500mA, PS/2-nél is? Csak a töltő miatt kérdezem...


hétf. szept. 26, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
USB egér esetén (én nem próbáltam ki):
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Syst ... cher.shtml


hétf. szept. 26, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nem egészen. Nekem nincsen ilyen menüpontom a beállításoknál, mert az egeremnek nincs külön drivere. Viszont van egy parancs, amivel állítható ez a mintavételezési sebesség. Azt hiszem a registryben lehet ezt megtenni. De mér nem emlékszem rá pontosan...


szomb. szept. 24, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Zsora írta:
Hi!

Lenne egy kérdésem: Hogyan lehet WinXP-nél beállítani az egér mintavételezési sebességét. A beállításokban nincs külön ilyen lehetőség. Valahol olvastam róla, de már nem tudom hogy hol.

Köszi előre is!

Control panel->mouse->hardware->properties->advance setting-> sample rate
Erre gondoltal? :)

Kép


szomb. szept. 24, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hi!

Lenne egy kérdésem: Hogyan lehet WinXP-nél beállítani az egér mintavételezési sebességét. A beállításokban nincs külön ilyen lehetőség. Valahol olvastam róla, de már nem tudom hogy hol.

Köszi előre is!


szomb. szept. 24, 2005 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Jut eszembe a zsinórokról, volt soros egerem amiben 8 ha nem több kábel volt bekötve !! :O
Ami egeret meg szétszedtem már tisztítási célokból... szerintem az optikaiban max. vastagabb a kábel a LED miatt, számuk amúgy megegyezik


szer. szept. 21, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
littleNorbi írta:
Ennek az egérnek mekkora a térereje A4 Tech RP-649z ps/2 Wireless Opt.Mouse 800dpi ?


Úgy érted milyen messziről veszi még tökéletesen a jelet az adója?
Mint minden hasonló egérnek, 1,5-2m a hivatalos. Szobán belül nem nagyon tudom 2-2,5 méternél távolabbra vinni. Ha a vevőnél lejjebb (v. egy szinten) van, akkor a szoba legtávolabbi pontjáról is vezérel, ha magasabban van az egér a vevőnél, akkor kb. 1,5m-re lehet elvinni. Azaz ha asztalon tartod a vevőjét, akkor min. 2m, ha a földön lévő gépre teszed rá, akkor csak 1,5m.

Ami kicsit megdöbbentő, hogy a 2 szobával arrébb lévő géphez vittem át a régi egeret (szintén A4Tech, rádiós), nem állítottam be ott sem egér azonosítást, és ugyanúgy az egyes csatornára volt beállítva. A régi vevő valami folytán simán vette az új egér jeleit, és a másik gépet irányítani lehetett vele. Ez légvonalban kb. 7 méter, 1 ajtó + 1 fal. Nem egészen értem hogy lehet, mindenesetre azóta channel 2-ra van állítva a régi egér.

A régi egerem (RFW-33):
Kép
Az új (RP-649Z):
Kép

(Visszaállítottam Channel 1-re, kipróbáltam, és még mindig tökéletesen veszi a régi vevő az új egér mozgását/kattintásait ilyen távolságból is. Ennyivel érzékenyebb lenne a régi vevő? :?: :shock: )


kedd szept. 20, 2005 22:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség