Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:35



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok!

Egy gyors véleményt kérek szépen valakitől! Most vettem egy jobbfajta alaplapot és a sata3-as csatira szeretnék egy méltó winyót. Itt a közelben csak western digital van sajnos. Maxtor párti vagyok, de van egy 400-as samsungom is, mi már 3 éves és semmi baja. Mit kell tudni egy western digital-ról? Megbízható?
A válaszokat előre is köszönöm! 8)


hétf. okt. 18, 2010 13:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2010 9:37
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hello nem tudna segíteni valaki? Öcsémnek van egy Maxtor vinyója amiről letört egy smd ellenállás. csak az a baj hogy nem tudni mekkora volt.
MAXTOR D540X-4D 5400 RPM . R210 értéke kellene.
Jó lenne ha valaki meg tudná nézni egy ilyenen az értékét.
Az mondták keressem KÜRT-öt, neki mindenből van egy.


csüt. okt. 14, 2010 9:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hát,azét nem biztos,ha gairis és még létező cégtől vetted.. a akkor amit Hanniball javasolt a legjobb megoldás.
Ha ez nem alkalmazható akkor a Hiren's CD-n a Samus-programok(itt akár át is triblizheted a számlálókat)ha ez sem jön be akkor ezek után a HDD regenerátor, próbapart,próbaformáz,és a végső állomás az fohászkodás a mennyek felé,miközben a veszélyes hulladékba :arrow: e-hulladékba hajigálod,sűrűn emlegetve a legyártója felmenőit :(


kedd okt. 12, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Igen, ha garis, akkor vidd vissza, ha nem, akkor kuka.


vas. okt. 10, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A program ezt dobja ki:

Meghibásodás várható - Attribútum: 184 End-to-End Error Count, Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 1768 alkalommal.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Akkor garanciába cserére?!

Köszi a segítséget!;)


vas. okt. 10, 2010 19:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Smart nem mutat valami rendellenességet? (pl Hard Disk Sentinellel meg tudod nézni.)


vas. okt. 10, 2010 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok!

Nem tudom, h másnak volt-e már ilyen jellegű problémája, de nekem most előkerült.
Van egy 500 GB-os Sata 2-es Samsung winchesterem, na most olyat csinál újabban, hogy hol látja a Windows, hol nem.
Most igaz látja, de ha belemegyek a filekezelőbe, akkor azt írja, h nincs ilyen meghajtó.
2 partícióra van osztva, a windows telepítő idegen partíciónak véli, de ha törlöm vagy formattálom, akkor kezeli egy darabig, (tehát írható és olvasható is)..
Most megint az jött elő, hogy a már korábban újrapartícionált és formázott winchesternek nem látja rendszer alatt az adatait, csak a partíciót mutatja a sajátgépben is, amik nem érhetőek el.
A BIOS-ban mindvégig megvolt az eszköz.
Kérem, aki már látott ilyen dolgot, az kérem ossza meg velem tapasztalatát.

Köszönöm előre is a segítséget. :wink:


vas. okt. 10, 2010 17:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Idézet:
egy szál magában lógott a CD, akkor nem ismerte fel a BIOS. De ha volt mellette egy vinyó is, akkor simán.

Ez jellemzően Master/Slave címzési probléma szokott lenni.
Ha tényleg belefutsz a 120-as korlátba megoldás lehet egy IDE bővítőkártya.
Akkor ugyanis már nem az alaplap BIOS-a kezeli, hanem a kártyáé.


pén. okt. 01, 2010 12:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
vackor írta:
... ha tudsz kölcsönözni valakitől egy 160-as vinyót...

Van, bár csak 120-as. Csak el kell jönni érte. :shock: :D


csüt. szept. 30, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Esetleg érdemes megpróbálni egy BIOS frissítést.


csüt. szept. 30, 2010 10:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
nem vagyok benne bizos, ha 3 db wicsid+egy optikád van az optika melletti lemezt is látja.

Én eddig pont az ellenkezőjével találkoztam: ha a második csatolón egy szál magában lógott a CD, akkor nem ismerte fel a BIOS. De ha volt mellette egy vinyó is, akkor simán. :)

Temptress, érdemes lenne csinálni egy próbát, ha tudsz kölcsönözni valakitől egy 160-as vinyót. Csak annyit, hogy a BIOS mekkora méretűnek ismeri fel.


csüt. szept. 30, 2010 8:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem csak mindkettőből-háromból a 128-t látja.
Ti.ezek nem adódnak össze,de nem vagyok benne bizos, ha 3 db wicsid+egy optikád van az optika melletti lemezt is látja.


szer. szept. 29, 2010 18:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 07, 2007 21:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ez a korlát egy vinyóra vonatkozik, vagy a gépbe szerelt összes vinyó összeadott értékére? Ha berakok egy 160GB-ost akkor nem műkszik, vagy csak 130Gigát lehet belőle használni?
És ha a 15Gigás és 40Gigás mellé bekötök még egy 80Gigást akkor mi történne?


szer. szept. 29, 2010 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Meg van egy másik korlát 128 GiB-nál (137 GB), ha az alaplap nem támogatja az LBA48 címzést.


szer. szept. 29, 2010 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Üdv!
Ha a 40-est viszi, akkor igen!
21 gigánál volt egy címzési korlát.


szer. szept. 29, 2010 7:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 07, 2007 21:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a régi Pentium II-es gépembe bele lehet e tenni egy 80 vagy akár 160GB-os vinyót? Most egy 15 és egy 40GB-os van benne. Nem vagyok egy nagy adatgyűjtő, de ez már tényleg kevés:)
Csináltam Everest riportokat a gépről:
http://www11.zippyshare.com/v/61152597/file.html
http://www11.zippyshare.com/v/70811679/file.html
http://www11.zippyshare.com/v/63627547/file.html


kedd szept. 28, 2010 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hosszú távon ez nem jó megoldás. Az elektronika nyilvántartja a fizikailag sérült szektorokat, ami a két meghajtónál biztos hogy ne ugyanott lesz. Emiatt nem kizárt az adatvesztés.


kedd júl. 27, 2010 6:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Egy olyan elektronika 8000HUF egy új winyó meg 10000... Arra gondolta, hogy mikor melyik kell majd, cserélgetem majd rajta.
Valamelyest megnyugtattál. Köszönö szépen! :lol:


hétf. júl. 26, 2010 22:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nagy valószínűséggel fogod tudni használni.

Más kérdés, hogy anyagilag megéri-e.


hétf. júl. 26, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Szép napot mindenkinek!

A helyzet a következő: van egy toshiba 80Gb-os notebook HDD-m amit a minap sikerült tönkretennem... Illetve csak a vezérlő elektronikája füstölt el, mert a kis hordozható tokjába 1 tűvel véletlenül félredugtam :( Onnan tudom, hogy csak a vezérlőpanel ment tönkre, mert kicseréltem egy ugyan olyan típusú 40Gb-os paneljére és azzal felpörgött a winyó (a másikkal abszolút nem csinál semmit) Az lenne tehát a kérdésem, hogyha veszek egy ugyan olyan winyót, akkor annak az elektronikájával használhatom-e majd tovább??? Egy kedves ismerősöm azt mondta, hogy ugye abból fakadóan, hogy nem tudnak bad sector mentes winyót alkotni a gyártók, minden winchester vezérlőjébe bele vannak égetve ezek a bizonyos szektorok és egy másikkal nem biztos hogy hibátlen lesz a mutatvány...
Kinek mi a véleménye erről?
A válaszokat előre is köszönöm szépen!


hétf. júl. 26, 2010 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Igen, köszönöm a korrekt helyesbítést, mert rosszul írtam :)
Üdv
Energo


hétf. jún. 07, 2010 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
vackor írta:
Csökken az összkapacitás, de még mindig jobb annál, mint ahol a raid 0 jelen van.
Sajnos a legtöbb alaplapi raid (és sok raid kártya) számára ismeretlen a raid 5, ráadásul erős szoftveres támogatást igényelnek.

Csak a korrektség kedvéért: ezt bizony elgépeltem. A raid 1-re gondoltam, csak 0-t írtam.


vas. jún. 06, 2010 0:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Gyönyörűen széjjeloffoltuk a merevlemez topicot az új fórummotor rejtelmeivel. !-F

:hm: Akkor ez olyan, mint a rendőrnél az index. Most jó, most nem jó. :wink:
Ahogyan írod, ha nincs szerkeszt gomb, elég nehéz szerkeszteni. :lol:   Most nincs, megint nincs, vagy már nincs.
Láthatod, hogy fentebb tudtam szerkeszteni. Természetesen megvártam hogy valaki, éppen nacorvus írjon valamit. Utána szerkesztettem.
Lehetett, és meg is jelent az erre utaló a megjegyzés sor is alatta.
viewtopic.php?p=962358#p962358

Vagy idő függvénye, vagy megint kivették a lehetőséget, mert valóban, ahogy mondod, most nincs szerkesztés gomb a korábbiakra. Szokott erre lenni 1 napos körüli limitidő.
A legutolsó hozzászólásomat persze tudtam szerkeszteni. Töröl gomb az tényleg nincs.


szomb. jún. 05, 2010 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
TargeT írta:
... Nekem megy a szerkesztés, és be is írta, hogy mikor, mivel már írtál utánam...

Hogy mehet, mikor csak egy idézés gomb van? :shock:
Addig megy csak, amig más nem írt utánad. Aztán izélheted a dolgot. :D


szomb. jún. 05, 2010 15:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ehh, nemtommivan. Nekem megy a szerkesztés, és be is írta, hogy mikor, mivel már írtál utánam.
Akkor most jó? Vagy csak nekem? Mert eddig is kábé így volt.


pén. jún. 04, 2010 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Off:Ja menet közben megjavult ..oda is írtam -ahova kell-de szerkeszteni még önmagamat sem tudtam!

dee azért .."a harci szellem még töretlen,hiszen csapataink harcban állnak és..!" :D -hoppá ez nem is joke :oops:


pén. jún. 04, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
OFF:
Pedig má hogy örültem, hogy végre a kurzor helyére pakolta, nem a legvégére.
.. Nekem most is a kurzor helyére pakolja. :D

---

Igen, később láttam, hogy odaírtad, ahová kellett.
Ez most egy utólagos szerkesztéspróba. Nem oda ahová kellett. :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT pén. jún. 04, 2010 20:33-kor.



pén. jún. 04, 2010 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hacsak úgy nem..számomra is ködös a dolog :roll: -
Off: .. !-F hál istennek most már a szerkesztőmenüben a bold(kövér) se működik..az etmokat meg oda szúrja be ahova akarja Egyiket a szöveg elejére ,a másikat a végére van olyan amit éppen eltalál a kurzor helyére :twisted:


pén. jún. 04, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Az idézetem csak arra vonatkozott volna, hogy a RAID 0-at írta tükrözésnek.
Vagy én is félreértettem az előzményt? :hm:


csüt. jún. 03, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
ÖÖÖ..eztet most nemigazán értem:
Idézet:
Legyen mondjuk inkább 1 akkor. Vagy fordítottan stripe
:hm:
A raid 0 egy nagy előnye-na nem az otthoni gépen,mert az nem sokat villant a kb10-15% gyorsulásból-hogy,bármekkora lemezeket összefűzve a szerver valósággal megtáltosodik.Azt hogy ezt tükrözöm-e az a vezérlőn múlik(feltéve,hogy van elé csatlakozó rajta)
A mai pc alaplapokon-amin min 6 csati van- mindegyik egytől egyig ismeri a raid 5 felállást és itt nem a vackor által emlegetett Piciájos sil314 chipes borzalmakra gondolok,hanem mint egy Adaptec,ami a leggyengébb a felvonulásban egytől egyig hardveres támogatású..persze meg kell fizetni.
A hotswap az egyik legkényelmesebb dolog a világon egy szervernél.-többek között ezért is nagyságrendekkel drágább egy szerver a pc-nél.
Persze lehet kísérletezgetni és összeállítani pc alkatrészekből is olyan szervert,ami ellát több száz munkaállomást,de fel kell készülni,arra hogy ott függeszkedik a "Damoklész micsodája" és sokkal sűrűbben kell szervizelni a dolgot..Ami ha megfizetik nem is olyan rossz dolog az ember életében,feltéve ha 2-3 nál több nem jut egy napra. :D


csüt. jún. 03, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
energoman írta:
A 0.-át nem bánom mert nem olyan baj az ha tükrözve van.

Legyen mondjuk inkább 1 akkor. Vagy fordítottan stripe.

Nekem nemigen vált be az alaplapi RAID1. Gyorsabbnak egyáltalán nem éreztem, pedig olvasásban azt rebesgetik, hogy gyorsabb lesz.
Vigyázni kellett rá, mint a hímestojásra, nehogy valami gixer közbejöjjön a két vinyó egyformaságában. Vagy hosszas helyreállítással lehetett szórakozni.
Nem beszélve a partíciómentésről, hogy milyen programmal legyen.
Szervernek esetleg elmegy, de több partíciós asztali gépembe soha többé alaplapi RAID. :evil:


csüt. jún. 03, 2010 12:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Igen, a RAID 5 sajnos kilőve már csak azért is mert nincs a lapon (pillanatnyilag 0,1,10 van).
Tudom hogy egy normális vezérlő kellene, de ez volt a legolcsóbb megoldás. A 0.-át nem bánom mert nem olyan baj az ha tükrözve van.
A RAID-et is azért csináltam, anno mert még mindig jobb mint a NEM RAID.

Mivel sajnos kicsit szerencsejátékos is vagyok ezért mit is tettem végül:
Féllábon ment a rendszer tegnap délutánig, ezután betettem egy új HDD-t, majd a alaplapi vezérlőmenüben megcsináltattam a rendbetételt. Helyre is állt a tömb. 2óra alatt!
A GHOST-ot szerettem vona megcsinálni, de nem is az OP hanem a mindenféle filek a probléma, ami már gyűlik egy ideje így ez kb 500-750GB-ra tehető.
Szóval most vetettek egy kűlső HDD-t, erre átpakolok mindent plusz megcsinálom az OP mentését. Majd félévente megismétlem valami szinkronizálással.
Ha megvan a mentés, akkor kicserélem a másik gyengus HDD-t is.

Köszönöm az észrevételeket.
Ha új Szervert építenék már más lenne higgyétek el :)


csüt. jún. 03, 2010 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
Ha,rám hallgatsz akkor jó lesz neked a raid5,ott minden bűnténynélkül bedugod az új lemezt aztán befürtöli magának.,viszont egy tény a lemezek összkapacitása csökken,nem is keveset.

Csökken az összkapacitás, de még mindig jobb annál, mint ahol a raid 0 jelen van.
Sajnos a legtöbb alaplapi raid (és sok raid kártya) számára ismeretlen a raid 5, ráadásul erős szoftveres támogatást igényelnek.


szer. jún. 02, 2010 22:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Persze,hogy elidult hiszen a raid10 v 1+0 magyarul úgy müködik hogy pl 2-2 temezt tükrözöl aztán összefüzöd.Neked az egyik tükör elszállt,igy nyilvánvalóan lefokozta az egész rendszeredet ..egészen addig lesz működőképes a rendszer amig marad egy nagy és egy kisebb vinyó ami megy.
A rendbetétel: ezzel egy igen nagy kánya lesz hogy mind a két új lemez kisebb lesz ha bedugod..hiszen először a kimúlt helyére berakod az egyiket,aztán a másikat,de a helyedben nem ezt csinálnám.Systemrecure-CD vagy Gost a rendszerről-akár hálózatra is vagy hordozható vinyóra,Úrjraépíteni a raid tömböt és visszarakni a mentésből a rendszert,akkor az összes lemez a teljes lemezkapacitásával rendelkezik.
Ha,rám hallgatsz akkor jó lesz neked a raid5,ott minden bűnténynélkül bedugod az új lemezt aztán befürtöli magának.,viszont egy tény a lemezek összkapacitása csökken,nem is keveset.
Én a helyedben egy ilyenre pakolnám vissza a cuccot mert sokkal megbízhatóbb.
Az egyész műtét időben kb 1ó lemezeléssel stb együtt,de a legközelebbi alakalommal csak a lemezcsere idejét kell számolnod kb 10 perc vagy alatta és újraindíthatod.Ha hardveres kártyád van akkor menet közben is tudod elvileg cserélni-feltéve hogy jót húzol ki a fiókból.. :)


szer. jún. 02, 2010 17:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok.
Korábban már volt szó róla, de most egy apróság jött elő egy HDD-vel kapcsolatban.
Annó beüzemeltem egy alaplapi RAID 10-át 2db 400 és 2db 500GB Seagat vinyóval. Azonban most az alábbi hibaüzenetet kaptam:
Kód:
Port 2 is in Rebuilding state
Warning: Array(s) in Degraded Mode!!!
Press any key to continue...

Mit jelent ez a hibaüznet mert nem nagyon tudok rájönni.

A 2 porton lévő vinyó nélkül korrektül beindult a rendszer és jelenleg is működik. (azonban amíg a HDD benne volt addig a win2003 nem tudott beindulni, mert mindig újraindult)
Mivel a 2db 400-as egy rossz széria és már korábban elszállt az egyik (akkor még 3db volt), ezért úgy döntöttem mindkettőt cserélem. Így most bár kihasználatlanul, de 4db teljesen egyforma 500-as lesz benne, ha kell persze.

Másik kérdésem az hogyha cserélni kell hogyan cseréljem ki.
A hibás helyére egyértelműen beteszem az ujjat és akkor teljes lesz a fürt. Azonban a tükrözést és a szinkronizálást (szóval rendbetételt) hogyan és mennyi idő alatt végzi el?
Mikor mondhatom azt, hogy kivehetem a másik 400-ast is.

Tudom hardveres és a sokkal drágább RAID a jó! De az többe is kerül.

Mivel nem merek ugrálni és próbálkozni ezért kérdezlek benneteket először.

üdv
energo


szer. jún. 02, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mert ma már nem az gyártja a Maxtort, aki anno.

Üdv!


szer. ápr. 28, 2010 22:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Viszont az akkori árából most vehetsz 1T-s Sata II-t. :)

Vettem is, külsősként vegetál. Minden oda (is) van mentve. :D

Ezek szerint nem olyan sz*r a Maxtor. Mellesleg nekem több is volt (van is), és még egy sem rogyott meg. :shock:


szer. ápr. 28, 2010 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mit lehetne mondani egy 200 gigás Sata I lemezről,ami már bőven megszolgálta az árát?
Viszont az akkori árából most vehetsz 1T-s Sata II-t. :)


szer. ápr. 28, 2010 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... kicsi..,de játékos :roll: :D

Nahát... :D
Valami egyébre nem émlékszel? :shock:


szer. ápr. 28, 2010 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
mi a tapasztalatotok (vélemény):

kicsi..,de játékos :roll: :D


kedd ápr. 27, 2010 20:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Kérdeznék egy bátortalant, erről a típusról mi a tapasztalatotok (vélemény):

Maxtor DiamondMax 10, model: 6B200M0

Nekem ez fut 4 éve, a Hard Disk Sentinel teszt most is 100%-ot ír rá. :shock:


kedd ápr. 27, 2010 9:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
.. :wink:
by McLaca
Idézet:
Több, mint 2 éves notesz nem kap SSD-t

Abba én sem vennék..:)
De,amennyi rálátásom futólag van ebbe a témában:ár érték arányban,a raktáron lévő cuccokról (legalábbis nálunk..): a Seagatae lényegesen olcsóbb a nagyobb és gyorsabb kivitel mint a WD-ből...
A tartósságról nem tudok nyilatkozni.A helybéli service a 7200s-ből még nem kapott vissza...
Az 5400-as minden változatából van egy tucatnyi 2 év gari-idő alatt-legalábbis papír szerint- (Azt mondják a kollégák hogy a fele sem jogos..-a következő népünnepélyig ilyennel,ha nem muszáj nem akarok foglalkozni )..,s lesz abból(zok)is,ki kidől a sorból...(,hogy a nagy angol,drámaíróval éljek) :)

A WD Scorpio black,blue ua méretben kb 3-4 e Huf-al drágább (itt)-és erőről bölcsen hallgatnak a szakik hogy mennyi jogos és mennyi az igaz,aztán van más pl: Hitachi stb futootak még kategóriák és van 10-e pördületü (az,olyan mint amikor a malacot..) gariban :roll:


hétf. ápr. 26, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, az SSD még nálam sincs a néhány évre szóló gazdasági tervben :D
Asztali gépben ott a raptor, notiban meg a 64 gigással semmit nem érek. (Külső vinyót nem fogok hurcolni magammal mindenhova.)


vas. ápr. 25, 2010 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Több, mint 2 éves notesz nem kap SSD-t. Ráncfelvarrásnak elég lesz a pörgősebb vinyó. :) (Negyedannyiért.)

Üdv!


vas. ápr. 25, 2010 22:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Pontos időpontot nem tudott mondani, de azért nem mostanában vette. És kicsit rosszul emlékeztem, csak 320-as és nem 500-as, WD3200BEKT pontosan. Laptopban lett rakva, érezhetően gyorsabb lett tőle a rendszer. (Persze egy SSD-vel nem veszi fel a versenyt :P)


vas. ápr. 25, 2010 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Már évek óta csak WD-t veszek 2,5 és 3,5 egyaránt.
A HDS tesztek szerint hibátlanok.
A Samsung 150 nap után gyengülni kezd, legutóbb nagyon megszívatott szerencsére még garanciában. Így árkülönbség fizetésével kicseréltettem egy WD 500-ra.


vas. ápr. 25, 2010 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Köszi!

Azt lehet tudni, mióta nyüstöli?

Üdv!


vas. ápr. 25, 2010 17:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egy ismerősnek 500-as WD-je van, ha jól emlékszem és nagyon jókat mondott róla :)
Főleg a sebességen lepődött meg, előző 5400-as vinyójához képest nagyon gyors.


vas. ápr. 25, 2010 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
2,5"-es vinyók közül valakinek tapasztalat?
Kéne egy 7200-at pörgő, 320-as, vagy 500-as, elsődleges szempont a sebesség (főleg véletlen elérésnél), másodlagos a melegedés, de nem árt, ha nem főzi szét magát, bár fémkasztnis noteszben lenne, a zaj harmadlagos, a fogyasztás meg nem érdekel, 90%-ban tápról működik a gép.

Seagate-ben és WD-ben gondolkodok, a Samsungokra mostanában nem nézek jó szemmel.

Vélemény? :)

Üdv!


vas. ápr. 25, 2010 14:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kereső találatot terem: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... tja#871205
vagy http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... tja#921689


szomb. ápr. 24, 2010 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség