Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:21



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Van ilyen IDE/SATA-USB átalakítóm. Van hozzá külön táp is, az IDE-s HDD-hez való tápcsatlakozóval (a képen nincs feltüntetve.)
http://skpc.eu/index.php?route=product/ ... ct_id=1802
Ez jó lenne ehhez a notebook HDD is, igaz? Illetve a tápot hogy oldják meg ennél a HDD-nél? Gondolom nem olyan lónagy csatlakozója van, mint a 3,5-es IDE HDD-nek. A képből is ez derül ki.


pén. dec. 07, 2012 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Megveheted külön is, de szerintem olyat is lehet kapni, aminek van sata/esata csatlakozója is. Többnyire nincs vele probléma, ha szabályosan leválasztod kihúzás előtt. Vannak olyan gépek, ahol szigorúan betartják az 500mA/port korlátot, ez a felpörgéshez kevés. Ilyen esetre kell Y kábelt beszerezni, ha gyárilag nem adnak.


pén. dec. 07, 2012 8:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem sok írás történt itt lassan egy év elteltével. De én azért írok, van egy kérdésem. Vennék egy 2,5"-os notebook HDD-t, kb 320-500GB-osat. De nem notebookban használnám, hanem külső HDD-ként adattárolásra, néha hurcolászva is lenne, illetve a későbbiekben asztali gépben. A mérete miatt, súlya miatt gondoltam ezt ki. Milyen hátránya lehet ennek a megoldásnak, ha van egyáltalán?
Portable 2,5-es HDD-t nem akartam, mert drágább is, meg azt nem tudnám SATA felületre dugni.


pén. dec. 07, 2012 8:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
]:-< I remember my kollege oldclotesman :wink:
És spórol...szaar*ból lehet lekvárt vajat stb késziteni,de egy kiszáradt kondis táppal megtűzdelt alaplapot csak kondicserékkel lehet üzemképessé tenni,ahhoz meg uu lusta mit a szoft-os godjaihoz :lol:


pén. dec. 23, 2011 17:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Próbáld ki úgy is, hogy kihúzod a hdd adatkábelét, bekapcsolod, és hagyod hadd menjen egy ideig. Ha akkor is elkezdi, akkor a hdd a hunyó. Nekem egy WD meghajtó csinál ilyet, de max. fél percig.

Egyébként a windows teljesítményfigyelő meg tudja mutatni, hogy van-e éppen írás vagy olvasási művelet, csak ki kell választani a grafikonokat.


csüt. dec. 22, 2011 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ez egy régi gép, 9 éves, lehet, hogya 80GB-os vinyó nem tetszik neki és azért van ez? 20GB-os vinyó volt hozzá, de a Bios nem jelzett problémát a 80GB miatt, azaz felismerte.


csüt. dec. 22, 2011 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A Feladatkezelőből nem derült ki.
A HDD melyik része úgy értelemzendő, hogy van 2 partíció. A vinyó eleje korábban üres volt kb 10GB (egy esetleges későbbi op.rendszer számára meghagyva), térben utána volt létrehozva egy partíció 70GB. Arra gondoltam, hogy az elején lévő üresség zavarja a rendszert. De azt is Create-eltem. Utána is csinálta azt a fejmozgatást. Most nincs semmi adat csak a Volume Information és a Recycler mappák vannak mindkét partíción és akkor is csinálta. :(
Még egy másik op.rendszerrel indítva is megnézem majd, ami nem XP, meg egy másik vinyót is beteszek ennek a helyére. Hátha közelebb jutok a felderítésben.
Esetleg még ezt a vinyót átrakom a Primary IDE kábel Slave csatijára. Vagy még Biosban letiltom. Szóval van még néhány variáció, amihez túl sok kedvem nincs figyelgetni, mert nem egyből jön elő a jelenséág, hanem (nem figyeltem, csak sacc) 10-15 perc múlva.
Ezért lenne jó egy ilyet figyelő monitorozó program, ami egyből kideríti, hogy mi **** a vinyót.

Feltételezem, nem a vinyó csinálja magától, tehát a vinyó szeirntem nem "beteg".


csüt. dec. 22, 2011 8:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
integral írta:
... Van olyan program, ami megmutatja, hogy milyen program használja és mely részén a vinyónak?...

Részben van, a Win sajátja: Feladatkezelő (Shift-Ctrl-Esc)

Itt jól látható melyik program fut. :shock:

Azt meg nem tudom értelmezni, hogy a HD melyik része, mert a fej ide-oda megy össze-vissza azon a területen, amelyiken az adott partíció van. Sőt nem csak ott, mert átmegy más területekre is. De ez neked mindegy, az a gyanúm.


szer. dec. 21, 2011 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok!
Továbbra is zizeg időközönként és viszonylag sokáig a vinyo feje, ahogy írtam korábban. (most is elkezdte, de leállítottam kb 1,5-2 perc után).
Van olyan program, ami megmutatja, hogy milyen program használja és mely részén a vinyónak? A HD Sentinel nem ad ilyen infót.
Kezdek aggódni, mert így nem merek rá adatokat felvinni.
DVD-re tudok erről a vinyóról írni és olvasni is (egy IDE kábelen van miondkét eszköz), tehát eddig működés közben nem volt vele gond.


szer. dec. 21, 2011 14:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hm.. ha jobban belegondolunk eleve a BIOSs-os is birizgálja a lemezt magával a SMART-al..de ettől még maga a Op-rendszer tudomást sem vehet róla hogy használják a lemezt hátulról ezért van többek közt a hardveren a háttértár(cache)


kedd dec. 13, 2011 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Mi van akkor, ha csak símán a vindóz állt neki indexelni?
Azt is abbahagyja, ha épp használják a diszket.


hétf. dec. 12, 2011 11:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
integral írta:
... nem lehet, hogy a HD Sentinel birizgálja a vinyót? ...

De igen. Csakhogy ehhez regisztrálni (megvenni) kell a programot, különben csak kimutatja az állapotot. Mellesleg ez untig elég.


vas. dec. 11, 2011 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nincsen HirenCD-m. Mielőtt még ennek nekilátok ha meglelem a HirenCD-t, nem lehet, hogy a HD Sentinel birizgálja a vinyót? Egyébként ma is csinálta 2-szer legalább, akkor is, amikor nem futott a HD sentinel, legalábbis nem láttam a tálcán se a feladatkezelőben. Kétszer megmértem 85-90mp-ig zizegett. Egy msáik alkalommal meg tovább, de ott közbeavatkoztam már.
Uninstallom a rendszerről, hátha nem fogja csinálni. De előtte még berakok 1-2 régebbi vinyót, hogy azokra mit ír.


vas. dec. 11, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
integral írta:
... Mit ért működési idő alatt? Amikor kap áramot és működőképes ...

Így van.
De hát ez egy szinte új vinyó, miközben azt írtad hogy használt. Valami nem stimmel. :shock:

Még egy lehet: az Op rendszer futtat valamit, ami össze-vissza másol, töröl. Ezt hallod.

Erről szó volt éppen mostanában: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=983570#p983570

Rakjál be egy Hiren CD-t, és onnan futtass egy WinPE -t. Ha ott is kerreg (hálózat nélkül), akkor gáz van a vinyóval.
Ha nem meg kell keresni, mi fut rajta ilyenkor (feladatkezelő).


vas. dec. 11, 2011 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ezt a progit hasznááltam. Azt írja, hogy kondíció 100%-os. Meg azt is, hogy

A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra.


na meg azt is, hogy Működési idő: 1 nap 22 óra. :shock:

Mit ért működési idő alatt? Amikor kap áramot és működőképes, vagy amikor olvasás-írás zajlik rajta?


vas. dec. 11, 2011 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
integral írta:
... mi okozhatja ezt, nem okoz e kárt a vinyóban? ...

Az, hogy valószínűleg rossz, és károsítja.
A Harddisk Sentinel-t futtasd, megmondja mi a helyzet. Nem kell regisztrálni, a hibákat az ingyenes verzió is jelzi. Telepíteni kell. A DOS-os verziót nem kell, az külső Boot lemezről (floppyról) futtatható.
Te döntöd el melyiket használod, töltöd le.

http://www.hdsentinel.hu/


szomb. dec. 10, 2011 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok!

Hozzámkerült egy használt Maxtor 80GB-os HDD, nem hiszem hogy strapálva volt, de ennek ellenére nem ismerem az előéletét.
Amit észrevettem, hogy bekapcsolás után kb 5-10 perc eltelte után a fejmozgására hasonlító hangot ad. Mintha folyamatosan kerregne a fej. Kerregés közben, ha megnyitom a meghajtót a Totalcommanderrel (intézővel még nem próbáltam, de gondolom ott is ez a helyzet) akkor abbahagyja a kerregést.
Bár most nemrég nme reagált erre, hanem egy fájlt is meg kellett nyitni, akkor hagyta abba.
Bizonyos időközönként csinálja ezt a kerregést, nemcsak bekapcsolás után egyszer. Nem próbáltam, hogy mi van, ha magára hagyom a rendszert, kerregne amíg kikapcsolom a gépet?
Kérdésem, hogy mi okozhatja ezt, nem okoz e kárt a vinyóban? :hm: Még ilyennel nem találkoztam Seagate és Quantum vinyónál. Ezen a Maxtoron programok nem futnak, csak adattárolásra használnám.


szomb. dec. 10, 2011 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A HDMI erre nem jó, inkább a másik géppel kellene megpróbálni.


szer. nov. 23, 2011 14:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 8:56
Hozzászólások: 68
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Csak olyan csatlakozót találtam a laptopon, hogy HDMI, az jó esetleg?
Ami leégett táp, annak az alaplapi csatlakozója vagy 20 bemenetes, e pót tápjaimé meg csak 10 kb.
Vagy esetleg csatlakoztatni tudom a gyerekek működő másik asztali gépéhez??


szer. nov. 23, 2011 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem lehetetlen, de attól is függ, hogy milyen csatlakozása van a meghajtónak, és milyen a notesznek.A legegyszerűbb talán a SATA/ESATA párosítás. Az USB-hez adapter kell.

A tápok csatlakozója mennyire más?


szer. nov. 23, 2011 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 8:56
Hozzászólások: 68
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Van (volt) egy asztali PC-m, leégett a tápja. Kettő is van itthon, de egyik sem ugyan olyan, az alaplapi csatlakozó mindegyiknél más.
Arra gondoltam: el tudnám csak indítani a HDD-jét legalább adatmentésért úgy, hogy USB-n keresztül csatlakoztatom a laptopomhoz,(nem baj ha forrasztgatni is kell)?? :hm:


szer. nov. 23, 2011 12:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
TargeT írta:
... Jobb az ilyet tisztán intézni, és csak pendrive-okat dugni a hubba, meg hasonó fogyasztókat...

Láttam már USB-s kávéscsésze melegen tartót, lámpát. Tiszta idiotizmus. De hát amíg lósz*ar van, addig veréb is lesz. :)

Az Y kábeles megoldás is csak akkor jön be, ha külön áramkorlátja van a PC csatlakozóknak. Ha ugyanaz a belső 5V táplálja az alaplapon, semmit sem ér az Y kábel.


szomb. szept. 10, 2011 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem egyforma amper kell a motornak és elektronikának minden külső HDD-nél.
Jobb az ilyet tisztán intézni, és csak pendrive-okat dugni a hubba, meg hasonó fogyasztókat.
Egyes külső merevlemezekhez dupla USB csatlakozásos Y kábel is kellhet.


szomb. szept. 10, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
TargeT írta:
rittinger zoltán írta:
Másik port.Olyan nagy lenne az áramfelvétele ennek a kütyünek hogy az usb hub nem elég neki?Ha oda dugom csak felvillan a led rajta de ennyi.

Húúúú vazze, azt nem is mondtad, hogy hubról megy, vagy menne :!: :roll:
Azzal nálam se megy. Sőt talán még az is előfordulhat, hogy a S.M.A.R.T. értéket lerontja felpörgési idő és hasonlók tekintetében, ha egyáltalán megmoccan.
Csak tisztán szabad rádugni egy üres USB aljzatra. Legjobb volna az alaplapi, de nálam tuti jó az előlapi is. :D

Na ja csak ebben az a vicces hogy volt már nálam 2.5 inches usb-s merevlemez amit szintén a hubra dugtam és ott nem volt semmi gond.


szomb. szept. 10, 2011 16:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
rittinger zoltán írta:
Másik port.Olyan nagy lenne az áramfelvétele ennek a kütyünek hogy az usb hub nem elég neki?Ha oda dugom csak felvillan a led rajta de ennyi.

Húúúú vazze, azt nem is mondtad, hogy hubról megy, vagy menne :!: :roll:
Azzal nálam se megy. Sőt talán még az is előfordulhat, hogy a S.M.A.R.T. értéket lerontja felpörgési idő és hasonlók tekintetében, ha egyáltalán megmoccan.
Csak tisztán szabad rádugni egy üres USB aljzatra. Legjobb volna az alaplapi, de nálam tuti jó az előlapi is. :D


szomb. szept. 10, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
rittinger zoltán írta:
... Olyan nagy lenne az áramfelvétele ennek a kütyünek hogy az usb hub nem elég neki? ...

Ez bizony előfordulhat. Pont erről volt szó egy másik topikban is. Lehet, hogy nem egyformán terhelhető mindegyik USB.

A gond az, ha nincs valami védelem a külső eszközben, az a halála lehet pl egy HD-nak. A Sentinel ír erről. :shock:


szomb. szept. 10, 2011 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Másik port.Olyan nagy lenne az áramfelvétele ennek a kütyünek hogy az usb hub nem elég neki?Ha oda dugom csak felvillan a led rajta de ennyi.


szomb. szept. 10, 2011 14:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Lemezkezelőben sem látszik?
Másik USB port? Másik Win? Másik PC?


pén. szept. 09, 2011 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Az egyáltalán nem-en azt értem hogy új hardver csatolásakor megjelenik a buborék a tálcán hogy új haver csatlakoztatva,illesztőszoftver telepítése blablabla,itt meg semmi.


pén. szept. 09, 2011 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Mit jelent az "egyáltalán nem"? Az eszközkezelőben megjelenik új eszközként, esetleg problémásként megjelölve? A lemezkezelőben látszik? Lehet, hogy csak nincs particionálva, azért nem látod meghajtóként.


pén. szept. 09, 2011 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Üdv
Van valakinek tapasztalata 1.8 inch-es külső merevlemezzel?Hozzám csapódott egy Asus Eee 30Gb nevű termék és az a bajom vele hogy a win7 egyáltalán nem akarja felismerni.Bedugtam a médialejátszóba és azonnal ment,egyből fel is ajánlotta hogy ha szeretném akkor leformázza ext2-re,csak nekem inkább ntfs kellene a win miatt.


pén. szept. 09, 2011 18:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem kétség laphiba.
6éves lap együtt halálozott a táppal. Uj táp ujjult erővel meghajtotta a régit. A kondik meg ez az elszáltak, de ha nem is teljesen mégis halálukon vannak.

Pár hónapja megdolgoztam egy lappal, már mindenféle Drivével kipróbáltam és egyiksem működött. Itt a proci volt a hunyó.

Mindenképpen a biztonság kedvéért ki kell próbálni egy másik hádédét. Nincs Mese ezt nem lehet elkerülni.


csüt. jún. 02, 2011 21:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem is gondolnám/tam, hogy a HDD-nek van baja, max. az alaplapnak. Persze, ha egy frissítéssel vagy elemcserével megoldható, akkor nyilván gazdaságosabb lenne, mint egy új lap megvétele, de holnap megyek hozzájuk és meglátom mi lesz a dolog vége.


kedd máj. 24, 2011 12:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Most mindjárt ketten is meg megmodjuk az igazat... a (Target meg én is),nincs annak a lemeznek semmi baja csak amit fentebb írtam esetleg- a lapnak nem ártana egy BIOS-frisi,de elemcsere mindenképpen...talán beelőztemztem? ::oops kínlódok a háttérből Ms alatt.. :x a bill nemzetközi..ami egy szopós beáll- van ékezet acsII,aztán még sincs...kimarad,lemarad,de már ismertek... :oops:

:hm:Ps: Csak,elcsesztem több volt az ujjam mint a pók lába!(annak már csak 8..mert az is jakuza !-F :nemar:


hétf. máj. 23, 2011 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Igen, én is tippeltem végül erre. Mindegy, van még pár dolog, amit tippként kapva megpróbálok, aztán annyi. Úgyis gondolkoznak azon, hogy lecserélek egy laptop-ra az egész gépet.


hétf. máj. 23, 2011 17:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ilyen korban már simán lehetséges, hogy kiszolgálta a lelkét...


hétf. máj. 23, 2011 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A típust sajnos nem tudom pontosan, egy kb. 6 éves Asus alaplap, ez biztos.


hétf. máj. 23, 2011 13:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Üdv!
De tényleg: milyen alaplap?
Volt a kezemben olyan, amiben 3 különböző módban lehetett éleszteni az ATA-SATA portokat és nem mindig látszott mind.


hétf. máj. 23, 2011 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Köszi a tippeket! A tápot biztos kilőném, mert az pár hónapja volt cserélve, bár tudom az sem garancia semmire. Megpróbálom majd a BIOS reset-et és Hiren's-t is. Egyébként még annyi infót kaptam, hogy pár napja már volt egy olyan, hogy a gép indításkor szintén nem látta így a HDD-t, de aztán másnap bekapcsoláskor már jó volt, egész a legutóbbi esetig. Azóta nincs változás.


szomb. máj. 21, 2011 9:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Coulthard írta:
Sziasztok!

Tegnap egy barátom keresett meg a problémájával, de sajnos nem tudtam rájönni a pontos hibára, pedig azért nem tartom magam amatőrnek. :mrgreen:

A helyzet a következő: van egy 160Gb-os, SATA-s winchester a gépben, ami egyik nap még tökéletesen működött, másnap bekapcsoláskor viszont már nem látta a rendszer, de olyan szinten, hogy a BIOS-ban sincs jelen. Átraktam a saját gépembe, ott gond nélkül látszik, működik. Próbáltam kábelcserét, másik SATA port-ra átdugást, tápkábel cserét, jumper állítást, BIOS-ban megoldás keresést (meg BIOS default-ot is), de egyszerűen, akármit csinálok, nem hajlandó a gép felismerni a HDD-t. Van rá ötletetek, hogy mit lehetne még megpróbálni a siker érdekében? :hm:


Én még a problémás gépben megpróbálnék egy másik HDD-t.
Milyen alaplap?


szomb. máj. 21, 2011 8:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Pedig ott csak az alaplapi BIOS nézett-be mint ló az abalakon..Reset után megnézni hogy 'brazlee'-olyan alaplapi :vezérlők stb hogyan is állanak...esetleg,de szinte kizárt a táp nem bírja,de ha eddig bírta.Ez az első lépés.
A második.a közismert Hiren's,System-rescure stb(más) rendszerek látják-e a lemezt,ha látják akkor MBR-vírus(ez szokott lenni többnyire az egyik napon volt,másik napra nincs vincsinél)-és ezt nyilván a tiéd látja ,hiszen nem arról indul a rendszer,sőt az összes adat is meg van rajta,csak nem indul róla a gép :lol:-de azért ki ne próbáld bármelyik programot,hogy működik-e!


pén. máj. 20, 2011 19:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok!

Tegnap egy barátom keresett meg a problémájával, de sajnos nem tudtam rájönni a pontos hibára, pedig azért nem tartom magam amatőrnek. :mrgreen:

A helyzet a következő: van egy 160Gb-os, SATA-s winchester a gépben, ami egyik nap még tökéletesen működött, másnap bekapcsoláskor viszont már nem látta a rendszer, de olyan szinten, hogy a BIOS-ban sincs jelen. Átraktam a saját gépembe, ott gond nélkül látszik, működik. Próbáltam kábelcserét, másik SATA port-ra átdugást, tápkábel cserét, jumper állítást, BIOS-ban megoldás keresést (meg BIOS default-ot is), de egyszerűen, akármit csinálok, nem hajlandó a gép felismerni a HDD-t. Van rá ötletetek, hogy mit lehetne még megpróbálni a siker érdekében? :hm:


pén. máj. 20, 2011 15:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
.attól ,mint pozitívumként szerepelhetek a hírekben,mint az 'én államra veszélyes terrorista'-aki meg is akarta merényelni Benazír Bhutto-t(az pl. sikeres merénylet volt..anno-..),igaz a Q7 járóképes maradt..kérdés meddig-amíg ki nem bököm kerekét szerverileg irányítottan,de erre nem kell vetedemednem,hiszen elintézi a hardvert házilag is a kiválogatott krém.Kalapácsuk nincs,de van villanyoszlop!-azt is az olyan terroristák ültették mit jómagam..természetesen pályázati pénzekből :arrow: ezért a villanyoszlop bűntetetőjogilag annyi annyira felelős mint én valamint az előléptetett Belügyi-dolgozó(hopp-hopp ilyen már nincs is :oops: ),avagy PÁV-vizsgáztatója,az orvos a ki kiadta annak idején az alkalmasságit az autóvezetésre..no meg a remek jogalkotó és sorolhatnám még hogy ki a bűnös, de mindezt ki fogja kifizetni?Logikusan a szolgálati utat betartva a legfelsőbb főnök tartja a hátát az akkori papírforma szerint.. és most?Amikor,lassan nem lesz ember az országban,aki szöget gyárt,amivel a hirdetményeket falra akasztják?

Ps: valószínűleg nem sokáig láthatjátok,mert moderálásra kerül,de csak azért,mert nem is igazi hardver,pedig ez az igazi crunch-bang!(mármint az autó) :wink: (utóbbit valószínűleg csak a más op-okban is járatosak értik meg igazán...)


pén. ápr. 08, 2011 19:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
... -hozzám,meg jön a TEH... természetesen a törött autóval :roll:

off
"Nem volt közlekedési baleset" mondta a nagyfőnök. :shock:
Nem is, mert a saját, zárt telepükön törték össze a Zay utcában. :)


pén. ápr. 08, 2011 18:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Idézet:
..mennyire bolondbiztos a PC világ...
-semennyire!
..Kb.annyira mint az idézetben:..'értékeit a vétlenre avagy a Postára bízta...(haggyállógvaV.)'-higgyél nekem a hálózat beszövi mind a helyi rendszert...mind a világot -rettegve,de élük vele,időnként hasznos,ha meg van hackolva kifejezetten káros-szükségszerű rossz (neked egy helyi FTP-szerver kellene amire zsugorítva küldöd a töpörített lemezeket a 10-30 gépről-akár virusostul is),mert az adat mindennél fontosabb(akár op,akár hard hiba lép fel) ezt, senki nem tudja megfizetni!-még a Jó'Isten sem,nem hogy a gazdád,a felhasználók sem akik a talpaidat súrolgatják különböző testrészeikkel.. ha meg van mi előtte is !
Nem véletlenül lett 'over't'best' a Kürt!
-jé,és még van olyan magyar cég aki befizető az államnak?-hoppá tippet adtam :oops:-hozzám,meg jön a TEH... természetesen a törött autóval :roll:


csüt. ápr. 07, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Most hogy végigjátszottam a HDD mentést, érdekesen szembesültem hogy az utóbbi időben mennyire bolondbiztos a PC világ.
üdv
energo


csüt. ápr. 07, 2011 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
energoman írta:
... Előkotortam otthon pár régi alkatrészt egy Athlon Thunderbird 1200-as kategóriát ...

Pont erről írtam. Lényeg, hogy megoldódott. :)


csüt. ápr. 07, 2011 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Na megoldottam, szerencsére még meg tudtam.
Előkotortam otthon pár régi alkatrészt egy Athlon Thunderbird 1200-as kategóriát, amin még nincs SATA és nincs USB 2.0.
RACK-ba betéve automatikusan felismerte a HDD-t, néztem a paramétereit és leellenőrizve jól állítottam be az új gépeknél a HDD-t szóval a SATA és a többi vezértő kavart valamit, pedig az a hagyományos 1-43ig vagy meddig alapértelmezett merevlemezparaméter és az USER menü aktív volt tehát látnia kellett volna.
Na de mindegy szerencsére sikerült, lementeni egyről, remélem a többinél is fog. Köszönöm nektek is, hogy gyorsan reagáltatok a problémámra.

üdv
Energo


szer. ápr. 06, 2011 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
energoman írta:
... hogyan ismertessem fel ezeket a HDD-kat bármilyen gépen? ...

Régebben (10 éve) nekem is voltak ilyen problémáim. Az akkori alaplapok / biosok auto-ban felismerték ezeket az adatokat. Felírtam egy papírra, és azt állítottam be a másik gépen, ami nem ismerte fel (azok még régebbiek voltak, olyasmik, mint amiről te is írsz).


szer. ápr. 06, 2011 20:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
+1 a hálózati archiválásra.


szer. ápr. 06, 2011 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség