Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 14:28



Hozzászólás a témához  [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Következő
Merevlemezek 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
EFi írta:
Hát ez nem túl elegáns megoldás. Úgy gondoltam, hogy majd talán a Gigabyte, meg a Samsung mér helyettem.

Dehogynem elegáns. Egyszerű fizika óra. :)

Majd közöld, miket mértek a megnevezettek. :shock:


szer. jan. 12, 2011 21:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hát ez nem túl elegáns megoldás. Úgy gondoltam, hogy majd talán a Gigabyte, meg a Samsung mér helyettem.


szer. jan. 12, 2011 21:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
EFi írta:
... Nekem ennek a default jelentése az - mint gyakorlatilag minden USB-s eszköznél - hogy azon jön a delej is...

... A leadott áramerősségek ügyben van valami infód, hol lehetne lenyomozni a gyakorlati értékeket? ...

Ó, nem így van. Nagyon sok USB eszköz nem kap tápot a PC-ből. Például: scanner, nyomtató, külső DVD RAM, külső nagyobb HDD-k, stb.

Az USB táplálásnak fizikai korláta vannak. Nem is annyira a PC táp (bár az sem terhelhető túl akármennyire), hanem a vékony fóliázás az alaplapon. Ezért is van áramkorlát beépítve.

Pontos értéket az alaplap leírásában lehet találni. Vagy nem. :shock:
Ha ott sincs, marad a mérés: feszültségmérő, és egy állítható terhelés (potenciométer). Az értéke 1 Ohm + sorban egy 10 Ohmos potenciométer. Mind a kettő legalább 5 W-os legyen. A feszültséget kell mérni: amíg megvan az 5 V, addig terhelhető. Ha "lekonyul" a feszültség, már határol a PC. Minden USB kimenetet meg lehet mérni. A terhelő ellenállást megmérni, abból számolható az áram. Vagy áramot kell mérni (ha van másik műszer).
Az is előfordulhat, ha több USB van terhelve egyszerre, más értékek adódnak (egy áramkorlát van több kimenetre). Mérni kell.


szer. jan. 12, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Laci_L írta:
Most kapok észbe: te USB táplált HDD-ről beszélsz. De csak most. Az első kérdésedben erről szó sem volt. :shock:


Hát ennyit írtam:
EFi írta:
Üdv.
Adott egy új külső HDD USB2 csatolóval.
Mi lehet az oka annak, hogy az olvasás 20-25 MB/s körüli (tehát teljesen oké) az írás viszont 1-1,5 MB/s környéke?

Nekem ennek a default jelentése az - mint gyakorlatilag minden USB-s eszköznél - hogy azon jön a delej is. Való igaz a 3,5"-osok táppal mennek, de a 2,5" és 1,8"-osok anélkül és általában Y-kábel sincs hozzájuk. Na, mindegy. A leadott áramerősségek ügyben van valami infód, hol lehetne lenyomozni a gyakorlati értékeket? Az enyém amúgy 2,5"-es, vagyis hivatalosan notebook winyó (még egy ok arra, hogy kevés árammal is beérje, notebook-on még többen szívnak ilyesmi gonddal). Van egy USB-s szkenner is (USB táplált), abban motor is van, ami elvileg induláskor jókat szippanthat, mégis elviszi 1 méteres kábelen is.


szer. jan. 12, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
EFi írta:
... Hallgatnak mind a külső HDD gyártók arról, hogy mennyi Amper kell nekik ...

Most kapok észbe: te USB táplált HDD-ről beszélsz. De csak most. Az első kérdésedben erről szó sem volt. :shock:
Mert akkor lehet, hogy más ötletem is lett volna. :wink:

Nekem is van USB külső HDD-m, de annak van saját tápja. Nincs is gond vele. :)


szer. jan. 12, 2011 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Naszóval másnak is tanulságul. Itt mindenképpen fennforgás van az áramerősség körül. Hallgatnak mind a külső HDD gyártók arról, hogy mennyi Amper kell nekik, ha csúcsra vannak járatva a külső HDD-k (nincs megadva a honlapokon, csak rányomva a házra), mind az alaplapgyártók, hogy melyik port mennyit tud ténylegesen leadni (névleg vagy inkább minimum 0,5 vagy 0,1A).
Ebből kifolyólag a gyári 20 centis kábeljével szépen megy a 0,5-ösökben, 50 centis hosszabbítót betoldva viszont sok apró fájlnál (gondolom ilyenkor többet jár a motor, mert a gigás fájlokat kiírta így is) 1 percen belül bedobja a törölközőt (tele a lemez, nem sikerült kiírni stb hülyeségekkel). A HDD 0,83-at kér max, úgy látszik a port 0,9-1,0 körül adhat, de 70cm után ez leeshet mondjuk 0,8-ra.
Y-USB kábellel bepróbálkozom még, de eléggé sajnálok rá + egy portot, meg hát ott is hosszabbítanom kell 2*50cm-rel különben semmi értelme.
Az előlapiak vagy 0,1A-osak vagy olyanok, mint a hátsó, csak ugye ezeknél a PC-házon belül már befigyel a +40 cm körül, de inkább az előbbi, mert ezeken nem is ismeri fel.


szer. jan. 12, 2011 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Mint írtam, utána leformáztam teljessel is. Most úgy tűnik jó.
Eleve van pár buktatója a külső HDD dolognak. Pl áramellátás, szinte reménytelen megtudni, hogy az alaplap mely csatlakozói bírják el az 500 mA-t és melyek csak a 100-at (úgy néz ki, a belsők a gyengébbek, csak hát pont ezeket lehet ugye kivezetni). Az áramfelvétele amúgy 0,83A, a hátsók mégis elbírják, leginkább azért, mert valójában 1A körül is le tudnak adni.


szer. jan. 12, 2011 17:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Tron írta:
... De van olyan.
Olyankor kell kidobni a HDD-t, mert hibás.

Na persze, ez evidens. :)

De ezt írták: Adott egy új külső HDD USB2 csatolóval. Gondoltam, nem azonnal indulásként sz*r az eszköz.

Azért én megpróbálnám a Win telepítővel. Veszíteni nem lehet vele, de ha nem menne, utána már biztos hogy lehet reklamálni.


szer. jan. 12, 2011 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Laci_L írta:
Olyan nincs, hogy a Win nem akarja formázni.


De van olyan.
Olyankor kell kidobni a HDD-t, mert hibás.


szer. jan. 12, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
EFi írta:
Nincs azzal gond...

...(teljeshez nem volt kedve az XP-nek)...

... Végképp érthetetlen.

Szerintem meg van gond. Olyan nincs, hogy a Win nem akarja formázni. :shock:
De ha nem megy az XP alól, ideiglenesen szedd ki a rendszer winchestert, rakd be ezt a gépbe (csak ez legyen) master-re állítva. Indíts rá egy XP telepítőt (az a tapasztalatom, valahogy másképp particionál), és particionáld avval meg, majd formázd is le. Aztán mindent vissza, ahogy volt.

Jónak kell lennie. :shock:


szer. jan. 12, 2011 11:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nincs azzal gond.
Eredetileg egy partíció volt FAT32-ben, ezt töröltem, 2-fele bontottam és leformáztam gyorsformázással NTFS-re (teljeshez nem volt kedve az XP-nek).
Most megcsináltam teljessel is, az 1. partícióra most ír is, mit a golyó, de a 2.-on még mindig csak 3-4 MB/s-re emelkedett.
Végképp érthetetlen.


kedd jan. 11, 2011 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
EFi írta:
Üdv.
Adott egy új külső HDD USB2 csatolóval.
Mi lehet az oka annak, hogy az olvasás 20-25 MB/s körüli (tehát teljesen oké) az írás viszont 1-1,5 MB/s környéke?

Kipróbálnám kibontva egy PC-ben. Ha ott is olyan, az illesztő áramkör a rossz. De mindenképpen garanciális az ügy.

Azt persze feltételezem, hogy a gép USB csatlakozása egy másik hasonló egységgel jó.


kedd jan. 11, 2011 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Üdv.
Adott egy új külső HDD USB2 csatolóval.
Mi lehet az oka annak, hogy az olvasás 20-25 MB/s körüli (tehát teljesen oké) az írás viszont 1-1,5 MB/s környéke?


kedd jan. 11, 2011 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
...egyáltalán miért kell LED?,az CF kártyán van?

Ha a kártyán éppen nincs is, azért elég sok kártyaolvasón van LED... :twisted:


csüt. dec. 16, 2010 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
OFF - jaaahj mert energiatakarékos. Ha 40W-os izzó lenne az rosszabb lenne neeem? Ti ezt sem tudjátok. :) ON


kedd dec. 14, 2010 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
...egyáltalán miért kell LED?...

Ezt a kérdést a gyártóknak is feltenném... :roll:


hétf. dec. 13, 2010 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
...egyáltalán miért kell LED?,az CF kártyán van?Mert jó az, ha olyan mint az ezeréves reklámban az Abonett keksz(x): Ebből bármennyit fogyaszt,az fogyaszt!
..aztán mégis működik!-Csilivilli,egy vincsire,hiszen ha pörög akkor duruzsol is,ha extra-halk,feltéve,akkor a kezedben érzed,hogy remeg,tehát működik.A lényeg hogy az OP felismerje... mint adathordozót.Ellenben,ha ue érzeted van egy pendrivénél,akkor vagy földelés rossz a konnektorban,vagy Usb-s "művégtagot"tartasz a markodban! 8) :oops:


hétf. dec. 13, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hannibal írta:
... végy egy darab szigszalagot és voálá ...

Vagy kicserélni a LED-del soros ellenállást nagyobbra. :shock:
De a szigszalag egyszerűbb. :)


vas. dec. 12, 2010 9:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hannibal írta:
TargeT kolléga kicsit lemaradt :D

Azért annyira nem. :P Bár részben vicces akartam lenni. :wink:
Azt tudom, hogy a 3,5"-os külső vinyóknak külön táp is kell, de én en bloc beszéltem külső vinyókról, amiben a 2,5"-osok is benne vannak, de még az 1,8"-osok is.
Az lehet, hogy arról szó nem volt, hogy 3,5"-oson kívül az adott esetben nem jó semmi, ergo kötelezően adott lenne a tápkapcsoló is, ami képbe kerülhet.

Hannibal írta:
(Amúgy meg ha ez is még zavar valakit, akkor végy egy darab szigszalagot és voálá :D)

Nem annyira rossz ötlet. :D Nálam is le van takarva a kábelre húzott műanyagkupakkal az IPTV boxon a LAN csatlakozó, hogy ne villogjanak láthatóan a LED-ek.


vas. dec. 12, 2010 8:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A led abszolut nem zavaró rajta. Hátul kukucskál, ahol a kábelek vannak és nagyon picike fényereje van hálisten.
(Amúgy meg ha ez is még zavar valakit, akkor végy egy darab szigszalagot és voálá :D)

nacorvus írta:
...

Neee kekeckedj!! !-F !-F


szomb. dec. 11, 2010 23:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Off:
By Hannibal
....Media Player :twisted:
On


szomb. dec. 11, 2010 22:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Köszi így már érdekesebb ...de mivel számítástechnikai analfabétának veszem ...villogó LED....hát biztosan zavarná .....szóval ,olyan ismerősöm is van aki a full HD 120cm plazma tv-t az xbox360 -al AV kábellel köti össze és örül , hogy milyen jó a kép mert nagy a tv-je.......sok türelmet igényelnek ezek az emberek...


szomb. dec. 11, 2010 22:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Idézet:
5V is kell (bár azt lehet a tokon belül is megcsinálni, csak nem gazdaságos).

Igen, az 5V is kell természetesen. Viszont azt még meg lehetne oldani simán USB-ről (mint ahogy a 2,5"-s külső HDD-knél meg is van oldva, ezért azoknak nem is kell külső táp). Ellenben 12V nincs USB-n, ezért mindenképp kell a külső táp a 3,5-es külső vinyóknak.

Pilaka: így már tiszta.

Most kicsit piszkáltam a WD-t. Még egy előző hozzászólásomban azt rosszul írtam, hogy az OS lövi le, ha tétlenségben van X ideig. Van ilyen szolgáltatása a Vistának, de nálam ki van kapcsolva. Tehát maga a WD tudja magát elküldeni alukálni, ha nem piszkálják. Ilyenkor valamilyen készenléti módba mehet, a kis ledje ebben az állapotban villog.
Aztán ha az USB-n nem kap semmi jelet (értsd kihúztam), akkor automatikusan lekapcsolja magát. Ha visszadugom, automatice indul.
Tehát igazából a kapcsoló nem is szükséges rá, megoldja magának elektronikából.


szomb. dec. 11, 2010 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hannibal ...csak egy tréfa...most jutott eszembe ...apámnak az autóról a Lada ugrik be ....hiába öregszünk :lol: :lol:


szomb. dec. 11, 2010 21:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Köszi .Nem akarom újraírni ...a visszamenőleg 11. hsz indította az ügyemet.
SAMSUNG 1TB vagy 1,5TB 3,5" G3 Station Black HX-DU015EC/AB2

Western Digital 1 TB vagy 1.5TB WDElements 3,5" WDBAAU0015HBK-EESN

Media player ...asztali HD lelátszó USB porttal.
Igazából másnak venném mert ócsóak(az illető fizetné, és az ember már csak olyan ,ha drágábbat ajánlanék , akkor reklamálna , hogy ócsóbb is van ...ha meg zúg , akkor meg azé , ha meleg akó meg azé...) , magamnak mást általam ismert drágábbat vennék.

Pl: Samsung tévékbe beépített médialejátszó esetében (USB kapcsolat) a HDD-nél kizárják a tápnélküliséget , tehát az usb kapcsolat nem tud elég energiát adni a merevlemezeknek ...erre érdemes odafigyelni.


szomb. dec. 11, 2010 21:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hannibal írta:
... kell külső táp a 12V miatt...

5V is kell (bár azt lehet a tokon belül is megcsinálni, csak nem gazdaságos). :shock:


szomb. dec. 11, 2010 21:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
TargeT kolléga kicsit lemaradt :D
WD Elements külső, 3,5"-s vinyó. Minden 3,5-es külső vinyónak kell külső táp a 12V miatt.

Pilaka: mit értesz azon pontosan, hogy media player? Nekem a media playerről elsősorban a Windows Media Player ugrik be. Érzésem szerint Te valami asztali kütyüre akarod kötni, amin van USB port. Jól gondolom? Esetleg ha mondasz konkrét típust akkor meg lehet nézni, hogy kikapcsolás/készenlét esetén hogy kezeli az USB portot.


szomb. dec. 11, 2010 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Köszönöm , hogy legalább egy konkrét tipusra szóló személyes tapasztalatot olvashattam. Mivel ,mindkét tipus 3.5 -ös ezek szinte kivétel nélkül táposok.Én közvetlenül imerem a 3.5 külső HDD-k közül 500GB Freecom, 1T Maxell , 1.5T és 2T Asus(Samsun lemez van belül)...az összesen van kikapcsoló gomb .Külömböző képpen melegednek:pl a Maxell nagyon az 1T Asus szinte semmit.Nem mindegyikben van olyan opció , hogy impulzus nélkül(pl 5perc)a pörgést leállítja. A fentiek miatt kértem a személyes tapasztalatot ha van , úgy általánosságban nem tudok választani...És nem media player-BE hanem media player-HEZ csatlakoztatom.


szomb. dec. 11, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
TargeT írta:
... ha rádugod és pörög, az még rendben van, de egy idő után illene készenlétbe kapcsoljon. Ha nem ilyen, akkor így jártál, nem valami energiatakarékos kütyü.

Mivel háttértár, csak akkor van bekapcsolva, ha nagyritkán mentés/visszaírás van. Nem okoz gondot.


szomb. dec. 11, 2010 19:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Merevlemezek
:roll: Valamiről nagyon le vagyok maradva. :lol:
A vinyókon nem szokott lenni semmi kikapcsológomb. Se WD, se, Samsung, se Seagate, se más. Ebből a szempontból a márka mindegy.
Az USB vinyókon se nagyon hiszem, hogy kapcsoló lenne, hacsak nem külső táposok.
Ha meg médialejátszóba lesz, azon lennie kell kapcsolónak. :wink: Vagy egyébként is sleepbe kell küldje a vinyót, hacsak nem bizergálja valamivel. Torrent vagy hasonló.
Bár volt valami linuxos flikfang médialejátszóknál, hogy nem kezelte jól az új advanced format 4 kB-os szektorú vinyókat, meg állandóan hozzáfordult a vinyóhoz. Az újabb kerneleknél ez se gond.

Laci_L, ha rádugod és pörög, az még rendben van, de egy idő után illene készenlétbe kapcsoljon. Ha nem ilyen, akkor így jártál, nem valami energiatakarékos kütyü.


szomb. dec. 11, 2010 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
... csak akkor működik,ha címezve van..akkor kéne az adaptert bedugni,mert anélkül nem is pörög..nem is fogyaszt,csak az adapterben a trafó...

:shock:
Az én külső 1TB-os külső merevlemezem bizony pörög, ahogy bedugom a tápot a konnektorba. És persze melegszik is.
Akkor is ha nincs bedugva az USB a gépbe.


szomb. dec. 11, 2010 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Nem kell rá külső kapcsoló,mert uu mint a pendrive csak akkor működik,ha címezve van..akkor kéne az adaptert bedugni,mert anélkül nem is pörög..nem is fogyaszt,csak az adapterben a trafó..Tehát elvileg bármilyen OS alatt csatlakoztatva a externalt,akkor fogja látni,ha azon táp is van..a régebbieken valóban volt hátul kapcs.,de minek.


szomb. dec. 11, 2010 17:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
pilaka írta:
Köszi! akkor ez a WD tipus kilőve mert media playerhez használnám (micsoda hülyeség , hogy egy kapcsolót kispóroltak ebből a tipusból).

A kábelbe rakhatsz egy kapcsolót. Ronda fusi, de működik. :shock:


szomb. dec. 11, 2010 17:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Köszi! akkor ez a WD tipus kilőve mert media playerhez használnám (micsoda hülyeség , hogy egy kapcsolót kispóroltak ebből a tipusból).


szomb. dec. 11, 2010 14:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
A WD-ről tudok nyilatkozni.
Egy idő után kikapcsol. (Nem magától, valószínűleg OS beállítás, tehát sztem a Samunak is ki kell kapcsolnia.)
A burkolata éppenhogy csak eltér a szobahőmérséklettől.
Hangja csak akkor van, ha nagyon erőteljesen rákoncentrálva füleled, egyébként nem észrevehető.
Kikapcsológomb nincs rajta. Kanócot kell kihúzni belőle.


szomb. dec. 11, 2010 14:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok , az alábbi külsö merevlemezekről kérdeznék:

SAMSUNG 1TB vagy 1,5TB 3,5" G3 Station Black HX-DU015EC/AB2

-ez kikapcsol , ha nincs használatban?
-melegszik-e?
-ha használatban van ,van-e hangja?

Western Digital 1 TB vagy 1.5TB WDElements 3,5" WDBAAU0015HBK-EESN

-ez kikapcsol , ha nincs használatban?
-melegszik-e?
-ha használatban van ,van-e hangja?

-VAN rajta kikapcsoló gomb? (mert a fotókon nem látszik)


szomb. dec. 11, 2010 13:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nbela írta:
... http://www.youtube.com/watch?v=6FlySnyJ0CQ
Valaki, aki érti a nyelvet! Árulja már el, hogy miért csak egy kézzel szereli a dobozt a videón?

Erről nincs szó a kísérőszövegben. De a másik kezével szvsz a kamerát fogja. :shock:
Vagy nincs állványa, vagy esze hogy rátegye. :D
Esetleg sérült, félkezű, és így a fején volt a kamera (mint egy fejlámpa).


csüt. dec. 09, 2010 17:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
energoman írta:
kerestem de semmi értelmeset nem találtam.
Ezalapján csak fog menni törésmentesen
Bankkártyával:
http://blog.yarrago.com/2010/07/here-is-tutorial-on-how-to-open-western.html
Csavarhúzóval:
http://www.youtube.com/watch?v=6FlySnyJ0CQ
Valaki, aki érti a nyelvet! Árulja már el, hogy miért csak egy kézzel szereli a dobozt a videón?


csüt. dec. 09, 2010 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nemtudom ti hogy kerestek, de hatékonyabban mint én.
Vagy 2 órát kerestem de semmi értelmeset nem találtam.
Ezalapján csak fog menni törésmentesen :) :)

Köszi.
Egyébként már gari lejárt, plusz 500GB-s jelenleg. Most lett mindenfele egy vagon helyem és ugy döntöttem megpróbálkozok 1500GB-sra felfejleszteni a külső HDD-t, mert egy routerrel NAS-t akarok belőle csinálni. És mivel elviekben a TV-m hálózaton tud megosztott mappát tallózni, ezért központilag tudnám az avi-kat nézegetni és a család a későbbiekben minden TV-n láthatná amit akar. Szóval ez a terv. :) Majd meglátjuk mi lesz belőle.

De nagyon örülök a linknek. Sajnos már szenvedtem szét WD passport-ot de az is csak némi feszegetéssel.

Na majd beszámolok mi lett.


szer. dec. 08, 2010 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
nacorvus írta:
... engedelmeddel ezt a tarsolyomba helyezem...

:wink:


szer. dec. 08, 2010 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Vackorunk megint beelőzött -szokás szeint! :twisted:
By Laci_L...
Idézet:
bennszülött fülesbagoly.
:engedelmeddel ezt a tarsolyomba helyezem. :) 8)


szer. dec. 08, 2010 16:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
vackor írta:
Itt van egy leírás, hátha...

Ez nagyon egyszerűnek tűnik, adja magát. :)
Én azt hittem, hogy valami bennszülött fülesbagoly.


szer. dec. 08, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Itt van egy leírás, hátha...
http://carltonbale.com/western-digital- ... the-drive/


szer. dec. 08, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Idézet:
Ha lenne, sem szedném szét. Minek elbaxni?

Gondolom energo nem jókedvébe akarja szétszedni :D
Ha gari lejárt és valami baja van, mit lehet veszíteni?!
Bár másik oldalt nézve, mit lehet nyerni? Sokmindent nem lehet cserélni benne.


szer. dec. 08, 2010 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
energoman írta:
... Hátha szenvedtetek már szét ilyet...

Ha lenne, sem szedném szét. Minek elbaxni?

Mellesleg az lehet, amit Hannibal is írt. Ezek egyszeri összerakásra készültek, önzáróak. Csak maradandó törésekkel lehet szétszedni őket. Utána megy marad a melegragasztó, esetleg a Loctite.


szer. dec. 08, 2010 10:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Ha tippelni kéne, akkor tuti hogy teli van valami kis műanyag pattingatós, letörős fülecskékkel.
Esetleg youtube-n keresgélhetsz, hátha ráakadsz egy ilyen szerelős videóra.


kedd dec. 07, 2010 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Sziasztok
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy nem tudja e valaki hogy kell szétpattintgatni a WD MyBook World egy merevlemezes 3,5"-os változatát????!
Itt görcsölök rajta már egy ideje nézegetem jobbról balról de semmit nem látok rajta????!!

Hátha szenvedtetek már szét ilyet.
üdv
energo


kedd dec. 07, 2010 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Mindegy milyet veszel, a lényeg hogy kettőt vegyél, plusz egy szünetmentes tápot vagy valamai áramvédőt. A második legyen mentésvinyó. Máskülönben nincs esélyed!

Én leginkább samsung párti vagyok. Amugy pl a SEGATE-ból is volt egy rossz szépria rgebben de azta muzsikálnak rendesen . A WD szerintem feleslegesen dolgozik néha tök idegesítő meg kattog meg felpörög leáll.., amugy jók.

Jó vásárlást.


csüt. nov. 11, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Hannibal írta:
... Szóval én a WD-t csak ajánlani tudom.

A réggebbieről nekem az ugrik be, hogy piszkosul melegedtek. Azóta nem láttam ilyen gyártmmányt, lehet hogy semmi baj velük.


kedd okt. 19, 2010 8:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Merevlemezek
Én az utóbbi években csak WD-t vettem/veszek. Gyorsak, csendesek, nem lehet rá panaszom.
Ez alól csak egy raptor a kivétel, az megpurcant, de hát gyártási hiba mindenhol van (meg amúgy is használtan vettem).

Szóval én a WD-t csak ajánlani tudom.


hétf. okt. 18, 2010 14:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1972 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség